Ie Kuyper, an Cauter, Camiel ïn Iwein s laureaten op Lichten orp Drie oorgeseind e Boodt, laes, Arthur Btrus Van den Btrus Hoosse fois Van Stic aedeleer-Baert. arduiven de h oor Jan Van jor Petrus teds een goed jen kende en i les ire smen. het Verbond Lebbeke kwam er in de kate- oude duiven een prestatie van Van den Abbeele, met de 1e en 10e prijs eerste series achter naam schreef. Vroe- duiven kregen we voor Jozef Paul Van Desire Bogman, Van den Broeck, Hoossens Fra- Van Stichel, De Bij de de hoofdprijs Jan Van Stichel, Petrus Ost, die een goed voorsei- kende en in de top de klassering Petrus den Broeck, Frans den Abbeele, Oscar Biesen, Jean Corne- Frangois Saerens, Claes en Fr. Coo- Jozef De Boodt de 6e en 12e prijs de eerste serie. Berlare liet Frederik zich opmer- met de 1e en 10e s. Modest Van Hauwe t de 3e en 6e en Jean lis met de 7e en 9e [lokten ook twee duiven n de eerste tien en vroe ge prijzen gingen naar lyriel Verstuyft, Rafael i/ercauteren, Marcel Cle- nent, Frans Becqué. Bij de jaarlingen toonde Cy- ïel Verstuyft aan over een goede jaarduif te be schikken, die zijn tweede eerste prijs op evenveel weken vloog. Frans Sichien met de 3e en 5e toonde aan reeds lan het komen te zijn eri loede uitslagen presen teerden Etienne Smet, 'heo Van Overmeiren, iigin-Spaerkeer, Marits ïhaese, Theo Van de ielle, Edgard Samson in Marcel Moens. 'e Wichelen won August larissen de vlucht bij de iude duiven voor Arthur eeckman, Leo Melcke- leke met de 3e en 5e irijs kreeg zijn deel van Ie koek en Louis Vinck, indre De Jonghe, Patrick Hillaert met de 7e en 8e, Albert Van Hee en Mau- rits Van Acker draaiden mee in de top. Bij de jaarlingen werd de aandacht toegespitst op het hok van Patrick Hil laert met de Ie en 6e en 10e prijs. Ook Frans Roe- landt met de 5e en 9e won twee prijzen in de beste tien en Jozef Ver strepen, Arthur Beeck- man, Filip De Saeger, Ca- miel De Thaeye en Louis Vinck waren de andere uitblinkers. In het Verbond Schelle- belle - Oordegem was het Achiel De Clippel die de eerste oude duif klokte voor Albert Hoebeke, Frans Van de Steen, Ro bert De Gendt, Wouters - De Vlaeminck, Albert Van Hecke (6e en 9e), Florent Van Gendt, Emiel Piens en Constant Mueleman. Bij de jaarlingen stond er geen maat op het over wicht van Albert Hoebeke met de 1e, 2e en 4e prijs. Vroege duiven werden er geklokt door Leon De Middeleer, Prosper De Pauw, Alfred Mabilde, Robert De Gendt, Hugo Bontinck (8e en 10e), Maurice Renneboog. Te Overmere een zege bij de oude duiven voor Jo zef Van Roy met een ver meldenswaardige presta tie van Roger Boilaert met de 2e en 5e en Abel De Leenheer en Baziel De Geest kwamen eveneens aan hun trekken. Bij de jaarduiven won Albert Van Lunter voor Jozef Hillaert, Ivo De Donder (3e en 5e) en De Schoen- maecker en Zn. Te Uitbergen stond Leo Christiaens als eerste ge noteerd bij de oude dui ven voor Willy Chris tiaens, Albert De Marte- laere, Alfred De Wilde (4e en 10e), Georges Chris tiaens (5e en 9e), Freddy Moerman, Baziel Burm en Raf Van der Sypt. Bij de jaarlingen was Andre I De Vriese de blikvanger I met de Ie, 3e en 6e prijs. 1 Willy Christiaens met de Van Herreweghe, Jean Van Cleempoel, Judook en Zn Debaau, Frans Spiessens, Oscar Van Schoor en Jacobs-Van Damme. Te Grembergen kwam Uytfanghe, Van der Vre- ken-De Donder, Domien Huylebroeck, die de eer ste serie won en ook nog Alfons Peelman, Octaaf Claessens en Andre Van Houtte. Remi Geerinck er bij de Te Oudegem met 251 ge- oude duiven als winnaar uit met de 1e en 4e prijs. Jozef Inzé met de 2e en 6e maakte eveneens een goede beurt. Vooraan no teerden we ook nog An dre Van Damme, Cesar De Loose, Adolf Louis, A. Verschelden, Andre Van Acker, Cyriel De Maere. Bij de jaarlingen was Jo zef De Munck de grote tekende duiven was de laureaat bij de oude dui ven Jozef Lambrechts. Met de 2e en 9e was Cle ment Van Limbergen goed voor een uitblin- kersrol. Vroege prijzen ook voor Albert Cool, Gustaaf Goossens, Ed- mond Segers, Theo Man- naert. Jozef Walraevens, Frans Verbeke, Constant blikvanger met de 1e en Bert. Bij de jaarlings een 2e prijs en verder op de vluchtzege voor Gustaaf eerste rij stonden Andre Goossens. Konditiehok- Claessens, Guido Dierick, ken waren Jozef Walrae- Georges Marien, Jozef vens met de 2e en 9e Inzé, Rudy Dooms, Theo prijs, Emiel Dierickx met Segers, Georges De Mey, de 4e en 6e, vooraan op Clement Van Driessche. de uitslag stonden ook In het Zesverbond Ver- nog Alfons Van den Ab- broedering Lebbeke was beele, Jozef Vergeylen en de ereprijs bij de oude Sylvain Meuleman en voor Jan Van der Strae- met de 7e en 8e prijs ten voor Henri Verdoodt, kreeg Frans Ringoot een Jozef Wouters met de 3e ruim deel, van de koek. en 4e prijs. Ereplaatsen Te Moerzeke Kastel was voor Paul en Zn Maes, de hoofdprijs bij de oude Roger Meskens, Laurent voor Jos Van Haver voor 2e en 8e kreeg ook zijn vlucht bij de jaarlingen en Zn, gebroeders Al- Albert Van Hoey, Frans deel en met vroege prij- voor Frans Muysewinkel, brecht. De kollektief bes- De Decker, Louis Ver zen zat er ook wat in voor met de 2e en 8e. Andre te uitslag kwam van Jo- meir, Julien Nobels, Theofiel De Vleeschou- Heuvinck, Frans De Smet zef Uyttersprot, die met Achiel Van Geyte met de wer. Mare De Coster, Ju- met de 4e en 6e prijs en de 8e, 9e, 14e en 49e zijn 6e en 10e prijs, Leon Ver- lien Van de Velde, Frans de broers Michiels, Karei vier eerste afgegeven cauteren, Paul Van Haver Vlemminck en Hippoliet Goeman en Etienne Ver- duiven klokte. In de kate- en Lucien Wouters. Bij de De Thaey. waeren lieten zich gorie jaarduiven deed jaarlingen was het Roger prijzen voor Blanquaert en Zn, Frans Baeck. Te Zele Huivelde maakte Alois Temmerman bij de oude duiven een goede beurt met de 1e, 6e, 18e en 24e. Dit deed ook Lu cien Lauwert met de 5e, 9e, 20e en 26e en Roger De Baere met de 8e, 10e, 16e prijs. Vroege duiven voor Geerinck-Van Mal- deren, Leopold De De cker, Maurits Meys, Wal ter Gobel. Bij de jaarlin gen waren Van Damme- Steels opnieuw paraat met de 1e, 2e, 5e, 11e, 21e, 23 en 31e. Gilbert Dheer met de 3e en 7e prijs, Adolf Heirweg met de 4e, 9e en 12e klasseer den zich bii de uitblin kers. Vroege duiven voor W. Roosenboom, F. Ydens en Jozef Lauwaert. Bij de duivinnen was Ai- mé Van Eetvelde de bes te met de Ie en 4e prijs. Vroege duiven voor G. en A. De Maesschalck, Gil bert Dheer, Leon Ver schelden, Willy Roosen boom, Achiel Cockelko- ren, Roger Vinck en Gre- goire Bocklandt. In het Verbond Buggen- hout-Lebbeke-St.-Gillis waren het het Judook en zn Debbaut die zich in de kijker speelden. Bij de jaarlingen namen ze liefst de eerste vier prijzen voor hun rekening en bij de oude stonden ze ook met drie duiven in de eet- Petrus Ost (Lebbeke): goed leer, Jan Tilbourgh, Desi- ré Eeckhoudt, Frans Mes kens. Het hok in de kijker noemde Pierre Van Gucht met de 5e en 9e en vier duiven tot de 30e prijs. In Buggenhout Den Belg gelden, kwam Leon Segers er het Te Wanzele kwam Remi best uit met de 1e en 3e Govaert de neus aan het prijs bij de oude duiven venster bij de oude dui- en de 1e en 7e bij de ven. Vroege resultaten jaarlingen. Vroege oude kwamen er van de hok- duiven werden er besta- ken Roger De Bock (2e en tigd door Jan Van Aco- 10e prijs). V. Veldeman, leyen, August Van In- Frans en Zn Daelemans ghelgem, Richard Moort- (4e en 6e), D'haese, Al- gat, Roger Van Door- bert Blondeel (7e en 9e), slaer, Wwe Dauwe, Fer- Jos- De Bruycker. Bij de nand De Proft,Johannes jaarlingen wonnen Frans Dierickx en Petrus Cassi- en zoon Daelemans de man. Na winnaar Leo Se- vlucht voor Georges Van gers waren het Karei Van Steendam met de 2e en de Voorde (2), Cesar 8e, Remi Govaert als 3e Peelman (3e en 4e prijs), en Rene en zoon Bron- Camiel De Vijlder, Jozef deel met de 4e, 5e en 10e Van den Broeck, 6e en 9e, namen het leeuwendeel Pierre Van der Schrieck voor hun rekening. Etien- en Jan Ringoot, die zich ne De Backer, Paul Van in de kijker speelden. Acoleyen en Frans Go- In de union te Opdorp vaert klokten in de eerste klokte Van Acoleyen de tien. 1e en 2e prijs en Eric Te Schoonaarde kwam Joos met de 3e, 4e, 5e en Remi Govaert als win- 6e prijs toonde de waar- naar uit de bus bij de de van zijn oude duiven, oude duiven voor Frans Bij de jaarlingen won Roef, Remi Roggeman, Frans Roels voor Octaaf Jan Luyckx, Jan Van Van de Moortel, Ben Ver- Overmeiren, Frangois donck, Frans Van den Poep, Jan Eeckhoudt, Bossche en Jan Van de Achiel Dhaese, Maurits Bosch. Van Swalm en Antoine- Te Denderbelle kwam Vereecken. Bij de jaarlin- Leo Van Hoof als winnaar gen juichte Adolf Van uit de bus bij de oude den Abbeele met de Ie voor Alfred Bosteels, M. prijs voor Govaert-Ver- Van Heck, Robert Mes- leyen, Jan Luyckx, Gas- kens en Clement De pard Van Hauwe, Alfons Smet. Bij de jaarlingen en Zoon Vergeylen, Paul ging de hoofdvogel naar van Swalm, Romain De de Breestraatenaar het Grauwe, Rene Rogge- hok Jozef Tackaert. Ro- man, Remi Govaert en bert Meskens met de 2e Jozef Brijs. en 4e prijs maakte een In het Tweeverbond goede beurt en Petrus Baasrode ging bij de ou- Van de Vreken-De Don- Pieters en Isidoor Philips de duiven de 1e prijs naar der met de 6e en 9e won- klasseerden zich Jean Van Keer voor Ju- nen vroege prijzen. In de vooraan. dook en Zn Debbaut, Ja- kopgroep waren er ook Te Appels mocht Elie Van cobs-Van Damme met de vliegers van Roger Thie- Damme juichen bij de ou- 3e en 9e, Dirk Huyck, A. rens, Alberick Adriaen- de duiven voor Emillien- Rochtus, Gerard Dhont sens, Frans Peleman, Do ne Dierickx, Louis Se- (6e en 7e), Judook Ver- mein Huylebroeck en Van gers. Constant van Lim- hulst en Ambert Annerel. Riet-De Ridder. Bij de bergen, Vergeylen en zn, Bij de jaarlingen de 1e en jaarduiven was de zege Alex Putteman, Richard 3e prijs voor Dirk Huyck voor De Schrijder-Ost Verlaeckt, Francois Van en de ereplaatsen wer- voor Theofiel Wuytack, Hauw en Victor De Pae- den ingenomen door Van Riet-De Ridder, Alois pe. De laatste won de Emiel Jacobs, Leonard Van Geyte, Andre Van Roger Meskens een goe- Van den Eynde die de de zaak met de eerste konkurrenten voor een prijs voor Laurent en Zn, voldongen feit zette. Ere- Gaspard Van Hout, Willy plaatsen waren er voor De Geeter, Albert Duffe- Oscar De Winter, Frans ste tien: 2e, 6e en 7e. Bij de oude duiven ging de eerste prijs naar De Be cker en Zn en ereplaatsen voor Jos. Colpaert, Felix Pieters, Frans Cooreman, Frans De Decker, Jules Huyck en Oscar Van den Bossche en na het Baas- roodse kampioenenjok Debbaut volgden bij de jaarlingen Theofiel Stal- laert, Alois Croket, Isi door Laureys, Louis Van Rossem, Theofiel Maes, Hubert Van Cleempoel. Te Zele Eerlijk duurt Langst won Wardjen De Brandt de vlucht met de oude duiven. Goede re sultaten noteerden we voor Leon Seymortier met de 2e en 5e, Gustaaf Baert met de 6e en 7e, Frans Vrijdagh met de 8e, 10e en 11e. Vroege prij zen voor Troch-Rupus, Willy Christiaens, Leo nard Mariman. Bij de jaarduiven won Kamiel Heirman voor Petrus Van Kerckhove, Roger De Baere, Leon Seymortier, Leonard Mariman met de 5e en 6e, Leon Chri stiaens, Cyriel Van Hecke, Albert Roggeman, Jaak De Malsche. Bij de dui vinnen mocht Eddy Dhol- lander juicen voor Benoit Van Hespen. Hokken in de kijker warer Adolf Baetens met de 3? 8e en 10e, Cesar Christiaens met de 4e en 7e, Michel Blancquaert met de 5e en 9e. BENO De Decker, Lucien Wuy tack, Leon Vercauteren, R. Vernimmen, L. Au- broeck, Isidoor Smekens, Clement Lamers. Te Dendermonde Cen trum was Karei Goeman Omer Quisquaeter was de sterke figuur met 7 vroege duiven uit 7 inkortingen uit St.-Quentin in het verbond Baasrode-St. Gillis-St. Amands. (c) Te Moerzeke Dorp zwaai- de winnaar bij de oude de Oscar Deck met de duiven. Jan Vercammen palm bij de oude duiven, met de 2e en 6e en Mar- Alfons Peelman klokte de cel Verwilghen met de 3e 2e en 10e prijs en won en 4e klokten vroege dui- hiermee de 1e serie. ven. De gebroeders Van Judook en Jozef Debbaut, de blikvangers in Lebbeke-Buggenhout-St. Gillis uit Quié- vrain. (c) Pierre Albrecht (Buggenhout) vijf prijzen bij de eerste tien op Noyon in Buggenhout- Opwijk, (c) Weyenberghe, Karei Christiaens, Wwe Ver- leyen, Victor Rosez en Henri Van Langenhove stonden in de eerste tien. Bij de jaarlingen won Pierre Van Nieuwenhove de 1e en 3e prijs. Wedu we Verleyn met de 2e, 6e en 10e en Marcel Nul met de 8e en 9e kregen hun deel van de koek. Vroege constaties voor Van Lae- re-Vereecken, Karei Christiaens, Arthur Liebaut. Te Zele-Heikant was Ju les Christiaens de uitblin ker met de 1e, 5e en 9e prijs. Met de 4e en 8e prijs kreeg Willy Chris tiaens ook zijn deel. Vroe ge duiven voor Schiette- catte-Van Laere, Vercau- teren-Moernaut, Van Driessche-Van de Wiele, Johan Schiettecat. Bij de jaarlingen klokte Tony Poppe de eerste prijs voor Leopold De Decker, Schiettecatte-Van Laere, Cyriel Van Hecke, Frans Baeck, Jules Dierickx, Vissers en met de 7e en 9e prijs wonnen Vercau- teren-Moernaut de eerste serie. Bij de duivinnen waren G en A de Maes schalck met de 1e en 4e prijs en Leopold De De cker met de 2e en 5e prijs de uitblinkers. Vroege Eendracht Aalst Zeer geslaagde ope- ningsvlucht in dit lokaal waar Aime De Kuyper de eerste prijs kwam weg pikken op de voet ge volgd door Adolf Van Im- pe, Erpe, Van Langenho ve en Zoon, Lede, Fred Goeman, Hofstade en Re mi De Wilde, Aalst. Bij de jaarlingen primeer de Alb. Vandensteen, Herdersem voor G. De Maeseneer, Moorsel, Van Gijsegem en Zoon, Hof- stade, Lokaalbaas Jantje Vandermeersch en Gus taaf Van Impe, Erpe. Land Van Aalst Prachtige overwinning bij de oude van «Super Crack» Jozef Van Cauter die nogmaals bewijst dat ligging of windrichting geen rol speelt. Rene Ca- mi werd hier tweede en Rene Moens, Hofstade, Frans Van Wesemael, Oudegem en Jan Bec- que, Dendermonde klok ten eveneens vroege duiven. Frans Kinders was onklopbaar bij de jaardui ven. Ditmaal versloeg hij er Kamiel Schokaert, Dendermonde. Frans Wesemael, Oudegem was derde en vijfde en de vierde prijs ging naar Jean Becqué, Dender monde. Tweeverbond Kerksken - Welle In dit samenspel waren de uitblinker rollen weg gelegd voor Iwein Per- daens bij de jaarlingen en Denis Muylaert, Niewer- kerken bij de oude. In beide categoriën wi sten achtereenvolgens Frans Vertongen, Willy houden. Van Nuffel, Frangois Troch allen Erembode- gem. Dom. V. Schuer- beek, Buyl en Zoon, Bal en Zoon zich in de eerste gelederen te handhaven. De Toekomst - Aalst In de toekomst was Remi Raes, Lede eerste bij de oude, Maurits Janssens, Gijzegem, Jean Schelf hout, Aalst. Herman Nijs, Lede en Joris De Wilde, Schoonaarde kwamen er eveneens goed aan hun trekken. Zoveelste zege voor Ai- me De Kuyper bij de jaar lingen. Met ruim verschil wist hij Joris De Wilde, Remi Raes, Remi De Wil de en Petrus Volckaert, Erpe achter zich te Tweeverbond Dender- houtem - Lebeke Kampioen 1979 Camiel Cardon uit Aalst ging hier met de bloemen lopen voor vice-kampioen De- nis Muylaert, Nieuwer- kerken, Prosper Coppens, Erpe, Roland Van Lan- duyt, Nieuwerkerken en het kampioenenhok van Gebr. Vijverman, Mere werden er nipt verslagen. Het tandem Massez - Mi- noodt, Mere kreeg de palm bij de jaarlingen, Denis Muylaert werd tweede en Louis Cout- siers, Remi Danneels en Alb. De Pril waren de an dere vroege prijswin naars. Gaston Schutyser Gustaaf De Maesschalck: laureaat bii de oude duiven op St. Quentin in her verbond Berlare-Wanzele. (c)

De Voorpost | 1980 | | pagina 31