grooMede hof stade, gijzegem tste Wim De Craene als artiest uit het Leedse S.G.B. kijkt in medicijnkast DUIVENMAATSCHAPPIJ DE EENDRACHT: KAMPIOENENDAG Atletiekvrienden Hofstade organiseren eerste Nationale Damesveldloop Pel HEKELEERTIES Prachtig initiatief, maar nauwelijks respons... jSTd-nS hhf pDeovinciasl «tsr De Voorpost - 23.1.1981 - 7 De dansavond van de Chiro gaat door op zaterdag 31 januari 1981 om 21 uur in de zaal Welkom met Ludwigs Diskoteek. Atletiekvrienden De eerste nationale damesveldloop van de atletiekvrien den van, Hofstade gaat door op zondag 1 februari 1981. Terrein FC Wilskracht Hofstade Alle kategorieën. Eerste start om 14 uur 30. Grote ereprijs kwaliteitsbeenhouwerij Johny. Erfenissen en testamenten Het Katoliek Vormingswerk voor Landelijke Vrouwen richt op donderdag 22 januari 1981 een voordrachtavond in over «Erfenissen en testamenten». Om 19 uur in het zaaltje van het patronaat. C.M.B.V. Het jaarlijks familiefeest van de C.M.B.V. gaat door op zondag 25 januari 1981 met een feestmaal in zaal «Centra le». Vooraf om 19 uur misviering in de parochiekerk. Willem Vermandere De voorverkoop van toegangskaarten voor het optreden van Willem Vermandere op 14 maart 1981 om 20 uur in de parochiezaal is reeds begonnen. Kaarten aan 100 fr. te bekomen bij de bestuursleden van het Davidsfonds, afde ling Hofstade. Relaxatietechnieken De eerstvolgende groep start op 4 februari 1981 en loopt over zeven achtereenvolgende woensdagavonden. Naast het aspekt van regelmatige ontspannenheid vormen de aangeleerde technieken een doeltreffend verweer tegen stress-situaties en overspannenheid. Informatie en inschrij vingen in overleg met Staf Keymeulen. Voor afspraak: tel. 21.91.89 of 21.73.41. Omdat het bestuur van de S.G.B., de Socialistische Gepensioneerden Bond van Hofstade, het nuttig oordeelde de leden te informeren over «Gebruik en misbruik van geneesmiddelen», werd dokter Goossens aangezocht dit onderwerp te komen behandelen in het Volkshuis. Omdat dit onderwerp niet alleen de belangstelling wegdroeg van de aanwezigen, maar er ook in ruimere kring interesse voor bestaat, is het niet zonder nut hier de essentie van het betoog van deze geneesheer weer te geven. In België worden jaarlijks enorme bedragen uitgege ven aan geneesmiddelen. Toch loopt men niet bepaald voor alles naar de huisarts. Die wordt slechts voor een kwart van de lichamelijke klachten geraadpleegd. Voor de,kleine kwaaltjes redt men zichzelf wel. Daar is niets op tegen, zolang er maar ver standig wordt omgespron gen met allerlei pillen, ta bletten en poeders die men zichzelf voorschrijft. Hoe noodzakelijk medikamenten ook zij'n, zij blijven altijd het gevaar in zich houden van naast hun heilzame werking ook schadelijke neveneffek- ten op het lichaam uit te oefenen. In de meeste geval len echter is deze schadelijke werking een gevolg van het verkeerd gebruik van het ge neesmiddel. Medikamenten, aldus dok ter Goossens, zijn in feite zo oud als de mensheid die steeds heeft getracht het lij den te verzachten en de kwa len te genezen. Alle poeders en dergelijke zijn in feite scheikundige of plantaardi- Naar jaarlijkse gewoonte richtte de duivenmaatschappij De Eendracht, Eeckhout- straat 1, te Hofstade haar traditionele kampioenendag in. Op het programma stond onder andere een gezellig etentje dat tot ieders voldoening verzorgd was door restaurant het Safken. Tussen de soep en het hoofdgerecht had de maatschappij de eer en het genoegen de afgevaardigde van de minister van het Vlaamse Gewest Mare Galle te mogen verwelkomen, namelijk de heer Eddy Dierickx. Hij was aanwezig om in naam van de minister een geschenk te komen overhandigen aan de algemene kampioen De Croock Emiel. Bovendien verscheen later op de avond de afgevaardigde van de Koninklijke Belgische Duivenbond, de heer Georges Van Malderen om aan de heer Joannes Moens een gouden medaille te overhandigen als beloning voor zijn vijfendertig jaren van trouwe dienst in de maatschappij De Eendracht. Na enkele redevoeringen en een drankje werden de volgende kampioenen gehul digd: De Croock Emiel, algemeen kampioen; Dhaese Jozef meeste prijzen oude duiven. De Rop L„ kampioen meeste prijzen jonge duiven, Moens Helena kampioen 1 plus 2 oude duiven, Bullimore Willy asduif oude duiven. Van den Abbeele Ph. meeste prijzen jaarduiven, Heckhout P. kampioen 1 plus 2 jaarduiven, De Thaey Irma asduif jaarlingen, Dalschaert Kamiel twee eerst afgegeven jonge duiven en tenslotte Roels Leon asduif jonge duiven. Zij mochten van de voorzitter van de maatschappij De Rop V. een trofee in ontvangst nemen. De maatschappij richt op 14 februari 1981 een bakschieting in naar honderd kippen en konijnen. Men kreeg ook de toezegging om met de medewerking van E. Dierickx, op 1 mei 1981 een vlucht uit te schrijven met medewerking van Minister Galle. ADB ge middelen ten voordele van de zieken. Eens dat men ze in huis heeft stelt zich de vraag wat er moet mee ge beuren en vooral hoe ze moeten opgeborgen wor den. Ze dienen bereikbaar te zijn, dus bij de hand, maar in geen geval in het bereik van kinderen. Door de gewoonte om deze produkten" een zo mogelijk aangename smaak te geven, zijn de kinderen meestal niet in staat het er aan verbonden gevaar te on derkennen met alle gevol gen vandien. Dokter Goossens onderstreepte dan ook met klem dat opber gen achter slot en grendel geen overbodige maatregel is. Bovendien verdient het de voorkeur de geneesmid delen luchtdicht, in het don ker en op een vochtvrije plaats te bewaren. Zuurstof en licht kunnen immers oor zaak zijn van een reaktie waardoor de nuttige wer king kan verloren gaan of bijwerkingen kunnen op treden. Vervaldatum Op de meeste verpakkin gen staat een vervaldatum die nauwlettend in het oog dient gehouden te worden. De vraag wat moet wegge gooid worden en wat nog kan bewaard worden is niet zo maKkëTijk te beantwoor den. Sommige medikamen ten zoals aspirine bijvoor beeld, blijven meestal wel een jaar of twee goed. Met drankjes en zalfjes daarente gen is het beslist niet zo. Een heel goede algemene stelre gel bestaat er in elk jaar het medicijnkastje uit te kuisen en alles weg te gooien wat een half jaar oud is. Zonde, zal men misschien zeggen, maar voorzichtigheid is ook de moeder van de medicijn kast. Een stelregel van dok ter Goossens is de volgen de: geneesmiddelen alleen gebruiken op voorschrift van de behandelende genees heer. Niet méér (gevaar voor bijwerking), niet te weinig (anders sorteert het geen ef- fekt) en ook niet te kort (zo niet bestaat het gevaar voor een heropleving van de ziek te). Van evenveel belang is het gebruik op de juiste ma nier. In- en uitwendig ge bruik per vergissing met el kaar verwarren kan oorzaak zijn van vergiftigingen met fatale gevolgen. Het tijdstip van toedienen heeft ook zijn betekenis, want zo zijn er medikamenten die tijdens of vlak na het eten ingenomen, hun uitwerking verliezen. Daarbij is de dosis anders voor kinderen dan voor vol wassenen, gezien het ver schil in lichaamsgewicht. Een juiste dosis innemen is ten andere ook van belang om mogelijke verslaving te voorkomen. De grootste na druk werd door spreker ge legd op het ongeoorloofde van het dokter spelen voor zichzelf, de zogenaamde au- to-medikatie. Elk genees middel wordt voorgeschre ven in funktie van de klach ten van een welbepaalde persoon en elk ziektebeeld verschilt van een ander. Een gewone diarree die de ge- buur ook heeft kan verschil lende zeer uiteenlopende oorzaken hebben: een maagafwijking, een ontste king van de dikke darm, een infektieziekte. Hetzelfde symptoom kan aldus meer dan een oorsprong hebben en meer dan een behande ling vereisen. Nog in ver band met de mogelijke ver slaving werd de huidige wet die de terugbetaling van de slaap- en rustgevende mid delen uitsluit een goede in greep genoemd. Dokter Goossens leverde kritiek op de wetgever omdat deze nog steeds produkten laat afleveren zonder enig voor schrift maar die niettemin zeer schadelijk zijn. Meer be paald werden de gekende «witte poeders» gehekeld naar dewelke voor alles en nog wat gegrepen wordt, die met schrikwekkende hoe veelheden worden ingeno men met vaak onomkeerba re letsels aan maag en nie ren als uiteindelijk enig re sultaat. Bij raadpleging van een geneesheer, aldus dr. Goossens, is het van belang de arts op de hoogte te bren gen van hetgeen men reeds gebruikte. Doe de medika menten mee en laat ze hem zien, ried hij aan. Natuurlijk is het niet altijd eenvoudig deze zaken te onthouden. Daarom werd aanbevolen een in Aalst verkrijgbare «ri- sikokaart» te vragen. Daarop worden alle geneesmidde len aangetekend die vroeger reeds werden gebruikt. Een laatste woord werd gewijd aan de inspanningen die de wetenschap zich de laatste jaren getroost om ziektes zo veel mogelijk te voorkomen. De suksesrijke inentingen te gen pokken en tetanos wer den in herinnering gebracht. Ook de inenting tegen rode hond werd aangeraden. Be sloten werd met de waarde van de geneesmiddelen te beklemtonen, echter niet zonder er op te wijzen dat ze op de juiste manier moeten gebruikt worden. A.D.B. Met de «Atletiekvrienden Hofstade» kreeg deze deelge- wordt gegeven om veertien meente er een nieuwe sportklub bij toen deze in 1979 werd uur dertig (14u30). Er zijn 11 opgericht door enkele oudere leden van Eendracht Aalst, verschillende reeksen: pu- Het begon allemaal tamelijk schuchter met sporadische pillen A en B 1000 meter trainingen die in groepsverband tijdens de avond plaats miniemen A en B 1000 me- vonden. Het duurde evenwel niet lang toen, bij wijze van ter, kadetten A en B 1500 proef een oefenveldloop werd georganiseerd voor atleten die bij Eendracht Aalst waren aangesloten, evenals voor de niet-aangeslotenen. Deze veldloop kenmerkte zich door veel bijval, reden waarom werd besloten het jaar daarop het nog eens over te doen, met evenveel sukses. Men schreef toen 1978. Reeds in dat jaar gingen hier en daar stemmen op om een volwaardige atletiekklub in het leven te roepen. Deze werd dan uiteindelijk veldloop sloot 1979 af en in uitreiking van de prijzen zal opgericht in 1979 met de het ..aj°p vol9ende jaar p|aats vinden in de kantine volgende bestuurskern: De werd in de eerste plaats aan- aan de omloop vanaf 15 uur Cuyper Jozef, voorzitter; De ^adit besteed fan de uit- 15 Bruyn Herwig, secretaris; breidmg van de ledenkern. Van De Keer Jozef, penning- Damescross. Alhoewel de klub zelf de be- meester; Van De Meirssche Op zondag 1 februari 1981 schikking heeft over vier Jozef, organisatie; Claeys staat de eerste nationale da- kleedkamers, toch diende er Frangois, publiciteit en met mesveldloop op het prog- voor deze bijzondere gele meter, plus klubklassement (kl.kl.), scholieren A en B 2000 meter plus kl. kl., junio res 3500 meter plus kl.kl., seniors 4500 meter plus kl.kl veteranen 3500 meter plus kl.kl. en daarnaast ten slotte het algemeen kl.kl. De Vereniging SCJV Jonge Mutualisten heeft het vorig wee kend helemaal niet getroffen. Het regende pijpestelen, het komt nogal dikwijls het the- bliksemde, het donderde... Met als spijtig gevolg dat zaal ma auto naar voor; «Dat ik «De Lelie» (Kasteeldreef 26, Lede) helemaal niet volliep zing over het heen en weer voor een knappe Wim De Craene. Maar Wim liet zich trekken van mensen is toch daardoor helemaal niet kennen; als een volleerde liedjes- maar heel normaal, ledereen zanger-artiest bracht hij zijn prima programma en de pak heeft zijn mond vol van be- weg vijftig aanwezigen genoten er met volle teugen van en weging, snelheid en zoeken, vergaten er zelf het triestige Belgische rotweertje bij... Verder hebben zijn liedjes Vereniging S.C.J. V. is een lente zonder regen. ook dikwijls een auto-bio- groepje jongelui dat het Ie- Wim De Craene en zijn mak- grafische inslag. Het top- venswaardig initiatief nam kers lieten het allemaal niet nummer van zijn repertoire artiesten uit de streek een aan hun hart komen; met blijft nog steeds zijn hit kans te bieden hun talenten zijn vieren brachten zij het «Tim», een song die hij aan Groot-Aalst te tonen, 'n Soort promotiekans zou je het kunnen noemen. Zij zien het als een nieuwe vorm van jeugdwerking; op het tradi tionele jeugdhuis - met pint jes, weliswaar enkele Belgi sche frankskes goedkoper als op kafee - komt langzaam maar zeker sleet. De jeugd, de nieuwe generatie uit een nieuw decennium pikt dit helemaal niet meer. Hieraan willen deze jonge mutualis ten iets veranderen1 teveel jongelui verprutsen hun tijd op kafee of in dancings. Jon gelui willen wel iets anders, maar ze vinden niets anders. Tegenwoordig hebben im mers vele organisaties de nnnmf V? °i* hur? broek beste van zijn lange karrière schreef in nauwelijks twintig H, scheuren op he, podipm 0na di, s|Qeg minuten m de liedieskroeg k nr„gTr7vVan|ftP°P: beslist in bij het magere pu- 'De Kneut'. Ook met zijn an- Mi.t. Jr S C J Jonge b)jek Zjjn repertoire heeft dere hit «Meisjes van acht- Mutualisten gaan er echter „,ol „a,,^orLnn nn,iD,. r.w kü als bestuursleden tenslotte Claeys An en Van Zwol Luc. Nog steeds in datzelfde stichtingsjaar leverden de atletiekvrienden liefst 15 le den die hun aktieve mede werking verleenden aan de organisatie van de penalty- in bokaal alsook aan de atle- pen te komen. In zijn lied es knm, nnnal rlikwiils h». th„. tieknamiddag voor kinderen van Hofstade. Dit laatste was een initiatief van de wijk- sportraad in het kader van het «Jaar van het Kind». Liefst 168 kinderen namen er aan deel. Een nieuwe oefen- ramma, er worden meer genheid uitgekeken te wor- danvierhonderd deelneem- den naar bijkomende acco- sters verwacht. Met deze modatie omhet aanzienlijke cross zijn de atletiekvrien- jno|„omo,r„D|u deelnemersveld een deqelijk J t H„,in Z onderkomen Ie bieden Dit inn nrn JÜniSL. h». werd aevonden in de lokalen hLZ d= nabijgelegen plaatse, lukt, volgend jaar een bod te festat ^faat door o™ d<= rondhei voethalterrein van enkele kampioenen n eigen rondhet voetbalterrein van Wilskracht Hofstade. De eer ste start van deze «grote Ere prijs van Kwaliteitsbeenhou- rangen wordt er veel ver wacht van Anne Marie Van Nuffel, Marie Jeanne De Rid der, en Ingrid Van Marcke. nog een scherper sarkasme? ring) een iet of wat gefot - ongenadig tot je door dat je ceerde indruk. Maar dat er werkelijk stil van werd en kwam dan nog allemaal onze rotte aardbol ging rela- goed in orde met zijn hits. tiveren zoals Wim. Eigen er- I, UCI, Cl I IIIVJIIU Vdll VldlbhC. wen, Johny, Hoogstraat.. Deze |aa(s«e doe, he, trpu. wens steeds beter. Verder zullen atleten uit Baasrode, Zele, Denderland, Lebbeke, Vlierzele, Opwijk, enz. aan de start komen om hun kan sen op de goed gekozen en niet te onderschatten om- loopte verdedigen. Men is op dit ogenblik volop bezig met het verzamelen van prij zen en het verkopen van lo ten voor de tombola om de kosten te dekken. Als de veldloop geen succes wordt, zo verzekeren de organisato ren, dan zal de oorzaak daar van in geen geval bij hen dienen gezocht te worden. Er wordt nu nog gehoopt op een massale toetreding van nieuwe leden om, wie weet, in de nabije toekomst met een eigen atletiekploeg te kunnen uitpakken op officië le wedstrijden. Ondanks grote kaartenverkoop was er een kleine opkomst voor Wim De Craene. (Nic) varingen in verband met lu dieke volkswijsheid, met het gezag - is er wel nog gezag? - en met de bekrompenheid boetseerde en kleurde .hij, samen met zijn drie vlotte en prima meestergasten tot een ongemeen origineel spekta kel. Verder hoedje af voor zijn briljante teksten, hoewel soms moeilijk toegankelijk. Hier en daar heeft Wim ze enkele keren te veel onder gedompeld in het badje van weemoed en 'melancholis- me en gaven ze dit (slechts na een allereerste beluiste- wel veranderingen onder- tien» speelde hij zich in de gaan; hij is (resoluut) afge- kijker. Het begrip dat bestaat stapt van het strakke klein- bij het publiek voor zijn lied- kunst-stramien en zoekt nu jes met betekenis kwam vlug zijn heil in een mengeling tot uiting in het applaus, dat van hedendaagse muziek- spontaan losbarstte in de stromingen; dit wil dus zeg- zaal. Zijn nummers praatte gen dat ook de invloed van hij aan elkaar met leuke ska, reggae en new-wave anekdoten, soms zelfs iets té merkbaar en hoorbaar w^- pikant tot groot jolijt van het ren. De kunst bestaat erin publiek. Maar bij aandachti- roet de broodnodige geest drift en enthousiasme tegen aan; dit eerste konsert werd geen sukses kwa publieke belangstelling, maar toch la ten ze de moed niet zakken. Vol interesse kijken ze uit naar hun volgende aktiviteit; op 20 februari verwachten ze de populaire Leedse groep hi'lf'honil»6'^ Da?en e"om jong te blijven, steeds ge beluistering drong de 9 langzaa met jets njeuws op de prQp- vlijmscherpe ironie - of is het die de zaal dapper meezong. Kortom, Wim De Craene maakte een betere indruk dan voordien. Het geheel kwam heel wat spontaner over, niet meer zo strak ge- struktureerd en wij (en blijk baar ook de zaal) mochten dit wel... De oorspronkelijke ziel van de kleinkunst bleef ergens aan de oppervlakte geneutraliseerd en de prima rock 'n roll invloeden kwa men prettig over. Vergelij kingen maken met andere liedjesmakers, is wel uit den boze, maar Peter Koelewijn kon wel eens een 'doordruk' zijn of was het net an dersom? Tenslotte nog een pluim voor S.C.J.V. Jonge Mutua listen die beslist hun inspan ningen moeten voortzetten. In samenwerking met B.J V. (Bestuur Jeugdvorming) verwachten zij nog in hun voorjaarsprogramma 20 februari: Stampen en Dagen 27 maart: Joystick Alle konserten gaan steeds door in zaal «De Lelie» (Kas teeldreef 26, Lede om 20 uur). Noteer maar alvast in jullie agenda en tweemaal - bij voorkeur met een dikke rode stift - onderlijnen want het loont beslist de moeite! Nog dit jaar zal er bij de atletiekvrienden een grotere nadruk gelegd worden op de reeds genoemde trainingen in groepsverband. Zowel de jeugd als de ouderen zullen daarvoor worden aangetrok ken. De oefeningen zullen vier maal per wèek gehou den worden onder leiding van een oefenmeester. De deelname is volledig gratis. Wel wordt er, om met de voorschriften op administra tief gebied in orde te zijn, een jaarlijks lidmaatschaps geld gevraagd van twintig frank. A.D.B. EEN VERVOLGVERHAAL VAN SYLVAIN VAN DER GUCHT Op het venster werd licht getikt. Vermeulen spoedde er zich heen, fluisterde iets dat Treems niet kon verstaan en zei: Het ogenblik is gekomen. Po zal binnenkomen. Hou u gereed en vrees niets. Tien kloeke mannen staan klaar om een handje te helpen waar nodig. Kom nu langs hier buiten. Treems en Vermeulen stonden buiten, in de tuin. Zoals voorzien was door Vermeulen rustte de proku- reur buiten even uit vóór de deur van -Belle Vue», afgemat als hij was door zenuwachtigheid. Was het met de postwagen niet erg geweest? Eerst was een paard, dodelijk gewond neergevallen en na een uur wachten om een ander paard naar de stad te halen was een wiel van'Collaerts postwagen gedraaid. Toen de prokureur besloot in de herberg binnen, te gaan kraste de uil driemaal. In één teug dronk Po het glas bier uit en van de waard vernam hij dat -de Binders zouden worden uitgeroeid- en dat de heren van de stad hier waren geweest en nu bij de meier waren. De prokureur zou er heen gaan en sloeg begeleiding af. Met zijn beide pistolen voelde hij zich veilig. Wel liet hij zich de weg aantonen die tussen de negende en de tiende boom begon. Door het Elsterbos. Dat hij de dood tegemoet liep vermoedde hij uiter aard niet. Weer hoorde hij driemaal het krassen van de uil. Zou dat van Binders zijn? Dat twaalf gestalten hem in de duisternis volgden, had hij niet gezien. Eén van hen liep een tiental meter vooruit met in de hand een flikkerend voorwerp: de vergiftigde dolk. Net toen Treems wilde toeslaan weergalmde een pistoolschot. Po zag de kerel, die met de dolk in de hand op hem wilde toespringen, en greep een pistool. Uw wapen neer, of we snijden U in vieren. We zijn hier met een dozijn vastberaden mannen en zullen u een ongehoorzaamheid niet vergeven. De man die voor U staat is ons opperhoofd en voor U een bekende. Het is advokaat Treems. Treems?! riep de prokureur verbaasd uit. Ja, Treems, die U komt rekenschap vragen in het belang van de Binders, antwoordde de advokaat. Ik dacht wel dat Treems een schelm was. ant woordde de prokureur en wil met hem strijden, man tegen man. Nadien kunt ge met mij doen wat ge wilt. Een klein mager manneke trad vooruit en bezwoer de prokureur geen enkele poging meer te doen tegen de Binders en de zaak Rigault te laten rusten. Dan kon hij zijn strijd met Treems aanvangen. Ik zweer het, zei Po. Sprietvlechter, want die was het geweest, fluisterde Treems in het oor niet te vrezen. Bij de eerste steek zou hij hem doden. Op een open plek werd halt gehouden. Fakkels werden uit de hut gehaald en ook twee wapens. De Binders hurkten neer en zouden de ontknoping van het drama passief meemaken Beide strijders kregen een degen. Po had de zijne beproefd maar bij de overhandiging van het wapen aan Treems had Vermeulen hem zo spottend bekeken dat angst door de leden van de advokaat rilde. De degens knarsten tegen elkaar, flikkerden in de schijn der fakkels. Toen na een paar minuten Treems kans zag een goede stoot te wagen naar de prokureur kaatste het wapen, door een onzichtbare veer bewogen, terug. Po maakte er gebruik van om zijn blinkend lemmet in de borst van Treems te planten. Hij zakte neer als een oude eik. Po trok zijn degen terug en wierp hem, vol bloed, weg. Zijn hand zat ook vol bloed doch hij meende zich in zijn drift te hebben gekwetst. Hij wistte met een zakdoek het bloed weg, kruiste de armen en staarde de - rovers uitdagend aan. Deze stonden bij de reutelende Treems die zijn laatste woorden sprak: -Erbarming. ik ben niet plichtig.' 1 Sprietvlechter trad nu op Po toe en zeide: -Ge kunt nu gaan. Maar vergeet nooit uw eed. Het geheim van Rigault is thans met hem de vergetelheid ingetreden-. Po zwoer nogmaals en wilde vertrekken. Wacht even, zei Sprietvlechter, ge kunt in de wagen van Treems stappen die niet ver van hier staat. We zullen terzelfdertijd de advokaat naar zijn woning voeren. Zo geschiedde, in volledig stilzwijgen. Nu en dan wreef de prokureur de wonde aan zijn hand. Wat jeukte die toch.' Hij deed wat speeksel aan die lichte schram. Nog waren ze niet aan de koets als de prokureur vroeg wat trager te stappen. Hij kon niet volgen. De benen wogen hem zwaar, de knieën knikten en zijn tong was beklemd en zijn gehemelte droog. Hij viel. Schuim parelde op zijn blauwe lippen. Een hees gegrol steeg hem uit de keel en een klacht scheurde uit zijn boezem. Nog één kramp, één rilling en voor de tweede maal zong de wind het pijnlijk dodenlied. Sprietvlechter lachte. Makkers, de Bende is gered'. Geen gevaar nu meer. Ge krijgt elk twintig kronen. Feest er goed mee. V ermeulen greep de teugels ei^Sprietvlech ter verge zelde de twee lijken in de koets. Te twee uur kwam de koets aan de woning van Treems waar beide lijken werden binnengesleept met de hulp van Clara, de nieuwe -meid-. Het lijk van de prokureur werd op de tafel in de huiskamer gelegd en het werd van alle papieren beroofd. Vóór de mond werd een doek aangebracht. Langs een geheime trap. waar bij Clara met een olielamp voorlichtte, bracht Vermeu len het lichaam naar de Dender. Gabriëlle was ondertussen door Vosselaer ontboden geweest en hoe Sprietvlechter zich ook inspande en de notaris bedreigde, van Gabriëlle zou men nooit meer horen. En Treems dan? wordt voortgezet/

De Voorpost | 1981 | | pagina 7