grooMede jeugdpagina vc EINDELIJK CIRCUS IN LEDE l( 0 M CVP verdedigt nogmaals haar standpunt over wallenring C.V.P.- en S.P. tegen restauratie tukmolen H.A.K. bouwt zich verder uit knip In «De Gele Limonade» nu «De Appeltuin» SP (tussen haakjes) al Op de perskonferentie, waar uitgebreid gehandeld werd over het ontslag van een aantal tijdelijke personeelsleden aan het stadhuis, verdedigde de CVP bij monde van fraktieleider Ghis Willems en Lambert Van de Sijpe nog maals het standpunt dat zij twee dagen voorheen over de invoering van het tweerichtingsverkeer op de wallenring ingenomen had. Ghis Willems noemde zowel Burgemeester D'Haeseleer als schepen De Neve, die regelrecht tegenover elkaar stonden, onwijs in hun radi- kaliteit en in hun onver draagzaamheid voor het an dere standpunt. Volgens de volksvertegen woordiger is het stadscen trum nu bijna onbereikbaar. Anderzijds brengt het voor stel van de burgemeester geen oplossing voor de Zon- nestraat en Vrijheidsstraat. Dat de burgemeester hem van trapezewerk verweet, neemt de heer Willems ook niet omdat hij op 18 februari en nadien nog mondeling op het kabinet van D'Haeseleer liet weten dat hij zich zou richten naar de resultaten van de enquête die hij orga niseerde. Met zijn reakties op de gemeenteraad was Burgemeester D'Haeseleer volgens Willems moedig of verbeten in zijn koppigheid. Voor alles wil de CVP zich afzetten tegen elke vorm van onverzoenlijk radikalisme. Men wil aldus een redelijke oplossing waarbij men tege moet komt aan alle verde digbare belangen. De CVP fraktieleider was van oor deel dat zijn partij door haar houding elke sensatie of sukses geweerd had. Zij speelde het spelletje van de burgemeester en zijn sche pen van openbare werken niet mede. De burgemeester werd al dus nog steeds Willems ver rast door de houding van de oppositie, vermits zijn stand punt niet zegevierde. «De CVP heeft zich redelijk opgesteld en de burgemees ter wist dit, maar zowel de burgemeester als schepen De Neve zijn van het bulldo zertype en - redelijk of niet - zij willen altijd gelijk krijgen. Dat had weeral eens bijna zijn fatale gevolgen gehad» aldus nog steeds Willems. Over de SP was de CVP- fraktieleider van oordeel dat het deze partij in deze zaak duidelijk aan politieke moed ontbrak, om zich uit te spre ken. Het noemde het totale stilzwijgen handig, paling achtig en politiek weinig moedig. De CVP wil alleszins dat er een redelijke alternatieve oplossing gezocht wordt, terwijl van burgemeester en schepen De Neve meer soe pelheid verwacht wordt. Stadscentrum Lambert Van De Sijpe ont kende van zijn kant niet dat het stadscentrum verschil lende funkties heeft, maar volgens hem hadden de winkel- en neringdoenersak- tiviteit, de school- en admi nistratieve aktiviteiten een historische roeping in het centrum. Dit alles kwam er ten nadele van het wonen. Zonder deze winkelfunktie wordt Aalst volgens hem een dode slaapstad. Ook met de auto moet hierbij re kening gehouden worden, vermits de koper zijn wagen dichtbij het centrum kwijt wil. Het centrum van Aalst moet aldus gemakkelijk be reikbaar zijn, zo zegde Van de Sijpe. De parkeerautoma ten noemde hij in dit ver band funest op zichzelf voor de potentiële klant. Een voorbeeld van een slechte parking noemde hij deze achter de Keizershallen om dat deze niet vanop het Kei zerlijk Plein bereikbaar is. Sinds de Grote Markt ver keersvrij werd, is dit punt als draaischijffunktie en herken- ningsfunktie verdwenen, zo dat hij wenste dat de wallen ring deze funkties in de toe komst zou overnemen. Ter loops verklaarde hij wel niet meer aan het verkeersvrije gedeelte van de markt te tor nen, misschien met uitzon dering van het openbaar vervoer. Volgens hem was het dub- belrichtingsverkeer milieu- Dinsdag 31 maart ging in Lede een gemeenteraad door die een totale afgang betekent in het gemeentelijk beleid. De oppositie was vulgair, laag bij de gronds, rancuneus. De meerderheid was de situatie niet meester en liet zich meeslapen in onzinnige diskussies en was daarenboven verdeeld. Insiders wisten dat een en ander in de lucht hing. Maar dat het een zodanig diepte punt zou worden, dorst nie mand te vermoeden. Al bij het verslag van de vorige zitting ging oppositie leider Ruyssinck in de aan val. Zijn betoog verwaterde echter doordat, alhoewel hij gelijk had in detail, het over kwam als vitterij en pesterij. Zijn aanval werd echter au serieux genomen door sche pen Henderickx die in de tegenaanval ging en er eveneens de vorige zitting bij betrok. Het betrof hier een uitspraak van meester Ruyssinck i.v.m. de algeme ne vergadering van de So- ciaal-Kulturele Raad. Vol gens schepen Henderickx had meester Ruyssinck maar al te graag een bewering van zijn partijgenoten in die raad overgenomen zonder die aan de waarheid (statuten) te toetsen. De stand was 1-1. Opvallend was de algemene eenstemmigheid i.v.m. het advies van de rekeningen van de kerkfabrieken voor 1980. Geen enkele raadslid waagde het hierop opmer kingen te maken, laat staan tegen te stemmen of zich te onthouden... Bij punt 3 «Vaststellen ontwerp tot res tauratie «Tukmolen» werd een vinnig debat verwacht, doch niemand vermoedde dat het allemaal een zodani ge wending zou nemen. De oppositie trok alle registers open. Vooral meester Ruys sinck ging zwaar in de aan val en het hele debat kreeg zelfs nu en dan persoonlijke kleurtjes waarbij lustig met scheldwoorden werd ge gooid en prikjes werden uit gedeeld. Wou meester Ruys sinck wraak nemen omwille van persartikels over de on gewone stemming bij de schepenruil tijdens de vori ge gemeenteraad, waarbij verwezen werd naar een lief desaffaire die aan de basis zou hebben gelegen van het verdeeld stemmen bij de CVP-oppositie? Opvallend hierbij was de tussenkomst van raadslid De Pauw die jaren lang de Tukmolen ver dedigd heeft en nu plotse ling totaal tegengesteld rea geerde en zich beriep op een telefoontje van de familie Impens en de «laatste» wils beschikking van vader Im pens om de zaken op z'n beloop te laten en tegen een eventuele restauratie te stemmen. Wij kontroleerden deze woorden van raadslid de Pauw. Het geraadpleegde familie lid Impens betwijfelde dat er net voor de raadszitting een telefoontje naar De Pauw ge richt zou zijn en verwierp tevens de bewering van De Pauw i.v.m. de «laatste» wilsbeschikking van vader Impens, wel toegevend dat vader Impens zich meer maals in negatieve zin uilge sproken had over een even tueel heroprichten van de molen. Ook raadsleden Van Achter en Galle (CVP) verzet ten zich tegen restauratie, waarna tot besluit raadslid Cobbaut (SP) zich eveneens uitsprak tegen het ontwerp van restauratie. De kaarten waren geschud. Toen dan bij de stemming ook nog raads lid Impens tegen stemde, was het duidelijk dat alle kansen voor een spoedige restauratie verkeken waren. Wat er nadien met de door Lede aangekochte molen moet gebeuren, scheen zich niemand te hebben afge- vaagd. Dus op dit moment stemden oppositie (CVP) en twee le den van de meerderheid (so cialisten) de kans weg om een uniek projekt te verwe zenlijken: een molentrio, be staande uit een stenen wind molen (Fauconniermolen), een houten windmolen (Tuk molen) en een watermolen (de molen van Props) op het grondgebied van één ge meente in goede staat aan de geïnteresseerden te kun nen presenteren. In het kader van «terug naar de natuur» werd in opdracht van het gemeentebestuur door de socio-kulturele wer kers Reg De Lannoy en Luk Wellens een projekt «wan delwegen» uitgewerkt. Zij ontwierpen voor elke deeï- gemeente een wandelroete en dat ontwerp werd nu voor de gemeenteraad ge bracht. Dit projekt gaf even eens aanleiding tot een on gewone stemming en tot een eerder onverwachte dis- kussie. In het debat liet raadslid De Cuyper duidelijk zijn afkeer blijken voor mi lieugroepen en wandelaars. Voor hem zijn het grootste deel van hen luiaards en nietsnutten. Hij stemde dus tegen, en kreeg hierbij steun van raadslid Van Achter. Het projekt werd goedgekeurd. De volgende punten: aan koop halogeenlampen voor het oefenterrein van Jong Lede (terwijl raadslid Frans Roeland bij het punt 4 «uit breiding openbare verlich ting in lepenstraat en Lijster besstraat» zich negatief op stelde, bleek hij spoorloos verdwenen toen het punt over de aankoop van de ver lichting voor het oefenplein van Jong Lede aan bod kwam. Ruiling en verkoop van gronden en grondver werving en het vastleggen van een vast personeelska der, in vervanging van de talrijke BTK'ers stelden geen enkel probleem. Hierop be gon de geheime zitting. Bij de aanstelling van de leden van het beheersorgaan en de leden van de advieskom missie kwam het tot harde woordenwisselingen tussen o.a. raadslid De Cuyper en schepen Jules Hendrickx en tussen raadslid Frans Roe land en schepen Jules Hen derickx. Raadslid De Cuyper struikelde over de naam van Dolf Boterberg, de kandidaat (van de Vlaamse Klub) voor het adviesorgaan. Hij spaar de daarbij niet de woorden die in bepaalde milieus oude rasechte Vlaamsnationalis ten naar het hoofd worden gegooid. Schepen Hendrickx liet niet na om raadslid De Cuyper op zijn plaats te zet ten door hem op zijn eigen koloniale verleden te wijzen. En zo eindigde een verwarde raadszitting in een scheld partij die, alhoewel in gehei me zitting afgewerkt werd, tot ver in de wandelgangen werd gehoord en waarvan wij, uw razende reporters, van op afstand getuige waren... Er is al heel wat te doen geweest rond de restauratie van de houten windmolen van Papegem, de zogenaamde Tukmo len. Na talloze onderhandelingen met de toenmalige eige naar en de stad Blankenberge die uit een eventuele verkoop zoveel mogelijk winst trachten te halen werd een koopovereenkomst bereikt die voor Lede meer dan gunstig genoemd mag worden. Een korte historische schets is hier wel noodzakelijk. Volgens oude archieven uit totale ontmanteling en werd de windmolen ge- nummering van de afzon- b'ouwd in het begin van de derlijke stukken, om later 16de eeuw. In de 17de eeuw over te gaan tot een totale werd hij eigendom van de wederopbouw. De verdeel- familie Meuleman. In 1956 sleutel voor de werken be- werd de molen verkocht aan droeg 60% voor het rijk, 20% advokaat Michel d'Ursel - De voor de provincie, 19% voor Boussies uit Heks (Limburg), Lede en 1% voor Blanken maar een paar jaar werd hij teruggekocht door de fami- berge. Voor de eigenlijke restauratie zou het Rijk voor lie Impens. In 1973 werd met 60% en de provincie voor de stad Blankenberge een 20% tussenkomen. Er be- akkoord voor aankoop be- stonden plannen om de mo- reikt. Op 18.6.1979 werd de |en< na ontmanteling, enkele molen bij K.B. beschermd meters te verplaatsen, zodat monument. hij op gemeentegrond zou Ondertussen waren er on- komen te staan. Daardoor derhandelingen tussen Lede zou hij vrij toegankelijk ko en Blankenberge, dat plotse- men en zouden de eigenaars ling niet meer geinteres- van qe grond waarop hij nu seerd was in de overbren- staat door latere werken en ging van de. molen naar de eventuele bezoekers niet vriendelijker en verkeersvei liger. «Alle experts zeggen dat» aldus Van de Sijpe, ter wijl voor de knelpunten vol gens hem alle mogelijke op lossingen dienden bestu deerd te worden. Ook voor het parkeren was er volgens hem een alterna tieve oplossing noodzakelijk zowel voor de klantenpar kings als voor de parkings van de bewoners. Aan schepen De Neve maak te hij tenslotte het verwijt dat deze eerder met slogans dan met argumenten sprak, daar waar de politie en rijks wacht volgens hem met ar gumenten over het ringver- keer aankwamen. Als slogans het niet meer dan komt men af mets ten, aldus het CVP-ral die hiermee duidelijk oP der Beken (VU) doeldtf hem twee dègen vom van «snotneus» venfl had. gstlede Het v lie de Voluit is het «Hulp-, Advies-, Kontakt- en Informatiecentrum», maar iedereen zegt gewoon HAK. Al negen jaar. Het is een hele periode, en aangezien er sinds de eerste HAK-dag nogal wat geëvolueerd is, mag je zonder meer de vraag stellen of H.A.K. er nog wel nodig is. Op en tussen de regels van het pasverschenen Jaarverslag 1980 lees je er H.A.K.'s eigen antwoord. Het is «ja», maar niet zonder kritische noten. Op welke wijze H.A.K. aan de noden van vandaag wil tegemoet komen, staat er ook bij. «In de jaren zeventig is er over het ganse land een bijna on overzienbaar netwerk van wel- zijnsinstellingen opgericht», begint het Jaarverslag. Ook in Aalst is dat zo, recent nog met de komst van een C.G.S.O.; en een Teledieist. Geenszins be tekende dit, dat de behoeften op het brede vlak van de «hulp verlening» afgenomen zijn, in tegendeel. Tegelijk met de stij ging van het aanbod, zijn ook de behoeften toegenomen «De dagelijkse ervaring in HAK met mensen die ih de knoei zitten bevestigt die konstata- tie: er is een enorme behoefte aan welzijnsvoorzieningen voor daklozen, jongeren in moeilijkheden, ex-gevangenen, zgn psychiatrische patiënten, werklozen, eenzamen, gast arbeiders, ongehuwde moe ders en ga zo maar door». Die «problemen» komen er natuur lijk niet zomaar. Hans Achterhuis gooide vorig jaar met zijn «De markt van Welzijn en Geluk» een serieu ze stok in het welzijnskippen- hok. Gesteld wordt dat deze maatschappij uitsluitend geba seerd is op het verwerven van geldelijke winst; mensen gaan zich overal als konsument ge dragen, «alles is te koop» zegt men, ook de meest subjectieve of persoonlijke worden herleid tot behoeften die door koop waar kunnen worden bevre digd. Een markt van welzijn en geluk ligt dan ook open, en voor alle mogelijke sociale en eigen stad omdat minister De Backer subsidies weiger de. Intussen liet Blankenber- meer gehinderd worden. Op de gemeenteraad van 31 maart diende gestemd te ge de molen vervallen. Er worden over het ontwerp van restauratie, dus nog niet over de aanbesteding van de werken. Schepen Hender ickx (V.U.) legde de nadruk op het belang van het kultu- reel patrimonium en stelde dat in de toekomst meer en meer belang zal gehecht worden aan het Vlaams architektonisch verleden. Raadslid Cobbaut (S.P.) noemde het ganse ontwerp een luxe-projekt dat niet te verantwoorden is in een pe riode waarin de financiële toestand van de gemeente allesbehalve rooskleurig is en sociale werken om die reden soms verworpen wor den. Raadslid Impens (S.P.) sloot zich hier klaarblijkelijk bij aan. C.V.P. (qppositie) en bovenvermelde\S.P.-raads- moest snel gehandeld wor den, wilde men de molen van totale vernietiging vrij waren. Op 6.5.1980 geeft de ge meenteraad van Lede het schepenkollege de toestem ming om tot 500.000 fr. te gaan voor de aankoop van de molen. Voor de voorlopi ge instandhoudingswerken werden kredieten voorzien in de buitengewone begro ting voor 1980. Er moest een spoedprocedure ingezet worden. Op 22.5.1980 beslist het schepencollege tot aan koop van de molen tegen de som van 200.000 fr., dus minder dan de helft van wat Blankenberge oorspronkelijk eiste. Ondertussen werd een spe- cialist-festauratieontwerper aangeduid: architekt Mari- man uit Lokeren. Op 28.5.1980 werd de aanbeste ding voor instandhoudings werken toegekend aan firma Peel uit Gistel, voor een to taal bedrag van 391.000 fr., B.T.W. inbegrepen. Na toe zegging had de firma 30 da gen tijd om die noodzakelij ke werken uit te voeren. De ze werken bestonden in feite psychologische problemen werden «diensten» opgericht. Meer en meer mensen gaan er aankloppen. Men blijft uitein delijk achter, beaamt HAK, met slechts één gevoel, nl. dat je zelf niet meer in staat bent je eigen problemen aan te pak ken. Dat is een gevaarlijk pers- pektief. De professionalisering van het welzijnswerk is er één aspekt van. Feit is dat ook H.A.K. zich een positie op die markt verworven heeft. Toch meent men dat er getracht werd nooit uit het oog te verlie zen waar het uiteindelijk om gaat, ook al is 't niet gemakke lijk voldoende zinvol te werken en toch niet te verstikken in die welzijnsindustrie. HAK's werking In een overzicht van de wer king krijgt men een «beeld» van de opdracht die HAK voor zichzelf ziet Daarbij worden belemmeringen van overheids wege en praktische moeilijkhe den om dat zo degelijk moge lijk waar te maken, niet ver geten. Individuele begeleiding staat vooraan. Betreurd wordt dat de subsidieoverheid alles opa- pier wil: wie, waarvoor, wat, hoe opgelost. Net zoals in een bedrijf: hoeveel personeel, hoeveel werkuren, kostenbere kening, omzet, aard en ver koop van de produkten... Het heeft o.m. voor gevolg dat men betoelaagd wordt a rato van het «aantal» prestaties. Hoe- danook, uit de summiere cijfer gegevens maken we op dat men vooral met problemen «ouders-kind-relaties» en ech telijke moeilijkheden kwam in '80, ook al is dat etiketteren van de problematieken niet al tijd duidelijk te doen. Het info- en advieswerk Omvat zowel het gebruik dat van het in HAK opgerichte informatiecentrum gemaakt wordt, als het mondeling ver strekken van informatieve 'ad viezen en het meewerken aan informatiebijeenkomsten bui ten HAK. In 1980 werd met een doppers werking begonnen, om speci fiek aan de noden van werklo zen tegemoet te komen. Dat blijkt echter niet zo gemakkelijk te verlopen. Het krisisinterventiecentrum (om mensen in psycho-sociale krisis opnieuw tot rust en even wicht te laten komen) werd in het najaar van 1977 opgericht, maar om allerlei redenen (ge brek aan speciale kontinuë be geleiding, het afhaken van het echtpaar, dat voor de materi ële gang van zaken instond) werd sinds juni '80 nog slechts sporadisch iemand in «De Klapper» opgenomen Onder tussen wordt wel onderdak ver schaft door" vrijwillige mede werkers. Dit is evenwel een noodoplossing. Een voorstel werd geformuleerd om een au tonome vzw op te richten met financiële participatie van het O.C.M.W. en rijkstoelagen. Ju" - uhei Aan het krisisintervi trum zou een dienst hulp verbonden zijn, woord vanwege het bleef echter uit. Met dit het eten» wordt mom ernstig bestudeerd waar gen funktie van HAK zr gen (het OCMW ko tussen immers al de opn aan van een tijdelijk oni voor dakloze mannen i dersem, en een huis i stade). Over de Meubeldienst Teleshop 't Snuffelkot elders meer. We kunne aanstippen dat meer kinderèn waaronde van gastarbeiders nd Sint-Maartenfeest zijn, en dat men erg stac ter het opzet van het Sociaal Overleg. Toekomst jhelia uk do Anciai zijn w ït om dit tiji ral, worde rdage it Vla; inie A: SUI no g| In september wordt van de Houtmarkt 5 Priester Daensplein 2. Di een kontaktruimte zich richten op het oudere publiek, een aparte wordt open gericht na ren toe (met rustige tijdschriftenstands...), ling is deze «JAC»- meer uit te bouwen dan geval is. De ligging meerdere scholen wordt bij als gelukkig ervara «nabije toekomst» wordt sen uiteraard grondig reid. Je hoort er nog wel In de reeks avonden waarbij eigentijdse scholi onderlinge bevindengen uitwisselen en via rechts kontakten met geestesvervanten zoeken naar «het heeft nu vandaag vrijdag 3 april, vanaf 20 u. in «I Limonade», De Ridderstraat 68, te Aalst een avond met «De Appeltuin». betoc 3 er iet le\ zit. Kei iunie tn oi jen v Arbei berc prof e pa chijnsi alle sunie, inale tartijei st D sunie uitkor ten vo volk. jd ooi VO€ in.Oo Er i: legd verwe stellir om leden stemden tegen, zodat het ontwerp uiteindelijk ver worpen werd. Opvallend is wel dat zowel de aankoop van de molen als de aandui ding van de ontwerper- architekt door de gemeente raad nog geen jaar geleden werd goedgekeurd. Boven dien is het stemgedrag van de C.V.P. alleszins in tegen spraak met de heftigheid waarmee de C.V.P.-fraktie in de provincieraad de restau ratie van de Fauconnier-mo- len te Oordegem heeft door gedreven. De aanbesteding voor restauratie van deze geklasseerde molen be droeg om en bij de acht miljoen. Een unieke kans is hier voor bijgegaan om Lede een ver scheidenheid van niet alleen geklasseerde, maar ook ge restaureerde molens te ge ven. Naast de reeds vermel de stenen Fauconnier-wind- molen en houten Tukmolen is er immers ook nog de watermolen Props te Impe, waar niet alleen de molen, maar ook de onmiddellijke omgeving werd geklas seerd. Lede wordt stilaan een kerk hof van geklasseerde monu menten en gebouwen, die echter bijna alle op instorten staan. Naast de molenkwestie is er immers ook nog het kasteel van Mesen, dat reeds lang het voorwerp uitmaakt van politieke en financiële touw trekkerij en vermoed wordt dat het einde van deze gro teske klucht nog steeds niet in zicht is. De mogelijkheid blijft echter bestaan dat de verantwoordelijke instanties eindelijk gaan inzien dat het goedkoper en praktischer is monumenten en gebouwen te restaureren voor ze aan de slopershamer toe zijn. (R.V.C.) Tekenwedstrijd «mijn droomspeelplein» 5 jaar vakantiespeelpleinwerking in Aalst.. Dat betekent o.m. dat de leerlingen van alle basisscholen in Aalst kunnen deelnemen aan een tekenwedstrijd onder het motto «mijn droomspeelplein». Uit de ingezonden werken zal één weerhouden blijven om te gebruiken als ontwerp voor de affiches en folders ter promotie van de speelplein- werking. De bekroonde werken zullen met een aantal prijzen bedacht worden, die de winnende schoolgemeenschappen ten goede zullen komen. In juni zal een jury onder voorzitterschap van jeugdsche- pen Eddie Monsieur de uitslag bekend maken. Tevens zal een tentoonstelling van de ingezonden stukken ingericht worden, en zal een totaalprogramma georganiseerd wor den, waarop alle betrokken scholen op zullen uitgenodigd worden. Inlichtingen: Stedelijk Jeugdservicecentrum, Tekenwed strijd, Kapellestraat 15, Aalst. Lidkaarten Voortaan zullen de gebruiks- en verbruiksgoederen van de v.z.w. «Aalsterse Jeugdorganiszties» nog slechts ter be schikking gesteld worden van de erkende jeugdorganisa ties, op vertoon van een lidkaart Hiermee wil men misbruiken van partikulieren voorkomen Elke erkende jeugdorganisatie, elk lid van de v.z.w. dus, heeft 3 lidkaar ten ontvangen, waarop de naam van vertegenwoordigers kan aangeduid worden. Leren zeefdrukken Op zaterdag 4 april organiseert de Stedelijke Jeugddienst (in samenwerking met de jeugdraad) een zeefdrukkursus voor beginners. Van 9 tot 12 u. en van 14 tot 17 u. is iedere belangstellende welkom in het Stedelijk Trefcentrum Aalst Rechteroever, Driesleutelstraat 51. Lesgever is René Van Ghijsegem. Eventueel kan afgesproken worden tot bijko mende lesuren. Denderbetoging Op zaterdag 11 april richt het Dender-Aktie-Komitee een protestbetoging in tegen de onvermAderde vervuiling van de Dender en tegen de onlangs geplande stortplaats aan de Vinkenlaan (vlamoven) te Denderleeuw. De manifesta tie wordt ingezet te Geraardsbergen (aan de Denderbrug, dichtbij het station). Om 10 u. wordt daar afgevaren met een protestboot, die omstreeks 12.30 u. verwacht wordt aan het sas te (Huisegem) Denderleeuw. Om 13.30 u. vertrekt een protestbetoging doorheen Denderleeuw. Deze verzamelt op het pleintje in de Landuitstraat (rechtover café De Rare Vos) en de ontbinding aan de kerk in de wijk Hemelrijk. Ook vanuit Aalst worden mensen verwacht! Inlichtingen bij Frans De Brul (Anders gaan Leven) Sint- Jobstraat 202, bus 6, 9300 Aalst en Michel Markey (RAL), Sint-Annalaan 121 bus 10, 9300 Aalst. De Appeltuin Vrijdag 3 april komt de Appeltuin (Leuven) naar De Gele Limonade op bezoek. De Appeltuin werd in 1976 opgericht door ouders die hun kinderen op een meer bewuste, progressieve en authentieke manier willen opvoeden. Aan vankelijk inspireerde men zich daarbij sterk op Neills Summerhill, maar in 1979 werd geopteerd voor Institutio nele Pedagogiek en Freinet-Technieken. Inrichter van deze avond (aanvang 20 u.) is de Aalsterse ervaringsgerichte school De Weide, die ook zal koken. (PD) Organisator is de ervarings- zaken regelt !u|e -j gerichte kleuter- en basis- korresponderen mt 0jstac school «De Weide» met ves- dere soortgelijke scholi |,jaa tigingen te Aalst aan de projektwerk dat k< te crc Brusselsesteenweg en te Er- met de eigen ervaren [el ej, pe in «De Oude Bakkerij» op teit impliceert (e sta Sevecoot. het opvolgen en be «De Appeltuin» werd te Leu- den van de kinderen ii ven opgericht in 1978 door evaluerende sociogran verr een aantal ouders die hun atelierwerking voo' s aar kinderen op «een meer be- tieve vaardigheden d zoi wuste, progressieve en au- itstree thentieke manier» willen op- Momenteel wordt «D ling voeden. peltuin» bevolkt door e rezigl Daar deze school aanvanke- ventigtal kinderen vei toeval lijk sterk op Neills «Summer- voor de kleuters in 5 li ll me hill» was geïnspireerd werd meenschappen en vo ivan geopteerd voor institutione- basisschool in drie. lie op Ie pedagogiek en voor Frei- Wie er belang in stelt I tenw nettechnieken. Dit alles vindt op die avond meer ovi er ru dan zijn weerslag in volgen- nemen of ook informs aat v de aktiviteiten: winnen over «De WH wel vrije teksten maken en ze zelf. Dit eventueel bi 8anw zelf met eigen drukpers hartig hapje want er i ers, drukken «gekookt» ten voordel en d zelfbeheer van de klassen «De Weide». Een m» zijn z door de «klasraad» die via lijkse eerstevrijdagaktii Ie l reglementen de gang van en hi e jar droc te r ig m Jebron overg Vrij 3: 19.45u: doe-avond rond Mozes en de uittocht, kreatieve wijze wordt rond het exodusverhaal gewerkt. Zat 4: 12 tot 14u: hongermaaltijd om solidair te zijn mei mensen uit Bwamanda en Santiago. Om 18.30 u: eud meca ristieviering in de reeks van de Uittocht. Zon 5: 19,30u: Taizégebedsmoment rond «Ik zal er voor jou!» De Leeuwerik Zon 4: basketbaltomooi Vrij 10: 20u: filmklub Bobby Deefield Zon 12: 15u: muziekkwis Ypsilon Zon 5: filmvertoning Fedora (20u). Inkom 60 fr. (40 fr vo f| leden). P"1 Zonnestraat Zat 4: dansavond van de Jins 5VVKSM). Antrakt in Stadsschouwburg Zon 5: 20.30u. filmvertoning «Sleeper» (van Woody - Toegang 55 fr. (C.J.P., T T T. en +-65-pas: 45 fr St.-Maarteninstituut in S.M.1.2 Vrij 3: 20u: diamontage «Het Land van Vergilius< Anton Van Wilderode en Vergilius kijken naar ltal«|iierke verleden. Fotografie en montage: Herman Bosteels Roger Dc Witte. Toegang 20 fr. (volwassenen), leerling* koste gratis. Er is parkeergelegenheid voorzien op de spe< IMVW plaats. iaat c H.A.K. 9een Vrij 3: 20u: (in een lokaal van Jebron): vormingsavond 0*< de •jeugdrecht» en «jeugdbescherming». Ook jeugdrecht di Van Heule (Dendermonde) zal hierop aanwezig A ^ez Verantwoordelijken van jeugden welzijnsorganisafc flesti welkom. tou o *eh de n den b de s op

De Voorpost | 1981 | | pagina 8