Braems walst Goethals buiten Roger De Vogel bij de elite Jan Bog definitieve doorbraak? Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel 052,21.40.60 Laureaat van Driedaagse van De Panne Jean Janssens twee jaar speler-trainer bij SV Bornem De Voorpost Met ang lokeren- verb oven ïldkampi< ngekc jesch techi t te Ie jpweri n degj VRIJDAG 3 APRIL 1881 SPORT Na de wedstrijd Beveren-Cerkel Brugge troffen we Robert Goethals moederziel alleen, zenuwachtig ijsberend, aan in de spelerskleedkamer van geel- blauw. Voordien had de Ieperling het traditionele perspraatje na het duel ongewoon kort afgeknakt. Wellicht was het de stupiede opmerking van me neer C. een niet-journalist geweest die de Westvlaming in de kortste keren deed buiten hol len. Zo dachten we tenminste. Was dat de druppel geweest die een vat vol zorgen deed overlopen? Of was het de komst van Leo Canjels en Urbain Braems in het perszaaltje die Robert Goethals van de kook bracht? Redenen temeer dus om de Beve- rense trainer wiens opdracht straks ten einde loopt aan de tand te voelen. Vooraf willen we toch stellen dat het moét uit zijn dat fans of kritikasters zomaar hun gal kunnen spuwen aan het adres van de trainer achter een deur waarop het etiket «pers» kleeft. Grote monden zeggen zo weinig! Akkoord, maar ondertussen heeft het dronkemansgelul van enkelen ons werk en dat van de trainer toch erg gekrediteerd. angstige blikken volgen de bezoekende verdedigers de bal na een vrijschop van René Verheyen (SC 2-0(dm) Dat Roger De Vogel Mamede, Yifter en re wereldtoppers uit veldloperswereldje kon kloppen in Ma- stond als een paal water. De Dender- ontpopte evenwel tot dé reve- van dit over 12 kilo- uitgesmeerd we- dat de «domme» Tune- siërs werd beheerst, de finish maar door de iepe Ameri kaan Craig Virgin ge wonnen. De Vogel was twintig ste: tweede Belg, met een achterstand van 41 sekonden op de «super star» uit het land van Uncle Sam. Yifter liep slechts vier sekonden vroeger dan Roger door De 25-jarige De Vogel, opgeleid bij AC Dender- land doch nu in het shirt van Excelsior, was opge togen over zijn prestatie: «Om door te stoten naar de top moet je voldoende faciliteiten krijgen. Een atleet is een amateur, maar hij moet het profes sioneel kunnen aanpak ken, anders blijft hij ho peloos achter de anderen aanhinken. Eerder reeds ging ik op stage naar Por tugal en nu is een verblijf in het Zuidfranse Valbon- ne gepland. Ik geloof dat ik nu stilaan aan de échte doorbraak toe ben. Hard trainen blijft vanzelfspre kend dwingend geboden, maar dat moet je ér voor over hebben.» bben Bogaert: blikvanger in de «Driedaagse van De (a) Jan Bogaert heeft de driedaagse van De Pan ne gewonnen. Met heel veel bravoure zelfs, ook al pakte de Temsenaar geen enkele etappe-zege. Sterke Jan legde de ba sis van zijn eindzege in de tijdrit. In die race rea liseerde hij een formida bele tijd, doch moest ten slotte de piepjonge doch getalenteerde hardrijder Gerrit Van Gestel laten voorgaan. Bogaert liet zich niet verrassen toen op de eer ste dag de beslissende ontsnapping tot stand kwam. Het koppeloton werd weliswaar verrast door het duo De Wilde- De Geest, doch daar tilde hij niet zwaar aan. In de H tweede etappe diende een gevaarlijke vlucht ongedaan gemaakt. Het lukte. Op de slotdag deed Jan Bogaert wat van een autoritair leider kon worden verwacht. Hij ging resoluut mee in de aanval. Samen met hem was ook Etienne De Wil de mee. André Dierickx, Willy De Geest en natio naal kampioen Jos Ja cobs waren de andere oproerkraaiers. Voor Etienne De Wilde was het domme pech dat hij na kettingdefekt moest afhaken. Aan hem had Jacobs een gevaarlijke klant gehad voor de ritzege. Ten slotte finishte Jan Bogaert als nummer vier aan het eindpunt te De Panne. Hij had zelf zijn eindoverwinning veilig gesteld. Is dit voor de Temsenaar de aan loop tot de definitieve doorbraak? Nog meer streekrenners streden met wisselend sukses in deze korte rittenkoers: Patrick Lerno, Dirk Heir weg, Michel Vaar ten, Etienne Van Der Helst, Benny Vermeu len, Ronan Onghena, Ghislain Van Lande- ghem en Johny De Nul, een man die we binnen kort mogen verwachten nadat de gevolgen van een nijdige griep zullen weggewist zijn. Niet enkel de zeker heid van het Europees ticket, de vakantie- drang, het geval Pfaff dat vandaag beslecht wordt het vertrek van -veldtrainer Rik Pauwels naar het bedreigde Wa terschei maar vooral het voelen van de adem in de nek van je opvolger pakt Robert Goethals van daag de moed af om «zijn» elftal nog nieuwe impulsen te geven. Het klinkt allemaal net iets te sentimenteel maar we kunnen erin komen. Ze ker wanneer het alle maal uit de mond komt van iemand die zich drie jaar lang ten gronde heeft uitgesloofd om van Beveren te maken wat het nu is, een team aan de ligatop van ons va derlands voetbal, ge kend en gevreesd door buitenlandse groten. Vraag dat maar eens aan het gerenommeerde Inter Milaan. We herinneren ons nog een Uilenspiegel mondje uit die periode: «Als we winnen tegen Barcelona, spelen we de finale» zei de ene sup porter tegen de andere. «Ja, in Bazel» ant woordde de andere. «Dat valt best mee, dan kun nen we met de fiets gaan,» klonk het spon taan terug. Het typeert allemaal de mentaliteit waarin het kleine Anderlecht «voetballend» groot werd omlijst in een soms erg amateuristisch ka der. En dat uit zich ook in de manier waarop een doodeerlijk man als Ro bert Goethals zo maar op de keien wordt gezet. En dat men nu eens op houdt met het smoesje van: «Het kontrakt met Braems werd nog niet getekend én het bestuur heeft hieromtrent nog niets beslist.» Reinste onzin natuurlijk. Reeds voor Nieuwjaar stond het als een paal boven water dat Urbain Braems ondanks de stammentwist binnen het Beverense bestuur hieromtrent terugkeer de naar de oude stal. Een manier van manage ment die voor ons part best mag maar waarom schenkt men dan nu zo gauw mogelijk in het be lang van alle betrokke nen geen klare wijn? Een erg vervelend standje als dat van zater dagavond had hierdoor best vermeden kunnen worden. Robert Goet hals vernam via «ons» dat zijn weken werden geteld op Freethiel en dat de Zottegemnaar staat te popelen om er de sportieve teugels in han den te nemen. Begrijpe lijk dan ook dat de Ieper ling ostentatief haast De man die komt. zijn hielen laat zien wan neer ene meneer Braems als een volleerde sinjeur kwam luisteren naar wat zijn voorganger over Beveren nog had te vertellen. We kunnen er dan ook inkomen wanneer de ex- Heizelleraar honend ver duidelijkte: «Ik had be ter Goethalsovie gehe ten. Wellicht ook met een Nederlands pas poort op zak zou nooit De man die gaat. met mij zo worden ge sold. Nu worden door de vriend des huizes de poten vanonder mijn tafel gezaagd waar ik bij sta. taal die je niet zo maar onmiddellijk zou verwachten van Ro bert Goethals. Het opge kropte leed hem en zijn ploeg aangedaan tijdens de jongste weken was hieraan niet vreemd. Vrijdagavond ondertekende de aanvoerder van SK Beveren Jean Janssens in het gemeente huis te Bornem in aanwezigheid van burgeftieester Van Eetvelt en de leiders van SV Bornem een kontrakt dat hem voor twee jaar verbindt aan de kleinbrabantse klub als speler-trainer. Jean Janssens volgt in deze funktie Jean Dockx op, die zijn volledige termijn van drie jaar heeft uitgedaan, iets wat in het huidige voetbal niet zo vaak meer voorkomt. Burgemeester Van Eetvelt onderstreepte dat de scheiding tussen Dockx en Bornem op een erg vriend schappelijke basis is ge beurd. Dockx zal Bornem tot het einde van het sei zoen blijven oefenen en daarna kontakt opnemen met zijn opvolger om hem wegwijs te maken in de uit eenlopende en kenmerken de eigenheden van de ver schillende spelers. Hij loof de ook de inspanningen van de ex- Anderlechtspe- ler, die Bornem van eerste provinciaal naar bevorde ring bracht, daar in zijn tweede jaar een tweede plaats wist te behalen en nu toch voor een goed seizoen heeft gezorgd, ook al had den sommigen, gezien de prestaties van vroeger, meer verwacht. €lk jaar grote aankoop Bij Bornem heeft men er een traditie van gemaakt elk jaar uit te pakken met een grote aankoop. Drie jaar geleden was dat Jean Dockx en dichter bij ons de aankoop van KV Mechelen doelman Van Trimpont. Nu is het de beurt aan Jean Janssens die bij Beveren een vrije transfer kreeg. lees door p. li Stond het rotsvast c Goethals zou vertrek! na dit seizoen? «Ik 1 wel al eens laten dc schemeren dat de plaatsingen tussen Ie en Beveren begonnei wegen. Maar dat ne> a priori toch nog weg dat hier aan mouw kan worden past.» De Westvlami zou er dan toch nog e jaartje bij hebben g daan. Hijzelf verwac. nog maar heel weinig over het gesprek dat voorzitter Van Ussel eerstdaags met hem zal. hebben. «Je bent beter dat je medio het seizoen aan de deur wordt gezet. Op die manier geraak je nog het gemakkelijkst ergens anders aan de slag. Hij die met een lief polleke wordt bedankt om suksesvolle diensten mag gewoonlijk een tijd lang met de vingers zit ten draaien.» Een bewijs temeer dat Robert Goet hals de trainersjob lang nog niet beu is. Perspek- tieven «Geen enkele klub nam totnogtoe met mij kontakt op.» klonk het voor de vuist. Een man als Robert Goethals geloven we op zijn woord. Zonder meer! Be veren verliest aan hem een heel groot trainer met een vaderhart. Luk Van Bel

De Voorpost | 1981 | | pagina 17