JEUGDSPORT 1 TWEEDE TURNGALA TE SINT NIKLAAS Ui,sesch<*e.d 2e Basketkamp voor jeugdspelers Sparta kampioen B.B.C. Okapi Miniemen van BBC Okapi na de Belgische finale, nu ook naar de Oostvlaamse! Judo: Asahi Kwai Zele wint Jeugdzorg beker Sterke Waaslanders In sportcentrum «De Witte Molen» Scholencross te Schellebel Scholieren 2e voetbaltornooi De Vlasbloem vanaf 26 april 34 - 18.4.1980 - De Voorpost Wie het voor twee jaar van dichtbg meemaakte, herinnert zich vast nog wel de volgestouwde kijkerstribune, de honderden turners en turnsters en het daverende applaus dat deze mensen te beurt viel. Het eerste turngala was de kroon op het werk dat gedurende maanden aan voorbereieing werd geleverd door verscheidene clubs uit het Sint-Niklase. Het belangrijkste objektief van het turngala is dat mensen die tot verschillende groeperingen behoren, iedere compe- titiedrang en concurrentieangst van zich afschuiven en als één grote sportieve club aantreden om hun kunnen voor het publiek te brengen. Het initiatief tot deze mani- Net zoals ter gelegenheid festatie groeide zowat drie van het eerste turngala jaar geleden. Tijdens de werken ook nu verschillen- Sportveertiendaagse van de groepen mee. Het zijn 1977 waar heel wat discipli- Turnkring Kracht en Ge- nes aan bod kwamen, was duld met zijn afdelingen het ontbreken van de turn- Juffers en Turners, de sport opvallend. langst bestaande turnkring Dit was niet te wijten aan uit Sint-Niklaas, Turnkring gemakzucht vanwege de Jeroen, gegroeid uit de gymnastiekbeoefenaars Broedersschool en even- maar de organisatie van het eens uit de Sinterklaasstad, turnjaar: de veertiendaagse Turnkring Jong en Blij uit viel net in de rustperiode. Nieuwkerken en last but De turnkringen wilden het not lest Turnclub Ritmica hier niet bij laten en beslo- uit Belsele, die beiden ten tot het organiseren van vooral het recreatieturnen een turngala dat om de op het oog hebben, twee jaar zou plaats De organisatoren kunnen vinden. ook prat gaan op de deel- In 1980 is het dan weer name van Clapaja (Clarie zover. Vol ijver en onver- Paniez Jazzdans), een jazz- droten enthousiasme berei- dansgroep uit Sint-Niklaas. den de gymnasten zich al Jazz-dansen is heel nauw maanden voor op hun turn- verwant met de gymnastiek feest dat gehouden wordt en de deelneming van deze op 27 april in de Sporthal dansgroep is zeker gerecht van Sint-Niklaas vaardigd wanneer we met Van Dale lezen dat gym nastiek is :«De kunst en de leer der stelselmatige li chaamsoefeningen, als doel hebbend de spierkracht, gezondheid en schoonheid van het menselijk lichaam te bevorderen». Turnliefhebbers en andere kijklustigen die met hoge verwachtingen naar de dag van de uitvoering toeleven, zullen niet worden teleur gesteld. De deelnemers willen er immers een ere zaak vanmaken. Getuige hiervan weze de summiere beschrijving van het pro gramma dat zal gereali seerd worden. De kleintjes zullen de toe schouwers vergasten op een demonstratie van het basisturnen. Die van Je roen werken aan de rek stokken. de Jong en Blijertjes voeren bewegin gen uit op de lange mat, de Ritmica-jongsten leveren hun bijdrage met oefenin gen op de plint, de Kracht en Geduld-juffers demon streren op de banken en de Kracht en Geduld-jongens tonen dat zij kunnen springen. De dames tonen hun be hendigheid door sprongen over kast en bok: een niet te onderschatten onderdeel van de turnkringactivi teiten. Zonder échter in het vaar water van de jazz-dansers verzeild te raken brengen zij ook ritmische oefenin gen op muziek. De meisjes begeven zich op het terrein van de ritmische dans. De jongens wagen zich aan een dynamische opwar ming op de muziek van een disco-dans. Een vijftigtal jongens en meisjes zullen zich in een zelfde nummer opstellen aan zes lange matten. Be geleid door het ritmisch ge roffel van de drum worden buitelingen allerhande ten toongespreid. De veteranen voeren twee reeksen oefeningen uit: een eerste categorie bestaat uit vrije oefeningen op tel en een tweede uit opgelegde oefeningen begeleid door muziek. Het toestelturnen is ook van de partij. Op de brug met gelijke leggers wordt getoond wat met een paar krachtige armen en zwieri ge benen kan worden be reikt aan estetische li chaamsbeweging en -be heersing. Er wordt ook iets spectacu lairs uitgespookt met de mini-trampoline, maar wat dat precies wordt verklap pen we u nog niet. Een greintje wedijver tus sen de clubs komt toch even kijken bij de turnesta- fette. Maar het blijft alle maal heel speels; de Cou- bertins «meedoen is be langrijker dan winnen» is ook hier de lueze. Aan de meeste nummers nemen telkens leden van alle clubs deel. De Clapaja-uitvoeringen blijven echter voorbehou den aan Clapaja-leden wat gezien hun specifiek gerich te training te begrijpen is. Ook Kracht en Geduld en Jeroen eisen hier en daar het alleenrecht op. En tot slot volgt dan een grandioze apotheose waar aan maar liefst zo'n vijf honderd mensen zullen deelnemen. Zij nodigen u allen aller hartelijkst uit ter gelegen heid van hun tweede turn gala, onder de auspiciën van de Stedelijke Spor traad van Sint-Niklaas, op 27 april. Het feest heeft plaats in het Stedelijk Sportcentrum «De Witte Molen», Azalealaan te Sint-Niklaas en begint stipt om 15 uur. En om het allemaal nog aantrekkelijker te maken is de toegang gratis. Excelsior - Latem 1-4 Door die nederlaag is St. Niklaas uitgeschakeld in het tornooi van Het Volk. Als men weet dat Latem vorig seizoen de supercup won, dan stemt dit toch tot nadenken vandaar dat Ex celsior wist dat het geen gemakkelijke opgave zou worden. Uiteindelijk hebben ze ook het onderspit moeten del ven met 1 -4 na een vertoon waarin de bezoekers be slist de sterksten waren. Na negen minuten was La tem al op voorsprong ge klommen en zou na de rust de score opdrijven. We moeten toegeven dat de defensie van Excé 'JT® herhaaldelijk in gebrekld0' gebleven en hierdoor taak van de bezoeke voorhoede vergemal lijkte. Pas drie minuten voor einde kon Excelsior de redden uit een hoekse door Peter Van Marcki "r0 gerond. "e Met die 1 -4 eindstand nfr®! ten de lokalen zeker blozen. Ze hebben prachtig seizoen achte rug. De jongens van R Van Daele moeten erhc ora oor I 2f geprezen worden we< hun inzet in het kampkr schap dat ze trou« wonnen. hro Op zaterdag 19 april heeft, in het kader van de sportveertiendaagse van het gemeentelijk onder wijs van Wichelen, de in- terscholencross plaats. De scholen van Sers- kamp, Wichelen Schellebelle - CentE zullen eraan deelnerf Eerste start aan de sr. hal, Spoorwegstraat. Schellebelle om 14u3| jond Van dinsdag 8 april 1980 tot en met vrijdag 11 april 1980, had op de terreinen van het Sint Jozefcollege en in de zaal van Okapi, het 2e basketkamp voor jeugdspelers plaats. Kwantitatief gezien ken de dit jaar het kamp min der sukses dan vorig jaar. Er kwamen slechts 29 deelnemers opdagen op een maximum bezetting van 50. Opvallend was dat het merendeel van de deelnemers, jeugdspe lers van de klub zelf wa ren. Alhoewel de omlig gende klubs bij hoog en bij laag beweren, dat zij eveneens aan jeugdwer king doen, was er slechts een matige belangstel ling. Alleen B.B.C. Osiris Denderleeuw, B.B.C. Hel las Gent en B.C. Asse wa ren vertegenwoordigd. Verrassend was wel te kunnen noteren dat ook twee meisjes aan dit sportkamp deelnamen. Mits de nodige propa ganda kan zulks een eer ste stap zijn voor volgend jaar eventueel ook een sportkamp voor meisjes te organiseren. Er dient evenwel op gewezen dat het niet in de bedoeling ligt van de organisatoren om van der gelijk sport kamp goedkoop prospec- tiewerk te maken. In tegendeel, het gaat er om de jongeren de kans te geven onder leiding van bekwame coaches, zoals Georges Van Miegroet (coach The Tower en toe komstig Hemaco-trainer), Geert Bocqué (ervaren trainer en jeugdopleider) en Frans Verhulst (coach B.B.C. Okapi), zich te ver volmaken. Wat hield dit Sportkamp 80 in? In de eerste plaats werden alle fundamentele zaken van de Basketsport doorge nomen, zoals: passing, dribbling, shooting, ver dediging, snelle tegen aanval, pré-taktiek, enz... Door middel van Ameri kaanse Basketfilms werd zulks aan het jeugdig basketvolk, nog duidelij ker gemaakt, een interes- Jtga fen Jrga Ikte ''ally De reserven van Robur zijn kampioen. ivvc) Wieze - Sparta Buggenhout: 2-4 en Aga zouden het moeten waarmaken. Tien minuten voor het ein de bereikte Van Den Ber- pagne bij te pas en tajP ghe met een dieptepas De bloemen. Vreugde bij Mul, deze ging doorheen bezoekers en ontgo< sant iets, waar de joi ren met grote ogen i op kijken. Globaal mengevat mag dit i tief van het jeugdbesjj van B.B.C. Okapi - f netrol aanbevelensvd dig genoemd wort||y Iets wat zeker meer ïncj dacht verdient vanLst omliggende klubs, )pe[ waarvan de organisajgns hopen, dat hun op£||e, tot deelname volgfen jaar meer gevolg pjt krijgen. forc A-ulle 'tin ,rpe lerz Jijde leid: jraai test. fan Dter )mlc de bezoekers haddei* «cupfinale» gewonnen! kwamen zelfs flessen ctfeer Beide teams stonden met want in de negende minuut scoorde (1-2). gelijke punten en wie het kon Rony De Mul dan toch Even voor de rust viel nog pleit won was meteen kam- scoren, tot grote vreugde een kanjer te noteren van pioen van de reeks, van- van de enorme aanhang. Franky Van Roosemond. daar ook de ruime belang- Draaischijf De Wolf van de na mooi voorbereidend stelling. thuisploeg geraakte maar werk van Aga. Alhoewel Sparta de dien- niet uit de greep van Van Na de herneming nam Wie- de lokale defensie en het ling bij de lokalen, sten moest missen van Bart Kerckhove. Slaagde De ze het initiatief en stelde werd 2-3. Ontroerende tafei Van Avermaet heeft het Wolf er dan toch eens in, alles in het werk om op De thuisploeg was hierdoor speelden zich af toenrul; Nadat dë miniemen van press toepaste, iets wat werd ais het ware wegge- toch een heel goede partij zich van zijn schaduwloper gelijke hoogte te komen zwaar aangeslagen. De be- ders hun goden voetbgh BBC. Okapi - Magnetrol onmiddellijk resultaten speeld, door een fantast!- 'e» »«te gegeven. Ook vrt) te spelen, dan stond in Op een kwartier voor het zoekers daarentegen voel- tjes zich reeds geplaatst hadden haalde. Via een voortrefTe- sche afwerkende thuis- zonder Walter De Vogelae- het doel nog een Tony Del- mnde gebeurde het dan. den de mei in hun bereik voor de finale van de beker lijke Schellinck. die steeds ploeg, dat nu langs De Vos re kwam Sparta nog ver- baan die de zaak op- Wieze bleef maar duwen en en schenen vleugels te knj- die volgend weer in de bezoekende ra- Philippe aanvallend tot zijn zwakt in het veld maar dat klaarde. overspeelde op bepaalde gen. In de laatste minuten kwam omhelzenf weenden als kinderen. fe'e' baen die "de zaak op- Wieze bleef maar duwen en en schenen vleugels te krij- kind had trouwens vo<f|n9 van België, die volgend weer in de bezoekende ra- Philippe aanvallend tot zijn "aarde. overspeelde op bepaalde gen In de laatste minuten titel gezorgd, weekend zijn beslag krijgt, cket opdook snelde Okapi recht kwam. Na 13' 81-10. deerde hen met, In de elfde minuut om- momenten de bezoekende kon Franky Itowemond Buggenhout speelde hebben zij zich zaterdag naar een definitieve 36-6 Te noteren was dat Sgolba Met flitsende aanvalsbewe- speelde de pijlsnelle Rony defensie. Zo moest de bes- ajn bewakers in snelheid kampioen met volgf eveneens geplaatst voor de voorsprong aan de rust. in die tweede periode gmgen werden de lokalen De Mul de laatste verdedi- te man ,n de defensie Luc vloeren bracht de bal voor kerm Beker van Oosl-Vlaande- Onmiddellijk na de hervat- slechts één velddoelpunt reeds in de aanvangsminu- gets en trapte binnen (0-2). Daeleman een gemaakt doel waar een goedgevolg- Delbaen Tony ErwinJ ren. Zij overwonnen nu ting ontbond Vandendries- scoorde, en de rest vanop de de ™S 'W Hierdoor het echter dc doelpunt met de hand de Ron) Dc Mul de laatste Cauter. Ben» van Nil Sgolba Aalter met spreken- sche zjjn duivels, zodat na vrijworplijn. Scoorden voor muur gespeeld. thuisploeg zich niet van de wegslaan nadat Tony Del- man uitschakelde om met Luc Daeleman. Gmo I de 100-18 cijfers. Vertrek- amper 3' spel de stand ge- BBC. Okapi - Magnetrol: In minuut kon wijs brengen. Zo moest baen onherroepelijk ge- een laterale voorzet Roose- De Berghe Rony De kend in zoneverdediging evolueerd was naar 4h-6. Kinoo 5 3, Vandendries- een goed gelanceerde Rony doelman Delbaen gepast klopt was Hieruit volgde mond aan te spelen d,e de Guy Aga Franky Roi vonden de Aalsterse minie- alvorens de eerste bezoe- sche 13 18. Van Hemden 6 De Mul doorgaan, maar ingrijpen op de 20ste ml- een logische penalty en die vierde treffer op het bord mond. Johan De VlcgJ men niet onmiddellijk hun kende reactie kwam. Toen 4, Schellinck 12 20, De zijn schot ging nipt naast nuut. Even later werd de werd omgezet in een 2-2 bracht. Hiermede won goede draai, zodat Aalter 1- ook Kinnoo en Van Hem- Vos Philippe 0 17, De Neve Even later moest doelman bal onvoldoende wegge- stand. Sparta de titel en wanneer 2 en 2-4 voor kwam via den aanvallend steun be- 0 2. Heuvmck met de voet werkt door de Buggenhout- Sparta moest toen alleen dan een goed leidende Poppe. Een time-out had tot gonnen Ie verlenen, klom de A.V.H. redden. se defensie en een goed nog rekenen op de snelheid scheidsrechter Meskens het gevolg dat Okapi een zone- score naar 59-8. Sgolba Het was echter maar uitstel gevolgde Van Biesen van de spitsen. Roosemond einde floot, scheen het of re. Peter Van Peer, Van Kerckhove, WimF Decker, Ludwig Diericl Volsl Overboelare - Excelsior St. Niklaas 1-3 Met een hele schaar aan- schap van geven welk ge- De bezoekers gingen L hangers zijn de scholieren vaar die knaap betekende <jruk uitoefenen en kr#ru' De Grembergse amateur- voetbalklub organizeert op zaterdag 26 april, zondag 27 april, donderdag 1 mei, zaterdag 3 mei en zondag 4 mei haar 2e tornooi. Or ganisator Bruno Herssens de wedstrijd De Zeelse judovereniging voor Eddy Van de Cauter zwarte gordel te behalen, van Excelsior St. Niklaas voor de St. Niklase de monde, Dubbelspel Den- gaat mct de overwin- cn derde plaatsen voor Said Bouharrak met drie riaar Overboelare gereden fensie. Acht minuten later. Of. dermonde, Jeugd zonder njngen in bekerkompetitie Geert Van Puyveldc en ipponoverwinningen zette en hebben er een prachti- Braafjes was die ontmoe- 48e mjnuut ZOu Ivan] Club Grembergen, Cabrita aaneen te rijgen. De Jeugd- Philips Van Erdergem zijn kompetitiekaart vol en ge zege in de wacht ge- ting blijkbaar niet, daar de j0nghe na een solori Zele, Stadspersoneel Den- zorg te Zelzate kwam nu Tijdens depromotiekam- kan ook aan een zwarte sleept. lokalen er alles uitperster ganse verdediging dermonde, FC Atoom Leb- mee naar ze\e. Asahi Kwai pen of in judotermen te gordel denken. Daniël Oot Na zeven minuten moes- om de score op te drijven. Overboelare oprollen beke, Juliette Grembergen, met een zeer jonge ploeg blijven de shiaiwedstrijden behaalde ook drie ippon ten de bezoekers evenwel wat nen evenwel niet lukte touwen besluiten 1 ■ïc SP011. Dendermonde. bestaande uit Said Bouhar- kwam er een opgemerkte zeges en Mare Van der naar achterstand opkijken omdat de bezoekende de- q6 eindscore kwam slaagde er niet in minder De prijsuitreiking zal plaats rak (.53 kg), Danny Cope- prestatie van zwaargewicht Haeghen won zijn eerste wat de taak niet vergemak- fensie bij de zaak bleef. 553 mjnuut toen dan zestien ploegen op de hebben op zondag 4 mei jans 70 ivan De Mario Bauwens, die vijf ip- punt voor zijn tweede dan. kelijkte temeer daar Over- In het tweede gedeelte zou maa| Ivan De Jonghe.k, Picker 80 kg), Danny pon overwinning na elkaar Bij de vrouwen leverde In- boelare voor eigen veld St. Niklaas op de 40ste jn vedette speelde, enP lek affiche te plaatsen. Deze wedstrijden gaan door op Beiaard te Dendermonde. het Gemeentelijk Sportsta dion te Grembergen-Den- dermonde. Er wordt ge speeld in vier reeksen met volgende klubs De Dam men Dendermonde, Klei Herleeft Opwijk, Vossen- noex Carernoergen, Nachtegaal Hamme. De Snuffel Grembergen, Stille Vrienden Moerzeke Castel, Rijkswacht Dendermonde, Kleinzand Grembergen, RK Donkstraat Dender- Claeyé (- 85 kg) en Mario verwezenlijkte en hiermee grid Christiaens een pracht- (gdp) Bauwens (- 85 kg) schakel- de eerste favoriet Samourai Ronse uit en was nadien ook nog te sterk voor Her- zele en Eeklo. In de indivi duele kampen haalden de een grote stap zette om zijn prestatie op de shiaiwed- -strijden te Vorst Nationaal. Beno Jeugdhandbal Avanti - Sasja 15-16 Bar slechte wedstrijd van rend Sasja. Enkele Zeelse judoka's ook nog de Lebbeekse scholie- volgende uitslagen. Bij de ren, enkel Herman De meisjes een overwinning Smet kan op een goede voor Nadine Verschueren wedstrijd terugblikken, hetzelfde spelbeeld, en voor Ingeborg Van Cau- |p je eerste helft kon enorm veel balverlies teren en Godelieve Roels Avanti nog gelijke tred langs Avanti-zijde en een zat er een derde plaats in houden met een in aan- klungelende Antwerp- Bij de jongens een zege vaj 00k njet z0 dende- aanval die gemakkelijk af een goede indruk gaf. minuut gelijkstellen toen spelers in de wind pïall Als men bedenkt dat die Magie de bal voor doel slin- om dan feilloos naast William De R'jck zo maar gerde waar Ivan De Jong- toka|e portier te beslfc liefst dit seizoen meer dan he voor de afwerking zorg- j.3 zestig doelpunten lukte, de en Excelsior op gelijke kan men er zich reken- hoogte bracht. I Cc lucky-goals langs beide te stoppen was. Na een zijden gaven een 7-7 kwartier kwamen de Ant- ruststand. Na de pauze werpenaars dan 2 doelen voor die definitief leken, maar H. DE Smet stelde gelijk in de laatste mi nuut. De laatste Sasja- aanval zou echter de winninggoal opleveren. Avanti: Schellekens, Vermeiren, De Smet H. 9, Van Mol, Verheyden, Maes, De Smet K., Van Onsem 1, Van Damme 1, De Proft 2, De Pauw, Verguit 2. Volgende week Zat. 14 uur Schol. Avj - Antwerp Zon. 13 uur Juniorer nooi Sasja: Sasja, sem, Hasselt, Charl» Avanti.

De Voorpost | 1980 | | pagina 34