BASKETBAL v.\ mm ""r: HANDBALKALENDER Ajax plaatst zich in de tweede helft Nog met drie Off-day van de leiders Keiharde cijfers Slechte eindsprint Onkennelijk Zonder problemen voor Jochewoa Aalst 10 iiv Op het nippertje 26 - 23.1.1981 - De Voorpos .ijax Lebbeke - Houthalen 3: 22-17 Ajax Lebbeke, zonder de ge kwetste De Bruyn in het doel en vervangen door een voortreffelijke F. Dierick. heeft gedurende een ganse eerste helft moeten werken om de drie doelpunten voor gift van Houthalen op te halen. De Limburgers, ver gezeld van heel wat suppor ters, bleken inderdaad overtuigd het een ronde verder te kunnen werpen tegen de leiders van eerste landelijke Niet zo verwon derlijk als men weet dat Houthalen een vrij jonge ploeg is die onverslagen aan de leiding staat in 2e Landelijke. Tijdens het tweede wedstrijdgedeelte kwam toch aan het licht dat Houthalen over te weinig trefkracht beschikte uit de tweede lijn en ook een nor maal gebrek aan ervaring vertoont. Ajax ondervond dan ook steeds minder tegenstand naargelang de wedstrijd vorderde al dient gezegd dat de bezoekers nooit de armen lieten zakken. Ajax startte nochtans veelbelo vend. De Limburgers scoor den weliswaar het eerst (0- 4) maar na 7' had Lebbeke via Hendrickx, Van Geel en M. Huyck de achterstand opgehaald (5-5). De Lim burgers plaatsten toen een bewaker op M. Huyck en plots stokte het Ajax rader werk. Ajax leed nu meer dan normaal balverlies, en kele open doelkansen wer den verkwanseld (waaron der drie 7-m worpen) en een goede Limburgse keeper zorgde voor een 8-9 score 5' voor de rust. Twee minuten voor de rust raakte de thuisploeg dan toch op voorsprong langs Dirk Huyck en een degelijke Vermeiren (10-9). Met een 11-9 ruststand was nog niets beslist. Het werd we liswaar 11-10 vooraleer de eerste minuten van de twee de helft-rond waren maar Vermeiren en M Huyck gingen nu de Limburgse «tweede» doelman voor pro blemen stellen en met min der dan een kwartier te spe len leidde Ajax met 15-11. Houthalen bleef aanklam pen (19-15 en 20-16). maar Ajax echt bedreigen zat er niet meer in. Hendrickx en Dirk Huyck zorgden voor ^e uiteindelijke 22-17 eind- tand. icoorden: Hendrickx 5. Dirk Huyck 5, Mare Huyck 3, Vermeiren 4, Van Geel 2, De Busschere 1 H.B.C. Dendermonde 3) - Kapek: 21-16 Dendermonde, zonder Van De Velde en B. Wuest, heeft ■-ilf8 zijn 3-doelpunten oorgift wegens reeksver- hil niet nodig gehad om veede nationaler Kapek t de Beker te wippen. Za- rdag bleek dus nog maar ns welke wispelturige leg Dendermonde wel is n week voordien zeer vak tegen Ajax Lebbeke, 3rd er nu voortreffelijk speeld De bezoekers ble- Beker van België 1/32 finales doelpunten op te halen (17- konditie te beschikken 13) maar onder impuls van Scoorden: Mens 4, H Van een sterk spelende W. Bo- Der Meersch 1, K. Bomon mon slaagde Aalst er toch 1, S. Bomon 1, W. Bomon in nog gelijk te stellen. Tij- 11, F. Bomon 2, E. Van dens de verlengingen bleek Temsche 2. Menen dan over de betere EVA ken nooit echt in staat de voortreffelijk spelende Den- dermondenaars te bedrei gen en bij de rust leidde de thuisploeg met 11-7. Na de rust hetzelfde spelbeeld, Dendermonde bleef domi neren en het was slechts naar het wedstrijdeinde toe dat Kapek iets van de opge lopen achterstand kon op halen. Het wiepelturige Dendermonde was gedu rende de ganse wedstrijd de betere geweest van het, een reeks hoger spelende Kapek! Zandvliet 3) - E.V. Aalst: 15-14 E.V. Aalst, zonder Mare Bayens, is er niet in ge slaagd de drie doelpunten voorgift van Zandvliet op te halen. De ploeg van trainer Wellekens strandde welis waar op de valreep maar toch kan niet normaal ge- •noemd worden dat een mid denmoter van le Landelijke erin slaagt een tweede na tionaler te wippen. Aalst, wellicht met te veel zelfver trouwen aan de wedstrijd, zag de 3-0 beginscore uit groeien tot 7-1 na 6' voora leer men zich blijkbaar rea liseerde dat het toch alle maal niet zo eenvoudig was als men gedacht had. Zand vliet speelde een weliswaar traag maar daarom nog geen onefficiënt handbal en het was maar na 12', met een 10-3 stand, dat Een dracht langs Steemans en J.P. De Jaegher iets aan deze achterstand kon doen (10-6). Aalst liet zich verder het tempo van de thuis ploeg opdringen en bij de rust leidde de thuisploeg met 12-8. Na de rust leek Eendracht uit een ander vaatje te zullen gaan tap pen. Aalst naderde tot 13- 11 maar toen keerde het geluk Eendracht de rug toe. Een goede keeping en het doelhout hielden Zand vliet in de wedstrijd en toen Zandvliet op penalty er 14- 11 van maakte kwam de wedstrijd opnieuw los. Met minder dan 10' te spelen maakte D. Bayens er 14-12 van en via 15-12 4' voor tijd, strandde Eendracht op één doelpunt ondanks late treffers van De Bayens en J. Steemans. Scoorden: D. Bayens 5, J.P. De Jaegher 3, De Doncker 2, Steemans 2, Van Der Borght 2 Menen 3) - Sparta Aalst: 27-23 Sparta Aalst heeft na ver lengingen de verdere deel name aan de Bekerkompeti tie moeten laten aan de vlot spelende thuisploeg. De reglementaire 60' ein digden inderdaad met een 20-20 score maar toen kon Sparta blijkbaar het West- Vlaamse tempo niet meer volgen. Eigenlijk werden de Spartanen gedurende de ganse wedstrijd op achter volgen aangewezen Via 6-3 werd de rust bereikt met een 13-6 score en na 10' in de tweede helft leidde de Robert Broothaerts (SK Grembergen) scoorde welis- thuisploeg nog steeds met waar tegen Joch. Aalst, doch zag verscheidene doel- 14-9. Tien minuten voor het schoten gestopt door de attente keeper van de einde diende Sparta nog 4 bezoekers(eva) Dames Beker van België 1/16 finales Aalst Sportief - R.B. Dendermonde: 7-10 R.B Dendermonde is er in zich dan toch sterker en geslaagd door te dringen langs J. Heirman en Y. tot de 1/8 finales na een Dooms werd de 7-10 eind- duur bevochten zege tegen score bereikt. Aalst Sportief. De Aalsterse Scoorden: Aalst Sportief: M. meisjes die een week vroe- Van Delsen 1, L. Van Del ger leider Neerpelt de eer- sen 3, N. Moens 1, M. De ste nederlaag toedienden, Schrijver 1, B. Verhofstadt hebben nu ook Dendermon- 1 de bijzonder veel last be- R.B. Dendermonde: J Heir- zorgd. De Ros Beiaard man 3, M. Wijnant 4, Broot- ploeg moest weliswaar de haerts 2, Dooms 1. diensten missen van L. Her mans, M. Coen en S. Ro- man, maar toch slaagden E-v- Aalst 3) - zij erin de thuisploeg te ver- Hasselt 13-18 rassen met een snel begin dat resulteerde in een 0-4 E.V. Aalst speelde een voor stand na het eerste kwar- treffelijke wedstrijd tegen tier. een der sterkste da- Sportief kon langs N mesklubs in Belgié. Vooral Moens en M. De Schrijver tijdens de eerste helft legde tegenscoren maar met een Eendracht het vuur aan de 2-5 stand langs M Wijnant schenen van de Limburgse zag het er toch rooskleurig meisjes. Ondanks reeds in uit voor Dendermonde. De de beginfase een penalty te- thuisploeg begon echter gen het Hasseltse doelhout aan een opmerkelijke twee- terugkaatste, leidde Een- de helft en langs M. Van dracht met 4-3 na 8' spelen Delsen en L. Van Delsen en 3' voor de rust wees het werd het vlug 4-5. scorebord nog een gelijke Dendermonde kon langs stand aan (6-6). Kort daar- Broothaerts opnieuw voor- na kon de eerste nationaler sprong nemen (5-8) maar zich dan toch even waarma- een hard werkende thuis- ken zodat de eerste helft ploeg liet de armen niet afgesloten werd met een 7-9 zakken en 6' voor het einde score. Tot ongeveer 10' in was Aalst Sportief langs L. de tweede helft bleef Een- Van Delsen en B. Verhof- dracht zeer goed meespelen stadt opnieuw tot op een (11-12) maar toen tijdens de puntje genaderd (7-8). In de daaropvolgende minuten slotfase toonde Ros Beiaard E.V. Aalst een vijftal open Beker van België In de Bekerkompetitie voor Heren zijn wij aanbeland in de 1/16 finales. Deze 1 16 finales worden gespeeld tijdens het weekeinde van 14-15 maart en dit wordt dan ook de laatste schifting zonder Waalse ploegen. Nog drie streekklubs maken van het select gezel schap deel uit. Als klubs uit eerste landelijke treffen wij het verras sende Dendermonde aan en ook Ajax Lebbeke. Als derde streekklub komt Avanti Lebbeke in de run ning dat samen met de resterende vijf klubs uit 1 nationale in de trommel zal gaan met de 10 win naars van de l/32e finales. De lottrekking heeft tijdens de voorbije dagen plaats gehad en wij hopen alleen dat de streekklubs het niet nu reeds onder elkaar moeten uitvechten. In feite maken Lokeren of Buggenhout ook nog een water kansje maar nadat zij het eerst onder elkaar dienen uit te vechten moet de winnaar Tongeren in de Ambiorix-stede gaan bekampen. Het zou toch wel iedereen verbazen moest een van beide 2e nationa- lers ook deze klip kunnen omzeilen. Bij de dames zijn wij reeds een rondje verder. Hier worden ook tijdens het weekeinde 14-15 maart de 1/8 finales betwist. Voor deze 1/8 finales plaatsen zich zowel R.B. Dendermonde als Bekerhouder Avanti Femina. Eén seizoen geleden schakelde Avanti Femina Dendermonde uit in de 1/2 finale vooraleer beslag te leggen op de Belgische Beker. Gaat het nu ook dezelfde richting uit? EVA Vlierzele - Scheldejeugd: 90-83 De leiders kwamen op het kon zich echter niet dot* nippertje te Vlierzele toe en zetten omdat de afstand misschien was dit de start worp deerlijk faalde. Hi van een rotwedstrijd, die de werd 75-76 en toe^ moe Scheldezonen hun eerste Scheldejeugd de roi nederlaag van het seizoen Coach De Pauw probeert) oogdf bezorgde Vlierzele liep uit wel het tij te doen kerej|jgte tot 10-4 en voelde onmid- maar het werd een eerst gcj Wl dellijk dat er iets haperde nederlaag die echter get bij Temse. Alles ging stroef gevolgen heeft daar nie en Kris De Pauw was in een mand in staat is om Tenufj; off-day. De thuisploeg bleef nog te bedreigen, op voorsprong 20-17 en Punten: Temse: Gosselin wanneer Temse dan toch p., Verspecht 13 p., Muy nsnds aan de rust even op voor- 12 p., Aertgeerts 9 p., Vaettere sprong kwam 45-46 was dit Lombergen 16 p., De Paui |<|opt. slechts strovuur. Van Trap- Kris 13 p De Pauw Ivo 4 p )rCj{ e pen kon met Van de Maelen Vlierzele. Marcoen 6 p Lit tjef voor knap verweer zorgen vens 20 p., Van de Maele en beide ploegen bleven ge- 26 p.. Van Trappen 28 p lijk in de stand. 65-66 na 10 Govaert 5 p.. Poelman 4 p minuten. De leidersploeg Btterer Testa- vc rstvoic ntatie rsperi nd af realist z\ doelkansen verkwanselde en goalie Van Wesemael niet in haar gewone doen enkele te stoppen ballen doorliet, brak de veer bij de thuisploeg. Hasselt steven de tijdens de slotminuten nog naar een ruime 13-18 zege Scoorden: E.V. Aalst Mathys 1, Devinne 1, Bas- cour 2, Simal 5, Wauters 1. Avanti Femina - Hechtel op. 3): 33-12 Avanti Femina ondervond zeer weinig tegenstand van Hechtel dat gewoon te zwak ak teerde om van een echte wedstrijd te kunnen spre ken. De Lebbeekse Beker houders leidden na de eer ste helft reeds met 14-6 en tijdens het tweede wed strijdgedeelte dreef Avanti Femina onder impuls van het duo H. Bleyaert - Muy- laert de score steeds hoger EVA Vrouwenbasketbal Derde zege Panters Baasrode - Robot De Panters meisjes legden sedert het begin van het kampioenschap reeds een hele weg af. Stilaan passen ze zich aan het kompetitie basketbal aan. Tegen Robot Eine, een ploeg waartegen ze in de heenronde nog zwaar verloren konden ze nu met afgetekende cijfers winnen. Een goede start met 10-2 aan de 5de minuut, was de beste stimulans. De bezoek sters kwamen terug tot 14- 10 halfweg de eerste helft maar het duo De Troetse! - nader: mse nzou apend toren e jen li tvanc Eine 60-33 ie kaï De Boeck ving de zaak rust» srken op en aan de rust werd hst de 25-16. Eine kon via 33-22 42-30 aan de 10e minuut schade nog beperken. In laatste 10 minuten brak P< ters aanvallend volledig en Cathry, Spitael, kom samen met De Boeck Troetsel en Uyttersprot ei sprekende derde seizoen: ge boeken. Punten: Cathry 2-8, Boeck 7-14, Spitael 2-5, Troetsel 12-8, Uyttersprot in. h in clic ick ;r e lood; ENE] Melle - Rubac Rupelmonde: 87-42 Hekkensluiter Rubac kon het ook deze keer niet waar maken. Bij Melle moet men meestal een 10-tal punten sterker zijn. Toch kon Ver- schooren zijn makkers op peppen voor een knappe eerste helft Melle moest zich inderdaad reppen om de rode lantaarn een 36-28 rustscore voor te leggen Na de hervatting was het al Melle wat de klok sloeg Baert was onhoudbaar en de foutenlast van Rubac toonde weer eens de zwakte van de invallers. Niemand leek bekwaam om nog een doelpunt te scoren en de schamele 14 punten tijdens de tweede helft gescoord waren een pleister op een houten been. Melle blijft op de tweede plaats en heeft in Baert-Cornelis twee spelers van formaat gevonden Punten: Melle; Van de Som- pel 2 p Van den Eeckhoudt 2 p., Issele 2 p.. Van de Sijpt D. 3 p., Van de Sijpt R. 12 p., De Rocker 3 p.Baert 35 p.Vervaet 8 p. Comelis 14 p.. Van den Berghe 6 p. Rubac: Jansegers 6 p., De Keersmaecker 4 p.Poppe 2 p., Verschooren 18 p., Bec- quet 8 p., Spildoom 2 p.. De Laet 2 p WEGA Eenhoorn Bazel - Hoger Op: 74-79 Tegen het jonge Hoger Op ploeg begon een achtervol was Bazel wel gehandicapt ging. Waren de invallf (Van Renterghem weken- Ruymbeke-Verschooren h lange schorsing) maar toch de zaak dan was het Ver kon Pieters samen met heye die Demey er eei Smet de bezoekers bijhou- handje toestak. Hoger 0] )r den tot de 10e min. De- voelde de adem van Bazel ii meyer de Gentse rechter- de nek maar begaf niet e: vleugel was echter in zijn won uiteindelijk verdiend. m dagje en enkel Van Punten: Bazel: Pieters 8-16 Broeckhoven kon zijn twee Willems 2-0, Toté 6-0, Smt dgln maats bijstaan in de aanval. 8-2, Van Broeckhoven 8-8 »iers Hoger Op was echter vlug- Verschooren 0-7, Ruymbe arb^ ger bij de bal en bezat ook ke 2-7 meer talent. De Gentenaars Hoger Op: Verheye 6-lCL^ konden aldus de eerste Demeyer 16-12, Van Nest kf helft afsluiten met 34-43 7-0, De Cock 4-0, Van Ti^, cijfers. Na rust kwam Pie- burgh 4-6, Lippens ters uit zijn hoekje en weer- Van Damme 2-6. om was Van Broeckhoven WEGJ zijn adjudant. De thuis- 2e Landelijke S.K. Grembergen - Jochewoa Aalst: 20-30 Jochewoa Aalst boekte te verbazen moest de ploeg Grembergen een vrij ge- van trainer Van Der Step- makkehjke overwinning pen voor een sterke terug- De thuisploeg beschikte ronde zorgen. S.K. Grem- niet over voldoende bergen daarentegen krijgt trefkracht om de nochtans het bijzonder moeilijk. Het niet zo sterke Aalsterse de- gebrek aan schutters is op- fensie te verrassen en het vallend en aangezien ver was tevens duidelijk dat schillende basisspelers een Jochewoa met o.a. De Vuyst duidelijk gebrek aan tech- en Verhaeven over een ster- niek vertonen, zien wij niet kere tweede lijn beschikte, goed in hoe snel aan deze Jochewoa staat beslist on- penibele toestand kan ver der zijn waarde geklas- holpen worden, seerd en het zou ons niet De thuisploeg veroverde Heren le Nationale Zat. te 20.30 u. Olse Merksem - Avanti Lebbeke le Landelijke Zat. te 19.45 u. Uilenspiegel - Dendermonde Zond. te 19.45 u. Ajax Lebbeke - Ol. Heusden Zat. te 20.15 u. Sparta Aalst - Stenor 2e Landelijke .Zond. te 17.30 u. Izegem - Lokeren Zat. te 20 uur S.K. Grembergen - Mechelse Zond. te 16.15 u. Jochewoa Aalst - Buggenhout 3e Landelijke Zond. te 18 uur Temse - Buggenhout 2 Zond. te 16.30 u. Lokeren 2 - Denderbelle Zat te 18 45 u S.K Grembergen 2 - H.C. Leuven 2 Dames le Nationale Esp. Herstal - Avanti Femina le Landelijke Zat. te 16.15 u. R.B Dendermonde - Sp. Kraainem Zat. te 18.30 u. Duffel - Aalst Sportief. 2e Landelijke Zat. te 17.30 u. For. Anderlecht - Olympia Aalst EVA maar enkele minuten de lei ding, dit was na amper één minuut toen Hans Van Haute de score opende van- op de penalty stip. Vier mi nuten later had Jochewoa de leiding veroverd via tref fers van Huybrechts en De Vuyst en toen keeper Cop- pens zijn opponent verraste met een lob leidde Aalst met 1-3 na 6'. Na 10' leek Aalst reeds op weg naar een afge tekende zege, 2-5, maar langs De Braeckeleer en Dauwe kon G.S.K. toch nog aanpikken na het eerste kwartier (5-6). Drie opeenvolgende treffers van De Vuyst sloegen ech ter een nieuwe kloof (5-9) en via 6-11 langs Verhae ven werd de rust bereikt met een 8-13 score. Dauwe, een der betere Gremberge- naars, milderde tot 9-13 on middellijk na de rust maar opnieuw zou De Vuyst tweemaal keeper Van Hec- ke verslagen en bij een 10- 19 stand na 7' in de tweede helft zat Aalst op rozen. Via 13-22 na 45' en 15-28 5' voor het einde, werd de 20- 30 eindstand bereikt. S.K. Grembergen: Van He- cke en De Ridder, De Brae ckeleer 6, J. Van Hout 2, Hans Van Haute 6, Tom Van Haute, Broothaerts 1, Beeckman, Dauwe 4, Dooms 1. Jochewoa Aalst: Coppens 1 Eckeman 5, Verhaeven 6, Moens 2, Verheyen 4, De Vuyst 10, Huybrechts 2, Van Der Stappen, Quintein. EVA l Rac. Linkeroever - Dole Beveren: 88-71 Linkeroever is een ploeg die lend niet aan zijn trekken ons niet ligt verklaarde Na rust kwam Deyaert zijl coach Stoop en wanneer wij ploeg op 41-44 brengen ei de uitslag vernamen moes- Dole hield stand tot 63-52 ten wij even terugdenken Toen incasseerden zij een 8 aan ons gesprek een paar O en de onhoudbare D d weken geleden. Linkeroe- Prince kon samen met Di ver nochtans in degradatie- Wachter het verschil uitdie strijd kon echter al na 5 pen tot 88-71. Dole is onf^n® minuten uitlopen tot 21-10 een revanche verschuldi) en wanneer het verschil op- en wie weet komt die ei liep tot 37-19 was enkel De volgend week-end al niet. Burghgraeve met. afstands- Punten: Dole De Burgh worpen bij machte om voor graeve 20-14, Deyaert 2-13 tegengewicht te zorgen. Zonnekijn 0-2, Smet 6-2 Even voor rust lukte Van Van Loo 6-4, Van Puyro Loo echter een 3 op 3 en zo broeck 0-0. stond er nog een 46-34 op Linkeroever. Deprince het bord. Dole was welis- 15, De Wachter 15-9, waar gehandicapt door de combe 2-2, Lauwere 9-7, afwezigheid van Pluym Backer 0-2, Rapijsen 0-5& j, (ziekte) en Meire (staking) VanGorpO-2. maar de borden veger Van WEG! Puymbroeck kwam aanval- >k na egin ng H f Tin «rt. I etee: he 2 jO SSMBSBlMi Geert Moens Baasrodemikt raak ondanks een tussenkomst van een Dendermondenaar. (Baasrode- Hemaco 77-71) (wvc) Op een drafje Attila Temse - H.C. Wemmei 28-12 In de aanvangsminuten liet Wemmei een voortreffelijk indruk. Hun 0-2 voorsprong werd echter herleid tot een bevlieging. Temse wat tra ger op dreef geraakt nam na tien minuten spel de maat van de bezoekers. Erwin Buytaert werd een echte boeman voor Wem mei. Meermaals werd de Temse goalgetter foutief ge stuit wat menig strafworp tot gevolg had. Bart Bruyninckx nam de pe- naltys feilloos. Deze twee tieners, 18 jaar zullen nog heel wat ploegen grijs haar doen krijgen en kunnen voor Temse nog heel wat dien sten bewijzen. Bij de kamp wisseling vertoefde Temse in veilige oorden 13-5. Tij dens de tweede speelperio de leed het spectakel enigs zins onder de talrijke spe lerswisselingen. Maar de niet altijd vloeiende bewe gingen deden de scorema chine toch niet stoppen. Bij Temse deed na vier maan den afwezigheid Marcel Van Buyten een opmerkelijk we- deroptreden. Met een eind- score van 28-12 blijft Temse nog steeds ongeslagen in deze competitie. Op zondag 25 januari in de sporthal Temsica speelt Attila tegen Buggenhout II, aanvang 18 uur. Melsele - BBC Lokeren: 77-79 Langs het Waasmunsterse duo Verdurmen - Gerlo kon Lokeren de eerste helft naar zich toehalen Welis waar stond de thuisploeg gehandicapt in het veld en was Laureys afwezig maar langs de andere kant speel de Pol Stout voor twee en lukte meer dan de helft van de punten voor zijn ploeg. De 39-43 ruststand liet aan alle ploegen nog mogelijk heden. Na de hervatting kwam ouwe taaie Van de Vijver op de proppen. Stout viel stil en Martens kon zijn taak overnemen. De wed strijd bleef spannend toch toonde Lokeren zich rijper en kon in de afwer king toch bogen op een gaaf geheel. Verdiende ze ge van Lokeren dat in Gerlo een match winnaar had. Punten: Melsele: Van Goethem R. 9- 11, Stout 20-4, Martens 2- 12. Apers 6-4, Van de Key- bus 2-0, Van den Branden 0-7. Lokeren: De Meerleer 2-0, De Nul 8-6, Comelis 3-2, Dhaen 0-2, Verdurmen 10- 6, Gerlo 14-8, Van de Vijver 6-12. WEGA Wat Eine ook deed, de Baasroodse meisjes l veruit de baas (Baasrode-Eine 60-33) (wvc)

De Voorpost | 1981 | | pagina 26