Ibert Van Vlierberghe: «Ik ken in ons land een renner die sneller «vlamt» an Johny De Nul Oplawaai fi Ruiter Mare Goossens haalt h 'raten met Masla en de medesponsors Trainer Ceuleers: «Zege meer dan verdiend» 3de' de ehai 3laati men onbe )rdei einlg ik tij i da: srijk k in De Voorpost VRIJDAG 23 JANUAR11981 SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052/21.40.60 Coles Zelewerd nogal kordaat aangepakt en moet rechtgeholpen worden. (Zele-Roeselare 3-0) wvc Eendracht Zele-SK Roeselare 3-0 rg bescheiden is het begonnen. Een «klein» ploeg- worden geacht mini- een belangrijk feit: Eendracht Zele heeft tegen titelkandidaat SK ker Sumter uit de wed i. Baankapitein Albert Van Vlierberghe is een mum twaalf overwin- werkgelegenheid ver- Roeselare revanche genomen op het mager vertoon strijd hield. Roeselare en een begrip in ons profwereldje. Maar de ningen te behalen, het schaffen aan «werkmen- in de jongste thuiswedstrijd tegen Vorst. Een dat met twee spitsen de denaar was duidelijk aan het uithollen. Dat dubbele van 1980. sen op de fiets», is in een revanche met een dubbele betekenis wanneer men Eendracht-verdediging :on trouwens niet anders: opzijn leeftijd hebben de Er mag ook niet uit het tijd van duidelijke laag- weet dat de poulains van trainer Lucien Masijn de bestookte kwam na leeste renners al enkele jaartjes ingebonden. Kop- oog verloren dat we met konjunktuur zeer ver- Eendrachters op de eerste speeldag van het seizoen twintig minuten in de \an was Johny De Nul. Maar de «beul» uit Schoon- Mare Renier een andere dienstelijk te noemen. koudweg trakteerden op een 3-1 nederlaag. Met wedstrijd langs een be- moest al na al toch nog een en ander be- klasbak hebben inge- Marcel deze verrassende overwinning waarin vrijschop- drijvige De Potter, die pardi wijze ijzen. Dat Johny boordevol ta lent zit, kan niemand mtkennen, doch de ge vezen zegekoning bij de imateurs kreeg eerder •elden de gelegenheid ach écht door te zetten. Vandaar... De Nul en Van Vlierberghe waren literaard in dat «proef- er nii aar» van de gloednieu- an Mastaploeg vooral op iet vedstrijden binnen de andsgrenzen aange- Te*rëwezen Ir m Johny won zes keer. Al pen bert maakte ook het ze- jegebaarniet slecht voor een «ouwe». Als de G® iindbalans werd opge- naakt, bleek die positief d Q<te zijn voor Mastabaas .tijd, lamaert die besloot er- haald De twee Benny's Van Hauwermeiren specialist Peter Van Wambeke en doelman Danny tot tweemaal toe Geert Van Puyvelde de hoofdrollen opeisten, lukken de Peel bediende. Een uit- Zelenaars een 4 op 4 en mag men voorzichtig stekende Van Puyvelde gewagen van een nieuwe en hoopvolle start met één kwam in eerste instantie enkel streefdoel: het behoud in derde klasse. gepast uit zijn doel en Met kapitein Jaak Goossens als libero en John Christiaens in het middenveld kende Een dracht reeds na amper twee minuten sukses, toen een aanval op rechts via Coles en volg dat Zele kon rusten met een komfortabele voorsprong. De tweede speelhelft kende eenzelf de scenario als de eerste toen Eendracht na drie minuten opnieuw achter een vrijschop stond, toen Azou fout beging op de oprukkende De Brabander. Een onder onsje tussen Maes en Van Wambeke bezorgde - Christiaens bij Deferrer- re belandde die foutief werd gestuit voor de strafschopzone. Peter Van Wambeke nam de gelegenheid te baat om het leder over de muur en via de linkerstaak in de kooi van Rommelaere te verlengen (1-0). Dit vroeg sukses in- 'Qremee door te gaan en in De sponsors van de Masta-ploeg hopen dat hun profrenners het in 1981 spireerde blijkbaar ook '1981 opnieuw een bom uitstekend doen. (dm) puiten in de wielrennerij epompen. perfekt materiaal. die beiden met de fami- heer Jamaert keek De heer Wuytack, die lienaam Van der Au we verder: hij wilde niet ter een bedrijf runt dat na door het leven gaan, blijven trappelen eveneens sportkledij kunnen mettertijd tot .en om dat doel te berei- maakt, was reeds eerder uitstekende beroepsren- ken moesten meer me- in de running en blijft ners uitgroeien en Jef uiesponsors worden aan- zijn gewaardeerde me- De Vidts mag evenmin retrokken, een specif ie- dewerking verlenen. onderschat Rik Caetho- ke taak voor een kei van ven JS een blijvervan sen kerel als Albert Van een crack vorig seizoen en Ghis- lierberghe die in zijn Albert Van Vlierberghe lain Van Landeghem, inge loopbaan steeds heeft een zeer persoon- een Wase routinier die KtVan aanpakken heeft ge- hjke kÜk op renners en het klappen van de weten. Na lang pendelen het ganse profpeloton: zweep als geen kent, is rerden de goede kon- "Het kan niet ontkend er eveneens bij.» kten gelegdhet bouw- dat we dit jaar een stevi- In totaal trekken 16 ren- bedrijf Peeters haakte ge ploeg hebben uitge- ners de blauwe Masta- i. Meteen was een grote bouwd. In Johny De Nul trui aan en dit veelkop- voorwaarts gezet, heb ik zeer veel vertrou- pig gezelschap zal er al- Met Petrus Boghemans. wen. kan die kerel een les op zetten om in de liemand die sinds jaar en stukje «vlammen». In komende maanden de T met de wielrennerij ons land ken ik geen en- namen van de sponsors vertrouwd is, kwam kele prof die zo snel kan op tijd en stond in de mee over de dam. rijden. Geholpen door publiciteit te fietsen dat de Mastaploeg kan aantal stoere knech- Dat Masta er ook in uitgerust worden met ten moet hij bekwaam 1981 mee doorgaat, is Mare De Brabander die de gevaarlijke spelma- Ook dit schot kon de Zeelse doelman Van Puyvelde niet verschalken (E. Zele- Roeselare 3-0) (wvc) bezweerde in een tweede faze het bezoekend ge vaar door zich gepast in de voeten te gooien van Peel die gezwind voorbij Goossens en Jacobs sla lomde en zodoende al leen voor de Zeelse goa lie verscheen. Zele bracht zeer goed tegen spel op rechts waar Co- les en Christiaens boule vards kregen om meni ge Zeelse aanvallen op te bouwen. Nadat Van Puyvelde opnieuw bij de pinken was bij een listi ge lobbal van Mondy naar Peel kwam Roese lare vijf minuten voor rust op een 2-0 achter stand. Dirk Deferrerre, biezonder aanvallend op de rechterflank, ging Tegen het Zeelse verdedigend duo Goossens en Jacobs was geen kruid foutief neer buiten de gewassen. (E. Zele-Roeselare 3-0) (wvc) Dendermondse Perskring bekroont verdienstelijken backlij n wat ressorteer de in een nieuwe vrij schop. André Maes plaatste het leder haar fijn op het hoofd van De- ferrerre die krachtig naar beneden kopte. Sportbestuurder Van Vlierberghe toont de trui waarmee de Masta-renners dit seizoen getooid worden, (dm) Doelman Rommelaere kon in een uiterste red- Marc Goossens? Hem Zelfs na deze prestatie dingspoging het leder strikken voor een praat- bleef de «Hagemnaar» in slechts over de fatale lijn je is geen lachertje: deze de anonimiteit steken, bemachtigen met het ge- 23-jarige uit het Dender- Dat heeft wellicht te ma- mondse Oudegem heeft ken met zijn wedstrijd- meer te doen dan op zijn planning: de meeste Bel- paard te wippen en tijd gische ruiters zijn week te maken voor een inter- na week «ergens» aan de viewtje. Hij werkt «in de trok. Hij niet: hij komt zaak» en pas 's avonds is slechts een vijftal malen hij (soms) te bereiken, per seizoen «naar bui- Uitgerekend Goossens ten», doch hij bereidt v/erd door de Dender- zich dan ook tot in de mondse perskring uit- puntjes voor. gepikt als sportlaureaat Dat Mare Goossens 1980. een amateur van het zui- Met hem wordt een. verste water is, staat ruiter beloond, buiten kijf. Bij gebrek Goossens kreeg de voor- aan tijd dacht hij er zelfs keur op zeven andere aan te stoppen. Dat is kandidaten. Marc is een niet gebeurd. Nu hij met eerder schuchtere jon- de persprijs erkenning gen die het nochtans kreeg, zal dat misschien klaarspeelde in het af ge- een stimulans betekenen lopen jaar nationaal om mee in de top van de kampioen jumping te nationale jumping te worden en een aantal büjven meedraaien, profs te kloppen. laatstgenoemde via Azou zijn schot een de viatie voorbij een ont hutste Rommelaere die nochtans de goede hoek had gekozen (3-0). Even later lukte Van Wambe ke bijna zijn derde doel punt doch zijn fraaie lobbal stierf achter het bezoekende doel. Trai ner Masyn stelde Sum ter in punt met enige hoop op sukses, wat hem blijkbaar misviel toen hij kort daarop ka pitein Mondy verving door Nonkel en Sumter opnieuw naar het mid denveld verwees. Non kel die Eendracht op het Motje de das omdeed bleek opnieuw gevaar lijk maar doelman Van Puyvelde bleek sterk ge- koncentreerd en voor kwam het gevaar toen hij een loeier van Peel knap over de deklat tip te. Eendracht reageerde prompt langs Chris tiaens die de inlopende Van Wambeke bediende, maar ook deze aktie ken de geen sukses. Trainer Jan Ceuleers bleek opgetogen met de fraaie zege tegen het gerenommeerde Roe selare. «Omdat ik het gevaar Sumter vreesde had John Christiaens de opdracht meegekre gen in het middenveld Sumter aan banden te leggen. De bezoekende spelmaker ontliep ongewild Christiaens, een opdracht die schitterend werd overgenomen door Mare De Brabander. Met deze taakwisseling kreeg Christiaens de weg vrij om zich op rechts offensief uit te leven met het gekende gevolg. Neem daarbij de glansprestatie van Danny Van Puyvelde en de effektieve traptechniek van Peter Van Wambe ke en wij hebben de faktoren die ons de zege schonken maar ook de mindere prestatie van vorige zondag volkomen uitwissen.» A.J.Z.

De Voorpost | 1981 | | pagina 17