epembodegem r j§ faluintjes K.A.V.-Erembodegem-Terjoden ganse jaar aktief Als de ziele luistert... V0N(C)KJES VERKOOP RIJWIEL- EN BROMFIETSPLATEN MEIVISKOPIES ROOSJES EN DOORNTJES BLOEIENDE HOPPERANKJES Rap zijn wint 8 - 23.1.1981 - De Voorpost 't Werd muisstil in de parochiezaal van Erembodegem nadat de Heer Albert Van Schuerbeek, voorzitter van de plaatselijke Davidsfondsafdeling, er verleden vrijdag, ver scheidene tientallen aanwezigen verwelkomd had op de poëzieavond rond werken van Guido Gezelle. 1980, het Gezellejaar, is weliswaar voorbij... Maar toch vinden we het echt zinvol dat Davidsfonds-Erembodegem, ook nu nog, bij de aanvang van het nieuwe jaar, heel wat aandacht wil vragen voor deze grote kunstenaar en het onvergankelijk poëtisch werk, dat hij ons heeft nagelaten. Tine Ruysschaert slaagde erin het publiek echt te boeien met de op eenvoudige wijze gebrachte verzen van Guido Gezelle. «Als de ziele luistert, spreekt het al een taal dat leeft». (Per) Het fijne, voorgedragen pro gramma werd naar het titel gedicht «Als de ziele luis tert» genoemd. En het ge heel werd aan elkaar «ver klankt» door de prachtige harpbegeleiding van Pia Goetinck. Het zette iedereen aan om echt te «luisteren» en van dichtbij kennis te ma ken met een muzikante die zeer goed weet op welke se rene wijze de snaren van een waardevol muziekinstru ment zoals de harp, getok keld moeten worden... 't Was doodstil in de zaal en iedereen luisterde vooreerst met volle aandacht naar «O! 't ruischen van het ranke riet» uit een dichtbundel «Vlaemsche Dichtoefenin gen» die verschenen is in 1858, dat vervolgens wel kontrasteerde met «Het Schrijverke» dat «den heili gen name van God» op het water schrijft, ook met «O wilde en onvervalste pracht» dat dateert van 1893: «O Wilde en onvervalste pracht, der bloemen, langs de wa tergracht! Hoe geren zie, ik u aangedaan, zoo 't God ge liefde, in 't water staan!» en met het overbekend gedicht «Boerke Naas». Op 8 mei 1858 woonde Ge zelle, toen priester en leraar, samen met zijn leerlingen uit de poëzis, de uitvaart bij van een overleden klasgenoot. En kort daarop schreef Ge zelle zijn «Kerkhofbloe- men»: het relaas van die uit- vaart.«Traagzaam trekt de witte wagen door de stille straten toen, en 't is weenen, en 't is klagen dat ze bin de wijte doen!»... klonk het uit de mond van Tine Ruys schaert. En ietwat later werd met aandacht geluisterd naar een geestdriftig gedicht O Landeke»: «O Landeke! Het jaarthema «Ik leef, maar niet alleen» betekent heel veel voor een grote organisatie als de Kristelijke Arbeidersvrou wengilden. En ook in Erembodegem-Terjoden zetten alle bestuursleden van K.A.V.-Terjoden zich echt in om alle leden bij dit thema te betrekken. Op 12 januari zijn deze bestuursleden (en ook het K.W.B.- bestuur van Erembodegem-Terjoden) samengekomen in de parochiezaal van Terjoden, niet enkel om mekaar een zalig nieuwjaar toe te wensen, maar ook om zich even te bezinnen over de aktiviteiten van 't verlopen jaar en toekomstperspektieven vast te leggen. En zo U nu, samen met mij, werd het werkjaar ingezet, eens de kalender van de Om de vakantiestemming jaarwerking 80-81 overloopt, nog wat vast te houden, no- zult U het ongetwijfeld met digde K.A.V.- Terjoden alle het K.A.V.-afdelingsbestuur leden en hun familie uit voor eens zijn: deze kalender blijft een uitnodiging voor deze een ééndagsreis naar Parijs. Dank zij een uitstekende gids vrouwen die bewust verant- werd het voor velen een woordelijkheid dragen, het boeiende, aangename dag. zij voor hun gezin of voor Van 3 september 1980 tot hun medemens. En... voor 5 november 1980 was er, hen die er durven voor uitko- telkens op woensdagavond «omnium- sport» voor hen die niet alleen een sportief. men dat vrouwen elkaar no dig hebben in deze harde samenleving, is er steeds maar tevens een piezierig een plaats op de eerste rij! Op 6 september 1980 uurtje wilden beleven. Tij dens die dertien lessen kwam iedereen aan bod, zij het in een balspel, een volks dans, een wandel- of fiets tocht, ofwel in een klassieke gymles waarin de spieren werden wakker geschud! Op 11 september 1980 werd de «K» intakt gehou den met een H. Mis, opge dragen voor alle bestuursle den van diverse verenigin gen in Terjoden. Op 22 november barstte de parochiezaal van Terjo den bijna, van de luidruchti ge kinderstemmetjes, want het enthousiast publiekje wist dat poppenkast meteen kinderfeest is. Tijdens de pauze werden de kinderen blij verrast met een koek en een drankje, en na afloop van de voorstelling werden er leuke boeken gewonnen bij spel en dans. 20 december 1980 bracht een voorsmaakje van de feestelijkheden op het einde van elk jaar. In samenwer king met K.W.B.- Terjoden slaagde K.A.V.-Terjoden er in 186 mensen samen te brengen in een sfeervolle zaal, versierd met treffende wandteksten en een nette feesttafel nodigde uit tot een goed eetmaal. Theo Van Gy- seghem zorgde samen met zijn gezelschap voor een ge zellig uurtje waarin de kerstsfeer goed werd aange voeld. Een geslaagde tom bola volgde en zorgde er voor dat iedereen blij huis waarts keerde, 1981 tege moet... Wat het nieuwe jaar 1981 in petto heeft blijkt al even boeiend te zijn: Op 3, 10, 17, 24 februari, 4 en 11 maart zullen hope lijk, talrijke K.A.V.-leden sa menkomen in de paro chiezaal van Terjoden om er kennis te maken met en be geleid te worden door een dame die heel wat afwe? van haakwerk en macramèj Op 16 april 1981, wr donderdag, wordt iedere verwacht in de avondmis i zal gevolgd worden d( een bezinning. 26 april is de dag waaroi de jaarlijkse feestvergadej ring van K.A.V.-Terjoden z; ja plaatsvinden. Ook zal er terug een zwem |0p reeks georganiseerd worder gai gedurende de maanden me rer en juni. be. Uit dit alles blijkt duidelijk; |an er zijn mogelijkheden ge noeg om menselijk kontak eel te leggen. En, elke mens is we toch de moeite waard... me De groepsverbondenheidj gesteund op zelfrespekt er solidariteit met de mees: Jfi kwetsbaren, geeft ieder zij( I verantwoordelijkheid voot I een algemeen welzijn. Daar. om rekent K.A.V.-Terjodei op iedere vrouw! I (J.D.Ri Guido Gezelle werd geboren toch ook met veel gevoel, te Brugge op 1 mei 1830 en een idee te geven van het Je zijt maar kleen; niet groo- is overleden op 27 novem- leven en het werk van Guido ter zou 'k u geren; en 'k zie u ber 1899. Hij werd priester Gezelle, de grote dichter, die - en't en is maar één - en'k gewijd in 1854. Maar meest- ook romanticus, impressio- zie u toch zoo geren! Mijn al wordt hij niet alleen gety- nist, en grote verteller is Vlaanderen spreekt zijn ei- peerd als een natuurmin- geweest. gen taal; God gaf elk land de nend, eenvoudig, vroom, Vlaams priester, maar ook als één van de geniaalste en grootste dichters van de laatste 200 jaar. Zijn talrijke gedichten zijn een hymne aan God, uit lief de en dankbaarheid voor Zijn schepping. Gezelle dichtte over de natuur. Voor al de bomen, met al wat er groeit en leeft, in de lente, de zomer, de herfst en de win ter, vormen een hoofdmotief in zijn werken. Ook zijn voor keur voor de dieren, vooral vogels, met de zon, het on kruid en de bloemen, is op vallend. Maar niet enkel dit werk, maar ook zijn gedichten en mijmeringen over leven, dood en eeuwigheid, getui gen van zijn eenvoud en zijn een lofzang tot God. «Zijn echt poëtische luiste rende ziel verstond de taal van ai dat leeft» las ik on langs nog in een reeds ver geelde Gezelle-bloemlezing. Gedurende gans zijn leven heeft Gezelle ook een inten se belangstelling betoond voor het verleden van het Vlaamse volk. Dit alles werd ons verleden vrijdag, tijdens die Davids- fondsavond zeker verduide lijkt. Tine Ruysschaert is er in geslaagd aan iedere «luis teraar», in alle eenvoud en uiterste soberheid, maar Vormingsdagen Wie op een of andere wijze betrokken is bij volwassenen-, jeugd- of kinderliturgie houde volgende avonden vrij: don derdag 5 maart, 12 maart, 19 maart, 26 maart, 2 april en 9 april. De avonden hebben plaats van 19.30 tot 22.30 u. Nadere details volgen. «Den Berg» Deze wijk die zich ontpopt tot een entiteit met haar deelna me in groep aan de Faubourg-jaarmarkt en met het «Spel zonder Grenzen» organiseert een mis voor overledenen en voor 't welzijn van de families van «Den Berg» op zaterdag 24 januari te 19 u. Muziekkonsert Een konsert door de heropbloeiende Koninklijke Harmonie St-Cecilia Baardegem wordt voor zaterdag 21 maart in het vooruitzicht gesteld. Op het programma vooral populaire muziek. «Augustus te Spa» Als tweede stuk van het toneelseizoen programmeert «Hop in de Toekomst» opvoeringen van «Augustus te Spa», een ommezien in herinnering van Mark De Bie. Opvoeringen zijn gepland voor 14.2 te 20 u., 20.2 te 20 u„ 21.2 te 20 u., 22.2 te 15 u. en 28.2 te 20 u. Reserveren via telefoon 052-35.72.96. Jaar in beeld De VTB-VAB-afdeling toont beelden over het voorbije werk jaar op vrijdag 23 januari te 20 u. in 't Sportpaleis. Tevens diner met aperitief, wandelaarshapje, aspergeroomsoep, nieuwjaarsbabbelaars met kroketten, wijn, koffie en gebak. CVP-Bal Op zaterdag 21 februari vanaf 22 u. in het parochiaal centrum, bal van de CVP met het orkest The Musical Friends. Toegang 60 fr. Terug ingebroken Voor de tweede maal werd ingebroken in de karavaan- frituur aan het Parochiaal Centrum, Grote Baan, uitgebaat door Jean De Ridder. Langestraat 104 te Lebbeke. Er werd wisselgeld ontvreemd. De Ontvanger der Belastin gen van het 1e Kantoor der Belastingen te Aalst, Vlaan- derenstraat 1, brengt ter kennis van de personen van wie de naam begint met één der letters van A tot P, dat de verkoop van rijwiel- en bromfietsplaten zal aanvan gen vanaf maandag 2 fe bruari 1981, aan de loketten op het gelijkvloers, iedere werkdag van 9 tot 12.30 u. Bovendien worden voor alle inwonenden der deelge meenten, zitdagen gehou den in de oude gemeente huizen, telkens van 9 hot 12 u. en van 14 tot 15.30 u.: Hofstade: op maandag 2.2.1981 en dinsdag 3.2.1981 Herdersem: op woensdag 4.2.1981 Nieuwerkerken: op donder dag 5.2.1981 en vrijdag 6.2.1981 De zitdagen te Aalst gaan door: In 't Apostelken, Mijlbeek op maandag 9.2.1981 In St. Annakring, Roklijf op dinsdag 10.2.1981 Kring Immerzeeldreef op woensdag 11.2.1981 H. Hartkring Dr. De Moor- straat op donderdag 12.2.1981 De kostprijs blijft onveran derd vastgesteld op 85 fr. voor een rijwielplaat en 135 fr. voor een bromfietsplaat. De kinderen dewelke op I.1.1981 de volle ouderdom van 12 kaar niet hebben be reikt, zijn niet onderworpen aan de belasting op de rij wielen. Kreatief Handwerk Tweede les kreatief handwerk op donderdag 29 januari in! het parochiehuis van 19 tot 22 u. Welkom aan alle gegai digden. SP-diner Op zaterdag 14 februari te 19 u. in zaal Breughel SP-diner.j Op het menu: aperitief, garnalencocktail, goudappelsoep,i kroketten met groentenkrans en runds- en varkensgebraad,) mokka en gebak. Prijs 300 fr. Medewerkers aan kerstfeest of bal betalen slechts 175 fr. Inschrijven vóór 8 februari bij Louis Saerens, Louis Dei Meyst of Maurice Barrez. Trommelkorps Ook het trommelkorps gaat aan de dis ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan en dit op zondag 22 februari te 15.30 u Friet met mosselen, film, ijstaart, twee konsommaties, gezellig samenzijn. Gratis. Belotkampioenschap Massale opkomst voor d€ ters. i derde ronde met liefst 73 belot- Hierbij de namen van de eerste tien: Marcel Beeckman (4.400), Constant Van den Eede (5.345), Henri Scheerlinck (4.321), Oscar Wauters (eveneens 4.321), Clement Van Damme (5.285), Eddy Callebaut (4.258), Clothilde Tilley (4.202), Richard Mertens (4.143), Jozef Van Biesen (4.124) en Petrus Pots (4.098), Volgende kaarting op zondag 1 februari te 18 u. in «De Rode Roos». Parochiaal leven In 1980 waren er 44 doopsels tegen 63 in 79, 42 huwelijken tegen 34 en 51 begrafenissen tegen 70 in 79. Kippendoder op ronde In de kippenren van Frans Goossens, Perrekouter 13, richtte een hond van een onbekende eigenaar schade aan. Enkele kippen lieten er hun hachje aan en een aantal is vermist. Pia Goetinck begeleidde Tme Ruysschaert op de harp. (Per) Danskursus K.A.V. Maandag 19 januari werd er terug gestart met een tweede reeks danslessen. Het is een enige gelegenheid voor dege nen die de kursus vroeger reeds gevolgd hebben, om zich te vervolmaken. Ook nieuwe kandidaten zijn zeer hartelijk welkom! De kursus wordt gegeven in de Crypte, omzeg gens iedere maandag te 20 u. Noteer daarom: maandag 26 januari: danskursus K.A.V. te 20 u. in de Crypte. N.W.K. Maandag 26 januari te 14 u. is er ook N.W.K. raadpleging in de Crypte. Bijbelbezinning De eerste Bijbelbezinnings-avond van 't nieuwe jaar gaat door op maandag 26 januari te 20 u. in de Parochiezaal Erembodegem-centrum. Wie de Bijbel van dichterbij wenst te leren kennen wordt zeker verwacht! Hobbynamiddag K.A.V. Dinsdag 27 januari te 13u30 in de Crypte. Kom je eens kennismaken? Koorrepetitie Alle koorleden komen samen op donderdag 29 januari te 19.30 u in de Crypte. Allen op post! Postzegelkring Dendria De postzegelverzamelaars worden verwacht in de Paro chiezaal, op zondag 25 januari te 10 u. ledereen welkom! Dagelijks bestuur KWB De bestuursleden KWBkomen samen op donderdag 29 januari te 20 u. in de Parochiezaal, Erembodegem-centrum. Leidstersvergadering VKSJ Alle VKSJ leidsters vergaderen in de G. De Schepperstr. op vrijdag 30 januari te 19.30 u. Pater Damiaanaktie Wenst U wat meer te vernemen over deze wereldaktie ten voordele van de melaatsen? Kom dan naar de info-avond over dit onderwerp, op vrijdag 23 januari te 20 uur in de Parochiezaal van Erembodegem-Terjoden! Toegang gratis voor iedereen! zijne; en, laat ze rijk zijn, laat ze kaal; ze is vlaamsch, en ze is de mijne!» en naar het mooie gedicht «Hoor, 't is de wind, 't is de wind, 't is de wind, en zoetende zucht hij om ruste te vinden,...» Na de pauze wisten Tine Ruysschaert en Pia Goe tinck, iedereen nog drie kwartier te boeien met het vervolg van hun echt ont spannend en meditatief pro gramma. En velen zullen nog wel graag terugdenken aan het gedicht «Dien avond en die Roze» dat ook Gezel les .leerlingen indertijd zo graag zullen beluisterd hebben. De ganse poëzie-avond was evenwichtig opgebouwd met een goede afwisseling van ontroerende, weemoe dige en levenslustige ge dichten van de WestVlaam- se priester-dichter Guido Gezelle. «'k Heb menig uur bij U ge sleten en genoten, en nooit een heeft een uur met U mij een enkle stond verdroten» hoor ik Tine Ruysschaert nog zeggen. en ietwat later «Er zijn nog blijde dagen in het leven» Ja, 't is een echt fijne, geslaagde, Gezel- le-avond geweest, dank zij Tine Ruysschaert en Pia Goetinck, waaraan het Da vidsfonds-Erembodegem, nu en dan, nog zal terug denken! E.D.B. Parochiecentrum Ontvangen U dit week-end Mimi en Clement De Meersman- Wille. Lering Voor de komende plechtige kommunikanten is er lering voor het 1e jaar elke zaterdag van 11.15 tot 11.45 u. en voor het 2e jaar de ene week in de kerk na de hoogmis en de andere ten huize in groepjes te regelen met de kategisten. Gevonden Mooie pels om rond de hals te dragen. Terug te bekomen Hoogstraat 11. Tentoonstelling Vandaag vrijdag 23 januari te 20 uur in het Kultureel Centrum Affligem opening van de tentoonstelling van werken, illustraties en tekeningen, van Rita Van Bilsen, regentes plastische kunsten en graduaat illustratie. Zij werkte en bekwaamde zich verder in Zaïre, Corsika, Italië, Groot-Brittannië, Zwitserland en Zweden waar ze ten ande re momenteel verblijft. Ze werkte voor bekende uitgeverijen, ontwierp boekomsla gen, schetste portretten en akwarellen. Haar voornaamste werk is echter het illustreren van kinderboeken. Rita Van Bilsen bekwam reeds tal van onderscheidingen, o.m. te Tokyo en Bologna. Deze expo is toegankelijk van vrijdag 23 januari tot en met zondag 8 februari. Op zaterdagen van 14.30 uur tot 20 uur en op zondagen van 11 uur tot 13 uur en van 14.30 uur tot 20 uur. «De kuituur van de Azteken» Over dit onderwerp gaat er te Affligem in het Kultureel Centrum een voordracht door op maandag 26 januari te 20 uur door Flor Gins. Nadere kennismaking met het land van de oude Azteken, Mexico, en met de overblijfselen van tempels en gebouwen, met de kuituur en de oude ge bruiken. Archeologisch museum Te Affligem wordt momenteel druk gewerkt aan de inrich ting van een archeologisch museum verbonden aan het Kultureel Centrum. De vondsten, de laatste tijd door de Archeologische Werkgroep Affligem gedaan, zullen er wor den tentoongesteld. Er zal tevens ruimte zijn om afwisse lend grafisch werk betreffende de oude abdij ten toon te stellen. Ook omtrent de geschiedenis van de Benediktijner- orde en het leven van deze monniken. Waarschijnlijk ope ning op het Benediktusfeest oo 21 maart e.k. *er lïwrt in Dtó. SxöWèüïua Jt Ki»ÏTcfi. Befin oe. De duivenmaatschappij «Rap zijn wint» uit Baardegem had vorig weekeind zijn jaarlijks eetmaal. Op 14 december 1980 werden 14 kampioenen in de bloemetjes gezet. Voor de lezers citeren we nog vlug de voornaamste prijzen: Oude: Theo Cooremans; jaarlingen: Jan Clauwaert en Jonge duiven: Petrus Doorns. De asduif in de oude gaat naar Theo Cooremans. De jaarling Etienne De Plecher en voor de jonge duiven werden het Marc Fieremans en F. De Feyter. (Per)

De Voorpost | 1981 | | pagina 8