f ^VOETBAL ^GOLFBILJART BASKETBALL ZAALVOETBAL IALSTERSE SPORTKOMITE HEKELT OPNIEUW AALSTERS SPORTBELEID }Vraag-taart Voetbal uitgesteld SETOK Vrouwen DOELPUNTENFESTIVAL OP LEEBERG EN KEIZERINNEN ALLEEN OP KOP KRAVAEL B HOUDT WELKOM B AAN DE KLAP OPRICHTING VAN: VOLLEYBALKLUB AFFLIGEM VERLIEST 0LFIT VAN HUGH'S, DAN ZIJN ER VIER HERFSTKAMPIOENEN De redaktle van «De Voorpost» vraagt dringend een ernstige me dewerker voor de verslaggeving in en van Nieuwerkerken. Jeugdhuizenvoetbal gelauwerd voor zijn prachtige Sportweek 1980 JEUGDHUIZEN KRAPPE ZEGE VAN TWENTIERS TEGEN YPSILON Liefhebbers volley: UFO 78 3 Tervuren 0 De Voorpost - 23.1.1981 - 1 o feestzaal van het stadhuis was goed gevuld, enkel c imminente" figuren, bleven beschamend leeg. (Per) daarvan wordt verondersteld bij de klubs. die wel bereid zijn om lid te worden van het Sportkomité, om dat zulks hun eerste rijen voorbehouden voor financiële zijde wat kan ver sterken, doch die niet te vin- In zijn welkomstwoord, ter gelegenheid van de huldiging reeds tweemaal kandidaat van de sportlaureaten der Stad Aalst, nam voorzitter Emiel voor de titel van sportgemeen- Tavernier opnieuw de kans waar om het huidige sportbe- te. Tweemaal na elkaar ver leid, die onze stad leidt te hekelen. overde Aalst de meeste pun ten, doch verloor zijn eerste Na overzicht van het voorbije den zijn mede te werken aan plaats, door de gebrekkige jaar, waaruit wij vooral onthou- welke organisatie ook, inge- sportinfrastruktuur die er is te den, dat in 1980 de sportsubsi- richt door de wijksportraden. Aalst Slechts vier terreinen, dies opgetrokken werden van Al mag men niet vergeten, dat w 0 het onafgewerkte Os- 500.000 naar 800.000, dat de gedurende het jaar, de wijk- broekstadion, slechts twee sportweek een belangrijke sportraden fungeren als scha- sportzalen, die zeker niet vol- stap vooruit heeft geboekt, kei tussen de klubs en het doende zijn voor de viervoudi- door de grote deelname van sportkomité. Tot slot viel voor- ge aanvragen die elk seizoen de randgemeenten, het sport- zitter Emiel Tavermer zwaar opnieuw op de Sportdienst colloqium, die een enorm suk- uit tegen het sportbeleid in de binnenvallen De hachelijke ses gekend heeft, en feliciteer- stad. Zoals van politieke zijde toestand van het zwembad, de de eveneens de Sportdienst mag verwacht worden, werd Zjttribune van Eendracht Aalst, voor het welslagen van de ver- reeds heel wat beloofd om- ed.m. Zeker voldoende stof schillende initiatiecursussen, trent de sportinfrastruktuur te voor het college van burge die tot op heden reeds moch- Aalst, doch weinig is er van tot meester en schepenen om ten doorgaan. Minder gelukkig stand gekomen. Dat het sport- hun aandacht op toe te was de voorzitter, met de toe- komité goed werkt en een goe- spitsen, stand van de Wijksportraden, de medewerking krijgt bij zijn A.V.H. die vorig jaar een stap terug organisaties, maakte Aalst gezet hebben. De oorzaak (oor de komst van kampioen Hardy, had hekkensluiter seberg zich eens extra opgeboft, en liefst drie speelsters ran Belgische Voetbalbond aan de aftrap. Hardy, daarente- jen, kwam opnieuw gehandikapt tussen de lijnen daar het log steeds de diensten moet missen van Irma Flerens, Anita Dhaese en Roels. iteeds nadat de klokwijzer am- bad over hun hoofd. Patricia éénmaal had rondgetikt Van Kerckhove en tweemaal id Hardy reeds met 1-0 in Rita Dhaese hadden de bord- K krijt. Chris Leemans, een jes in hun voordeel verhangen. Ister, die bij de geselek- Na de rust werden De Vos, rden van de nationale Graciella Maes en Erica Coo- at, opende de score, reman ingevracht en eulkzulks irdy bleef echter niet stil- wijzigde het spelbeeld Via in bij deze vlugge opdoffer magistraal voetbal kwam schakelde kordaat over Leeberg terug opzetten en na- lar de aanval, en nog voor men zelfs via tweemaal Linda .j rust kregen de opgesmukte Segers en tweemaal Marina e^[eeberggirls een waar stort- Mertens, een andere nationaal speelster een 5-3 voorsprong, doch nog was de wedstrijd met gespeeld. Rita Dhaese kon met een one-woman-show de stand op 5-4 brengen en juist voor het eindsignaal omspeel de Rita Dhaese liefst zeven tegenstreefsters, legde daar voor ruim 75 m af, en verraste met een uitstekende lob de Leebergdoelman, een echt anoul-doelpunt. Dat de oscar van de wedstrijd dan ook aan haar toekwam, zal niemand tegenspreken, al mocht zij op geweldige steun rekenen van Lutgart Eeckhoudt: Aan de overzijde stonden de nationale speelsters Chris Leemans en Marina Mertens bij de uitblink sters. Keizerinnen kwam bij Ladies Hofstade op voor sprong langs Van Stichel, doch een goed meespelend Ladies kon langs Ingrid Peir- linck gelijkstellen. Met een kwartier te spelen viel de on gelukkige beslissing. Monique De Schrijver verwerkte de bal in eigen doel, zodat Ladies de kop liet hangen. Hiervan maakte Keizerinnen gebruik om de overwinning nog wat kleur bij te zetten, via Andréa Van Neck en Conny Voor- winckels. Stand: Keizerinnen 15, Hardy 14, Ladies 11 en Leeberg 7. A.V.H. Golfbiljart rereeks Op de drieentwintig gespeelde wedstrijden, viel deze week uitzonderlijk slechts één verrassing te noteren, namelijk Kravael B, dat in de A reeks Welkom B een punt ontfutsel de. Welkom B opende de stand langs Jean Pierre Hellinckx, Fons Lannoy zorgde voor evenwicht. Welkom B kwam met en Roger Brewee waren hier- De Dobbelaere Johan opnieuw voor, doch Jean Pierre voor te sterk. Tot slot behaalde Sterckx maakte die vlug ongedaan. Met Kamiel Steppe Cosmos D een nieuwe over- kregen de bezoekers dan toch uitzicht op de overwinning winning, waardoor zij nu vijf maar Xaveer Buyl hield een verdiend punt aan huis. irsel - Kravael Post - Cosmos 'elkom - Corso je^Koszen - Zandmannetjes khjkfKorte Stokken - Johny Boys Palace - Turbo Cars 0-6 )r|ls: Reeks A 5dr* lelifHand in Hand B - De Leeuw- l,es|kens A 42 Radijzen A - Cosmos B 2-4 v Kravael B - WKOM B 3-3 •Zandm. B - Faber A 3-3 Rupa A - Moorsel B 6-0 Turbo CB-Zandm. 4-3 Reeks B Sportvr, A - Rupa B 1 Welkom C - Sportvr. B 6-0 Cosmos D - Welkom D 4-2 Corso B - Schoonaarde B 4-3 Johny Boys B - Radijzen B 4-2 De Leeuwkens B - Palace B 6-0 Faber B - Kijt op Tijd A 2-4 Voetbal I SETOK vrouwen Leeberg - Hardy Ladies - Keizerinnen Zaalvoetbal Tuf - allieter Efsee-Terlinden Twentiers - Ypsilon Basketbal fli R k'okCe Hoorn Opel GM - Charlies Zopas werd volleybalklub Affligem opgericht. Voorlopig start deze klub als rekreatieploeg in een liefheb- bersverbond. Naargelang de evolutie is het mogelijk dat er meerdere ploegen in competitie zullen gebracht wor den: jeugd, dames, veteranen en dergelijke. Dat alles is afhankelijk van de groei van de klub zelf, met andere woorden van het aantal spelers en de geleverde prestaties. Daarom wordt er langs deze weg een oproep gericht aan alle sportievelingen uit de streek tussen Asse en Aalst die graag volleybal spelen om zich bij ons aan te sluiten. Zowel dames, heren en gezinnen; evenals diegenen die vroeger reeds volley) bal gespeeld hebben als mensen die deze sport graag willen aanleren zijn bij ons van harte welkom. Ook zoeken wij nog een trainer coach. Gedacht wordt aan een turnleraar Of -lerares, Bloso-trainer, of een ex-speler. Een trainersbrevet of diploma is niet echt noodzakelijk als men de ondervinding heeft om een ploeg te leiden. Kortom zoeken wij iemand die bereid is met de club te werken en er mee te groeien. Bent u geïnteresseerd of wilt u graag meer informatie? Neem dan kontakt op met: Mevrouw Linda ARIJS, Dorp straat 41. 1790 HEKELGEM, 053/66.32.41 (na 18 uur). A.V.H. hermans en Jozef Van Snick die het haalden. In de B reeks evenmin wijzigingen. Rupa B mistte bij Sportvrienden A nipt de forfaitscore overwinning, want nadat Paul Marroye, Eu gene Bisschop, Bruno Van den Hauwe, Julien De Poorter en Petrus De Meersman voor 0-5 gezorgd hadden, kon Willy Rydant de Sportvriendeneer redden. Wel een forfaitscore voor Welkom C, dat de Sport vrienden B ploeg zonder één partijtje winst naar huis stuur de. Daniel Heuninck, Eli Clot- herman, Paul De Backer, Ron- ny Paridaens, Dirk De Boeck ■k 40-54 55-60 Minivoetbal: 1e Nat. M Martens Sport Aalst 5 Kwik Rils Ronse 5 2e Nat. Vermeulen Zwijnaarde 5 - Wit- de te Leeu Aalst 5 I MVK Overuse - Stylor Aalst gesch. weken achtereenvolgens on geslagen blijven. Hilaire De Leider Rupa A liet een zeer Hand in Hand won met een- Leeneer, Pierre Paul Van de goede indruk in zijn wedstrijd zelfde score bij Schoonaarde. Keere en Walter Carijn effen- tegen Moorsel B. Via De De winst kwam tot stand langs den het zegepad. Geert Buyl Strooper, Herman De Gols, Peter Van der Linden, Henri milderde, doch Hubert De Jozef Mertens. vader en zoon Baelde, Hugo De Cock. Albert Winter drukte alle Welkom D Jérome en Guido Van den A- Barrez. Willy De Rouck en Jan dromen de kop in. De overwin- beele en Willy Ovaere bereik- De Meyst. Cosmos moest bij ning van Danny Baeyens was ten zij zelfs de forfaitscore. De Post slechts één partijtje slechts zalf op de wonde Zonder echt in problemen te prijs geven. Nadat Roger geraken had achtervolger Baeyens en Jean Pierre Hand in Hand Bhet heel wat steenhaut de Cosmossers op moeilijker tegen de Leeuw- voorsprong gezet hadden, kon kens A Eddy De Boeck en QjC populier milderen. Daar Frans Heremans zetten de b|eef bet dan ook bij, want Moorselaars op 2-0 voor- y\/|||y Heyvaert, Frits Wam- sprong. Freddy Uyttersprot pacq en Wilfried Van Rossem milderde, doch via Marcel duidden geen tegenstand. Steenhaut en Rufin Baeyens Moorsel won, doch ondervond verzekerde Hand in Hand zich bee| waj tegenstand van Kra- de overwinning Willem Da- vae( dat nadat Eddy Van Haut ghuit zorgde voor een eervolle en Marc Schoonackers de lo- nederlaag Cosmos B kende kalen op voorsprong gezet een goede start bij Radijzen A hadden, via Pierre De Smedt met Orland Van den Steen en en pau| yyiue opnieuw bijbeen- Geert Baeyens, doch Radijzen den. Tegen Camiel Dobbelae- sloeg terug langs Jean Pierre re en Eddy Boulonne waren de Van der Eist en Eric Van de kranige Kravaelers echter niet Velde. Het was tenslotte langs opgewassen. De vierpunten- Pascal De Sterck en Johny vvedstrijd tussen Welkom en Troch dat de Cosmos-boys corso hiel alle ingerdiënten in met de overwinning gingen lo- van een topper. Nadat Corso pen. «Ambiance» was er bij |angS Robert Vermeulen Zandmannetjes B waar Faber ge0pend had. sloeg de thuis- A te gast was. De lokalen ploeg, met Freddy Van den namen de beste start langs Bossche en Marcel Cobbaert Jozef Moens, maar langs terug. Doch ook Jean Pierre Emiel Van der Sijpe kwam Fa- Keymolen won. zodat alles te ber langszij. Mare Grigowski herbeginnen was. In een en Harry Joos gaven de thuis- Spennend wedstrijdeinde wa- P'oeg goede perspektieven, ren het tenslotte Frank Clot- doch William Van den Steen en Jaak Galle beslisten er an ders over. Zandmannetjes C haalt wel verdiensten uit zijn verplaatsing naar Turbo Cars B. dat via Eric Van Impe en Frank Van Liefferinghe open den; de bezoekers milderden langs Jozef Vermeiren; .'ohny De Naeyer en Geert Troch ChaSsBfelofmS'hTv!" Vra39-,aim- De Voorpost, Pontstraat 64, Aalst. Verwarmingstoestellen: Jeugdatelier Klakson heeft erereeks allemaal og sc e i - dringend nood aan verwarmingstoestellen. Wie iets derge- slagen. De posj.es bleven al- |jjks zo)der stagn heeft en ze|f nje{ meer ïnrhn kon,akt opnemen met Michel De Gols (053-77.51.36) of Turbo Cars het andermaal een BeMy Lambrecht (053-21.00.02). sterke indruk bij 'a ace,dI Dokumentatie over Lede: Boeken, brochures, krante- IfaitonhorofiMon kniPse,s' prentkaarten, doodsprentjes. kortom allerlei do- uithaalde De gasten bereikten kumentatie over Lede wordf te 'koop gezocht Wje kan Meese, Raymond Van Lietle- büvu:u,T" betaling fotokopie: bezorgen van de tekst Het scheidsrechtersduo Thijs-Meert heeft andermaal, zijn invloed laten gelden op het verloop van deze spannende liefhebberskompetitie. Alvorens de definitieve herfsttltel toegekend wordt, moesten nog twee achterstallige wed strijden betwist worden met het oog op die titel. In de eerste plaats was er Olflt Jeans Shop tegen achtervolger Hugh's Toff Sheakespeare, waar voor echter de scheidsrechters hun kat stuurden, zodat die wedstrijd verschoven werd naar 18 januari 81. De andere topper Charlie's en Opel-'t Paviljoen ging wel door. Dde jeugdige Opel-spe- lers kwamen op het veld dui delijk onder de indruk van de routinerijke Charlie's, die reeds eerder dit seizoen voor heel wat stof zorgden, door hun keihard carambolebasket, Standen Erereeks: Turbo Cars 31, Koszen 29, Hand in Hand 26, Cosmos 26, Korte Stokken 20, Moorsel 20, De Post 16, Zand mannetjes A 14, Welkom A 13, Kravael 12, Schoonaarde 12, Corso 7, Johny Boys 7, Palace 5. Reeks A: Rupa 35, Hand in Hand B 34, Cosmos B 25, Moorsel B 24, Welkom t> 22, de Leeuwkens 20, Turbo Cars B 19, Faber 16. Radijzen 16, Koszen B 13, Zandmannetjes B 13, Scotching 11, Kravael B 9, Zandmannetjes C 5, Scotching B 2. Reeks B: De Leeuwkens B 33, Corso B 32, Rupa B 29, Krijt op Tijd 28, Johny Boys B 26, Welkom C 22. Schoonaar de B 21. Palace B 18. Cosmos D 17, Kasseistampers 15, Sportvrienden 15, Cosmos C 13, Welkom D 12, Radijzen B 11, Faber B 8, Sportvrienden B 2. A.V.H. Vereisten: zelfstandig vervoer en ern stige bedoelingen Bent U geïnteresseerd in deze lob, bel dan even voor een afspraak naar het nummer 053-70.41.19. Sinds een paar jaren heeft het Stedelijk Sportkomité tijdens zijn avond van de Sportlaureaatverkiezing, ook een trofee toegekend aan de klubs, die konden aanspraak maken op de beste organisatie, tijdens de Sportweek in het voorbije jaar. Hiervoor wordt gekeken naar de omvang van de organisatie. Het aantal dagen waarover deze organisatie gespreid ligt, maar ook naar de publieke belangstelling, en de best georganiseerde aktiviteit. In 1979 slechts nipt geklopt, wist het Jeugdhuizenvoetbal, onder de keurige leiding van de heer Jan De Decker en zijn staf medewerkers nu de trofee voor de beste organi satie binnen te rijven. Als tweede belangrijke en goed geslaagde organisatie kwam BBC Erembodegem uit de bus, voor de perfekte organisatie van hun jaarlijks basket- baltornooi en als derde werd gerangschikt de fietsrally ingericht door de Veloklub Meldert. A.V.H. Ypsilon, zal zowat de geschiedenis van dit seizoen ingaf als de ploeg, die de kleinere goden, met geschenk overlaadde, en die de werkelijke goden, stevig het vuur a de schenen gelegd heeft. Het won dit seizoen slechts tw wedstrijden, eerst versloeg het Pallieter met duidelijke f cijfers, en dan had het wel enige moeite om het zwak Eureka II er onder te krijgen met 4-2. Tegen alle middentT ters werd duidelijk verloren. Doch tegen kopstukken als Terlinden (3-4), Tijl (5-6)Bos veld (5-7) en nu Twentiers (6- 7) werd nipt het onderspit ge dolven. Niets scheen nochtans dergelijke ontknoping te voor zien, daar in de eerste periode Twentiers slechts zelden be dreigd werd. Een zwalpende Ypsilon-defensie lag dan ook aan de basis van een 3-0 ach terstand. Na de rust kwam de totale ommekeer. Ypsilon speelde meer offensief en kon stilaan aan zijn achterstand knagen. Op ontsnapping slaagden de Twentiers erin, steeds op voorsprong te blij ven, doch in het slotoffensief kwam Ypsilon terug opzetten, maar sneuvelde opnieuw met een oneven doelpunt verschil. Speelt Ypsilon iedere week met deze ploeg, en met dezelf de overgave, dan staan zij in jlaats van voorlaatste mis- jchien tweede. Efsee heeft via vloeiende kombinaties een rui me zege behaald tegen een krampachtig spelend Terlin den. In de eerste periode werd de Efsee doelman slee tweemaal serieus aan de kf gesteld, doch na de rust wa' de mannen van Terlinc steeds op verdedigen aan wezen waarvan een sterk s lend Efsee kon gebruik maf om de score steeds verder hoogte in te duwen. Tenslc was er de wedstrijd Tuf tec Pallieter Het werd een ge kopgaande partij met een lO' sche uitslag. De lokalen wan het sterkst in de aanvangsf ze, en scoorden via een mo opgezette aanval. Palliet' moest tot even voor de ru' wachten om verdiend langsz te komen. Dadelijk na de kam pwisseling nam Pallieter het initiatief en verwierf een 2-3 voorsprong. Een own doelpunt zorgde tenslotte voor een billij ke puntendeling. Stand: Twentiers 17, Bosveld 16, Tijl 15, Pallieter 13, Efsee 12, Tuf 12, Terlinden 10, Ze nith 10, Tanu 9, Spokuon 8, Eureka 4, Ypsilon 4, Jome 0. A.V.H. die hen anderzijds wel de no dige punten opleverden om eventueel medeherfstkam- pioen te worden. Deze «carri ère» deed het jeugdig tempe rament van Opel dan ook on middellijk de das om. Vier spe lers kwamen niet verder dan 2 punten: een vijfde lukte twee- korven, en alleen Johan Tem- buyser kwam enigszins tot zijn normaal peil, door een 5 op 8 te laten optekenen. Met deze malaise was het dan ook meer dan normaal dat Charlie's aan de rust verdiendmet 22-29 leidde De tweede helft startte hoopvol voor de thuisploeg, daar L. Lefevre onmiddellijk uitpakte met een 4 op 4. zodat Opel aan de 5' genaderd was tot op één punt. Vanaf dit ogenblik werd het een span nende zij-aan-zij die werkelijk de scheidsrechters het noord en deed verliezen. De keihar de Charlie's tussenkomsten waren daar zeker met vreemd aan. In al dat tumult werden twee Opelspelers uitgesloten, werd er gegoocheld met de technische fouten, wat nog eens twee Opelspelers defini tief naar de bank loodste. Met nog slechts vier manschappen op het terrein legde de kranige Opelploeg zich niet zomaar neer bij de numerieke meer derheid van zijn tegenstander, en bleef aanklampen. Uitein delijk strandde het op 5 eenhe den, wat zeker meer dan ver dienstelijk mag genoemd wor den voor een ploeg, die in die omstandigheden het einde moet halen. In de schaduw van die topper, ging een mini- topper door tussen De Klok en De Hoorn. De ex-kampioen nam langs Van der Speeten, die geregeld scoorde en ook met menig assist de anderen liet scoren, een uitstekende start. Dat ook de defensie van De Hoorn, keurig werk leverde bewezen de 10-30 rustcijfers. Na de rust vond De Klok dan toch de goede tred, langs Van Geert, zodat de kloof wel ver kleinde, doch echter geen ge vaar bracht voor De Hoorn, dat meteen zijn vierde seizoenze ge binnenhaalde. Scoorden voor De Klok: Van Geert 18, Cammi 6, Verleysen 8, De Dekker 2, Janssens 4 Voor de overwinnaars: Van der Spee ten 20, Van Stichel 11, Van den Steen 10, Thybaert 6, De Saedeleer 6, De Swaef 1 Stand: Olfit, Borghmans en Charlie's 18, Hugh's en Opel 16, Cockpit 12, Sint Antoon 10, De Hoorn 8, Olympia 6, Terlinden 4, De Klok 2, Den Beiaard 0. A.V.H. Meese, naymono van .e- Qver Lede uj, <(GeSchiedenis der gemeenten van de provin- ringhe, Jean Pierre Cours, cie.Oost-Vlaanderen.., Lede, vijfde reeks, 3 (1897) door F. De Potter en J Broeckaert. Zich wenden: G. en M. Van der Hendrik De Baere, Geert Lieb- De thuisploeg heeft nauwelijks moeite gehad tegen de rode lantaarndragers uit Tevuren. Ondanks het feit dat UFO de diensten moest missen van enkele basispionnen, kreeg men geen gepast weerwerk geboden. Door de zwakte, zowel aanval lend als verdedigend, van de bezoekers was de hele partij zeker niet van hoogstaand ni veau De setstanden 15-5, 15- 3 en 15-10 duidden immers in die richting. UFO: De Wael E., De Wael L.. Podevijn, Roobroek, Van Der Steen, Baeyens, Tas. recht en Patrick Van Aerde. Nest, Steenstraat 150, 9310 Lede. Alle ploegen konden deze week van een dooivakantie genieten. (PER)

De Voorpost | 1981 | | pagina 15