Vlotte geboorte van Baardegems Ouderkomitee AFFLIGEMS MUSEUM VAN NU AF TOEGANKELIJK! Duo Huys- De Cock, talentvol koppel 5E EDITIE VAN HEKELGEMSE ROZENRALLY WORDT HET «HET G00SENBR0ECK»? ROOSJES EN DOORWTI ZANDSTEEWTIE KINDEREN ZETTEN PUNT ACHTER KARNAVAL-AALST MEN WEET NU NOG NIET WAT ER IN HERDERSEMS STORT ZIT V0N(C)KJE ME1VISK0PII Faluintjesmeisjes naar Top Kaarttornooi Na de eerder intieme vooropening volgde verleden vrijdag in het Affligems Kultureel Centrum de officiële opening van het Archeologisch Museum, een nieuwe parel aan de kroon van de aloude abdij Affligem waarvoor we vooral Dom Idesbald Verkest, Prior, in de bloemetjes willen zetten. Wegens enerzijds zijn kreativiteit en anderzijds zijn doorge dreven werkkracht. In aanwezigheid van Dom Filips De Cloedt, abt-visitator van de Vlaamse Provincie van Benediktijnen van Su- biaco, van burgemeester van Affligem Leo Guns met schepenen Gaston t' Kint en Arthur De Schrijver, van Hu- bert De Smet van de brou werij Op-Ale en het gere nommeerde «Affligems Bier» volgens de «formula antiqua renovata», van voor zitter van de Kultuurraad Yvan t' Kint en tal van ande re personaliteiten en belang stellenden opende Dom Idesbald samen met abt Joannes Goetghebeur nu plechtig deze merkwaardige archeologische tentoonstel ling met permanent karakter waarover we verleden week reeds uitvoerig relaas brachten. Met deze opening ging een oude droom in vervulling. Hoewel tijdens de Franse Omwenteling de abdij gron dig verwoest werd en er praktisch slechts één ge bouw resteerde dat nadien nog kon worden bewoond, waren er toch talrijke kleine re en grotere overblijfselen van een rijk verleden. Her en der verspreid of nog in de grond verborgen. Meer dan eens deed men dan ook toe vallig een verrassende ont dekking en tweemaal wer den sistematische opgravin gen georganiseerd waarvan de resultaten zeker niet on belangrijk waren. Zo in 1930 toen men op het terrein van de oude gotische kerk waarvan nog één bui tenmuur is blijven recht staan, zocht naar de graven van Brabantse hertogen die in Affligem werden bijgezet. Deze opzoekingen werden met grote nauwkeurigheid verricht onder leiding van Prof. Dr. Tricot-Royer, en leidden tot de opgraving van de resten van Godfried met de Baard (1140), zijn zoon Hendrik II (1141), zijn doch ter Aleydis en van Godfried van Leuven en Maria van Ename. Hun overblijfselen werden eerst bijgezet in de neo-gotische kerk van het herstelde Affligem. Nadien kregen ze een ereplaats in de pandgang van de abdij. Over de tweede fase sprak dan Frans Van Hellinghen van «het Graafschap Jette» die samen met «Ascania» de laatste jaren aktief waren. Werden er geen ophefma kende vondsten gedaan, toch werden zeer waarde volle stukken gevonden die soms een nieuw licht wier pen op het verleden van de abdij. Al deze stukken zijn thans met de week-ends in het museum te bekijken. LH Zoals trouwens in de andere scholen van het gemeentelijk onderwijs in Groot-Aalst wilde ook Baardegem overgaan tot oprichting van een Ouderkomitee. Op de derde oudervergade- naar Baardegem uitgeno- ring van dit schooljaar verle- digd om voor de verenigde den week had schoolhoofd ouders de werking van een Frans Hereman enkele men- ouderkomitee met voorde- sen met ervaring op dit stuk len en eventuele negatieve Tegelijkertijd met de plechtige opening van het Archeolo gisch Museum Affligem, blijvend geschenk voor de ge meenschap na het Benediktusjaar, werd een nieuwe ten toonstelling in de lokalen van het Affligems Kultureel Centrum opengesteld. Voor de organisatoren van de lustrum Rozenrally van Hekelgem werd het verleden zondag een meevaller. Was bij de traditioneel geworden autowijding met automobilis- tenmis in de abdij Affligem het weer eerder druilerig, 's namiddags genoten de 116 deelnemers van een lekker lentezonnetje. De organisatoren, de ge broeders Callebaut, die van wege de Hekelgemse Bloe- mistenbond de voorinschrij vers ook op een roos in luxe verpakking zouden vergas ten, hadden gezorgd voor een parkoers met angels en schietgeweren bij de vleet. Aan café Sportwereld waar de start werd gegeven was het dan ook een drukke be doening alvorens eigenlijk kon worden gereden want daar was reeds heel wat zoekwerk. Via de Mazitsstraat, het Hof Somergem, de Immerzeel met tal van moeilijkheden, de abdij Affligem en de wijk Doment te Meldert belandde de lange sliert wagens te Ternat om via Teralfene en Essene de finish te bereiken. Liefst voor 18.30 u. Iets waar de Meldertse Bezemwagens, hun naam eer aandoend, weer eens niet in slaagden. Deze rit was de eerste van het nieuwe seizoen geldend voor het Stoc-kampioen- schap. De organiserende klub Dendria, die de beker in de wacht sleepte, liet deze sportief over aan de tweede geklasseerde, «Mastentop» uit onze Kempen. De eerste tien geklasseerden waren dan Eugeen De Bont uit Malderen, Freddy Dubois uit Dendermonde, Norbert Rogghé uit Hekelgem, Jean Paul Coppin uit Herdersem, José De Roo uit Hekelgem, Hugo Mees uit Malderen, Daniël Duquet uit Wieze, Walter De Winter uit Heren tals, Jean Nols uit Boechout en Armand Vyncke uit Gent. Herkansing op paasmaan dag 20 april te Meldert voor de 14e Lenterally van «De Bezemwagens». LH In verband met de realisatie van «de nieuwe wijk» te Meldert langsheen de Mutsereelstraat wordt de bevolking ervan in kennis gesteld dat een onderzoek wordt ingesteld in verband met het geven van een benaming aan de nieuw ontworpen straat gelegen op het grondgebied Meldert- Aalst en uitmondend in de Mutsereelstraat. Het stadsbestuur stelt als be naming «Het Goosen- broeck» voor. Dit onderzoek heeft plaats gedurende dertig dagen vanaf 25 maart tot en met donderdag 23 april. De stuk ken zijn neergelegd ten stad- huize, Bevolkingsdienst in de Kattestraat en tevens in het dienstcentrum Meldert. ledereen kan er tijdens de kantooruren alle gewenste inlichtingen hieromtrent be komen. De dienst bevolking is toegankelijk op werkda gen van 8.30 tot 11.30 en van 14 tot 15 u. Het dienstcen trum is open van 8.30 tot 11.30 u. Zoais door insiders verwacht hebben Gerda en Bianca zich geplaatst voor deelname aan de Wereldkam pioenschappen twirling te Nice. Met kop en schouders stonden Gerda Cami en Bianca De Cock boven hun konkurrenten, de andere deelne mers aan de selektieproeven. Met een nieuwe show evolueren ze stilaan naar topsport en wel berekende sprongen en een ingewik kelde discipline. De verwachtingén van deze Faluintjesmeisjes zijn dan ook hooggespannen en nu is het intens werken geblazen om de Belgische kleuren hogerop te bren gen in een sport die nog door te velen wordt aange zien als een loutere blikvanger bij uitstappen en kermissen. Het wordt inderdaad een sport die uitstijgt boven de mening dat het slechts een mooi bloempje zou zijn dat met vrouwelijke charmes de mannen zou doen fluiten. Gerda en Bianca oefenen dan ook minimaal twee uur per dag zonder dat zulks hun studiën in de weg staat. Een dubbele prestatie dus. LH Gerda Cami en Bianca De Cock uit Moorsel, lid von de Blue Stars, samen even pauzeren na intense oefening. (K.D.C.) Opmerkingen en bezwaren nopens deze beslissing die het voorwerp uitmaakt van het onderzoek moeten schriftelijk worden medege deeld aan het Kollege van burgemeester en schepenen voor het verstrijken van de voor het onderzoek bepaal de termijn. De benaming «Goosen- broeck» lijkt ons persoonlijk gelukkig gekozen vermits ze historisch is gegroeid. Reeds in het in leder ingebonden historisch kaartenboek, be rustend te Aalst in het stad huis, en daterend uit 1727, komt deze benaming voor op de «derde carte». Samen dan met het nabijgelegen «Stevensveldt», «Swaenen- veldt» en «Parysveldt». Ook op de «Atlas cadastral de Belgique» op het «plan mar- cellaire de la commune de Meldert» vinden we deze be naming, echter reeds enigs zins aangepast als «Goosen- broek», gelegen tussen de Mutsereelstraat die haar naam ontleende aan het aloude Hof te Mutsereel, de Parijsstraat en de beek. Ook «Stevensveldt» heeft er reeds enige aanpassing ge kregen en werd, zoals trou wens de huidige straat, «Stevensveld». Bedag Regaus van Affligem sprak reeds over «Het Goo- senvelt», gelegen tegenover het Hof te Mutsereel, waar de abdij een bezitting had groot 3 dagwand en 23 roeden. Enerzijds ons baserend op de historie en ons ander zijds, ook om praktische re denen ons aanpassend aan de huidige schrijfwijze, lijkt de benaming «Het Goosen- broek» ons meest geschikt. Mede naar analogie met «Stevensveld» en met de vereenvoudiging en aanpas sing van de gemeentena men waarbij Aelst, Baerde- ghem, Maxenzele, Ghyse- ghem, Esschene, et tutti quanti toch reeds voorbij zijn gestreefd al kan ik me persoonlijk zeer goed voor stellen dat historisch gezien, voor de oudere benaming kan worden geopteerd. LH Hubert Huys, Zevergem 1948, heeft als zoon van een vader-schilder artistiek bloed in de aderen. Naast zijn meer technische scho lingen aan het St.-Lukasin- stituut te Gent blijft de na tuur voor hem de leerschool en voortdurende inspiratie bron. Ook zijn verblijf in de Provence heeft op zijn oeu vre onmiskenbaar sporen nagelaten. Huys stelde reeds tentoon in groepsverband in binnen- en buitenland en exposeer de verder individueel o.m. te Munkzwalm, Baaigem, St.- Niklaas en Laarne. Huys is bij zijn tochten in de Vlaamse Ardennen of elders in Vlaanderen of zelfs in «de Midi» de rustige explorator en observator. Vorm en kleur van beemd, bos of vij ver, door velen achteloos voorbijgegaan, fascineren hem uitermate. De wisseling der seizoenen, het verloop van een gewone dag, de di versiteit van daglicht en he mel, het houdt hem in de greep gekneld. In zijn schet sen, tekeningen, schilde rijen, poogt hij dan steeds dergelijke verrukkelijke beel den, in alle eenvoud beke ken, vast te leggen. Beelden van het milieu waarin we te weinig bewust mogen leven. Milieu dat we zo makkelijk schenden. Hubert Huys is een schilder die zich aangetrokken voelt tot het landelijke, het weidse landschap met erin de sla pende, of herkauwende koeien. De natuur in al haar facetten, zo 's winters met typische sneeuwlandschap pen als zomerse oogsttafe- relen onder de blakende zon. Dit alles met een eigen visie doch natuurgetrouw weer gegeven met een zo realis tisch mogelijk koloriet dat nooit schreeuwerig aandoet maar wel tot bezinning noopt. Een schilder van het typisch Vlaamse landschap in onvervalste heimatstijl bekeken door het oog van een natuurvriend. Monique De Cock, Gent 1952, wilde aanvankelijk kleuterleidster worden. Te kenen zit haar echter in het bloed en haast vanzelfspre kend wijdde ze zich, na haar studie, aan haar hobby. In St.-Lukas te Gent had ze Hu- bert als medeleerling en sa men ondergingen ze er de invloed van Gilbert Kle- mans. Ook wel andere in vloeden want de studie leid de hen naar hun huwelijk. Twee gelijkgerichte zielen verbonden door dezelfde ar tistieke bedrijvigheid. Monique De Cock evolueer de ondertussen tot een grafi- ca met een zeldzaam talent. Een begenadigde natuur die, wanneer ze de tekenpen hanteert, ons terugvoert naar de reuzen uit onze kunstgeschiedenis. Haar pen is, volgens Lie. De Smet, al leszins verwant met de ets naald van Rembrandt en de tekenstift van Michelangelo. Een pen vol fantasie die via trefzekere vormen schoon heid en glans produceert. De gebruikte techniek, die van de gewassen penteke ning waarbij fel verdunde inkten worden aangewend, leidt Monique De Cock tot zeer originele effekten en re sultaten. Eerst enigszins be vreemdend doch dra ver trouwd imponeert zij met een veelheid en diversiteit van objekten die haar poly- valentie demonstreert. Dorpszichten, kerken en ge bouwen wisselen inderdaad af met zwervers, negerkop pen of naakttekeningen, zon der het dan speciaal te heb ben over bloeien, hopperan ken en komposities aller hande. Ook kastelen ruines en zelfs eenfuturistisch aandoend mikrokosmos zijn haar niet vreemd terwijl de Vlaamse grootheid siert met enkele prachtige realisaties. U kan deze tentoonstelling nog meemaken dit week end op zaterdag 4 april van 14u30 tot 20 u en op zondag 5 van 11 tot 13 en van 14u30 tot 20 u. LH punten uit de doeken te doen. Schooldirekteur Theo Amant met lid van het Ou derkomitee van de school aan het Vredeplein Jos De Geyter en taaklerares Vivia- ne Lepouter brachten met hun grepen uit de eigen be levenissen dergelijk enthou siasme bij de aanwezige ou ders dat, wat eerst gepland was als een verkennende ronde uiteindelijk zou evo lueren tot een stichtingsver gadering. Een alleszins zeer makkelijke geboorte van het kersvers Ouderkomitee. Praktisch elk aanwezige wil de aktief medewerken nadat Jos De Geyter een schitter end en overtuigend pleidooi had gehouden voor de kleien dorpsschool waar ie dereen iedereen nog kent, waar de kinderen met de beste zorg kunnen worden omringd en niet gedeva lueerd worden tot nummers zoals in een mastodontinsti tuut quasi onvermijdeli De stier werd dadelijk horens gevat en een werd gevormd, kwam dan ook dezelfde avond, voorbereiding gende algemene ou< gadering die zal pla> ben op woensdag 8 a\ Hierbij dan de namen] het splinternieuw Een team dat alieszii de beste bedoelingi bezield. Voorzitter: Hubert Siel O/voorzitters: Alfons De] der en Karei Caris. Sekretaris-penningmt Paul Van de Velde. Verslaggeefster: Mw man Crabbe Public-relations: Jean eman. Bestuursleden: Jan Vai Eede en Magda Buyger Initiatiefnemer, schoolli Frans Hereman, ACV-CM-feestavond Jaarlijkse ACV-CM-feestavond op zaterdag 4 april in] Katholieke Kring, Nieuwstraat vanaf 19.30 u. met void programma: welkom etentje: halve kip, fruit, bruin brood, glas bier Inschrijving vooraf hiervoor vereist aan 100 fr. per perst Kinderen onder de 14 jaar: 50 fr. toespraak met diamontage door Rob Librecht, adji verbondssekretaris C.M. vanaf 20.30 u vertoning van de film «Denderroutei kwisavond met deelname van volgende parochiale ve| gingen: Alewin, Chiro jongens, en meisjes, KLJ meii KVLV, KAV, KBG, VOK, en NCMV. Fred Van Bilsen is kwismaster en Raymond Uyttersp oud-burgemeester, voorzitter van de jury. tombola. Gevulde groenten KVLV-Moorsel organiseert op maandag 6 april te 19 het KLJ-Heem een voordracht over «Gevulde groenti een lust voor het oog». Alle belangstellenden welkom. Lourdesreis De Lourdesreis werd gewonnen door nummer 79603 ft Reservenummers zijn 17749 wit en 177251 wit. Wint Lourdeskaars het nummer 324638. Zich bekendmakende" 2 E.H. Seps of bij Alice Daeleman, Kruisabcel 20. Brand De bliksem sloeg in op de Stevenskapel. Het dak vatte v evolu doch de opgeroepen brandweerlieden konden de vileVe haard overmeesteren. Dieven op ronde Bij Magda Vanderveke, Beekveldstraat, werd getracht breken. Er werd immers aan het deurslot geprutst A-ste zonder sukses. elka. bm ai tarte naai nvou het l troes New KVLV Op dinsdag 7 april in het Parochiecentrum te 19 u. koo^jj «Vlugklare gerechten». Auto-rally gratis! U kan, gratis, deelnemen aan de 14e Lenterally op p#' maandag 20 april en meedelen van de prijzentafel minimaal 50.000 fr. Zo U immers voor 15 april insch nt door betaling van 275 fr. (250 fr. voor VAB, BZW en 0 el zi leden) krijgt U bij de start een geschenk dat de waarde prob uw inschrijfgeld evenaart. Voor verdere informatie en v( rdier inschrijving J. Muylaert, Dorp 63, tel. 052-35.65.16. PRKC nks 0525226-68. VTB-VAB aktiviteiten in april Op zondag 12 april organiseert VRW-Affligem een zw |s c|j tocht van Kongoberg tot Zavelberg. Samenkomst aan kerk te Vollezele te 14 u. Totale afstand 10,5 km. ingekort worden tot 6,5 km. Maandag 20 april 14e Lenterally te Meldert In aanwezigheid van tal van personaliteiten waaron der burgemeester Louis D'haeseleer, gemeente raadslid André Dooms, PVV-voorzitter Alois Adriaens- sens, het feestcomité, Prins Karnaval Stefaan, Prins van Oost-Vlaanderen Paul, Cantinière van de Oude Garde alsmede het voltallig bestuur van de PVV Damesbond, heeft de Aalsterse jeugd op haar wijze karnaval gevierd. In de kategorie jongens van 2 tot 5 jaar won Axel Vergeylen (Mac Ajoin), bij de meisjes van 2 tot 5 jaar Hena Christiaens (PW Mascotte), Kenneth Van Lierde werd als (Brikaljong jr.) winnaar bij de jongens en Karen De"Leenheer (Dame) bij de meisjes van 6 tot 9 jaar. Steve Meert (Clochard) won bij de jongens en Barbare Christiaens (Miss Piggy) bij de meisjes van 10 tot 12 Al deze laureaten - door het volk verkozen - mochten een plakket en mooie prijzen in ontvangst nemen. Als KONING en KONINGIN werden verkozen (door een speciale jury) Steve Meert (Clochard) en Veerle Muylaert (Roma) beide ontvingen een prachtige beker. Er werd ook de meest KOMISCHE verkozen, Youri Meert (Voil Jeanette) ontving een Trofee en Steve Cornand (Caligula) werd door Prins Stefaan een prin selijke staf overhandigd. Niemand ging ontevreden naar huis, want alle deelne mers mochten mooie prijzen in ontvangst nemen. Vrijdag 24 april te 20 u toeristische cocktail in het Affligt 'a'er kultureel centrum met diamontage. Op zaterdag 25 april romantische avondtocht naar Kluizenkapel vanaf 20 u. Planten ven de meiboom i speelman Louis Fardeau. Teruggekeerd wordt naar A gem met fakkels, bollantaarns of flambauwen. Dit n l'jj* 11 on „..aImI.» c Vic 22.30 u. Totale afstand nauwelijks 5 km. Voor onze missionarissen Affligem organiseert in de Parochiale Zaal, Fosselstraat 6 fet 10 rr )om Lc roeii negt m) ei ilte. C deel t D( begin lei di rhet hij Als laatste punt van de agenda van de gemeenteraad van einde maart was het antwoord voorzien van het Schepen kollege op de interpellatie van CVP-raadslid Paul Stockman over een illegaal stort te Herdersem waar zich eventueel giftig afval zou bevinden. Tot een antwoord kwam het niet gezien de gemeenteraad door de diskussie over de Wallen- ring vroegtijdig diende afgesloten te worden. /-miii^cmi uiyaniaccu 111 uc r aiu^inaic Laai, uaaciauaai. - zaterdag 4 en zondag 5 april een pensen- en koteletten! es' mis ten voordele van Zusters Maria Christiaans en Wiv Hoi Bornauw, missionarissen in Zuid-Afrika. Men bedient zaterdag vanaf 18 u. en op zondag van 11.30u. tot 2 ledereen is van harte welkom. Jeugdlokaal Eerstdaags wordt een definitieve beslissing getroffet verband met het optrekken van een jeugdlokaal voo scouts. De dag na de gemeenteraad (26.2.1981) werd reeds een plaatsbezoek afgelegd door de milieupolitie en door de diensten van leefmilieu. De resultaten van deze bezoe ken worden reeds dezelfde dag aan de pers medege deeld. Op de jongste perskonferen- tie van de bestuursmeerder- heid kreeg men een over zicht van de evolutie die sindsdien plaatsgreep. Op 27.2.1981 werden aldus sta len van de bodem aan de provinciale diensten overge maakt. Tevens werd monde ling bevel gegeven tot sta king der stortingen. Op 4.3.1981 werd dit mondeling bevel door de burgemeester bekrachtigd. Sinds het stort ontdekt werd houdt de milieupolitie en de veldwachter bijna dagelijks toezicht op de naleving van het bevel van de burge meester en uit hun rappor ten bljjkt dat dit bevel dege lijk opgevolgd wordt. Anderzijds werden op 17.3.1981 opnieuw stalen genomen van de produkten die er als bezinksel of in de vaten aangetroffen werden. Op dit ogenblik wacht men nog steeds op de uitslag van deze onderzoeken. VEHE Gepensioneerden Paasviering van de K.B.G. op dinsdag 14 april met te 14.: biechtgelegenheid, te 15 u eucharistieviering en te 1 koffietafel met tombola. Prijzen voor deze tombola won in dank aanvaard. Ook zal worden overgegaan tot herverkiezing van bestuur. Kandidaat-bestuursleden dienen hun naam ui lijk acht dagen op voorhand aan huidig bestuurslid ove maken. Op dinsdag 12 mei heeft dan een bedevaart plaats Dadizele waarna verder wordt gereden naar Wijtschate. Ongeval Hedwig Crabbe, Kapellestraat, kwam bij het oversteken de weg terecht onder de wagen van Mare Vandenatx Kerkstraat. Met zware kwetsuren werd de jongen in ziekenhuis opgenomen. Op zaterdag 4 april 1981, organiseert de PVV Wijkklub in het lokaal bij de heer Edgard Van den Abeele, Welvaartstraat 92, Aalst, de 7e en finalereeks van het kaarttornooi belotten om de beker «Volksvertegenwoordiger Willy Van Renter- ghem» en de schaal «Voorzitter Alois Adriaenssens». Bij de overhandiging van de trofeeën zal volksvertegen woordiger Willy Van Renterghem persoonlijk aanwezig zijn. Deze gaat door omstreeks 23u15. Schaken Schaakavond van «De Toren» op vrijdag 3 april te 20 café «St.-Antonius». VTB-aktiviteiten in april Op vrijdag 3 april in zaal «Pedro» diavoordracht over «Nationale Parken» in de States. Begin te 20 u. Leden 40 niet-leden 60 fr. Op zondag 12 april wandeling te Gooik o.l.v. Cyriel Kafl mans. Vertrek bij de kerk aldaar te 15 u. Gewone v waarden. Op vrijdag 24 april per autocar naar de Opera te Gentvl een opvoering van «Le Nozze di Figaro». Vervoer, fooi] parkeerplaats: 400 fr. Vertrek: 18.45 u. Op zondag 26 april fietstocht o.l.v. Maurice Lapauw. bij de kerk te Wieze te 15 u.

De Voorpost | 1981 | | pagina 10