ARCAIR WERD NAAR INDUSTRIETERREIN GELOKT MET BELOFTEN Kanker is geneesbaar E ALSTERS CEMOV MET TAL VAN LAUREATEN 'P A.K.V. MET HALFVASTEN BAL K.W.B. KREATIEF amiliaal «Spel zonder Grenzen» te Mijlbeke BIJ «DON B0SC0», VROEGER «SINT- KAMIELSCH00L» Heropflakkering Vlaams-Nationalistisch verenigingsleven ST.-TARCITIUS VIERT FEEST BLDE1EMDE HDPPERANWES Fotoklub lokalen van het Cemov, het Centrum voor midden- ^~9r° ndsopleiding en -volmaking aan het Wijngaardveld, had In leden donderdag 26 maart de plechtige uitreiking plaats igetuigschriften van de leertijd en diploma's van onder- v lingshoofd. Dit aan de geslaagden 1980. Cemov toonde B-RA reens te meer aan dat het een belangrijke rol vervult in tenski ruime gamma aan opleidingsmogelijkheden i.v.m. mid- h"61 H Btandsopleiding en vorming van bedrijfsleiders uit de L0. mbart le' tn 42 leven t Var jvint 9 a| J. Ka :hap ichor ®r 'n deze Per'Ode kan i opleiding niet degelijk loeg zijn om een bedrijf boven water te kunnen ïklubfc" houden. i\ wat prominenten .Idn onden de vergadering bij. volksvertegenwoordigers Caudron en Ghisleen •ms sdmen met de vol- ige raad van het Cemov, eersl leersekretarissen en afge- rdigden van het departe- nt van Middenstand en Instituut voor Voortdu- ngetjde Vorming. 981 I, orzitter van de Raad, ad- -j „n0 kaat Cornelis, wees erop ng noch getuigschrift noch _f iloma eindpunt kunnen - i doch dat voortdurende ipassing, zeker in deze «ilijke tijd, een must is. opleiding dient steeds der te worden gezet al ft ook persoonlijke inzet noodzakelijkheid. Speciale prijzen werden toe gekend aan zeer verdienste lijken. Zo de Prijs voorzitter Willy Cornelis aan plafo- neerder-cementbewerker Jean-Pierre Cooreman uit Lebbeke en André De Wolf uit Herzele. De Prijs van het leerlingensekretariaat ge west Aalst ging naar kapper André De Paepe uit Sers- kamp en die van het leerlin gensekretariaat KMO naar mekanicien Hendrik Maes- schalck uit Denderleeuw ter wijl die van het Leerlingen sekretariaat Mw De Troyer- Limbourg werd toegekend aan tuinaanlegger Frank La- verze uit Ninove. Uit de lange lijst getuig schriften van de leertijd pu ren we die uit ons eigen Voorpostgebied. Het zijn: Slager-spekslagers: Erwin Moerenhout (Erpe-Mere), Patrick De Vuyst (Oorde- gem), Roland Hendrickx (Aalst), Paul De Kegel (Aalst), Eddy De Schepper (Hekelgem), Dirk Moens (Aalst), Paul Wailly (Aalst) en Eddy De Smet (Lede). Brood- en banketbakkers: Ronny Van Wesemael (Wi chelen), Pascal Corthals (Aalst), Patrick Meert (Aalst), Pascal Nevens (Aalst), Mare D'Haemers (Erpe-Mere), Leo Roggeman (Aalst), Hervé Mertens (Oordegem), Wil lem Verschraegen (Aalst) en Danny De Croes (Meldert). Dameskappers: Florentine De Neve (Aalst), Ingrid Leuz (Erpe-Mere), Tom Van Syn- gel (Aalst), Peggy Huyle- broeck (Lede), Nadine De Meyst (Aalst), Josiane Van den Brande (Hekelgem), Lin da Plas (Aalst) en Petra Van der Meirsch (Aalst). Herenkapper: Philip Van Marcke (Aalst). Garagehouder-herstellers: Guy Den Dauw (Erembode- gem), Rudy Van den Mee- rssche (Aalst), Benny Van Caelenberg (Lede), John De Smet (Aalst), Bruno Kep- pens (Aalst), Dirk De Meester (Erpe-Mere), Guy Van Gijsegem en Eddy Van Geert (Aalst), Patrick De Cock, Yves De Schepper en Dirk Hasseleer allen uit Aalst. Carosserieherstellers: Ron ny Pyck (Erembodegem), Benny Van Caelenbergh en Franky Verdonk uit Lede, Ro- ny Arijs en Werner Schoof uit Nieuwerkerken en Lud De Cock en John De Spiedt uit Aalst. Zinkwerker: Patrick Mar- coen uit Aalst Loodgieter: Patrick Marcoen uit Aalst. Mekaniciens: Gunther Lau- reys, Hugo Boeykens, JohYiy De Man en Allan Coutts uit Aalst. Metaalkonstrukteur: Johan D'Haese uit Lede. Steenhouwer: Guy Wal- graef uit Aalst. Tegelzetter: Ronny De Gey- ter uit Aalst Bontwerker: Michaël Van Nieuwenbergh uit Aalst Voor het uitreiken van de diploma's ondernemingsop leiding had voorzitter Corne lis over het derde stadium, de voortdurende vorming als vervolmaking tot pat roon. Dergelijk «ezelsvel» volstaat niet. Er blijft voor tdurend kontakt met Cemov noodzakelijk, ook op het ad ministratief vlak. Direkteur De Troyer deelde vervolgens mede dat de Pro vinciale Prijs Kamer Am bachten en neringen werd toegekend aan Herman Le- maire uit Neigem, de Prijs van de Voorzitter Cemov aan Ignace Mariman uit Lokeren en de Prijs van Deputee Tim merman aan Mare Die'rickx uit Aalst. Dameskappers: Ludwig Cor thals, Juliana Becker, Marti- ne Vermoesen en Ingrid Ver- lee uit Aalst en Brigitte Doorns uit Hofstade. Herenkapper: Marc Van Im- pe uit Erpe-Mere. Huisschilder: Mare Hofman uit Aalst. Plafoneerder: Mare Hofman uit Aalst Loodgieters: Arthur Van den Steen, Antoine Troch en Guy Smekens uit Aalst. Chauffagegist: Johny Arijs uit Aalst. Brood- en banketbakkers: Frank De Nil, Gary De Saede- leer en Jo Eveaert uit Aalst. Suikerbewerkers: Frank De Nil, Garry De Saedeleer en Frans Vastenavondt uit Aalst. Kleinhandelaar: Nora Van Gijseghem uit Aalst. Slagers: Patrick De Deyn en Hilde Van Nuffel uit Aalst, Jan Roggeman uit Lede. Mekaniciens: Eric Van Cae lenbergh uit Aalst en My- riam De Brabanter en Dirk Veeckman uit Aaigem. Garagisten: Johny De Neef, Johan Kiekens, Dirk Schol- laert en Geert De Ruysscher uit Aalst, Hendrik Van de Wiele uit Hofstade en Philip Uyttendaele uit Serskamp. Metselaars'; Benny Troch en Bart Souffriau uit Aalst, Pe ter Van den Brempt uit Lede. Plafoneerder: Alain De Ko- ber uit Erpe-Mere. Steenhouwer: Albert Ra- voens uit Aalst Dakbedekker: Frank Ver doodt uit Erembodegem Asfaltwerker: Frank Ver doodt uit Erembodegem Verzekeringsmakelaar: Ro- main De Boever uit Lede, Kathleen Van Malderen, Dirk De Sutter, Erwin Berthouil en Theo Meskens uit Aalst. Bedrijfsboekhouders: Mic hael Van Langenhove uit Baardegem en Ignace Scheerlinck uit Moorsel. LH Aalst blijft in de ban van de typisch Oiljsterse karna- valsfeer. Na de traditionele Aalsterse driedaagse, of is het vier- of vijfdaagse?, de prinsendag, de stoet op de rechter oever, de esbattementen in tal van scholen in de deelgemeenten en de mardi gras, komen nu dit week end de festiviteiten van Halfvasten. Eigenlijk een week te laat. Het Aalsters Karnavalverbond, A.K.V., organiseert dan ook op zaterdag 4 april vanaf 21.30u haar Tweede Halfvastenbal. Dit in zaal St.-Anna, Roklijfstraat te Aalst. Voor animatie staan Mare De Cock met het orkest «The F.S. Band» borg samen met Discobar «Sound Survey». Alle gekende karnavalisten en een aantal groepen werken aan deze organisatie mede. Deuren: 20 u. Inkom: 60 fr. U is hierbij alvast uitgenodigd. En welkom. LH lij een ideaal lenteweertje ging in een groen kader achter Aalsterse «Apostelken» verleden zaterdag een groot liliaal «Spel zonder grenzen» door, waarvoor liefst 56 Jnemers, van beider kunne en zowat van elke leeftijd, iren opgekomen. Het betrof hier inderdaad een familiale tspanningsmogelijkheid, gekruid door een enigszins npetitief aspekt en beloond met enkele eerder symboli- ie prijzen. werden gevoeld onder het nauwkeurig volgend oog van talrijke belangstel lenden. Aan elkaar vastgemaakt wordt skiën per twee een enigszins moeilijke bedoe ning waarbij verrassingen Andermaal toont de afdeling Aalst en omgeving K.W.B. zich zeer aktief. Nadat verle den week-end te Aalst Mijl beke een «spel zonder Gren zen» doorging met pensen- kermis, in het teken van de nieuwe lente en er in het Sociaal Centrum Immerzeel een etentje met gezellig sa menzijn plaatsvond, volgen kaartavonden te Erembode gem in de Crypte te 19u30 op vrijdag 3 april en te Lede in de Volkskring op vrijdag 17 april te 20 u. Te Aalst, H. Hart, gaat in «De Kring» een Info-avond door onder het thema «Van de school naar den dop!». Dit op vrijdag 17 april te 20 u. Te Erembodegem is er een Paasfeest op maandag 20 april in het Parochiehuis te 16u30 en te Mijlbeke op zon dag 19 april een Paaswande- *ig en Gezinsnamiddag. LH De Inrichtende Macht van het Aalsters Don Bosco- instituut, Sint-Kamielstraat 85, die onlangs van de service club «Fifty One» een check mocht in ontvangst nemen voor haar afdeling basis-onderwijs, BLO, ontving nu van de Nationale Loterij een schrijven waarbij deze schoolinrich- ting voor Buitengewoon Lager en Sekundair Onderwijs, een som wordt overgemaakt voor de installatie van centra le verwarming in de oude afdeling. Davidsfonds afd. Mijlbeek vergastte zijn leden en sympatisanten op een dolle fuif «Voor elk wat wils», en dit zaterdag laatstleden. «De twaalf apostelen van Mijlbeek» zorgden voor de nodige pret. (foto K.D.C.) werkte alleszins op de lach spieren. Evolueren met plan ken om een zogezegde brug te konstrueren gaf aanlei ding tot verrassende effek- ten en wat men met water transport in originele «reci piënten» zoal kan meema ken zal u zich zo wel kunnen voorstellen. Achteraf kon men zich dan te goed doen aan een Breu- gheliaanse tafel aan mini- prijzen. Dit dan na te hebben deelgenomen aan de proe ven van de «fil rouge», het knabbelen zonder behulp van handen aan een aan 'n draad vastgemaakte worst of sandwich. Een niet al te makkelijke opgave, waarbij het water u niet alleen fi guurlijk maar ook letterlijk in de mond komt. L.H. Voor heel wat Aalstenaars is «deze blok» beter gekend als de vroegere «Kamille- school» waar ze hun jeugd jaren sleten. Zo wordt het voor de In richtende Macht mogelijk deze gebouwen, die een reeds lange rij generaties heeft zien komen en gaan, een opfrissingsbeurt te geven. Naast het materiële komt uiteraard het opvoedend as- pekt aan bod. Zo gaf de ge kende toneelgroep «Neïe» een opvoering ten beste voor de leerlingen van het Buitengewoon Lager en Se kundair Onderwijs. De grote inzet van de spelers alsmede de kwaliteit van het gebrach te werk verwekten entoe- siasme bij de kinderen die even hun schoolleven verga ten. Alleszins een puike na middag met een zeer ge smaakt optreden. l H «Spel zonder Grenzen» vond plaats op zaterdag 28 maart ii Met een stralend lenteweertje was succes verzekerd, (foto K.D.C.) gezellige namiddag Schilderachtige en origi- niet uitgesloten bleken. De idere ,riong en oud waarbij tal nele proeven waarbij de kan- esbattementen bij de was- i spelen, het ene al meer didaten qua vaardigheid, be- draad met uitkleed- en aan- rassend en komisch dan hendigheid en kregtiviteit kleedpartij, steeds binnen de andere, zorgden voor jo- door een tiental medewer- normen van het welvoeglij- en ook wel enigszins kers van de KWB-ploeg Mijl- ke, zorgden eveneens voor pens. beke terdege aan de tand de nodige spanning en ken. ochiale avond idag 5 april 1981 wordt in de Parochiezaal van Erembo- fim-Centrum te 19 u een prachtige film vertoond van ïr Omer D'Hoe over de Filipijnen: de natuur, de tegen- üng armoede-rijkdom, de groei van de jonge kerk die omt voor gerechtigheid en vrede, wejom: 50 fr., gezinskaart: 100 fr. usfilm van Zefirelli s'ol dag 10 april 1981 wordt in het Parochiehuis te 20 uur de akt* usfilm van Zefirelli vertoond: een ideale inleiding voor lac I Goede Week en tevens een gelegenheid tot bezinning, drat Dm: 60 fr. p raadpleging ges anda9 13 april is er te 14u. opnieuw N.W.K. raadpleging •en Crypte. per V. bestuursvergadering -g 2 iK.A.W. bestuursleden komen samen op dinsdag 7 april I930 u, in de Crypte. Allen op post! a" I N.W.K. nieuws slacl3r de peu ers (4 tot 6 jaar) is er op woensdag 8 april van lot 15 u N.W.K. raadpleging in de Crypte. I «repetitie sle koorleden van het A Capellakoor Termuren repeteren op 'derdag 9 april te 19u30 in de Crypte. Vrijdag 3 april 1981 pro grammeert de aktieve VTB- VAB afdeling Erembodegem te 20 uur, in de raadszaal van het oud-gemeentehuis te Erembodegem, een voor dracht met prachtige dia's in overvloeiing over «Mallorca, het eiland van de goede vrienden», door Hilde en Dirk Philips, leden van de Fotoklub VTB-Erembode- gem. Mallorca is het eerste en nog steeds het geliefde reisdoel voor het luchttoeris- me, het eiland waarheen men steeds terugkeert... ledereen is oprecht welkom en... de toegang is vrijl E.D.B. Naast de firma De Geyndt, waarvan de exploitatievergun ning-weldra zal afgeleverd zijn, werden de omwonenden van de derde industriezone te Erembodegem onlangs gekonfronteerd met wat zijzelf een nieuwe bouwovertre ding noemden. Naar waar normaal een bufferzone van 8 meter moet behouden blijven, werden door de firma Arcair, gelegen aan de zijde van de Vennestraat onlangs funde ringswerken begonnen op amper twee meters van de aanpalende perceelsgrens. Hierover ondervraagd tij- twee noemde de burge- dens de maandelijkse stad- meester «een bewijs van de huisperskonferentie, deelde goede wil van de bouw- burgemeester D'haeseleer heer». Op 30.10.1980 werd mee dat er inderdaad kuilen de bouwvergunning dan ook gegraven werden op niet geregulariseerd. In dit ver- reglementaire afstand, band deelde de burgemees- waarna de werken stilgelegd ter nog mee dat Aalst met de werden door de stadsdien- fusie heel wat erfenissen sten. Het procesverbaal van van de deelgemeenten over- stillegging werd echter niet nam. Zo werd de Ameri- bekrachtigd. Het feit dat de kaanse firma Arcair, die ias- funderingen nu aangebracht apparatuur vervaardigt, in- werden op drie meter i.p.v. dertijd naar Erembodegem gelokt met heel wat beloften die indruisten tegen het feit dat men moest een grote bufferzone rond het indus trieterrein aanleggen. Tekenend in dit verband is de inhoud van een telex van 19.10.1980 die door de Ame rikaanse bedrijfsleiders op gestuurd werd naar de Bel gische direkteur en waarvan de burgemeester lezing gaf. Hierin staat vermeld dat wanneer Arcair zich inplant te te Erembodegem zij de belofte kreeg dat men tot aan de rand van de weg (blijkbaar de Vennestraat) zou mogen bouwen. Later kon men dan ook gerust uit breiden tot 4 of 5 voet (zijnde zowat 1,5 meter) van de weg, die trouwens voorzien was om te verdwijnen. In de telex staat ook nog dat de Belgische autoriteiten van weinig ernst getuigen daar deze belofte ingeslikt werd. De Amerikanen stellen verder dat indien er nog meer moeilijkheden zouden optreden, zij niet langer ge ïnteresseerd zouden zijn in een uitbreiding te Erembo degem, maar naar het «na bije» Breda zouden trekken. Daar zouden de Nederlan ders immers allé mogelijke faciliteiten verlenen om er zich te vestigen. Meteen werd nog medege deeld door de heer D'haese leer dat de uitbreiding voor zien is voor een opslagplaats zodat de nieuwe vestiging geen hinder zal veroorzaken. «Als er hinder komt zijn de schepenen De Maght en De Neve daar nog om op te treden» aldus de burge meester, die nogmaals het belang van de tewerkstelling en het behoud ervan bena drukte. Wat de firma De Geyndt be trof, gelegen aan de andere zijde van de brede industrie weg werd vermeld dat de exploitatievoorwaarden zeer streng zullen zijn. «Hoe strenger hoe beter» zo be sloot de burgemeester zijn tussenkomst over deze ak- tuele onderwerpen. VEHE draa 3rd) toe kom- ko *nkc ^couts' Gidsen en Oudscouts St.-Tarcitius Terjo- en hebben voor dit weekend heel wat in petto. Deze ijne groep, zowel jong als oud, nodigt jullie allemaal tua ?n harte uit op hun derde «Steakslag». m 'eze grootse happening gaat door op 5 april (zondag) "de parochiezaal van Erembodegem-Terjoden. Voor I-. "e hongerige magen openen zij hun restaurant van 'u30 tot 16u. Dus, dat kan alvast geen problemen 'urde lp'everen Verder word je een degelijk menu aange- yg «den aan demokratische prijzen. Steak met champig- «ns, steak op provencaalse wijze of steak natuur, Jeze 3 schotels mag je ferm aanspreken voor 240 fr. °or een kleinere beurs bieden ze kip op provencaalse 'ijte of kip met champignons aan voor 180 fr./ «rsoon. 'nderen kunnen lekker tafelen aan 100 fr. (fritten 1/ kip). Vooraf kan je in de bar nog een aperitiefje «komen.,. zaterdags kan je ook een danspasje wagen op hun •D., die eveneens doorgaat in de parochiezaal. Aan- 'ng omstreeks 20 uur. ledereen op beide aktiviteiten *n harte welkom. Al eerder konden wij hier met genoegen aankondigen dat het Vlaams-Nationalistisch sociaal-kulturele leven in Lede een heropflakkering tegemoet gaat. Er is vooreerst de Vlaamse Klub die nieuw leven ingeblazen kreeg. De Vlaamse Klub, die sinds de brand in het lokaal «Reinaert» stil heeft gelegen, is na een algemene ledenver gadering nu maandag 30 maart opnieuw van start gegaan onder de leiding van voorzitter Dolf Boterberg. Hij kreeg de medewerking Hove. De vereniging wil al Kulturele Raad van Lede, ge legenheidstoespraak door Luk Delaforterie, voorzitter van het Priester Daens Fonds, opening van een ten toonstelling van werken van John Paepe, kunstschilder. Lieven D'Haese, kunstschil der en Magda De Mol, kera- miekeru Senator Germain De Rouck zal tevens een boekenstand organiseren rond het Daensisme. Onder tussen doet de Harmonie «Tot Heil des Volks» een rondgang door de straten van het Leedse centrum. Het bestuur van de VU-afde- ling van Groot-Lede is uiter aard uiterst gelukkig met de ze initiatieven en in naam van dat bestuur doen wij een warme oproep tot alle Vlaams-Nationalisten van al le filosofische of ideologi sche strekkingen om lid te worden van die verenigin gen en aktief ermee samen te werken. Ghislain Henderickx Voorzitter VU-lede van enkele jonge entoesias- te bestuursleden. T.g.v. die ledenvergadering werden een heel pak aandelen waar mee indertijd de video-in stallatie werd bekostigd, te rugbetaald. Eigenaars van aandelen die die terugbe taald willen krijgen, moeten kontakt opnemen met Dolf Boterberg. Tijdens die vergadering werd tevens over de komen de werking gepraat. Enkele weken terug ging de defini tieve oprichtingsvergade ring door van de Socii dadelijk van start gaan met een mooi aktiviteitenpro- gramma. Zo zal de nieuwe vereniging het invullen van de belastingsformulieren, wat vroeger werd georgani seerd door de VU, in samen werking met VU-schepen en provincieraadslid Jules Hen derickx, op zich nemen. Op zaterdag 2 mei gaat dan de officiële start door van de nieuwe vereniging in het Kultureel Centrum in Lede met o.a. een welkomst woord door de voorzitter Al- bert van Hove, de voorstel- Kanker is niet langer een angstaanjagend woord. Niette genstaande haar slechte faam kan deze ziekte; mits tijdige behandeling, genezen worden. Vroegtijdige opsporing is hierbij alleszins een conditio sine qua non. Dit is eenvoudig te realiseren voor wat de specifieke vormen aangaat die bij. vrouwen voorkomen. Kulturele Vereniging Pries- ling van de nieuwe vereni- ter Daens, vzw. Tot voorzit- ging door Roger Quintijn, ter werd gekozen Albert Van voorzitter van de Sociaal- In landen waar aan stelsel matige opsporing wordt ge daan kan worden gekonsta- teerd dat het aantal onge neeslijke gevallen sterk daalt. Het stadsbestuur organi seert dan ook een nieuwe kampagne in samenwerking met de VUB Opsporingskli- niek voor Gezwelziekten. Alle dames, ouder dan 30 jaar, worden hierbij dan ook uitgenodigd deel te nemen aan het onderzoek dat gedu rende verschillende weken achtereenvolgens zal plaats vinden in de deelgemeen ten. Dit in mei en juni e.k. Het onderzoek wordt ver richt door gespecialiseerd personeel en is daarenbo ven volledig kosteloos. Het gaat om een preventief ge neeskundig onderzoek waar bij op een pijnloze manier aan de baarmoederhals een weinig slijm wordt ontno men. Bij eventuele afwijking wordt de uitslag aan uw huisarts medegedeeld. Zo niet wordt U zelf verwittigd. Op aanvraag kan ook een bewijs worden afgeleverd voor uw werkge ver die U hiervoor verlof kan geven. Vanzelfsprekend kan dit onderzoek niet tijdens de menstruatieperiode ge beuren. U wordt dan ook verzocht het inschrijfformulier dat U onlangs in uw brievenbus vond over te maken aan de «Dienst Volksgezondheid», Kapucijnenlaan 63 te 9300 Aalst. Tel. 053-77.11.11., toe stel 312. LH

De Voorpost | 1981 | | pagina 7