•AT AALST GEMEENTE KRAAINEM BESCHERMING NEEMT Iyndikaal protokol met entoesiasme begroet eÏC0D WENST APPELSIENENPRIJS VOOR 1981 AAN SCHEPEN BLOMMAERT ORDE VAN ADV0KATEN: ADV0KATEN VOOR IEDEREEN WERKEN ZWARTE HOEKBRUG VORDEREN ALLANGS OM VERKEERSVRIJER Ian caudron vraagt En in en ha de jongste gemeenteraad stelde VU-raadslid Jan Caudron, die tevens s sten ksvertegenwoordiger is, dat de stad Aalst in navolging van andere steden i van de Brusselse randgemeenten onder haar hoede zou nemen. Ter enen dediging van zijn voorstel wees hij op het solidariteitsprincipe dat stelt dat eb ik r sterken de zwakken moeten helpen. Aalst behoorde volgens hem tot deze waar rke steden van de Vlaamse gemeenschap. >en px' raadslid wees erop dat reeds andere steden Aalst waren voorafgegaan in zal la patroneren van één van de bedreigde Vlaamse randgemeenten rond rwijt:issel. Zo ontfermt Kortrijk zich over Linkebeek, Leuven steunt Wezembeek- van pem. Tienen patroneert Wemmei en geniet St. Genesius-Rode de bescher- ichoer "9 van Oostende. Onderhandelingen zijn nog aan de gang met Antwerpen, V 28) nt' Mechelen, Brugge en Halte, jn het peciac 'Igens de heer Caudron heidslijst heeft 7 verkoze- mocht zich ook niet laten iien ndden twee redenen er nen en de Gemeentebe- ontmoedigen omdat men dad« m toe aangezet Kraai- langen, welke een twee- wist dat het in het verle- van m te kiezen. Vooreerst talige lijst is, 2 raads- den ook mogelijk is ge- van er het feit dat het één leden. weest verfranste steden •n wij n de meest verfranste Volgens de Volksunie - zoals Antwerpen, Brug- oonbdciliteiten9emeenten is fraktieleider kwam het ge, Gent en Kortrijk stil et welp1 een ^DF- PSC -meer- zover omdat de wet op aan uit te zuiveren, om er >ne prrheid- Ten tweede de faciliteiten van 1963 uiteindelijk fiere Vlaamse ideal#eft deze gemeente nog niet gediend heeft tot ge- steden van te maken, leds geen peter. Noch- leidelijke integratie van Volgens de heer Caudron is is het na St.-Gene- de Franstaligen in Vlaan- kon dit nu ook met de is-Rode met zijn 11.817 deren maar integendeel vlaamse randgemeenten 'oners de dichtsbe- gebruikt werd als een wa- rond Brussel, op voor- ilkte van de zes randge- pen tot verfransing van waarde dat zij niet aan 'enten. vele Vlaamse inwoners hun lot overgelaten ft bestuur is er in Frans- van die gemeenten. «Een werden. kwa|'9e handen en de ge- slechte wet dus» zo stel- Praktisch zag hij de uit- 'erziel{eenteraad bestaat uit de de spreker. werking van het peter- apniej raadsleden, zijnde 9 Volgens hem mocht men schap tussen Aalst en nen moeten wij elkaar beter leren kennen» en dit kon volgens hem door de kollega's van de ge meenteraad van Kraai- nem officieel op het stad huis te ontvangen, en ze Aalst en zijn monumen ten te laten bewonderen. Zij konden ook de gasten zijn op het festival van Vlaanderen, en uitgeno digd worden op de top dag van 10 mei eerstko mende. Tevens sugge reerde hij eens een vrien denvoetbalmatch te spe len gevolgd door een ge zellig samenzijn. Deze ini tiatieven hoefden trou wens niet veel geld te kosten. Om alles op een rijtje te zetten en in de praktijk uit te werken stelde Jan Cau dron dan ook voor een «Kommissie Kraainem» op te richten met ver tegenwoordigers van alle frakties. Zich richtend tot de Bur gemeester stelde hij dat zijn voorstel ook een kommerciële bijbedoe ling had. Door het peter schap een ruime weer- raadsleden, zijnde iF'ers (waaronder de de zwakke broeders en Kraainem vooral op het een 3 PSC Ie- zusters in de vuurlijn niet socio-kulturele en spor- taan Ên< de Vlaamse Een- in de steek laten. Men tieve vlak. «Om te begin- 3ok |i i klank te geven langs de verschillende nieuwsme dia, zullen de Vlaamse klanten van de rand van Brussel zich nog meer dan nu reeds het geval is, aangetrokken voelen om in Aalst te komen winke len. «op deze manier zal onze middenstand er wel bij varen» zo zei hij. Tot daar het voorstel van het raadslid waarmee men volgens hem de taalge noten in de frontlijn met daden, en niet alleen met woorden, zou kunnen steunen. Zijn voorstel werd dan ook door de gemeenteraad aanvaard. CVP-woordvoerder Ray mond Uyttersprot zegde in principe niets tegen het voorstel te hebben, maar hij wenste dat de gemeenteraadsleden eerst vanwege de kom missie een verslag zou den krijgen van de voor gestelde aktiviteiten. Daarna zou dan een be krachtiging van het prin cipe van het peterschap kunnen volgen. Zijn partijgenoot Robert De Pauw merkte hierbij op dat men eerst moest weten wat men zou doen, vooraleer het principe te aanvaarden. De raadsleden Van der Beken (VU) en Jan Van der Veken, fraktieleider van de SP betuigden daarna hun steun aan het voorstel, waarop de heer Uyttersprot nogmaals aandrong op een vooraf gaand kommissiever- slag. Finaal bleek hij het echter eens te zijn met het principe, zodat alle gemeenteraadsleden het voorstel goedkeurden. In de kommissie zelf zul len twee leden per poli tieke partij zitting hebben. Met een alluzie op een interpellatie tijdens de vorige raadszitting van raadslid Willy Van Mos- sevelde, stelde Schepen Hooghuys voor dat men de bevolking van Kraai nem ook diende uit te nodigen op de Aalsterse karnaval, maar dit zou dan volgens hem weer problemen geven met de tribunekaarten. VEHE hepen voor Personeel Antoon Blommaert blijft jongste tijd in de aktuallteit. Nadat hij van de alsterse persmedewerkers de citroenprijs 1980 ntvangen had, en nadat hij in de gemeenteraad van ledio maart en in een brochure fel aangevallen was oor de CVP-oppositie, reageerde de schepen met liddel van een perskonferentie op alle aantijgin- en. a^erop benadrukte hij reeds de goede verstandhou- uotipL9' die had met de drie syndikaten, en wees hij f> het feit dat hij tot een overeenkomst met hen ëkomen was. Deze overeenkomst, die syndikaal ^"tfotokol genoemd wordt, werd ondertekend op laandag 24 maart jl. i de °ket1 het jongste nummer wijst hij erop dat als iets rach(n het kontaktblad van minder-goed was, dit aat r Christelijke Centrale ook in scherpe bewoor- tetf 4 de Openbare dingen werd aange- datfensten"afde,'n9 stad klaagd. «Wij hebben er n enjalst en OCMW, wordt geen spijt over en nemen ch vP0r de plaatselijke ook niets terug van vroe- ppij jCOD Voorzitter Hilaire ger» zo schrijft hij ver hevens, tevens echt- der. ■jenoot van CVP-ge- Gezien er nu een derge- grote lijke positieve stap gezet werd, bedankt men sche pen Blommaert voor de medewerking bij het opstellen van het ont- werp-protokol op basis van het CCOD vooront- nteraadslid Chris rms op dit protokol lanv^ruggekomen. In een kosftikel gericht aan de s krjchepen van het Per- e rejDneel wijst hij erop dat hervp 18.3.1980 dit protokol laatoorbereid werd, met de werp, voor de verde- npofelofte het te onderte- diging van de teksten in frnatfenen op maandag 24 het schepenkollege en n®®*iaart 1980. De Schepen voor de ondertekening ,un «Held zijn belofte en van het protokol op 24 temlecdedigde de overeen- maart. iS,nSjomst op het schepen- Men hoopt tevens dat de ^"bllege van 20.3.1980. positieve samenwerking iet ontwerp werd trou- verder zal blijven duren, jens voor 99% gevali- «Tenslotte zijn het de vakbonden met hun le- Wij hebben steeds met den en het schepenkol- jpen vizier de belangen lege met zijn verschil- en het personeel verde- lende diensten welke het ligd, wij hebben nooit meest baat hebben bij (eaarzeld vrij en vrank een positieve ingesteld- "winze mening te zeggen heid langs beide kanten» "-'•Imdat wij teveel houden zo lezen wij verder. an openheid en vrije Volgens Hilaire Lievens heningsuiting, grote werd 'aarden van echte de lokratie» zo schrijft de vakbonden opgezet. «La- Lievens. Verder ten wij het verleden voor Schepen Blom maert vroeger tegen de wat het was en kijken wij met vertrouwens naar de toekomst. CCOD wenst U voor 1981«De appel- sienprijs» bij voorbaat: Proficiat! zo besluit de CCOD-voorzitter zijn brief aan de Schepen voor het personeel. Artikelen Onder de titel sin- dikale overwinning wordt vervolgens de tekst af gedrukt van het protokol van syndikale inspraak. Artikel I voorziet aldus dat alleen de ACOD, CCOD en het VSOA door het stadsbestuur erkend worden als zijnde repre sentatief voor gans het stadspersoneel wat het voeren van onderhande lingen betreft. Volgens artikel 2 krijgen de syn- dikaten inspraak in alle problemen, zo kollektie- ve als individuele, welke betrekking hebben op het personeel, zoals het geldelijk statuut, het statuut van de aanwer- vings- en bevorderings- voorwaarden, enz. De inspraak van de vak bonden mag echter geenszins de vorm aan nemen van een in menging in de benoe- mingspolitiek van het Stadsbestuur. Artikel 3 regelt het recht op informatie van de vakbonden. Zo krijgen deze allen een uittreksel uit alle kollegebesluiten en raadsbesluiten, die betrekking hebben op het personeel, uitgeno men bij individuele ge vallen. Volgens artikel 4 zullen bij de politie, brandweer, werklieden, bedienden, het technisch personeel en het personeel van de verzorg ings- en bij standsdiensten en personeelsraad worden opgericht. Iedere raad zal bestaan uit 9 verte genwoordigers van de personeelsleden, drie per vakbond. Het volgende artikel stelt vast dat een afgevaar digde van elke represen tatieve vakbond als waar nemer de examenzittin gen mag bijwonen. Dit zal enkel gebeuren met adviesrecht, maar zij mogen wel hun opmer kingen aan de voorzitter mededelen. De vakbonden zullen echter niet aanwezig zijn bij de deliberaties, en op het ogenblik van de uiteindelijke beslissing van de examenkommis sie. Artikel 6 regelt de indivi duele bijstand, en dit bij tuchtgevallen bij uitstel van benoeming, bij ad ministratieve betwistin gen, enz. Een afgevaar digde van de vakbond zal het personeelslid mogen bijstaan bij zijn verde diging, en inzage nemen van het dossier. Vervolgens werd over eengekomen dat in de dienstlokalen de sindika- le berichten zullen mo gen uitgehangen wor den, alsook de verslagen van de vergaderingen van de personeelsraden. Voor het bijwonen van sindikale vergaderingen krijgen de afgevaardig den sindikaal verlof. Elke dag sindikaal verlof wordt gelijkgesteld met aktieve dienst. Artikel 9 regelt de manier waarop er in de lokalen van de onderscheiden diensten mag vergaderd worden door de vakbonden in dien het wegens ernstige personeelsproblemen wenselijk blijkt. Vervolgens werd over eengekomen dat het ver let van de vakbondsafge vaardigde kan geweigerd worden door de dienst- chef om dienstorganisa- torische redenen. De uit eindelijke beslissing be rust bij de Schepen voor Personeel. Het oprichten van de onderscheiden perso neelsraden wijzigt ten slotte in geen enkel opzicht de samenstel ling, de werking en de bevoegdheid van de reeds bestaande sindika le kommissie. Deze overeenkomst werd alleen getekend door Burgemeester en Stads- sekretaris, maar ook door Schepen Blom maert en door 10 vak bondsafgevaardigden Dit zijn namens de ACOD de heren Van Den Spiegel, Van Audenhove en Cleyman, namens de CCOD de heren Neuvrau- mont, Lievens, De Cock en Gilladee, en namens de VSOA, de heren Sweetlove, Van Geom en Van den Broeck. VEHE Het Bureau van Konsultatie en Verdediging zal met ingang van 1 april 1980 onderverdeeld worden in drie afdelingen, waarvan één zal gevestigd zijn te Aalst. Dit gebeurt ingevolge de wettelijke bepalin gen ingesteld door de raad van de Orde van Advo- katen. AI AI, ja, hooimen da geweiten, mor ja... naa es 't te loot! Hoe dikkes 'n hoeirt ne mensj da ni zeggen? En sertoe hier ba ons in Olsjt, door hemme z' er 'n hanjeken va weg! Ze loten hier iet nor de sis goon, invallen of afbreiken. Ze verdestre- weiren iet en tèn noding, tèn es 't van: aiai! Allei, pak na ne kier 't Bogoynhof. Binsjt da z' op 'n ander aal doeng wa da ze kennen ver heer Begoynhof in ier t' haven en dor 'n attrakse va maoken woor dat de toeristen kommen nor zing, hemme ze dad hier ba ons zoedoneg verningelizjeird dat er heer ni anders nimmer oever 'n schoet as af te roeien. Want reparrei- ren, door 'n hemme z' allensj ni opgepeist! 'k Zeg ni dat er dor naa gin schoein hooizen 'n stoon en allicht meh veil mier gemak in ver de mensj en die der in woeinen. Mor 't zèn toch zeikes gin hooizen woveir dat er imand 'n omwegsken zal maoken ver kommen nor te zing zeikes. Gelèk as ze wel doeng op 'n ander gelèk as Brigge of Lier en nog ander woor da ze kennen re klam maoken meh heer Bogoyn hof... En tèn die schoein aa pompen die oeveraal stonten en die naa allemol ribbedebie zèn. Op 'n ander zolle ze die in here reklamfolder zetten en de mensj en zollen zeggen: zè, dad es oeik nog ne kier iet schoein ooit den aan toyd en ze zollen geloyk hemmen oeik. Mor hier. op, weg, kapot. Liever nen boygank meh dals die noor ienegte monjen los liggen en woor da 't woter tèn tot teigen a knienen spitj. En wa gebeirt er naa in de Kattestroot? Woor da z' iest azoei oever gedisketeird hemmen, oever die kapelle. Of da ze weg mocht of ofda ze mocht blei ven. En op den dier mocht ze blei ven en 't aadmanekeshoois en 't aadvraakeshoois wirten afgebroeken. En de die zèn na weg en 't leid dor allemol oepen en bloeit. Nen echten travao thalven van 't stad. En de kapelle es den helft afgebrand. En 't gein dat er nog va recht stoot, stoot dor van dag tot dag kamanter te wèrren in regen en windj. En as ze nog lank wachten 'n zelle ze z' allensj nimmer moeten afbreiken want ze zal vantséls tobbeltoeip schoyten. En ja, tèn za 't vanoyges verom ne kier zèn van: aiai. En volges da ze naa zeggen, zol die sozjetoyt die va zin was van op die plosj van alles op te zetten, gelèk as winkelkes en appartementen, naa in iene kier va gedacht veranderd zèn. En 'n zolle ze dor zjustekes ni baan. En meh aal da leit er geer in 't hèrteken van 't stad verom al ne kier 'n groeite plek voegelwie! Meh diepe pitten en voesj van de rést stiengroois en nog ne kier stiengroois. Mor ja, gelèk as den baa naa de lésten toyd opgesleigen is... 't Er es eh foytelèk ni van te verschieten da ze twie kieren beginnen te peinzen veir da ze beginnen te baan. 't Es allien mor spoyteg da z' iest gin twie kieren gepeisd 'n hemmen veir da ze begosten af te breiken. Dad es azoei pekanst 'n betjen gelèk as in Brissel. Door breike z' oeik mor azoei galant eh goevernement af. Mor vér on 'n ander te geraoken da zal 'n ander kélkesjoos werren. Naa heid de keinink hem 'n nief goevernement gevraogd on sinjter-Claes Meh d' hoep dat den dienen der zal in likken van de stikken onien te loymen en ons verom vér ienegte monjen in gank t' haven. En da ze verom kennen beginne riezje maoken oever 't vloms en 't frans en Brissel in ie stik of in twien, meh zeikes en vast eh stik appoort ver aal de vrémde die dor hoekeren. En dat er voesj van de rest alle daogen ienegte kommèrses fajiet goon. En dat er domei weir eh pak doppers boy kommen. En da ze tèn weir kennen komme lamènteiren dammen moe te spoorzoam zèn, binsjt da 't er vantoyd ne ghielen godgansen dag alle lam ped brannen op d' ottostrades... Want dad es na oeik iet da 'k meh dikkes afvraog: worom moeten der na toch zuveil lampen brannen op d' ottostrades? Op 'n ander n' ziede geh da ni en 'k peis ni dat er door mier aksedénten gebeiren as hier ba ons. Te kontro- re. Want door zelle ze bei ter opletten. En hier peize ze: wajjer 'n kennen toch gi kood, 't es zu kleer as oever dag. En worom hemmen allemol d'ottomobils tèn koplampen? En die koplam pen moeten oeik brannen want anders lappe z' a.eh prosésverieken oon! Woor da 'k hier oeik nog op peis dad es, as ze toch nor 'n nief goevernement on 't zoeke zèn, da ze statelèk allemol ander meige pakken. Ajja, want de- gein die der oongezeiten hemmen, hemmen toch lote zing da ze 't nie 'n kosten! En as ze verom ne kier de zélste pakken zitte men in 't zélde schotjen En es 't binnen ienegte monjen oeik verom ne kier van: aiai. 'k Zeg heer mor ien dingen: op moy 'n moe te ze ni reikenen zee. 'k Bleif liever gezond., en serjeis! (dolf) traag maar zeker, (per) De zittingen van dit bu reau worden gehouden elke tweede en vierde dinsdag van de maand in het gerechtsgebouw te Aalst, Graanmarkt, nabij de gehoorzaal van de vredegerechten. De zit tingen beginnen te 10.30 u stipt en duren tot wan neer alle belangstellen den zijn aanhoord. Het is evenwel geraden zich aan te bieden ten laatste te 11.30 uur. Het Bureau staat ter be schikking van al wie raad of inlichtingen wenst in verband met een juri disch probleem, van al wie daadwerkelijk wenst verdedigd te worden en daartoe niet over vol doende geldelijke midde len beschikt. Óm op de tussenkomst van het Bu reau beroep te doen is het nodig zich van vol gende dokumenten te voorzien. Inkomstengetuig schrift af te leveren door de Kontroleur der belas tingen. Verklaring van onver mogen af te leveren door de plaatselijke politie Na de verzoeker aan hoord te hebben en in dien hij aan de voorwaar den voldoet, zal hem een advokaat worden toege wezen waarmee de be langstellende kontakt kan opnemen. Naar gelang van de omstandigheden kan het Bureau een be drag bepalen dat als voorschot of als ereloon dient te worden betaald. In principe moet wanneer een advokaat wordt toe gewezen een bedrag van 500,- fr. worden betaald om de uitgaven van het sekretariaat te dekken. G.D.B. De Grote Markt wordt nog een stukje verkeersvrijer. Voor «de Compte» tot het stadhuis wordt een groene of andere zone opgetrokken. Allemaal heel mooi en lovenswaardig, maar terug gaan een tiental parkeergelegenheden verloren. Niet zo erg, maar er moet toch dringend een oplossing gezocht worden voor de automobilisten! (per)

De Voorpost | 1980 | | pagina 3