Provinciaal voetbal. r Klasseverschil Spannend tot het einde SV Melsele Doelman De Lathouwer out Degradatiespook veqaagd Uitblinker Paul Thoen in de slotminuten w^Lunster Weer punt kwijt De Klinge Leiders betaalden bibbergeld Boeiend en spannend Ter joden 1 Heikant houdt slechts een helft stana Heikant De Voorpost - 23.1.1981 - 21 Nieuwerkerken - Pollare 0-3 Pollare, dat momenteel tweede gerangschikt staat, won vrij logisch van de jon ge en niet onverdienstelijke Eendrachtformatie. De gas ten kenden een machtige start en reeds na tien minu ten keek Nieuwerkerken te gen een achterstand aan. Vernis zorgde daarvoor. Na twintig minuten verdubbel de Steenhoudt en twee mi nuten voor rust knalde Ver nis een derde keer raak. Het veldoverwicht van Pollare werd hierdoor in duidelijke cijfers uitgedrukt. Eendracht Nieuwerkerken werd welis waar nooit belachelijk ge maakt en de verjongde ploeg bood kranig en spor tief weerstand aan de betere bezoekers. Vooral na de rust ging de thuisploeg meer en meer zijn wetten stellen. De bezoekers kregen het lasti ger en Malfoit poogde het Nieuwerkerkse offensief met alle middelen in te dijken. De scheidsrechter zag zich dan ook verplicht hem het rode karton onder de neus te du wen. Nieuwerkerken nam het roer nu in handen maar bleef vooralsnog tevergeefs jagen op een doelpunt. Een kwartier voor tijd was het haast zover. Janssens mocht vanop de elfmeterstip aan leggen maar zijn schot spet terde op het doelhout uit een. Geen eerreddend doel punt voor de Eendrachters dus alhoewel dit overver- diend zou geweest zijn. Met jonge krachten als Uyter- sprot. De Schrijver en Car- don beschikt Nieuwerkerken in ieder geval over voldoen de talent om in de nabije toekomst opnieuw hogerop te klimmen. (J.G.) De wedstrijd tussen de tenoren SK Berlare en SV Melsele. kende tot aan de slotminuut een spannend verloop Dat was het geval vooral in de tweede helft. Aan de rust was het trou wens nog niet tot doelpun ten gekomen. Nochtans kreeg Willy Van Linter al na vijf minuten een kans zo groot als een wolkenkrab ber nadat hij een voorzet van Frank De Grauwe had ontvangen. Alleen voor doel gekomen besloot hij onbegrijpelijk over de dwarsligger. Onmiddellijk na de her vatting openden de bezoe kers langs Van Strijdonck de stand. Dat was olie op het plaatselijke vuur. Nau welijks was er weer afge trapt of een blitzoffensief langs Frank De Grauwe die de bal naar André Lion doorspeelde leverde al met een resultaat. Wie dacht dat daarmee Berlare voorgoed gelanceerd was had het mis ,voor. Amper vijf minuten na die geüjkmaker namen de Waaslanders opnieuw voorsprong langs Van Roeyen Toen zag het er enige tijd naar uit dat de lokalen een nederlaag zou den moeten inkasseren. Doelman Rudy Kerre had op sommige ogenblikken meer dan de handen vol. Wellicht zal hij een guns tige indruk nagelaten heb ben op een afgevaardigde van een ploeg uit een hoge re reeks, die hem toevallig is komen volgen. Omdat we dit vertrouwelijk aan de weet zijn gekomen zou het ongepast zijn moesten we de betreffende ploeg hier vernoemen. In het laatste kwartier van de wedstrijd is Berlare offensief alle registers gaan opentrekken. Net twee mi nuten voor het laatste fluit signaal doelde Rudy Buyle met het hoofd de gelijkma ker nadat hij een voorzet van Chris Gabriels had overgenomen. Globaal genomen een juist resultaat na een wed strijd waarin de beide ploe gen zowat het beste van zichzelf hadden gegeven. In de algemene rangschik king blijft alles ongewij zigd vermits ook leider Sint-Gillis een punt verloor en achtervolger Kalken in Grembergen niet verder kwam dan een gelijkspel. SK Berlare moet zondag op verplaatsing naar Haas donk. Dat wordt in geen geval een peulschilletje. Melsele geniet het thuis voordeel in een ontmoeting met Wilskracht Moorsel. Dat zou in geen geval pro blemen mogen opleveren. E.D.M. Grembergen hield een punt thuis tegen ex-leider HO Kalken, (vh) Grembergen Kalken Vlierzele Herzele Door twee opeenvolgende joenenploeg, was het op het halfuur zorgde Meu- overwinningen heeft Vlier- slachtoffer van de roodwit- leman vanop de penaltystip zele zich nu voorgoed uit de ten, die nog voor de rust voor nummer twee. Herzele onderste regionen gelift en een veilige en verdiende wist nog even de spanning klimt het steeds heviger in voorsprong opbouwden. Na terug te brengen toen vijf de middengroep. Herzele, minuten maakte Paul minuten na de herneming voor twee jaar nog een mil- Klinckspoor er 1-0 van en Van Schorisse milderde. De bezoekers mochten niet lang hopen want negen mi nuten later verruimde op nieuw Paul Klinckspoor de lokale voorsprong. Vlierze le werd in het resterende halfuur niet meer veront rust en mocht dan ook aan spraak maken op de volle inzet. Het lijkt erop dat de gebroeders Meuleman en hun maats het in de terug ronde stukken beter gaan doen dan tijdens de eerste vijftien partijen. j q De brouwersgasten heb ben een belangrijke over winning behaald, in funk- tie van de rangladder. Vooral dan daar zij tegen Sparta Waasmunster op achterstand kwamen. En wie Waasmunster kent. weet dat het dan heel moei lijk wordt om zijn versterk te verdediging nog te ont wrichten. Desondanks zijn de mannen van Wieze in hun opdracht suksesvol ge slaagd. De thuisploeg nam dan ook onmiddellijk het initiatief in de aanvangsfa- ze, doch de Wase defensie week niet. Waasmunster spekuleerde in die periode vooral op snedige tegen aanvallen. Het was op één van deze akties, dat Van Cleemput aan de 21ste mi nuut de lokale defensie vol ledig verraste, en met een uitstekende beweging, de bezoekers de leiding be zorgde. De gastheren wa ren echter met van de wijs gebracht door die plotse tegenvaller, en gingen kor daat op zoek naar de gelijk maker Ondanks de goed georganizeerde gastverde- diging, vond Rudi Matthijs amper 8 minuten later reeds een gaatje en bracht met een knap doelpunt de score in evenwicht. Wieze drukte verder doch moest aan de rust steeds het gezel schap dulden van zijn tegenstrevers. Na de kampwisseling eenzelfde spelbeeld. Wieze steeds in de aanval, en ze-verdediger Paul Thoen Waasmunster, dat op vin- zich knap onderscheidde, kenslag lag voor de tegen- Voor hem gold het dan ook aanval. Het was vooral in als een beloning voor zijn die tegenaanvallen dat Wie- knappe wedstrijd, toen hij 2 minuten voor tijd Wieze aan een verdiende overwin ning hielp. Een doelpunt, dat heel wat verlichting bracht in de brouwersrangen, want na 50 minuten druk zonder een doelpunt, zou men er allicht het bijltje bij neer leggen. A.V.H. Voorzitter Herman Burghgraeve van SK Grem bergen is tevreden met de puntendeling die zijn ploeg behaalde tegen het vooraan gerangschikte Kalken. «In verhouding met het vertoonde spel is een gelijk spel een juiste weergave, al hoewel er kansen waren langs beide zijden,» zegt de h. Burghgraeve er aan toe voegend dat het best 2-2 had kunnen zijn. «Dat had een nog beter resultaat geweest. Doel punten kruiden een wed strijd. Het was het enige aspekt waar de toeschou wers van verstoken bleven. Globaal genomen was de wedstrijd het bekijken waard. Vooral in de eerste helft ging het zowat over en weer. Bovendien beleefden we wel enkele opwindende momenten. In het eerste halfuur waren de bezoekers wel meester op het midden veld. Nadien is Grembergen meer in de wedstrijd geko men. Het is een publiek ge heim dat doelpunten scoren voor ons haast onmogelijk is. De tweede helft was van een wat mindere kwaliteit. In het laatste slotkwartier hadden we het wel moeilijk, toen de bezoekers een slot- offensief hadden ontke tend. Een ongelukkig toe val daarbij was de kwet suur van doelman Luc De Lathouwer. Een kwartier voor het einde dienden we hem te vervangen door in valler Mare Govaert. Het was juist in die perio de dat we een bezoekende stormloop moesten door staan. We zijn overeind ge bleven. Langs onze kant werd er globaal genomen goed gevoetbald. Het is spij tig dat we zo onproduktief zijn. Dat is een handicap. De bezoekers lieten mij een voortreffelijke indruk. Die ploeg is fysisch sterk uitgebalanceerd. Dat was de oorzaak dat ze vooral in het slotkwartier nog zo krachtig konden opzetten. Op dat ogenblik waren ver schillende spelers bij ons al op zoek naar hun tweede adem. Op het fysische vlak kwamen we wel degelijk een lengte tekort. SK Grembergen staat nu met een verplaatsing naar Stekene voor de boeg. Wan- neei we de algemene rang schikking onder ogen schouw nemen komt deze ploeg als een zwakke for matie over. Maar hetgeen de Waaslanders de laatste twee weken realiseerden doet ons toch de wenkbrau wen fronsen. Men mag in geen geval vergeten dat Baasrode er op eigen veld tegen sneuvelde. Tijdens de voorbije speel dag diende Sint-Gillis op ei gen veld een punt prijs te geven. SK Grembergen we- ze gewaarschuwd. E.D.M. Het gaat FC Baasrode blijkbaar niet voor de wind. Na de nederlaag op eigen veld tegen het voorlaatst geplaatste Stekene, kwam het nu tegen het eveneens achteraan gerangschikte De Klinge niet verder dan een gelijkspel. We hebben zowat de indruk dat de snee eraf is bij Baasrode. Tot een paar weken terug werd het bij de titelkandidaten gere kend. Nu heeft het een ach terstand van vijf punten op leider Sint-Gillis. Het meest negatieve as- pekt bij dit alles is dat er slechts één punt werd ge puurd uit twee recente thuiswedstrijden. Boven dien ging het telkens om ronduit zwakke tegenstan ders. Tegen De Klinge was Baasrode in de eerste helft wel de betere ploeg. Het was meestal in het offensief maar kwam uiteindelijk niet verder dan een doel punt en een trefschot tegen de dwarsligger. Theo De Decker was telkenmale be trokken in deze akties. Bo vendien werd hij zelf au teur van een doelpunt. Langs de andere kant bleek er minder gevaar uit te gaan van de bezoekers. Ook zij troffen eens het doel hout, maar dat was wel het enig vermeldenswaardig wapenfeit uit gans die eer ste helft. Na de hervatting waren de rollen omgekeerd. Toen waren het de Waaslanders die geregeld een vuist toon den. De Baasroodse doel man Guido De Valck kreeg in die periode meer werk dan hem lief was. Alhoewel hij zich een paar keer in de kijker speelde, diende hij zich later in de tweede helft toch gewonnen te geven. Kort na dit gelijkstellend doelpunt scheelde het zelfs geen haar of het werd nog een lokale nederlaag. FC Baasrode roept nu wel verzachtende omstandighe den in voor deze mindere verrichting. Eerst en vooral ontbrak Gustaaf Hen- drickx. Hij had een blessu re aan de voet opgelopen tijdens een training. An derzijds was ook Jan Lijn- neel afwezig. Hij sukkelt met een verrekking in de lies. Verwacht wordt dat hij in de komende twee weken nog niet zal deelnemen aan wedstrijden. Van Gustaaf Hendrickx wordt verwacht dat hij zijn wederoptreden zal doen ter gelegenheid van de wedstrijd op Kallo. Dat brengt wellicht een ver schuiving in de ploeg met zich mee in die zin dat spe ler-trainer Steylemans die tegen De Klinge de funktie van opruimer vervulde, op nieuw zijn plaats in het middenveld gaat innemen. E.D.M. Eendr. St.-Gillis 2 Stekene 2 In een wedstrijd die zeker geen hoge toppen scheerde liet Eendracht Sint-Gillis zich nu ook na Baasrode een punt afhandig maken door Stekene. De grens- ploeg was met het inzicht de stand blank te houden naar Sint-Gillis afgezakt. Aanvankelijk zag het er wel naar uit dat ze hier zouden in lukken. Eendracht mocht wel meester spelen in de mid- denstrook, maar eens in de zone van de waarheid, wer den ze netjes opgevangen door de wel fel uit de klui ten gewassen Stekenaars, een muurtje van vaak zeven Deze wedstrijd had plaats boeiende en spannende Burst moest de lange op een zeer zwaar veld en wedstrijd met een zeer voorsJ^le^ ;^g°__Yan_ Her- beide ploegen speelden een sportief karakter reweghe missen wegens ge- Dit is Terjoden: één van de topfavorieten in Derde C. (nic) Burst moest Terjoden met één punt laten vertrekken, (nic) le 8trafpunten. Dit was een gevoelige handicap zodat de thuisploeg dus veel min der gevaarlijk was dan ge woonlijk. Terjoden spande zich geweldig in en bij Burst was er een briljante Hervé Goossens nodig om de bezoekers het scoren te beletten, doch in de 37ste minuut moest hij zich ge wonnen geven op een zeer mooie kopbal van Eddy Everaert. Burst mocht zich bij de rust gelukkig prijzen dat de stand slechts 0-1 was. want het had 0-3 kun nen zijn. Na de herneming was de thuisploeg heel wat beter en nu was het Terjoden dat maar aan verdedigen moest denken. Na een uur spel bij het nemen van een vrij schop door Elaut draaide de kanonbal uit de handen van een nochtans uitstekende Leo Van den Steen en de bal ging 20 centimer over de lijn (1-1). Beide ploegen gaven de volle lading om de overwin ning te behalen. Burst deed twee vervangingen: de jon ge Soetinck kwam in voor Van Aende, terwijl Fossel- le, licht gekwetst, vervan gen werd door Kettenburg, die maar niet van ophouden wil horen). Terjoden had meeval toen Herman Muylaert de bal te gen de dwarslat kopte na een hoekschop. Tien minu ten voor tijd huilde de aan hang van Burst voor straf schop, wanneer de talent rijke Patrick Van Laethem foutief in de fatale zone werd neergelegd, doch scheidsrechter De Winne deed alsof zijn neus bloedde Ondanks alles mag de uitslag billijk wordén genoemd. tot acht verdedigers welke evenwel in de eindfaze zou den bewijzen het ook an ders te kunnen Eendracht legde een be paalde druk aan de dag en de bezoekende doelman diende zich enkele malen te reppen. Wanneer de ont goochelde Eendracht-aan- hang zich reeds klaar maakte om zich in de kanti ne nieuwe moed te gaan inpompen tijdens de rust, gebeurde het dan toch. Van Hecke geraakte voor één maal voorbij het muurtje en Tony Van Den Steen stond precies op de goede plaats om over te nemen. Dit doelpunt sterkte de thuisploeg voor de tweede speelhelft, waarin het vlot ter bleek te zullen verlopen gezien Chou De Bleeckere er op de 63ste minuut met een hard schot in de bene denhoek 2-0 wist van te maken. Eendracht zat evenwel niet op rozen, zoals door velen gedacht. Stekene schakelde met sukses over van alles in verdediging naar alles in de aanval. Een wanhoopspoging mis schien, die evenwel op de 80ste minuut naar de aan sluitende treffer leidde. Een slechte terugspeelbal in de krasselende Eendracht-ver- dedigïng leverde een vrij schop op voor Stekene. Een goed ingestudeerd num mertje en tegen het schot van Van Goethem had in vallersdoelman De Leeuw geen kans. Stekene ging hierop echt in de mogelijk-** heden van een gelijkspel geloven, terwijl Eendracht krampachtig bleef voetbal len. Op de 83ste minuut was De Leeuw opnieuw ver slagen maar Franky Van Beveren wist op de lijn te redden Het was evenwel slechts uitgesteld want pre cies drie minuten later leid de een nieuwe aarzeling in de Eendracht-verdediging tot de gelijkmaker inge- Bikkelharde strijd voor het doel van de Kalkenaar Cours (Grembergen-HO Kalken 0-0) (vh) Doelman De Lathouwer (Grembergen) werd zondag gewond, (c) schoten door Lieven De Cock. In de laatste minuten werd dan nog wel bibber geld betaald, maar de ram melende Eendracht-defen- sie wist finaal toch een der de doelpunt af te weren Eendracht heeft ons in de wedstrijd tegen het be dreigde Stekene weinig of niet kunnen bekoren. Van de allures van een echte lei- dersploeg hebben we in het geheel niets ervaren tenzij dat gans de ploeg beneden maat presteerde, er niet de minste dieptegang in zat en zowel aanvallend als ver dedigend een reeks onbe grijpelijke fouten werden gemaakt Het gelijkspel houdt ook wel een verwittiging in voor de ploeg van voorzitter Leonard Baetens. Het einde van het kampioenschap ligt nog bepaald niet achter de deur en wil men echt kam pioen worden dan zal er verder moeten geknokt worden, en alvast met meer overgave van tegen Stekene het geval is geweest. Zou het dan toch waar geweest zijn dat de verkiezing van de Halfvastenprins voor lood in de benen heeft gezorgd? E.D.M. Een helft heeft Heikant de leiders kunnen afrem men. In die periode kwa men de gasten zelfs af en toe offensief sterk uit de hoek. Maar doelman Van Moe8eke speelde een sterke partij en was er in ruime mate voor verantwoordelijk dat Sombeke toch met een minieme voorsprong kon keren. In de tweede helft was er evenwel geen hou den meer aan de gastheren die meteen nogmaals on derstreepten dat ze nog moeiüjk kunnen gestopt worden in hun titelrush. De eerste kansen waren voor Heikant dat zich on middellijk offensief opstel de en daarbij bleek dat de lokale defensie weinig vat kreeg op de bezoekende ak ties. Vooral De Beule was gevaarlijk en op de 13de minuut knalde hij net over de dwarslat. Maar op de 2l8te minuut viel de ope ningstreffer aan de overzij de toen De Coninck en Sillis de weg vrij maakten voor Pieters die scoorde. Hei kant liet zich evenwel niet ontmoedigen en bleef niet alleen goed meespelen maar op het half uur liet De Beule zelfs een unieke kans onbenut om gelijk te maken. Sombeke voelde het ge vaar en trok geleidelijk het initiatief naar zich toe maar de modder speelde Peleman parten toen hij een schreeu wende doelkans in de voe ten kreeg zodat Laureys de bal van de lijn kon kuisen. Aan de rust werd bij Hei kant stopper Van Erdegem vervangen en dat bleek een duidelijke handicap te zijn Reeds op de 50ste minuut kon Sillis een center van Elewaut benutten om kalm te scoren. Een gerust stel lende tfeffer voor Sombeke dat meteen kordaat het ini tiatief greep. Wel moest doelman Van Moeseke nog een grote redding opbren gen om de doorgebroken Van Driessche te stoppen maar op de 61ste minuut was het definitief bekeken toen Pieters een vrijschop van Meersman kon ombui gen tot een derde doelpunt. Op de 65ste minuut legde Sillis na een hoekschop dan de eindstand vast met een rake kopbal W.V.L.

De Voorpost | 1981 | | pagina 21