PftelA t 3ASKETBALL VOETBAL «y f* 0 ^GOLFBILJART estigezege van Jaca gen Tinne Boys mm C SPORT MLST M A R Of DE...GROOTSTE SPORTZAAK yi EL GEHANDICAPT HARLIE S GEMAKKELIJK APJE DOR C0CKPIT-Z0RBA VV. BOUW KLOPT SOMATI EN POST ONGESLAGEN LEIDER! KORPORATIEF i? - SCHAAL HAECK 08.1 K.B.L.V.B.-M.T.S.A. - HAND IN HAND HOUDT TURBO CARS IN BEDWANG EN SPORTVRIENDEN B KLOPT KRIJT OP TIJD A! GOLFBILJART-BEKER 1/8 FINALES... VERWACHTE KWART-FINALISTEN! SCHOOLSTRAAT 54 KOOLSTRAAT 159 (053/21.25.56) GROOTHANDEL SPORTARTIKELEN Ijn zo van die ploegen, waartegen men niet kan zen, en andere waartegen men haast nooit wint. >oor stond Cockpit voor een heel moeilijke week. Eerst t Sint-Antoon ontmoet worden, dan volgde Charlie's dan kwam Terlinden. Tegen Sint Antoon is de stand ertussen 2-4 geworden, tegen Charlies 3-3. Tegen linden werd nog niet verloren, doch steeds is het een ailijke wedstrijd voor de mannen van Eric en Jacques schaert. 02.! 3303 28. 35^1' ,89.! t .90.: 30/00 j 17.! in, als OSSf Kroostr ^3p-=! 60. iassc 40.1» VV. Bouw heeft een einde gesteld aan de supprematie van Somati, in deze spannende Schaal Haeck. 10' vóór rusten kon Dirk Moerenhout de Bouw-ploeg verdiend op voor sprong schieten, wat meteen de ruststand gaf, en een Tinneboys. (LP) kwartier voor het eindsignaal kon diezelfde Dirk Moeren hout de voorsprong verdubbelen. lens onbegrijpelijke rede- ilde Terlinden zaterdag- id laat de wedstrijd af. Te om Cockpit-Zorba te ver dat het verzetten van uur, dan ook diep in zijn voelde. Tegen Sint An- waren alleen de eerste linuten gelijk opgaand, 6- Dor Cockpit. Toen sloeg Antoon, langs Rubbrecht, Iers en Loos, een omzeg- definitieve kloof: 6-18 Guy Van den Hauwe ht haast in zijn eentje langszij. Philippe Ren- steeds op dreef tegen de jongens zorgde met 4 op 4 voor toch definitie- 6-28 cijfers. Possé en De «lier zorgden voor een ruststand zodat nog verloren was voor het ndikapte Cockpit-Zorba, nu zijn coach ziek zag. en de gebroeders Van Hauwe zorgden onmiddel- a de rust voor een waar- ïlijke terugkeer, 26-32, Rubbrecht en Stuerbaut en hen terug tot 26-41, na amper 5' en 32-49 na ié, Rasschaert en Guy den Hauwe konden via issing nog tot 46-51 ren na 14', doch Loos en ,ljkecht wezen de Cockpit wat in de slotfaze Possé ischaert ook onderna- Sint Antoon speelde het 'lar volle twee minuten uit te dribbelen en met- de overwinning te beha- Tegen Charlies had pit de les tegen Sint-An- en ook deze uit het verle- in de Charlies onthou- Charlies mag niet voor want dan is het hard om terug te keren. Na voorsprong voor Char lies kon Cockpit langs Guy Van den Hauwe, Rasschaert en Ferre Van den Hauwe voor een 6-14 voorsprong zorgen na halfweg de eerste helft. Via de grote jongens, die van de afwezigheid bij Charlies van Vermoesen en Van den Steen, Possé en Rasschaert ver breedde Cockpit de kloof tot 7- 22. Toen Cissen Van den Steen op het terrein verscheen kwam Cockpit wel moeilijker onder de ring maar bij de rust was de 13-26 voorsprong toch nog ruim genoeg. Onmiddellijk na de herneming kon Cockpit- Zorba langs Guy Van den Hauwe, Kerkvliet en Ras schaert voor 15-33 zorgen, meteen het grootste verschil dat op het bord kwam. Dan begon men een kalm-aan-ac- tie bij de bezoekers, die wel licht ook wat knaagde aan de concentratie. Zulks liet G. Goubert, Lescrauwaet, Philips en Koen Goubert toe om na een 26-42 stand na 10' in de tweede periode, enigszins te rug te komen tot 35-45. Ferre Van den Hauwe, tot dan toe onbestaande, schoot plots wakker en zorgde met een 4 op 4 voor een definitieve 35-53 kloof, wat in de slotminuten de gebroeders Goubert, Lescrau waet en Claessens ook nog ondernomen Het was uitein delijk Dany De Boitselier die voor een verdiende 45-59 Cockpit-zege zorgde. Stand Olfit 36; Ricoh 32; Opel 24; Charlies 24; Hugh's 22; Cockpit 22; Sint Antoon 20; Olympia 16; Hoorn 12; Terlin den 10; Beiaard 6 en De Klok 2. A.V.H. Somati was niet bij machte om te reageren en 2' later volgde werkelijk het koude stortbad toen De Schrijver de ruime 3-0 zege van Bouw op het bord schoot. Met vier drawns en één overwinning is VV. Bouw meer dan waarschijnlijk uitge schakeld voor de eindzege in deze bekerkompetitie, doch een poging om ongeslagen te blijven zou zeker een mooie beloning zijn voor de Bouw- ploeg. Ongeslagen bleef ook de Post Erembodegemploeg die door de nederlaag van So mati alleen aan de leiding komt. Het werd een zeer nipte 0-1 overwinning, die reeds bij de rust op het bord stond, daar 9' voordien Roland Cardon hiervoor gezorgd had. Ook Honda verdient zijn deel van de lof, want het is tenslotte niet aan iedereen gegeven om de nul op het bord te houden tegen de B.B.L. VVTTA kon zich in het spoor van de leiders handhaven, via een nipte 0-1 zege bij Callebaut A. Het doel punt had dan nog een reukje, daar de Callebaut-doelman bij een voorzet onderuit gelopen werd, zodat Van Geert maar in te schuiven had. In het duel onderaan tussen Callebaut B en Coplac heeft Callebaut B verdiend de eerste puntjes uit dit bekertornooi verzameld. Coplac ging nochtans rusten met een 0-1 voorsprong, ver worven langs Van Oudenhove 3' vóór de rust. Na 10' spelen in de tweede periode bracht Wilfried Ringoot de ploegen op gelijke hoogte en 3' vóór het eindsignaal bezorgde Chris De Cock Callebaut B een ver diende eerste overwinning. Stand: Post Erembodegem 10, Somati 10, VVTTA 8, BBL 7, Bouw 6, SAF 5, Coplac 4, Honda 4, Callebaut B 2, Calle baut A 2. A.V.H. mm M.T.S.A. Zondagreeks Nieuwe Wijk -1 Jsboerke Amapola - Adelaars Inno - Sunset Timarcha - R. Familial Zwaan - Cosmos Star Boys - Beukenhof 0-1 3-0 FF 5-0 FF 0-5 Nieuwe Wijk Hof stade. (LP) 40.1 96 2fc?anning ls er ult ln het M T S.A.-voetbaltornooi. De 3u,Tn daarvoor is voor de hand liggend, daar de respectie- leiders voldoende voorsprong verzameld hebben, titels dus al verdeeld zijn. Toch Is het voor diegenen, 30 „Jw nog tegen de kampioenen in het veld moeten, een de wedstrijd met een overwinning te besluiten. Daarin n- 8de Jaca In de eerste zaterdagreeks, door Tinne Boys A./djnlpte 2-1 nederlaag aan te smeren. Meteen heeft Jaca een stevige optie genomen op de tweede plaats, wat hen de magere troostprijs oplevert van vice-kam- 18.! i' 01.1 De aandacht van deze laatste speeldag ging vooral naar de ereklasse, waar Hand in Hand A leider Turbo Cars A repliek diende te geven. Won Hand in Hand deze topper, dan was er nog onzekerheid In verband met de toekenning van de titel, daar de mannen uit Moorsel -dan op twee eenheden kwamen van Turbo Cars, zodat er wiskundig nog een kans bestond, dat Hand in Hand of in extremis Koszen de kampioen zou worden. Juventus - Morta Zaterdag I reeks Leeuwerik - DDT FF 5-0 Heipias - Dhondt 3-1 Endoka - Melckenbeeck 1-2 Simca-Rayo 1-0 Lada-Nieuwe Wijk II FF 0-5 Camu - Rode Duivels 3-2 Jaca - Tinne Boys 2-1 Zaterdag II Kruis - J. Timarcha 1 è-1 Exelsior - Giwo 2-0 Haltvr. - Apostelken 2-1 Blauwe Vlam - Cobilas 5-1 Royal Sp. - Parking 4-1 Kloksken - Heizijde 2-4 Korporatief - Schaal Haeck Callebaut A-VVTTA 0-4 Honda - BBL 0-0 Callebaut B - Coplac 2-1 SAF - Post Erembodegem 0-1 W Bouw - Somati 3-0 Liet Koszen nog enige veronderstelling uitstralen in ver band met de kwalificatie na een ondermaatse 3-3 in de heenwedstrijd tegen Hand in Hand B dan Is deze gissing na de terugronde volledig uitgewist want de Koszen ploeg vernederde de moedige Moorselse B-ploeg met duidelijke 1-5 cijfers. Palace A heeft bij Welkom D zijn 6-0 score van de heenronde nog maar eens over gedaan. Een prestatie van Seraflen Van Langenhove, Edwin Van Delsen, Jean- Pierre De Thaeye, Renaat Melkenbeek, Willem Van der Borght en Rudi Roels. zaterdagreeks waren er 's heel wat toppers aan We, Simca Boys wees Espanol terug met het aq O Me verschil, terwijl Hei- zich in het spoor van de 31.01 pers kon handhaven via 3-1 zege tegen D'Hondt. zelf reeds een paar 40.6 ei uitgeschakeld voor de ?22Jlbiie P'aatsen, deed nu definitief de deur dicht Rode Duivels, dat voor eerste jaar in de hoogste 33 öagreeks alleszins op ■•Joftorj seizoen kon terug- en tenslotte verloor ^aoÜi *a zowat zi'n laats,e kan' de titel van vice-kam- te hernieuwen, door een home-nederlaag tegen tonbeeckvrienden. DDT da Boys gaven forfait, Leeuwerik en Nieuwe 30^! tofstade aan gemakkelij- inten geraakten. In de ig II reeks bleef alles bij de Alleen de nieuwe 'Jaag van Kloksken tegen trok de aandacht In Mdagreeks haalde kam- 'Real Familial een eerder ijke zege bij Timarcha, I de strijd voor de ere- sen wel enig enthousias- &n opwekken, nu Nieuwe Wijk Hofstade andermaal pun tenverlies leed. Daarvoor zorgde het herboren IJsboer- ke, dat voor de achtste opeen volgende maal een wedstrijd afsloot, zonder nederlaag. In de sub-top trok het duel Ama- pola-Adelaars de aandacht. Adelaars won het pleit tegen een Amapola dat kennelijk de kadans kwijt is, sinds de pres- tigezege bij Nieuwe Wijk, en sindsdien nog geen winst boekte. Standen: Zondagreeks: Real 42, Morta 32, Sunset 30, N. Wijk 27, IJsboerke 25, Adelaars 25, Beukenhof 24, Amapola 24, De Zwaan 21, Timarcha 19, Inno 16, Star Boys 16, Welle 13, Cosmos 13. Zaterdag I reeks: Tinne Boys 41, Jaca 35, Simca 33, Endo ka 31, Rayo 30, Heipias 29, Melckenbeeck 27, Rode Dui vels 22, Camu 22, N. Wijk 22, Dhondt 18, Leeuwerik 12, DDT 7, Lada 7. Zaterdag II: Kruis 38, Heizijde 33, Haltvrienden 31 Cobilas 28, BI. Vlam 26, Kloksken 25, Excelsior 17, Apostelken 15, Royal 14, Giwo 11, Parking 8, J. Timarcha 3. A.V.H. Voor Turbo Cars was het vol doende een punt weg te halen om definitief de titel in de wacht te slepen. Zij zijn dan ook in hun opzet geslaagd, want nadat Hand in Hand zijn intenties had laten kennen langs Peter Van der Linden en Hugo De Cock, milderde Hen drik De Baere, doch Henry Baelde zorgde voor een ver rassende 3-1 lokale voor sprong. In extremis waren het Geert Libbrecht en Patrick Van Aerde, die Turbo Cars toch kampioen kroonden. Ook in ereklasse noteerde men een paar opvallende uitslagen. In de eerste plaats was er Kra- vael, dat bij Cosmos een punt weghaalde. De thuisploeg was langs Wilfried Van Rossem en Jean-Pierre Steenhout goed van wal gestoken. Pierre De Smedt milderde, doch via Marc Van der Spiegel kreeg Cosmos met een 3-1 voor sprong uitzicht op de overwin ning. Remi De Leeuw en Hugo Geerts beslechtten er anders over en zorgden voor een ge lijkspel op de eindmeet. Pala ce kon zijn werderopstanding van de laatste weken verder zetten. Moeilijk was zulks niet daar. het tegen hekkensluiter Johny Boys ging. Rudy Roels en Willem Van der Borght zorgden voor een 2-0 voor sprong, en Cyriel Bauwens milderde. Dit was echter het laatste noemenswaardige feit voor de rode lantaarn, want Jean Pierre De Thaeye, Sera- fien Van Langenhove en Re naat Melckenbeeck zorgden voor de vierde opeenvolgende wedstrijd van Palace zonder nederlaag. Alleszins een puike prestatie van de neo-ere-klas- ser. Zandmannetjes kende geen problemen tegen Corso. Langs Richard De Sitter, Jos Van Ingelgem, Louis Aeyels en Willy De Waegeneer liepen zij tot een geruststellende 4-0 voorsprong uit, Rudy Van der Meerssche en Patrick Ver- beeck konden de nederlaag alleen binnen de perken hou den. Moorsel liep bij Schoon- aarde een vlugge achterstand op. Het was Benedictus Van Onderbergen, die daarvoor zorgde. Doch Moorsel rea geerde langs Jean-Pierre Moens, Geert De Meyst en Mare Schoonackers. Jérome Dierickx bezorgde de lokalen nog even hoop. Ijdele even wel, want ook Willem De Meyst won zijn partij. In de A reeks, normale uitslagen, al stuitte leider Rupa A ander maal op hevige tegenstand bij Welkom B. De mannen uit de Koolstraat namen het beste vertrek langs Herman De Gols en Patrick De Strooper. Johan De Bruyne bracht de lokalen op 1-2 en Jozef Mertens zorg de voor 1-3. Toen echter ook Marcel Cobbaert zijn partij won en Welkom B op 2-3 bracht, was er even paniek bij de leiders, doch Willy Ovaere bracht alles terecht 2-4. Ach tervolger Hand in Hand B had het heel wat gemakkelijker bij Kravael B. Het won vrij gemak kelijk met de forfaitscore langs Eddy Coppens, Rufin Baeyens, Frans Heremans, Louis Monsieur, Marcel Steen hout en Jean Pierre Creygel- man. Alleen in de aanvangsfa- ze moest Turbo Cars B het gezelschap van Scotching A dulden. Want nadat Eric Van Impe de lokalen op voor sprong had gezet, kon Achiel Serlippens de bezoekers, want via Erwin Dullaerts, Joh ny De Naeyer, Jean Matthieu en Jos Jansegers behaalde Turbo Cars een ruime over winning. Moorsel B en Cosmos B zorg den voor een aantrekkelijke topper. De lokalen namen langs Jan de Petter voor sprong, doch Orland Van den Steen en Geert Baeyens ver- Cosmos B kon bij Rupa A wel milderen langs Pascal De Sterck tot 5-2 achterstand in de totaalstand, doch Jozef Mertens en Herman De Gols namen alle twijfels weg, WH- liam Wauters verzachtte de pil, want ook Willy Ovaere en Je rome Van den Abeele waren andermaal aan het feest. Wel kom C had blijkbaar zijn beste pijlen verschoten in het gelijk spel in de heenronde. Nu werd het een éénrichtingspartij, af gesloten met een ruime 5-1 zege voor de ere-klassers van De Post. Corso A is na het eerder matig gelijkspel in de heenronde tegen Turbo Cars B niet komen opdagen voor de terugronde, wat als spijtig mag bestempeld worden, zodat de Meerse ploeg gemakkelijk naar de finales stevent. De A-ploeg had genoeg aan één partij, om definitief door te stoten tot de kwartfinale, na 'het machtsvertoon in de heen ronde. Daarvan maakte Moor sel gebruik om een prestigeo- verwinning af te dwingen te gen de kampioen der kam pioenen. Roger Janssens opende de zegereeks. Ray mond Van Liefferinghe en Ro- main Meese verzekerden de Turbo-overwinning, doch Eric De Greve, André Van Goet- hem en René Vinck genoten de eer van «groten» te klop pen. Spanning was er wel bij Cosmos dat een 2-4 achter stand probeerde goed te ma ken. Wilfried Van Rossem zorgde onmiddellijk voor de «ambiance» door 4-3 te sco ren, doch via Henry Baelde en Willy De Roeck nam Hand in Hand A optie doch Roger Baeyens deed Cosmos nog even in zijn kansen geloven. Het was dan Marcel Pots die definitief zijn ploeg naar de kwartfinales leidde, terwijl Marc Van der Spiegel alleen een verdienstelijk gelijkspel in de terugwedstrijd op het sco rebord zette. Tot slot was er Zandmannetje dat genoeg had aan één winstpartij om door te stoten. Bruno Moens zorgde onmiddelijk voor een 1-6 to taalstand. Mario Vervaecke en Maurice Van Swalm milderden tot 3-6 maar op Constant De Keyser, Willy Van Beveren en Herman De Sitter behaalde Zandmannetjes A een gemak kelijke ovenwinning met dito kwalificatie. De kwartfinales gaan door op vrijdagen 3 en 10 april 1981. De trekking gaf volgende wedstrijden: Turbo Cars A, de kampioen ontvangt Rupa A, de waarschijnlijke kampioen der A reeks. Een wedstrijd, die eventueel een verrassing kan inhouden. De Post A tegen Zandmannetjes A. Een open wedstrijd, waar de uitslag van de heenwed strijd van groot belang zal zijn, en waar wij dus voordeel voor De Post A moeten geven. Ver der is er het duel tussen, be kerhouder Koszen A en nieu weling Palaca A. Normaal een gemakkelijk karweitje voor de Koszen-ploeg, dat echter tij dens de kompetitie slechts tweemaal aan een nipte 4-2 zege geraakte tegen Palace. En tenslotte zou Hand in Hand A een probleemloze kwalifica tie moeten verwerven tegen Turbo Cars B. doch de B ploeg van de Merenaars heeft soms zo van die uitschieters, zodat de uitslag van a.s. vrijdag wel eens bepalend zou kunnen zijn. A.V.H. Terlinden - St.-Antoon Olfit - De Klok Charlies - Cockpit Den Beiaard - Ricoh Olympia - St.-Antoon 52-44 stilg. 45-59 49-60 49-51 Erereeks Palace - Johny B. 5-1 Koszen - K. Stokken 5-1 Zandman. - Corso 4-2 De Post - Welkom 4-2 Cosmos - Kravael 3-3 Schoonaarde - Moorsel 2-4 Hand in Hand-TurboC. 3-3 Reeks A De Leeuwkens A - Faber A 3-3 Zandm. C - Koszen B 2-4 Radijzen A - Zandm. B 3-3 Moorsel B - Cosmos B 3-3 Turbo Cars B-Scotch A 5-1 Welkom D - Rupa A 2-4 Kravael B - Hand in Hand B Reeks B 6 Corso B - De Leeuwkens B 4-2 Faber B - Palace B 3-3 Kasseist. - Radijzen B 2-4 Rupa B - Schoonaarde B 5-1 Cosmos D - Cosmos C 3-3 Welkom D - Welkom C 2-4 Johny B. B - Sportvr. A 4-2 Sportvr. B - Krijt op Tijd 4-2 Beker Hand in Hand - Koszen A 1 -5 Welkom D - Palace A 0-6 Rupa A - Cosmos B 4-2 Post A - Welkom C 5-1 Turbo C. - Corso A FF 6-0 Moorsel B - Turbo C. A 4-2 Cosmos A - Hand in Hand A 3-3 Schoonaarde A - Zand- mann. 2-4 A.V.H. zetten de bakens. Louis De Petter zorgde voor nieuw evenwicht doch Ings Mare De Vijlder kreeg Cosmos B uit zicht op de zege. Dit was ech ter zonder Roger Janssens gerekend, die één punt aan- huis hield. Koszen B blijft goe de met slechte dagen afwisse len. Nu bij Zandmannetjes C dulde men geen tegenstand langs Geert Roggeman, Chery Dumoulin, die eindelijk ook nog eens won, Mare De Ke ghel en Jean-Pierre Valken- bergh. Dan verloor men de concentratie en Bruno Moens en Jean De Smedt zorgen voor meer eervoller cijfers. De B.ploeg van Zandmannetjes deed het heel wat beter. Zij bleven voor de derde opeen volgende maal ongeslagen. Radijzen A liep onmiddellijk 2- 0 uit langs Patrick De Rop en Guy Van Laethem, doch langs Mare Grigowski, Charles Bislot en Kamiel De Kinder verzeker de Zandmannetjes B een punt, terwijl André Van Laethem zulks deed voor de thuisploeg. In de B reeks, liep leider De Leeuwkens B tegen het verlies van de leiders genaderd tot op één punt, via een overwinning tegen Schoonaarde B, dat langs Patrick De Met 0-1 voor kwam. Verder geraakten de bezoekers echter niet meer, daar Paul Marroy, Bruno Van den Hauwe, Francois Van den Bossche, Eugene Bisschop en Patrick Van den Abeele opper machtig bleken. De verrassing kwam toch wel van Sportvrien den B, dat koploper Krijt op Tijd met lege handen naar huis stuurde. Met August De Neef lieten de lokalen dra zijn inten ties kennen, alhoewel Laurent Vinck kon gelijkstellen. Willy Rydant, Hugo Tas en Léo De Bundel verzekerden de eerste officiële Sportvrienden B-over winning, daar de eerste ge haald werd na een forfait van Welkom, en Dany Ghijsbrecht bleef niets anders over dan de nederlaag zo klein mogelijk te houden. Een logisch gelijkspel 'noteerde men bij de derby tus sen Cosmos D en C. De C's kwamen langs Johny Dhaens en William Wauters in een goede uitgangspositie, doch langs Hubert De Winter en Pierre Paul Vande Keere kwa men de bordjes op gelijke .hoogte. Frans Saelens liet C dan toch even hopen, doch Philemon Van Coningsloo zorgde voor een gelijkspel dat beide ploegen tevreden moet stellen. Ook de C en D ploe-* gen van Welkom moesten te gen elkaar in het gelid. Wel kom C verzekerde zich de overwinning in de beginfaze, toen via Alfons Stockman, Wil ly De Backer en Dirk De Boeck een 0-3 voorsprong bereikt werd. D sloeg langs Geert De Nul en Geert Buyl nog weer, doch tegen Roger Brewee had niemand verhaal. Johny Boys B moest in het begin Sport vrienden A langs Herman Sae- german even laten voorgaan, doch langs Gilbert Van Brante- gem, Fredde Bouckenhoghe, Jean Kindermans en Robert Verschuere was Johny Boys de beste ploeg, wat hugo Waegeman in de slotpartij ook nog presteerde. Standen Eerereeks: Turbo Cars 43, Koszen 39, Hand in Hand 39, Cosmos 35, De Post 26, Moor sel 25, Korte Stokken 24, Zandmannetjes 23, Kravael 22, Welkom 16, Schoonaarde 15, Palace 12, Corso 9, Johny Boys 8. Reeks A: Rupa 48, Hand in Hand B 46, Moorsel B 37, Turbo Cars B 33, Cosmos B 32, De Leeuwkens A 31. Wel kom b 30, Faber A 27, Koszen B 23, Radijzen 22, Scotching 21, Zandmannetjes B 9, Kra vael B 11Zandmannetjes C 6, Scotching B 4. Reeks B: De Leeuwkens B 46, Rupa B 45, Corso B 44, Krijt op Tijd 42, Welkom C 35, Johny Boys B 35, Schoonaar de B 31Palace B 28, Cosmos D 24, Kasseistampers A 21, Cosmos 20, Welkom D 20, Sportvrienden 16, Radijzen B 16, Faber B 12, Sportvrienden 8 5 A.V.H.

De Voorpost | 1981 | | pagina 13