(a c René De Brucker en Luc Collijn op het Bruno Vehent, Eric Wuytack ei Patrick Van Wetter roeren de trom schavotje Etienne Van der Helst zoals vorig jaar Etienne De Wilde: «In Valenci was het afgelopen» Puike organisatie van De Bolhoedjes Luc Borms de snelste van veertien Jan Bogaert: tot het bittere einde Patrick Van Wetter met voorsprong Vrouwen te Hamme Jenny De Smet moest het op haar eentje rooien Dirk Troch en Jan De Mesmaeker goed voor vier palmen Nieuwelingen te Hamme was ^)a; traini veri ibaar aan' ie rol bOU s «een wen dan flen voldoen ge 28 - 18.4.1980 - De Voorpost §l Parijs-Roubaix lijkt Etienne Van der Helst te «liggen». In 1979 was hij tiende. Nu bolde hij als elfde over de streep, na een vinnig spurtje met Piet Van Katwijk, Jean- Luc Van den Broucke en enkele anderen. De aan- komstrechters vonden dat Etienne niet properhad gesprint en deklasseerden hem naar de 16de plaats. Een pekelzondewerd zwaar afgestraft. Een dra ma was het evenwel niet Van der Helst heeft nog maar eens bewezen dat hij tot de subtop behoort. Geen Moser, geen Vlaeminck. Zelfs geen Willems of de eengegooid de een reed zijn dichtste achtervolgers Wolf, maar er dan toch heel iefCi de andere viel tegen het doch naarmate de kilome- voorhistorisch wegdek, ters onder de wielen gle- Tussen het opwaaiende stof den(?) steeds meer terrein en in de corrida van luidtoe- moest prijs geven, toont terende auto's wist niemand düidelijk aan hoe snel in de niet het goeie ogenblik soms waar iemand was. Het spits gefietst werd... brak aan toen de groten de werd duwen en trekken, vloeken en afzien. Op ver- Etienne Van der Helst zal scheidene minuten van de misschien nooit Parijs-Rou- topvormde zich een pele- baix winnen. Doch een tonnetje van zeven Van hoofdrol kan hij er steeds in Katwijk, Verschueren, Kui- spelen. In de schaduw van per, Nilson, Van den Brou- de superstars weliswaar, cke, Van Springel en Van maar dat is geen schande, schoven, was Van der Helst der Helst. Allemaal grote als je weet hoeveel cracks "}ee: namen» dus. ook ditmaal zonder meedo- ln de hel werden de renners oal dit septet geen centime- gen de boot in gingen als tombalabriefjes door- ter naderde op Moser en dichbij. Etienne was er niet bij toen de vroege vlucht der 18 tot stand kwam. Dat moest ook boel aan flarden scheurden. Hij liet Moser, De Meyer, De Vlaeminck en enkele an deren rijden. Toen Hinault, Van den Broucke, De Wolf, Zoetemelk en nog wat klas- bakken naar de eersten ik voor de tweede keer WiUyTeirtinck lungs /n'"sse" wc"> ik ai», de groten was het vet de soep. Ik geraakte .._e in Valenciennes en gaf A)ax de brui aan». 89e De Wilde blijft er niet I 'u'd stilstaan: «De Waalse geen deugd. Nadien kreeg siekers slaan voor de dejpflkl I loopt». over voortdoen. Een eind verder «CCU. tlllUNNCi de boord van de weg. Met «groten» gegrepen, hem heb ik als een dolleman a momen achter de anderen gefietst. Vergeefs, we kregen die ke rels nooit meer in het vizier. Die helse jacht deed Liefhebbers Hij haalde het einde van Etienne was prezent toen Pargs - Roubaix niet, de zich na een dertigtal kilo- jonge blonde neoprof Etien- meter een kopgroep van 18 ne De Wilde: «Waarom no- vormde: «We hadden de deloos de laatste kilometers eerste kilometer van de rijden. In Valenciennes was «Hel van het Noorden» niet hij voor mij bekeken. Ik eens onder de wielen voora- trok toen maar de remmen leer een bandje voelde leeg- dicht». lopen. Gelukkig was De ,ua„ De Wilde had er eigenlijk Kimpen de buurt en ik kon ik mijn «goeie fiets» terug, Ten hoe"het meer van verwacht: toen met mijn «tweede fiets» precies op het ogenblik dat Fons De Wolf in 1978 de Parijs - Roubaix voor ama- teurs won, finishte Etienne als nummer zes. «Er is geen vergelijking mo gelijk. Bij de profs gaat het Jan Bogaert reed vele minu- er veel harder aan toe als ten na Checco Moser de bij de liefhebbers. Het is piste van Roubaix op. Be- beuken en blijven beuken stoft en vermoeid. 26ste. tot de meesten murw zijn». Geen resultaat om er de krantekoppen mee te halen. En toch: hij was één van de weinigen die door de «Hel» geraakten. Als piepjong profrenner mag hij tevre den zyn over zijn prestatie, vooral omdat hij onderweg niet. In Gent - niet gespaard bleef van draaide hij goed mee pech. Jan overbrugde reeds Ronde van België was als amateur de afstand tus- uitstekende sen Parijs en Roubaix: in Onvoldoende blijkbaar 1978, toen Fons De Wolf een vooraanstaande won. Die keer kon hg zijn vertolken. Maar als kansen niet naar behoren jaars» beter doen dan verdedigen omdat hg om de scheidene geroutinee gav< haverklap lek reed. Jan crackx, was reed de Amstel Gold Race i Juniores Ie St.-Gillis Waas 46 vertrekkers voor een wedstrijd die door de oer sterke Patrick Van Wetter werd gewonnen. BWB-afgevaardigde Mar cel Mels had trouwens 46 renners ingeschreven. Slechts 15 reden de koers uit wat te zoeken was in het uiterst hoge tempo. Op vier ronden van het einde ging toen een nog frisse Patrick Van Wetter aan de haal en bouwde vlug een veilige voorsprong op. Ondanks de tegenactie van De Dobbelaere en Van Puyvelde slaagden die er niet in de kloof te dichten. Van Wetter bereikte met 35 seconden boni de eind meet voor De Dobbelaere en Van Puyvelde terwijl Alex Polfliet de spurt van dertien won op 40 se conden. DEVE De organisatoren van Ne ring door Sport kregen te Hamme heel wat Neder landse vrouwtjes aan de start wat het gevolg was dat er bij onze Noorderburen op die dag geen wedstrij den plaatsgrepen. Hiermede kregen ze 48 ver- treksters met als lijstaan- voerster Jenny De Smet. Het meisje uit Hamme heeft het evenwel niet tot een overwinning kunnen brengen omdat het een strijd van een tegen allen was. De beslissing viel in de vijf de van de twaalf af te leg gen ronden toen Nicole Van Den Broeck. de Ame rikaanse Caroline Petter- son, de Nederlandse Mieke Havik, Maria Hemme- rechts en onze plaatselijke Jenny De Smet het hazen pad kozen. Doch de beslissing viel in de zesde ronde toen een sterke Mieke Havik weg ging om met voorsprong te winnen. Ondanks het feit dat in de achtervolging Jenny De Smet heel wat werk verzet te om de kloof te overbrug gen is ze daarin niet ge slaagd. Havik bleef voorop. Uit de achtergrond kw toen nog Neele D'Haf opzetten die als twei over de streep bolde vi Maria Herreygers die spurt won voor Van Plaats en Jenny De Sn die ondanks het vele w haar beste pijlen had schoten. DE Nieuwelingen Dirk Troch blijft er met de grove bezem doorgaan. Ditmaal werd het een «twee op twee». Zonder pardon, en steeds tegen an dere konkurrenten: het «gebeurde» in Steenokker- zeel en Oppuurs. Nagels met koppen, mag je zoiets noemen. Jan De Mesmaeker is even eens als een meteoor in de kijker gekomen. Voor deze neofiet moesten in Aalst en in Oordegem alle tegen standers de duimen leggen. In Aalst was Peter Van Im- pe tweede en Nico Leus legde er beslag op de twee de plaats. Stefaan Van Leeuwen gaat de moeilijke konfrontaties niet uit de weg. In Bellem kwamen verscheidene «kopstukken» opdagen. Stefaan was er negende. In Oordegem finishte hij als nummer acht. Peter Burms was tiende in Oordegem. Op zaterdag 19 april te 16 uur heeft te Hamme een wielerkoers voor nieuwe lingen plaats. De wedstrijd loopt over een afstand van 54 km of negen ronden. Het gaat langs de Spoor wegstraat, Slangstraat, Damstraat, Hooirt, Theet, Weverstraat, Vierweegs, Evangeliestraat, Geem- straat, Stationsstraat. De aankomst en vert aan zaal De Vrijheid tionsstraat 45. Inschrijv en prijsuitdeling bij Urb De Smet. Koning AH* plein. Geluidsinstalll van Dréken Roos, Vlaat schouwburg. Microrepoi ge Cesar Boodts. Koers der Urbain De Smet Benny Vermeulen Meer dan een half uur tevoren maakte Moser in Roubaix het zegegebaar. Pas toen arriveerde Benja min Vermeulen. Als 27ste. De Klingenaar was niet ontgoocheld: 264 kilometer bleef hij overeind. In een wedstrijd die van de deelnemers onvoorstelbaar hoge eisen had gesteld. Het pleit voor hel karakter van Vermeulen dal hij ondanks de tegenslagen die hem onderweg troffen tot het bittere einde doorzette. Twee namen steken er bo venuit: René De Brucker en Luc Colijn. De atletische rasspurter uit Aalst had al eerder in Herzele gewonnen tijdens de afgelopen dagen. In «zijn» stad deed hij er nog maar eentje bij. Luc Colijn toonde zich in Wasmuel de beste. Met Eric Delatte fietste hij de kon- kurrentie op afstand en won. Vrijdag liep het mis: op training werd hij aange reden en hield er een inwen dige bloedstorting aan over. Met de Sterrit te Kalken in het vooruitzicht, betekende dat vanzelfsprekend een ernstige handicap. Toch bleef Luc overeind. Mee- rzelfs: hij vertolkte een hoofdrol en dat was geen klein bier als je weet dat 148 rugnummers werden afge haald. Toen puntje bij paaltje kwam kon Luc zich niet verdedigen zoals hij had gewild, doch hield aan zijn prestatie toch een derde prijs over. Daniël Schuddinck is op weg de in hem gestelde ver wachtingen in te lossen. Te gen De Brucker optornen was er in Aalst niet bij, doch zijn tweede plaats was meer dan verdienstelijk. De Sterrit te Kalken zag hem als 16de finishen. Daniël Janssens verovert deze da gen zonder de minste twgfel zgn eerste overwinning bij de amateurs. Ditmaal was hij derde te Malderen. Dus... Marc Van Gjjsegem staat eveneens scherp: hij rijdt bovendien uitstekend en was in Aalst derde en te Outer negende. Erik Arijs verbetert week na week: vierde in Hekel- gem en negende te Malde ren. Voor Dirk Galle werd het een opkikkerende vier de prgs te Stekene. In Sint Pauwels was hij 18de. Beno Present was vijfde te Stekene en Emiel Van Dae- le, uitstekend gerodeerd in de Franco-Beige, was in Met 56 vertrekkers kon men de organisatie wel be stempelen als een geslaagde onderneming. Voeg daarbij nog dat de organisatoren Koninklijke Sportopbeu- ring voor de veiligheid van de renners hadden gezorgd en men kan alras een besluit trekken dat het een voor beeld van inrichting is ge worden. Pater De Meyer, verant woordelijke van de BWB wilde geen enkel risico ne men. «De veiligheid van de renners mag geenszins in het gedrang komen», aldus onze woordvoerder, «be denk maar eens dat er te veel straten zijn met kron kelingen, zodat het verkeer in tegenovergestelde rich ting absoluut moet verme den worden. Iets waarmee de organisatoren dan ook rekening hebben gehouden. Vandaar dat ik als BWB afgevaardigde die mensen alle lof toewerp». Tot daar onze zegsman. Feit is dat we het ook zo graag zien. De verantwoor delijkheid van de seinge vers, en al degenen die bg een wielerwedstrijd betrok ken zgn mag nooit uit het oog verloren worden. Die mensen worden spijtig ge noeg te weinig in de bloempjes gezet. W'ij doen het nu eens voor de Bol hoedjes Koninklijke Sport - opbeuring. Proficiat mannen. Emiel DEVE Sint Pauwels zesde. Voor Johnny De Dobbelaer stak er te Aalst een zevende plaats in, Etienne Steve- ninck was achtste te Steke ne, Jan Joos negende in Sint-Pauwcis, Guido Hacnt- jens negende te Stekene, William De Gendt 10de in Sint Pauwels, Ronald Van Aevermaet tiende in de Sterrit te Kalken, Rudi Baeyens tiende in Aalst, Francois Nauts elfde in Ste kene, Beno Michiels 14de in Aalst en 20ste te Malderen, Werner Blancquaert 17de in Aalst, Freddy Luyckx 17de te Sint Pauwels waar Victor Van Landeghem 20ste werd. Juniores Eric Stut; won de juniorenkoerte Sint-Pauwels. (flu1) Liefhebbers te Appels We moeten zeggen dat in zake organisatie de Bol hoedjes met hun wieler wedstrijd te Appels hoge toppen scheerden. Met 56 vertrekkers had men im mers geen reden tot klagen ook al viel de beslissing nogal vrij vroeg in de wed strijd. In het totaal dienden 14 ronden afgelegd. In de tweede ronde al gingen vijf renners aan de haal die in de vierde ronde het gezel schap kregen van nog ne gen anderen, zodat we nog voor halfweg koers 14 kop lopers noteerden. Die kleppers verstonden el kaar wonderwel. Ze legden er zodanig de pees op dat hun voorsprong gaandeweg aangedikt werd en ter aan komst ruim drie minuten bedroeg. Wie niet op de eerste trein stapte, was gezien. De smalle straatjes waren er ongetwijfeld de oorzaak van dat men eens gelost niet meer kon bijkomen. Vooraan bleef het keihard werken. In die voorste ge lederen noteerden we steeds Luc Borms met Frangois Druyts en Van De Velde. Niemand kon of mocht gaan, waardoor het uitliep Op een spurt met 14 waar van bezieler Luc Borms de bloemen meenam naar Sint-Amands. Hij won voor Wuytack, Van De Velde en Lemmens. E. DEVE Drie «streekjunioren» ning en te Appels moest hij klommen op het schavotje, alleen Luc Borms laten Eén ervan is stilaan een voorgaan, abonnee aan het worden: Ronny De Dobbelaer zeg- Waas naar de vierde plaats Nog meer kleppers eindig den vooraan: Rudi Van lm pe, vijfde in Voorde, Dan- de Waaslander Patrick Van de het met een tweede prijs ny Janssens, vijfde te Sint- Wetter die nu ook in Sint- te Zwijndrecht. Luc Van Gillis-Waas, Alain Van Gillis-Waas het zegegebaar Puyvelde was derde te Sint- Damme, vijfde te Lede. Gillis-Waas en voor Dirk Jimmy Cornelis, zesde in maakte. Malderen, Bruno klom er vrij spoedig Heirwegh werd het een Appels bovenuit: hij haalde het in derde prijs in Overijse en Frank Suys, zesde te Sint- Voorde en bolde in het een 13de in Appels. Luc Gillis-Waas, Ronny Mette- Dendermondse Appels als Lemmens waaide naar Ap- penningen, zevendè in nummer zeven onder het pels over en bolde als vier- Sint-Gillis- Waas en achtste spandoek. Erik Wuytack de onder het spandoek in Appels. Guy De Vreese van zijn kant gooide twee Ferdi Dierickx was vierde was in Hekelgem achtste, keer hoge ogen: in Ertvel- te Malderen en Alex Pol- Luc Van Geyt negende in de werd het een overwin- fliet fietste in Sint-Gillis- Voorde. Luc Poppe in Ap pels elfde, Ronny Dieri negende in Hekelgem tiende te Malderen. V Johan Koppen werd hel Sint-Gillis - Waas een ti de prijs en Danny Haute was daar elfde, ven Brackman, een eer jaars, werd in Hekelg elfde en Ivan Van Ral donck twaalfde te Sint lis - Waas, Peter Van Broecke 12de in Aja avo vall de leg daj bar Zar lei M. vie scl opi Zar Eni wa zei nin der Hel .tw< gem. Gaston Pieters 1 'en te Zele, Peter Van Du 14de in Sint-Gillis - Wj( wa en Gerrit Van der Aa 1' te Malderen en 15de Sint-Gillis-Waas. Bij de WAOD'ers te Sint-Niklaas won Mans Degenaer. (dw) Patrick Van Wetter torende er bij de juniores te Sint-Gillis-Waas bovenuit, (dw)

De Voorpost | 1980 | | pagina 28