r onder enig trobieem... tadsbestuur wel Eendrachtminded» maar. EP I (l usie te Charleroi een groot vraagteken Eerste stap naar de eindronde Zaalvoetbal De Voorpost - 10.4.1981 - 19 )00 :ijfer >J\i X najjj ndracht Aalst-Olympic 3-1 hele reeks vrijschoppen en rond het halfuur kre- en uit zo'n faze puurde gen de bezoekers aan de 1-P-'AALST. Eendracht Aalst dat duidelijk mikt op Eendracht zijn tweede overzijde van het terrein plaatsje in de eindronde kende in dat verband treffer. een eerste valabele kans Aif? tegenstand van Montignies, dat nog hard Cornelis kwam achter langs Parisi. Hij mikte moeten knokken om zijn behoud in tweede de bal. De defensie van naast de rechterdoel- ionale te verzekeren. Eendracht had zin in het Montignies, doelman paal. Ondertussen had iduceren van goed voetbal. Dat bleek duidelijk al Tosini incluis, ver- ook kapitein Martinez de aftrap toen Ferrera en Salvador het defensie- wachtte een hoge uit- geel onder de neus ge bied van de bezoekers onmiddellijk gingen ver- zwieper maar de Aal- kregen voor een nieuwe men. Lang duurde het niet alvorens de plaatse- sterse linkerflankverde- fout op Ferrera. Op vijf e aanhang zijn vreugde kon uitschreeuwen. Op diger knalde hoog in het minuten van het eind- 8ste minuut plaatste Dierickx de bal vóór de dak al was het ook met signaal kon Celli, een De voor Tosini ingehaalde reservekeeper Colinet gaat duidelijk in de fout op deze |u it van Olympic en plots troonde Salvador boven de hulp van een of ande- technisch begaafd voet- hoekschop. Demol kon de bal echter wegtrappen voor de toesnellende Geert Van verdedigers uit en liet de bal met het hoofd in re voet in die bezoekende baller, de vrijstaande De Roy (E. Aalst - Olympic 3-1) (lp) linkerbovenhoek deviëren. Een briljant doel- defensiezone. In ieder Mol bereiken, maar die ct. Nog een uit de oude doos van Salva. Hiermee geval stonden de 2-0 cij- kogelde naar het elek- m3 s Aalst gelanceerd en kreeg de bezoekende ver- fers op het scorebord en trisch uurwerk. Na de we iging harde noten te kraken. stond Montignies toen al kampwisseling kreeg bntignies probeerde dat echter niet te proper voor een quasi onmoge- doelman Colinet, inge- toen over een andere en produceerden hierbij lijke taak. Eendracht vallen even voor rust te gooien met te een anti-voetbal dat hele- bleef nog een tiental mi- voor de gekwetste Tosi- e ihten de Aalsterse maal tegen hen uitviel, nuten drukken, Mauro ni, nauwelijks de gele- Bnc|j, val iets vroeger op te Het gevolg laat zich ra- pleegde intussen nog genheid om zich volle- eren gen. De Walen deden den. Aalst bekwam een een aanslag op Ferrera dig aan te passen. De wedstrijd was nauwe- oorzitter Frans Dae- Georges Heylens deze Vooruitzichten AN (Eendracht Aalst) woorden niet heeft uit- Dat het stadsbestuur in zijn bus een gesproken (als Brusse- Eendracht Aalst een van het Aalsters laar kent hij natuurlijk goed hart toedraagt epenkollege waarin geen snars van de typi- blijkt uit de planning lijk staat: «Het kol- sche Aalsterse toestan- van een serie nieuwe van burgemeester den), blijft het Aalsters werken. In de eerste schepenen heeft in schepenkollege sterk van 2 april 1981 verontwaardiging nis genomen van het artikel in 'Sport 80' april 1981 betref- de infrast ruk tuur Eendracht Aalst» en Ier «Het Kollege van jemeester en schepe- vraagt duidelijk een rang te nemen met vooropgestelde 0-2 onder de indruk van de- plaats wordt gedacht aan de bouw van twee ze publikatie en haastte kleedkamers, sanitair, schepen van openbare een klaslokaal en twee 3-0 n 24 werken Jan De (een regelmatig schouwer in de eretribu ne in het Pierre Corne- lisstadion) om langs een persnota om de sport verslaggevers dan maar itzetting van bedoeld eens diets te maken wat vooraleer een de stad Aalst in het ver leden al heeft gespen deerd aan het Een- drachtvoetbal en wat het van plan is te doen in de nabije toekomst. In feite is dat een indrukwek kend lijstje voor een stad die al enkele jaren in de rode cijfers zit. Zo lezen we bijvoorbeeld dat ruim 15 miljoen fr. werd uit gegeven voor de aan koop van het terrein en enkele omliggende gronden. Hiervoor wer den drie leningen aan gegaan voor een termijn van 30 jaar tegen een intrest van 10,75%. In 1977 werd ruim 10 mil- met een opgang joen besteed voor het nationale), bouwen van een nieuwe staantribune en het ver plaatsen van een verlich tingspaal Om deze ver wezenlijking te financie ren werd een beroep ge daan op een lening aan 9,75% over een termijn van 20 jaar. Bovendien, aldus de persnota, wer den circa vijftien kleine re werken uitgevoerd met het eigen stadsper- soneel. torn die zure 3-ifspingen? Aalsters stadsbe- is dus duidelijk op inen getrapt met die ikatie, een inter- met Georges Hey- over de stand van van Eendracht op het sportieve en waarin de Aal- oefenmeester aan einde ervan ver- Eendracht bezit de nodige infra- ktuur (nvdr.: in ver- oi tad, die wel miljoe- veil had voor de l itruktie van een kul- i centrum, weigert maar één centiem steken om zijn 2-1 alklub leefbaar te 3-3 en. Iedereen weet i-Ophand wel dat de sponsors een klub e elite verkiezen om ie voor hen te ma- Ofschoon onder is gebleken dat Neve vakken te voorzien voor toe- het stapelen en schen ken van frisdranken on der de nieuwe staantri bune. Nadien zal de be staande cafetaria onder de zittribune er gebruikt worden als receptiezaal. Men zal hiervoor het ma teriaal aanwenden van de stadsmagazij nen en de uitvoering wordt in handen gegeven door het herscholingscen trum van de R.V.A. Een plan werd reeds opge steld en ligt klaar voor toezending aan het her scholingscentrum. Met stadspersoneel en eigen materiaal is het stadsbe stuur bereid tot het aan leggen en bezaaien van een nieuw voorlopig oe fen veld, deels op de aan geworven gronden, deels op de reeds vroe ger beschikbare gron den. Inbegrepen de op stelling van vangnetten achter de doelen en het plaatsen van afsluitin gen rondom het terrein. Langs de kant van de Landbouwersstraat voorziet men een nieuwe parking voor circa 70 auto's en wordt de bouw van een voorlopige kan tine in uitzicht gesteld op de huidige parking aan de Bredestraat. Dit alles wordt uitgevoerd door de R.V.A. in sa menwerking met het stadspersoneel. Last but Tosini (E Aals, not least zal hulp wor den verleend door de stadsdiensten bij het herstellen van de dakbe dekking van de zittribu ne. Wij menen dat Een dracht Aalst er alle be lang bij heeft om de scherpe hoeken die ont staan zijn door de publi katie van het bewust ar tikel in «Sport 80» af te ronden, zij het dan langs diplomatieke weg. Trouwens, misverstan den zijn er om wegge ruimd te worden. We ho pen dat langs beide kan ten de spons zal gehan teerd worden, vooral nu gebleken is uit de ver klaringen van schepen De Neve dat het stadsbe stuur alles veil heeft om de infrastruktuur van het Eendrachtstadion aanzienlijk te verbe teren lijks vijf minuten herno men of na een fraaie kombinatie tussen Sal vador en Dierickx stond Van Roy op de gepaste plaats om binnen te tik ken. Drie minuten later zwiepte uit een vrijschop Ferrera de bal voor de neus van Colinet Die kon onvoldoende bij de bal, maar van Aalsterse kant was niemand ter plekke om die nieuwe kans met sukses af te ronden. De 56ste mi nuut dan. Na een Een- drachtaanval in regel dook Van Roy weer af op Colinet, maar deze keer kon deze met een uitzon derlijke refleks de bal met de voet weren. Vijf minuten later schoot Van Roy na een knap persoonlijk nummertje de bal verrassend naast de paal. Langs de andere zijde van het terrein kwam op de 73ste mi nuut Eendracht voor de eerste keer werkelijk in gevaar. Uit een vrij schop schoof Bahamon- de de bal naar de door- spurtende Deproot en doelman Van Geersom moest als een raket van zijn doellijn schieten om deze het scoren te belet ten. Nadat op de 78ste minuut Van Roy en Sal vador tweemaal tereke een unieke kans voor een vierde treffer links hadden laten liggen, slaagde Hemberg erin met een geplaatst af standsschot de eer voor Montignies te redden op een morpent dat men bij Aalst achteraan zich Salva, met kop en schouders opverend boven zijn belager, kopt naar het doel van minder gekoncentreerd Olympic 3-1(lp) Geert Van Roy, momenteel in tofrkonditie, ziet zijn schot door Colinet gestuit A.B.L. (E. Aalst - Olympic 3-1) (lp) had opgesteld. Ref De Zutter leidde voor 4.000 toeschou wers. Aalst: Van Geersom, Li m pens, Vermeulen (75ste minuut Imbert), Cornelis, Desanghere, Sergeant, Dierickx, Ar- nolis, Ferrera (75e mi nuut Muylaert), Salva dor en Van Roy. Montignies: Tosini, (42ste minuut Colinet), Vervoort, Delanghe, Martinez, Mauro, De proot, De Mol, Celli, Ba- hamonde, Parisi (64ste Mustin), 1-0 2-0 3-0 3-1 Gele kaarten: Vervoort en Martinez. A. BLOCK minuut Doelpunten: S balvaaor 20 Cornells 50 Van Roy 82 Hemberg VAN DAAG MS# KEUZE/AUCHOIS DOG AAN HET SPIT OF DOGUE A EOIGNON tean Claes, oefenmeester van Olympic Mon tiies, stond na de wedstrijd op Aalst met il belangstelling te luisteren naar de uitsla- van de andere matchen. Zijn aangezicht 'leekte toen hij vernam dat hij niet van die 'rlaatste plaats wegkwam met zijn pou- us. «Het wordt voor Olympic een zware t om zich te handhaven in tweede natio- Op Aalst werd nog maar eens duidelijk izen dat Montignies inzet mist om zich uit onderste regionen weg te werken. Die gedachte blijft al weken nadreunen in het fd van Tosini en Co en een duidelijk beeld een mogehjke samensmelting van de klubs uit Charleroi is nog altijd niet yekteerd,aldus Jean Claes. die eraan loegde dat Aalst verdiend won omdat uit de Iverde inspanningen het maximale werd urd. irges Heylens van zijn kant gaf toe dat de itand van Montignies minder sterk uit- lan algemeen verwacht. «Laten we echter vergeten dat. de poulains van Jean Claes twee doelpunten moesten inkasseren en iddellijk na de rust op een onoverbrugba- 0 achterstand werden geplaatst. In die ndigheden is het normaal dat meri al de armen laat zakken.» aldus de Een- ttrainer. Op een vraag wat hij dacht over ijd oni i uitspraak van Jean Claes dat Manu Ferre- een grote loopbaan te wachten staat ant woordde Heylens: «Inderdaad, Manu steekt boordevol talent maar zal de poort naar een hogere reeks slechts kunnen forceren als hij beter weet af te werken. Had die maar de traptechniek van zijn broer Francesco Eendrachts baas op het sportieve vlak wees verder op het feit dat Eendracht «rijper» is geworden t.o.v. vorig seizoen. Het gebrek aan koncentratie is verdwenen en in de plaats ervan is de wil om te zegevieren duidelijk voorhanden. Aalst zit duidelijk in de goede baan om dat zo fel begeerd plaatsje in de eindronde te bereiken. Het programma van de laatste vier wedstrijden speelt volledig in de kaart van Eendracht en volgens Georges Hey lens kan het over veertien dagen na de thuis wedstrijd tegen Hasselt al in kannen en krui ken zijn. een In amper twee jaar steeg het aantal beoefenaars van deze spannende sporttak in de provincie Oost-Vlaanderen van 200 naar 600. Volgend seizoen hoopt men de kaap van 1000 aktieven te over schrijden. Geïnteresseerden kunnen al le inlichtingen bekomen door een eenvoudi briefje of telefoon aan volgend adres: Van paniek gesproken; de onzichtbare Johan Dierickx gaf van aan het hoek- g De Cock Akkerstraat 16, schoppunt een strakke voorzet die door Vervoort in eigen doel wordt gewerkt 9000 Gent. Tel (091)25.96.49. niettegenstaande doelman Pascal Colinet klaar stond om de bal te stoppen (E. Aalst - Olympic 3-1) (lp) Eendracht Aalst dat duidelijk mikt op een plaatsje in de eindronde (volgens een wiskun dige berekening van Georges Heylens is zes op tien punten voldoende) deed in dat verband een eerste flinke stap met Montignies kans loos te verslaan. De overkomst van de poulains van Jean Claes werd nochtans voor de wedstrijd met geen gerust oog bekeken. «We mogen de za ken hier vandaag niet te licht oppakken,» aldus klubleider Jean Boone. «Nu gebleken is dat van die fusie te Charleroi weinig in huis komt, staat Montignies voor een voldongen feit en dient het punten te vergaren om aan de degradatie te ontsnappen. Het blijft altijd moeilijk spelen in zulke omstandigheden. Jean heeft zich echter onnodig ongerust gemaakt. Montignies werd reeds op de 8ste minuut getrakteerd op een briljant kopdoel punt van Salvador (nog een uit de oude doos). De bezoekers, door die eerste opdoffer vrij zenuwachtig geworden, begingen daarop de kapitale fout van anti-voetbal te gaan produce ren. Vooral Manu Ferrera werd duidehjk gevi- zeerd en verscheidene malen van de been gelopen door Vervoort and his band. Dat hield in dat het vrijschoppen regende voor de kooi van Tosini, en dat Cornelis, een van de betere spelers bij Aalst, rond de twintigste minuut de stand kon verdubbelen. Vanaf dat ogenblik kon Eendracht rustiger gaan voetballen en verloor in feite nooit meer de greep op de wedstrijd. De bezoekers misten duidelijk de samenhang en de «dash» om aan die situatie iets te verhelpen. «Er was een duidelijk verschil van klasse» zei Jean Claes, de oefenmeester van Olympic ons na de wedstrijd. «Aalst kon uit de meeste inspanningen het maximale puren w.o. drie fraaie doelpunten en een serie gevaarlijke situaties. Mijn mensen leden te veel balverlies en dat is dodelijk tegen snelle spelers als Ferrera en Van Roy. In ieder geval staat Eendracht Aalst er uit stekend voor op vier weken van het einde van de kompetitie. «We zijn gelanceerd,» zegt voorzitter Daeleman. Het is duidelijk dat onze spelers zin hebben om die eindronde te berei ken. Met thuiswedstrijden tegen Hasselt en Oudenaarde en uitmatchen op Diest en Boom moeten we bekwaam zijn om de officiële kom petitie extra te verlengen.»

De Voorpost | 1981 | | pagina 19