Weemaal Rudy Motyka I rovinciaal voetbal Tevreden met een punt nduit slecht Doelpunt van Jan De Wolf rondt thriller af Groenzwart voetbalt weer - rste plaats als inzet ider moeite Spannend tot het einde Afwerking faalt Strafschop in slotminuut ml it-Pauwels - Maldegem ste t nog amper een goeie bpj iuut te gaan kwamen de jekers dapper langszij, stand die ze over hun >t Jere tweede helft zeker 1(j* iden verrechtvaardigen. gv de geel-zwarte rangen Y crde men dan enig ver boord gemor, maar Fons Bosman zette Ls6^ r links twee opponenten ~Wei ir schut en zwiepte de bal *voor doel in de richting i de hardwerkende Mo- iend a OP zijn beurt snelde :en ly zijn naaste bewaker unt maar kwam zo- 8 nde zeer scherp te staan enover het bezoekende 1. Toch schudde hij zo sekuur schot uit de iterslof dat de bal tus- de dichtste paal en de louwereerde keeper in inenhuDPelde. Een 2-1 nd op de allerlaatste mi lt betekende dan ook het ultaat en doet de lichtjes him stand levende 2-1 Herlevingers op een onver hoopte tweede plaats in het klassement terechtkomen. Van bij het begin straalde deze konfrontatie een on verbiddelijke aantrek kingskracht uit omdat bei de opponenten zeer aanval lend optraden. Op de twee de minuut al, moest keeper Herremans op zijn quivive zijn wanneer een gastspits een vervaarlijke schicht lanceerde en kort daarop voorlangs schoot. De thuis ploeg liet zich evenmin on betuigd: een inlopende Thoen miste ondermeer een goeie vrije trap van Herre mans. Nadat Van Poeck in de fout ging, maar zijn doelman de situatie be kwaam meester bleef, be landde de bal bij Burm, die de bal zo verfijnd in een tros spelers kegelde dat een be zoeker met de hand afweer de. De logische penalty werd kurkdroog door Mo tyka omgezet (36': 1-0). Dit doelpuntje boni was voor Herleving de aanleiding om zich meer en meer op de verdediging toe te leggen, wat de gasten ook aangre pen om hun eigen kans te gaan. Franky Herremans hield tot voor een minuutje voor tijd zijn netten even wel ongeschonden door een werkelijke demonstratie van zijn kunnen. Toen was hij een verslagen man op een keihard schot tussen enkele van zijn verdedigers in, van Van Poelvoorde (1- 1). Wat daarna nog gebeur de kon U eerder in dit arti kel reeds vernemen. Meteen zal de volgende op dracht uitsluitsel brengen over de resterende Wase ti- telkansen: inderdaad. Her leving moet zondag optor nen tegen niemand minder dan lijsttrekker Heirnis Gent. Onze pronostiek: een drawn? Gavere 1 Oudegem 1 In de Oudegemse voet balkringen is men niet al leen tevreden om het beha len van het winstpunt in Gavere. Er heerste ook een algehele voldoening over de verrichting op zichzelf. Trainer Raymond Rooms noemde het trouwens één der beste wedstrijden van het seizoen. Een punt op verplaatsing wordt door ve len als een zege beschouwd. Dat was ook in Oudegem het geval. Meteen ook een reden te meer om ter gele genheid van het plaatselijk karnaval eens extra de bloe metjes buiten te zetten. «In de eerste helft zijn we zowat tegen de gang van het spel in op achterstand gekomen,» zegt trainer Rooms. «Voor het doelpunt tot stand was gekomen, had de plaatselijke doelman al tot tweemaal toe een poging van Lambrecht uit het doel- vlak moeten borstelen. Ik geef toe dat we later in die eerste helft op een gegeven moment door het oog van de naald zijn gekropen op een uitval van de lokalen. Was het toen 2-0 geworden, dan had de wedstrijd moge lijk beslecht geweest. Dat zou echter tegen de logica in geweest zijn. Vooral in de tweede helft zijn we nog beter gaan voet ballen. Tot tweemaal toe sloeg de bal tegen het doel- hout. Dat was het geval voor Danijs en Geerinckx. Tot zowat acht minuten voor het einde hebben we moeten wachten om de ge lijkmaker te zien tot stand komen. Dat was na een voorzet die door Jean-Paul Aerts op het hoofd van Danijs werd geschilderd. Die had ge woon maar binnen te knik ken. Globaal genomen zat er voor ons wel een zege ijl, niettegenstaande de pun- tendeling wel het meest lo gische resultaat is» besluit Raymond Rooms. We mogen geenszins ver geten te melden dat de inge vallen Johan Clinckaert in die dertig minuten waarin hij tussen de lijnen liep, zich het gelden. Clinckaert kwam erin na een kwartier in de tweede helft in de plaats van de gekwetste Martin Van De Voorde. Hij nam op een bepaald ogenblik zelfs de lokale doelman zwaar onder vuur Het is de eerste keer dat trainer Rooms een beroep doet op deze zeventienjari ge junior. SK Oudegem moet trou wens drie opeenvolgende speeldagen in de vervan ging voorzien van Arnold Marien: Die werd door het sportkomitee geschorst na dat hij in de wedstrijd tegen Meldert een aanslag had gepleegd op een tegen strever. SK Oudegem speelt nu zondag tegen Deftinge Het is meteen de laatste thuis wedstrijd in deze kompeti tie. De drie laatste ontmoe tingen worden buitenshuis gespeeld. Dat is tegen Bors- beke, Petegem en Appel- terre. E.D.M. idasparta 1 )bur Moerzeke heeft de kans gemist om lie plaatsen te winnen e algemene rangschik- Dat had gekund door erste instantie te win- van Gandasparta. Dan men ook deze ploeg bijgestoken. Globaal heeft Robur toch een paar punten nodig ach definitief veilig te 1. Wij vermoeden dat el zal lukken, reke- houdend met de ko- de tegenstanders die moeten bekampt len. Moerzeke sprak men e ontmoeting met het Gandasparta ron- van de slechtste wed- van het seizoen. Dat wel in schrille tegen- ng ten opzichte van week voordien toen een uitstekende pres- lukte bij het Gentse ilbergen. Ifweg de eerste helft Robur op achterstand atst. Een ongelukkig lunt noemde men het raf. Het ging hem rens om een misver- tussen doelman Van q ompel en verdediger uiteren. Eerstgenoem- d zijn maat geroepen de bal in bezit kon te de wedstrijd geenszins aantrekkelijker. Ook niet nadat Eric Saerens voor de gelijkmaker had gezorgd. Die kwam tot stand net voor het affluiten van de eerste helft. Saerens had de bal aangespeeld gekregen vanuit het middenveld. In de kortste tijd draaide hij die met zijn linker in de winkelhaak. In de tweede helft zijn de bezoekers voor het punt blijven spelen. Dit had voor gevolg dat het spel zich meestal koncentreerde rondom de middencirkel en dat er van enig gevaar, noch van lokale, noch van bezoekende kant nog nau welijks sprake was. Kort om een aantrekkelijk ver toon was het geenszins voor de toeschouwers. Ro bur speelt zondag uit naar Sint-Gillis-Waas. Het is een traditie dat de Moerzeke- naars er gewoonlijk een goede verrichting leveren, en er geregeld punten heb ben gewonnen. Winst in het Waasland zou voor de Moerzeekse ploeg definitief het behoud betekenen in de tweede provinciale, en kan men meteen al beginnen met te spekuleren op vol gend seizoen. E.D.M. SK Herdersem 3 FC Lutterzele 1 Leider SK Herdersem, dat moest aantreden zonder de geschorste Patrick Mat,- thijs, heeft heel wat last on dervonden van een nooit af gevend Lutterzele, waar voor alle middelen goed wa ren, om mannen als de ge broeders De Wolf en de ge broeders Hanselaer te stop pen. In de beginperiode wisten zij zelfs veldover- wicht af te dwingen, wat Adolf Cooreman noopte tot verschillende tussenkom sten, doch de kleine SK- doelman kweet zich voor treffelijk van zijn taak. Toen de leidersploeg na een inloper eindelijk de goede tred gevonden had, ver keerde de groenwitte verde diging dikwijls in paniek. Gelukkig kon de Dender- mondse bezoeker dan reke nen op een voortreffelijke doelman. Reeds van bij het begin van het lokaal offen sief was het opgevallen dat ar het leder rolde ech- leller dan Van De Som- rel gedacht had. Die wachte opstopper was aard om de bezoekers leer defensieve gevoe- brengen. Dat maak- Excelsior - Adegem 3-0 Sinds de komst, of liever de herwaardering, van trainer Bre8sinck waait er duide lijk een andere wind door heen de Excelsiorploeg. Was hun spel in de eerste kompetitiemaanden krampachtig en louter ge richt op het resultaat (ofte de puntjes), dan gaat men sinds de terugronde weer vrank en vrij zijn kans en laat men zich door geen en kele tegenstander meer af schrikken, getuige daar van de overwinning tijdens de vorige wedstrijd bij ex- lijstaanvoerder Maldegem. Ook zondag pakten de Hei- straatbewoners weer stevig uit, met een stel goeie kan sen en zelfs doelpunten tot SK heel gevaarlijk was op hoekschoppen, steeds prachtig voor doel gedropt door Jan De Wolf, doch steeds bracht een voet of de doelman redding, tot op de 41ste minuut. Op één van de.hoekschop- pen ontstond een geharre war van jewelste. Eerst was het een schot van kapitein William Bracke, dat afge weerd werd, dan één van Patrick Hanselaer, en ten slotte was het de opgerukte Luc Pieters die met een hal ve omhaal SK Herdersom op voorsprong zette. Herdersem kon na de kof fie, op eerder gelukkige wijze zijn voorsprong ver dubbelen. Na 7' was Frank Hanselaer op rechts door- gespurt, zette hoog voor, en de bal belandde achter een ontstelde Lutterzele-keeper in het doel. De leidersploeg kon deze voorsprong nochtans wetti gen, want de eerste minu ten van deze tweede periode voerde ze de forcing, en Voor het nochtans goed voetballend Lutterzele was niets te rapen op het terrein van leider Herdersem (lp) hadden de schoten van Ste fan De Wolf, William Brac ke en André Hendrickx een betere richting gehad, dan was de voorsprong reeds vroeger verdubbeld geweest. gevolg. Drie goals in totaal met eentje van Nijs, die vanop ruim 40 meter de bal in het doel torpedeerde en eentje, langs Verberckmoes (da's alweer een tijdje gele den) die formidabel knap afgezonderd door Van Royen de Adegemkeeper tegenvoets nam. Dit alles in de eerste helft, daarna ble ven de gasten wel goed vol houden maar stuiten bij het besluiten steevast op een vlekkeloos kepende Bos nians. In de allerlaatste mi nuut maakte D'Haen de kloof nog groter nadat hij het leder van een ontmoe digde gastverdediger ont futselde. MANIL Herdersem nam geen vre de met deze voorsprong, doch wat Jan De Wolf en William Bracke ook pro beerden, de bezoekende de fensie bleef overeind. Zoveel labeur werk van plaatselijke zijde werd in een mum van tijd bijna teniet gedaan. Aan de 20ste minuut kon Lutterzele via Jan Berkers, die een hoekschop in één tijd overnam en in de verste hoek binnenknalde tot 2-1 milderen. De leidersploeg was door die onverwachte opdoffer aangeslagen, en het scheelde geen haar of de groenwitten konden in een paar minuten tijd hun ach terstand wegwerken, doch opnieuw toonde Dolf Coore man dat hij het vertrouwen niet beschaamt. Gedurende ruim 20 minuten hield deze druk aan al dient gezegd dat Herdersem toch het ge vaar lijkst was op de tegen stoten, vooral dan via de ingebrachte De Cock en Ste fan en Jan De Wolf. Het was dan op één van die veelvul dige counters, dat SK zijn overwinning verzekerde. De Cock had het leder ver in eigen verdediging opge haald. Hij lobde de bal voor bij de Lutterzele-defensie tot bij Jan De Wolf. Jan rukte op, schakelde de doel man uit, en legde de eind stand vast ha 86'. Met deze overwinning is SK Herder sem weer een stap dichter gekomen bij een wenkende titel. Winst volgende week op Schoonaarde zou alles zins de definitieve beslis sing kunnen betekenen aan huis tegen de Doggen uit Erembodegem, waarmee nog een appeltje dient ge schild te worden uit de heenronde. A.V.H. De Wolf Herdersemwaagt zijn kans doch zijn schot wordt door een alerte doelman in hoekschop verwerkt. (Herdersem-Lutterzele 3-1(lp) erg gemotiveerde kwamen op het >r de topper in twee- ciale reeks A Bei- mochten in dit in steek laten vallen de titelambities geen deuk krijgen. Heirnis goed gewa- was ondervond Pa- Van Hoyweghen in de aanvangsmi- De eerste maal dat remse-voorspeler een mraakte, ging hij te le grond. In de zesde onderging Frank iuynder hetzelfde lot. irde overtreding door inck veroorzaakt be- !e de betrpkkene een kaart. Heirnis ging er ine leke ;ANI stug tegenaan De intimi- datietaktiek deinde enigs zins weg na 15 minuten spel. Voor een aanvalslusti- ge Temse-voorhoede was het een kwartier geweest van vallen en opstaan. In de 17de minuut ging Heirnis ook aan voetbal denken. De eerste aanval werd door Erik Vermeulen onderbroken. Even later dwong Heirnis een hoek schop af, zonder veel ge vaar evenwel. Toen kwam Temse weer opzetten. Er- win Bynoe had het erg moeilijk om Gyselinck, die hem als zijn schaduw volg de van hem af te schudden. Deze gelegenheid deed zich toch voor na 33 minuten spel. Walter Vermeulen lanceerde een aanval. De bal tolde rond langs Patrick Van de Vel tot bij Patrick Van Hoyweghen, die Edwin Bynoe bediende. Maar de ex-SK Sint-Niklaas-speler trapte de bal meters naast het doel... Temse drukte en Helsens en Van Coppenholle in pa niek namen hun eigen doel man op de korrel. Maar in hun drang om te scoren hepen heel wat Temse-aan- vallen spaak in de buiten- speltaktiek van Heirnis. Doelpuntenloos verdwenen beide elftallen voor de koffie. De eerste minuut van de tweede speelhelft kanjerde Edwin Bynoe de bal nipt over Gyselinck liet twee minuten later de Temse- aanvaller ter plaatse en ging zich in de aanval moei en. Zijn afstandsschot werd door Gilbert Verberckmoes gestopt. Heirnis kwam nu beter uit de startblokken. Een één-twee beweging Helsens en Lammens werd met een knal over doel be sloten. In de 9de minuut gebeurde het fatale voor Temse. De Mey bediende pelsens en deze trapte de bal keurig in de hoek van het doelvlak. Gilbert Verberckmoes was kans loos (0-1). Amper één minuut later zorgden beide zelfde spelers weer voor opschudding. De Temse-portier was uitge teld, maar gelukkig voor de lokalen kon Vermeulen in extremis redding brengen Temse kreeg het warm. In de 19de minuut kroop Tem se weer door het oog van de naald. Teugels kwam oog in oog met Gilbert Verberckmoes, maar de be zoeker besloot te hoog. De haren van enkele bezoeken de supporters waren reeds fel uitgedund. In de 23ste minuut had Erik Van Goet- hem na een pas van Edwin Bynoe een schietkans, maar weer was het vizier slecht afgesteld. Heirnis werd zenuwachtiger, het werd Lippens te machtig De nummer 7 bracht Pa trick Van De Vel een stoot toe, en werd met geel be dacht. Nadat De Vijlder door Focket reeds vervan gen was, werd nu Thomas in de plaats van Teugels gebracht. Nog 10 minuten waren te spelen. Het wer den nog tien woelige minu ten. Temse dwong nog twee corners af. In de 41ste mi nuut ging bij een balbetwis ting Temses stoere rots Walter Vermeersch tegen de grond, hij werd met een beenbreuk afgevoerd. Sciacca verving hem. In de 45ste minuut bouwde Tem se nog een mooie aanval op, maar Erik Van Goethem schoot de laatste kans naast. Het was reeds in de blessuretijd toen Thomas, hoe ongelovig het voor hem ook scheen, de rode kaart voor ogen kreeg Maar toen was het verdikt voor Temse reeds gevallen. Zondag reist Temse naar Vrasene, dat zich nog in de bevindt. leiders uit Sombeke e op het veld van Ste- ir 1 Straatje doorlopend de v rijd gedomineerd evenwel zelf tot een V. ligende prestatie te i Dat ondanks het meesterschap van de ters toch tot het laat- »artier op het gerust- ide doelpunt moest ht worden was hoofd- Jk te wijten aan een lVl kkige afwerking. 87j is na 16 minuten én de bezoekers op toen De Langhe ge- kon voortrekken en moeiteloos scoor- afj te bezoekers dachten Bar het gebeurd lieten rustig de bal ■m eren zonder echt door n Ten- Alleen Sillis bleef een tweede doelpunt maar hij werd ge- door een attente doel- niG ïlaessens die een drie- JPP smaakte doelpunten te verhinderen. Ook Claessens paraat om [ANlj v een geweldige loeier van Peelman even voor de rust te neutralizeren. Na de rust bleef Sombeke de wedstrijd zonder proble men beheersen maar doel man Claessens hield zijn ploeg overeind. Wel had hij even geluk toen op de 62' Peelman op de staak knal de, maar Claessens herstel de zich snel en kon de re bound van Ringoot mooi stoppen. Op de 68ste mi nuut kreeg Sombeke dan toch een forse waarschu wing toen Audenaert een afgeweerde vrijschop hard inkopte maar doelman Van Moeseke had een schitte rende reaktie in huis. Som beke trok nu toch het tempo op en meteen geraakte Ste- kene in moeilijkheden. Rin goot knalde over maar op de 77ste minuut kon Pie ters een persoonlijke po- ging met sukses afronden. Sombeke drukte nog wat door wat kansen opleverde voor Pieters, Peelman ên Danneel, maar doelman Claessens speelde bijzonder attent. Wel moest een schot van Peelman nog door een verdediger van de lijn ge- wezrkt worden terwijl De Langhe in de slotminuten nog tegen de paal schoot. W.V.L. SK Overmere Laarne el) ree her( dim Erpe 0 Welle 0 Voor Oranje Erpe zijn de laatste titeldromen vervlo gen. Door het scoreloos ge lijkspel tegen Welle valt er nu al een kloof van zeven punten tussen Oranje en leider Ede. Een onoverko melijke achterstand als men daarbij weet dat Erpe naar de vijfde rang is te ruggevallen. Tot voor enkele weken la gen de kaarten nog totaal anders en geloofde men erin de verloren plaats in de derde terug in te nemen. Enkele kwetsuren van ba sisspelers alsmede het mis sen van dat tikkeltje geluk bij de afwerking, waren er de oorzaak van dat Erpe langzaam uit de kop is weg- In de wedstrijd tegen Welle toonde de thuisploeg zich andermaal meester en dwong vele kansen af. On der impuls van Benny Schalck liep oranje-zwart storm maar niemand wist het orgelpunt op de akties te zetten. In de vijfenvijftigste mi nuut lukte dat dan toch maar het doelpunt van Freddy De Backer werd door de scheidsrechter af gekeurd. Een niet onver dienstelijk Welle hield de resterende speeltijd stand en zorgde ervoor dat de brilscore tot het eindsig naal op het bord bleef. J.G. Overmere zonder Fer- nand Buysse heeft tot de laatste minuten moeten knokken om een aanklam pend Laarne de volle inzet te ontfutselen. De bezoe kers lieten zich nooit in het verweer drummen en wis ten zelfs tweemaal terug te slaan. Tegen het derde lo kaal doelpunt hadden ze evenwel geen verhaal meer. Overmere ging sterk van start en dat werd op de 20ste minuut beloond met een knap openingsdoelpunt van Ronny De Cock. Met de steun van een hard wer kende Schiettecat maakte De Cock het de bezoekende verdediging wel behoorlijk lastig. Maar Laarne sloeg ook fel terug en kwam dan ook verdiend langszij. Maar de bezoekende vreug de duurde niet lang want nog voor de rust kon spe ler-trainer Freddy Heirman de gastheren een tweede keer op voorsprong brengen. Na de herneming gooide Laarne enorm veel energie in de strijd en nam enorme offensieve risiko's om een tweede keer langszij te ko men. Dat lukte trouwens op het uur. De bezoekers gin gen na die gelijkmaker wel meer op veiligheid spelen zodat Overmere zonder moeite terug de wedstrijd in handen kreeg en steeds nadrukkelijker ging domi neren. Op de 67ste minuut moest Van Driessche trou wens in de fatale zone ge pakt worden om een derde lokaal doelpunt te verhin deren. Van der Stricht kon evenwel de unieke kans niet benutten. Maar dat kon de gastheren niet ontmoe digen. Overmere bleef ja gen op dat winnend doel punt. En dat lukte nog ook, want op de 80ste minuut bracht weer Ronny De Cock Overmere een derde keer op voorsprong. Meteen ook de goede keer want Laarne kon niet meer de nodige veerkracht opbrengen om nog terug te slaan. W.V.L. Jan De Wolf (Herdersem) schiet naar doel, maar de bal wordt in hoekschop verwerkt door één van zijn lijfwachten. (Herdersem-Lutterzele 3-1) (lp) Heikant O Klein Laar 1 Beide ploegen zijn er nooit in geslaagd om de wedstrijd op enig niveau te brengen. Goede bedoelin gen waren er voldoende maar aan weerszijden wa ren de verdedigingen dui delijk sterker dan de spit sen. Het resultaat was 90' middenveldspel zonder uit gesproken kansen. De eerste helft mag zelfs gewoon overgeslagen wor den. In die eerste 45 minu ten gebeurde gewoon niets dat de kijkers even uit de verveling kon halen. Dat er na de herneming toch enige animositeit op en rond het veld kwam was dan nog in ruime mate aan de scheids rechter te danken. Die ken de halfweg de tweede helft een strafschop toe aan Klein Laar toen een bezoe kende aanvaller in de fatale zone gepakt werd. Doelman Vergeylen koos de juiste hoek en hield de 0- 0 stand op het bord. Deze faze had beide ploegen wel even wakker geschud maar weldra dommelde de wed strijd rustig verder naar het einde. En toen iedereen zich reeds tevreden stelde met een gelijkspel, gebeur de het. De geroutineerde Jochmans probeerde zich in de slotminuut tussen een paar lokale verdedigers te werken en het zich daarbij toch wat te gemakkelijk vallen. De scheidsrechter trapte evenwel in het cir- kusnummertje en ondanks fel protest van de gastheren mocht Jochmans zelf ach ter de witte stip gaan staan en dit keer had doelman Vergeylen geen verhaal te gen het strakke schot. W.V.L.

De Voorpost | 1981 | | pagina 23