Basketball Harry Badts doet Okapi de strop om Zonder kommentaar Zekere tweede plaats Zege Toch geen verrassing Uitstekende Dany Dherdt Basketkalender Goede tweede helft Klasseverschil 0r«en Hlat en inspiratieloos Twintig minuten spanning De Voorpost - 23.1.1981 - 25 Basketbal Tweede Nationale: Okapi Magnetrol - Merksem: 72-81 Een tiental jaren geleden zakte van Rac Antwerp een speler af naar Okapi Totaal onbekend in de basketwe reld was toen deze Harry Badts. De coach die toen bij Okapi van dienst was. ne geerde dan ook regelmatig de Antwerpenaar, zodat de ze meer op de bank. dan op het veld vertoefde. Dit heeft Harry steeds zwaar op zijn lever gelegen, zodat weer wraak nemen slechts een lichte zalf op de wonde kon zijn. Lang heeft Badts moe ten wachten op zijn weer wraak Hij heeft ondertus sen het spelersplunje ge wisseld voor een meer con- fortabeler plaats als bank zitter, namelijk deze van coach. En eerlijk gezegd, deze funktie ligt hem beter dan deze van speler Als bezieler van de Vlaamse Basketbal school, heeft Har ry Badts dan ook een ruime kennis opgedaan van het spel van bord en ring. Als trainer-coach van Merksem heeft hij ondertussen een grote reputatie opgebouwd, zodat zijn weerwraak kon vallen zaterdag 11.toen de Merksemse leidersploeg op bezoek was bij «zijn» Okapi En Harry Badts heeft deze kans met beide handen ge grepen. Nochtans zag het er in de aanvangsminuten maar benauwd uit voor de Antwerpenaar. Via Van den Broeck en Van den Bosch, konden de Aalste- naars spoedig 10-4 uitlo pen Desondanks was het reeds opgevallen dat Okapi moeilijk weg wist met de strenge individuele man dekking. die de leiders toe pasten. Zodat Okapi meer dan eens bijna de volle 30 seconden moest rondspe len. alvorens een kans op doel te wagen. Het viel ech ter mee want die wanhoops pogingen gingen door het net. Anderzijds bleek blik vanger Braeckman niet in zijn beste doen, daar zijn eerste vier pogingen naast gingen Ook Okapi had last van de zenuwen en meer dan eens werd abnormaal balverlies geleden Toen Van Herzele en Enzlin dan toch het vuur aan de lont staken, kwam Merksem 12- 12 terug. Schorreel deed Okapi nog even hopen, doch Mestdagh en Braeckman zorgden voor 16-18 Merksem had de lei ding veroverd na 7' en zou deze nooit meer afstaan. Nochtans bezat Okapi een onstuitbare Herman Van den Broeck in zijn rangen, wat resulteerde in 12 pun ten in die periode Bewaker Enzlin. kon de Aalsterse dubbele meter niet de baas Harry Badts merkte zulks en verving hem door Van de Vijvere. met het resul taat dat Van den Broeck geremd werd in zijn akties, zij het dan ten koste van heel wat fouten Doch on dertussen had Braeckman ook zijn draai gevonden en mikte keer op keer binnen, zodat met 22-28 de zaakjes er maar bleekjes voorston den voor de Aalsterse kan sen Toen Elias en Minnebo na 12' spel hun eerste punt jes aantekenden, kon Aalst alleen slechts hopen op een spoedige kentering. De bei de Aalstenaars, die anders zo gemakkelijk een man netje in de wind zetten, remden nu steeds het spel, door een afwachtende hou ding aan te nemen Coach Frans Verhulst zijn reaktie bleef dan ook niet uit Fa- maey werd ingebracht door Elias, doch ook deze zet bracht weinig aarde aan de dijk, daar de Zeienaar slechts aan 1 op 4 geraakte in die resterende 8'. Het was zichtbaar dat Okapi nood had aan afstandsaf werking. en Elias kwam bij 24-34 na 15' Van den Bosch vervangen. Elias scoorde onmiddellijk, doch Braeckman zorgde voor 28- 40 Minnebo kende dan toch eindelijk een late be vlieging. zodat de Okapi kansen aan de rust gaaf bleven 36-44. In dit Aalster se geweld was echter de ta fel aantekenaar de kluts kwijt geraakt, zodat hervat werd met een 34-44 staand. Alle commentaar was over bodig. daar het scheids- rechtersduo de zaak reeds gevalideerd had op 34-44 Dit bleek wonderen ver richt te hebben bij de men taal zwakke Aalstenaars. In slechts één minuut tijd ver zetten Minnebo, Schorreel en Van den Broeck de ba kens 41-44. ogenblik waar op Elias, meermaals berispt door zijn coach, haast vrij willig drie fouten op een rijtje scoorde, zodat hij met vijf overtredingen definitief naar de bank verdween. De zaal barstte nog éénmaal open, toen Herman Van den Broeck. weer hij, van op de vrij worplij n Okapi terug bracht tot 45-46. Mits die «vergissing» op slag van rust. zou Okapi weer aan de leiding gekomen zijn. Doch Merksem reageerde als een grote kampioen, vooral dan via dirigent Robert Van Herzele. ook niet de eerste maal dat hij de Aalstenaars kopje onder duwt. Met een 3 op 4 gaf hij Merksem nieuwe impulsen en Okapi bleek voorgoed een gesla gen ploeg. Van deze opdof fer bekwam Okapi niet meer. Gedurende ruim 3' kwam geen enkel Aalsters punt op het bord, terwijl aan de overzijde Mestdagh. Arcay en opnieuw Van Her zele Okapi na 10' op een 49- 64 achterstand speelden. Famaey kon dan even rea geren samen met Schor reel. doch aan de overzijde had Mestdagh een zeer goed moment zodat na 17' 64-79 Okapi definitief van de kaart was. Een laattijdi ge pressing versmalde via Van den Broeck nog de kloof tot 72-81, doch het kalf was reeds lang ver dronken. Okapi Magnetrol: 26 op 61 en 22 op 28 v.W Famaey 2 6 Van den Broeck 14 14 Elias 4 0 Schorreel 4 9 Van den Bosch 4 0 Min nebo 8 8 Corthals 0+1 Merksem: Mestdagh 4 14 Van den Heuvel 8 1 Van Herzele 4 8 Enzlin 8 4 Braeckman 14 8 Van de Vijvere 6 O Arcay 0+2. A.V.H. Koekelare - Wasocub: 106-86 Toen wij onze woordvoer der Jack Gerlo aan de lijn kregen voor een kommen taar over deze rampzalige wedstrijd kregen wij het deksel op de neus. De voor zitter wilde over die match aan geen enkele verslagge ver iets kwijt en sprak en kel over het arbitrale duo L. Dupont en Phil. Jacqmain (uit Charleroi) die aan de thuisploeg een onkostenno- ta van meer dan 4.000 fr. voorlegden. Wat die men sen daarvoor op het terrein hebben toegelaten was vol gens onze zegsman onvoor stelbaar. Een goedgestarte thuisploeg ham na 14-4 de benen en met een press ma noever om van te duizelen werd Wasocub van 30-14 bij de rust in de vernieling ge speeld. 52-36. Jan Van den Bossche had reeds vier fou ten en onmiddellijk na rust moest de Wasocub topper dan definitief naar de bank. Toen coach Van Hecke het dan oneens was met de refs zond hij al zijn invallers naar de kleedkamers en foutenlast bij 98-67 bracht het zover dat slechts drie spelers nog in strijd waren Op het affluiten bleven nog De Geest - Gerlo over zodat het een karikatuur werd van een basketbalmatch Punten: Wasocub: Windey 12-7, Kinders 4-8, De Geest 12- 15, Gerlo 0-14. Water schoot 0-2, Van den Bos sche 8-4. Koekelare: Bossy 0-2. De- puydt 4-8, Hampton 12-16, Houwen 12-4, Vandenbus- sche 18-19, Devrecker 6-3, Delamielleure 0-2. WEGA Door de nummer in de klas- kreeg spelmaker Coene de Cabrita Zele - Eeklose 83-80 Tegen de koplopers uit Merksem moest Okapi het (per) sering te kloppen. Op wedstrijden van het einde heeft Cabrita 10 punt&n voorsprong op de derde ge klasseerde, Eeklo, dat nog een wedstrijd te goed heeft, zodat de Zeienaars op een- veilige tweede plaats staan en zich nu alleen moeten concentreren op de kon- frontatie- met Luchtbal met de titel als streefdoel. De thuisploeg was gemoti veerd en met Filip Van Has- sel in de basisvijf was de rebound nu beter georgani seerd en koN men beter en sneller de aanval opzetten. Het waren nochtans de be zoekers die het eerste initia tief lieten optekenen en ge vat de Cabrita zone in ge breke vonden. De Leu en Rynwalt lagen dan ook aan de basis van de 9-17 voor sprong. De eerste helft match niet naar zijn hand en met 1 op 6 bij de afwer king kon hij ook aanval lend weinig inbrengen. Etienne Moorthamer nam zijn verantwoordelijkheid en zijn 7 op 12 lag aan de basis, dat zijn vijftal aan de 13e minuut voor het eerst op voorsprong kwam 22- 21. Van Hassel verzette veel werk onder de korven en Deprez kwam ook tot sco ren met een 3 op 4. zodat bij de rust de seituatie en vrij gunstig uitzag. In de tweede helft werd De Puydt een boeman voor de Zeelse zone en aan de 5e minuut was er opnieuw spanning met 48-47. Spel maker Coene was opnieuw zichzelf en met een 5 op 5 zorgde hij opnieuw voor voorsprong 55-49. Filip Van Hassel liep zijn vierde fout op De Locht, met een knieverwonding, had moei lijkheden bij het afstoten. Coach Versmessen had ech ter ook nog Fransaer en Van Damme als wisselspe lers achter de hand. die de problemen goed opvingen. Bij 67-66 aan de 15e mi nuut opteerde de trainer opnieuw voor zijn basisvijf, maar bij 75-68 moest Coene er voor fouten uit en achter af nog De Locht, maar Van Damme eindigde met een 3 op 3 en had ruim zijn deel in de zege. Aanvallend speelde Deprez met een 8 op 11 op hoog peil, zodat Ca brita opnieuw de goede konditie had. Punten: Coene 2-13, Moort hamer 16-2, Van Hassel 8- O, Fransaer, 4-0, Van Dam me 2-8. De Locht 4-4, De prez 8-12. BENC Geen kans voor de Aalstenaars tegen de stug verde digende leiders uit Merksem. (per) - Basketbal Eerste Nationale: Zdl Cl III BBC Leonidas - Jambes: 50-51 Were di - Haantjes 75-77 Een goedgemotiveerde thuisploeg wilde de leiders- ploeg een warme ontvangst geven. Uiteindelijk zijn zij daar ook in geslaagd al ging de haver deze keer niet naar het beste paard Gestart met een manverde diging kon de thuisploeg de eerste minuten fel van zich afbijten Spijtig was de zenuwachtigheid te groot en werden enkele kansen gemist zodat Haantjes de leiding behield met 17-20 (10* min Vergucht kon nu regelmatig Bonnaerens omspelen maar het vinnig spelend Were di gaf zich niet gewonnenBonnae rens moest met 3 fouten gaan rusten maar de inge komen De Brant kon even voor rust 36-39 cijfers op het bord prikken. De twee de helft kwam de thuis ploeg dan definitief op de proppen. Na 5 minuten (44- 45) sloeg de vlam dan in de wedstrijd want Verbraeken leidde zijn ploeg naar een meer dan goede prestatie. Bleek de foutenlast bij Were Di hoger dan bij Haantjes toch kon Swolfs na 10 mi nuten de ploegen gelijk zet ten 56-56. Haantjes wan kelde op de benen en de thuisploeg greep de gebo den kansen. Na 14 minuten kwam Bonnaerens goed uit de setplay en meteen leidde Were di met 62-58 De wed strijd werd nu uiterst zenu wachtig en scheidsrechter Mans kreeg toen de trap pers niet meer rond. Een ingebeelde fout van Swolfs kreeg een staartje met een technische fout en Haantjes haalde hieruit een belissend voordeel 64-67. De pressing van Were Di was echter van geen nut meer want wan neer Thuysbaert nog een driepunter lukte was het slechts 10 seconden voor het affluiten en een meer dan zwetend Haantjes haal de toch de overwinning bin nen die het eigenlijk niet verdiend had. Punten: Were di. Swolfs 11-6, De Pauw 6-2, Aerts 6-4, Bon naerens 9-T4, Verbraeken 2-4, De Brant 2-2, Marin 0- 4, Thuysbaert 0-3 Haantjes: Rijkckbosch 4-6, Van Vossel 2-10, Vergucht 20-14. Windels 1-5, De Vriendt 2-0, Mas 0-3 WEGA Basketbal Derde Nationale: Osiris - Juventus Zottegem Deze plaatselijke derby houdt steeds iets speciaals in, zodat het er dan ook altijd spannend aan toe gaat Nu weer was het de konfrontatie tussen twee ex-Black Boysspelers, die stof deed opwaaien. Aan de ene zijde Dany Dherdt. enigszins weggedeemsterd door ziekte dit seizoen, en aan de overzijde Dany Pode- vijn, een andere Black Boy'er, toch nog steeds de mentaal sterke man bij de Zottegemse ploeg. Van meet af aan gaven geen van beide ploegen elkaar ook maar een vin toe. Na een 7- 7 stand na 5' kon Zottegem aanklampen tot 16-15 na 11' Lagring, nog niet volle dig hersteld van zijn griep aanval. en Putteman. weer meester in de aanvallende rebound sloegen de eerste kloof, zodat na 14' Osiris 24-18 leidde. Doch via Van de Keere en Podevijn kwam Zottegem terug en kon langs Dupont zelfs een 26- 29 voorsprong opbouwen Putteman. Dherdt en De Koster verzetten hemel en aarde om die achterstand ongedaan te maken, en sloegen in hun opzet op slag van rust 33-33 Een juiste stand aan het eind van een archi-slechte eerste helft van beide ploegen, en ook van het scheidsrechter- sduo. die deze eerste helft afsloten met een onwaar schijnlijke 29 fouten in slechts 20'. In het begin van de tweede helft legde Osiris dan de basis van zijn over winning Een werkelijk ontketende Dany Dherdt trof viermaal achtereenvol gens raaken mede door de steun van Ongenaet kwam Osiris na 8' 51-41 voor. De ze forcing had echter ook heel wat schade aangericht. De fouten stapelden zich op. zodat oppassen gebla zen was. Ruim 4' bleef de tienpuntenkloof 59-49, en dan schoot Dany Podevijn uit zijn krammen In geen tijd bracht hij zijn ploeg terug, en zette hen na 15' zelfs 53-56 aan de leiding. Dherdt replikeerde, doch kreeg geen steun meer van zijn vermoeide ploegmaats. Osiris kwam wel terug aan bod met Roger De Koster 68-64, doch 20 seconden 2e afdeling heren 20.30 u. (24.1): Okapi Aalst - Hannuit 3e afdeling A 20.45 u. (24.1): Maccabi - Osiris Denderleeuw 20.45 u. (24.1): Sgolba Aalter - Hermes St.-Niklaas 4e afdeling A 18.15 u.: Wasocub Waasmunster - Knokke Heist 15.45 u.: Sp. Laarne - Cabrita Zele 20.30 u. (24.1): Dole Beveren - St. Jan Antwerpen le afdeling dames 14.45 u.: Gentson - L. Aalst-Denderleeuw le provinciaal vrouwen 15.30 u.: Aurora Zele - Lokeren 11 u.: Sipiba Gent - Pfaaf Beveren 19.30 u. (24.1): Melsele - Panters Baasrode le provinciaal heren 16 u.: Erpe Mere - Silaba Zelzate 20.30 u. (24.1): Were Di - Reinsert 17 u.. Haantjes Leupegem - Hemaco Dendermonde 20 u. (24.1): Dendermonde - Baasrode 2e provinciaal A 18.30 u.: Cibo Zele - Grembergen 18.30 u.: Vlierzele - Melsele 15.30 u.: Scheldejeugd Temse - Melle Vogelhoek 16 u.: St.-Niklase - Melle 10.30 u.: Rubac Rupelmonde - Hoger Op 20.30 u. (24.1): Eenhoorn Bazel - Lokeren 2e provinciaal B 15.30 u.: Red Boys - Leeuwerik Lede 20 u.: The Tower Aalst - Wezen vrienden 3e provinciaal A 20.30 u. (24.1): Eksaarde - Assenede 3e provinciaal B 10.30 u.: Hellas III - Sp. Temse 11 u. Bavo Moerzeke - Haaltert 11 u.; Bolas Dendermonde - Beg. De Pinte Bertino - Cibo Zele: 111-72 voor het einde bracht Lie ven Van de Keere, terug j hoop voor Zottegem 68-66 Weilllff tegeilStailCl Het was tenslotte Roger De Koster die vanop de vrij- worplijn, de Osiriszege vei lig stelde. Een nipte, doch verdiende zege. al was men langs beide zijden erover akkoord, dat het één van de slechtste seizoen wedstrij den betrof. Scoorden voor Osiris: Ver- cruysse 2, Dherdt 22, De Koster 13, Lagring 9, Put teman 10, Van der Weeën 1, Ongenaet 13. A.V.H. Vrijdagavond moest BBC Leonidas, in het kader van de Beker van België de ver plaatsing maken naar het verre Perulwelz. Toen de wedstrijd aanving was ster- speelster Marianne Rom mel, nog niet ter plekke. Niemand wist wat er ge beurd was. Een paar minu ten na de wedstrijdaanvang kwam de telefonische mel ding dat Marianne Rom mel, samen met haar boe zemvriendin Mireille Del- hay een zwaar verkeerson geval hadden te Erpe-Mere. Op de spekgladde weg was Marianne Rommel de kon- trole over haar stuur verlo ren en slipte tegen een paal. Marianne Rommel verkeer de in een shocktoestand, doch haar vriendin bleef op slag dood. De overige Leo- nidas-speelsters werden slechts na de wedstrijd van deze feiten op de hoogte ge bracht. Zondag echter ging de kompetitiewedstrijd door tegen Mosa Jambes. De aanvalskracht van Ma rianne Rommel onder de ringen was erg voelbaar, vooral in de eerste helft. In de taktiek, waar Marianne steeds bereikt wordt met hoge ingeefballen, botste men nu steeds opnieuw op de lange grijparmen van Renard en Martin. Deson danks kon Leonidas gedu rende 9' Jambes bijhouden, vooral dan via de nuttige verdedigende rebounds van Inge De Moor en de talrijke intercepties van harentwe ge, die Leonidas toelieten in de wedstrijd te blijven. No- ra De Luyck speelde ver be neden haar normaal peil, bracht het slechts tot een 1 op 7. De terugkaatsers vie len onvermijdelijk in Waal se handen, waarvan Martin en Serron kon den gebruik maken om Jambes 16p29 voor te brengen bij de rust. Na de kampwisseling gooi den de Aalsterse meisjes het echter over een andere boeg:. Een wijziging in de taktiek liet de tegenaanval breken, en daarvan maak ten Meuris en Heireman ge bruik om aan de achter stand te gaan knagen 31- 37. Meuris, nu opstopbaar onder der ingen en ook in de fastbreak snel lopend, bracht Leonidas terug tot 37-41 na 12'. Deze kleine kloof bleef op het bord. De vierde fout van Hilde De Meyer en Inge De Moor remden even de lokalen af, zodat Jambes terug naar een 42-51 voorsprong ste vende, doch langs Greta Heireman slaagde Leonidas erin om 50-51 terug te ko men. Met nog 20 sekonden te gaan, en balbezit voor Leonidas zat er zelfs nog een onverhoopte zege in, doch balverlies lag aan de basis van deze nipte neder laag. BBC Leonidas: De Luyck 2, De Meyer 5, Heireman 15, Meuris 24, De Moor 4. A.V.H. Hermes - Wyttewa Roeselare: 88-67 Hermes moest winnen om matematisch zeker te zijn van het behoud. De bezoe kers in volle strijd onder aan de klassering konden echter slechts 15 minuten gelijke tred houden. Via 8- 12 (9* min.) drukte Hermes door tot 22-14 en waar Ver- couter reeds 3 fouten telde was de reboundkracht van Roeselare te beperkt. Toch kon Snauwaert nog een laatste aansluiting bewerk stelligen 22-20 De vervan ging van Raman door De Keyzer bleek echter einde lijk bij de thuisploeg het licht op groen te zetten. Wat elke kijker reeds minu ten zag kwam er even voor rust en dit resulteerde in 34-26 ruststand. Na de her vatting ging het festival De Keyser verder. Een 4 op 4 zette Hermes na 7 min. op rozen 54-34 en wanneer ook Van den Berghe de thuis quick-breaks afrond de bleef Hermes op 64-42. De beste bezoeker Snau waert moest dan wegens kwetsuur worden afge voerd zodat de wedstrijd he lemaal verwaterde. Enkel Rillaerts kon de laatste mi nuten van de match zijn bewaker nog in de wind zet ten zodat Hermes met een straat won van een fel ont goochelend Roeselare. Punten: Hermes: Raman 6-2, Van den Berghe 8-18, De Block 6-4, Sauviller 6-0, Rillaerts 4-14, De Keyzer 4-16 Roeselare: Vercauter 2-4, Dermaut 6-4, Snauwaert K 10-12. Decaluwé 6-10, Pet- ralia S. 0-3. Snauwaert K. 0-4, De Mulder 0-2. WEGA Bertino dat de tweede plaats in de klassering deelt met Batavo. Hoger Op, Melle en SNBC kreeg een gemakkelijk hapje aan het al te zwakke Cibo Zele. Na 10 minuten waren de mannen van Rene Van Ac ker al warm gelopen en stonden de bezoekers al op achterstand 24-7. D'Hoo- ghe en Vonck waren weer bij de prijsschutter8 en bij Zele waren enkel Deloose en G. Van Miegroet aanval lend een partij. Ruststand 53-30 opende voor Bertino dus een mooie zegekans. Na de hervatting kon de thuisploeg met regelmatige vervangingen al zijn troe pen in het strijdperk gooien. Toen ook Zele ver vangingen uitvoerde ver hoogde nog het verschil en De Bock kon enkele minu ten voor tijd het 100ste punt maken. Gemakkelijke zege van een te sterke thuisploeg. Plinten: Bertino: Vonck 19, Van Steelant 5, Thiron 11, De Bock 22, B. D'Hooghe 4, Van Damme 44, Pauwels 18, D'Hooghe P. 5, Van Gerrewey 3. Zele: Zele: Van Miegroet W. 6. De Prouw 8, Philips 2, De Loose 30, Van Miegroet G. 26. WEGA Was vroeger Grembergen op zijn vertrouwd buiten terrein een dooddoener van formaat dan is de verhuis naar de sporthal een verlies van dit thuisvoordeel ge weest. Startten de Klaas- kens zonder hun topschut ter Willaert dan was dat toch geen beletsel om de veel grotere Grembergse spelers op snelheid te ver rassen. Aanvankelijk bleef het verschil beperkt tot bij 34-43 ru8tcijfers daar enkel Vanderlinden en Decauwer in hun sas bleken Spelver deler Dhondt haalde na rust echter de grote wapens boven en wanneer iedereen tot scoren kwam was het vlug gebeurd. Grembergen was met Straetman een een- St. Niklase: 63-91 mansploeg die veel te sta tisch akteerde terwijl bij de Klaaskens alles vanzelf ging. Een hoge score was hiervan het resultaat. De Waaslanders schuiven nu hogerop met een zicht op de tweede plaats terwijl Grem bergen met deze steek half weg de klassering blijft hangen. Punten: Grembergen: De Clerck 2-1, Segers 0-2, Straetman 12-12, Cuypers 4-2, Goossens 0-2, Mijs 2-2, Wellekens 2-0, De Cock 12- 8 SNBC: Vanderlinden 13-10, Sauviller 1-12, Dhondt 2-2, De Poortere 0-6, De Cauwer 13-4, Van Uytfanghe 6-4. WEGA Panters Baasrode - Hemaco Dendermonde 78-71 Deinze, liep op de vrijdag- training een verwonding op, waardoor hij aan de wed strijd niet kon beginnen en hij nooit tot zijn normaal peil geraakte. Anderzijds moest hij aan de 9e minuut Theo Verhas definitief vervangen met een voetkwetsuur. De Hemaco pivot speelde tot op dat ogenblik zeer sterk. Hij kon wedijveren met Panters in de rebound en aanvallende had hij met een 3 op 4 een ruil aandeel in de goede start (1-6) en 15-13. Hemaco probeerde achteraf met vele spelerswisselingen naar een goede formule te zoeken. Het vond echter geen tegenzet op de pene tratiekracht van Colpin on der de korf, die samen met Geert Moens via 24-17 aan de rust een 40-30 voor sprong bewerkte. In de tweede helft scheen de thuisploeg de wedstrijd vlug in zijn definitieve plooi te leggen met 55-40 aan de 8e minuut. Colpin en Ste vens hielden de wedstrijd onder kontrole. Hemaco begon agressiever te verde digen. Geert Van Nuffel schotte precies. Hedwig Verstappen toonde zijn aan vallende mogelijkheden. Pe ter Pelicaen was op zijn Uit wat er op het terrein te zien was, kan afgeleid wor den dat de twee clubs over hun hoogtepunt heen zijn ofwel dat door omstandig heden de sportieve weer baarheid is afgebot. Het is waarschijnlijk een kombina- tie van de twee, zowel bij Panters als bij Hemaco. De thuisploeg moest wegens verschillende omstandighe den drie kernspelers missen. Rudv Vermeersch, was na geelzucht te vroeg herbe gonnen en kreeg een bijko mende maand speelverbod opgelegd. Willy Van den Broeck, was onbeschikbaar wegens werkzaamheden en het «enfant terrible» Cois Dierick, die reeds de ganse week de trainingen had gebrost gaf de voorkeur om de wedstrijd Dendermonde - Erpe Mere te gaan bekij ken. Dit betekende dat coach Jef Piron met eenon uitgegeven vijftal op het terrein moest. Colpin, Guido Verstappen, De Beule, Geert Moens, Stevens. Ook Hemaco trainer Geor ges Van Miegroet moest noodgedwongen zijn spe lersbord wijzigen. Dirk Ver- •elst, de motor van de ploeg, die een ruim aandeel had in de zege tegen energieke manier bijzonder werkkrachtig. De jonge De Decker kwam meer in de match en zijn dripunter en een produktieve bui van Pat Van Lembergen resulteerde in een 66-60 aan de 14e minuut. De thuisploeg werd op dat moment uit het slop gehaald door André De Beule met een 5 op 5 en ook Guido Verstappen kon met een 3 op 3 wat tonen, zodat aan de 16e minuut met 74-60 de thuiszege opnieuw vaste vorm kreeg. De ultie me pressing van Hemaco brachfhen alleen wat dich ter en maakte de nederlaag eervol. Punten Panters Baasrode: De Beule 6-14 (8 op 15); Colpin 17-7 (10 op 21); Verstappen 2-6 (4 op 11Dirk Moens 4-0 (2 op 5); Géért Moens 11-5) (7 op 22); Stevens 0-6 (3 op 7). Hemaco: Verhas 6-0 (3 op 4), Verstappen 2-9 (4 op 11); Van Causbroeck 0-0, Peli caen 7-7 (5 op 16), Luc Van Lembergen 4-0 (1 op 3); Pat Van Lembergen 0-8 (4 op 14); Dirk Vereist 2-2 (1-6), Van Nuffel 4-12 (8 op 24); Pat Vereist 5-0 (2 op 7) De Decker 0-3 (1 op 24). BENO B.B.C. Dendermonde - Erpe Mere 85-54 De eerste helft hebben de ploeg was niet zo lonend, bezoekers een vuist kunnen met Bieseman die als post- maken en konden ze hun speler vertrekt. Dender- motivatie aanhouden om te monde is op zijn sterkst als strijden voor de zege en de Bieseman diep speelt en het punten die ze zo broodno- tweemansspel met dig hebben. Aan de 9e mi- Goossens optimaal kan uit- nuut kon de thuisploeg een gevoerd worden, of Rudy 14-10 voorsprong nemen, Van Leemput wordt vrijge- maar aan het kwartier had- maakt onder de korf. den Van Cromphout - Calle- De eerste drie minuten van baut - Ravyts een klein de tweede time was de voordeel verworven met 24- match gespeeld. BBCD 26. Bij Dendermonde kon- plaatste een 10-0 en met 44- den Coeckelberg, de spel- 30 was Erpe Mere uitge- maker in konditie met een 3 teld. op 6 en Van den Spiegel - Het vond in de aanval moei- Van Leemput aan de rust lijk zijn draai tegen een ge- voor 34-30 zorgen. De aan- sloten zoneverdediging, die valstaktiek van de thuis- haar voornamelijk concen treerde op het tweede Vai Cromphout - Callebaut. Eei kollektieve Erpe Mere akti kon <le Dendermonds ploeg niet meer stuiten Coeckelberg met een 3 op 5 Bieseman met 8 op 12. Vai Leemput piet 3 op 4 en eei zich herpakkende Goossen; zorgde aan de 10e minuu voor 58-41 en aan het kwar tier was het bord 68-52 er de laatste vijf minuten vie Mere fel terug in de aanval Punten Dendermonde: Coeckelberg 6-6, Piron 0-1, Van der Spiegel 6-0, Bieseman 12 20, Goossens 6-18. Van Leemput 4-6 Erpe Mere: Ravyts 6-4, Van Cromphout 10-5, Callebaut 8-2, Rombaut 4-5. De Graei 2-4, Lievens 0-2, De Punt 2-

De Voorpost | 1981 | | pagina 25