omeravonddue zonder pi Apriivis meubelen MAROBEL 1 3e klok in de klepel itsnappen. jerst door fiteerde Ziet ge wel dat mijn kanon nog niet versleten is! bleven frakties De Voorpost - 3.4.1981 - 19 everen-Cerkel Brugge 2-1 FREETfflEL, zaterdagavond. Er resten nog wen kompetitiewedstrijden. De vakantie wenkt, ik voor ons. Gelukkig maar. Maar wil dit zeggen heren met de poen van de suppor- moeten morsen? Nee toch. Of zijn er andere uit te vinden om het sfeer- en futloos duel Beveren en Cerkel Brugge uit het voorbije te verklaren. Akkoord, voor de Waas- is er dit seizoen nog weinig te winnen of te In de Beker is geelblauw uitgeteld en in kompetitie kan de tweede plaats én het fel Europees ticket de klub nog moeilijk Daarenboven wordt dit alles nog om- de «zaak Pfaff» en de nakende wissel die trainer Robert Goet- eerstdaags oven het hoofd hangt. Wat een toch! de Breydelzonen Voor hen beteken- deze 27ste kompeti- toch meer dan formaliteit, wat de Bruggelin- pas schenen te snap- na een ferme bol- van Leo Canjels de koffie. Want zomeravondvoetbal een zwalpend Cerkel in het eerste had geenszins om binnen de keren uit de de- te ontglip- Van het karakter- waarmee de in eigen het ambitieuze hadden afge- bleef nog maar over vooral in het stuk. Sören Skov en Delesie zich voor- se zon, Cerkel met lege pollen huiswaarts gewe zen. De Wazen aars bouwden in de eerste helft een 2-0 voorsprong op die door een betover de Cerkeléquipe na rust enkel kon worden ge milderd. Cerkel was in de eerste drie kwartier ontzettend zwak. Hiervan profiteer de een lusteloos Beve ren. Al in de 7de minuut toornde Erwin Albert op een hoekschop getrapt door Weihrauch boven zijn eigen doelman na een dubbelpass tussen Cluytens en Schön- berger. Hadden Schepens en Krijgh het verduiveld moeilijk om de Duitse kanonniers te kortwie ken, ook een wederop- tredende Dewaele moest anf en toe naar de grove middelen grijpen om veldheer Heinz Schön- berger in te tomen. Tel kens wanneer de Bever- ense pirouettedraaier dan toch uit de Brugse Terug meebrengen ook uitsloofden, de in het groenwit- team ontbrak hele- om invallersdoel- Rosez die Jean niet kan doen ver- Had Beveren Jan Simoen wel zo vroeg mogen wegdoen? Rosez die Jeanhaald maar volgend sei- alle knikkers uit maar niet kan doen ver- zoen de sportieve mani- zijn kopbal zeilde net in verlegenheid toe wordt op de Freet- over de kruishoek. Daarvan hiel. Beveren dwong nog een talent- meer kansen af. Rond de Beveren, tot binnen- T, tw®e 20ste minuut legde van Urbain Braems. pun Schönberger terug op wel als de vriend Dankzij een surplus Albert maar de Duitser tiuizes» door het zie- aan talent heeft een uit- had meer oog voor de terkei met onen ar- gebluste Freethielploeg, tribune. Daarna ver- Lato kan niet bij deze scherpe voorzet, meteen is een nieuwe kans verkeken (SC Lokeren-Beerschot 0-0) (dm) Beveren: Rosez, Jaspers, Garot, Buyl, Baecke, Weihrauch, Schönber ger, Albert, De Cubber, Cluytens en Janssens. Cerkel Brugge: Decous- semaecker, Querter, Schepens, Krijgh. Ver- riest. Van Kerkhof. De waele, Broeckaert, Van- derweeën, Skov en Delesie. Doelpunten: 32' Albert l-Ó 44' Schönberger (str.) 2-0 76'Simoen 2-1 Vervangingen: 72' Simoen i.p.v. Dewae le; 81' Schoofs i.p.v. De Cubber; 83' Creve i.p.v. Weihrauch; 83' Hinder- ijckx i.p.v. Vandër- weeën Gele kaarten: Schepens en Querter Scheidsrechter: Schoe- ters Toeschouwers: 7.000 in de lege doelmond. On begrijpelijk! Dertig se- konden later dikten de lokalen hun voorsprong wel nog aan. Na een swingende kombinatie Jaspers-Schönberger werd de Germaan tien centimeters binnen het strafschopgebied gepakt door Dewaele. Meneerke Schoeters wees terecht naar de witte stip. Het geelblauwe supporters- legioen schreeuwde Al- bert vertrouwen in maar de Luftwaffe durfde niet. Schönberger zelf knapte met sukses de elfmeterkarwei op: 2-0. Cerkel toont tweede gezicht Leo Canjels moet tij dens de rust wel erg sterke koffie hebben ge dronken want tijdens de tweede helft stond een veel agressiever Cerkel tussen het kalk. Bijna met sukses zelfs. Broec kaert leunde nu meer aan bij de frontstrijders Delesie-Skov maar voor al onder impuls van een bedrijvige Querter een raspaardje dat nooit uit het land van Waas mocht verdwenen zijn bereikte de Brugse mo tor het vereiste toe rental. In de 76ste minuut werden de Bruggelin gen voor hun moeite dan toch beloond. Een net in gebrachte Simoen verraste Rosez vanop 40 meter tussen het kruis hout van zijn schiettent na een kombinatie op links tussen Querter en Delesie (2-1). Cluytens, die duidelijk sporen vertoonde van de afmattende interland te gen Ierland, kon nadien nog een soloren naar het gekende procédé uit de shoes toveren, maar Schepens riep de Hobo- kenaar terug tot de orde. In die periode kreeg de Beverense defensie het niet onder de markt. Vooral Garot scheen bij momenten erg onzeker. De Waaslanders moch ten zelfs een flinke kaars doen branden toen Delesie op enkele meters voor doel bij een slecht ontzetten van het Wase Waaltje de gelijkmaker over trapte. Robert Goet- hals gooiden de talent rijke bankzitters Peter Creve en Patrick Schoofs in de dans maar ook zij konden nog weinig aan het spelbeeld wijzigen waarin een te laat herbo ren Cerkel het laken naar zich toetrok. Luk VAN BEL De ploegen: klem raakte van zijn pis nijdige knoeselbijter le verde dit een gevaarlijk standje én een straf schop op voor het doel van De Coussemaecker. Rond het halfuur werd het Beverense beukwerk dan toch be loond. Jaspers onder schepte een inworp van Jules Verriest en stuur de Janssens weg op rechts. De geelblauwe paarswitten skipper zwiepte de bal Antwer^ pakten zoals m zijn beste dagen - r naar het centrum waar Albert als de ideale tal- ked-man teruglegde op Schönberger. De Duitse spelmaker trapte in de grond maar desondanks SC Lokeren-Beerschot 0-0 De ruim achtduizend toeschouwers die eergister avond het Daknam verlieten zullen zeker en vas het gevoel hebben gehad door een aprilse vis te zijl gebeten. Lokeren slaagde enkel in de tweede helf van de inhaalwedstrijd erin Beerschot echt onde druk te plaatsen, doch de doelpunten die onont beerlijk zijn om aartsrivaal Beveren te naderen (ei dus om het Europees lotje te bemachtigen) uit. van bij de aanvangsmi- nuten uit met het typi sche proletariërsvoetbal zoals dat wordt gepre dikt door Noliet, maar opgevolgd door Beei schotraids. Hiel, de reve latie bij de sinjoren, trok breed open en Cools knalde hard op Hoogen- boom. Even later schud de Lambert alle tegen- De Coussemaeker is Erwin Albert enkele frakties van een sekonde te vlug af. (Beveren-Cercle Brugge 2-1) (Dm) Geen ruimte voor Snelders (SC Lokeren-Beerschot 0-0) (dm) bij Albert. De pechvogel van de jongste weken kende deze keer wel suk ses: 1-0. Cerkel reageerde kor daat en stelde zich twee minuten voor inrukken erg gevaarlijk aan. Een verre Geretsworp van Verriest werd door Ro sez spektakulair gemist. Een verbouwereerde De lesie kon niet besluiten toch gaf Lokeren de in- stand van het vel maar druk de Kielse formatie Bob Hoogenboom kon zwakke schot mak- rolde het leer terug tot kunnen ontwrichten het kelijk neutraliseren. Beerschot zou Loke ren dan helpen bij het kreëren van doelgevaar. De Weerdt ontzette het In de kleedkamer van Beerschot bleek men uidelijk tevreden met het behaalde gelijkspel, )dat de nederlaag tegen Waterschei makke- jk uit de poriën werd gedoucht. Trainer tollet was duidelijk ingenomen en met ron- ende Antwerpse uitlatingen loofde hij zijn loeg. Vooral Mücher kreeg wat lof toege waaid: «Mücher heeft zich vanavond ontpopt ls een pientere verdediger die intelligent en terk genoeg is om een aanvallende rol met lans over te nemen. De ploeg heeft zich i&ndaag uitstekend in het disciplinair kos- ïum gestopt vooral in de eerste helft dan aarin Lokeren nauwelijks tot echte uitge- peelde doelkansen kwam. In de tweede ronde kwam onze ploeg onder nijpende druk te staan, de jongens gingen )en over tot meer individuele bewegingen adat het georganiseerd samenspel luwde en okeren wel tot kansen bracht. Naar ik meen ebben we het gelijkspel toch eerlijk ver- iend.» Over het strafschopgeval liet Noliet zich ook it: «In mijn ogen was er geen sprake van trafschop, de bal was al een andere richting itgegaan alvorens Larsen neerging. Deze naai heeft Constantin niet gefloten, op Water- chei daarentegen werden we wel vergast op en penalty die zeker geen penalty was. Maar oed. De scheidsrechter is baas.» Lambert, vervangen door Rylants, was niet pgetogen over die ingreep: «Noliet beweert at ik een tekort aan uithoudingsvermogen eb, dat ik vermoeidheidsverschijnselen zou ertonen. Ik weet één ding zeker: ik .was niet loe en kon zeker tot de negentigste minuut |)elen.» Zowel Noliet als Lambert toonden zich ?er een ding unaniem akkoord: «Beerschot ikt niet!» met heerlijke improvisa tiestukjes. Op de zeven de minuut al stelde Ver- heyen de gerehabiliteer de Tomaszewski op de proef en elke neutrale leder hard op een naar toeschouwer geloofde dóel sputterende Mu- reeds dat Lokereri zich cher die daardoor zijn zou herpakken met le- eigen doelman voor on verfris voetbal, na een overkomelijke proble- matte vertoning tegen men stelde. Het karam- Beringen. bolleballetje fladderde Doch de aktie van Ver- echter nipt naast de heyen bleek te worden staander. Vanaf deze aktie ging ook scheidsrechter Con stantin een wedstrijdje blazenHerhaaldelij k schiepen zijn fluitsigna len verwarring in beide ploegen, doch dat belette zwoeger Ingels niet Lar sen aan te spelen die To- mek met een schalkse kopstoot tot een schit terende parade dwong. Op de achttiende mi nuut liet Snelders de bal tweemaal op het hoofd springen alvorens Gud- johnsen aan een doel kans te helpen. De IJs lander, die de plaats van Lubanski opvulde, kon echter niets zinnigs aan vangen met de bal. Ver- heyen schotelde nog een Heinz Schönberger klaart het karwei (Beveren-Cercle Brugge 2-1) vrije trap op Tomeks doel en aan de andere haalde nog I even gevaarlijk uit. In I nuut slalomde Snelders PppwJÉHr- IJkJk 7*8 I Larsen vrij maar diens V loeier waaide hoog in. Een kopbal van diezelfde ver- dween een minuutje la- W |f. r Jag&' ter via de rechterstaan- w, ,"lfjT" *Y« fflHEP der achter de goal en zo v de eerste helft pro- bleemloos uitdoven.. Na de verscheen Dobias voor Maurits De Schrij- ver die zich bij een I bruuske beweging nog- Hp|| maals op een lieskwet- Heel wat verdedigers bijeengetroept in het Brugse kamp: Krijgh, Van der Weeën, Jn 1Jlf f L°" Schepens en Verriest en toch kan De Cubber naar doel schieten (Beveren-Cercle a. 6011 Brugge 2-1) Ipml overwinning de volgen- Strafschop: (pm) de wedstrijd tegen Club Brugge zou vergemak kelijken. trok de aan- valsregisters breed open. Na nauwelijks vier minuten diende Lambert Vebruggen koelbloedig onderuit te lopen (waarvoor ie geel kreeg) en een vrije trap van alweer Ver- heyen schampte op de paarse muur af. zodat Tomek bijna werd ge lobd. Om enigszins aan de pressie te ontsnappen hanteerde Beerschot de buitenspelval en dat kwam hen bijna duur te staan. Blonde Gudjohn- sen kon de bal tot bij Ingels knikken maar die vertrapte zich. Diezelfde Ingels zou zich echter in de gunst van het publiek blijven spelen. Zijn vechtlust kende eens te meer geen grenzen doch een tekort aan zelfver trouwen belette hem te scoren. Beerschot kreeg dan toch even de kans T.okeren te prikken. Hiel kon echter de pass van een prima spelende Mü cher niet benutten. Na een kwartiertje tweede periode haalde Larsen Mücher dan maar onderuit en Con stantin betrapte Larsen op natrappen. Geel dus. Verbruggen. knap groeiend na zijn lange inaktiviteit. lepelde een salonpass naar Gud- johnsen. die net als twee minuten later, de doel kans de wolken instuur de. Renë Verheyen zag zijn schot tegen het strakgespannen zijnet te pletter slaan en maak te zo de tijd vrij voor Lubanski die Gudjohn- sen kwam vervangen. De Pool. gekonfronteerd met makker Jan Tomas zewski. gooide al onmid dellijk zijn talent in de weegschaal: Preben Lar sen had aan een kans, zo groot als een huis. niet genoeg. Beerschot kreunde en steunde on der het loodzware Loke ren offensief, toch gaf het geen moment de in druk te zullen barsten. Net als tegen Beringen vijfentachtig minuten het geval was. slaagde de voorhoede der Waas landers maar niet tot scoren hoewel de kansen als weelderige vruchten aan de bomen rijpten. Voor affluiten schreeuwde het hele sta dion om penalty voor een fout van Mücher op Larsen. Constantin met de neus bovenop de aanslag gaf echter geen krimp. Met nog amper zes mi nuten voor de boeg pan doerden de Mannekens het deksel bijna op de Wase neus. Cools zette strak naar Schouwenaar die de bal een metertje naast schoof. Diezelfde Schouwenaar zag zijn voetbalavondje nog be smet worden door geel zucht na een overtref ding op Dobias. 0-0 en Beerschot kon zich ver heugen op een extra puntje. Bij Lokeren bleek men na afloop minder uitgelaten. En als Hoogenbooms ogen kogels waren geweest dan kon Haesaert tegen Brugge veel reserveot. opstellen. Paul DE MOOR Scheidsrechter: Con stantin De ploegen: Lokeren: Hoogenboom* Ingels, Snelders. Ver bruggen, De Schrijver, Dalving. Verheyen, So- mers. Gudjohnsen. Lato en Larsen. Beerschot: Tomaszews ki. Van Nerum. Van- Gucht. De Weerdt. Muc-" her. Lambert, Andries, Cools. Hiel. Schouwe naar en Gzil. Vervangingen: 46' Do bias voor De Schrijver; 63' Lubanski voor Gud johnsen. 71' Rylant voor Lambert. Gele kaarten: Lambert. Larsen en Schouwenaar. Toeschouwers: 8.000

De Voorpost | 1981 | | pagina 19