Van Geer som matchwinnaar Nationale voetbalkorrmetitie Een manmoedig Eendracht Aalst Robert Goethals, trekpleister op verkiezing ror T Beverense trainer in Aalst «We zitten in de goede lift» Gerard Desanghere: «Teamspirit belangrijk» Georges Heylens: «Bevestigen op Mechelen» Johan Dierickx: «Moe, en de bal sprong weg» 18 - 23.1.1981 - De Voorpost Eendracht Aalst-La Louvière 1-0 Eendracht heeft zijn supporters opnieuw een wedstrijd aangeboden waarvan de spanning tot de laatste sekonde afdroop. Inderdaad, indien doel man Van Geersom op de 88' geen karpersprong uithaalt, schiet Verbist La Louvière nog op gelijke hoogte. Het zou weliswaar onverdiend geweest zijn maar daarmee was Aalst niet getroost. De eerste kans kwam trouwens ook op naam van de bezoekers. Verbist trok voor naar de vrijstaande De Vriendt, die een ontgoochelende partij speelde, maar diens schot leverde voor Van Geersom geen moeilijkheden op. Mare zou even later in een luchtgevecht gekwetst raken waardoor hij zich tijdens de rust niet minder dan veertien inspuitin gen moest laten toedienen. Bovenvermelde aanval was het enig gevaarlijk wapenfeit dat de groen- witten voor de koffie pauze heten noteren. Op de 8ste minuut be gon immers het Aalsters vuurwerk. Sergeant stak de bal gepast, tus sen twee man door, in de voeten van Van Roy doch deze gleed uit op het moment dat hij wou afdrukken. Enkele mi nuten later verdween een hard schot van Sal vador nipt naast Bo- gaerts' kooi. Eendracht paste met sukses het stramien van de vorige thuiswedstrijd toe. De snelle vleugel spitsen Van Roy en Fer- rera maakten het hun rechtstreekse opponen ten Den Haese en Du- rieux zo moeilijk dat bei den dikwijls naar de noodrem moesten grij pen. Het leverde op de 22ste minuut geel op voor Den Haese. De grootste doelkans tijdens de eerste periode situeerde zich op de 28ste minuut. Sergeant was een één-twee bewe ging aangegaan met Van Roy en vanop de doellijn kon eerstge noemde het leder voor trekken. De instormen de Salvador wou met een forse kopstoot het doel- vlak doorboren maar een schitterende reflex van Bogaerts kon dit verhinderen. Nadien bleef Een dracht nog wel gevaar zaaien maar echte sco ringskansen kwamen niet meer uit de bus. Arsenalscore Eendracht heropende spetterend. Na 26 minu ten bediende Van Roy de vrijstaande Ferrera, maar deze was blijkbaar zo verbouwereerd over de hem aangeboden kans dat hij vergat van te schieten. Twee minuten later mocht men echter wel juichen. Dierickx, voor treffelijk in zijn rol van middenvelder, leverde een inspanning die droeg tot tegen de doel lijn. Zijn achterwaartse voorzet werd door Bo gaerts onderschept doch hij kon het leder niet op de borst geklemd hou den. De bal stuite in de voeten van Ferrera die op zijn beurt achter waarts verlengde tot bij Sergeant. Deze liet met een strak, grondsche- rend schot Bogaerts het nakijken (1-0). Vanaf dat moment tik ten de plaatselijken zul ke patronen op de gras mat dat de begeesteren de «ahs en ohs» niet uit de lucht waren. De twintig laatste mi nuten spraken echter in het voordeel van La Lou vière, omdat het Aalster- se middenrif, dat heel wat slopend werk had verricht, terugplooide. Echt gevaarlijke stand jes deden zich voor het doel van Van Geersom niet voor. Tot de 88ste minuut waarin Mare zich tot matchwinnaar kroonde van dit fris van de lever voetballende Eendracht «Arsenal» Aalst. Vermelden we nog dat een erg hautaine scheidsrechter Laenens zes gele kaarten uitdeel de maar dat het, on danks het feit, aan de akteurs te danken was dat de wedstrijd niet in een schoppartij ont aardde. Ploegen Eendracht Aalst: Van Geersom, Stallaert, Van Kemzeke, Desanghere, Cornelis, Sergeant, Ar- nolis, Dierickx, Van Roy, Salvador, Ferrera. La Louvière: Bogaerts, Den Haese, Durieux, A. Gorez, Vigneron, Dup- luvrez, P. Gorez, De Vriendt, Verbist, Beyens en Thordarsson. Doelpunt 48' Salvador 1-0 Geel: Den Haese, A. Go rez, Stallaert, Dierickx, Sergeant en P. Gorez. Vervangingen: 65' Buy- le voor Den Haese 65' De Greve voor Durieux 81' De Smet voor Sal vador. Toeschouwers: 4.800 Scheidsrechter: Laenens. Eendracht Aalst blijft het verder goed doen in tweede nationale. Na Boom werd nu ook La Louvière tot de orde ge roepen in het P. Corne- lisstadion, dat zondag namiddag weer daverde op zijn grondvesten. De jongste ontmoeting ver liep inderdaad in een echte cupsfeer en er werd misschien wel iets te hard gespeeld om deze wedstrijd op het hoogste plan te tillen. De speler in het bezit van de bal werd ongenadig aange vallen en meerdere door braken werden werke lijk foutief gestuit zodat ref. Laenens, nochtans zondag op Aalst niet in zijn beste doen, niet minder dan zes gele kaarten op zijn boek houding diende in te schrijven. Dit om maar te zeggen dat er man moedig werd gespeeld en gestreden om iedere ruimte van het speel veld. Aalst kwam in ze kere mate gehandicapt in het veld vermits het de roetinerijke Trappe- niers moest missen. De Brusselaar diende ver stek te laten gaan inge volge een virus. Zijn substituut Marc Van Na een fraaie voorzet van Ferrera knalt Jean Arnolis de bal voorbij i Bogaert (verstopt achter kapitein Gorez), doch ook enkele centimeters naast hé doel. (E. Aalst-La Louvière 1-0) (per) Ons lievelingsgerecht? Wolvelapjes Salvador wachtte een tikje te lang en keeper Bogaert haalde de bal prompt uit de voeten van de Braziliaan. (E. Aalst-La Louvière 1-0) (per) Geersom deed het echter prima. Dat onderstreep te hij al onmiddellijk met een prachtige tus senkomst op een kanjer van De Vrindt. Hierme de speelde de A als terse defensie met het volste vertrouwen en toen na dien bleek dat ook de flanken goed afge schermd werden door Stallaert en Cornelis, kon Aalst naarmate de eerste helft vorderde zich meer op de aanval gaan afstemmen. Aan de basis hiervan lag een briljante Sergeant. De Aalster se nummer «zes» was overal te vinden. Niet alleen diende hij als schokbreker voor de be zoekende spits Beyens, maar bovendien wist hij doorlopend met splijten de dieptepassen de be zoekende verdediging uit verband te rukken. Opmerkenswaardig is het feit dat Eendracht toch nog vele kansen laat links liggen. In feite had die wedstrijd tijdens het eerste kwartier na de rust reeds volledig kun nen beslecht zijn. Ferre ra (toch te bal verliefd), Dierickx en Arnolis wa ren in de zone van de waarheid in die periode De laatste weken is voor Aalst niets meer te zwaar: Eendracht verteert werkelijk ALLES Zoals gebruikelijk heeft het Aalsterse sportkomi- tee onder leiding van voorzitter Emiel Tavernier, opnieuw een beroep gedaan op een gekende sportfi- guur, om deze sportieve avond aan elkaar te praten. Nadat vorig jaar Walter Godefroot vertelde over zijn merkwaardige wielerkarrière, was het nu de beurt aan Robert Goethals, de zo fel geprezen trainer van SK Beveren. Met deze keus heeft het Sportkomitee zeker heel goed gemikt. Een uiterst zenuwachtige Georges Heylens, die blijkbaar de laatste bange minuten van de wedstrijd Aalst - La Louvière nog niet helemaal verteerd had, was niettemin tijdens zijn ontmoeting met de pers weer heel en al de gezellige babbelaar die trachtte in enkele bewoordingen de juiste sintese van die span nende ontmoeting weer te geven. Hij citeerde o.m. als volgt: «In feite had die wedstrijd na een twintigtal minuten in de tweede helft reeds volledig moeten beslist zijn. Het is ongelooflijk hoeveel kansen mijn spitsen nog laten liggen. Als ik even de film terug draai valt het op dat Ferrera, Dierickx en Arnolis toch drie gouden kansen hebben verkwanseld. In feite doen we met die nieuwe thuiszege een prima zaak, We drukken La Louvière, door velen nog beschouwd als een ernstige kanshebber op de eindronde op vier punten terug. Ik geloof zelf stilaan aan die eindronde. Kwalitatief en mentaal groeit het Eendrachtteam weer naar een betere periode en in een kollektief goed spelend elftal meldt zich iedere week een andere uitschieter aan. Verleden week was dat Ferrera en deze keer kwam Sergeant aan zijn beste trekken. La Louvière heeft mij in de eerste helft wel een beetje ontgoocheld. De bezoekers kwamen wel goed uit verdedigende stelling, maar leden daarna te veel balverlies om het ons in die periode lastig te kunnen maken. De linkerflank Cornelis - Dierickx heeft op perfekte wijze Thordar- son en Beyens uit de wedstrijd weten te houden en vermits ook De Vrindt raar of zelden aan het kanon kon komen, vind ik dat de zege verdiend mag genoemd worden ofschoon we tijdens het laatste kwartier, op het ogenblik momenten hebben meege maakt. In ieder geval totalizeren we momenteel negentien punten en als mijn memorie mij niet in de steek loot is dat tien punten meer dan verleden seizoen bij de aanvang van de tweede ronde. We zitten dus duidelijk in de goede lift». AB Gedurende ruim één uur onderhield hij de tal rijke aanwezigen over «Een greep uit zijn erva ringen, als trainer bij SK Beveren». Vertellen wat hij in dat uur zoal meegedeeld heeft zou ons te ver lei den, maar wij kunnen wel zeggen dat de afwezigen ongelijk hadden. De erva ringen in het Waasland zijn volgens de Westvla ming als een sprookje. Als licentiaat lichamelijke opvoeding ging zijn aan dacht steeds naar voetbal uit. Hobby Als trainer had hij nog nooit hoge toppen ge scheerd. Hij deed het als hobby, bij enkele West- vlaamse provincialers. Ondertussen was hij wel uitmuntend geslaagd in de Heizelschool. Het was op die referentie dat SK Beveren Robert Goethais uit het nomansland haal de. Nadat het de beker gewonnen had. Voor Goethals betekende dit eigenlijk een probleem, daar de bekerfinale nor maal het einde van een seizoen betekent, zodat hem maar weinig tijd restte, iets over zijn nieu we manschappen te le ren of te ontdekken. Toen Robert Goethals zijn «sprookje» begon te ver tellen, moest hij dan ook een stap terug in het Be- verens verleden. Het be gon met: «Er was eens...». Beveren is ondanks zijn glorie steeds het provin ciale ploegje gebleven, dat het eigenlijk was in vierde nationale. Op dat ogenblik drong een gene ratie jongeren naar de eerste ploeg door. Het nieuwe Beveren was ge boren. Tussen deze 16- jarigen zaten mannen als Omer en Jean Janssens, Wilfried Van Moer en Freddy Buyl, toevallig mensen, die nu nog deel uitmaken van de kern. Die basis, zoals Robert Goethals ze noemt, is zeer belangrijk voor een ploeg. In onze 19-koppige kern, hebben wij daar door autoriteit, met de drie laatstgenoemde spe lers, maturiteit met man nen tussen 24 en 30, en de beloften, de toekomst met een viertal 20-jari- gen. Onderling zorgden zij voor de nodige moti vatie, zij het wel door tus senkomst van de trainer. Het enige probleem is zoals dat ook het geval is bij kleinere klubs. Van de ze 18 kunnen er slechts 11 op het terrein en drie op de bank. Zolang men wint loopt het lekker. Doch wanneer verloren wordt, was die en die, en zou die en die het zoveel beter gedaan hebben. Daar meestal gewonnen werd, moet Robert Goet hals dan ook niet te veel kritiek slikken. Robert Goethals herin nerde aan enkele fraaie momenten uit zijn drieja rige Beveren-ervaring. Wij pikken er enkele uit: Beveren is een ploeg met veel bijgeloof. Aan de ba sis daarvan ligt de natio nale portier, Jean-Marie Pfaff. Deze houdt het er bij, dat hij zijn wedstrij den, bijvoorbeeld moet spelen met gele kousen, anders wordt verloren. Hij moet steeds op de zelfde plaats zitten in de kleedkamers. Hij wil bij verplaatsingen steeds op dezelfde plaats zitten. Wanneer het «toeval» wil, dat het op een ande re manier gaat, wordt er verloren. Dat zulks zich al op de volledige ploeg overgezet heeft, illus treerde Robert Goethals met volgend verhaal: «In een afzonderingskamp werd een wandeling on dernomen. Hijzelf en zijn assistent-trainer liepen voorop. De spelers volg den in groepjes op een paar decameter. Plots keerden zij zich om, en zagen niemand meer. Te ruggekeerd in hun hotel zaten alle spelers braaf jes te kaarten, biljarten, tafeltennissen of te keu velen. Op zijn vraag waarom zij de wandeling niet afgemaakt hadden, antwoordden zij dood eenvoudig: U bent langs een boom gepasseerd. De vorige maal dat wij dit ook deden, werd verlo ren. Van dan af gaan wij or "iot ma°r voorbij! Het toeval wilde dat SK Beve ren won. Een andere er varing, die wij meepik ten, was de titeloverwin- ning op Beringen. Drie wedstrijden voor het sei zoeneinde was Beveren er te gast. Werd er één punt veroverd, dan was geelblauw kampioen. De nul bleef er op het bord en Beveren was kam pioen. Het was feest bij de afrit, doch wat Robert Goethals op de Beverse markt te zien kreeg, was hem nooit overkomen. Voor wie Beveren kent, weet dat de Grote Markt aan de Antwerpse steen weg ligt. Een zeer drukke baan dus. Toen de auto car met spelers, bestuur en supporters daar aan belandde, was daar een duizendkoppige menigte samengestroomd. Waar al dat druk verkeer naar toe was, mag Joost we ten. De bus rolde lang zaam tussen die menigte, doch het probleem werd: hoe uitstappen? De bus was rondom afgezet met geestdriftige supporters, zodat onmogelijk de deu ren open konden. Dan maar van de nood een deugd gemaakt: ieder een buiten door het vens ter, doch alvorens men vaste voet op de grond kon zetten, werd de groep gedurende ruime tijd boven het tapijt, dat de supportershanden vormden, rondgetild. Na dien natuurlijk feest tot in de vroege ochtend. De volgende dagen moest de ploeg naar Brussel voor een opname voor de BRT. Bij het vertrek bleken de drie Duitsers spoorloos. Na onze plich- niet akkuraat genoeg om La Louvière op een totaal veilige afstand te plaatsen. Trouwens tij dens het laatste kwar tier en nadat duidelijk Aalst op het middenveld was weggedeemsterd, kreeg de thuisploeg nog harde noten te kraken. Gelukkig hield de Aal sterse defensie en ook doelman Van Geersom het hoofd koel om de ge lijkmaker te verhinde ren. In ieder geval Ee: dracht zit opnieuw in c goede lift en als Arnoli en zijn maats gedurend de volgende weken ms evenveel overgave blij ven spelen zullen c Ajuinen beslist na brokken maken links e rechts, maar dan oj voorwaarde dat m meer opportunity wordt betoond. Ai Gerard Desanghere, de Aalsterse rots tij- dens de Waalse branding, uitte na de wedstrijd eveneens zijn tevredenheid. «Het belangrijkste is wel dat het vertrouwen in elkaar en in zichzelf terug aanwezig is. Zowel tijdens de training als in de matches knokt iedereen tot de laatste sekonde. Het enige wat mijnheer j Heylens eigenlijk nog moet doen is de, mo-1 men teel optimale, sfeer verder uitbouwen op-1 dat de prestaties parallel zouden büjven lopen. De afwerking is natuurlijk nog niet hon-1 derd procent wat maakt dat de verdedigers voortdurend gekoncentreerd moeten zijn. Dit is echter van ondergeschikt belang als wij j maar in het kransje van de eindronde-favorie-1 ten zoals KV Mechelen, Charleroi, Harelbeke I e.a. geraken. De teamspirit zal daartoe zeker I bijdragen.» Trainer Heylens is een gelukkige bink. Hij biedt de plaatselijke aanhang niet alleen at- traktief voetbal maar ook spanning en sensa tie. Voor de hartlijders is het Pierre Cornelis- stadion dus een «dangerous zone» geworden. «Wat kan ik momenteel nog meer verlan gen? De bal wordt goed in één tijd gespeeld, de ambitie is er, het geloof in elkaar maar vooral in eigen kunnen is opnieuw aanwezig, de supporters staan achter ons: kortom, het gaat goed. Alleen ontberen mijn jongens nog de nodige koelbloedigheid bij de laatste pas of bij het afwerken. Dat euvel kan evenwel verhol pen worden. Nu moet de bevestiging komen op Racing Mechelen. Het is buitenshuis dat we onze eindronde-ambities kracht moeten bijzetten. Als we op verplaatsing punten sprokkelen, zitten we bij de top-vijf,» aldus Heylens. Voorts loofde hij nog de samenwerking Cor- nelis-Dierickx en bedacht hij Sergeant met «de pluim van de week» Het is duidelijk dat Eendracht na een minde re periode, gestaag aan de weg naar boven timmert. 77ste minuut. André Gorez botst bij het uitverdedigen tegen scheidsrechter Laenens op Johan Dierickx rekupereert de bal, snelt voorbij de laatste verdediger, dribbelt doelman Bogaerts en besluit... naast het ledige doel. Johans uitleg: «Dat zou de bekroning van mijn inspanningen geweest zijn. Op het mo ment echter dat ik wou trappen, springt de bal weg op een brok modder. Weg doelkans, weg orgelpunt. Eerlijkheidshalve moet ik eraan toevoegen dat ik op dat ogenblik aan het einde van mijn latijn was. Dat kleine beetje konditie is het enige wat mij nog ontbeert.» aldus de polyvalente middenvelder ten in Brussel te hebben volbracht, terug naar Be veren, en wat dacht je? Een identieke ontvangst als de dag voorheen! Na dat Robert Goethals dan ook nog zijn verhaal over de ontzette Italianen van Milaan weergaf, die on mogelijk konden begrij pen dat hijzelf onmiddel lijk na de wedstrijd in Mi laan weerkeerde naar België om er te werken als leraar lichamelijke op voeding, zette de Beve rense trainer een punt achter zijn verhaal. A.V.H.I

De Voorpost | 1981 | | pagina 18