De Erwins stelen de show h Pfaff is onschuldig n 4- Nationale voetbalkompetitie Ss HET WORDT TIJD DAT OOK U DIT BLAD GAAT LEZEN Traint Raoul Peeters SK Sint-Niklaas? Met Anderlecht wint beste ploeg 19de juniorestornooi van Eendracht Aalst Voetbaluit slager Mïtmokeï 18 - 10.4.1981 - De Voorpost Onze vaderlandse kompetitie ligt in haar definitieve plooi tenminste voor wat de op- pergaai betreft want wellicht wordt het tot de laatste snik drummen voor het felbegeer de Europees ticket. Onderaan de tabel is het vooralsnog niet matematisch uitgecijferd wie uit de ereboot duikt, ook al schijnen Berchem en Beringen nu wel de gemerkten hiervoor. Kop en staart blijven dus voor ambiance zorgen. Maar goed ook. Bezit Beveren de zekerheid volgend sei zoen opnieuw op Europese wegen te kunnen oeren dan is voor de Lierenaars elk gewon en punt van goudwaarde en elk verloren unt een stap verderaf van de Uefa-dans. aar om ook dat de jongste konfrontatie issen Lierse en Beveren niet als een einde- ïizoenmatch kon worden afgehaspeld. Daarom wellicht ook en schoot berekend •leefden afgelopen za- naast doelman Engelen rdagavond op het Lisp (0-1). ;n van de betere wed- rijden van de voorbije T7 ■eken. Vooral de strijd Vandenbergh assen de twee topschut- wedstrijd vond na ers Erwin Vanden- deze openingstreffer de >ergh en Erwin Albert juiste kadans. Beveren vas hieraan niet speurde naarstig verder vreemd. Erwin uit Waas om zÜ11 voorsprong aan scoorde twee keer, dat dikken, toch waren wel. Tnaa.r Erwin van 't het de Pallieters die de Lisp bereidde de tweede beste kansen kregen. Er treffer zo leep voor dat was zelfs een knappe sa- zijn ploeg terug langszij ve vari Rosez nodig om kwam. Meer nog, -dankzij de Lierse prijs- schutter werd een Euro pese droom gered. Erwin Albert Weer Vandenbergh Eerder onverwacht geraakte de thuisploeg dan toch nog langszij. De wedstrijd kraakte Doelman Rosez, die tot pas voor goed open toen dan toe op een uitsteken- Erwin Albert een eerste de wedstrijd kon terug keer raak trof. Voordien blikken stak hierbij een had de wedstrijd meer handje toe. De ingeval- weg van een slaapver- Sörensen gooide de wekkend vertoon. Het bal hoog in het straf- duurde tot de 16de mi- schopgebied. De ex-Den- nuut vooraleer Bert dermondenaar kwam Cluytens het eerste hierbij nodeloos int zijn schot uit de wedstrijd af- hok daar waar minstens leverde. Eén minuut la- vijf medespelers klaar ter trok Helleputte op stonden om het leder strooptocht maar zijn weg te trappen. Deze pe- aktie stokte bij Albert kelzonde van de Bever- Van den Bergh. Van de- ense portier, die duide- ze aanvalspogmg van de hjk zijn talent had ge- Lierse libero maakte ëtaleerd, betekende voor Jean Janssens gretig ge- Lierke een plezierke. Er- bruik. De trainer in spe win Vandenbergh kopte spurtte weg op rechts en he bal verstandig door zwiepte het leer voor hit de vrijstaande Helle- doel tot bij Albert, die putte die gelijk stelde (2- het voorbije weekeinde zijn pechperiode hope lijk voor goed aan flar- 2). Twee minuten voor het eindsignaal moest den knalde. De Duitser doelman Carl Engelen draaide zich tussen Her- we^ noS eens zijn kun mans en Van der Borght uen tonen op een knik ker van Erwin Albert en verzekerde hij hierdoor een broodnodig puntje een fel reagerend Lierse al onmiddellijk van de gelijkmaker af te hou den via een schot van Albert Van den Bergh. Enkele sekonden later kopte zijn naamgenoot Erwin nipt naast. Beve ren was in die periode helemaal op de counter aangewezen. Vijf mimi- ten voor de koffie zag iedereen de bordjes "reeds op 0-2 staan toch Cluytens miste alleen voor Engelen. In dezelf de minuut omspeelde Al- bert Van den Bergh zijn cipier Jaspers en stuur de Bosch in de front. De kopbal van de Germaan werd op schitterende manier door Rosez ge pakt maar de bal beland de in de voeten van doel- puntendief Erwin Albert die onhoudbaar via de paal tegen de touwen knalde (1-1). Opnieuw Albert Via vlotte kombinaties eisten de Waaslanders bij het begin van het tweede bedrijf het volle pond naar zich toe. In dien Cluytens en Albert binnen het vierde kwar tier scoorden zou wel licht niemand dit onver diend hebben genoemd. In de 55ste minuut was het dan toch raak. Ceu- lemans verspeelde de bal aan Jean Janssens die Erwin Albert in grote doen afgelopen zaterdag in het klassieke voet balstraatje stuurde. De Duitse Luftwaffe kende geen genade en keilde geel-blauw opnieuw op voorsprong (1-2). Op dat moment speel den de Wazenaars zo rustig en knap voetbal dat niemand nog een te rugkeer van de Liere naars durfde voorop stellen. Het tegenoffen sief van geelzwart had te weinig spirit en een sterk spelende Erwin Vandenbergh moest zelf teveel labeurwerk ver richten om echt doelge- vaar te kreëren. voor een Liers team met Europese ambitie. Beve ren had meer verdiend maar had daarvoor te ploegen: veel doelkansen onbenut Lierse: gelaten. leputte, Mertens, Jans- ger, De Cubber, Jans sens, Bosch, E. Vanden- sens, Cluytens, Albert. Engelen, Her mans, Soons, Vander Lak VAN BEL Ceulemans, Hel- bergh, A. Van den Bergh. Beveren: Rosez, Jaspers, D. Pfaff, Buyl, Baecke, Weihrauch, Schönber- Doelpunten: 17'Albert 40' E. Vandenbergh 76' Helleputte Vervangingen: 62' rensen i.p.v. Hermaa^dr® 0-1 75' Van Baecke Soons 1-1 Scheidsrechter: Rion 1-2 Toeschouwers: 10.000 l-M iALS' Dplaa oonal xiuce; Een Waalse rat, monsieur Thirion, heeft een Vlaamse leeuw, Jean-Marie Pfaff een lelijke hak gezet. Onrechtvaardig, zonder meer! Tot deze konklusie zijn we gekomen nadat we de lang ver wachte televisiebeelden over het geval Pfaff vorige vrijdagavond hebben bekeken. Wie dan nog durft spreken van een kniestoot is een leugenaar, een Waalse brabbelaar. Men zou Pfaff kunnen verwijten dat hij grensrechter Thirion aaide met de hiel in het voorbijgaan, maar zelfs dat was niet honderd pro cent merkbaar. Zodat elke sportliefhebber zal begre pen hebben dat onze nationale doelman gelijk had waar hij beweerde niét te hebben getrapt in de richting van de Waalse haan die eerst zijn buikje rond zette vooraleer op een huichelachtige manier represaille te nemen omdat hij geen dankbaar polle- ke had gekregen. En toch werd het voor Jean-Marie Pfaff een beenhouwersreis naar de Guimardstraat waar en kele fervente geelblauwe aanhangers voor wat stemming hadden ge zorgd. Hij hoorde er zijn straf uitgesproken door het Sportkomitee beves tigen, d.w.z. géén kompe titievoetbal tot 30 juni. Wat ons en wellicht nog meerdere sportlief hebbers de vraag doet stellen hoe het mogelijk is dat één misnoegde vlaggeman zo maar (on gestraft) met het lot mag en kan spelen van ie mand die sedert zijn pril le jeugd bouwt aan zijn karrière, en dit ondanks de bewijzende buisbeel- den. Een vette kluif voor juristen, alvast. Een onrechtvaardig onthoofde Pfaff moét in ere worden hersteld. En het is niet genoeg dat Thirion «in het Vlaams» op het Beroepskomitee de kniestoot afzwakte tot humeurigheid, om het staaltje Waals chauvinis me zo maar te aksepte- ren. Integendeel. Donder dagavond was nog niet beslist of Beveren in ver breking zou gaan. En Pfaff zelf? Die heeft daar voor te toelating nodig van de Belgische voetbal bond. Van middeleeuwse praktijken gesproken. Wel werd rondge- vai verd linke Erwin en Albert z dol op de (doeltjes)kermis! Monhóy Saoedi'Ara wil dagelijks K Imiiioen liter water uit Waalse bron Mysterie O Vlaams SS werd daar geëxec Nieuwe PANORAMA-WEEKBLAD VOOR MAN EN VROUW Nu vaststaat dat Omer Er zijn een aantal na- wacht. Peeters hield ge- Van Boxelaer (vrijwillig) men genoemd. Zelfs die durende zes seizoenen opstapt als trainer bij SK van Staf van den Bergh. Racing Mechelen over- Sint-Niklaas, was het Raoul Peeters, een on- eind en de kwaliteiten voor de degraderende derwijzer uit Duffel en van deze keiharde werker geelblauwen uitkijken ge- Heizelgediplomeerde, is worden algemeen blazen naar een opvolger de man van wie «het gro- erkend, voor «Box». te wonder» wordt ver- Verdienstelijk Beveren Reeds van bij de aanvang stond opnieuw de gelijkma- van de finale, konden de ker in de weg. Dan kwam Met nog ruim 20' voor de boeg ging Beveren dan op toeschouwers merken dat Anderlecht opnieuw, vooral zoek naar de gelijkmaker, de kwaliteit van beide ploe- onder druk van kapitein - gen heel wat beter was dan Meyskens, die kwistig de voorzetten rond voorheen in de troosting goede het geval was. In die begin- strooide, en ook steeds weer faze ontpopte Fluyt zich als kalmte bracht in de goed de gevaarlijkste Brusselse draaiende Anderlecht- aanvaller. Een eerste maal ploeg. Ondanks die druk zag hij zijn schicht gestopt werd de rust bereikt met door de uitstekende Beve- een ongewijzigde 1-0 voor- rense doelman Fissers; een sprong voor Anderlecht. tweede maal ging zijn kan- Het was diézelfde Meyskens Een vrijschop van Maes be landde bij Alcock, en diens kopbal bezorgde Vekeman heel wat kopbrekens. Men noteerde nog een puik schot van Bordui, vanop zo'n 20 meter, dat nipt naast ging, en een kopbal van Lorre, doch verder kwamen de geel-blauwen niet meer, zodat de zege verdiend naar de Brusse- .strooid dat mevrou Pfaff tegen Thirion burgerlijk geding aanspannen. Want alho wel het imago van ma lief wel enigszins we opgekalefaterd, het nancieel' verlies van hak- en hielaffaire cijfer niet zo maar weg in e hten handomdraai. Bovendii ral ie verloor de Beveren goalie hierdoor zeker ei brok van zijn tram waarde. En ook dat is n zo onbelangrijk vern Jean-Maries kontrakt seizoen op de Fr» ten einde loopt. Alhoev we nu met zekerheid di ven stellen dat Pfaff gend seizoen opnieuwi Beverense schiettent verdedigen. En dat daarin nog steeds onvi vangbaar is werd de gelopen weken mei keer duidelijk. Luk VAN ig ir epen! •lijk ontig toen te SC Lokeren-Club Brugge Lierse-SK Beveren SK Sint-Niklaas-Racing Jet Eendracht Aalst-Olympic Montignies Eendracht Zele-Izegem Union DoornikaJong Lede Zwarte Leeuw-VW Hamme Kemzeke-KAV Dendermonde SK Lebbeke-Zottegem Evergem-Lokerse Vrasene-Temse 3-2 Heirnis-Sint-Pauwels 5-0 Olympia Gent-Excelsior Sint-Gillis-Waas-Robur Buggenhout-Nederename Eendracht Meldert-Borsbeke Oudegem-Deftinge Denderhoutem-SK Aalst Kerksken-Bambrugge Herzele-N ieu werker ken Buret-Eist Mere-Voorde Vlierzele-Terjoden Melsele-Waasmunster Kallo-Wieze Klinge-Sinaai Stekene-Thor Meldert Grembergen-Berlare Eendracht Sint-Gillis-Wilskracht Moorsel Haasdonk-Bazel Baasrode-HO Kalken Beervelde-Schellebelle SK Kalken-Valentino's Overmere Zaffelare-SK Overmere Edixvelde-Bavegem Ede-Oordegem Smetlede-Erondegem Westrem-Erpe Schoonaarde-Herder8em Doggen-SK Erembodegem Baardegem-Opdorp Lutterzele-Opstal Boonwijk-Gijzegem Schroevers Moorsel-Wichelen 1-1 Appels-Hof8tade 1-2 KI. Laar Vrasene-Verrebroek Rupelmonde-Straatje Stekene Kieldrecht-White Boys Sombeke-Gerda Eksaarde-SK Lokeren Meerdonk-Kruibeke Hooge inde-Heikant Zele sche] ifig Vi ve: s g- lartik 1 ap de de Eend Ier «I femei vraai itzett: 1-2 1-3 kei. 1-1 vang j rom c l Ving 1-2 jet Aa ris d men j ikatie met over 1-0 3-2 3-fl n 3-3 t op en v se oef eind- t: «E de 3.1 ktuur 7-1 mei eert o-iftad. veil J trukt sl een maai te sb 2-iNlklu 3-3 Sen 2-Ophanc 8poi De juniores van SK Beveren behaalden de tweede plaats in het tornooi van j Eendracht Aalst Op) jer nipt naast en een derde die onmiddellijk na de kam- keer kon Fissers spectacu- pwisseling zijn stempel zou laars ging. Na de wedstrijd lair redden. Ook op een af- drukken op het gebeuren, ontvingen Fissers van Be standsschot van Van den die tenslotte de overwin- veren, als beste doelman en Borne, wellicht de gevaar- ning van Anderlecht zou in lijk8te aanvaller van het de hand werken. Eerst ganse tornooi, toonde Fis- schoot hij nipt naast, dan sera zijn onbetwistbare moest Fissers met een acro- kiasse. Nadat Anderlecht batieche duikeling zijn wat uitgeblust was, kwam schuiver in hoekschop du- Beveren aan de 16' een eer- wen, en op die hoekschop, ste maal gevaarlijk opda- genomen door Rotsaert kon Meyskens met een prachti ge kopstoot de Brusselse voorsprong verdubbelen. Beverens reaktie, leverde niets op, en op de daarop volgende counter verhoog de Peeters bijna de Ander- lechtvoorsprong, na knap voorbereidend werk van Fluyt. In de 8' kreeg Beve ren een vrijschop. Bordui knalde naar doel. Vekeman verkeek zich op dat schot, loste de bal en Creve duwde binnen. Met deze stand van zaken had Beveren zeker meer dan het tot dan toe verdiende. Rond het kwartier miste Fluyt tot tweemaal toe de kans om Anderlecht een meer zekere voorsprong te doch hij faalde. Meyskens van Anderlecht, voor AA Gent en Cossey als beste speler van de fina- Trigaux van RWDM, gel 11C le, een mooie herinnering, werd werd als uitschieü RWDM werd uitgeroepen bij de finaleavond. tot fairste ploeg van het tor- Eindstand tornooi: t.hf nooi, terwijl Van den Borne derlecht, 2 Beveren, 3. i en Peeters voor Anderlecht, Gent, 4. RWDM, 5. Lede f.ies' Bordui en Maee voor Beve- 6. Eendracht Aalst. ren. Van Troos en De Vos A.V.H. en A.B B var. bleek prlaat gen langs de aalvlugge Luc Van der Jeught, doch An- derlechtdoelman Vekeman duikelde in de voeten. 1' later viel het verdiende ope ningsdoelpunt voor Ander lecht. Grün haalde het leder diep op in zijn defensie, stuurde Van den Borne in straatje. Van den Borne, schudde zijn laatste tegen strever af en schoot buiten het bereik van Fissers bin nen. In het volgende kwar tier verliepen de zaken eer der rustig. Beveren dwong een licht veldoverwicht af, doch de aanvallen strand den steeds op een goed georganiseerde defensie. Éénmaal kon Luc Van der Jeught zijn snelheid aan wenden, doch Vekeman Twee RWDM-aanvallers hinderen elkaar zodanig dat ze beiden op een P bhttr meter van het Gentse doel de bal missen (RWDM - AA Gent 0-1 in de strijd uitsi derde en vierde plaats van het juniorestornooi van Eendracht Aalst) (lp) een f

De Voorpost | 1981 | | pagina 18