erembodegem ZOMERSE KLUIZENKERMIS WERD VOLTREFFER! Lenteconcert te Erembodegem 'N KWART-EEUVf «ACHTERLINIE»! TERUG WIELER - KOERS KOOLSTRA Al; EEN MAAND BESLOTEN GEMEENTERAAD Kulturele Centrale ABW over Brugpensioen parcours gaat la nat (vertrl idstraat, Welva Oude Gentbl Sint-Apponq Kattelinnestraan n. Lede: Keiq Saedeli Onegem, Meulescht De Koninklijke Fanfare St.-Cecilia Erembodegem biedt op zaterdag 10 mei weer een Lentekoncert aan in zaal St.-Cecilia, Brusselbaan 155. Op het programma na de «Mars van het 1* Regiment Gidsen» de ouverture van «De Stomme van Portici» van D. Auber, gevolgd door de meeslepende «Belgi sche militaire wals» van Frémaux, waar in een enigs zins vreemd aandoend walstempo militaire oproepen en sonneties weerklinken in een pittige bewerking. Het eerste deel wordt dan besloten met de «Militaire Tango» van Kötscher. Na de pauze komt een meer eigentijds programma aan bod met «Fly Past» van Willy Hautvast, «Olande- se» van Orsomando, «United Youth» van Henk van Lijnschooten en besloten wordt met de immer in slaande Radetzky-mars van Johann Strauss. Raymond Merckx zwaait het dirigeerstokje en voor de prezentatie zorgt zoals gewoonlijk Pierre Luyts. LH Op één maand tijd kende de Aalsterse gemeente raad twee raadszittingen, wat toch wel uitzonderlijk is. Het belangrijkste deel ervan wordt ingenomen door de openbare zitting, waar niet alleen de lenin gen goedgekeurd worden, maar ook de voornaam ste beslissingen en interpellaties aan bod komen. Op maandag 21 april 1980, nodigt de Kulturele Centrale ABVV van Erembodegem iedereen uit, op een voordracht met als tema: Brugpensioen. Deze voordracht gaat door in cafetaria OMEGO, Kapelleveld, Erembodegem, en start te 20 u. Na deze voordracht, waar de heer Michel Mackay, als spreker optreedt, volgt er een debat. De heer Mackay is bestuurssekretaris bij het RVA-hoofd- bestuur te Brussel. AVH Verleden week-end kende de Kluizenkermis, mede door het werkelijk stralend lenteweertje, enorm sukses. Van heinde en verre schenen belangstellen den en rekreanten te zijn opgekomen om in een landelijk kader bij uitstek, verre van alle gewoel, een aangename zomerse avond te slijten in een typisch folkloristische sfeer. Het sukses was zo geweldig dat niettegenstaande het voorzien van parkeergelegen heid wagens zeer ver van de kapel moesten worden gestald en niettegenstaande de organisatoren voor een nieuwe, veel grotere tent hadden gezorgd, er plaats te weinig was. Ook buiten. Die zaten dan maar gewoon in het gras. Ook een belevenis. De oude Kluis De oude kluis werd opge richt op een plek vol sagen en legenden, bij de sinds eeuwen opborrelende «Kin derbron». Was de eerste kultus in de Kluis gecentreerd rond de Affligemse monnik Radulfus de Zwijger, geleidelijk kwam de Mariaverering ervoor in de plaats en kreëerde de volksdevotie tot O.L.V. van de Kluis. In de tweede helft van deze eeuw geraakte de Kluis ech ter in miserabele toestand en gewis zou ze in gruis zijn vervallen ware er niet de ak- tie geweest van «de Vrien den van de Kluis» onder im puls van de Hekelgemse zandschilder Roger De Boeck en met daadwerkelij- voor een betere bereikbaar heid niet met de wagen wegens het pastoraal karak ter wil het Hekelgems ge meentebestuur zorgen door een verbinding van aan de kapel naar de Langestraat. Verder wil men er werk van maken via een prijsvraag te komen tot passende toeristi sche wegwijzertjes die men op~de toegangswegen tot de kapel wil aanbrengen. Het Mariabeeldje in de kapel zelf zou best ten spoedigste wor den vervangen door een ko pij en het Kluizenputteke, om praktische redenen, reeds eens verplaatst wil men sierlijker opbouwen, eventueel met in zandsteen van de streek een motief ho rend bij de legende. Noq heel wat werk dus voor Gissen naar de funktie van oud alaam, (per) ke steun van de VTB-afde- ling Hekelgem en Erembo degem. De Kapel staat im mers ongeveer op de scheiding van beide ge meenten, van beide provin cies. Met het doel geld in 't laatje te krijgen en om de oude folklore te laten herleven werd de oude Kluizenkermis die nog nauwelijks werd ver noemd, nieuw leven inge blazen. De «fluitjeskermis» fiuitjes hier in verband te brengen met het jeugdig fluitjeshout waarin het sap weer omhoogkomt en de begankenis kregen dank zij de «Vrienden van de Kluis» en van pastoor Devogeleer nieuw bloed ingepompt. De omgeving van de kapel werd toonbaar gemaakt, de kapel zelf gerestaureerd en verleden jaar kwamen twee nieuwe prachtige glasramen de witte, landelijke kapel een frisse aanblik geven. veel werk staat voorde boeg. Waar verleden jaar, vlak tegenover de kapel toegela ten normale kappingen wer den gedaan werd er gezorgd voor herbeplanting. Vlak bij de kapel zelf werden bovendien -twee boompjes geplant en het ligt nu in de bedoeling de ruimte vóór de kapel zelf om te toveren in een leuke voortuin. Binnenin is het altaar, reeds in tweeën gespleten, drin gend aan restauratie toe en De meiboom werd zaterdagnamiddag geplant, geen gemakkelijke opdracht, (per) met een ietwat, nogal kras uitgedrukt, agressief karak ter in de smaak vielen als bvb het gooien van hoefij zers of het «kallewippen». CHIRO. KSA en 't Vuil Hemmeke» zetten hier hun beste beentje voor doch de winnaars moesten uiteinde lijk geloven aan de.suprema- tie van de familie Van den Borre uit Liedekerke die hen had uitgedaagd en op dat gebied outstanding bleek te zijn. Verder kwamen de kin deren er aan hun trekken in de talrijke kermiskraampjes, de folkloristen bij het plan ten van de traditionele mei boom waarbij het jacht- hoorngeschal o.l.v. Frans Moortgat bijdroeg tot de passende stemming. De VTB-afde!ing Erembode gem met vertegenwoordig ster Annie D'Hondt kwam met een' zestigtal wande laars naar deze volkskermis na eerst aan vliegveld «Ter- de «Vrienden van de Kluis», gespreid over Hekelgem en Erembodegem. De Kermis De talrijke kijkers kwamen aan hun trip doorheen een prachtige streek bij de Kluis niet bedrogen uit. Er was inderdaad gezorgd voor een brede waaier aktiviteiten al lerhande. Er waren de missen met ze gening opgedragen door vi- karis-generaal Temmerman van Erembodegem en de dorpsherder van Hekelgem met vokale opluistering door het St.-Michielskoor o.l.v. Viktor Van Frachen. Er was het muzikaal entertainment door de Hekelgemse «Kato- lieke Gilde» met Hendrik De Vis en de «Selderklub» van Willy Amez. Verder de ten toonstelling van schilder werk van Pierre Van Hols- beeck, de broer van de be kende atleet, en van oude gebruiksvoorwerpen waar bij Leo De Rijck een prettige wedstrijd wist te verbinden onder het motto «Ken je dit voorwerp?». Het kwam er o.m. op aan uit tal van draai ende tuigen de échte koffie molentjes te halen. Tal van deelnemers aan deze wed strijd konden hier hun kreati- viteit en weetgierigheid bot vieren terwijl ze daarmee, via hun deelnemersbijdrage, pater-missionaris Van de Velde uit de Langestraat fi nancieel een steuntje be- Dunsen rond de meiboom op Ter Kluizen, (per) zorgden. Ook de volksspe- kluizen» te hebben verpoosd len, eveneens onder leiding en er gratis luchtdopen als van Leo De Rijck van het prijs te hebben georgani- BLOSO, kenden sukses seerd. waarbij vooral de spelen Nadat alle aanwezigen, waaronder ook de pers, de raadszaal verlaten hebben, gaan de raadsleden verder met de behandeling van de punten van de zogenaamde besloten vergadering. Dank zij de agenda, die ons steeds bereidwillig terbeschikking gesteld wordt, hebben wij kennis van de punten die er besproken werden. Aldus werd op 12 maart 1980 de samenstelling van de gemeenteraadskommis sies gewijzigd dit ingevolge het feit dat Willy Van Mos- selvelde naar zijn oude Volksunieschaapsstal terug keerde. Bij het stedelijk sportkomitee werd een afge vaardigde van een sportver eniging vervangen, en vroe gen twaalf andere sportvere nigingen voor de eerste maal een afgevaardigde te verkrijgen. Ook in het stedelijk vrijetijds- komitee grepen een aantal wijzigingen plaats. In de ad viesraad voor de derde leef tijd werd Mevr. Haegeman vervangen door de heer De Meersman. In het stedelijk feestkomitee noteerde de gemeenteraad het ontslag van de heer Herman Ravyts. Twee brandweermannen uit Erembodegem, Cyriel Ver- hofstadt en Florean Verhof- stadt dienden ontslag in. Ook de vergoedingen voor middagtoezicht aan het ste delijk kleuter- en lager onderwijs dienden door de gemeenteraad in geheime zitting vastgesteld te worden. Klassiek in de geheime zit ting zijn de benoemingen en ontslagverleningen aan stadspersoneelsleden. Al dus werden aan de akade- mie voor muziek, ballet en toneel volgende leraars defi nitief benoemd: Hip. Van den Broecke (piano) Gode- lieve Weymeis (dwarsfluit), Ch. De Man (piano), Chr. Crombeen (notenleer) Paul Van Nieuwenborgh (piano) Lena Van Insberghe (noten- leer) Jean Van der Schueren (gitaar) Bea De Vos (muziek geschiedenis). Anderzijds vroeg Georges De Kerpel ontslag aan als leraar noten- leer en houten blaasinstru menten. Bij de politie heeft hoofdin- spekteur Eduard Van Goe- them een aanvraag inge diend tot het bekomen van een rustpensioen met in gang van 1 mei 1980. Tuinier Alfons De Munter wil van zijn kant op rustpen sioen gaan op 1 juni 1980. Eén maand later zal ook Jo zef Van Impe, inspekteur van de politie, het korps verla ten. De heer André Van de Wiele, part-time assistent van de bibliotheek vroeg an derzijds disponibiliteit aan wegens persoonlijke aange legenheden en dit voor de duur van 1 jaar. De raadsleden betuigden ook hun akkoord met een De Kapel De «Kluizerij», de grond waarop de huidige kapel staat, zou door de Hekel gemse familie Roseleth aan de kerkfabriek zijn ge schonken. De kapel zelf is gebouwd uit Affligemse zandsteen en achteraf gewit. De kapel zelf zou dateren uit 1758 en wat er momenteel rest is slechts het koor van de vroegere kapel. Het schip van de kapel werd immers in 1835 we gens bouwvalligheid afge broken en een portaaltje met klein zadeldak werd tegen de kapel aangebouwd. Karak teristiek is alleszins het steile klokkentorentje. Rechts van de roodboog- deur is er een oude arduinen wijwaterbak en binnen een girlande zwevende engelen rond een Mariabeeldje dat zou dateren uit de 16de In de beide nieuwe glasra men zijn de légenden ver werkt van «het eeuwigheids vogeltje» en van «Radulfus de Zwijger». Tot slot van dit opperbest geslaagd feest toch even een kleine suggestie. Door het samenwerken van tal van groepen en het ontbre ken van een algemeen ver antwoordelijke wint het feest misschien aan sponta niteit maar komen af en toe hinderende hiaten in het programme en ook in de voorbereiding. Misschien is zulks te voorkomen door aanstellen van een verant woordelijke voor het geheel. Al ware het afwisselend ie mand van Hekelgem en ie mand uit Erembodegem. Voor de rest alles PRIMA! aantal kennisgevingen van de Goeverneur. Het ging ondermeer om de goedkeu ring van de bevordering van de heer Albert Keymeulen tot adjunkt-politiekommissa- ris - inspekteur, onderdienst- chef. Ook de bevorderingen van de heren Leopold Van Audenhove en Theo Wau- ters tot dezelfde funktie wer den aanvaard, terwijl de goeverneur tevens zijn goedkeuring hechtte aan de benoemingen van Theo Buz- zi, Norbert Keymeulen en Johan Temmerman tot ad- junkt - politiekommissa- rissen. Ook een aantal personeels leden verkeren in de voor waarden om wegens ziekte in disponibiliteit gesteld te worden. Het ging hier o.m. om de heer Benny Van den Steen, hoofdklerk, Jozef Van Holsbeeck, adjunkt - politie- kommissaris, en Mevr. Ma ria Van Hauwermeiren, schoonmaakster. Twee kandidaten werden door de gemeenteraad ook voorgedragen voor het ambt van politiekommissaris, met name de Heren Alfons Van den Broeck en Emiel Buyle. Ook werden medio maart vijf nieuwe politieagenten in vast verband benoemd. Het gaat om de heren Firmin De Decker, Eddy Nevens, Hugo Spaenhoven, Jean-Marie Stalpaert en Guido Van Geert. Toppunt van de geheime zit ting was ongetwijfeld de aanpassing van de bestaan de aanwervings- en bevor- deringsvoorwaarden, waar over wij hier reeds voldoen de bericht hebben. De drie laatste punten betrof machtigingen aan het Sche penkollege tot het stellen van burgelijke partij van de stad bij de politierecht banken. De geheime zitting van de vergadering van 2 april 1980 telde heel wat minder agen dapunten. Ook hier was er een machtiging tot het stel len van een burgelijke partij, ditmaal voor schade aan de schrijftafel van een politie voertuig. In het stedelijk feestkomitee werd een nieuw lid be noemd en in het stedelijk vrijetijdskomitee werden vier bestuursleden ver vangen. De heer Daniël Putteman, een lager onderwijzer werd definitief als ontslagnemer beschouwd, terwijl Jozef De Schrijver ontslag vroeg op 1.10.1980 als leraar aan de akademie voor schone kunsten. Ook de heer Louis Vereecken, Bureauchef wordt op 1 juni 1980 met pensioen gesteld. De gemeenteraad diende zich ook uit te spreken over de vraag van de heer Joost Van Lierde (oplader) op met ingang van 17 maart 1980 in disponibiliteit gesteld te worden wegens persoonlij ke aangelegenheden. Mevrouw Jeanine Merckx, opsteller, verkeerde op 11 april 1980 in de voorwaar den om in disponibiliteit we gens ziekte te worden gesteld. Signaleren wij tenslotte dat op 2 april jl. tevens het over levingspensioen van me vrouw Justine Van Liedeker ke vastgesteld werd, dit in- gevolge het overlijden o I maart 1980 van haar ech noot de heer Paul Dep stadsingenieur. Het laa punt van de gesloten vei dering behelste het aan den van een plaatsven gend gezondheidsopzien veearts dit ingevolge ontslag van de heer Heri Kieckens. Vfr I érl De «de Achterlinie», een vereniging die zich vooratjnc inzet voor steun aan de derde wereld, bestaat 25 jaai^ en dat wil men uiteraard niet onopgemerkt laterf voorbijgaan. Op zaterdag 26 april gaat in de St. Annazaal een grooj avondfeest door vanaf 19.30 uur met toespraak doi Z.E.H. Deken Constant De Vos en een optreden doi de gunstige gekende zanggroep «Hexacord» en e« authentieke Zuidamerikaanse groep. Op zondag 27 april is er in de St. Martinuskerk ee radiomis en vanaf 11.30 uur in «'tKapelleken», Meulell schettestraat is er het «Derde-Wereld-Restaurantr^ open met wafelenbak en te 21 uur trekking van dff: tombola der dankbaarheid waarvan de laatste loten ii omloop zijn. Op zondag 1 juni is er dan een groots kinderfeest mejj! uitreiking van de prijzen van de wedstrijd «Ken uvn| missionarissen». Dit feest gaat eveneens door in zaal «St. Anna» vanaf 13 uur. Teater Lanseloet brengt er da jeugdmusical «Hokuspokus». Na vele jaren wordt er terug een wielerwedstrijd iq richt in de Koolstraat te Aalst. Organisator is de lokt jjjj houder van Café 't Parksken, Frans De Poorter, met- medewerking van de motorklub 't Crosserken. £en De ereprijs is van Roger ste renner van K.S.C. E|nuz Galle, begrafenissen en ce- remonievervoer Koolstraat 108 te Aalst. De wieler wedstrijd is voor juniores zondag a.s. 20 april B.W.B. en gaat over 8 ron- allen naar de Koolstf^ den van 11 km. of een to taal van 88 km. De start wordt gegeven aan het huis Roger Galle, en de aan- oog gehouden worden i! komst is voorzien aan café plaatselijke Rudy Van r 't Parksken, waar ook de pe. Het inschrijving en de prijsuit- Koolstraat deling doorgaat. Er is een Verastenstraat, prijzenpot van 10.500 fr. zaamheidstraat. Tijdens de doorkomsten is straat, er een klassementssprint Erpe: voorzien, over drie sprin- straat, ten, en waarvoor de eerste Onegem. drie renners in aanmerking Bellaert, komen. Voor de renners Broeder van de Denderstreek is er straat. Steenstraat en een prachtige trofee te win- straat. Aalst: nen ter waarde van 2.500 debaan, fr. en geschonken door straat en Koolstraat sporttrofeeën Rupa, Voor- komst). Renners en |jou uitzichtstraat 25a te Aalst, porters, allen op post! ftn li Deze trofee is voor de eer- derstreek. De overwinir krijgt een palm, enl tweede een beker. voor de 1ste Grote MC 't Crosserken. De I ner die zal moeten inl Oude Lede: Keibt NieuwstrHet de De begeleiders van de volksdansers, (per) Zoals in de goede oude tijd, allerlei snoepjes en verrassingen kopen tijdens c (per)

De Voorpost | 1980 | | pagina 8