Bibbergeld En dan kwam het eindeloze wachten Kamillekensbal hing in de benen! Berlare: vijfde Puitensprong Testmatch Herdersem - Berlare Hoe moet dat nu bij een testmatch? Provinciaal voetbal Op zondag 20 april om 15 uur Testmatch Berlare - Herdersem te Gijzegem De Voorpost - 18.4.1980 - 27 Wichelen - Berlare 1-2 Volle negentig minuten heeft SK Berlare in Wichelen bibbergeld betaald. De puiten hadden immers een in de eerste time opgebouwde 0-1 voorsprong moeten prijsgeven en geraakten pas enkele sekonden voor het laatste fluitsig naal van ref De Cock aan het verlossende, doch fel aangevochten doelpunt. Dat winnende goaltje werd gecontesteerd door keeper Bart Strickx en kapitein Hugo Moerenhout die als twee hazewinden naar de scheidsrechter spurtten om hem diets te maken dat wat onregelmatigs gebeurd was, doch het protest werd weggewuifd. Jaak Steeman deed eveneens zijn duit in het zakje en hield er een gele kaart aanover... Het is een goeie match ge- spurtende spitslopers scho- trainer Van der Putten: «Bart Strinckx kreeg drie keer een duw zodat hij de bal niet kon bemachtigen». De scheidsrechter had het anders gezien... Testmatch deel van Hugo Moerenhout en zijn leerlingen: ge schenkjes uitdelen aan de kandidaatpkampioen was er niet bij. Integendeel: de zwartwitten hebben de strijd tot de laatste snik Daarmee was Berlare kroop door het oog gestreden, van de naald. Dat Wiche- een sportieve afloop van verlengstuk op een neu- sem won vlot tegen een dit seizoen ontstellend zwak Schrovers Moorsel, totali seert evenveel punten en ook wat het aantal gewon nen wedstrijden betreft is de balans in evenwiht. De kompetitie krijgt dus een len tegen de buren van «de overkant van de Schelde» voluit zijn kans ging, en slechts op de valreep slagzij maakte, pleitte in het voor- het kampioenschap randeerd. Die Berlaarse zege zet voor de puiten de deur op een testmatch open: Herder- traal terrein. Beide kandia.- ten moeten nu onder me kaar uitmaken wie naar «Derde» promoveert. Mare Marcel worden op het steenharde terrein aan de Doornweg: een strakke wind zat schuin over het terrein en bemoei- ten pas uit de startblokken nadat de voorzet vertrok. Op slag van rust nam de uitstekend spelende Dirk lijkte het samenspel, maar Serlippens een inworp van dat kan nauwelijks een be- Jaak Steeman over langrijke verontschuldiging schoot worden genoemd. Feit was naast, dat de Berlarenaars met knikkende knieën rondlie pen en als gevolg van hun van dichtbij nipt Daarmee was de match halfweg. Falende vlaggeman zenuwachtigheid een slap- Tijdens de tweede time pe show opvoerden. Wi- sloeg het spelbeeld om: Wi chelen vocht moedig terug, chelen kreeg nu een steun- doch moest tijdens de eer- tje van meneer de wind. Na ste helft meer aan verdedi- amper twee minuten schoot gen dan aan aanvallen den- £ddy De Winter de bal in j ken. Toch counterde zwart- de grijparmen van Rudy j£erre 51ste minuut werd het 1-1. Jaak Stee- wit af en toe verrassend. Paal Reeds na vijf minuten mocht Rudy Kerre een kaars branden: Dirk Van Boven omspeelde de bui- tenspelval en loste een kan- ontstond een aan de overkant. De Wi- chelse verdediging, waarin man, op de linkerflank, pikte een gekruiste voorzet mee, lokte Kerre uit zijn doel en besloot in de verste hoek. Dat goaltje had nooit konkurrent Herdersem jer die tegen de paal te in het boekje van ref De worden voorbijgestoken op pletter vloog. Nadien Cock mogen komen: deze laatste kompetitiedag. scrimmage Steeman stond immers dui- Tien minuten voor affluiten delijk buitenspel achter de schoot Buyle voorlangs en rug van de scheidsrechter dat leek na een door de 17-jarige Dirk Van Der die naar vlaggeman Van Strinckx gestopte knal van Putten een opgemerkte der Meirsch keek. De Van Linter de laatste kans prestatie weggaf, bleef de grensrechter gaf echter voor de puiten, situatie meester. Na een geen krimp, zodat er voor In de laatste vijfminuten kwartier kreeg Berlare een De Cock niets anders opzat stuurde trainer Moeren- tweede waarschuwing. De dan het spel te laten door- hout de piepjonge Floris Scheirlinck gaan. Verstraeten het terrein op Wichelen bleef domineren, oip de nochtans niet onaar- Serlippens (56ste minuut) dig presterende Peter De ne hoekschoppen af, doch schoot eerst naast en een Winter te vervangen, en de vuisten van Bart tweede knal (62ste min.) Berlare verving Van Linter Strinckx klopten de bal tel- ging voorlangs. Het was door Sacré. kens weer uit de gevaarlij- alsof Berlare er niet meer Met nog één minuut te spe- geloofde: roodwit bouw- len gebeurde voor de pui- Berlare dwong na een zuurbevochten zege te Wichelen een testmatch tegen Herdersem af. Deze wedstrijd wordt zondag op het terrein van Wilskracht Gijzegem gespeeld, (jj) i lobbal Van keilde evenwel over de lat. Berlare dwong verscheide- ke zone. Na 22 minuten ten het mirakel: een doel- worsteling werd door Frank De Grauwe afge rond. Scheidsrechter De Cock aarzelde geen mo ment: goal. Bart Strinckx en Hugo Moerenhout wa ren het daar duidelijk niet mee eens en bepleitten hun zaak: het doelpunt zou door een paar fouten zijn voorafgegaan. De Cock wilde van geen lievemoede ren weten en bleef bij zijn beslissing. Was er wat ge beurd? Wijzelf stonden veel te ver van de gewraak te faze om een oordeel te vellen. De Wichelse jeugd- In Vierde Provinciale H is, zelfs nadat alle kompeti- tiematchen gespeeld zijn, nog geen kampioen be kend. Herdersem en Berlare lopen ex-aequo door de finish. Er komt dus een testwedstrijd van. Berlare liep in Wichelen gedurende 90 minuten op het scherp van de snede. Herdersem ging op Schroe- vers Moorsel naar een onbedreigde 0-4 zege. De puiten bereikten de pauze met een krappe 0-1 voorsprong. De dirigenten van roodwit wisten na de eerste helft dat een draw niet zou volstaan: langs CB- gesprekken om vernamen ze dat hun rivalenmet een 0-2 voorsprong aan de koffie toe waren. Herder sem scoorde nadien nog twee keer, zonder dat de machteloze Schroevers een vuist konden maken. In Wichelen ging het, na een bewogen doch kwalita tief nooit van de grond komende tweede time, over 1- 1 naar een 1-2 in extremis. De Herdersemse spelers, dirigenten en fans bleven vreselijk lang in het onge wisse over het resultaat dat in Wichelen werd bijeen- gevoetbald. De schuimwijn bleef in de koelkast. Er resten beide klubs nu nog uren van spanning. Voor de rest werd het snakken naar het einde van de kompetitie. Lutterzele liet zich door Opdorp op zijn kop zitten, Schoonaarde won tegen Baardegem en Appels gaf Gijzegem een punt mee naar huis. Opstal kon voorts niet voorbij het thuisvoetballend Doggen. In Vierde G geraakte Oordegem niet aan een tweede seizoenoverwinning tegen bezoeker Wekke, Bave- gem maakte filet américain van Aaigem en Eronde- gem, dit seizoen nooit overtuigd, kreeg op eigen terrein een droge 0-4 score mee van Iddergem. Het blijft nu nog enkel uitkijken naar wat Berlare en Herdersem van hun testmatch maken. Het lijkt aangewezen dat de provinciale scheidsrechterskom- missie voor dit treffen een topref en een steengoeie grensrechtersploeg aanwijst, of de «show» zou wel eens uit de hand kunnen kopen. Schroevers Moorsel - S.K. Herdersem 0-4 Twee belangrijke wedstrij- lare en Herdersem. den stonden op het pro- den met gelijke punten aan recht. Een Schroeversver- gramma van Vierde Pro- de leiding. Geen van beide dediger liet de bal door en vinciale Schrovers ontving mocht verliezen. Herder- doelman Aelbrecht bleef ston- ter in verkeerde voeten te- Coppens zond laag voor en Louis De Cock verzekerde een Herdersemse zege. Ondertussen was het be- Herdersem, en Berlare sem had wel een lichtere op zijn lijn. Een opzittende "cht binnengelopen dat moest naar Wichelen. Ber- opdracht dan rivaal Berla- Beriare op ^,chelen "-1 werd het 0-1: Van Linter de af en toe een aanval op, daagde voor Strinckx op en doch veel zoden bracht het zijn laterale voorzet werd opbouwend werk van een door Werner Van Hauwe schitterende Jaak Schreurs van dichtbij tegen het net getikt. Het bleef nadien ettelijke minuten wachten op een nieuwe doelkans. Die kwam er eindelijk toch, maar de verslagen Bart niet aan de dijk. Het was integendeel Roland Scheir- linck (73ste min.) die de bezoekende keeper Kerre - tot een pantersprong ver- i plichtte. Heel even was er tilt gevaar voor de Wichelse Strinckx werd geholpen doelmond, doch de knal door een medemaat die in extremis zijn voet tegen de plantte. Twee keer wer- van André Lion werd door Strinckx met een prachtsa- ve onschadelijk gemaakt. den de Wichelse aanvallers Onmiddellijk daarna haal- tijdens die eerste time nog de de Wichelse kapitein Jo- door grensrechter De Kin- ders afgevlagd voor buiten spel. Evenveel malen had de linesman het echter ver keerd voor want de weg- han Schuddinck in voor Roland Scheirlinck. Berlare moest komen: aan een draw had roodwit niet Een heet momentvoor het doel van Berlari genoeg, wilde het niet door ingrijpen. (Wichelen-Berlare 1-2) (jj) Keeper Kerre zal echter niet moeten kreeg de bal in zijn bezit en Berlare op Wichelen 0- Reeds na 3' spel kon schoof laag binnen, 0-2. De vtoor st°nd- D.e ,spanning Herdersem, op voorsprong leidersploeg wilde meer en steeê- De wedstrijd zelf gekomen zijn. Een doorge- begon een verwoed offen- verwaterde tot een onken- broken Stefan De Wolf sief, doch Aelbrecht be- "eh£ peilf Moorsel kwam werd echter door doelman wees sterk te zijn op zijn *lecht ?p?ra?1SC|? in.e gr°" Aelbrecht juist voor de lijn lijn. Schoten van Van Box- te r®c'dankz'J e^n gestuit, actie waarbij beide tael, Coppens, Bracke en voortreffelijk akterende spelers bleven liggen na De Wolf werden uitstekend Herdersemse ''bero Fred een hard kontakt. De be- gepareerd, zodat de rust Yan den Bogaert. die meer zoekers bleven drukken, met 0-2 bereikt werd. Na dan fns op een kalme e" via een puik spelend broe- de koffie vertoefden de beredeneerde ma",ej". rust derpaar Patrick en Frank Herdersemse spelers, reeds bra verdediging. Hanselaer. Aan de 10'viel meer met hun gedachten Aa" de35 kwam de eerste de verwachte openingstref- op Wichelen, dan op het r®ee^e kan-> voor de thuis- fer. Een goed genomen hobbelige Schroeverster- ploeg. Verder dan een bot- hoekschop van H?nselaer, rein. Zulks liet Moorsel toe smg tussen een aanvaller en hfct initiatief te nemen, ech- doelman Benny De Coo- man kwam het met, doch de Herdersemse goallie keihard inschoot 0-1. scheppen. De bezoekende bleef ëekvyetst liggen. Met een open kinwonde diende hij afgevoerd, en werd na 10' kwam William Brac- Vriendschappelijke wed- millekensbal, en waar de strijd: speelsters instonden voor Eernegem - Kamillekens de dienst- was de Aalsterse 2«2 Kamillekensploeg, slechts één helft zichzelf in de Na een vrij woelige nacht, vriendschappelijke wed- ter gelegenheid van het Ka- strijd op Eernegem. Dat Lang zal men niet meer moeten wachten om te weten wie kampioen wordt in Vierde Provincia le H: reeds op zondag 20 april gaan beide kampioenen met elkaar in de clinch. In «Sportleven» staat een kemel van formaat: de match wordt NIET in Schoonaarde, doch wél op het terrein van WILSKRACHT GIJZE GEM gespeeld. Als scheidsrechter werd de heer André Vercauteren aangewezen. We vin den dat een gelukkige beslissing vanwege de nationale scheidsrechterskommissie. Vercaute ren is één van Oost-Vlaanderens topreferees en een man die vooral kan bogen op een enorme autoriteit: onwrikbaar en rechtvaardig. Het gebeuren zal dus niet uit de hand lopen. Het grensrechtersduo Baele - Van der Sypt kent eveneens het klappen van de zweep: beide hebben hun aktieterrein in Vierde Provinciale, Eerste en Tweede Provinciale. «Streekgebondenheid» is er evenmin bij: de heer Vercauteren woont in Sint-Niklaas, de grensrechters komen uit het Zottegemse. zulks de eerste 'helft was, cia Laforce een bal terug ganse tweede periode aan zal niemand verwonderen, op haar doelwachtster. De niets anders dan aan verde- Kamillekens gestart met wind speelde mee zodat de digen denken. Reeds na 5 windvoordeel. kon gedu- bal in het doel verdween. 0- kon Marina Remaut milde rende de eerste helft hieruit 2 ruststand. Na de koffie ren. na de ganse Aalsterse profijt halen, al viel het ging Veerle De Windt verdediging op rechts opge- eerste werkelijke schot onder de lat plaats vatten, rold te hebben. 5 later slechts aan de 25', doch de daar Brenda Van den Eec- strafte zij een misverstand open kans bleef onbenut, khoudt met een verstuikte in de verdediging af om de Na 30' kon Reneé Delan- vinger de eerste helft af- bordjes gelijk te hangen, noy een solo-slalom perfekt sloot. Laatstgenoemde De laatste 15 werden een besluiten. 0-1. Nogal geluk- nam op haar beurt de back- echte lijdensweg voor de kig kwamen de Kamille- plaats in. Met een hevige moedige Aalsterse meisjes, kens nog voor de rust aan tegenwind, en met een Hun verdienste was dan een 0-2 doorsprong. Op slechte fysiek, moesten de ook dat zij overeind bleven slag van rust speelde Patri- Kamillekens gedurende de tot bij het eindsignaal. ging over het hoofd van William Bracke in de voe- ter zonder enig gevaar voor ten van Stefan De Wolf die Benny De Cooman keihard inschoot 0-1. schepp Schroevers ging in de reak- tegenstoten waren echter tie, doch de aanvallers ble- niet van gevaar ontbloot, ven deerlijk in gebreke. Aan de 35' brak Herder- ke oog in oog met Ael- sem nog eens uit. Via Wil- brecht, doch schoot naast, liam Bracke en Stefan De Aan de 15' kon Herdersem Wolf werd op links een opnieuw uitbreken, nu met mooie aanval opgezet. De sukses. Een bedrijvige Jan laatste voorzet, kwam ech- Voor de testmatchen Eendracht Sint Gillis - Vlierzele en SK Berlare - Herdersem geldt artikel 73/c van het bondsreglement. Indien na 90 minuten de stand gel(jk is, worden twee verlengingen van twee maal 15 minuten gespeeld. Is de stand dan nog gelijk, dan dient de match gewoon herspeeld. Voor de replay worden eventueel eveneens verlenin gen gespeeld. Wanneer na die extratimes nog geen winnaar bekend is, moeten strafschoppen beslissen. ichrikt terug i De vijfde «Puitensprong», georganiseerd door voetbal club S.K. Berlare, jcugdelf- tallen, heeft op zaterdag 3 mei plaats in de Parochie zaal, Dorp, te Berlare. PROGRAMMA: Verkiezing van sportman van het jaar. tpektakulair dolfijnennummertje opgevoerd door Verkiezing van sportvrouw het jaar. Baling Balinl en Leekens. Niettegenstaande beide akteurs de voet even hoog heffen, fluit Schoeters fout in het voordeel van Beveren. Schoeterske heeft uaursvhijnlijk de illustruties uil zijn scheidsrechterskursus nog nooit bekeken: daarin staat duidelijk dat een faze zoals deze niet foutief is. Wie begaat trouwens gevaarlijk spel tegen wie? Een beetje logica asjeblief, meneer de referee (Club Brugge-Bcveren .1-2) (hdm) Verkiezing van sportvereni ging van het jaar. Met medewerking van vol gende sportvedetten: De Leeuw Eddy (atletiek - Asse) De Beule Georges - onder voorzitter Belgische volley- balbond. Haleydt Rudy (S.V. Waregem) Trappeniers Jean (Een dracht Aalst) Carmeliet Alois (bokser - Zele) Braems Urbain (trainer - Anderlecht) Vander Eist Leo (Ant werpen) onder de lat vervangen door Dolf Cooreman. Veel werk kreeg deze echter niet meer in de resterende mi nuten. Het nieuws kwam terug van het Wichelse veld. Wichelen was op ge lijke hoogte gekomen van Berlare. Dus Herdersem was op dit ogenblik kam pioen. In de slotminuten noteerde men nog een doelpunt van Louis De Cock. 0-4 even later werd een afgekeurd van diezelf de speler. Doch daar ging het hem allemaal niet meer om. Allen wachtten met ongeduld op de ontknoping in Wichelen. Een nieuwe stand, nog steeds 1-1 met nog een paar minuten te spelen. Spelers hadden geen tijd zich te verfrissen en om te kleden. Tussen de driehonderdvijftigkoppige menigde, stonden zij af te wachten. Het werd 17 uur. De spanning was te snij den. Vieren durfden zij nog niet. 17.10 uur een laatste gegeven: de stand was l-l met nog 1' te spelen. De jubelkreten, die hier en daar reeds in delucht vlo gen werden 2' later in de kiem gesmoord. Op de slotseconde heeft Berlare uit een scrimmage voor het Wichelse doel de overwin ning binnengehaald. Dus komt er een testmatch. Misschien een teleurstel ling voor de vele Herder- semse-supporters. doch be stuur en spelers, leven reeds naar die wedstrijd toe. Een goede stellingna- me voor een ploeg, dat vol gende week Berlare moet repliek geven voor de aan duiding van de kampioen. A.V.H.

De Voorpost | 1980 | | pagina 27