Kangeroes Aalst en Beveren volgend seizoen in tweede! rê Loon van de wilskracht laatste loodjes Even uw aandacht! Niet veel zaaks Eénrichtlngsvolleybal Wat een verrassing SPEKTRUM MOERBEKE VOLGT ZICHZELF OP SÊtJBmm inïl i* De Voorpost - 18.4.1980 - 33 ^orig seizoen stond Kangoeroes Aalst ook in de titel van >nze wekelijkse rubriek te blinken. Met meer eer en teugde alom... als opstijger naar eerste provinciale. Net toals enkele seizoenen terug is die goede beurt niet lang ilijven nazinderen, want na een verblijf van amper een aar moet Kangoeroes Aalst weer de dieperik in, naar ireede provinciale. VI tweemaal virtueel veroordeeld slaagde Kangoeroes er lochtans eveneens tweemaal in weer met de kop boven water te komen zodat drie week-ends voor het einde nog alles mogelijk was. De verrassende 1-3 thuisnederlaag egen Moerbeke was al een eerste negatieve aanwijzing al nas winst tegen de andere degradatiekandidaat Ge- raardsbergen genoeg om het tijdens de laatste speeldag te tunnen regelen met Beveren... juist, nog een andere tandidaat voor een trapje lager. In Geraardsbergen nu is De tweede afdaler heet Be- Kangoeroes Aalst afgegaan veren. Enkele weken gele als een gieter. De thuis- den zag het er voor de >ioeg hield het best de ze- jongens uit de broeder- luwen in bedwang en won school niet schitterend uit. zonder veel problemen de De gouden tijd was Wijk eerste set (15-6). De bezoe- baar vergaan want toen al kers deden het stukken be- was duidelijk dat slechts ter in set twee toen van 8-8 een mirakel nog uitkomst naar 8-10 werd doorgesto- kon brengen. De komst ten. Verder ging het echter van Juv. Zele zorgde niet het niet want een goedspelend voor dat mirakel omdat de 9.31 Geraardsbergen kwam op Zeienaars gewoon een gelijke hoogte (11-11) en klasse te sterk waren en lad genoeg adem in huis blijkbaar niet zinnens zijn om met 15-13 de stand op hun kampioenenkaas van 2-0 te brengen. De laatste het brood te laten stelen, set was slechts een meepak- Met droge 0-3 bezegelde kertje voor de thuisploeg Juv. Zele het lot van de die nog eenmaal op de tel- blauwhemden. V.K. Aalst len moest letten toen de bezoekers een 9-2 achter stand tot 9-6 herleidden doch niet verder meer aan drongen toen de thuisploeg naar 12-6 stevende. mocht Destelbergen ontvangen. Het werd geen makketje want de bezoe kers kwamen tweemaal aan de leiding (0-1 en 1-2) doch sneuvelden in de laatste en ultieme beurt met 15-7. (12-15, 15-4, 5-15, 15-10, 15-7). A. St. Niklaas won de laatste maal op 16 fe bruari (3-1 tegen K. Tem- se) en kreeg nadien vijf opeenvolgende nederlagen te verwerken. Tegen Moer beke werd het 3-1. Het zit hem blijkbaar erg scheef bij de klaasjes zodat we hen weinig kans moeten ge ven voor de wedstrijd van zondagavond voor de Be ker van Oost Vlaanderen. Bazel won met 3-1 van K. Temse in een wedstrijd die erg zenuwachtig werd be twist. De eerste beurt liep Bazel wel uit tot 12-6 doch moest Temse tot 12-12 la ten komen. Met 15-12 werd het toch 1-0 voor een goed spelende thuisploeg. De tweede set was uitgespro ken voor Temse dat via 2- 11 naar 7-15 stevende. Zelfde spelbeeld in de der de set met Temse dat leidt (3-10) en zelfs aan setbal geraakt (10-141. Een scheidsrechterlijke vergis sing kost Temse wel het elfde punt doch is voor de rest geen oorzaak tot het nipt verlies van de bezoe kers (16-14.). Duidelijk consternatie bij K. Temse dat zich bedrogen voelt door ref Van Mieghem doch blijkbaar vergeet dat de stand op dat ogenblik todi 11-14 was... of het verhaal van de splinter en de balk. De vierde set wordt nog spannend. Met 7-4 leidt de thuisploeg en gaat dan vlot weg van de tegenstrever weg om met 15-12 te winnen. In tweede provinciale bouwde kampioen P. Krui- beke nog een feestje. Tegenstrever De Klinge deed dapper mee. Kruibe- ke won trouwens met 3-1. Steendorp had slechts tij dens de tweede set last met Kalken dat toen wat pro blemen had met zichzelf en het wilde uitwerken tegen de scheidsrechter. Het le verde wel een gele kaart op. De plaatselijken verlo ren nog Leuhuis met voet kwetsuur. Setstanden van deze 3-1 zege van Steen dorp waren 15-6, 15-13, 6- 15 en 15-4. S. Zele was geen partij voor Elversele en verloor met 0-3. Eeklo was te klein voor Stekene dat probleemloos 3-0 winst cijfers haalde. Kuklos Aalst moest vijf sets hard knokken om te winnen van een dapper Ap- pelterre. Derde provinciale zag winst van Wachtebeke bij Zelzate met nipte 2-3 cij fers terwijl Kemzeke te sterk was voor K. Zele (3- Sportief huwelijk in Tenue. ATB-volleyspeler Gerrit [ley- mnck trad in het huwelijk met B. Heylen uit Temse. (du) 0). gen respektievelijk Temse De derby Lede - Wichelen B en Waasmunster, werd een maat voor niets Bij de dames won Stekene, Meersman en Van den Bossche blokken goed af (St. Gillis- Waas - Den Haan 1-3) (dw) voor de toeschouwers. Le de won vlot met 3-0. In vierde provinciale won nen alle thuisploegen. Hof- logischerwijze tegen A. St. Niklaas (3-0). St. Gillis Waas zette Berlare opzij met een 3-0 zege. stade zette 3-0 cijfers op In tweede provinciale ver- het bord tegen Oudegem loor G. Dendermonde met terwijl Berlare de zelfde 3-0 en haalde Lokeren zelf- uitslag liet noteren tegen de cijfers tegen Bazel. Ook Denderhoutem. Kang. 3-0 werd genoteerd door Aalst B verloor wel de eer- Moerbeke tegen Malde- ste set tegen Overboelare gem. Kampioen Baasrode (8-15) doch won de drie haalde een nipte 2-3 zege volgende (15-13, 15-8 en bij J. Zele. Lebbeke won 15-13) zodat de zege toch in van TT Ninove met 3-1 en de ajuinenstede bleef. setstanden 15-12, 13-15, 15- 10DE BEKER VAN HET WAASLAND In de D-reeks waren de 6 en 15-5. In de eerste (9- bezoekende ploegen in hun 12) en tweede set (2-4, 10-4 dagje. Alleen St. Gillis W. en 10-11) kwamen de be- kon als enige thuisploeg zoeksters geregeld aan de vlaggen door een 3-0 zege leiding. Nadien was Lebbe- tegen Lokeren B. Melsele ke sterker. Door deze over doet het goed en zorgde winning verandert er wei met een 3-0 tegen Sinaai nig aan de rangschikking voor een verrassing, aangezien Ninove leider Eksaarde en St. Pauwels blijft wel met een punt hielden het vijf sets vol te- voorsprong doch met een gemakkelijke thuiswed strijd tegen rode lantaarn Hofstade voor de boeg. Kang. Aalst verloor van Geraardsbergen met 3-0 terwijl Oudegem de baas bleef van Herzele B (0-3). In de 3-reeks tenslotte wipt L. St. Niklaas door een 3-0 zege tegen Melsele naar de eerste plaats en beslecht stilaan het plecht in haar voordeel. Temse R, Steke ne B en Kruibeke B krijgen verlies bij Nieuwkerken (1- 3) V. St. Niklaas (0-3) en Kemzeke (3-1). Vallen we nog even vlot terug naar zondagavond met de wedstrijd G. Den dermonde - Aalter. De thuisploeg domineerde de eerste set tot 8-1 doch moest nadien toezien hoe de bezoekers terugkwamen (10-7). Onder impuls van Burm en Van Beveren zou Dendermonde toch leiden met 15-9. De gelijkmaker kwam al in de tweede beurt. Na een spannende start (4-6) liepen de bezoe kers naar 6-12 en slaagden erin de plaatselijke aanval bijtijds af te slaan (12-15). Gilvoc had genoeg aan een vroege voorsprong (6-0) om Aalter van dan af op achterstand te houden. Bij 14-9 kon er nog weinig ge beuren. (15-11). Bijna za ten de weinig talrijke toe schouwers met een vijfde set opgezadeld wrnt ondanks het voortdurend leiden van de thuisploeg zou Aalter bij een 13-6 ach terstand nog terugkomen doch bij een 14-15 de gele genheid missen om af te ronden. Gilvoc won met 17-15 de vierde set en de match. Vermelden we nog dat Alfons De Pauw diende vervangen met voetkwet suur. (g.d.p.) Voor de tiende maal moch- Iten de inrichters. Rapid en IKevers St.-Niklaas, zich in een massale opkomst ver heugen. Ook op het spor tieve vlak viel er heel wat te beleven. Een kleine dom per toch: een ingeschreven ploeg, R. Waasmunster, stuurde wel zijn trainer- coach doch geen spelers; spijtig voor de ploegen die door lottrekking met hen in de reeks zaten en spijtig eö ook voor de twee ploegen Bte die door de organizatoren waren opgezegd omdat zij later inschreven. Bij de schiftingen vielen er weinig verrassingen en was het alleen O. Bazel dat als reekshoofd niet in de fina lepoule terecht kwam. Daar zorgde tweede pro- vincialer Nieuwkerken voor door met 7-15 en 8-15 te winnen. Soms zorgden kleinere ploegen wel voor spanning. Zo won K. St.-Niklaas een set van Belsele, Sinaai won er een van Kemzeke en Melsele won een set tegen Nieuwkerken. Kalio won de match tegen Stekene. Het miniemster verschil was wel P. Kruibeke-Steke- ne: 5-15 en 15-6. In de halve finales kon een (gehandicapt) Elversele het niet rooien tegen Moerbe ke maar moest P. Kruibeke wel een set afstaan aan Nieuwkerken. In de finale bewees Moer beke dat het zijn naam van typische «tornooiploeg» niet gestolen heeft. P. Kruibeke, dat met veel am bitie naar St.-Niklaas was gekomen, ondervond dit door tweemaal met 15-11 het onderspit te moeten delven. Hier dan de einduitslag: 1. Moerbeke 2. Kruibeke 3. Nieuwkerken 4. Elversele 5. Bazel 6. Kemzeke 7. Steendorp 8. Kallo 9. Belsele 10. Stekene 11. Sinaai 12. Melsele 13. K. St.-Niklaas 14. Moerbeke II 15. Steendorp II Nationaal herenvolleybal Real Testa Lokeren - St.-Amandsberg 1-3 Motiveren van de spelers lijkt een onmogelijke opga ve te zijn bij het seizoen einde. Dat overkwam ook de Lokerse coach die nooit de juiste draai in zijn team kon brengen! Testa, gestart met het idee er vlug komaf mee te maken, vergiste zich terdege in Tissac; alhoewel het na de beginset er niet zo naar uit zag. Met een Nationaal damesvolleybal Het wordt voor de coaches 't®'moeilijk nog wat zinnig me de te delen aan de telefoon, uw Vooral dan als de teams 3p daaibij nog verliezen. Dit irifl|overkwam ons Waastrio maar eens! PARDAF id^ KRUIBEKE bracht de zo veelste bevestiging van zijn zwak optreden buitenshuis. Op bezoek bij Helchteren (3-0), dat nog een water kansje ziet om zich te red den, was het ontzettend slap. Nu dienen wij vooraf wel te melden dat de uitslag van Mol (3-0 verlies bij koploper Ilerentals) de ploegen bekend was en dit was van uitzonderlijk be lang voor beide teams! Pardaf was nu zeker van zijn behoud terwijl de thuisploeg de kans schoon ziet zich in extremis te red den. Vandaar de aanwezige Juvenes Zele - V.K. Aalst (zaterdag 19 april 1980 te 19.30 uur in de Sporthall De Zeven, Koevliet te Zele) Men hoeft dit week-end slechts één wedstrijd in het oog te houden. De onbetwistbare topper in eerste provinciale tussen de hoger geciteerden Juvenes Zele en V.K. Aalst, de twee kopploegen die zullen uitmaken wie volgend seizoen zeker een trapje hoger (lees: in nationale) zal aantreden. Aan een pronostiek zullen we ons ditmaal niet wagen, al zijn we van een zaak erg zeker; de Zeelse sporthall zal afgeladen vol zitten en dat de thuisploeg wel de sterkste aanhang op de been kan brengen is ook al een feit. Of de Aals te naars daar veel proble men gaan mee krijgen blijft nochtans de vraag want bij V. K. Aalst is men stilaan gewend geraakt om zelfs thuis meer tegenstanders dan supporters onder het publiek te hebben. De leiding van deze wedstrijd is toevertrouwd aan het duo Rudy Van Hoyweghen en Jean-Paul Bastien... en het doet zonder meer goed te moeten konstateren dat men zelfs aandurft een relatief jong scheidsrech- tersduo voor deze kapitale partij aan te duiden. 0.1. toch de juiste keuze. (gdp) motivatie bij de enen en de nonchalance bij de ande ren. Setstanden: 15-5, 15- 12 en 15-7. Stippen wij nog even aan dat er moeilijk heden ontstonden op de supportersbanken wat wei nig met de sportieve kant van de sport te maken had. In het duel der veroordeel den tussen ASTERIX KIELDRECHT en Lom mei (0-3) was de thuisploeg uitermate zwakjes. Het al zo erg geteisterde Asterix verloor in de eerste set en kapitein R. Verheere we gens verzwikte voet en trad niet meer aan! De setstan den 7-15. 4-15 en 3-15, to nen overduidelijk het be zoekend meesterschap. Ook SINDA bracht het er nauwelijks beter van af. Op Meerhout (3-1) werd het een wedstrijd zonder veel geschiedenis. Voor beide teams was er geen enkel belang bij en werd het een gezellig onderonsje. Sinda moet nog steeds de dien sten missen van E. Ver- cruyssen (spierscheuring), M. Stevens (duimbreuk) en Veerle Boets (op reis). Set uitslagen: 15-12, 8-15, 15- 11, 15-12. Dit weekend, de laatste kompetitiewed strijd, ontvangt Sinda titel kandidaat Herentals! Het is daar aan de top een onge meen spannende zaak zo dat de laatste speeldag uit sluiting moet brengen wie kampioen wordt, Mortsel of Herentals. Sinda is niet zinnens geschenkjes uit te delen en Herentals doet er best aan op en top gemoti veerd de wedstrijd aan te vangen, indachtig de 3-0 nederlaag van Mortsel, en kele weken geleden. Afspraak: zaterdag a.s. 20.00 u. in de St.-Niklase sporthal. MR Nationaal herenvolleybal efficiënt blok kon de thuis ploeg vlug en vlot de maat nemen van zijn tegenstan der (15-6). Dan kwam de plotse en ongunstige ken tering. Tissac schakelde over naar de lage aanval! Testa vond op geen enkel moment de gepaste tegen zet; daarvoor betoonde het té weinig inzet, geestdrift en entoeziasme... Bovendien moest men ook T. Meers man, in een bepaald zwak ke dag, vervangen door A. Raemdonck! En aangezien G. Lowie, benomen door trouwplannen, ook op het appèl ontbrak, was er wei nig gelegenheid tot vervan gingen. Wij willen niet steeds op dezelfde «leer» schieten maar topaanvaller D. Loyer, die het volle ge wicht van de aanval draagt, deemsterde totaal weg, wat een enorme aderlating be tekende voor het Lokerse zestal. Een al te statisch Lokeren kon in set vier wel voorsprong nemen, zij het vrij moeizaam (13-11), maar in een vrij verwarde en betwiste eindfaze ver loor men ongelukkig. St.-Amandsberg was een voorbeeld voor de Loke raars inzake mentaliteit, sfeer, inzet. Voor het al zo dun toeschouwersaantal nam Testa in mineur af scheid van zijn aanhangers. HB Rapid St.-Niklaas - Hemelveerdegem 3-1 De trouwe St.-Niklase sup porters hebben zeker reden tot klagen: zij zijn dit sei zoen weinig verwend ge worden door hun spelers. Met de komst van het ver oordeelde Hemelveerde gem (vorig jaar nog eer toonaangevende ploeg) week men niet af van dil weinig begeesterend spel- patroon. Een ontmoeting die er even goed niet moest zijn. Een maat voor niets! De zoveelste! Een typische eindeseizoen- wedstrijd, waarbij een goed opgewarmd Hemel veerdegem, met slechts ne gen spelers opgekomen voor de twee ploegen, vlot de beginset voor hun reke ning nam (12-15). In de volgende sets speelde Ra pid konstant met zeven ot acht pun*en voorsprong. De bezoekers zetten tel kens wel een gemeende en zware achtervolging in, maar die mislukte telkens, omdat zij fyzisch niet sterk meer waren! Al scheelde het in de derde set niet zoveel. Rapid ging wat ex perimenteren, bracht een aantal jeugdige elementen tussen de lijnen wat het ploegspel nog meer schaad de! De thuisploeg liet zich meeslepen met het erg tra ge tempo van Hemelveer degem wat kwalitatief de ontmoeting nog minder aantrekkelijk maakte. Setstanden: 12-15, 15-8, 15- 13, 15-10. HB Ternat - Temse Dames 0-3 Het zomerzonnetje maakte dat er geen problemen wa ren buiten de sporthal en Ternat maakte dat Temse geen problemen had bin nen de muren. De thuis ploeg was zelfs niet bij machte om over de drie sets samen 15 punten teha- len. Na 40 minuten kon men terug de zon op zoeken. Trainer-coach Luk de Leenheer kon volop expe rimenteren. Hierbij stond vooral de figuur van Carla Anciau centraal. Na een truitje trek van bijna een jaar tussen Eupen (haar vo rige club) en Temse heeft een burgerlijke rechtspraak de knoop doorgehakt en is de talentrijke speelster nu bij Temse aangesloten. Haar inbreng in het Temse team bracht een verschui ving mee van vele pionnen. Daar Temse niet de minste moeite ondervond om Ter nat op achterstand te hou den, de setstanden spreken klare taal 4-15, 5-15, en 4- 15, maakte het de Temse- coach zichzelf moeilijk en probeerde hij met zijn team zowat alles in functie van de nakende thuisont- moeting met Linkeroever en voor de halve finale in de beker van België tegen Dilbeek. De wedstrijd tegen Linker oever zaterdag is een ern stige test. De Antwerpse formatie eveneens halve fi nalist in de beker van Bel- Nationaal herenvolleybal gië strafte Temse in eigen midden met 3-1 cijfers af. Temse zal dus revanche willen nemen. Maar het lijkt ons nachtans niet uit gesloten daar de competi tie voor Temse toch ge speeld is, dat trainer coach Luc De Leenheer verder, verscheidene opstellingen zal uittesten in functie van de halve finale tegen Dil beek. Indien Temse de fi nale haalt zal men wellicht de kans hebben om Linke roever, de favoriet in de andere halve finale, terug te ontmoeten en dan stau! er heel wat meer op het spel. In de derby van zater dag zal door beide coaches een ernstig steekspel ge streden worden. De sup porters kunnen eveneen hun aanmoedigingen kc - men testen. Sigivok St.-Gillis - De Haan 1-3 Wij hebben onze ogen wijdopen getrokken bij het lezen van de uitslag maan dagmorgen. Een telefoon tje met de voorzitter leerde ons heel wat. Maar daar over straks meer. Sigivok zou, met een overwinning en deze was bijna zeker tegen de voorlaatste in de rangschikking De Haan definitief beslag leggen op de tweede plaats die recht geeft op een eindronde voor een eventueel bijko mende klimmer. De Haan van zijn kant was verplicht zijn laatste twee wedstrij den tot een goed einde te. brengen wil het nog enige kans op redding behouden. En of het deze kans met beide handen gegrepen heeft! Het werd daarin ge holpen door een laks en mat Sigivok dat zich op geen enkel ogenblik meen de te moeten inspannen om de zege op te strijken. Een erbarmelijke thuisploeg ditmaal; zo schitterend de blauwwitten de terugronde hebben gespeeld (slechts 1 nederlaag bij kampioen Diksmuide), zo zwak kwa men ze nu voor de dag. Maar kom, net als coach Van Buynder, troosten we ons met de gedachte dat een slechte dag daarom nog niet betekent dat de «oor log» verloren is! Maar het blijft nu wel vechten tot de ultieme snik! De laatste partij bij Blankenberge mag normaliter geen pro blemen opleveren maar dat dacht iedereen ook van de ze ontmoeting! Kop op, Si- givokspelers, zaterdag ligt voor U de bekroning van een mooi seizoen te wachten. Setstanden: 7-15, 15-9, 11- 15, 8-15. HB

De Voorpost | 1980 | | pagina 33