0 Q u Q «ÏIMWiliMll Peter Van Huffel, Luc Van Geyt en Willy De Backer vooraan Een nieuwe lente, een beter geluid Sterke Van Tittelboom (Aal; naar tweede zege O lrc Waaslander Danny Janssens snelste spurter Ludwig Van Tittelboom eg DRESSUUR EN JUMPING TE MELSELE Danny Janssens, Roger Van den Bossche, Ferdi Dierickx, John de Mesmaecker en Rudi Van de Velde op het schavotje René De Bruecker: goede Parijs-Troyes CD5 te'fiïaiiïTl ar It Jean Janssens twee jaar speler-trainer bij SV Bornem Danny Stappaerts eeuwige tweede en Carine Duerinck kampioene Lubanski blijft Trainer Roons (Oudegem) Ie 28 - 3.4.1981 - De Voorpost Liefhebbers Geen overwinningen voor onze amateurs Man nen die het zouden kunnen doen, zoals Ronald Van Ae- vermaet en René De Brue- cker trokken de landsgren zen over. Het betekent niet dat de jongens die op het «thuisfront» strijden zich in de hoek lieten zetten. Peter Van Nuffel toonde zich zelfs twee keer in de spits; derde te Buggenhout en vijfde in Wetteren. Voor Luc Van Geyt werd het een opvallend goed resultaat in de Sterrit te Pollare: Luc finishte er als nummer drie. Willy De Backer was derde te Wetteren. Andere hoogvliegers wa ren Frankie Wielandt, vier de te Wetteren, Jan De Bondt, vierde in Brusse- gem, Ronny Mettepennin- gen, zesde te Knesselare, Jan Joos, zesde in Wette ren, Hans DUaese, zesde te Pollare nadat hij lek reed en mooi terugkwam, William Despeels zesde te Buggen hout, Walter Blancquaert zesde in Galmaarden, John ny De Dobbelaer zevende in Knesselare, André Van der Haegen, zevende in Gal maarden, Mare Van Gijse- ghem, achtste in Pollare en tiende te Galmaarden, en Franpois Naudts, negende in Galmaarden. Nog meer streekama- teurs graaiden een prijs mee: Beno Michiels, 13de te Brussegem, Luc Van Puy- velde, 14de te Pollare, Da niël Schuddinck, tiende te Wetteren en 16de te Bug genhout, Emiel Van Daele, 16de in Galmaarden, Wal ter Ongenae, 16de te Wette ren, Patrick Van de Voorde, 17de in Brussegem, Eu- geen Peelman 18de te Wet teren waar Eddy Van den Abbeele als nummer 19 over de streep bolde. lilt hel Wase wlelervaatje Nieuwelingen te Denderleeuw ap; reh In tegenstelling met de vori ge weken heel wat gunstige nieuws over de gouwren ners. Eerst en vooral bij de broodrenners aangename bevestiging van Jan Bogaert in de driedaagse van De Panne, waar hij zonder enige ritoverwinning de leiderstrui pakte: en tevens doet ook Benny Vermeulen van zich spreken door een derde plaats in Harelbeke - Pope- ringe - Harelbeke, waar Be- vernaar J. Van der Veken ook een zesde plaats behaal de. Hou ze maar in de gaten tijdens de grootste Vlaamse klassieker van zondag aan staande. Bij de amateurs mogen we alweer een overwinning voor Erik Staes meegeven, en wel eentje in de sterrit over het heuvelachtige par cours in Pollare-Ninove waar de Wase Antwer penaar tien vluchters ging bijhalen en hen zelfs geen kans meer gaf om zijn wiel te pakken. In deze koers duiken ook twee namen op van bij na vergeten wielerjongens uit het Waasland: met name Luk Van Puyvelde op de 14de en (milicien) Erik Wuy- tack op de 29ste plaats. Ver der een puike derde plaats van Peter van Huffel in Bug genhout waar William Des peels beslag legde op de zesde prijs. Zondag teken den we in de koers te Wette- ren-ten-Ede ereplaatsen op voor Franky Wielandt (4), Peter Van Huffel (5), Jan Joos(6). Ook de junioren brachten een bloemtuil mee en wel uit Laarne waar de koers ge woonweg gemaakt werd door vier vertegenwoordi gers van de (Sint-Gillis) Vooruit-ploeg. In de kop groep van acht man zaten ze alle vier, zodat de macht sprint van Danny Janssens niet kapot kon. Verrassend was wel tweede plaats van Mark Meuleman (spijtig voor zijn laatste weekend bij de junio res), terwijl Rudy Haentjens en Gerrit Van der Aa (op 6 In Kruibeke won Kristel Hermans de nieuwelingenkoers voor vrouwen. Idw) De organisatoren van de eerste streep tegen een jagende gr «Prijs Paul Wellekens» hadden kon veilig houden. Voor moeilijk een beter debuut kun- wig uit het Aalsterse Baa t bl nen wensen. Liefst 68 nieuwe- gem meteen reeds de tut i b< lingen kwamen te Dender- seizoenzege. H.A leeuw aan de start. Het eerste. De uitslag: 1. Ludwig Van bijna zomerse weekeind zorg- telboom. 2. Luc De Neci estig de voor een masale belangstel- 390 meter. 3. Frank V ïzij ling. Het werd een gezellige maes. 4. Eddy Ghys wedstrijd met heel wat ont- 5. Erwin De Smet. snappingspogingen die echter allemaal falikant uitvielen. Vooral de plaatselijke renner Dirk Van Isterdael was doorlo pend vooraan in de wedstrijd. De beslissing viel tenslotte in de laatste kilometers toen een blijkbaar weer sterk op dreef zijnde Ludwig Van Tittelboom onweerstaanbaar van de kop groep wegfietste. Hij haalde een vierhonderd meter voor sprong die hij tot op de eind- Pre en 8) de Wase triomf vervol ledigden. De nieuwelingen van hun kant raken niet aan een eer ste zege maar mogen vja Weemaes (met een derde en een vierde plaats), Erwin de Clercq (een 9de en een 10de) en Yvan Vereecken (een zes de plaats) op betere dagen hopen. MARC Junioren te Kalken-Laarne Bijna tachtig junioren voor de kilometer van de 74 af te leg- jaarlijkse wedstrijd te Kalken, gen kilometers kwam er een Dit jaar ook veel zon en een kopgroep van twintig renners massa toeschouwers. En die aan de leiding, zouden een aangename wed- De verstandhouding bij de lei- strijd beleven. Reeds na zes ders was zo goed dat de rest Nieuweling Ludwig Van de hout gesneden is. Hij Tittelboom toonde in Den- won. Luc De Neef graaide derleeuw dat hij uit het goe- daar de tweede prijs mee. van het deelnemersveld het reeds een ronde later kon ver geten. Vooral onder impuls van Luk De Smet en Gino De Backer werden de andere ren ners op meer dan een ronde gereden. In de kopgroep werd ondertussen een verdere schif ting doorgevoerd. Acht leiders bleven tenslotte over. Deze nieuwe kopgroep zou voor de zege strijden. Rudy Haentjens probeerde nog weg te raken maar de andere: ten niet begaan. Het pleil tenslotte in de spurt bes' Hier toonde Danny Jai uit Kemzeke zich duideli snelste voor Mark Meuk en de verdienstelijke Gin Backer. H.A. De uitslag: 1. Danny sens, 2. Mark Meule 3. Gino De Backer. 4 1 er®1 Vyncke, 5. Geert Van1"1 Velde. telt* Juniores Onze streekjuniores zijn al lesbehalve meelopertjes. John De Mesmaecker, vorig jaar de schrik van de nieu welingen, heeft zich in een mum van tijd tot een win naar in zijn nieuwe kategorie ontpopt. Hij trok naar het Westvlaamse Aalbeke en mikte meteen in de roos. Rudi Van de Velde, ook een «jongere», bleef in eigen buurt: te Massemen konden de tegenstanders er naar fluiten. Danny Janssens won in Laarne en in Ninove bolde hij als nummer acht over de streep. Roger Van den Bossche was voor hem was de trip naar Van den Broecke eveneens de vierde in het rijtje die met Blanmont echter uiterst lo- tweede, maar dan in Masse- bloemen zwaaide. Dat ge- nend: hij maakte er het zege- men en Peter De Waege- beurde in het Ninoofse gebaar. maecker bolde in Meerbeke Meerbeke. Ferdi Dierickx Bovenop was Nico Leus als nummer negen over de bleef niet in eigen buurt: tweede in Meerbeke, Peter streep. De Aalstenaar René De Parijs-Troyes. Het werd Bruecker mikt dit jaar niet onmiddellijk een hoog: hij toonde zich in hoogvogel, maar bege- de voorjaarskoer8en en leider Gallée was opge- werd door de bondsbon- zet met de prestatie van zen geselekteerd voor deze flinke atleet. Vervolg van pag. 17 Was er veel concurrentie in het niveau voorbereidende en Training Duitse proeven DE waar Claeys Herman het wist te behalen met 62,947 tegen Krijn Veerle 61,76%. Was er een afgetekende zege voor Dochez Carine met Me teor in de Duitse proef DA6 niveau I en tevens een aftemde zege voor Suy Lieve met Boyd in de Duitse proef DL5 niveau II. De jumping was alles in acht genomen toch nog een meeval ler te meer daar er veel jonge ren in de studie zaten en alles samen op de twee dagen toch nog een kleine 200-tal parcours te verwerken waren. Voor enkele jonge ruiters wa ren het hun eerste parcoursen wat dan ook niet zonder kleer scheuren gebeurde. Vergissen van parcoursen en dergelijke waren schering en inslag. Toch waren er al verschillende com binaties die veel belovend wa ren. Te veel om te vermelden. In reeks I was het respectieve lijk. De Vos Freddy en De Nijs Kristof die het haalden voor twee zeer goede combinaties De Schutter Marleen en Van Den Eynde Ann. Reeks II liet De Schutter Mar leen er ditmaal geen twijfel over bestaan wie de vlugste was en R. Maes op zijn num mer zette. In de namiddag was Nelis An ke de meest regelmatige ama zone, Van Landeghem Marie- Jeanne met 1 seconde te rap. Het VRV en de Vrije Teugel hoopt op een verdere vrucht bare samenwerking. De Vrije Teugel, in het bijzonder bij name van de heer G. Smet, zal trachten een stimulerende bij drage te leveren inzake dres suur temeer daar deze vereni ging inzake dressuur aanzien mag worden als de meest erva rene van het Waasland en kan het VRV aanvullen die sterker zijn inzake springruiters, een goede combinatie dus. Op nationaal vlak in de Fede ratie waar Peter Verschelden voor zijn eerste jaar aantreedt schijnt nij het verre van slecht te doen, aangezien hij reeds tweemaal de 5e prijs behaalde en dit tegen de beste jongeren van gans Belgié. Als hij zo doorgaat mag hij beschouwd worden als de bes te jonge ruiter van het Waas land. Uitslag Duitse proef DE - Niveau voor bereidende en trainihg 1. Clayes Herman - Viking 2. Krijn Veerle - Viking 3. Suy Lieve - Valet 4. Mw. Dochez Francine - Uron 5. Maes Inge - Pandour 6. Maes Ilse - Joyce 7. Wauters Freddy - Umbra 8. Pieters Peter - Umbra 9. ex aequo Thijs Dominique - Pandour Dochez Carine - Meteor Van Stcelandl Paul - Wolf Duitse proef DA6 - Niveau I 1Dochez Carine - Meteor 2. ex aequo Sonja De Decker - Velvet Omer Van Stappen Walreet Duitse proef DL5 - Niveau II 1 Suy Lieve - Boyd 2. ex aequo Muys Luc - Vinni Edgard Verhofsted§, Oregon Proef I Beginnende Barei i barrage op tijd 1. Deckers Hildc - Tornai 2. Verdijck Kristel - Majc Proef 1 Pony's Al Barei barrage niet op tijd 1. De Neys Sora - LVH Proef 2 Pony's A2 Barei fji _j mixte barrage op tijd 1. De Neys Kristof - Mistingette Proef 3 Training Baren mixte barrage op tijd 1. Verberckmoes Gi Javanka 2. Leys Rcmi - Torro 3. Wauters Freddy - Umt 4. De Vos Freddy - Twco'vin 5. Van Stcelandt Paul - Vur g Proef 4 Reeks I Baren mixte barrage op tijd I. De Neys Kristof - Alexander 2. Van den Eynde Ann Rikkic 3. Cockx Frans 4. Van den Eynde Ann Majorette Proef 5 Reeks II Barei mixte barrage op tijd 1. De Schutter Mark Taselo 2. Maes Roger -Darky 3. Van Landeghem Jeanne - Trompelra fldig- 18 zi joi bors upb best ndic af o] Vo rig jaar waren er al geruch ten dat de geel- blauwe aanvoerder het soete land van Waas zou verlaten om zijn geluk te beproeven in het Breevenstadion te Bor nem. De transfer ging toen niet door en Jean Janssens bleef nog een jaartje schit teren bij Beveren. De bijna 37-jarige aanvaller en aan voerder van SK Beveren .vindt echter dat het nu wel letjes is geweest. Hij kapt met het voetbai op het al lerhoogste niveau, maar wil zich nog enkele jóartjes ver dienstelijk maken bij een ploeg die uitpuilt van dyna misme en talent. SV Bor nem werd dus zijn keuze en zo te zien zijn beide partijen daar uiterst gelukkig mee. Jean Janssens wordt door de leiders van SV Bornem beschouwd als de klubspe- ler bij uitstek, als een man waaraan de anderen zich kunnen optrekken, als ie mand die nooit aflaat en maar al te goed beseft dat een voetbalwedstrijd 90 mi nuten duurt. Een rasvoet baller dus, die bovendien ook nog de gave heeft om doelpunten te maken. Kort om Janssens is een verster king voor Bornem op veler lei terreinen. In naam van het bestuur van SV Bornem verklaarde burgemeester Van Eetvelt biezonder gelukkig te zijn met deze transfer. Hij on derstreepte dat heel wat kleinbrabanders naar het Waasland trekken om er Beveren over de grasmat te zien evolueren. Onder deze supporters zijn er flink wat aanhangers van Jean Jans sens, die trouwens in Bor nem een supportersklub heeft. Is tot op heden deze supporterstrek in een rich ting geschied, dan zou het nu wel eens kunnen dat met deze transfer ook voet balliefhebbers uit het Waasland naar Bornem ko men afgezakt om hun idool aan het werk te zien. Zo goed mogelijk Jean Janssens volgde de uitleg van de klubverant- woordelijken met de beste glimlach die hem eigen is. Toen hem werd gevraagd ook eens wat te zeggen over zijn toekomstideeën, reageerde hij gevat: «Alles is al uitgelegd. Ik hoop na tuurlijk dat het voor Bor nem en voor mij twee lean Janssens kwam vorige zondag even Bornem-kijken. Jean, uiterst links, kreeg meteen het gezelschap van de sekretaris en de voorzitter van SV en van burgemeester Van Eetvelt. vruchtbare seizoenen zul len worden en dat we direkt de titel pakken. Maar tus sen zeggen en doen is nog een groot verschil», aldus Jean Janssens die daarmee nog maar eens aantoonde dat hij een realist blijft. Be langrijk is voor hem ook dat er in de ploeg een goede sfeer heerst en dat het team een goede groep vormt. Hij zal ook, zoals dat is voorzien, kontakt ne men met Jean Dockx om over de zwakke plekken in de ploeg te praten. Aan de hand van deze gedachten- wisseling zal men proberen nog enkele aankopen te realizeren, indien dat na tuurlijk tot de mogelijkhe den van de klub behoort. Biezonder blij is Janssens over de uitstekende akko- modatie die hij in Bornem heeft aangetroffen. Er is het prachtig stadion dat ve le klubs uit hogere afdelin gen kunnen benijden, er is de bosrijke omgeving, het ideaal trainingsterrein. Tenslotte beseft Jean Jans sens maar al te goed dat hij met het Bornem van het nieuwe seizoen een eer te verdedigen heeft. De Bor- nemnaars vormen immers een specifieke bekerploeg. Denk maar aan de wed strijd tegen Standard Luik van enkele jaren terug en de uitschakeling op het nip pertje door Merchtem en door Mons, toen ook grote klubs de volgende tegen stander zouden vormen. «We zullen wel zien», zei Jean Janssens die nu al po pelt van ongeduld om zijn nieuwe funktie op te nemen. Zondag had de laatste jum ping uit de reeks van de Waas- en Scheldelandse winteraktiviteit plaats te Puurs in de manége Hip pos. Deze laatste wedstrijd was dan ook de Finale wel ke een enorme toeloop aan deelnemers kende zelfs al kwamen ze niet in aanmer king voor het kampioen schap. Een mooie piste ge zet door de heren Joos en Meersman kende niet veel barrages. Er werd maar één proef gereden, een barema A in 2 manches met een barrage op tijd. Pony's Al - Drie combina ties die in aanmerking kwamen voor de finale nl. Luc Ftoosemont, Sonja Meersman en Stefaan Diele- man reden de beide manches foutloos en even eens de barrage foutloos binnen de toegestane tijd uit. Zij plaatsen zich allen le ex aequo. Pony's A2 - Mare Dieleman met Frieda was een kleine seconde vlugger dan yourri Dochez met Royal Cliff en plaatste zich meteen als le. Reeks 1 - Zeer veel deelne mers, een proef zonder ein de om te zeggen gewonnen door Kristof, hij kwam niet in aanmerking voor de fi nale en gaf zo de kampioen stitel aan Christiaan Die leman. Reeks II - Gewonnen door Stefaan Van de Walle met C.L.S. in een zeer korte tijd voor Rita Meersman met Luitenant in een toch ook geen trage tijd. Zij was de gelukkige kampioene door dat ook hier Stefaan niet in aanmerking kwam voor het kampioenschap. Tweede of vice kampioen werd Marti- ne De Bock met Concorde welke een fout maakte in de barrage en hierdoor 4 straf- punten kreeg. Fteeks III - De hoogste maar eveneens de spannenste reeks. Uvaldi bereden door Carine Duerinck - dochter van de autobanden specia list Walter Duerinck reed de beide manches foutloos uit en plaatste zich voor een eventuele barrage. Deze be slissing lag in haden van André Van Cauteren. Hij maakte in de twee manche een fout en deze balk koste Con Dios zijn misschien le maar ook misschien 2e plaats. Na hem kwam Dan ny Stappaerts met Tabino een supperpaaard uit de stal Verhofstede uit Zwijn- drecht Deze had in de 1 manche 31/2 straf pun ten door een vergetelheid van de ruiter, Danny wist num mer 9 niet meer staan hij reed een behoorlijke foutlo ze 2 de manche en hierdoor plaatste hij zich verdienste- Ca nlai aar lijk tweede. Carine d e geen barrage te rijdt °P werd kampioene. Vice 9c^i pioen Danny Stappae wa* het stilaan gewoon cm ^1 tweede plaats te halfl de 15 wedstrijden uil 8jts reeks winterwedsti haalde hij minsteni maal per week een t 1 plaats maar nooit kre 11 le een beker te pakken deze week weer niet I n' lag nu duidelijk nie en het paard!!! ®P' Het V.R.V dankt al ■tri richters welke tevens nisator waren van de en Scheldelands wil beuren. Volgende zaterdag het V.R.V. in samef le :ie i. c Zes king met de Vrije 1 uit Melsele wedstrijd, aanvang uur en zondag een s| wedstrijd met als aai l 10 uur. Iedereen ma deze wedstrijd deel en kan zich nog ter p inschrijven. Wlodek Lubanski blijft alleszins nog één seizoen bij SC Lokeren. Het kontrakt dat de Pool aan de trikolore klub bindt, werd in de voor bije dagen ondertekend. Raymond Rooms, die gedurende een zestal seizoenen SK Oudegem trainde en onverhoopte suksessen boekte, stapt op. Dat gebeurt op ver zoek van Rooms zelf die fel gewaardeerd werd in het filozofendorp. Hij zal uitwijken naar het Waasland Uitslag kampioenschap Pony's Al 1Ex aequo Luc Roosemont met Chico Sonja Meersman met Quick Stefaan Dieleman met Frieda Allen foutloos na barrage. Pony's A2 1Mark Dieleman met Frieda 2. Youri Dochez met Royal Cliff Reeks I 1Christiaan Dieleman met Lacapale 2. Brigitte De Bock met King Furry 3. Jan De Potter met Winnetou 4. Danny Bollé met Postillion 5. Mario De Bruyne met Wodan 6. Peter Pauwels met Kerry 7. Gerry Willaert met John 8. Ingrid Mariman, Sandokan 9. ex aequo Pierre Van Assche met Gaston Roger Joos met Klaroen Kha J. Paul Van Campenhout met Tempo Kristel Verbruggen, Robinhood Danny Stappaerts, Sonja Peter Kievit met Baby Face Martine De Bock, Sunrise Marianne De Groote met Cindy Fleeks II 1Rita Meersman met Luitenant 2. Martine De Bock met Concorde 3. Luc Moortgat met Intermetzo 4. Christel Verbruggen met Banier 5. Ex aequo Danny Stappaerts met Highland Flygt cde§ Marianne De Groote met Klaroen Emiel Van Den Heuvel met Victor de Jockri Reeks III Carine Duerinck met Uvaldi 2. Danny Stappaerts met Tabino 3. André Van Cauteren met Con Dios 4. Ex aequo André Van Cauteren met Flugel Mare Dieleman met Sultan de Jockri Q8D 24C uive lhe< icon KI mg h vlui slee! d d Rob FVar te Sc and Jm Sche

De Voorpost | 1981 | | pagina 28