EGALE OLIETANKS IN TERJODEN OETEN GELEDIGD WORDEN rontwaardigde reakties op schuldigingen Van Nijverseel 36 JONGEREN TOT «RIDDER» GESLAGEN SMI M00RSELBAAN ZET NIEUWE KAARSJES OP FEESTTAART rgemeester doet K.B. van Copal uitvoeren de maandelijkse stadhuiskonferentie sprak burge- moeid, en in dit verband ver- een aangetekende brief ge- aktiekomitee ter plaatse, toe- emi D'haeseleer' harde taal in verband met het petro- wees hij naar de verkaveling stuurd aan de eigenaar Cop- lating gaf aan Copal-eige- lagbedrijf Copal te Erembodegem-Terjoden, dat de die achteraan het terrein pens waarbij deze verp icht naar Coppens om op deze tijd opnieuw in de aktualiteit kwam. Meteen aangelegd werd. wordt de reservoirs te ledi- plaats een eerste reeks tanks vooi de hij formeel alle geruchten die ter plaatse circu- De burgemeester stelde dat gen tegen 31 maart 1981. Dp te richten ondanks een J ils zou het stadsbestuur aandringen op het vernie- «r geen brandgevaar be- Nadien zal de verzegeling weigering van de bestendi- stond, daar er geen benzine van de vijf opslagtanks ge- ge deputatie. Nu moet alles opgeslagen wordt maar af- beuren, zoals voorzien in het jn een handomdraai opge valolie. Wel was het duide- koninklijk besluit. lost zijn, aldus de heer lijk dat de grote olietanks Nochtans stelde hijzelf een D'haeseleer. onwettig opgericht werden, vraagteken achter de vraag indien de eigenaar echter de Over de buurvrouw bekende of de tanks wel degelijk te- vijf tanks niet zelf ledigt, zul- hij dat deze schade geleden gen de voorziene datum zul- |en samen met de arbeidsin- heeft. Meteen gaf hij haar len en kunnen geledigd wor- spekteur maatregelen ge- volledig gelijk in haar jaren- den. Meteen zal wel het K.B. troffen worden. Een oplos- lange aktie, er wel aan toe- uitgevoerd zijn. sing voor de hinder en scha- voegend dat zij reeds een De buren dringen anderzijds de die de naaste buren van zekere schadevergoeding aan op de sloping van de het bedrijf ondervinden, ziet ontving. illegaal opgerichte tanks. Ik de burgemeester in de inkui- Voor de eerste maal in 15 zou hetzelfde doen, indien ik ping van de kleine reservoirs iiiciuij «ie» w.. jaar zullen er maatregelen daar woonde aldus de bur- en het bouwen van een de- vallen dat hij steeds nagaat getroffen worden omdat er gemeester. Terloops wees gelijke afscheidingsmuur, al- welk vlees men in de kuip aan de toestand wijzigingen hij er wel op dat het toenma- lebei uit te voeren door de zouden gebeuren aldus nog lige schepenkollege van eigenaar Coppens zelf. steeds de burgemeester. Erembodegem, waarvan VEHE Aldus werd op 24 maart jl. een schepen nu lid is van het in het Koninklijk Besluit dat voorziet in de niet- v van vijf enorme olietanks met een inhoud van woi] miljoenen liters, die op illegale wijze werden opge- ssen de Ninovestraat en de Broeders De Swaef- Terjoden. Soms neemt men wel een loopje met de aldus de burgemeester, die stelde dat integen- JHpr eerst in vijftien jaar krachtdadig zal opgetre- «ester D'haeseleer en wij stelden inderdaad ide vooreerst aan vast dat er vijf onwettige re- dat hij aan de servoirs staan, terwijl buur- leiding en aan de vrouw Tas werkelijk schade ontving den buren bracht in lijdt. elschap van inspek- Hierbij liet hij zich wel ont- Binckx van het minis- Ii Arbeid en Tewerk- Wij waren niet mals Irijfsleider Coppens, heer D'haeseleer, heeft bij dergelijke aktie- groepen. Dikwijls is er im mers eigenbelang mee ge- teigingen van Alois Van Nijverseel (voorzitter deke- delsbelangen van de buren. lOolstraat-Vrijheidsstraat) aan het adres van Pol De Tenslotte werd ons kwalijk (voorzitter Verbond Dekenijen Aalst) en de Midden- genomen zo gemakkelijk te raad, hebben heel wat kwaad bloed gezet. Eén en zijn ingegaan op «bewe id wordt in een Open Brief van P. De Paepe als ringen». ,JNM)» en «laster»» bestempeld, en ook Dolf Sedeyn Vorige dinsdag vergaderde ich als voorzitter van de Middenstandsraad geraakt het «klein komitee» van de beschuldigingen, die ongegrond genoemd worden. Middenstandsraad (dit is zo wat het Dagelijks Bestuur er- genopfrisser: A. Van Nijverseel kantte zich in een van). Het resultaat van deze aan dit blad vorige week, tegen het negatief vergadering was ons nog i de Middenstandsraad op zijn kandidatuur in dit niet bekend, j voorzitter van een nieuwe dekenij. Volgens hem Onderzoek dit ingegeven om financiële redenen. Van Michel De Gols - PVV- ou de «taart van het stadsbestuur (waarde een paar bestuurslid Aalst-Centrum - rdduizend frank)» niet willen verdelen met één deke- konden we vernemen dat ij, meende hij. ij werd krasse taal gebruikt. 19 het College van Burgemees ter en Schepenen zich voor genomen heeft de kwestie grondig te onderzoeken. Dat dit punt op de vorige gemeenteraad uiteindelijk niet ter sprake is gekomen, heeft te maken met de ver warring waarin deze (ander maal) eindigde. Elders in dit blad lees je daar meer over. We hadden hier. graag beslo ten met een ontwarring van dit konfliktueus kluwen tot de kern van de zaak. Dit is nu wel erg moeilijk geworden. Het gaat niet enkel meer om de vraag van een nieuwe dekenij om erkenning, er is ook (van de andere zijde) het ongenoegen om wat laster en eerroof genoemd wordt, en verder zijn er nog vetes en rancunes van persoonlij ke aard. Een serene behan deling van wat werkelijk dient besproken te worden, is blijkbaar nog niet voor vandaag. Elke inspanning daartoe is wél toe te juichen. (P.D.) De laureaten van «De Jonge Ridder van de weg» met de prominenten, (foto K.D.C.) Verleden zaterdagnamiddag werden in de feestzaal van het stadhuis te Aalst 36 jongeren van beider kunne tot «Ridder van de Weg» gelauwerd. Uit de konfrontatie van ouders die wegens een verkeersongeval kind(eren) verloren, de heer Schuurwegen in het Luikse, Draguet in het Brabantse en Sergeant in het Aalsterse ontstond de V.O.B.K.W., de «Vereniging van Ouders voor de Bescherming van Kinde ren op de Weg». Bij de aanvang ijverde deze dinamische vereniging voor het verplicht maken van verkeersonder- richt in het basisonderwijs, later om de leerkrachten in het bezit te stellen van het noodzakelijk didaktisch en magne tisch materiaal. De namiddag ving dan ook van scholen die er belang aan met een voorstelling van de verkeerspiste op de binnenkoer van het admini stratief centrum waar zowel geoefende als niet-geoefen- speelplaatsen. De akties van de V.O.V.B.W. kenmerken zich door hun originaliteit enerzijds door akties met aantrekkelijke middelen en door voortdu rendheid anderzijds. Ze is absoluut noodzakelijk als men weet dat in ons landje gemiddeld 1 kind per dag wordt gedood en 20 andere gewond in het verkeer. Eerste schepen Eddie Mon sieur voelt zich als o.m. stellen. Ze kan worden opge- schepen voor de jeugd fel steld in funktie van de be schikbare ruimte. In 1979 werd gestart met de aktie «Jonge Ridder van de de kinderen onder leiding Weg» zodat men nu aan de van veldwachter van Mere derde editie toe is. Rijks- Verlaeckt demonstreerden, wacht, politie en eigen leden Vooral de meest risicoaan- sporen een gans jaar kinde- wijzende verkeerstekens ren op die op de openbare werden er duchtig ingeoe- weg een op verkeerstechni- definitief beginnen. brief «Financieel schandaal»: uit maart vonden alle de lucht gegrepen nstanders van de Vrij- Met Dolf Sedeyn en Pol De traat en de School- Paepe hadden we een ge- een «open briefje aan sprekje. ikere meneer Van Nij- Sterk betreurd wordt.dat de li» in hun bus. Pol De goeie naam van de Midden- schrijft hierin als standsraad in opspraak is er Verbond Deke- gekomen, omwille van een het volgende: leugenachtige insinuatie. Met meerdere voorbeelden leer, uit het nu al driejarig be- nuitputtelijke fantasie staan van de Middenstands- ceerde weeral eens raad, werd aangetoond, dat ief naar een plaatselijk i.p.v. een «financieel schan- Had, waarin U deze daal» veeleer sprake is van egen mij storm loopt, een bewust zuinig en on- dat u vooraf inlich- baatzuchtig beheer. Wat nam, noch kontakt meer specifiek de Topdag lij! betreft, wordt gesteld dat el- t het over «figuur van ke organisatie die in dit ver betrokken bij finan- band wat inricht (dus niet schandaal» en over de uitsluitend dekenijen) een instandsraad die vol- toelage krijgt, voor gedane jaarlijks een taart van kosten. Deze uitbetaling van paar honderdduizend gemeenschapsgelden ge- krijgt, die dan onder beurt niét door de Midden den van de Midden- standsraad als dusdanig, sraad wordt verdeeld, maar door de Stedelijke Eko- nomische Dienst. De Laattij digheid (momenteel is dat stond er: en kun- voor de Topdagaktiviteiten D.P. en zijn vriendjes» van 1980 aan het gebeuren) onder elkaar verdelen, van die overschrijvingen, is Ie gemeenteraad zijn onafhankelijk van de wil van twoordelijkheid opne- de Middenstandsraad, zei zal men Pol De Pae- dhr. Sedeyn, die eraan toe- Q i spel laten spelen...» voegde dat hijzelf recent ,Ok>cht mij van financieel aangedrongen heeft op daal omdat de Mid- meer spoed, indsraad uw vraag tot Zowel Sedeyn als De Paepe iding eenparig be- kantten zich tegen een «be idde als «momenteel krompen visie» als zou de j pportuun». Topdag dienen voor het Verbond der Deke- handelspromotie. De so- verdèagde eenparig ciaal-kulturele animatie Éiere vraag tot lid- wordt minstens even be- ïap, wegens uw on- langrijk bevonden. Een lijke open brieven (klein) aantal winkeliers, wan politieke manda- waaronder Van Nijverseel, n, en vooral wegens zou daar anders over scherpe agressiviteit denken, nrien lover de Dekenij van de Ontkend werd verder dat de een rode draad rond het the- u - J.i:nkt nn hot Ii/*Kt Wol wan Amper een week nadat de wijkscholen Meuleschette- Als woordvoerder van het Immerzeel-Raffelgem de deuren openden, was het de beurt Oudercomité sprak hij woor- aan SMI Moorselbaan-Langestraat-Park De Blieck. Officieel den van dank voor de inrich- begon de grote dag met een plechtige H. Mis in de tende macht, die op de rech- parochiekerk. In feite zijn voorbereidingen en aftellen al teroever een katholiek on- 1 weken aan de gang. Eenmaal de repetities en herhalingen derwijspunt in stand hield, i de plooi gevallen, kon het feest met de rustige glimlach een onderwijs dat kinderen zware i...^n laoriaar mpt pon r fend. In hetzelfde verband was er de tentoonstelling waar ei gentijds materiaal werd ge ëxposeerd broodnodig in ef- feciënt verkeersonderricht. sche normen voorbeeldige daad stellen. «Een hele op gave» zegt ons rijkswacht- kommandant van het distrikt Aalst», om in het verkeer betrokken in deze problema tiek. Het aantal verkeerson gevallen in Aalst liegt er dan ook niet om: verleden jaar werden er immers 1511 vastgesteld wa a ran 11 met dodelijke afloop. Dit met meest risico in de piekuren 8 a 9, 12 a 13 en 15 18 u. Juist de uren dat onze jeugd zich verplaatst tussen school en huis. Schoolkinderen zijn zwakke broertjes in het ver keer en naar analogie met Frankrijk ware projektie van De V.O.B.K.W., 16 jaar terug dekken die niet alleen niet in het Aalsterse gesticht, ij- tegen de regels zich bewe- verde steeds door zenden gen doch een positieve, eer van omzendbrieven, door der ongewone daad verspreiden van zelfklevers stellen», en lichtweerkaatsend mate riaal, door oproepen via pers Naast deze originele aktie is en radio, door kontakten met er tevens de «Veertiendaag- politie, rijkswacht, onderwij- se voor veilig verkeer» te zers, door het organiseren Erpe-Mere en St.-Lievens- van verkeerswedstrijden. De Houtem en het opstellen van mobiele verkeerspiste staat de verkeerspiste, een 20 zo vb. steeds ter beschikking maal per jaar, op diverse directeurszetel met Na koffie en gebak volgde een aantal kinderen te ont- tekenfilms i.v.m. verkeer sproblemen via onze eigen na het zesde leerjaar met een comfortabele rustzetel een spontane rondgang van een gerust gemoed naar de verwisselen. de aanwezigen (waaronder overkant kan afleveren. Een Op het daaropvolgend ban- kantonaal inspecteur De speciaal woord ging naar ket zou hij trouwens vanwe- Winne) in de modelklassen, scheidend directeur Van Gij- ge het Oudercomité een ge- Bijzonder interessant daarbij segem, die, als man van de schenk aangeboden krijgen, was het ontdekken van een wijk, in 1963 het directeur- en zichtbaar ontroerd nog- studieontwerp, waarbij de schap aanvaardde, en door maals zijn liefde voor zijn huidige steen en kiezelvlakte zijn persoonlijk contact het school herhalen. Woorden die als speelplaats fungeert, vertrouwen van zovele ou- van dank waren er eveneens veranderd wordt in een ders kreeg. Met een grote voor waarnemend directeur ruimte met veel spel- en fierheid kan hij weldra de Van Hecke, die de pedagogi- sportaccomodatie. Een bij- De eretafel: v.l.n.r. de heer Van Lierde, E.H. Van Hauwermeiren. E.H. Superior, oud-direkteur J. Van Gijseqhem en huidig direkteur A. Van Hecke. (LP) bereiding van de hele schoolgemeenschap teken waarvan u lid voorzitter van de nieuwe de- voor uw ruzies. kenij niet in de Midden- aolstraat wacht nog al- standsraad mag, wel is - op lp excuses van uwent- vraag van het stadsbestuur - een advies verstrekt, waarin noonlijk geef u vijf da- het «voorlopig niet oppor- ,gek i|d om uw beweringen tuun» gacht wordt, Van Nij- nemen, zowel per verseel op te nemen in de gei L af tf »an mijn adres als in icf "ief aan weekblad «De iger post». Nadien zal ik nonk Wat mij te doen staat, vcfild uw eerroof niet, als uw laster igdejjover mijn vrienden uit deri iddenstandsraad en het »nd der Dekenijen, eerlijkheid, solidariteit, erketfwaadschap en onbaat- Dord 'igheid gouden regels >p q Superior Van Spaendonck en directeur Faes gingen voor in de grootse misvie ring. In zijn homilie weefde superior Van Spaendonck de. Het.instrumentale gezel schap droomde tussen de vokale stukken door een lei draad van verstilde Bach en ma licht, en het licht dat van Albinoni. het vertrouwen tussen lenteraadsleden en De in mag niet zonder re- i aangetast worden, mee bemoeit gij u? «ik eens of gij met uw «ttingen wel geschikt om uw buren te ver- na N owoordigen. r! beleefde groeten.» •n dl 0 "ernemen dat de dekenij olstraat-Vrijheidsstraat ie woensdag in Alge- Vergadering bijeenge- det en is, om zich over deze ged stie te beraden. Nadere Wens waren ons bij het jteit' perse gaan nog niet -nog« end. 'W-f De betrokken vergade ring van de Middenstands raad (26 januari II.) kende, in tegenstelling tot wat be weerd werd, geen abnorma le afwezigheid. Eén en ander heeft de zaken nu wel gewijzigd. Zowel De Paepe als Sedeyn - die zich als voorzitter niet wil inlaten met dergelijke zaken, maar die nu de ganse midden standsraad aangevallen ziet - verzet zich nu tegen de kandidatuur van de persoon van Van Nijverseel. Wat de dekenij «Schoolstraat-Vrij heidsstraat» betreft, is men integendeel niet afkerig van een eventuele toetreding tot resp. het Verbond van Deke nijen en de Middenstands raad. De aandacht werd er voorts op getrokken dat de Dekenij Schoolstraat-Vrijheidsstraat nog niet officieel erkend is als dekenij, en dat er een «reglement van inwèndige orde» is met kriteria zoals: minimum 20 aangesloten winkeliers en naar buitenuit aktie voeren voor de han- het Instituut uitgaat. Zeer mooi en melodisch tot in de puntjes waren de misgezan gen opgeluisterd door het jeugdkoor en orkest van de parochie o.l.v. onderwijzer Willy Keymeulen, die even eens voor de muzikale voor- De flodderregen die heel even de schrik over Mijlbeek blies, maakte stilaan plaats voor een opknappende zon, die de welkomstwoorden van Voorzitter Van Damme op de druk bijgewoonde re ceptie letterlijk omkranste. E.H. Superior in gesprek met kamerlid Jan Caudron en diens eega. (LP) sche opdracht verdervoert. zonder geslaagde metamor- De vele ouders en het ouder- fose, die niet alleen het uit- comité zelf werden even- zicht van de school maar van eens geciteerd in de rij der de hele wijk wijzigen zal. verdienstelijken, waarbij Didactisch materiaal en ma- nogmaals de hoop uitge- terieel was er zoals steeds sproken werd op het realise- bij zulke gelegenheden over- ren van twee voorname vloedig aanwezig, maar knelpunten: de opvang voor vooral de rijk uitgestelde en na de lesuren en het op- hobby-elementen van de richten van een peutertuin. leerlingen waren de echte Tussen kip en frieten gaf blikvangers. Zo waren er waarnemend directeur Van modelbouwers, legoknutse- Hecke een korte historiek van het nu 18 jaar jonge SMI-Moorselbaan. In 1963 nam het Klein College de toen fel tanende St.-Aloy- siusschool over en plaats er haar lokale onderwijzers over, zodat de nieuwe (en nu zichtbare) gebouwen opge- BRT wenselijk. Luitenant Millecam, distrikt- bevelhebber, ziet de «ge ndarm» niet als de «pakke- man, de boeman» maar als de man die via doen naleven van de wet de gemeenschap wil beschermen. Dat kinde ren die door rijkswachters om hun voorbeeldig gedrag als kandidaat-ridders wor den aangesproken eerst meestal trachten op de vlucht te slaan noemt hij te kenend voor onze mentali teit. In de strijd voor meer ver keersveiligheid voor de zwakkere broertjes citeert hij de noodzakelijkheid de auto bestuurders voortdurend op dit stuk te motiveren, een adekwate verkeerspolitiek die zorgt voor de nodige in- fra-struktuur voor voetgan ger en fietser en een drin gende mentaliteitsverande ring. Hij wenst de organisa toren van deze aktie geluk en hoopt dat de aktie zich in heel de provincie, in heel het land zou uitbreiden. Veldwachter Verlaeckt noemt de gevolgen van ver keerde interpretatie en ver keerde rijbewegingen vaak katastrofaal waarbij vaak de burgerlijke aansprakelijk heid van de ouders in het gedrang komt. Ook op het gebied van de «verzekering» bestaan nog tal van misverstanden en veralgemening van de fami liale verzekering ware wen selijk. Als vertegenwoordiger van de te Gent weerhouden mi nister Mare Galle brengt at taché Dierickx niet enkel de felicitaties van de minister mede toch tevens een mooi boek voor elk «Jong Rid der». Daarbij kwamen dan nog de geschenken van Via Secura en die van de vereni ging zelf. Tenslotte ging voorzitter Sergeant over tot de uitrei king van de 36 getuigschrif ten van de aktie «Jonge Rid der op de Weg». We vernoe men hierbij deze uit ons ei gen Voorpostgebied. In alfabetische volgorde zijn het: Filip Annaert (Eronde- gem), Joêl Camus uit Moor- sel, Peter De Frenne en Michel De Gendt uit Lede, Marnix De Gols uit Meldert, Gerry De Rijck uit Aaigem, laars, treinspelers, postze- ^Jurgen Goossens en An gels-, stickers-, fossielen-, prentkaarten-, munten-, si- garenband-, schelpen-, ke vers-, vlinders- en bladeren- verzamelaars, poppenkast- decor en scenarioschrijvers, houtbranders, wevers, teke naars, kruidenkwekers, bro- richt werden. De bestaandé zems, plasticinebuigers, meisjesschool Moorsel- boekenopenleggers, musici baan-Langestraët zou wel- in alle decibels, eierverko- dra geïntegreerd worden en pers, eend-, kip- en par- vorig jaar volgde de fusie kietkwekers, en tv-kijkers. met de wijkschool Park De Op het gezellig samenzijn Blieck. In totaal telt de hele achteraf waren er nog dan- Tiidens de receptie zagen we niets dan lachende gezicmen: «nare va., necse, ..u.a.y school nu ruim 580 leerlin- sers en zittenblijvers. Sint-Maarteninstituut Moorselbaan, E.H Jozef Faes algemeen direk.eu, St.-Maarten, nstituu, pn. verdeeldlover 8 kleuter- lagere afdeling Aalst en onderwijzer Van Langenhove. (LP) en 15 basisklassen. Keymeulen uit Lede, Gun- ther Lekime uit Mere, Franky Redant uit Hofstade, Franci- ne Roeland uit Erpe, Beatrice Sergeant eveneens uit Erpe, Kris Van den Brempt uit Aalst, Philip Van de Velde uit Lede en Cindy Van Laethem uit Burst. In de tombola begiftigd met waardevolle prijzen, gingen de hoofdvogels naar Louis Lambrecht (Erpe), Johan Noël (Erpe), Alfons Schoreel (Aalst) en J.M. De Baerde- maeker uit Essene. Proficiat. LH

De Voorpost | 1981 | | pagina 3