En nu keihard vechten voor eerste titel Tien jaar The Tower Aalst Samenstelling 24 - 23.1.1981 - De Voorpost Ba Op maandag 12 januari 1981 bestond B.B.C. The Tower Aalst officieel 10 jaar. Wat de wens van spelers en bestuur is, lijdt geen twijfel. Het zou een dank betekenen voor het aktief Towerbestuur moest ter gelegenheid van deze mijlpaal een eerste titel binnengehaald worden. Velen zullen verrast zijn bij het lezen van deze zinnen, doch het is waar: B.B.C. The Tower, dat reeds tot in eerste provincia le geweest is, heeft nog nooit de eer genoten kampioen te zijn. Dit seizoen echter zou er heel wat moeten gebeuren, om de titel te laten ontsnappen. The Tower staat na iets meer dan halfweg zes punten los, zodat alleen blinde tegenslag stokken in de wielen kan steken. The Tower bestaat offi- Willy De Mangeleer. Op cieel 10 jaar, maar offi- dit ogenblik kon de cieus was de klub reeds nieuwbakken KBBB- een jaartje voordien op klub rekenen op 20 spe- gang. Op 1 juni 1970 Iers. In 71-72 werd ge- waren Willy De Mange- start in derde provincia- leer, die nu voor BBC. Ie C. Het werd een hoop- Erembodegem uitkomt vol begin voor de Toren en Rudy Caudron, ak- jongens. Osiris speelde koord gekomen om met kampioen, en The Tower de jeugd uit de buurt speelde tweede gelijk van «den Iendracht» met Viane. In de test- wedstrijden te spelen in wedstrijd die de tweede vriendschappelijk ver- stijger moest aanwijzen, band en een tomooi te won The Tower met 52- organiseren. Torenhof 54 van Viane. Voor het werd het lokaal en de eerste seizoen in tweede wedstrijden hadden provinciale zocht The plaats aan de Engel- Tower versterking bij straat. Dit terrein is «het Black Boys. Het kreeg pleintje», zoals men in die onder de vorm van Antwerpen zou zeggen. Ronny Van Ghysegem De jeugd vermaakte er en William Dumont. zich met naar de ring te Ook kon de hand gelegd gooien, en na een poos op een sponsor, die in- was de tijd rijp om zich stond voor de nodige op een kompetitie voor kledij en financiën: Eu- te bereiden. In de eerste rowas. Men verliet het vrienden wedstrijden Engelplein, en vond on- wisselde The Tower derdak in de zaal van winst met verlies af. Zo Black Boys. Eveneens werd verloren bij BBC. werd gestart met een KOVA met 54-29 en ge- scholierenploeg, die zijn wonnen in Haaltert met wedstrijden verder op 23-42. De terugwedstrij- het Engelenplein zou den gaven een 22-22 ge- spelen. Karei Van Ney- lijkspel tegen KOVA en ghem werd de nieuwe een nieuwe 29-20 winst sekretaris, daar Stefan tegen Haaltert. Op Lede Vinck bestuurslid werd had The Tower de boven- bij Black Boys. hand met 19-27 en ook de terug-wedstrijd werd Opmerkelijke resultaten gewonnen met 39-22. Het eerste tweede pro- Op 11 november 1970 vinciale seizoen werd volgde een eerste tor- beëindigd op een mooie nooi. Dit vond plaats aan achtste plaats. The To- de Engelstraat en had wer liet dit seizoen een Lede, Moerzeke, Kova en paar opmerkelijke uit- The Tower als deelne- slagen noteren. Bij The mers. Het bestuur was Dino's werd gewonnen gevormd door de jeugdi- niet 56-60. 1973-74 ge spelers zelf. Als voor- werd een succesjaar on- zitter fungeerde Mare danks het feit dat twee Van Neyghem, onder- zeer sterke spelers het voorzitter Jean-Paul schip verheten, om hun Brijs, sekretaris Paul kunsten bij anderen te Cobbaut, penningmees- vertonen. Willy De Man ter Paul Van den geleer en Dirk De Meer- Brempt. Willy De Man- leer vertrokken samen geleer fungeerde als niet coach Willy Sonck speler-trainer, Paul Cob- naar Lokeren. In de baut verzorgde de fy- siektrainingen en Ar nold Uvin was verzor- plaats van Sonck fun geerde William Dumont als speler-trainer. Dit ger. Ook was reeds een seizoen kreeg de ploeg supportersklub opge- welverdiend de naam richt, waarvan Frans De mee van giant-killer. Cock voorzitter was. Th6 Tower, dat reeds eerder een paar opmer- Aan het rollen kelijke uitslagen ge- De trein was voor goed boekt had, moest op een aan het rollen, en in de zaterdagavond naar Zot loop van de maanden no- tegem, dat een bitsig vember en december duel uitvocht aan de top 1970 werden voldoende met Ninove. Ninove, meerderjarige mensen waar Augustin Van der bereid gevonden het be- Veken, speler-trainer stuur over te nemen. was. Stijn, zoals hij in de Zulks gebeurde officieel volksmond genoemd bij een stichtingsverga- wordt, beloofde The To- dering op 12.1.71. Hier wer een souper, als op werd ook onmiddellijk Zot tegem gewonnen ingeschreven bij de werd. Voor een grote K.B.B.B. Op 13/6/71 menigte versloeg The volgt een tweede tor- Tower, Zottegem met nooi. De deelnemers zijn 56-57. Maar een week Leeuwerik, Old Stars, later kwam Stijn met Ninove en The Tower, zijn Ninove naar Aalst. Het gekozen bestuur dat Won Ninove dan kwam de zaken in goede banen het met één punt aan de moet houden is. schepen leiding. Bij de rust was Henri Van der Veken als het 40-40. Een heel ere-voorzitter, Francois schaar Zottegemsuppor- Van Neyghem als voor- ters was naar de Black zitter; Jan Brijs als on- Boyszaal afgezakt, en dervoorzitter, Stefan scandeerde dat het een Vinck, bestuurslid bij BBC. Erembodegem, en kandidaat prins karna- verkochte boel was. Re sultaat: The Tower klop te Ninove met 79-69. val 1981, als sekretaris Zottegem werd kam en Hugo De Boit8elier pioen, Ninove tweede en als penningmeester. Als The Tower derde. In de trainer werd oud-Black beker van België werd Boysspeler Willy Sonck The Tower uitgescha- aangetrokken, huidig keld door Vikingnido trainer van Patro Velze- Zele met 64-72 en in de ke en de lokaal houder beker van Oost-Vlaande- was Jozef Robberechts, ren werd de vierde Er werd eveneens een fi- plaats behaald na een ze- nanciële en technische ge met 55-60 bij Brey- kommissie opgericht, delboys. In 1974-75 wil- Van de financiële kom- de The Tower definitief missie maakten Dirk doorstoten. Ondertus- Baert, Hugo De Boitse- sen had het reeds vier lier en Ghisleen Willems ploegen in kompetitie: deel uit, en bij de techni- fanionteam, reserven, sche kommissie zetelden scholieren, die het jaar Hugo Brijs, Michel De voordien reeds kam- Winne, Karei Van Ney- pioen van Oost-Vlaande- ghem, Jean-Paul Brijs, ren werden en minie- Marc Van Neyghem en men. Carlos Corthals werd aangetrokken als trainer-coach. Bij Okapi werden Rudy Schande- vyl, Rudy Caudron en Mare De Wuffel defini tief weggekocht, het kontrakt van Rony Van Ghysegem werd met één jaar verlengd bij Black Boys en ook Leo Van der Borght kwam voor één jaar over van Black Boys. Ramp Zoals nogal dikwijls het geval is, werd het in plaats van doorstoten een ware ramp. Men ein digde slechts 6e op 12 en verzamelde slechts 22 punten. Alleen in de be ker van Oost-Vlaande- ren drong The Tower door tot de eindronde. In de finale tegen Ninove was het aan de rust 26- 26, de eindstand 60-60 en na verlenging 66-66. Het was tenslotte de fou- tenlast, die de beker naar Ninove stuurde. Ninove had slechts 14 overtredingen. The To wer 20. Ondanks de minder goede prestatie tijdens het seizoen, na men de Tower-be- stuurslui een beslissing, die achteraf bekeken al leen als een ondervin ding kon geboekt wor den. Door de fusie van Osiris Aalst en Racing Merelbeke, tot Osiris Denderleeuw, kwam het stamnummer 1220, ei gendom van Racing Me relbeke vrij. The Tower nam dit over, en promo veerde meteen naar eer ste provinciale. De wed strijden werden voor taan in de zaal van BBC. Okapi gespeeld. Ver scheidene waardevolle spelers kwamen de ran gen versterken: Gerrit De Mol, die overkwam van Vlierzele, Dirk Elias van Osiris, Ludwig Van der Borght en Walter Van Cromphout, beiden van Okapi. In de scholie rencategorie kreeg men Luc De Troyer als ver sterking. Walter Van Cromphout werd speler- trainer-coach 1975-76 staat bij The Tower ge noteerd als het seizoen van de verloren verlen gingen, en de nederla gen met één punt. Zo wordt verloren tegen Si- laba Zelzate Eindstand 63-63. Na verlengingen 68-71. Tégen Mere 54- 54. Na verlengingen 60- 59. Pottiez Door een administratie- fout op mechanografie van K.B.B.B. staat ex- Okapi-speler Jean Pot tiez op de hjst van The Tower ingeschreven en Jean mag van Osiris, waar hij werkelijk lid van is, meespelen met de nieuwbakken eerste pro- vincialer. Vooral in thuiswedstrijden was Pottiez onstuitbaar. Be wijs zijn volgende wed strijden: tegen Cabrita Zele 84-70, tegen Pan ters Baasrode 90-79, te gen Eikenlo 88-73 en te gen Vlierzele 73-71. On danks deze laattijdige remonte eindigde The Tower elfde op 12, en zakte weer naar tweede provinciale samen met Vlierzele. The Tower was plots in een draai kolk beland. Verscheide ne spelers, waaronder Pottiez, Van Cromp hout, Walgraef en De Mol gingen weg of stop ten met kompetitiebas ket. Met hen verdwenen ook tal van bestuursle den Doch het kembe- stuur bleef overeind. Het negatieve kassaldo werd opnieuw rechtgezet, met bakschietingen en noem maar op. Er was een machtsovername door de 8pel ere, en met een nieuw bestuur werd sei zoen 76-77 aangevat. Dit bestuur lag aan de basis van het hedendaagse The Tower. Ondanks al le problemen werd het seizoen succesvol aange vat. The Tower won het tornooi van Haaltert. In de schiftingen werd de organiserende ploeg Ha verslagen met 43-50. In scoorde vanuit die posi- over eens, dat de Zele- opdagen, zodat Uisse hem herinneringen aan- de finale klopte het tie gemiddeld een derti- naar de Aalstenaars Van den Steen steeds tot halen uit het Tower-tijd- Laame met 50-46. Ook ger per wedstrijd... Op- heeft leren verdedigen, het laatste ogenbük twij- perk werkt echt op de in de Beker van Oost- nieuw werd een nieuwe Ondanks een zeer knap fels heeft. Gelukkig voor lachspieren. «Zo toen wij rei Vlaanderen slaagde The sponsor aangetrokken: seizoen, waarin The To- hem en voor The Tower, Raleigh Heath in onze Tower er opnieuw in een Irtabox - Elckerlyc. De wer alle kopstukken voorzag men het euvel, rangen hadden. Raleigh goed figuur te slaan, eerste wedstrijd was het minstens éénmaal klop- Met Jean-Paul Heyvaert, was een echt brave jon- Een herinnering is de reeds raak: titelkandi- te, geraakte het niet ver- die voor één seizoen gen, dronk nooit alco- wedstrijd tegen Vlierze- daat Haantjes Leupegem der dan een eervolle overgenomen werd van hol, en kon zich fantas ie. De aantekenaarster kwam naar Aalst met vierde plaats, daar het Osiris, trof men de roos. tisch mentaal concentre- van Vlierzele, Jeanny De ex-Okapiër Amerikaan bij enkele mindere go- Jempi is nu niet precies ren op een wedstrijd. Loore, schreef twee pun- Jones. Veel volk in de ten van Towerspeler, Black Boyszaal, zodat de Mare De Nolf op het ingrediënten voor een nummer 22 van Vlierze- topper aanwezig waren. Ie, zodat aan het einde Na een zeer spannende van de wedstrijd ze 45- wedstrijd wint The To- 45 gelijk stonden. Ge- wer met 89-79. Heath lukkig wonnen de To- Raleigh scoort 35 pun- renjongens nog met 45- ten, Dirk De Schaepdry- 47, Het nieuwe bestuur ver 24. Bij Haantjes dat gevormd werd, nam stond Jones (38 punten) Frits Van Damme, die alleen in de woestijn, zich al een hele tijd met Nadien volgt de thuis- de jeugd inliet, als pen- wedstrijd tegen Beveren ningmeester, Hugo (99-70). De ambiance is Brijs werd ondervoorzit- er en The Tower wordt ter en Edward Teerlinck titelkandidaat nummer werd penningmeester, één. Nadien begon ech- '^cenVe, vVanMeickebeeck. Erik De Neef, Jozef De Bruyne. Mare De Neef. I Dat seizoen werd een meer akkoord met trai- Eduard Teirlinck, schatbewaarderEtienne Podevijn, Luc De Schaepdrijver overgangsjaar, zodat de ner Van der Veken, die Hoger Van den Bremt, Dirk Troffaes, Budi Caudron en Edwm De Boitselier. Iper) uitslagen weinig of geen hem perse op de vleugel- den beide punten in de de gedroomde aanvaller, Dat gebeurde eveneens belang hadden. Het vol- plaats wou uitspelen, brand het, zoals aan al zouden zijn 42 punten op een tornooi te Sint gende seizoen 77-78 Daarbij kwam, dat Aal- huis tegen Vlierzele, tegen Sphinx Ronse het Lievens-Houtem. In de werd opnieuw een top- stenaar Stijn Van der waartegen met 67-69 anders laten vermoeden, voormiddag hadden wij per. Als trainer-coach Veken geen mondje en- verloren werd. In de eer- doch op verdedigend de schifting gewonnen, komt Augustin Van der gels kende, zodat het ste ploeg had men echter vlak is hij dankzij zijn en één uur vóór de finale uitzonderlijke kwam Raleigh mij vra- Het bestuur van The Tower: voorzitter Fritz Van Damme, ondervoorzitter Remi e Wauters, sekretaris Karei Van Neyghem en Frangois Van Neyghem, Mare zo< veerkracht de evenknie gen, waar hij even kon van Herman Labaye in rusten om zich te con- verdediging. Wanneer centreren op de wed- men twee hazen lopen strijd. Na navraag heeft als Dirk De kwam hij op een rustig Schaepdryver en Luc plekje terecht, en daar Brijs in de tegenaanval, vroeg hij, hoe is het mo- is dit ook al zijn waard. Droom Mé pe van BBC. Ninove, dat al le aktiviteiten stopzet. gelijk dat die andere spelers nu ruim drie uren aan de toog «door brengen», en dat die Zoals mag blijken zou de straks spelen. Mijn ant- droom van de ganse To- woord was even vlug als wer: ter gelegenheid van zijn vraag: dit is hun het 10-jarig bestaan concentratie!». Een an- kampioen spelen dan der markant feit deed toch bewaarheid wor- rich voor bij een autolo den. Hopelijk, want on- ze zondag. The Tower danks alle plezier dat de moest gaan spelen in het De ploeg, waarmee BBC The Tower Aalst wil doorstoten naar eerste provinciale. spelers onderling en sa- Gentse. De verplaatsing V.l.n.r.: staande: trainer-coach Cisse Van den Steen, voorzitter Fritz Van Damme, men met het bestuur be- werd gemaakt met een Jellen Goossens, Jean-Paul Heyvaert, Luc Brijs, Sylvano Van der Cammen, leefden, heeft The Tower autobus, en voor één- Herman Labaye, ondervoorzitter, lokaal houder Remi Wauters, sekretaris Karei in zijn 10 jaar ook heel maal dat wij onze eigen Van Neyghem, zittend v.l.n.r.: Ludwig Van der Borght, Dirk De Schaepdrijver, Luc wat tegenslag te verwer- wagen niet moesten be- De Schaepdrijver, Mare De Wuffel en Pat De Smet. (per) ken gehad. De klub ver- sturen, maakten wij er dient ten volle deze een _echte uitstap van. Veken naar Aalst over een warboel werd van je- een ontdekking gedaan titel!!! Na de wedstrijd, werden welste. Gevolg: ontslag van formaat: jeugdspe- Tot zoTer de geschiede- de dorstige kelen van van Augustin Van der Ier Luc De Troyer was de njB Tan deze Aalsterse het nodige vocht voor- Met hem komt sterspe- Veken. Dirk Troffaes revelatie, bleek in meni- kiub, die van geen wij- zien, zodat bij het ver- Ier Dirk De Schaepdry- werd bereid gevonden ge wedstrijd onstuitbaar ken wil weten en bereid trek van de bus, Philip ver over. Er is een nieu- om in deze moeilijke si- en beloofde dan ook voor ig zich op te werken, tot Ghijsbrecht, «vermoeid» we sponsor, en aan dit tuatie voor trainer te dit seizoen, waar de be- de tweede nationale Aal- diende achtergelaten sponsorschap hing een spelen. Hij lijmde de trachting eendrachtig 8terse klub! voor een bord spaghetti, nieuwe anecdote vast. brokken, wat hem de bij- was, opnieuw door te Napraten met het huidi- «Zo speelden wij in zaal De truitjes, waarop nog naam Dirk «Rectavit» stoten naar eerste pro- ge The Towerbestuur is Bateas te Gent een beker steeds Eurowas stond, bezorgde, doch kon niet - vinciale, waaruit onder- ggn heel gezellige bedoe- voor minder dan 16-jari- werden als voorbeeld verhelpen, dat wedstrijd tussen ook alle Ameri- ning. Tussen pot en pint gen. Jongens die hingen aan de nieuwe sponsor na wedstrijd verloren kanen geweken zijn, en franse kaas, wist on- tussen kind en volwas- Arzoni overgemaakt, ging. Daarbij kreeg Ra- Doch het probleem was der-voorzitter Remi senen, vroegen steeds Wanneer deze kant en leigh Heath problemen een geschikte coach te Wauters, tevens bezieler opnieuw naar een biert- - met zijn verblijfsver- vinden, die in dergelijke van de Aalsterse klub, je. Ik had er iets op ge- gunning. En alsof dit al- opdracht zou slagen ons nog enkele details vonden, dat niemand les nog niet genoeg was, mee te geven. BBC. The wist. In de drinkfles aan druk dan ook Eurowas, kwetste de Aalsterse ^188e van uen oieen Tower was op financiële de bank, waar normaal en niet Arzoni. Ondanks Amerikaan zich zo erg Na veel over en weer ge- ^j, zeer aktief. De water in is, had ik wat dit verkeerd begrepen op Hemaco Dendermon- loop en gepraat viel uit- nodige gelden werden anders gedaan, en on begin werd het een heel de, dat hij in de kliniek eindelijk de keuze op verzameld eerst via een danks dit moet ik zeg- goed einde. The Tower, diende opgenomen. Cissen Van den Steen, bal, dat 5 stand gen, dat hun resultaat eindigt derde na Beve- Weer hersteld, nam hij die toch op een zekere en plaats had in de niet sleoht was. Integen- ren en Sint-Niklaas, deel aan de wedstrijd op ervaring kon bogen, ge- H Hart kring. De jong- deel zelfs...» De laatste speelt tegen Beveren de Falco. Schandalige arbi- zien hij Black Boys, Zot- ste drie jaar' kan men grap die The Tower- de trage werkte diep op de tegem en Buggenhout bestuur en spelers regel- mannen uithaalden, gevoelens van Heath. In reeds onder zijn hoede m^g achter de tapkast vond Remi Wauters ech- een kwade bui scheurde had. Onmiddellijk werd van de zaal Bristol, ter misplaatst. Voor hij het wedstrijdblad, goed van wal gestoken, ter gelegenheid van hem was het alleszins 84. Doch weer oogst The kon zijn vuisten niet be- doch het noodlot heeft Aalst-Karnaval Verder misplaatst. Voor de an- Tower waar het niet dwingen en werd door het duidelijk op The To- worden tijdens het jaar deren echter niet, want voorzien was. De KBBB de strafkommissie voor wer gemunt, want top- van nevenaktivitei- wie zou er zijn kassa reglementering voorziet liefst 18 weken op de speler Luc De Troyer liet ten opgezet het nodi- durven «pikken» aan de dat alle eerste provincia- bank gezet. Gevolg: de het na een paar weken ge zaad in het bakje ingang van de Okapi- Iers over een zaal dienen Amerikaan trok op- afweten, omdat hij op de moeten brengen. Met zaal? te beschikken, daardoor nieuw de oceaan over. bank geplaatst werd A.V.H. x-» a rm. m door rijn trainer voor Resultaat The Tower het metJbywonen van de eindigde 14e op 14, won trainin?e^ Djt Luc bij de twee reeds ge- niet en bleef verder af- meten in de hoogste pro- teSfnanLNik- wezi8-Ondertussen is fr vinciale reeks. Het acht- ",3! al heel veeI water door laas (84 77) en Kee de de Dender gevloeid The terug naar tweede pro- Tower bu?ft ondank8 vinciale. Een pleister op zwakkere Jpartijen dan wonde was alleszins dat sei2Jn hQu. de scholierenploeg kam- wer<J herfstkanl. pioen speelde zonder een ,-e. j a j 1. i- t pioen met lielst zes pun- wedstrijd te verhezen. In V00rspr0ng. Onder tweede provinciale _werd ®et weer klaar aan het fiere To- wer-bestuur overhan digd worden, is de op- test wedstrijd die tweede stijger moet aan wijzen, doch de Aalste naars verhezen met 74- dient Erpe-Mere te zak ken, en krijgt The To wer onverwacht op nieuw de kans zich te ste seizoen betekende al zo weer een nieuwe on dervinding voor Tower. Kleine kleurling Augustin Van der Ve ken blijft aan als trai ner-coach, en er wordt nu toch de definitieve T - opnieuw uitgeweken doorbraak verwacht van naar de zaal van Black The Tower, die in zijn Van der Bor^ht' von£ Boys. Als nieuwe spelers negenjarig bestaan wel Jnoodffed^on verstek werden Peter Praet aan- al de provinciale reeksen JLens riek getrokken en via Fons doorliep, doch nooit de enSdheelwat mcS Kesteloot werd ook een eer mocht smaken kam- aan te pas Amerikaan aangewor- pioen te worden. Het be- ven, Raleigh Heath, de stuur had dan ook op terug te keren, broer van de nu voor geen moeite gezien om De nieuw aangetrokken Oostende uitkomende de kern zo kompleet mo- playmaker Pat De Smet kleurling. Met zijn 1.85 gelijk uit te bouwen, en zag zich een paar weken m. lengte was hij geen had eveneens gezorgd inaktief door een kwet- opvallende verschij- voor een zeer bekwame suur. Gelukkig is ook ning, maar wat die op trainer. Georges Van die er weer bovenop. Pi- Miegroet heeft zeker vot Jellen Goossens blijft niet te kort geschoten in een twijfelachtige spe- rijn opdracht, en ieder- Ier. Men weet nooit wan- het veld kon, grensde soms aan het ongeloof lijke. Hij werd uitge speeld als playmaker, en een is het er dan ook neer hij al dan niet komt Bestuur: Voorzitter: Frits Van Damme Ondervoorzitter: Remi Wauters Penningmeester: Edward Teerlinck Sekretaris: Karei Van Neyghem Bestuursleden: Etienne Podevyn, Edwin De Boitselier, Mare De Neef, Dirk Troffaes, Jean- Paul Brijs, Jozef De Bruyn. Leden: Jan Brijs, Hugo Brijs, Hugo Steenhout, Frangois Van Neyghem, Philip Ghysbrecht, Mare De Wuffel, Luc De Schaepdryver, Roger Leemans, Marc Lesenne, Patrick Mollaert, Ni co De Wuffel, Marc Van Neyghem, Rudi De Wuffel, Erik De Neef. Bestuursleden, die nog overblijven van het eerste uur: Eerste linie: Marc Van Neyghem (inaktief) stichtend lid, Jean-Paul Brijs, Frangois Van Neyghem, Karei Van Neyghem, Eddy Ver swij fel. Tweede linie: Frits Van Damme, Remi Wau ters, Nico De Wuffel, Edward Teerlinck. Derde linie: Mare De Neef, Dirk Troffaes, Mare De Wuffel, Luc De Schaepdryver. Spelers die nog overblijven van het eerste uur: Luc De Schaepdryver, Rudy Viellefon, Dirk Troffaes, Mare De Neef, Luc Brijs, Freddy Van Damme.

De Voorpost | 1981 | | pagina 24