EEN KNUSSE TAVERNE WAAR OOK WAT TE ETEN VALT DEA BEIAARD» OP DE GROTE MARKT TE DEADERMOADE 1 cJe Daar J - 23,1.1981 - De Voorpost Het interieur van Den Beiaard met de gezellige zilboxen. Vriendelijke hostessen van de Helias-Office><- school zorgde voor een vlotte bediening. Magda Van Keer uit Lebbeke, de vriendelijke uitbaatster van Taverne «Den Beiaard" Burgemeester Cool, Jean-Pierre. Magda en schepen Wie- meersch. Vrijdagavond had in Taverne Den Beiaard te Dendermonde een gezellige ontvangst plaats ter gelegenheid van de heropening van de zaak. Niet alleen schepen van middenstand Luc Wiemeersch had eraan gehouden om daarbij aanwezig te zijn, ook burgemeester Cool wou aan mevrouw Magda Van Keer. de nieuwe uitbaatster, zijn gelukwensen overmaken. Beiden spraken dan ook de aanwezigen toe, nadat de h. Piet Heuvinck vooraf een beeld \an de herberg had geschetst. Magda Van Keer naar HHH Brussel waar zij te- In*-' JÊÊêiÊ? werkgesteld was op het ministerie van landsver- L nt'1 dediging. In haar vrije Hh m jBs uren maakte zij zich ver- H 1 B dienstelijk als barkeeper I jjin de «Fats' biznis-club» WKfc Vte Aalst, een instelling bL" .'|r*«s|I die ondertussen een gro- I te bekendheid heeft ver- worven. Daar is het dat zij het moeilijke beroep B van herbergierster onder het ook dat zij vele klan ten leerde kennen en een uitgebreide vrien- Generaties lang dient wil. het is echter de faam denkring kreeg, het stoere huis naast het die telt. en bekend is de Dendermondse belfort zaak tot ver in de omge- ils herberg en geduren- ving. !e gans die tijd is het er Magda Van Keer is ook teeds een trefpunt ge- van mening dat de Den- veest voor vele Dender- dermonds klinkende nondenaren en mensen naam «Den Beiaard» iit de omgeving die in niet mocht veranderd en gezellige omgeving worden. Magda is eigen- vilden praten met aHer- lijk van Lebbeke afkom- ei bekenden en onder- stig. Zij groeide op in de ussen konden genieten Heidebaan en volgde de an een lekker glas bier lager-secundaire afde- oals het in onze streken ling in een Lebbeekse p deskundige manier school. Daarna zakte ze ordt geserveerd. af naar Dendermonde 'roeger heette het daar om er aan het Rito het In den Ooievaar», hoe- sekretariaat-talen te vol ei de Dendermonde- gen. Gedurende meer aars ook gewaagden dan drie jaar zou ze na- an de «trapkes-op», la- dien werken als bedien- r kreeg de herberg de de in een Sint-Gillis* «Fats» begon ze er ern- nmogelijke naam «Pat grootwarenhuis, waar zij stig aan te denken om Poef» mee en recenter vele streekgenoten leer- zelfstandig herbergiers- verd het «Den Bei- de kennen. Haar vader ter te worden en toen ■ard». een naam die re- is trouwens een bekend «De Beiaard» in Den- lereert naar de stoere figuur. Gedurende vele dermonde vrij kwam, belforttoren en het jaren was hij muzikant heeft ze niet lang geaar- prachtige klokkenspel bij «The Melodian zeld. dat elk kwartier aan de Players», een formatie Taverne Den Beiaard is bevolking laat weten die eertijds furore maak- immers een zeer gezellig hoe laat het nu wel is. te op vele bijeenkoms- iokaal dat speciaal is in- Maar wat betekent een ten. feesten en bals. gericht om een gemoe- naam? Die kan veran- Na de periode in het delijk publiek te ontvan- derd worden zoveel men grootwarenhuis trok gen. Drie ruime boxen afgestemd op de mensen van hier. Zo wordt de zaak 's maandags om 8ul5 geopend, terwijl het de andere dagen rond 11 uur zal zijn. Op maan dag is het immers markt en Magda wil ter be schikking staan van de marktkramers die in af wachting van de massa graag een hete kop kof fie of een gloeiende bouillon willen drinken. Ook in de namiddag wordt het er een gezelli ge bedoening. Dan kun nen de dames er bijvoor beeld lekkere pannekoe ken krijgen terwijl zij hun koffiekransje hou den. Op zondagmorgen wacht er de klanten een versnapering, een hon- gerstillertje, dat doet TAVERNE DEN BEIAARD Magda Van Keer Grote Markt 7 9330 Dendermonde Tel. 052/21.72.07 STEEKKAART Fijne bieren en klei- .1 nere gerechten I Alle dagen open van-1 af 11 uur, 's maan- P dags vanaf 8ul5 Woensdag gesloten I Ook de vroegere uitbater en de buren kwamen Magda veel sukses wensen. Tijdens de periode in de geven veel zitplaats aan verschillende «kompa- nieën» en de lange, rui me toog met de vele barkrukjes geeft aanlei ding tot aangenaam ge praat tussen de stamgas ten. Het is zo een van die zaken waar men zich onmiddellijk thuis voelt. Via de ruime vensters kan je er het leven van de Dendermondse bin nenstad gadeslaan. Je hebt er een prachtig Magda Van Keer weet goed wat Dendermonde nodig heelt. een gezellig praatcafé waar ook een hapje te krijgen zicht op de Grote Markt, een Grote Markt die als parking bijzonder geschikt is. Men vindt er steeds een plaatsje vrij. In de Taverne zelf zweeft zachte muziek, terwijl Magda vertelt dat ze heel wat mensen uit de showwereld heeft ontmoet, dat velen on der hen zich tot haar vrienden rekenen. Waarschijnlijk springen zij een dezer dagen ook wel eens binnen. Onder tussen wordt echter alles deugd tijdens oplopende voetbal- of politieke dis- kussies. Kleinere scho tels zoals spaghetti, een croque monsieur of een kroket kan je er steeds krijgen. Kortom, Taverne Den Beiaard wordt opnieuw een van die belangrijke ontmoetingsplaatsen in het Dendermondse cen trum dat meer en meer in die zin wordt uitge bouwd. Publirep. DC MDB en EV Burgemeester Cool kwam persoonlijk de nieuwe veel geluk toewensen. eer uitbaalsln— dar De lange toog met de vele barkrukjes nodigen uil tot een gezellig praatje. Magda in gesprek met de bezoekers. Een toast op het sukses van Den Beiaard

De Voorpost | 1981 | | pagina 10