GUDJOHNSEN SITUATIE RECHT Nationale voetbalkompetitie Urbam Haesaert: «Wachten op Lokeren laat spionkop zingen wiskundige zekerheid nopens Europees ticket» Keert Alex Querter naar SC Lokeren terug? 40 - 18.4.1980 - De Voorpost feMïH VHBCn] HER' M EUROPOORT SC Lokeren-Cercle Brugge 2-1 In amper v\jf minuten tijd boog Gudjohnsen met twee doelpunten een 0-1 achterstand om in een winstsituatie. Na een eerste speelhelft zonder veel geschiedenis, was Cercle er in de zesde minuut van de tweede helft in geslaagd om via Poorteman op voorsprong te komen. Een aangeslagen Lokeren ging dan een kwartier krasselen en werd pas opnieuw zichzelf na de gelijkmaker. Nadat ook de overwinningsgoal was gevallen had de score nog hoger kunnen oplopen, maar pech en onvoldoende kon- centratie belette dit. Door de eigen winst en het verlies van zowel Anderlecht als Lierse werd een stevige stap dichter gezet in de richting van Europees voetbal. Iets waarrond de laatste tijd toch weer opnieuw twijfels waren gerezen. Somers en Verheyen kon den na hun kwetsuren op nieuw worden opgesteld, maar nu ontbrak Mom mens aan de aftrap. De Lebbekenaar werd tijdens de wedstrijd op Hasselt ge raakt aan de gewrichtsban den van de voet. Bij Cercle Brugge werd doelman Van Der Schommen, na zijn rampzalige wedstrijd van de vorige week, vervangen door De Coussemaecker. Misschien was het de lente zon of ook wel de bolwas- sing na de wedstrijd op Hasselt, maar feit is dat Lokeren er dit keer van in het begin behoorlijk tegen aan ging. Vooral onder im puls van een op peil spelen de Dardenne kon de thuis ploeg de meeste aanvallen opbouwen en een veldover- wicht aan de dag leggen. In de 8ste minuut werd dc aanstormende Gudjohnsen na een voorzet van Larsen door De Coussemaecker van een doelpunt gehou den. Amper een minuut la ter werd een technisch sterk nummertje tussen Lu- banski en Dardenne, door deze laatste met een ge plaatst maar naastzeilend schot afgesloten. Het spel van Cercle was direkter. maar hun aanvallers ston den te geïsoleerd om voor enig gevaar te zorgen. Langs Brugse zijde vielen vooral de centrumverdedi gers Krijgh en Schepens op, alsook een uiterst ge motiveerde Alex Querter. Deze Lokeraar, nu in Brugse loondienst, hield Larsen aan banden en slaagde er bovendien in om regelmatig mee op te ruk ken. Bett kreeg nog twee open kansen. Eerst na een doorsteekpas van Darden ne en daarna in de 28ste minuut na een vlotte kol- lektieve Lokerse aanval. Afronden is echter James' sterkste wapen niet en hij besloot tweemaal naast. Rond het halfuur zakte bij de plaatselijken het tempo iets terug en kwam Brugge door een geduldige op bouw de neus aan het ven ster steken. Na de rust kwamen zij zelfs op voor sprong. Skov trapte zes mi nuten na de herneming een draaiende hoekschop voor doel. De met de vuisten afgeweerde bal van Hoo- genboom kwam in de voe ten van Poorteman terecht die zonder dralen binnen schoot (0-1). Lokeren, aangeslagen door dit doelpunt, ging zenuw achtig op zoek naar de ge lijkmaker. Het werd echter een half over kop offensief met krasselend spel, wat een deel van de lokale aan hang tot traag handgeklap aanzette. In deze faze van de wedstrijd werd Dalving, die tevoren als vrije man in de verdediging een beetje verloren had gelopen, ver vangen door Ingels. Hier door werd Somers overge heveld naar het centrum. 66 minuten waren er ge speeld toen Verheyen van een paar meters buiten de grote rechthoek een vrij- trap mocht nemen. Hij pakte nog eens stevig uit en de tot dan toe erg betrouw bare De Coussemaecker lost de bal. Gudjohnsen was er als de kippen bij om binnen te tikken (1-1). De ze gelijkmaker had een heilzame uitwerking op de thuisploeg en zorgde voor een nieuwe ommekeer in het spelbeeld. De Lokerse krampachtigheid verdween en men ging entoesiast op zoek naar nog meer. 5 mi nuten na hun eerste goal mocht dc plaatselijke aan hang opnieuw juichen. De Schrijver schoot van ver op de paal en weer was oppor tunist Gudjohnsen daar om het leder binnen te duwen (2-1). Cercle moest nu wel noodgedwongen gaan aan vallen, maar leek niet meer in staat voldoende tempo te maken. Zij kregen nog wel een open kans, maar De nier schoot de bal over doel, hoog in de eigen spionkop. Gudjohnsen, erg bedrijvig van in het begin van de wedstrijd en achteraf zelf verzekerd door twee doel punten, speelde Lubanski vrij, maar Wlodek joeg het leder centimeters naast de rechter bovenhoek. De Pool werd later vervangen door Van Cauter. Deze jonge aanvaller mocht nog even op om dan zes weken te gaan rusten. Deze nood gedwongen rust is het re sultaat van een rode kaart bij de invallers. Het Lokers countervoetbal zou nog voor een boeiend slot zor gen. Dardenne trof het zij net en even later kreeg Lo keren bijna een presentje van de grensrechter. Hij liet na flagrant buitenspel van Van Cauter en Larsen doorspelen. Toen Van Cauter echter doorgaf aan Larsen om binnen te du wen ging zijn vlag wel de hoogte in. Zijn vergissing was meteen rechtgezet. In de slotminuut trof Larsen nog de paal, nadat hij eerst had nagelaten de mee op gerukte Gudjohnsen te be dienen. Hij stond beter ge plaatst en had bovendien een hattrick binnen het bereik. Al bij al een verdiende overwinning voor de thuis ploeg tegen een nochtans moedig Cercle, dat toch even de overwinningsgeur had opgesnoven. Scheidsrechter: de heer Delacour Toeschouwers: 6000 De ploegen SC Lokeren: Hoogen- De IJslander Gudjohnson bracht opnieuw de «Sportmgzon» het Daknamstadion Gudjohnsen scoort moeiteloos het eerste doelpunt. (Lokeren-Cercle Brugge 2-1) (dm) De Coussemaeker grijpt de bal voor de opspringende Dalving. (Lokeren-C. Brugge (dm) boom, Verbruggen, De Schrijver, Dalving, Ver heyen, Somers, Lubanski, Dardenne, Gudjohnsen, Bett, Larsen. SC Cercle Brugge: De Coussemaecker, Poorte man, Schepens, Krijgh, Verriest. Querter, De Waele, Van der Weeen, Denier, Skov, Beheydt. Vervangingen: 63' Dalving door Ingels, 77' Poorteman door Notteboom, 80' Van der Weeën door Messens, 84' Lubanski door Van Cauter. Doelpunten: 51'Poorteman 0-1 66' Gudjohnsen 1-1 71'Gudjohnsen 2-1 Robert COREMANS En nu maar meezingen, portersklubs van Sporting toen een bescheidener nadien nog de moed en de meeroepen en juichen op de Lokeren in een singeltje koortje het volume trachten kracht op om in een ge- tonen van de klubliederen heeft samengeperst. op te voeren. improviseerde studio de die de entente van de sup- Destijds was er reeds een Ditmaal kwamen, vooral uit «echte opnamen» te over- «plaatje», maar omdat de de «buitengemeenten» mu- leven, klub destijds een veel klei- zikale fans bijeen, repeteer- Het is gelukt. Tijdens een nere «aanhang» had, moest den urenlang en brachten perskonferentie (we wisten Gewoontegetrouw gingen we na de wedstrijd even poolshoogte nemen in de Lokerse kleedkamer. In tegenstelling tot de laatste wedstrijden troffen we ditmaal een gelukkige trainer Haesaert aan. «Eindelijk hebben we nog eens een hartverwarmen de overwinning behaald. Het probleem van de niet-, fitte kern blijft evenwel bestaan. Voor bepaalde spelers die ingevolge kwetsuren tijdens de week niet of niet voluit kunnen trainen, is hel niet mogelijk om tijdens de wedstrijden volgehouden inspannin-' gen te leveren. Konditioneel geraken zij onder mijnd. Gedurende de week wat oplapwerk om 's zondags te kunnen spelen wreekt zich na een tijdje.) De andere uitslagen van onze naaste konkurrenten om een Europees ticket vallen in ons voordeel uit. Alhoewel ik geen leraar wiskunde ben wil ik echter toch graag wachten tot er hieromtrent wiskundig zekerheid bestaat. Die kan er komen als we zater dagavond op Lierse winnen.» R.C., Ronny De Beuckelaer was plaat', (dm) aanwezig op de voorstelling van de -Sporting- Cyriel Van de Putte, voorzitter van de supportersentente, overhandigde een -Sporting- plaat' aan de Lokerse burgemeester Liebaut. (dm) niet dat zovelen aan dag- en Er een berg geld aan ver weekbladen meewerken) nen ligt niet in de bedoe werd het «spionkoppro- van de «entente», doch dukt» voorgesteld en door eventuele winst zal v dc geluidsversterkers op de de jeugdwerking van luisteraars losgelaten. Lokeren ten goede kome Een en ander kwam tof Nog dit: de tekst werd stand door de entente van schreven door Franc supportersklubs, zo'n 30 in Vermeir-Van de Velde totaal, waarvan er 16 bui- voor die met de muze ten Lokeren gevestigd zyn. trouwde dame hadden De heren Zaman en De woordvoerders van de Coen van de firma Pyramid tente niets dan lof. Wor zetten zich eveneens achter de twee klubliederen het initiatief, evenals de schlagers? Dat zal heer De Landtsheer van Co- van de «meezingers» ca Cola, die sponsorde. hangen. Zondag draafde over de Daknamstraat een heuse Lokeraar, in Brugse kleuren. Alex Querter, nu 22 jaar, doorliep bij SC Lokeren de jeugdelftallen, maar trok twee jaar geleden samen met Grijzenhout naar Cercle. Hij die er in de heenronde ingevolge een enkelkwetsuur niet bij was, kon zich zondag opwer ken tot één der betere Brugse spelers. Hij kweet zich gedurende een uur uitstekend van zijn dubbele rol, enerzijds als bewaker van Larsen en anderzijds de aanval steunen als het kon. Naar het einde toe zakte hij, allicht ingevolge de fysieke inspanningen, enigs zins terug. Over de wedstrijd had hij volgend kommentaar 'Ik vond het een zwakke wedstrijd, zowel van Brugse als van Lokerse zijde. Lokeren is de laatste tijd erg teruggevallen en haalt op verre na niet meer het niveau van de eerste ronde. Cercle Brugge viel in het middenveld te licht uit. Vooral door een mislukte aankooppolitiek komt men bij Brugge niet tot het gewenste rendement. Slechts drie profspelers werden zondag opgesteld, terwijl de zes anderen, omwille van hun mindere prestaties, met de invallers moesten aantreden. Toch wel een teken aan de wand.» Uw kontrakt met Cercle loopt einde van dit seizoen af. Bestaat de mogelijkheid dat men u volgend jaar opnieuw regelmatig op Daknam kan zien voet ballen? Die kans zit er inderdaad in. Lokeren heeft destijds in het kontrakt een clausule laten voorzien, waar door zij een optie gekregen hebben. Als Lokeren die optie licht en ook met mij tot een akkoord kan komen, kan ik weer in mijn eigen stad voetballen. De kontakten dienaangaande werden evenwel uitgesteld tot na de wedstrijd Lokeren-Cercle Brugge om de sportiviteit in acht te nemen.» R. COREMANS I NATIONALE SK Beveren-Beringen (Delsemme) (zaterdag 19.4.80 om 20 u.) Lierse-SC Lokeren (Rion) (zaterdag 19.4.80 om 20 u.) II NATIONALE Union-Eendracht Aalst (Peelers) Olympic Montignies-SK Sint-Niklaas (De Beeckere) III NATIONALE A Eendracht Zele-Geel (Picard) Jong Lede-AS Oostende (Momin) IV PROV. G Ervndegem-Aaigem (Van der Sijpt) IV PROV. H Schoonaarde-Rapide Lebbeke (Lambertin) UEFA-JUNIORES (10.30 u.) SC Lokeren-Cerkel Brugge (Callebaut) Eendracht Aalst-Berchem (Van den Dungen) Club Brugge-SK Beveren (Ottevaere) SK Sint-Niklaas-Harelbeke Verniers SC Lokeren-Boom (23.4 om 19 u.) (Vercauteren) RESERVEN 11 NATIONALE (Zaterdag 19.4) Eendracht Aalst-Union (Schrauwen) SK Sint-Niklaas-Olympic Montignies (Meganck) RESERVEN III NATIONALE A (Zaterdag 19.4 om 15 u.) Geel-Eendracht Zele (Boven) AS Oostende-Jong Lede (Demey)

De Voorpost | 1980 | | pagina 40