-i to Redding in zicht mm*®* Provinciaal voetbal Zonder overtuiging Re! Meganck kan het niet Hans Schöning zet strafschop om Lokerse sterker na de rust •IJ mSÊr' Mooie match met te weinig goals V oetbaluit slagen ind Voetbalkalender Waar bleven de schutters? Klasse sterker 22 - 3.4.1981 - De Voorpost Wat baten kaars en bril. K.A.V.D. FC Denderleeuw Het was een flauwe be- doening zondagnamiddag op het sportstadion in Grembergen. De voetbal fans die aan andere aktivi- teiten de voorkeur gaven in plaats van de weg in te slaan naar het K.A.V.D.- terrein hadden geenszins ongelijk. Wie de wedstrijd niet had kunnen bijwonen, had er trouwens weinig aan verlo ren. De ontmoeting KAVD- FC Denderleeuw was noch tans voor trainer Armand De Rouck een toetssteen voor de huidige waarde van zijn team. FC Denderleeuw is een ploeg die tot de tenoren be hoort in de eerste provin ciale en talent in huis heeft om de poort naar bevorder ing te forceren. Het was .trouwens eenieder duide lijk dat de bezoekers tijdens de eerste twintig minuten van de eerste helft voetbal lend veel sterker uit de verf kwamen dan de lokale for matie. De blauwzwarten he ten de bal kundig cirkule- ren, kwamen daarenboven biezonder goed uit hun de fensieve stellingen en bouwden iets positiefs op in de omgeving van de mid dencirkel. Dendermonde van zijn kant speelde mat, loom, zonder inspiratie en met een systeem dat noch kant noch wal raakte. En wat daarbij nog het meest op vallend was. was het feit dat bepaalde spelers op ver re na niet meer over de ge wenste konditie beschikken en er zowat gingen bijlopen als gelegenheidstoeristen. Een uiterst positieve ver melding verdienden noch tans Eddy Van Den Dries- sche en Garry De Kinder. Ze probeerden er vooraan nog iets van te maken. Op vallend was het wel, en dat dateert niet van zondag, dat Eddy Van Den Driessche veel te weinig werd aange speeld om de bezoekende defensie voor werkelijke problemen te stellen. Het zwakste onderdeel van de thuisploeg was overduide lijk het middenveld, dat bo vendien mede door de ver warrende opstelling als het ware onbestaande was. Gui- do Catrysse die er in de eerste helft bijgelopen had voor spek en bonen, werd op de rust vervangen door Johan Spanoghe, ook al te traag om vooraan voor eni ge verrassing te" kunnen zorgen. Globaal genomen geschiedde de ganse op bouw bij Dendermonde el lendig traag en dat gaf de tegenstander derhalve ruimschoots de gelegen heid om zich rustig te reor ganiseren. Bij de bezoekers viel vooral Patrick Verhelst op door zijn inzet en werk kracht De Grembergenaar is beslist een van de betere spelers in het Denderleeuw- se team. Bij die bezoekers stond Luc De Pauw tussen lat en staken. Hij verving voor de eerste keer titularis Andrc Verhavert. Voorzit ter Delens had een geldige verklaring voor het opstel len van reserve-goalie De Pauw. «De vervanging van Ver havert was nodig vermits op 1 april de optie vervalt van de uit Teralfene overge komen De Pauw. We wilden in deze wedstrijd eens dui delijk weten wat Luc waard is voor de toekomst, zij het dan als invallersdoelman. Ik weet dat Verhavert deze maatregel met een scheef oog heeft bekeken, maar ik hoop dat hij sportief ge noeg is om de test van De Pauw ten volle te begrij pen», dixit de Denderleeuw- se voorzitter, die jammerde om het feit dat Patrick Ver- helst toch weer maar eens de onderkant van de lat trof, voor de zoveelste maal dit seizoen. Tornooien Naast kompetitievoetbal staan er nog andere aktivi- teiten op het Dendermon- dse programma. Er is voor eerst het scholierentornooi dat doorgaat op de zaterda gen 4 en 11 april op het A- terrein van Grembergen. Hieraan nemen scholierenelftallen deel van SK Beveren, Eendracht Aalst, Hoger Op Merchtem, Vigor Wuitens Hamme, Ex celsior Puurs, Eendracht Sint-Gillis, SK Grembergen en KAVD. Aan het traditioneel ge worden juniorestornooi dat gespeeld wordt eveneens op het A-terrein op zaterdag 25 april en vrijdag 1 mei wordt deelgenomen door Eendracht Aalst, Een dracht Sint-Gillis, SK Grembergen, Sporting Sint-Niklaas, FC Boom, SK Beveren (winnaar van vorig jaar) en KAVD. Voor wie het nog niet wist. KAVD gaat feestvie ren en wel op 12 en 3 mei tijdens wat men een dolle driedaagse noemt. De festi viteiten gaan door in een tent die zal opgesteld wor den aan de Martelarenlaan in Grembergen (omgeving van het station). E.D.M. Scheidsrechter Meganck deed het niet in de konfron- tatie tussen KAV Dender- monde-FC Denderleeuw. Om het eufemistisch uit te drukken: zijn leiding was matig, zeer matig. Het is trouwens niet de eerste keer dat er kritiek rijst rond de arbitrage van de fluitende Gentenaar, een atletische figuur doch te vens een man die onbe kwaam is de spelevolutie op de voet te volgen wegens zijn traag loopvermogen. Het is jammer dat refs «beneden peil», zoals Me ganck, in de hoogste pro vinciale afdeling de plaats innemen van getalenteerde jongens die wegens de «nu merus clausus» niet aan de bak komen, büjven hangen en in sommige gevallen mettertijd ontmoedigd hun zwart jasje in de wilgen hangen. Het is duidelijk dat Me ganck niet op grond van zijn kwaliteiten naar «Eer ste Provinciale» promoveer de: daarvoor was een han dig maneuvertje nodig. De tijdens een op het terrein van SK Lebbeke gewogen en te licht bevonden Gente naar kreeg, zoals alle ande re kandidaten, een tweede kans. Toen haalde hij wél het quorum, met er boven op de konkluzie van de «kontroleur»: Maar dat vol staat niet omdat hij, zelfs met de door mij toegekende punten de gestelde norm niet bereikt». Achteraf, en onder druk van een bepaalde clan, kreeg Meganck tegen de re gels van het spel in nog een derde gelegenheid om te slagen in het eksamen. Vanzelfsprekend durfde de «kontroleur» geen negatief advies uitbrengen. Van daar Intussen worden an deren benadeeld door een niet zo ortodokse kunst greep. De klubs worden er evenmin beter van. Marcel Van Hauwermeiren Lovendegem 0 Kemzeke 1 Met een kollektief sterke prestatie hebben de man nen van oefenmeester Jaak Roelandt de twee puntjes uit het Gentse meege bracht. Tijdens de eerste vijfenveertig minuten had den de roodzwarten nor maal gezien de kloof reeds moeten slagen, maar door allerlei tegenslagen kwam men niet aan een gerust stellend eerste doelpunt. Zowel Henderickx als Emans misten enkele wen kende kansen en Bohyn gloeide met een goedge- richte uithaal de binnen kant van de deklat. Toch waren het de thuisspelers die de mooiste gelegenheid verkwanselden toen een vrijstaande Meulewaeter van zeer dichtbij naast de goed uitgekomen Rodrigo én de linkerpaal schoot. Na de kampwisseling hadden de Roelandtelf dui delijk weer wat nieuwe moed gekregen om er tegenaan te gaan en for- ceerden in het vierde kwar tier een meesterschap dat in een doelpunt resulteerde: Eddy Saman trok listig en kele tegenstanders naar zich en stuurde op het ge schikte moment Jempi Bo hyn de diepte in. Op dezelf de lijn snelde ook Gerrit Stremersch mee. hij was het trouwens die de uitge meten center van Bohyn suksesvol naast de weerloze thuisdoelman kon binnen werken (0-1 na 55'). De lokalen wilden nu na tuurlijk niet verder de boot in en schakelden met man en macht over naar de aan val, waar tegen de Klau- waertstrainer inmiddels een waterdichte vesting had georganiseerd, en zelfs een supplementaire verde diger (Yzewijn) het mi nt-Pa men om de gunstige sta tot het uiterste toe te bev 1 n0^ ligen. Ook keken de bea nuut kers niet op een foutje,! oe'cer dat ze al bij al met «slechl 1 sta? drie gele kaarten niet ra ere ten klagen op de leidj "*en (die waren voor S: mersch, Emans wijn). de g 1 Over heel de partij ga men dus geen gestci overwinning voor de Wej ff8C ploeg, die nu weer f "nn'r thuiswedstrijd tegen vierkant draaiende Dendi a' monde moet afwerken 21 indien hierin enige punti rjl' winst kan boekenis t n 2 gunstige afloop van b langdurige Echternachp cessie niet denkbeeldig. Zottegem 1 Lokerse SV 1 De roodwitten van trai ner Bettens hebben een uit stekende prestatie geleverd op het veld van leider Zotte gem Vooral na'de herne ming kwam een nochtans sterk gehandicapt Lokerse sterk uit de verf. De Loke raars moesten het bij de lei ders inderdaad waarmaken met een halve invallers- ploeg. Van Rumst is nog steeds niet teruggekeerd na zijn sleutelbeenbreuk en Everaert die met de buik spieren sukkelt is ook nog steeds onbeschikbaar. Voor Peter De Maer is het seizoen afgelopen want die zit voor vier weken in het gips met een verzwikte voet. Boven dien werd nu ook Permen- tier geraakt tijdens een oe fenpartij terwijl Dupont recht heeft op een vrije transfer en niet meer wordt opgesteld. Lokerse kreeg het op Zot tegem aanvankelijk wel zwaar te verduren. De Kerf, die Thielemans moest neut raliseren kreeg geen vat op de oud-speler van SC Loke ren. Bovendien akteerden de centrale verdedigers van Lokerse zeer onzeker wat meteen een permanente toe stand van paniek veroor zaakte in de bezoekende de fensie. Toen Ott zich voor de zoveelste keer misreken de volgde een fors geharre war dat werd afgesloten met een handspel en een strafschop die zonder par don werd omgezet. Geluk kig voor Lokerse hield doel man Van den Bogaert het hoofd koel en wist een drie tal sublieme reddingen op te brengen waarmee hij zijn ploeg voor een vroege af straffing kon behoeden. De Kerf Die schitterende tussen komsten van Van den Bo gaert en het feit dat De Kerf steeds meer greep kreeg op Thielemans waren er onge twijfeld de oorzaak van dat na die dolle 20 minuten van Zottegem Lokerse geleide lijk een voet in de wedstrijd kreeg. Ook Van Rompaey die in het middenveld werd teruggetrokken leverde zeer verdienstelijk werk terwijl Dullaert onvermoei baar bleef jagen zodat de lokale defensie af en toe in de problemen geraakte. Uit gespeelde kansen waren er toen nog niet bij. Die kansen kwamen er pas na de rust. Zottegem kon tijdens het vierde kwartier wel nog de wed strijd oriënteren. Maar toen Van Rompaey enig mooi een hoekschop van Van Driessche voorbij doelman Tomme knalde op de 60ste minuut kwam Lokerse echt los. De bezoekers speelden met enorm veel dVertuiging en duwden de leiders af en toe -met de rug tegen de muur. De lokale verdedigers moesten tot driemaal toe naar de noodrem grijpen maar ze zorgden er wel voor dat die fouten net voor de fatale zone gebeurden. Meteen waren de kansen voor Van Rompaey, Dul laert en De Kerf om Lokerse op winst te plaatsen verke ken. De vrijschoppen lever den immers niets op. Het bleef uiteindelijk dan ook 1- 1 wat voor een gehandicapt Lokerse zeker een schitte rend resultaat was. Lokerse speelde met Van den Bogaert, De Smet, Ott, Claude Van Bocxlaer, Van Renterghem, Ollevier, De Kerf, (80' Kint), Van Rom paey, Van Driessche, Dul laert en Michael Van Bocx laer. W.V.L. St. Denderleeuw 3 SK Lebbeke 1 SK Lebbeke heeft sedert de stakingsperikelen wel licht zijn slechtste wed strijd gespeeld. Het kwam op Standaard Denderleeuw een lengte te kort en dankzij doelman Danny De- page bleef de nederlaag nog enigszins beperkt. De lokalen waren in de eerste helft tot tweemaal toe op voorsprong geklommen. Denderleeuw was trouwens doorlopend de betere ploeg en dit op alle fronten. Leb beke zou in de eerste helft even terugslaan via een strafschop die door Hans Schöning werd omgezet. Dat was ook het enige wa penfeit dat we van de Lebbe- kenaars kunnen ver melden. Ook na de hervatting ble ven de lokalen doorlopend de situatie beheersen. En kele Lebbeekse spelers mo gen nochtans wel met een «goed» worden gekwo- teerd. Hiervoor komen Jean-Pierre Lippens, Désiré Rappoort en Karei Verhulst in aanmerking. Speler-trai ner Hans Schöning kwam er deze keer wel heel wat minder aan te pas. Wie zich het meest in de kijker speel de was doelman Danny De- page. Hij verhinderde onte gensprekelijk enkelè doel punten. c In Denderleeuw is overi gens wel duidelijk gebleken dat het Lebbeekse elftal be zwaarlijk als een stevige eerste provincialer kan worden beschouwd. Wil men volgend seizoen betere resultaten dan zal men over een stevigere kern moeten beschikken. In dat opzicht is het te hopen dat er aan het konflikt dat er thans bestaat tussen een tiental fanionspelers en het be stuur een oplossing komt. Beide partijen hebben er trouwens baat bij. Even goed de stakers als de klub- leiding. Die stakende spe lers waren in Denderleeuw aanwezig met vlag en wim pel. Ook hadden ze enkele spandoeken bij waarop het volgende te lezen stond: «Bereidheid tot praten is gelijk aan woordbreuk», «Clubliefde is niet gelijk aan eigenbelang», «Onze voorzitter ongewenst, zijn geld onmisbaar» en «Eén man blijft, tien man buiten». Zo te zien is er van een oplossing op dat vlak in Lebbeke de eerste dagen nog geen sprake. Spijtig E.D.M. - 'Alf Hoe Buggen hout ook op de Aalsterse verdediging beukte tijdens de tweede helft, de verdiende gelijkmaker kwam er niet (SK Aalst-Buggenhout 1-0) (lp) SK Aalst 1 2011 hebben. Het werd een Buggenhout 0 °P en,n<T BB gaande wedstrijd, met m de Een ontmoeting, tussen eerste helft een offensiever twee ploegen, die niets Aalst. Het was dan ook ver meer te winnen of te verlie- diend dat de lokalen aan het halfuur op voorsprong SK Beveren-Cercle Brugge SC Lokeren-Beringen KV Mechelen-Eendracht Aalst Oudenaarde-SK Sint-Niklaas Jong Lede-Racing Doornik Menen-Eendracht Zele Torhout-VW Hamme Standaard Denderleeuw-SK Lebbeke KAV Dendermonde-FC Denderleeuw Lovendegem-Kemzeke Zottegem-Lokerse Temse-Heirnis Robur-Gandasparta Sint-Gillis-W-Destelbergen Wippelgem-Vrasene Excelsior-Adegem Sint-Pauwels-Maldegem Gavere-Oudegem Appelterre-Eendracht Meldert SK Aalst-Buggenhout Boekel-Burst Bambrugge-Oudenhove Terjoden-Kerksken Sparta Geraardsbergen-Vlierzele N ieuwerkerken-Mere Wieze-Grembergen Waasmunster-Stekene Bazel-Klinge Haasdonk-Kallo HO Kalken-Melsele Berlare-Wilskracht Moorsel Thor Meldert-Baasrode Sinaai-Eendracht Sint-Gillis Schellebelle-Standaard Gent SK Overmere-Laarne SK Beervelde-Valentino's Overmere Erondegem-Ede Smetlede-Edixvelde Erpe-Welle Serskamp-We8trem Oordegem-Massemen Herdersem-Lutterzele Rapide Lebbeke-Baardegem Wichelen-Doggen Opstal-Gijzegem Opdorp-Appels Erembodegem-Boonwijk Schroevers Moorsel-Schoonaarde (geschorst) Straatje Stekene-Sombeke Verrebroek-Kieldrecht Kruibeke-Moerbeke Meerdonk-Rupelmonde Heikant Zele-Kl. Laar Vrasene Gerda-SK Lokeren White Boys-Hoogeinde bters MAK de touw nenh ld oi ut bet ur dasj bur lag d lie p alg Da erste óch en. V wel hoi 11 WÉ ng wee een luk eiber Ifwe Rot atst lunt iraf. eens tui omj lute ad z ij d n ar h telle (zondag 5 april 1981 om 15 uur) I Nationale Lierse - SK Beveren (4.4 om 20 u (Rion) SC Lokeren - Klub Brugge (Ponnet) II Nationale SK Sint-Niklaas - Racing Jet (Delsemme) Eendracht Aalst - Olympic Montignies (De Zutter) ni Nationale A Eendracht Zele - Izegem (Delferière) Union Doornik Jong Lede (Modave) Bevordering A Zwarte Leeuw - VW Hamme (Monnens) I Provinciale Kemzeke - KAV Dendermonde (Taeleman) SK Lebbeke - Zottegem (L. Van Acker) Evergem - Lokerse (Vercauteren) II Provinciale A Vrasene - Temse (Meganck) Heirnis - Sint-Pauwels (Van den Abeele) Olympia Gent - Excelsior (De Bruyn) St.-Gillis-Waas - Robur (Segers) II Provinciale B Buggenhout - Nederename (De Meyer) Eendracht Meldert - Borsbeke (Anné) Oudegem - Deftinge (De Clippeleer) Denderhoutem - SK Aalst (Devisscher) UI Provinciale C Kerksken - Bambrugge (Cornelis) Herzele - Nieuwerkerken (Heggrick) Burst - Eist (De Ruyck) Mere - Voorde (Opdecam) Vlierzele - Terjoden (De Wispelaere) UI Provinciale D Melsele - Waasmunster (Van der Haegenj Kallo - Wieze (Van Hoey) Klinge - Sinaai (Vereeken) Stekene - Thor Meldert (Van Leuven) Grembergen - Berlare (Van de Winckel) Eendracht St.-Gillis - Wilskracht Moorsel (Lievens) Haasdonk - Bazel (Eeckeman) Baasrode - HO Kalken (Boone) IV Provinciale C Dyn. Beervelde - Schellebelle (Moulin) SK Kalken - Valentino's Overmere (Wauters) Zaffelare - SK Overmere (De Keyzer) IV Provinciale G Edixvelde - Bavegem (Drieghe) Smetlede - Erondegem (Van Haver) Westrem - Erpe (Moreel) IV Provinciale H Schoonaarde - Herdersem (Lambrechts) Doggen - Erembodegem (Teugels) Baardegem - Opdorp (Mees) Lutterzele - Opstal (Herssens) Boonwijk - Gijzegem (Leroy) Schroevers Moorsel - Wichelen (Speleers) Appels - Hofstade (P. Dierickx) IV Provinciale I Klein Laar Vrasene - Verrebroek (Samson) Rupelmonde - Straatje Stekene (Burm) Kieldrecht - White Boys (Nijs) Sombeke - Gerda (Rottiers) Eksaarde - SK Lokeren (Reyniers) Meerdonk - Kruibeke (Roelandt) Hoogeinde - Heikant Zele (Fierens) Uefa's (10u30) Waregem - SK Beveren (1.4 om 20 u.) (Vuylsteke) Antwerp - SC Lokeren (4.4 om 10u30) (Bal) Oudenaarde - SK Sint-Niklaas (Mestdagh) SK Beveren - Cercle Brugge (Lippens) KV Mechelen - Eendracht Aalst (Roofthooft) Provinciale Juniores (10 u.) Hamme - E. Aalst (Heirman) E Zele - SK Geraardsbergen (Van de Graaf) SK Beveren - SC Lokeren (De Schoesitter) Lede - AA Gent (Hulsbosch) Oudenaarde - SK Sint-Niklaas (De Roose) Provinciale scholieren (10 u.) Hamme - E. Aalst (Verstraeten) E. Zele - SK Geraardsbergen (Verstappen) SK Beveren - SC Lokeren (Van den Kerckhove) Lede - AA Gent (De Wolf) Oudenaarde - SK Sint-Niklaas (Galle) Vrouwen (15 u.) SK Belleme - Kamillekes B (4.4 om 15 u (Gillis) Kamillekes A - Doornkes (5.4) (Van Assche) kwamen. Het was Schouppe, die een vrijschop rechtstreeks voorbij Tilley stuurde, na een voorafgaande fout op Peter Hoebeke, die zich toch weer ontpopte als een zeer gevaarüjk aanvaller, waar mee de bezoekende defensie meer dan de handen vol kreeg SK nam wat gas te rug, wat Buggenhout toe liet terrein te winnen, doch bij de rust kon Aalst zijn lichte voorsprong alleszins wettigen. Ook na de koffie een vrij open wedstrijd, met nu misschien iets meer voordeel voor de bezoekers, die echter van de gelijkma ker gehouden werden, door een spektakulaire, en zeer knappe Luc Dherde. De reaktie van de thuisploeg langs Johan Schouppe, die Mare Walckiers bediende. Deze dreef op, vond Hoebe ke, doch opnieuw was Til ley ter plekke. Het spel bleef variëren, doch toen Aerts de plaatselijke ach- De Aalsterse doelman Luc D'Herde moest zich meer dan eens reppen om bezoekers van de gelijkmaker te houden (SK Aalst-Buggenhout (1-0) (lp) terhoede voorbij snelde, de gevaarlijke Buggen- 80ste minuut aan SK Aal kwam Buggenhout dicht hout-aanvaller. Iedereen toegekend, veranderde bij de gelijkmaker, doch op- ging zich zo wat stellen in uitsiag niet meer, daar l|Str; nieuw bewees Luc Dherde de uitslag en de nipte ne- ley de elfmetertrap zijn afkomst, wanneer hij derlaag voor Buggenhout Hoebeke met een puike r r zich in de voeten wierp van Ook de strafschop in de leks keerde. a.V. lei n o Sint-Gillis - Destelbergen 1-1 De sterk gerangschikte Gentenaars hadden zich voorzeker niet aan zo een sterke weerstand van de Waas landers verwacht. Ze gingen immers onbesuisd in de aanval en troffen bij hun eerste aanval reeds de dwarsligger. Hierop repli ceerde Sporting zeer snedig en timmerde de beste akties in mekaar zonder de gast- portier aan het werk te zet ten. Op het halfuur staken Schelfaut en Bolsens even de neus aan het venster, maar besloten allebei nipt naast. Uiteindelijk snelde Rudy Bolsens net voor het rust8ignaal gepast weg van zijn direkte bewaker en gaf een uitgemeten dropballe tje: 1-0 op de 448te minuut. Ook na de herneming dik- teerde de thuisploeg de be zoekers de les maar kon, hoewel enorm agressief. weinig kansen doorzetten. In het laatste kwartier za ten dan ook heel wat blauw- witten door hun beste krachten, wat de Destelber- genaars die werkelijk onkennelijk waren weer terug in de wedstrijd hiel De onverdiende gelijkm ker was dan meteen onve mijdelijk en viel in de 87s minuut na loeier van Meyer. MAKft~ Wippelgem - Vrasene 1-4 Met een ware winnersspirit reisden de mannen van voorzitter Martens naar wat de uiteindelijke scherp- rechtersmatch aangaande de tweede degradant uit de reeks moest worden. Aanvankelijk zag het er al les behalve schitterend uit voor wit-zwart, dat rond het halfuur reeds met een doelpunt in het krijt stond. De rust brak evenwel aan met een gelijke skore door dat Van de Vijver de bal kreeg toegespeeld van een plaatselijke achterspeler. Na de pauze liet de thuis ploeg geen twijfel bestaan aan haar bedoeling, maar werd twee keer na mekaar door het doelhout af| te remd. Wanneer eventjes 1 ter de Vrasenaars dan n' n op voorsprong kwamferi door een doelpunt van 0 thuisspeler, verdween el) r ei aspiratie bij de gasther r en.maakte Ludo Lardint do de skore min noch we Cla potsierlijk door twee opp en tunistische goaltjes in slotminuten. MAN ide :en

De Voorpost | 1981 | | pagina 22