oon, Moerman, Bruneel en Permentier de kijker T.S.Z. Temse en B Bevers op schiftingen schaal «George» Temse S.Z. vierde zijn kampioenen Pauwels en Permentier naar Geneve DZO te Lokeren Finale Immosafe schaaktornooi Gered VRV doet onvermoeibaar voort Onmogelijke opdracht uitgevoerd Nationaal veldritkampioenschap te Wanzele AANLOKKELIJKE «NACHT DER VEDETTEN» De Voorpost - 23.1.1981 - 29 Districtskampioenschappen halflange baan "Ver c*rt ij ns de de ki 5ngen districtkampioenschap van Oost-Vlaanderen de 400 m vrije slag had zondag plaats in het edelijk Zwembad te Eeklo. Deze age-group wed- ijd telt tevens als schifting voor de schaal George op 8 februari in het Olympisch Zwembad te eraign wordt betwist en waaraan de 8 beste tijden 'n n België deelnemen. Evenals in de 1.500 m wed- j, rijden drukte weer Eeklo zijn stempel op de wed- rijd, hierin bijgestaan door St. Martens-Latem. Feit dat heel wat meer clubs aantraden; 400 m ligt nu inmaal binnen het bereik van heel wat meer ifemmers. Vase Zwemkring, Temse fceldezwemmers, Dender- fendse Zwemclub Olym- j)s en Zwemclub Neptunus felst werkten zich op het iogste schavotje met res- fectievelijk Ann Boon, Karei loerman, Wim Bruneel en jureille Permentier, die elk hun kategorie en leeftijds- toep goud behaalden. 'endjes I de meisjes 71 was Ann ion als zo vaak onoverwin lijk. Met 5.41.8 liet ze haar gaste tegenstreefster op jmaar 1 minuut. Zij werd aldus kampioene van Oost- Vlaanderen. Daisy Declercq zwom 8.03.9 op deze af stand. Bij de jongens zouden Bart Vander Meulen WZK (5.48.4), Stefan Vercruysse TSZ (5.51.8) en Jelle Locke- feer TSZ (6.56.5) respectie velijk 3e, 4e en 6e worden. Bart behaalde met deze uit slag brons in het kampioen schap. Benjamins Bij de meisjes zwom Natha lie De Vijlder WZK zilver met 5.30. Anja De Schrijver ZNA 5.31.1 viel net buiten het ere metaal en Kathleen Poeck, Christel De Meyer en Greetje Vercouteren, allen uit Temse stelden zich tevreden met ereplaatsen. Karei Moerman werd met 5.28 primus van zijn leeftijd en van zijn kategorie en kreeg de titel van Kampioen van Oost-Vlaanderen. Wase bekleedde de 5e plaats met Yves Thibaut (6.02.9). Een fraaie eerste wedstrijd zwom Gino Van Kerschaver van Dendermonde. Hij werd zes de met 6.11.3. Miniemen Bij de 1968-ers zwom Ma rianne Permentier Aalst zich brons met 5.16.5, haar club genote Els De Troyer werd 6e (5.28) voor de DZO- zwemster Annick Pauwels die met 5.41.6 haar tijd met 35 seconden verbeterde. Veronique Westelinck en Martine Strijdonck (Temse) sloten de gelederen. Wim Bruneel (DZO) werd de overwinnaar bij de jongens met 4.58.8 voor Pascal De Neve (6.08.3) van St. Mar tens Latem en zijn eigen clu bgenoot Kris Rottiers, die met 5.11.8 brons wegkaapte dank zij een tijdsverbetering met 7 sec. Stoutjesdijk Youri (Temse), Gert Cools (Wase) en Jan Serraris (DZO) klas seerden zich bij de midden groep. Bij de meisjes was Murielle Permentier de beste. Met 4.39.2 werd dit Aalsters meisje Kampioene van Oost- Vlaanderen met 15 sec. voorsprong op haar dichtste tegenstreefster. Ereplaatsen waren er voor Katrijn Beek (4e), Sabine Briessinck, Kris tin Paelinck en Poeck K. De jongens moesten de prijzen afstaan aan Eeklo en St. Martens Latem. Jan De Maesschalck en Peter Dul- laert (Wase), Alain Meirte en Guido De Meyer (Temse) en Frank Gijsens (Dendermon de) klasseerden zich in de middengroep. MILOU zondag 10 januari was it weer verzamelen gebla- n voor alle zwemmers van tot 20 jaar, in het cafeta- het zwembad, voor jaarlijkse driekonin- mfeest. Zowat 120 leden iren opgekomen, nu eens et om te zwemmen, maar n feest te vieren. De voor tter Roger Peleman hield openingsrede op zijn ilgekende gemoedelijke anier. Daarna was het de urt aan disco-bar LIFE de kinderen in de feest- smming te brengen, en ze mensen zijn daar uit- 2 ekend in gelukt. Om 00 uur was het tijd om inwendige mens een e maéetje te versterken, en dit 'Ptret ar jaarlijkse gewoonte it koeken en chocomelk opti koffie, he rei ston tmnciale kampioenen remsj het eten was het grote raetrfcnbhk aangebroken voor C.V den izoek huldiging van de diverse aesmpioenen Mogen we is herhalen dat T.S.Z de Bselbeker van de provin- Oost-Vlaanderen heeft kerlyAwonnen bij de «B» en «C» ken. emmers, dit is alleen mo- De 'lijk met een klub die in de eedte is uitgebouwd, en erd ejaar de mindere zwem- ers ook belangrijk zijn. srgeten wij niet dat T.S.Z. liten deze zwemmers ook tg 10 A zwemmers heeft, dat er voor de klub nog mooie toekomst is weg- legd. Aan het winnen van deze beker hebben de volgende zwemmers en zwemsters meegewerkt: Kristel De Pauw, Rina Maes, Tania De Roeck, Ka tleen Poeck, Micheline Ver- cruyssen, Audrey Smet. Alain Meirte, Guido De Meyer, Chris De Meyer, Ka- rel Moerman, Danny Meersman, Danyy Bries sinck, Gunter Noens, Joery Stoutjesdijck. Martine Van Strijdonck, Christel De Meyer, Chantal Mijs, Katri- ka Poeck, Sabine Bries sinck, Dagmare Lockefeer. Tina Volckerick, Nancy Poeck, Nicole Vermeulen. Dominique Vermeulen. Dit alles werd op een keurige wijze aan de micro ver zorgd door de sportsekreta- resse mevr. Vercouteren - Van Lombergen Lea, en de prachtige trofeëen werden uitgereikt door de voorzit ter en de 2 hoofdtrainers, Eduard Smet en Hugo Moerman. Verder werden de A zwemmers gehuldigd die een individuele provin ciale titel hebben behaald: Martine De Vijlder met 5 titels, Greetje Vercouteren met 3 titels, Stefan Ver- cruyssen met 2 titels, Gert Vercouteren met 5 titels. De volgende meisjes waren ook kampioene van Oost- Vlaanderen in de aflossin gen 4 x 100 m vrije slag en 4 x lOO wisselslag: Karinne Briessinck. Martine Van Bellegem, Martine De Vijl der en Marina Vaeren- donck De zwemmers die in 1980 door het nationaal comité van de doortochten werden gehuldigd, werden hier ook bedacht met een herinne ring. De man die achter de schermen in Temse veel doet voor het sportieve ge beuren nl. Frans Vercoute ren heeft de nodige hulde gebracht aan de 9 door- tochtzwemmers die hier volgen met hun resultaten in het eindklassement. Hu- go Moerman 18e plaats bij de veteranen schoolslag, Darrny Meersman 7e plaats bij de vrije slag heren, Ka rinne Briessinck 5e plaatts bij de vrije slag kadetten, Sabine Briessinck 5e plaats bij de vrije slag kadetten jongens, Pierre Bodson 3e plaats bij de schoolslag he ren, Pascal De Beleyr 2e plaats schoolslag miniemen meisjes, Audrey Smet 2e plaats vrije slag dames. Gert Vercouteren le plaats bij de schoolslag heren. Bo venvermelde speaker gaf ook een kleine uitleg in ver band met het doortocht zwemmen Dit zijn wed strijden in de Belgische ri vieren, meren en zelfs in zee. Als men dan ons kli maat kent moeten de zwem mer en zwemsters zelfs een water doorstaan met een temperatuur van 13,8°C zoals in de wedstrijd Zee- brugge Blankenberge over een afstand van 5 km Beste zwemmer en zwemster van het jaar 1980 Als sluitstuk van de huldi gingen komen wij aan de jongen en het meisje die in 1980 de beste prestaties hebben geleverd wat betreft de gerealiseerde tijden. Zij worden bepaald volgens de Franse tabellen, en bij op telling van de punten die zij behaalden op 4 verschillen de zwemwijzen over 100 m. Deze huldiging is in het leven geroepen door trainer Karei Van Damme, die bij de wisselbeker ook een prachtig geschenk over handigde. Bij de jongens was het dit jaar de 15-jarige Jean-Paul Mijs, een jongen die de laatste maanden ge weldige vooruitgang heeft gemaakt En zijn persoon lijke tijden met ettelijke se conden verbeterde. Bij de meisjes was het Greetje Vercouteren, nauwelijks 11 jaar wat in feite een nadeel is voor dit meisje, daar zij dan de tijden van de 12 jarigen moet kunnen ha len. Deze zwemster heeft dus nog een rooskleurige toekomst voor zich. Het feest werd beëindigd met nog een geschenk voor alle kinderen, in de vorm van een fruitscliotel. Wij kunnen het bestuur geluk wensen met deze prachtige namiddag, die prachtig werd verzorgd. Zeb In Eeklo hadden op zondag 18 januari de schiftingen plaats van de schaal J. Geor ge. Dit zijn wedstrijden over 400 m vrije slag voor de geboortejaren van 1973 tot 1967. Volgens deze uitsla gen worden ook de provin ciale titels toegekend voor de kategorieën Eendjes, Benjamins en Miniemen. 12 van de beste Oostvlaamse zwemklubs waren aanwezig, om mekaar te bekampen. Dat de «Bevers» op deze zwemnamiddag aanwezig waren is wel bemoedigend, sinds zij getraind worden door R. Dullaert, een gewe zen trainer van Sint-Niklaas waait er een nieuwe en fris se wind door de klub. Ze zijn overal aanwezig en nog be ter, zij behalen goede resul taten ook. Resultaten van T.S.Z. Bij de meisjes van het ge boortejaar 71 hebben wij Daisy Declercq, die met een tijd van 8.03.9 regelmatig vooruit gaat. Bij de jongens geb. 71 is er natuurlijk Ste fan Vercruyssen die zijn tijd verbeterde, maar hij had ze ker nog beter gekund indien hij niet zo snel gestart was. Dan hebben we Jelle Locke feer, een zeer sterke jongen, en met wat meer ernst bij het trainen zou het het ver brengen, zijn tijd van 6.56.7 is een persoonlijke verbete ring met verschillende se conden. Bij de meisjes gebo ren 69 hebben we eerst Kat leen Poeck die meer dan 26 seconden van haar tijd af deed, evenals Christel De Meyer. Greetje Vercouteren was blijkbaar in een slechte dag, want zij kan beslist be ter dan 6.15.0. Bij de jongens geboren in 69 hebben wij onze crawlspecialist Karei Moerman. Met 5.28 verbe terde hij zijn persoonlijke tijd met 4 seconden, en was te vens kampioen van Oost- Vlaanderen in de kategorie benjamins. Veronique Wes- terlinck en Martine Van Strij donck beiden geboren in 58 kunnen wel beter niettegen staande Martine haar per soonlijke tijd verbeterde. Joery Stoutjesdijck is gebo ren in 68, het is een zwem mer die praktisch in elke wedstrijd zijn tijd verbetert, en met een tijd van 5.33.4 mag hij fier zijn, temeer om dat hij nog maar enkele maanden in de beweging is. Sabine Briessinck heeft haar beste tijd met 11 seconden verbeterd, zij is een meisje die in het begin van haar zwemloopbaan langzaam vooruit ging, maar die de laatste maanden zeer hard traint, en natuurlijk de resul taten blijven dan niet uit, want de laatste maanden maakt zij reuzesprongen. Kartika Poeck, De Beleyr Pascal en Dagmare Locke feer hebben een beetje ontgoocheld. Voor Pascal zijn er verzachtende omstan digheden maar voor Dagma re ligt de oorzaak bij gebrek aan training. Bij de jongens geb. 67 heeft Alain Meirte zijn persoonlijke tijd verbe terd, maar bleef Guido De Meyer ver boven zijn tijd. «Bevers» Bij de Zwemklub «Bevers» vinden we eerst Kurt Bos man geb. 69 die met een tijd van 5.59.9 een mooie 4e plaats behaalde, een plaats die Serge Verhelst (terug van weggeweest) behaalde met een tijd van 4.59.1 voor waar een heel sterke tijd voor een jongen geboren in 67. Daarna vinden we nog bij de meisjes geboren in 67 Brigitte Bosman op de 11e plaats met een tijd van 5.48.0. Alles samen waren er goede en minder goede uit slagen. Sabine Pauwels en Murielle Permentier zijn geselek- teerd om samen met 4 andere leden van de zwem school BLOSO-Vergauwen: Greta Crul, Ann De Meyere Eeklo, Filip Hens (Mechelen) en Walter Verberght (Hasselt) de Belgische kleuren te gaan verdedigen op de Europese Jeugdkampioenschap pen te Geneve! Wij hopen dat zij het glansrijk doen. Milou De Dendermondse zwem mers die aan de wedstrijd te Lokeren deelnamen hebben het daar bepaald niet slecht gedaan, al moesten zij het doen zonder hun koplopers. De DZO-kadetten Daniel Beeckman, Erik Van Goe- thpm en Michael Bahnmul- ler plaatsten zich in de 200 m vrije slag respectievelijk 3e, 4e en 5e, terwijl in de 100 m vrije slag Erik Van Goethem 3e werd voor Daniel Beeckman, die in beide wed strijden een opvallende tijdsverbetering noteerde. Bij de miniemen zwommen Kurt en Eddy Beeckman zich in de vrije slag op ereplaat sen (5e en 6e), terwijl de benjamin Gino Van Kerscha ver 4e werd in de vrije slag en 3e in de schoolslag. Sabi ne D'Hollander zou zich reeds onmiddellijk in de nieuwe kategorie waartoe ze nu behoort, manifesteren door 1.33.9 af te drukken, wat haar brons bezorgde. Voor het eendje Frank Bru neel was er brons en voor de meisjes Peggy De Block, Na thalie Porteels en Veerle De Block waren er opvallende tijdsverbeteringen. Ze klas seerden zich hiermee in de middengroep. Milou Murielle Permentier algemeen distriktkampioene 400 meter Schaken te Beveren Op vrijdag 16 januari werd het Immosafe schaaktornooi besloten te Beveren met een denderende finaleronde tus sen al de deelnemende ploe gen. Schaakkring Lokeren had tijdens de voorronden verrassend de overwinning in de wacht gesleept in reeks A. In de finaleronde moest zij het opnemen tegen S.K. Deurne, dat in reeks B over rompelend won. Na onge veer 1 uur spel won Dua (Deurne) van Buyle. Op de andere borden bleef de kamp nog een vol uur gelijk- opgaand, tot de beslissing viel toen ook Deprez van Lo keren zijn koning moest neerleggen. Om de 3e en 4e plaats ging het tussen Club 64 Beveren, versterkt met 's Jongers, en Borgerhout. Eerder ongeluk kig verloren De Vos en Van- dermeulen van Vossers en Van Hoeck. Wat de andere Waaslanders niet meer kon den rechtzetten. Hoboken haalde het in de strijd om de 5e en 6e plaats van Kemzeke dank zij zijn Het Aalsterse zusterpaar Permentier heeft zich an dermaal in de aktualiteit gezwommen, dit ter gele genheid van de distrikt- kampioenschappen over de 400 m.. gehouden te Eeklo. De oudste, Murielle, slaag de er in algemene kampioe ne te worden, in de reeks miniemen meisjes 67-68, door in de A reeks de eerste plaats te behalen in een tijd van 4.39.2, wat haar met een een recordsverbetering opleverde van 6 volle secon den, en tevens een «jonge haai» bijbracht. Haar zus ter Marianne haalde de der de plaats, in de kategorie miniemen 68, in een voor treffelijke tijd van 5.16.5 of een persoonlijk records ver betering van liefst 25 se conden. Ook andere Aals terse zwemstertjes zwom men zich in de aktualiteit. In diezelfde reeks als Ma rianne zwom Els De Troyer een tijd van 5.28, wat haar een zesde plaats opleverde en een recordsverbetering betekende van 27 seconden. In de reeks 69 kwam Anja De Schrijver aan bod. Zij zwom de 400 m in 5.45.7, werd hiermee vierde en ver beterde haar persoonlijke beste tijd met 39 seconden. Ook enkele beginnelingen waren van de partij te Eek lo. Zonder echt reeds van grote tijden te kunnen ge wagen, zwom Ann Van Im- pe in de kategorie 67 een tijd van 6.10, zeker niet slecht voor een eerste offi ciële meeting, en liet Alain De Schrijver, in diezelfde kategorie, ook een voortref felijke 5.53 optekenen. De ze resultaten zijn van heel wat betekenis voor een zwemklub als Z.N.A. Zij openen perspektieven, die kunnen laten veronderstel len, dat er dra opvolgsters zullen komen, voor Carla Galle en andere Martine Verbryt's. A.V.H. grotere homogeniteit, wat prestaties van Leten en zich vooral op de laatste bor- D'Hollander deden nochtans den deed voelen. De knappe een ogenblik beter hopen. Korfbal 'msti 'e ®c'e Waas" en Schelde- iats li ndwinterwedstrijd was al ovi «er een groot succes. I/at de deelname betreft, Si ras deze weer heel talrijk. Dai <eer dan 200 parcoursen lCh oor een wedstrijd die om n 0.30 uur startte. Opmerke- m. was de deelname van e Tefela Westlandruiters en mbi%oral «De Teugel». De eerde (r v-deelname was niet tmmm o sterk in vergelijking met orige wedstrijden. Het par- ours was een juweeltje, lervoor had een nationale arcoursbouwer Serge tatthuei gezorgd. Geju- feerd werd er punctueel je be^or eveneens een nationa- ;en «je rechter Lenaaerts. Voor in dfetter was Johan Maris, lacke oorzitter van het V.R.V. ®taii| de pony's A1 was Luc /onm'00semont met Chico in iert-S in nopjes. Hij nam 2 bekers jorRiee naar huis wat hem ert-S neteen een goede start oor 1981 geeft- Bij de aerte onv's had Sabinne Van de n ^en Bossche pech en dien- naar het ziekenhuis te 250 vorden gebracht, doch had aot «fee toch een beker te pak- iren'!!6n 'n nam'dda9 kon ze lydenWeliswaar n'et aan de striJd laeyi kernen maar kwam haar 'and «ormiddagconcurrenten s vw lanmoedigen. Jos lllegems, dn met Shiba, nam hier de uao ^er ln de reekswerd het aeter^66"133' Johan Callebaut, in de progressief met Rico- •etta en in de Barema A op -(chrono met Oregon. 'n de progressief kreeg hij zware concurrentie van Wil- I3e j'V Be Bondt met Winnetou. en, p'i waren tenslotte de eni- lin- 'jen foutloos in de barrage, •ste jln barema A op chrono was de concurrentie nog groter ti0. ep het scheelde geen haar °f Tonja Verlinden nam de mt) beker mee, de klok toonde 4 tiende van een seconde meer dan de tijd van Callebout. Ook Annick Ar- rijs was prima: haar tijd lag slechts één seconde hoger dan deze van de winnaar. In Reeks I was het succes voor Christel Verbruggen met Bannier. Met haar snelle tijd in de progressief wist ze Fabienne Van Den Bossche en Rita Meersman ruim achter zich te laten. Hetzelfde gebeurde in bare ma A op chrono waar Fabienne Van den Bossche ook hier genoegen moest nemen met een 2de plaats. 3de werd Stephan Van Reeth. In reeks III konden alle ruiters tevreden zijn. In de progressief nam Paul Maes met Flash een verdiende 1ste plaats met zijn enige foutloze omloop zodat er geen barrage diende te worden gereden. 2de ex- aequo werden Johan De Molder en Marc Lanoy met beiden 3 strafpunten. Mare Lanoy had een ongehoor zaamheid op hindernis 3 en Johan De Molder nam de bovenste balk van hindernis 3 mee. In barema A op chrono toonde André van Cauteren nogmaals zijn kunnen. Meteen een 1ste en 2de plaats met respectievelijk Con Dios en Flugel; 3de en meteen het laatste foutloze parcours van Yves Smeesters met Little Big Ben. Alles bijeen een wedstrijd met sport van de bovenste plank, een goede organisa tie en ambiance. Zondag 25 januari verlaten we het Scheldeland en zijn we present in het Waasland in Manége Gulden Sporen te Belsele. Aanvang van de wedstrijd 10.30 uur. Appels 3 Ekeren 3 Appels 6 Minerva 4 De Appelse 4A-ploeg is tegen Ekeren in herhaling 'gevallen, maar met dit ge lijk spel heeft ze wel genoeg punten behaald om in de reeks te blijven, zodat de Appelaars de laatste wed strijd ontspannen tegemoet kunnen zien. Hoe onfor tuinlijk Appels in deze mi cro-kompetitie was werd zondag opnieuw geïllus treerd. Met prima akties, bijwijlen zelfs mooi korfbal, waren ze steeds gevaarlijk onder de korf. In tegenstel ling tot vorige week waren zelfs de doelschoten uiterst gevaarlijk, maar dame For- tuna stond beslist niet langs de Appelse kant. Ap pels had twee strafworpen nodig om een 0-2 achter stand op te halen, vlak voor het einde werd bewezen dat het ook op gewone manier nog kan. De twee strafworpen wer den omgezet door De Rouck en het was Moonen die met een afstandsworp de zaak afrondde. Met de verdiende 6-4 winst hebben de blauw-wit- te juniors bevestigd dat er meer dan zomaar wat korf baltalent rondloopt te Ap pels. Het is echter jammer dat er tussen de goede en minder goede spelers en speelsters, een te duidelijk verschil is. Maar we kun nen niemand een verwijt sturen want iedereen speelt voor de ploeg. De revelatie was beslist Geert Baetens. Hoewel het er even heeft naar uitgezien dat hun ver diende 3-0 winst zou moe ten prijsgegeven worden, hebben de Appelse jongeren na de herneming genoeg gewicht in de schaal kun nen werpen om de afgete kende 6-4 winst te behalen. Doelen: Baetens, De Wilde (3), Goossens Anneke en Duym Dirk. Trouw - Atlantis Lebbeke: 1-2 Bij de WAOD Voor de tweede maal wordt dit kampioenschap toevertrouwd aan de goede zorgen van de sportvrien den van renner Willy De Pauw. Uittredend kampioen D'Haese is er niet meer bij. zodat het een open strijd wordt tussen Willy en zijn gevreesde mannen, zoals Marnic Lannoo en Herman Fierens, dit voor de titel bij de A's. Voor de titel bij de B's wordt Eric Decierck de grote favoriet, alhoewel Willy Nuel ook de grote vorm benadert. Het wordt zeker een spannende sport- namiddag en wij geven alle WAOD'ers rendez-vous op 24 januari. Rugnummers vanaf 13u30 in café Duivenlokaal in de Bosstraat te Wanzele. Vertrek om 15 uur in de Bosstraat, volgens de tro feestand. Afstand: 25 km. of 10 ronden. Aankomst in de Bosstraat. Prijsdeling in café Dui- venlokaal. Prijzen: nationa le truien aan de twee kam pioenen alsook palm. Ver der 20.000 fr prijzen en 200 fr. aan de 21ste en verder. Kleedkamers: zaal ge meentehuis. Receptie voor allen: in gemeentehuis om 18 uur. Koersleiding WAOD: Verbraecken. Bloem, Van Damme, De Wilde en Gijse- linck. Voorspel voor toeristen kategorie C Inschrijving vanaf 12u30 in café Duivenlokaal. Ver trek 13u45. 7 ronden of 17,5 km Aankomst: Bos straat: 5.000 fr. (30) prijzen en palm. Koersleiding: Janssens en Depauw. Mogen niet deelnemen aan het kampioenschap: de renners die geen vijf cros sen betwist hebben sedert 6.12.1980 en de renners die op 7.12 deelgenomen heb ben aan een niet-WAOD- cross. Zij mogen echter deelnemen aan het voor spel. Stand Crosstrofee 1. Eric Decierck 521 pun ten; 2. Lannoo 488, 3 Fie rens 474; 4. Depauw 457; 5 Dhulster 411. 6. Nuel 364, 7. Verschraegen 303; 8 296. 9. Hoefnagels C. 276; 10. Declercq J.P. 263; 11. Coussement 237; 12. A, D'Haese 215, 13. De- geest 205; 14. Hoefnagels L. 199; 15. Boelens 197; 16. Maes 188; 17. Van Assche 182; 18. Bouchet 174; 19. Vanhonsebroeck 167; 20. Despiegeler 163; 21. Deba- cker 144; 22. Peelman 139; 23 Librecht 132; 24. Eddy Caeckaert 125; 25. Goossens 124; 26. Leeman 115; 27. Delanoy 112; 28. Vandurme 111; 29. Eric Pauwels 109; 30. Debis- schop 97; 31. Pijnaert 96; 32. Druynbroeck 89; 33. Verleyen 89, 34. Fr Cae ckaert 87; 35. M. Bral 87; 36. Deconinck 84; 37. Pen- newaert 78; 38. Hendrickx 77; 39. Dewinne 76; 40. Vandewoestijne 72; 41. De- vos 70; 42. Scherre 69; 43. Dejaegher 68 punten Anti- korfbal Bornem Appels Naar verluid heeft het mandemakersteam laten zien hoe men korfbal best niet speelt. Het leverde suk- ses op maar dan liever ver lies dan zo te moeten korf ballen. Nooit is er enige vorm van spel te zien ge weest. Wel een massa doe len, vrijwel allemaal af standschoten. De Appelse aanvallen werden met de regelmaat van een klok op de een of andere manier zo danig afgebroken dat ze nooit enige kans hebben ge had terdege uit te pakken met hun spel. Nee, voor ons hoeft het zo niet. Een ver lies kunnen we enkel aan vaarden wanneer er echt een kans is geweest dit on gedaan te maken. Maar die hebben de poulains van voorzitter Van der Steen nooit kunnen scheppen. De eerreddende doelen waren van Moens en Hooft. Vol gende week trekt de geza menlijke groep naar Hobo ken voor de laatste ontmoe tingen van dit micro-sei zoen Voor Atlantis Lebbeke ston den in de zaalkompetitie nog een paar wedstrijden op het programma die van zeer groot belang zijn voor de klub. Voor het B-team betekende dat zich handha ven of zakken uit 6 B. Een ervan werd uit de brand gesleept, volgende week wacht een laatste zware brok met het behoud als inzet. De match tegen Trouw waarvoor ook trai ner Rudy Van Den Broeck zijn diensten had aangebo den, kende een ongewoon spannend verloop. Van bij de start heeft Rudy er een hels tempo op nagehouden. Iedereen vreesde dat Atlan tis aan dit tempo moest ten- onder gaan, maar dat bleek fout te zijn. Atlantis heeft bewezen dat het ook meer kan als het moet. Stel u voor de tweede in de klasse ring tegen de laatste in de rangschikking Lebbeke, werd met een 2-1 zege afge sloten voor de spelers van korfbalklub Lebbeke. Te gen de gang van het spel in was het Trouw dat het eerst kon doelen. Rudy kreeg in de eerste helft nog twee strafworpen mee toen hij telkens in volle snelheid werd vastgehouden. Hoe sterk hij ook onder zenuw spanning stond, kunnen we afleiden uit het feit dat hij deze strafworpen miste. Toch bleef de ganse ploeg op dit tempo doorgaan Bart Maesschalk die met Rudy in hetzelfde vak speelde, bleef zeer beweeg lijk en ging zijn kans. Het was na de rust dat Atlantis met twee korven plots op voorsprong kwam. Ei zo na was de winst gaan vliegen toen voor Trouw tweemaal de bal uit de korf draaide. Door de belangrijkheid van de B-wedstrijd ging de aan dacht af van de match van de A-ploeg die het tegen de eerste ploeg van Trouw moest opnemen. Lebbeke moest een 12-2 nederlaag incasseren in een wed strijd. De twee doelpunten werden nog maar eens ge scoord door de kapitein Ma- riette Van Praet. Op zaterdag 24 januari in Gents sportpaleis Zaterdag krijgen de ge trouwen van het Gents sportpaleis hun jaarlijk se klassieker: de «Nacht der vedetten». Hoofd nummer van het wieler- gedeelte is het nationaal omniumkampioenschap voor beroepsrenners. Een strijd van Patrick Sercu, onze meest be kroonde wielrenner, te gen allen. Topvedette van de show is de in Gent steeds ont zettend populaire Fred dy Breek, de Duitser met de gouden stem. Het is trouwens op algemene aanvraag dat direkteur André D'Hondt besloot Freddy Breek weer voor het voetlicht te brengen. Ziehier het volledig pro gramma voor de «Nacht der vedetten» waarvan het wielergedeelte te 19 u. zal aanvangen: Kampioenschap van Bel gië omnium beroepsren ners met Patrick Sercu, Stan Tourné, Michel Vaarten, Willy De Bos- scher, Rudy Pevenage, Dirk Heir weg, Willy De Geest en Dirk Baert. Vier reeksen: afvalling, 10 krn puntenkoers, 1 km tijdrijden met aan loop en achtervolging over 4 km.

De Voorpost | 1981 | | pagina 29