ONGELOOFLIJK, MAAR JAMMER GENOEG WAAR! NA TEWERKGESTELDE WERKLOZEN WERDEN TIJDELIJKEN MET JAREN DIENST AAN STADHUISDEUR GEZET OP KOMST IN LE BPA NR 6 SCHAARBEEK VOORLOPIG AANVAARD OCMW: Omwisseling voorzitterschap Strukturen rond Gemeentelijke Openbare Bibliotheek Lede nemen vaste vorm aan SLACHTHUIS HAALTt GOEDE CIJFERS ai NIEUWTJES VAN HET PRIESTER DAENSF0NDS Binnenkort komt er laboratorium CVP twijfelt aan wettelijkheid van ontslagen Vervolg van pag. 1 krijgshaftig man die voor zichzelf een museum had in gericht waar duizenden mili taire attributen zijn onderge bracht. Ongelooflijk, maar... waar! Wat zou daar toch ge beuren? Aalst, de stad waar twee jaar geleden verzamelaars van divers pluimage werden on dergebracht in een «Ver bond van Verzamelvereni- gingen»», heeft zich dus blijk baar niet te beklagen over het aantal en de aard van kollektioneurs. Soms loopt dat wel even uit de hand en wordt de verza melwoede van sommige in dividuen op een gegeven moment bepaald hinderlijk voor hun medeburgers. Dat kan zelfs zo ver gaan dat de politie er resoluut een einde aan moet maken! Dit gebeurde vorige week in de Felix De Hertstraat, een rustige straat in de buurt van het Stadspark. De Aalsterse milieupolitie was voor de zoveelste keer gaan aankloppen in het huis je met het nummer 80, om er op verzoek van de buren, op kontrole te gaan. Wat er achter het beschei den geveltje omging, was voor iedereen een raadsel. Maar het stond wel vast, dat dèar de oorzaak lag van een op zijn zachtst uitgedrukt on aangename atmosfeer in de onmiddellijke omgeving van het huisje. Daar woont een echtpaar van middelbare leeftijd met hun twintigjarige dochter, maar in het buurtkafee een eindje verderop kent men de leden van dat gezin niet eens, heeft men er zelfs geen flauw idee van hoe ze eruit zien... Ik Schuwe, wereldvreemde mensen wonen in dat huisje, in de straat waar haast nooit wat gebeurt. Wat kan er trouwens nog gebeuren in deze grauwe wereld, waar elk menselijk gevoel dreigt te verstikken onder een geestdodend ma terialisme? Heeft het nog zin je hoofd buiten te steken om eens een praatje met je buurman of buurvrouw aan te knopen? Als ze nog tegen je willen praten mag je al erg blij zijn! Blij? Nou ja Want wat krijg je nog anders te horen dan achterklap en hijdig kommentaar bij wat anderen zich zoal permitte ren? We leven in wat het «Ik- tijdperk» en de «Afgunst- maatschappij» wordt ge noemd, en dat schrikt heel wat mensen af, ze vermijden het kontakt met hun mede mensen en kruipen bang in hun eigen enge wereldje weg... Vraagtekens Wat bezielde de bewoners van het kleurloze pand in de Felix De Hertstraat? Wie zal het ooit weten? Toen de mensen van de mi lieupolitie er eindelijk in slaagden toegang te verkrij gen tot het huisje, wachtte hen een ongelooflijk schouwspel, stonden ze voor een haast onmogelijke opdracht. In het huis was het namelijk bijna niet meer mo gelijk om nog een deur open te krijgen. De gang stond boordevol voorwerpen, tot op het plafond opgestapeld. Ze moesten er gewoon over heen klauteren om de ande re plaatsen van het huis te bereiken. En overal wachtte hen hetzelfde tafereel: je kon er gewoon niet overheen kij ken. Had men hier te maken met een ver doorgedreven vorm van hamsteren, was dit een soort ziekelijke verza melwoede of zou men het een op de spits gedreven vorm van zuinigheid moeten noemen? Zielig Je zou er kunnen mee la chen, als het niet zo zielig was: hoe kom je er in 's hemelsnaajn toe om alles zo maar op te stapelen in je woning, tot je er zelfs niet meer kan bij gaan zitten? We leven toch in een geor dende maatschappij, waar alles zodanig geregeld is, dat we gewoon maar vol gens die voorgeschreven re gels moeten leven en dan komt alles zo voor mekaar. Teoretisch klopt dat alle maal. We zijn voortreffelijk geadministreerd. Als we maar bijtijds behoorlijk de nodige formulieren invullen, kan ons niks overkomen. Koude rillingen Alleen worden sommige mensen doodsbang van die bergen paperassen. Ze be grijpen er geen fluit van. Ze worden er ziek van. Alles wordt zodanig keurig voor de burger geregeld, zo haarfijn uitgekiend en aan cleane kompjoeters toever trouwd, dat de kouwe rillin gen je over de rug gaan lopen. En dan krijg je zo'n toestan den, waar mensen zich gaan verstoppen achter hun veili ge geveltje en zichzelf niet meer durven vertonen en ook niet meer naar buiten komen om de resten van hun dagelijks verbruik aan de «bevoegde diensten» toe te vertrouwen. Daar merkt niemand wat van, tot de stank en het ongedierte op hinderlijke wijze naar buiten treden... De toestand wordt dan in derdaad onhoudbaar, men wordt zich bewust van het bestaan van menselijke we zens in dat onooglijke huisje. Vervolg van pag. 1 opgenomen werd in het vast kader. Deze tijdelijken ont vingen reeds dezelfde wed de als de vasten zodat de stad geen enkel financieel nadeel zou ondervinden van de aanwervingen. Ander zijds werd erop gewezen dat de goeverneur aangedron gen had op het beperken van de tijdelijken. Wat het stadsbestuur op haar maan delijkse perskonferentie niet gezegd had was dat zij de zelfde dag besloten had tot het ontslaan van 19 tijdelij ken waarvan sommigen ze ven dienstjaren tellen en be schermd zijn door de fusie wetgeving. Een aantal ervan zijn zelfs reeds geslaagd in een eksamen van klerk en opsteller. details op de perskonferen tie van zijn partij bekend maakte. Meteen kondigde hij aan dat zijn partij voorzo ver de ontslagenen hiermee akkoord zouden zijn, alle middelen zou uitputten om de afdankingen ongedaan te maken. Zonodig ging men tot bij de Raad van State. In feite werd er reeds gerui me tijd gedacht aan het ont slaan van de tijdelijken, maar ingevolge ongunstig advies werd het ontslag steeds uitgesteld. Plotseling kwam het dan toch zover. Opvallend hierbij is het feit dat van de 19 klerken en opstellers er 14 reeds in dienst waren vóór de fusie. Dit werd gemakkelijk nage gaan door de CVP vermits de opzegtermijnen (van 6 maand tot 11 maand) in ver houding zijn met het aantal nog een groot aantal betrek kingen vakant zijn in het nieuwe personeelskader. Hoewel velen slaagden in de eksamens, werden zij echter om verschillende redenen nooit benoemd. Anderzijds werd het duidelijk, uit de na men die de CVP bekend maakte, dat hier vooral per soneelsleden met een ver keerde partijkaart geviseerd werden. Hierbij werd gesteld dat men hen niet kan verwij ten dat zij een slechte presta tie hebben, omdat zij toch reeds zeer lang in dienst zijn. Sommige tijdelijken hebben zelfs al een bijzondere oplei ding genoten in verband met hun huidige taak. Zo kreeg een computerspecia list zijn opzeg, alsook een personeelslid van de juridi sche dienst en van het stads- sekretariaat. len opgevist worden, gaat het reeds om CVP-leden of personen die niet aanleunen bij PVV, VU of SP. Raad van State Volgens Raymond Uytter- sprot bestaan er arresten van de Raad van State die duidelijk stellen dat iemand die sinds jaren werkzaam is in het tijdelijk kader vastheid van betrekking geniet. Ook naar de fusiewetgeving werd in dit verband gewe zen. Nochtans zou het stads bestuur hiermee geen reke ning houden en zich enkel gebaseerd hebben op de ar beidswetgeving. Door de maatregelen wordt de administratie op zijn kop gezet, aldus de CVP-woord- voerder, die nog wees op de sfeer die dit alles bij het per soneel verwekt. Tevens werd de aandacht gevestigd op de anomalie die nu bestaat, vermits tijde lijken met lange dienststaat ontslagen worden, terwijl te werkgestelde werklozen en BTK'ers wel op het stadhuis mogen blijven werken. Vermelden wij tot slot dat het stadsbestuur zelfs niet aarzelde om enig cynisme aan de dag te leggen vermits amper 10 dagen voor de ont slagbrieven verstuurd wer den de betrokken ontslagen tijdelijken nog uitgenodigd werden om hun kontrakt, dat meestal over drie maanden loopt, te vernieuwen. VEHE Welvaart op krediet Dat onze hele wereld verpest wordt door het rotzooi van grote, werkverschaffende bedrijven, vindt de welva rende burger niet zo erg. Hij dankt er zijn auto-op-krediet, zijn eigen huis-op-afbetaling en zijn vakantie-naar-verre- landen-op-de-poef aan. Zo hoort het toch? Als de hele wereld stinkt als de rotte pest, als de lucht die we inademen, het water dat we drinken en de bodem waar onze groenten groeien en de dieren grazen veront reinigd worden en het mil jarden kost om alles weer enigszins netjes te krijgen, dan zijn we dat de volgende dag al vergeten. Netjes opgeknapt Waarom zouden we dan ka baal maken om een huisje- in-de-lange-rij, waar de wan hoop van drie mensen zich onoverzichtelijk opstapelde, tot het dreigde uit zijn voe gen te barsten? Vorige woensdag werd het huisje ontsmet door de dien sten van het Ministerie van Volksgezondheid en vonden de bewoners gedurende 24 uren onderkomen in het door onze verzorgingsstaat gekreëerde Openbaar Cen trum voor Maatschappelijk Welzijn- Dus dat klusje is weer eens opgeknapt. Dat hebben we weer eens fijn voor elkaar. Die drie mensen zijn nu net jes tot de werkelijkheid ge bracht. Want wat jullie deden, dat kan toch écht niet, mensen? Stinkend universum Ja, het is natuurlijk verrekt hinderlijk als je buren ge woon alles op elkaar blijven stapelen, tot het eigenlijk niet meer kan. Op de duur hou je het niet meer uit en komt de over heid erbij. Die grijpt dan in, en terecht. Het individu wordt tot de orde geroepen, er wordt ge wezen op zijn plichten ten opzichte van zijn medebur gers. Zo hoort het ook. Intussen gaan multinatio nals straffeloos verder met het verpesten van ons hele universum. Zij hoeven ner gens rekenschap te geven, want zij hebben voor onze welvaart gezorgd. Wat dat inhoudt, merkt ieder weldenkend burger in dit land héél erg duidelijk tegenwoordig... Cyriel Temmerman Zaterdag 4 april: gratis show door de KSA-gr« S, Gerolf voor ouders en simpatisanten «Volkskring». Zaterdag 4 april: T-dansant in de feestzaal RMS-Lede, georganiseerd door en t.v.v. OLB-Rdi Zaterdag 4 april: Viering 25 jaar St. Maartenski leden getu nings eem ruimi Lede en viering 5 jaar Oudleerlingenbond met H «tam Alrprlpmicrhp 7ittinn nm/nlnrt rtnnr nnn I— Akademische Zitting, gevolgd door een kaas avond. Zondag 5 april: optreden van het Madchenchor. nover in de dekanale kerk St. Martinus, Lede. Zondag 5 april: Danny Fisher show in zaal Ka stee ld reef. Vrijdag 10 april: Jeugdhuis Leeuwerik: Filmklub: by Deerfield Zondag 12 april: Jeugdhuis Leeuwerik: Muziekh onde Verkoop hooi- en nagras volks Ca Het OCMW van Lede organiseert een openbare "ems koop van hooi- en nagras. lige r Het betrokken perceel ligt aan het Kerkemeersk 'eers Lede-Wanzele en heeft een oppervlakte van 42 Ird'9' De inschrijvingen moeten ter zitting afgegeven nt v den in handen van de voorzitter, Robert Var1 'nst Gucht, Oude Heirweg 7, Oordegem of aangete *'e per post worden verstuurd voor 11 april 1981 n tweede omslag gestoken, waarop het woord «Ho 3at nagras» vermeld. Het openen der inschrijving noc openbaar en zal plaatsvinden op dinsdag 19 apr,toma 19 uur in de vergaderzaal van het OCMW, Kas"*"' dreef. Nieuwe gids voor Lede 1981 De VAB-VTB van Lede is ver klaar met de ni «Gids voor Lede». Handelaars, neringdoeners en uitoefenaars van beroepen kunnen alsnog inlichtingen bekomi Herman Coppens, Grote kapellelaan 72 of bij Quintijn, Nieuwstraat 19. Vrijdag 24 april: Gespreksavond over «Gevangeniswezen» in Volkskring» in Lede. Organisatie: Ochseni; ciaal-Kulturele Raad. UvttersDrot dienstjaren. Volgens de CVP Buiten enkele uitzonderin- u cv,D j r, kan hier bezwaarlijk van een gen, die naar alle waar- was CVP-raadslid Ray- bezuinigingsmaatregel ge- schijrilijkheid bij de nieuwe mond Uyttersprot die deze sproken worden, gezien er benoemingen opnieuw zul- i» lol H.0. :er ir opl loeg bov i ho doe ipasE eilijk opli 'Ni. Lede begint zo stilaan bekend te worden om talloze omwisselingen die er in de politieke w« zijn gebeurd: het burgemeesterschap, enkele sj penambten en ten slotte nu het voorzitterschapi het OCMW Maandagavond 30 maart deed Pierre Everaert afstL van het voorzitterschap, een taak die hij zelf overgl men had van Mevr. Van Keymeulen-Matthijs en drf het over op Robert van der Gucht. Meteen is de laaf omwisseling die bij de koalitievorming werd i sproken, gebeurd. Robert van der Gucht kwam c koalitielijst op als VU-er. Vóór de fusie was hij vo ter van de VU-afdeling Dender West, een afdeling] de gemeenten Oordegem, Impe, Vlierzele, Papej Ottergem, Erondegem en Vlekkem groepeerde. h_ woonachtig in de deelgemeente Oordegem erl direkteur van een PMS-centrum. tspar mpel ie pr \pos Het stadsbestuur wil dit jaar blijkbaar werk maken van de realisatie van een aantal Bijzondere Plannen van Aanleg (BPA's). Nadat het BPA Paddenhoek op de vorige raadszit ting voorlopig aanvaard werd, werd er op de zitting van 25 maart jl. het ontwerp-bestemmingsplan van het BPA nr. 6 Schaarbeek voorlopig aanvaard. Dit Bijzonder Plan van Aanleg wordt begrensd door de rijksweg nr. 10 Gentse steenweg, het Park Terlinden, de Etrimo, de Zone Linden- straat, de spoorweg Douai-Antwerpen, de Biekorfstraat, Asserendries en de St. Annalaan. Tot dit plan behoren alle in dit gebied gelegen straten, zoals het Volksplein en alle aaneenpalende straten, de Oude Gentbaan, de Raffelgem- straat, en omgeving, een deel van de Boudewijnlaan en de Biekorfstraat enz. Rechts van de Boudewijn- Saedeleerstraat de woonuit- laan voorziet men kwasi uit- breidingszone als sport- en sluitend gesloten bebou- rekreatiezone werd be- wing. Links van deze laan is stemd, wordt dit gedeelte er aanvankelijk ook gesloten wel degelijk als woonreser- bebouwing doch verder ve weerhouden. Deze reser- deint het geheel uit naar ve is later te realiseren na meer gespreide bebouwing. een deelplan en art. 17 van Daar waar in het Bijzonder de wet zijnde het vereenvou- Plan van Aanleg Valerius De digd B.P.A. Naast de 24 rechtstreeks verkozen leden voor de Raad van Beheer van het Priester Daensfonds werden uit onze kontreien als beheerder gekoöpteerd burgemeester Louis D'haeseleer en P. De Troch uit Aalst en M. Renneboog uit Mere. Leden van het Dagelijks Bestuur is naast voorzitter Luc Delafortrie, Willy De Turck. De muziekmaatschappij «Tot heil des Volks» zal eens te meer bij verschillende ge legenheden optreden in funktie van Pr. Daensaktivi- teiten. Te Denderhoutem is er een plechtigheid op het kerkhof óp zaterdag 9 mei met voor af eucharistieviering te 17.30 u, optreden van de fanfare, toespraak en gezellig sa menzijn. ^Te Aalst heeft de Daensdag plaats op zondag 14 juni, aldus samenvallend met de verjaardag van priester A. Daens. Nog te Aalst is er het 11 'julikonsert van «Tot heil des Volks» op vrijdag 3 juli. De Algemene Vergadering heeft plaats te Aalst op zon dag 4 oktober samen mei ue kaderdag voor vertegen woordigers van het Fonds en de promotoren. Op Allerzielen dan herden kingsplechtigheid te Aalst op het kerkhof. Te Moorsel wordt een her denking Dr. Caudron ge pland en te Aspelare is er de Roelanderstocht met m.m.v. de muziekmaatschappij. In het tweemaandelijks tijd schrift wordt verder aan dacht verleend aan de foto tentoonstelling «Kinderar beid» te Mechelen, een We reld in Beweging met nu specifiek Haïti, vormings avonden doorheen het Vlaamse land. Dienstbetoon en het Jaar van de gehandi capte. LH De landbouwzone werd in het plan behouden zoals in het gewestplan. Bestaande tuinbouwbedrijven in de Lin- denstraat blijven behouden en hebben zelfs uitbrei dingsmogelijkheid. Als groenzone wordt het park Terlinden voorzien als parkgebied. Zowel de Ringlaan als de Gentsesteenweg worden aangeduid met een profiel van 26 meter. Potentiële ver keersarme straten zijn de Roklijfstraat en een deel van de Lindenstraat, de Spaar zaamheidsstraat, de Bedrij vigheidsstraat, het Volks plein en de Korte Linden- straat. Naast de bestaande 1236 woningen wordt er nog de mogelijkheid voorzien 'voor het bouwen van 234 nieuwe. Toen dit punt ter sprake kwam ontspon zich een nog al verwarde diskussie tussen raadslid Paul Stockman (CVP) en schepen van Open bare Werken Jan De Neve. Raadslid Stockman felici teerde het stadsbestuur om dat een aantal tuinbouwers door het BPA ook uitbrei dingsmogelijkheden krijgen. Daarna sprak het oppositie lid over een uitweg aan het grensgebied met de nieuwe verkaveling Lindimo, waar bij hij wees op de mogelijke besparing die deze uitweg voor de stad zou kunnen meebrengen. Ook voor het aanpalend BPA Paddenhoek vroeg hij mogelijkheden tot leefbaarheid voor de land bouwbedrijven. Schepen De Neve replikeer de op zijn beurt dat bepaalde opmerkingen geen betrek king hadden op het dossier dat aan de gemeenteraad voorgelegd werd. De verka veling ligt aldus deeïs in twee BPA's. Voor het BPA Paddenhoek is het openbaar onderzoek nog bezig, aldus de schepen, die stelde dat men nadien in de gemeente raad nog de mogelijkheid had om opmerkingen te for muleren. VEHE Op de gemeenteraadszitting van dinsdag 31 maart stonden De oude Rijkswachtgebou- enkele punten op de agenda die van essentieel belang zijn wen o.a. voldoen niet meer voor de verdere ontwikkeling van het biblioteekwezen in aan de normen, vooropge- Lede. De bibliotheek, deeltijds sie, voor de socialistische, werkend, zou, zoals in het liberale en Vlaamsnationa- dekreet voorzien, 15 uur toe- listische respektievelijk 2,5 gankelijk zijn voor het pu- en 3 verenigingen. Om een bliek. Het leidend personeel logge besluitvorming te ver- bestaat uit 3 bedienden: de mijden, opteerden het kolle- huidige bibliothekaris, me- ge van Burgemeester en vrouw Beckers, zet haar Schepenen voor een mini- funktie verder en krijgt de mum aantal leden van 7 steun van een technische en twee behorende tot de neu- administratieve bediende, trale 2 tot de kristelijke, 1 De bibliotheekbegeleiding liberale, 1 socialist en 1 wordt verzekerd door een Vlaamsnationalist. Voor de beheersraad en een advies- toekomst is een uitbreiding kommissie. met vertegenwoordigers De beheersraad is gevormd van de scholen, van andere door de huidige gemeente- verbruikersgroepen en des- raad, de meest logische op- kundigen niet uitgesloten steld door het dekreet van 19.6.78. Zal Lede mettertijd moeten uitzien naar bouwen? andereDr Het was duidelijk op de jongste gemeenteraad dat sche- - pen van Financien Van den Eede (PW) gelukkig was met lossing gezien de mozaïek om zo tot een groep van echt de tata 198o van het Stedelijk SlihthuiatSdrijf De van politieke strekking waar. geïnteresseerden te komen voorgelegde cijfers bewezen trouwens duidelijk dit het uit de bestuursmeerderheid van maximum 15 personen, optimisme van de schepen gewettigd was is samengesteld. De CVP-op- Van uit de Sociaal-Kulturele Zo steeg het aantal slachtingen vtn 53.164 in 1979 tot positie drong aan op een Raad, i.s.m. de gemeentelij- 150.891 In 1980 wat natuurlijk een spektakulaire verho- vertegenwoordigmg in het ke diensten is in een volgen- gi„g i8. Financieel zijn de resultaten ook evenredig, bestuur, zodat het Kollege, de fase aan de afgevaardig- zijn voorstel wijzigde en de den van de verenigingen, Weliswaar bedraagt het heden op gebied van hy- kandidatuur van schepen vertegenwoordigd in de Al- boekhoudkundig verlies giëne en gezondheidsbe- Minnebo (S.P.) verving door gemene Vergadering ge- over 1980 nog meer dan 4 scherming tot de konsu- de aanvaarding van ge- vraagd naar kandidaten om miljoen, maar in 1979 liep ment zou geraken. Daarom meenteraadslid Ernest Galle de advieskommissie samen dit verlies nog op tot 8 mil- kondigde hij aan dat maat- er C ling omi tieve medewerkers weom in de hulde betrokken. Vermelden wij tot slot dag dat de balans van akt» ÜSfii passief van het slac' I Goe afsloot met een bedrag oi 171.235.985 fr. Op e taal van 150.891 we 134.301 varkens ges) 16 590 runderen gemiddeld verlies per V. I slacht dier bedroeg 2 s KJ i9.3( N. usfil fr. (CVP), van oudsher geïnte- te stellen. Vijf kandidaturen joen «Dit is alvast een mer- regelen zullen getroffen ZonJler^nS is wel dat resseerd in de bibliotheek- kwamen binnen als baro- kelijke verbetering-, aldus worden om binnenkort in Keuringen h< de bibliotheek- kwamen binnen als baro- kelijke verbetering», aldus worden om binnenkort in werking. De uiteindelijke be- meter van kulturele belang- de schepen, "temeer als het slachthuis zelf een labo- stuursformatie ziet eruit als stelling eerder een mager re- men ziet dat het geldelijk ratorium op te richten, om CU Bcmoujii. "F ren 4p Aalst Bekeurd 1980 nog de meest efficiënte kontrole volgt: voorzitter: Jules Hen- sultaat. En dan komt de CVP verlies over derickx, schepen van kuituur jammeren dat zij geen ver- slechts 633.265 fr en sport; sekretaris: C. Noel, tegenwoordigers hebben in draagt». Eerste Schepen, ondervoor- de advieskommissie I Verge- Hij herinnerde eraan dat zitter: E. Galle, gemeente- lijken ze zelf een vereniging men e^nooit van uitgegaan raadslid. als «De Reuzen van Wanze- was dat door het in konses- 0_0 De samenstelling van de ad- Ie», welke reeds verschillen- sie geven van het Stedelijk slachtcijfers» aldus de sche- op de kortst mogelijke tijd te kunnen uitoefenen. «Ook het aantal keurders moet verhoogd worden ge liep dan het aantal slad 5'df gen omdat er 33 180 ru 1 tot fa sla kooi 'der den tegenover 16.590 geslacht. De jaarlijkse huurprijs de konsessiehouder, PVBA J. Goossens, op van het Volksgezondheid om het kader van de keurders te verhogen het principieel akkoord van vieskommissie was een an- de malen een eerste prijs Slachthuisbedrijf eind 1979 der paar mouwen. In een wegkaapten bij ommegan- men op slag en stoot winst echte circussfeer, gescha- gen en stoeten als een ordi- zou gaan maken Toch pen door de gekende oude naire karnavalgroepl De ad- hoopte hij dat de last, die de wijzen van de CVP, werden vieskommissie wordt uitein- stad nog te dragen heeft het merendeel der kandida- delijk gevormd door: J. De voor 1980 volgend jaar nog ten, ongeacht hun kulturele Cremer; Guido Clotman, Ro- zal verminderen. Alle rede prestaties voor de gemeen- ger Quintijn, Temmerman, nen zijn voorhanden om de te, met een VU-saus overgo- Edwin Melckenbeeck, Toon verwachting uit te spreken ten. Nochtans had het Kolle- Mertens en Dolf Boterberg, dat de rekening 1982 nog ge en de Sociaal Kulturele Het huishoudelijk reglement gunstiger zal zijn, zodat Raad geen' moeite gespaard werd op 1 onthouding na misschien op dat ogenblik het indiphen der kandidatu- goedgekeurd door de nog het evenwicht zal bereikt ren op een demokratische aanwezige raadsleden. Met zijn. wijze fe laten gebeuren. Ein- de erkenning van de bibliot- Schepen Van den Eede wen de vorig jaar waren alle so- heek werd een aanvraag ge- ste de diensten van het ciale en kulturele verenigin- maakt bij het Ministerie van slachthuis op het gebied gen verzocht zich te bekenen Nederlandse Kuituur en van de vleesbevoorrading tot een levensbeschouvyelij- Volksontwikkeling. Er is een niet alleen uit financieel ke of politieke strekking. Van stap voorwaarts gemaakt in oogpunt te bekijken. Het de 66 aktieve verenigingen de uitbouw van een degelij- slachthuis is een nutsbe- stuurden 56 verenigingen ke bibliotheekwerking in Le- drijf, zodat het noodzake een antwoord. 20 bekenden de, wat niet wil zeggen dat lijk is dat de stad ervoor ders voor de investeringen zich tot een neutrale strek- alle hindernissen uit de weg zorgt dat het vlees in de die hij verrichtte. Ook de king; 26 tot de kristelijke vi- zijn geruimd. meest optimale omstandig- zien de verhoging van de "nblik tSaaltbedi* slachtcijfers» aldus de sche- J pen. Een voorstel terzake (remdexeeril) van de Veearts-inspekteur tourreohttn komen to. van het Ministerie van "Xl de administratieve ko bedraagt 7,5% op de la rt. c wer^ond'ankl <J> kV in het onderhoud F het schepenkollege van ok- ES£SK,,OPrw Hie I Iu3 eehOUdSrtot ging op een volgende ge- J™ schepen «-dapun, van Financiën was dan ook van mening dat het veel be ter gaat dan vroeger sinds het slachthuis in konsessie gegeven werd. Toen boekte men immers tientallen mil joenen per jaar. Hij dankte dan ook de konsessiehou- keurders en de administra tes óeze

De Voorpost | 1981 | | pagina 6