Fantastische cupmatch azrni J I Robert Góethals: «Faï Bij SC Lokeren Tevreden met het punt VLOEREN WAASl. PORT Provinciaal voetbal «Oudje» Frans Roeland 32 - 23.1.1981 - De Voorpost CV U nvrAnnw I 11 ai m T i 4 4 SK Be veren-Sport ing Lokeren 1-1 Freethiel. Het duel tussen Beveren en Lokeren is vorige zondag tot een genietbare cupraatch uit gegloeid. De Wase derby was in het verleden zelden zo aantrekkelijk. Geef ons maar meer van dat soort «Soete Voetbal». Op een vettige grasmat waar kombineren lang niet makkelijk was. kwamen de Durmezonen tij dens het eerste bedrijf sneller en technisch vaardi ger uit de hoek. Met de doelrijpe kansen die een kampend Beveren kreèerde in de tweede periode maar die door Bob Hoogenboom uit zijn schiettent werden geranseld, waren we achteraf geneigd geel- blauw tot match winnaar op punten uit te roepen. Gelukkig werd het dit keer geen verzuurd ringduel zoals het in vorige uitgaven vaak werd uitgebokst. Daarvoor alleen al verdienen de 23 akteurs, scheidsrechter Jantje Peeters incluis, een grote pluim. Jammer toch wel dat de beroepsmilitair vijf keer geel toonde om zijn gezag te handhaven in een «serene» burenstrijd naar Waas model. Al hoeden we er ons voor om de kruidjes-roer-me-niet vrij te pleiten, van de vijftig fouten (36 voor Lokeren en 14 voor Beveren). Toch hebben de sup porters zich aan dit Waas kasstuk dat bol stond van de adembene mende momenten kun nen opwarmen. Beide ploegen kregen ruime kansen om het laken in hun voordeel te laten overhalen maar tussen de palen stonden twee reuzedoelmannen Twee goals in twee minuten In beide kampen zat men voor de kraker dui delijk met een ei. De tri colores vreesden dat Be veren in eigen huis weerom fors zou uitha len en in het geelblauwe huishouden was men de les uit de zwakke thui- sprestatie tegen de Beer- schotters nog niet ver geten. Geen wonder dat beide elftallen uiterst voor zichtig aan de startlijn verschenen. Urbain Hae- saert had zijn pupillen een stugge mandekking op het hart gedrukt. Lil liputters Wilfried Van Moer en Roland Ingels losten elkaar geen vin, Schönberger voelde de adem van Snelders, Dal- ving ging op stap met Albert en Janssens kreeg Dobias op de huid gekleefd. Zonder de match in de match tus sen Somers en Cluytens te vergeten. Toch deden de Lokere- naars meer dan in de Verbeten wordt gestreden: Schönberger en Van Moer langs Beverense kant. Mommens, Dobias en De Schrijver voor Lokeren (SK Beveren-Lokeren 1-1) (pm) knoesels bijten. Georkestreerd door een sterk spelende Raymond Mommens kwamen de bezoekers voor de koffie het meest aan de bak. Na tien minuten moest Pfaff in een vrij schop van Mommens die voorbij de muur keilde wegzweven en rond het kwartier liep een staal hard schot van Ver- heyen na voorzet van Dobias, die o.i. teveel ruimte kreeg, voor langs. Nochtans was het Beveren dat eerst op voorsprong klom. In de 23ste minuut zetten Van Moer en Schönberger een eerste swingende aanval op. Skipper Jean Janssens vond Bob uit de Jordaan op zijn weg. Eén minuut later be ging Somers een onbe nullige fout op Cluy tens. Janssens trapte de vrijschop hoog voor doel waar iedereen het hoofd van Albert verwachtte. Het was echter Eddy Jaspers die aan de twee de paal boven het bos torende en binnen knik te: 1-0. De Beverense vreugde was echter van heel kor te duur. Janssens trapte op rechts Dobias tegen de grasmat. Een onver antwoorde reaktie om dat ref Peeters het hand- spel van onstuimige Larsen vooraf niet had bestraft. De vrijschop van René Verheyen werd door Mommens met een achterwaartse kopbal in de verste hoek geduwd: 1-1. Een paar minuten la ter was Raymond op nieuw heel dicht bij een doelpunt. Een schitter ende kombinatie via Do bias zondag verkeer de de Tsjech in zijn dag je en Lato schoot de Lebbekenaar in de han den van zijn kollega Ro de Duivel. Aan de overkant kopte De Cubber over na een hoekschop die werd ge trapt door Van Moer en zond Janssens ander maal de bal na een vrij schop op de knikker van de meeopgerukte Jas pers. Deze keer liet Hoogenboom zich echter niet verrassen. Geen cadeaus In het tweede bedrijf werd het scenario licht jes gewijzigd. Dat kwam ook omdat Lokeren eni ge tandjes kleiner duw de en Beveren met een leeuwenhart bleef beu ken (om de achterstand op Anderlecht zo klein mogelijk te houden. Je weet nooit...). Geelblauw speelde een erg sterk vierde kwar tier. Danny De Cubber, de enige die geen cipier naast zich kreeg, nam met sukses de taak over van Van Moer en Schön berger. Zijn omhaal in de 51ste minuut kende haast sukses. Een diepe voorzet van de Brugge ling opende nadien schitterend op Jaspers. Dé man van de wedstrijd (naast Bob Hoogenbo om) schoof door naar Schönberger die Jans sens aanspeelde. Een fantastische refleks van de Nederlander verhin derde nog maar eens dat Beveren de overwinning dan toch nog forceerde. In het laatste halfuur was Lokeren helemaal in defensieve stelling te ruggetrokken maar echt met de rug tegen de muur stonden de tricolo res niet. Nog twee keer Albert en één keer Mare Baecke misten de kans in die periode om de overwinningsscore op het elektronische bord te leggen we in de luren kijkers ...een spannend spektakelstuk laten aantekenen. Dieter! Dieter! Het aandeel van Rony Somers was helemaal niet vreemd aan de pun- tendeling die Lokeren op de Freethiel behaalde en het uitzicht op een Europees ticket behield. Trouwens het was niet de eerste keer dat Bert Cluytens in de wind werd gezet door deze rechtstreekse tegen stander. De roep van de supporters om Didi Weihrauch erin te ha len, was dan wellicht ook voor de Hobokenaar bestemd. Het zou o.i. een goede gok kunnen bete kend hebben in een wed strijd die nooit kantelde. Of wilde het rare sup- portersheir het taaie vel van Jean Janssens, eens het geliefde koningin nestuk van Beveren? Dit zou de neutrale kijker zeker en vast on rechtvaardig in de oren hebben geklonken want de ondervinding en de werkkracht van een oudgediende als de Jean mag bij zo'n krakers toch niet minimaliseren. Trouwens Jean Jans sens lag aan de basis vai de openingstreffer ei bracht Bob Hoogenboon meerdere keren in ge vaar. Toch wel een groti weelde als je kleppen als Weihrauch, Creve ei Schoofs aan de banl kunt kluisteren. De wis seis op de toekomst zij: alvast gegarandeerd Om dan maar te zwijgei over Lubanski en Guó johnsen die de nagel mochten stukbijten van op de bank. Talent ti koop! Vreemd toch. De ploegen: SK Beveren: Pfaff, Jas pers. Garot, Buyl, Baeo ke, Van Moer, Schónber ger, Albert, De Cubber Cluytens en Janssens. SC Lokeren: Hoogenbo om, Ingels, Snelders Dobias, De Schrijver Dal ving, Verheyen. Mommens, Somers, Lato en Larsen. Doelpunten: 24' Jaspers 1-0 25' Mommens Gele kaarten: De Cubber, Janssens, Larsen, So mers. De Schrijver. Scheidsrechter: Peeters Toeschouwers: 18.888 Luk VAN BEI schiepen. De voetbalmeester Toen Mia Verbeeck, de keizerin van de Ant werpse Vogel- en Ru bensfeestmarkt, verge zeld van «regisseur» Ma rio, de aftrap gaf van de Wase derby had wellicht de meest neutrale toe schouwer in het eivolle Freethiel gedroomd van zo'n spektakelstuk. Wat de Waaslanders en hun gezellen zondagnamid dag hebben geserveerd moet heel lang geleden zijn. Misschien weten Stany en Robert Rogiers er wel nog van maar daarmee is het dan ook afgelopen. Terecht eti ketteerde oefenmeester Niemand presteerde op ke zin heeft het om te beweren dat Cluytens de achtervolgers.» Uok naar Lokeren zou ver- Wilfried Van Moer zou trekken omdat Berre te- vond de vijf gele karton- nog wel graag eens op Een een steengoede So- netjes die ref Peeters bo- het Europese pad trek- mers in het moeras ver ken met geelblauw. Zo dween? Larie! komt het ons tenminste Van kwakkels gespro- over. Wat ons stellig ken. Eén man die met band verwees de West- doet geloven dat Wil- een gemeende kwakkel vlaming naar de grove fried er volgend jaar be- in de krop zit is Robert fouten die de «groten» slist nog een jaartje zal Góethals. Als door iedereen behalve door het klubbestuur zelf luidop wordt beweerd meest gekke transferge- dat volgend seizoen Ur- De roep van de suppor- ruchten worden de we- bain Braems de sporiie- ters om Didi Weihrauch reld ingéstuurd. We ve teugels aan de Klap- vond de Beverense keu- hoeden er ons van. Wel- perstraat in handen zal zeheer begrijpelijk. «Tenslotte kan ik slechts elf spelers opstellen. ven diepte net iets van het goede teveel in zo'n cupwedstrijd. In dat ver mogen maken zonder bijdoen, kleurenbon. Een stok- De jaarwende is nog paardje waar Góethals maar pas voorbij of de nauwelijks voorbij kan. hebben dan kweekt dit bij mij een onbehaaglijk gevoelen waar ik zo vlug mogelijk vanaf wil. Kunnen we geloven. Daarom verwacht de Be verense oefenmeester zo vlug mogehjk een open gesprek met het klub bestuur zodat met open kaart een politiek die de meeste vruchten af werpt kan worden verder gewerkt. Het zou trouwens het resultaat van het geelblauwe elftal ook enkel ten goede kunnen komen. Luk VAN BEL O' s&s Dalving wacht nog even om Albert aan te vallen, doch De Schrijver is eveneens op zijn hoede (SK Beveren-SC Lokeren 1-1) (pm) Robert Góethals de voor bije konfrontatie tussen de Wase buren als een faire cupmatch. Ak koord! Hardnekkig maar fair ondanks een karrevracht kanarieto- nen. bij momenten pis- lijdig maar nooit rudi- nentair gaven twee elf- allen zich negentig mi- ïuten lang tot het uiter ste. Het resultaat waar- nee iedereen zich tevre- len wist, was dan ook iillijk en logisch. Beve- 'en blijft in het kielzog an Anderlecht, Loke- -en mag en kan Euro- rekte manier. De Has- oees blijven dromen. Of seltse cafébaas was ach- dat moment beneden zijn normaal peil (wat we sterk betwijfelen) waarom dan iemand ver vangen? Bovendien zou ik Dieter met slechts één kwartiertje nog voor de boeg geen grote dienst hebben bewezen. in tegendeel. Een aantrekkelijk duel in de wedstrijd vochten de voetbaldwer gen Roland Ingels en Wilfried Van Moer met elkaar uit, op een kor- moeten dit laatste doel wit ook enkel toepassen teraf tevreden over zijn eigen prestatie. Het was op geelblauw? Eigenlijk ondertussen toch al een wel. Het zou o.i. nog ver- zestal weken geleden dat keerd zijn dat Beveren zich enkel spiegelt aan de leider. Ook wat in het achtervolgende peloton gebeurd is is van levens belang, met nog 16 wed strijden voor de boeg. Góethals betreurde de gelijkmaker die er zo /lug kwam. Janssens was nog volop aan het 'oalaberen over het be- wiste handspel van slu we Larsen toen vrij- hij nog een volledige wedstrijd had afgehas peld. Bovendien was het Wase derby doorgeko men zonder enige kwet suur. Roland Ingels. voor enkele seizoenen gede gradeerd tot tweede keus maar sinds enige weken terug opgevist door trainer Haesaert, zat er bleekjes bij. Wat wil je als je in de hielen xhopspeciahst René moet bijten van zo'n ge- Ver hey en via de knikker routineerde rat als Van an Mommens het leer Moer? Bovendien is hij loor een ongekoncen- reerde verdediging oeg. De Ieperling ont- :ende geenszins de ver- fiensten van een mobiel n getalenteerd Lokeren och onderstreepte hij iet feit dat de Daknam- -ners vooral in het twee- !e stuk maar weinig eele doelkansen toch ook al de tweeën dertig lentes voorbij. Van Moer stelde dat Anderlecht. ondanks al le kritiek dat het reeds te slikken kreeg, op de sloffen de kampioensti tel binnengraait. Daar om moet Beveren zoveel mogelijk punten scoren om voorop te blijven op Uiteraard tevreden- beste spitsen in de Belgi- heid na afloop van het sche kompetitie. Hij is derbygebeuren op de altijd en verstandig in Freethiel in de Lokerse beweging en beschikt kleedkamer. bovendien over een zeer Er was vooreerst het goed kopspel. Mogelijk spelbeeld en in tweede wordt hij in onze kompe- mstantie het behalen titie ondergewaardeerd, van een punt op ver- het is alleszins een plaatsing. steengoede aanvaller. Trainer Haesaert: Wat de uitslag betreft «Het geeft een tevreden geloof ik gelukkig te gevoel hier met een punt mogen zijn. Als we de te kunnen vertrekken, vergelijking trekken Beveren is en blijft voor naar Waregem, dan ons steeds een zeer moei- moeten we stellen dat we lijke verplaatsing. Van- ons stevig herpakt heb- daag behaalden wij hier ben. We konden ons toch wel een psychologi- trouwens geen verder sche overwinning, wat verlies veroorloven. We erg belangrijk is met het bewezen dat alles moge oog op onze dubbele lijk is als we er allemaal konfrontatie in de Be- samen willen voor knok ker. Wij haalden dit sei zoen reeds zeven punten op acht in onze ontmoe tingen met Beveren. Zoiets sterkt voor de toe komst. Het laatste kwartier zijn we iets teruggezakt, maar dat was het gevolg van een bewuste keuze. We zijn voorzichtiger gaan spelen omdat het punt in laatste instantie niet mocht verloren gaan, iets wat wel ge beurde te Waregem.» Bob Dalving, de man die de aartsgevaarlijke Albert aan banden moest leggen, had niets dan lof over vcor zijn recht streekse tegenstrever: «Die Albert is in mijn ogen zeker één van de ken. Bij Lokeren is het evenwel zo dat we vijf, zes goede wedstrijden spelen en dat er dan opeens een miskleun tussenkomt. Een reden ervoor heb ik niet, maar je kunt het wel konsta teren. Ook Bob Hoogenbo om, die zijn schitterend seizoen blijft volhouden, was een entoesiast ge sprekspartner: «Wij gaan hier van daag als morele over winnaars weg. Wij trap ten er in de voorbije kon- frontaties dit seizoen reeds 9 bij hen binnen, terwijl slechts l keer werd tegengescoord. Zoiets geeft zelfvertrou wen en moet ons van dat geelblauwe komplex af helpen. Nu komen er in onze kalender enkele ploegen voor waartegen we heel wat punten moe ten verzamelen. In teorie NlAAAMWr G 'H rvl w - Bob Hoogenboom was weer subliem (SK Beveren-SC Lokeren 1-1) (pm) Tijdens de jongste «Heizelontmoeting», een trainingsmatch tussen de nationale beloften en de Uefa's, is over meer gepraat dan over het grillige winterweertje. Er werd zelfs gefluis terd dat Albert Cluytens met de neus voor een «grote transfer» staat. Gezegd werd dat An derlecht naar de internationaal van 8K Beve ren knipoogt. Gissingen? Goed mogelijk. Pe ter Creve is de naam van de speler die Cluytens «op rechts» zou vervangen. Vorig jaar Wim Hofkens. Nu Cluytens? Het kan, doch welke dichter schreef ook weer dat tussen droom en werkelijkheid soms prakti sche bezwaren staan? We geven het bericht met de nodige grovekorrel zout. Eén april ligt immers nog veraf. althans, want zoiets draait niet zelden anders uit. Dan was er ook Preben Larsen, de Deen die zich zelfs op pensioensleef tijd het Beverse publiek nog zal herinneren als een fanatiek tegen hem gekeerd volk. Hij gek scheerde er wat op los, maar werd toch ernstig toen zijn gele kaart ter sprake kwam: «Het was een volledig onterechte bestraffing. Ik was nog aan het rechtkrabbelen van mijn sliding bij die doelpo ging, toen Pfaff tegen mij aanliep in zijn haast om de bal opnieuw in het spel te brengen. De zes wer den weer eens volge- maakt, ditmaal echter met een kaart die ik ze ker niet verdiende.» R. COREMANS Gijzegem 3 Schoonaarde 1 Wilskracht Gijzegem wist zich in de voorbije we ken in de kopgroep van vierde H te hijsen. Speler trainer Frans Roeland, ex- Eendracht Aalst, mag als de grootste bewerker van deze prestatie genoemd worden. Niettegenstaande zijn 37 lentes is good old Frans nog steeds een goed ge smeerde draaischijf voor de groenzwarte formatie. Naamgenoot Roland Roe- landt opende de score maar tien minuten later maakte Schoonaarde gelijk via een strafschop In de tweede helft gingen de bezoekers zowaar druk- ken maar Gijzegem wist toch de beste kansen te scheppen. Na 65 minuten mocht Frans Roeland van- op de elfmeterstip aanleg gen maar de bezoekende doelman ranselde de bal uit het doel vlak. Een attente Roland Roelandt was ech ter gepast gevolgd om de terugbotsende bal in het net te deponeren Schoonaarde bood stevig weerwerk en bleef op zoek naar de gelijk maker maar Wilskracht loste achteraan alle proble men keurig op. Kort voor tijd maakte Meersschaert J dan een derde en beslissend doelpunt waarmee de Gijze- gemse overwinning een feit werd. J.O.

De Voorpost | 1981 | | pagina 32