onkreukbare 'uitens sterker dan ooit 'rachtdoelpunt an Marc Cooreman Levendig, maar niet groots DE VOORPOST Dirk Deferrerre: «Nog wat fysiek tekort» Mare Cooreman: «Alles verliep naar wens» Kapitein Jaak Goossens: «Spanning voornaamste hinderpaal» Stapvoets naar het einde Marginaaltjes Trainer Ceuleers: «Verlossend doelpunt bleef achterwege» rte Leeuw-VW Hamme 1-1 Hamse supporters waren zaterdagavond dol reugde. 25e hebben er samen met de spelers en Willy Meersman nadien een feestnacht van ikt. Tot bij het ochtendgloren werd er ge- Daar had men trouwens alle reden toe. Wie lamme in Rijkevorsel aan het werk zag hield allerbeste indruk aan over. «Nooit meege- t» zegden de fans. «Een kampioenenploeg,» den de lokale aanhangers. «Zelfs in hogere ngen maken we niet iedere week een derge- lektakel mee,» gnuifden gelegenheidskijkers. Auwi le' ase jei [speler /en Wi aan c rkinj wist teken len, lö eel da Ligdopl attend en, eisen.' Hamme was reu- illy Meersman zelf mening toege- dat hij nooit eerder oulains zo'n dave- verrichting had leveren. Een ge- loening is dat al- voor een trainer n de ligt van L AU fang. Weet je dat een paar jaren nog achteraan 1de in eerste pro- Willy Mee heeft de opgang W Hamme gereali- Wie het anders dee kent van voetbal- en snars, of is ie- mulai 016 de werkelijk- iteii sweld aandoet. spetterende ver- ties zi ig was het zater- jeugt Mid. Hamme toon- diePÉ 1 sterkste wapens rees meer waard te een vierde klas- Iet jong talent de tegenstander getolde meer dan een de toe m de muur naar Btje. Het was pret- 8ter a n mee te maken. T1J^e" r aangenaam was Je jeu cale doelpunt dat ^alle logica in tot kwam. Het leek omgekeerde we- Fairpl inder ver aan de eerste fan de Hollandse le tegt '^et* t door dat koude hadden de Wui- om de haverklap aa tanden getoond. Smet was de eer zijn u zich achter het. ikalen plaatste. Minuten rilde het doelhout Diezelfde Robbie 1 toeK een pg nadien opnieuw ist. De lokale por- in de bal in extre- nei) zï zijn doel vlak bor- ministi Ook vanuit het kt wor iveid kwam er om srklap onheil. Dat was langs Paul Vermeir en Ronny De Beule. Zij legden een paar keer aartsgevaarlijk aan. Ook was er nog Omer Van Praet die een paar keer zijn defensieve stel lingen verliet om in het plaatselijke doelgebied voor storingsvuur te zorgen. Kortom: Ham- me had gerust al op winst kunnen staan aan de rust ware het niet dat de plaatselijke doelman dame Fortuna onder de arm had genomen. Knokken Met een achterstand van een doelpunt zou VW Hamme ook na de kampwisseling het hoge woord blijven voeren. Het bleef voortdurend aan de bal, was sneller inzake de behandelin gen en vertoefde meer op de lokale speelhelft. Incidenten zouden na ruim een kwartier het vertoon komen storen. Bij een eerste incident was Robbie Smet betrok ken. Men weet dat die man enkele weken gele den getroffen werd door een verrekking in de dij. Dientengevolge trad hij in Rijkevorsel aan met een dijlap. Op een ogen blik dat hij op de grond lag, inkasseerde hij een vrijwillige tik op die ge voelige plaats. De scheidsrechter had dat niet gezien, wel had hij gemerkt dat diezelfde Smet met een vuistslag reageerde. Dat kostte hem de uitsluiting en het gevolg dat VW Ham- me het verder met tien man moest stellen. Bij dat incident dat meer volk tussen de krijtlij nen lokte dan toege staan, inkasseerde Luc Schuddinck een upper cut van formaat. Hij diende geëvakueerd. Numeriek in de min derheid heeft VW Ham- me van toen af risiko's genomen. Guido Joos en doelman De Paepe weten er van mee te spreken. Zij kwamen meermaals voor hete vuren te staan. Met nog zowat anderhal ve minuut voor de boeg werden eerst Eddy De Malssche en nadien Ben ny Waegeman binnen de grote rechthoek onder uit gelopen. Meer dan terecht leverde dat een elfmetertrap op. Die werd door laatstge noemde met sukses omgezet. Dat men in Hamme te vreden was bewees het feit dat men tot zes uur in de ochtend heeft ge vierd. Ook trainer Willy Meersman deelde mee in de pret. Hijzelf hierover: «Nooit eerder heb ik mijn ploeg zo uitstekend aan het werk gezien. In een blok verdienen ze mijn welgemeende feli citaties. Iedereen wil blijkbaar de ongeslagen reeks tot het einde van het seizoen verder zet ten. Dat is een stimulans te meer. Mijn spelers kunnen op de tanden bij ten. Dat is meer dan hoopvol voor de toe komst. We zijn niet al leen technisch een ster ke ploeg. Ook inzake kracht moeten we nie mand vrezen. Tegen ti telkandidaat Zwarte Leeuw werden die bewij zen overduidelijk op ta fel gegooid. Onze sup porters waren dol van vreugde. Zij hebben mee een feestnacht doorge maakt. Dat mag wel eens. Het haalt boven dien de vriendschaps banden nog wat steviger aan,» besluit een geluk kige Willy Meersman. Tubantia VW Hamme is rekord- houder geworden. En kele cijfers op een rijtje plaatsen. De puntende- ling op Zwarte Leeuw «betekende meteen het veertiende gelijkspel in deze kompetitie. De strafschop die door Ben ny Waegeman is omge zet geworden, was de dertiende elfmetertrap die dit seizoen aan de Wuitens werd toege kend. Twaalf hiervan werden er omgezet door Robbie Smet. Eén keer mist hij. Zondag krijgt Hamme Tubantia Borgerhout op bezoek. In de heenronde haalden de Durmezonen er een 2-2 gelijkspel. Op vallend is ook dat deze ploeg die weinig punten minder telt dan VW de laatste weken zelden verloor. Trainer Willy Meersman ziet zich ge noodzaakt enkele wijzi gingen aan te brengen aan zijn elftal. Zo zullen Luc Schuddinck en Dirk Verbustel er niet bijlo pen. Beide spelers verza melden gele kaarten en moeten op één zondag straf uitzitten. Meer dan waarschijnlijk komt Boone als voorstopper in. In de plaats van Schuddinck verschijnt Rudy Maes. Deze voet baller was er in Zwarte Leeuw niet bij omdat ook hij met een gele speeldag opgescheept zat. Meer dan waarschijn lijk treedt Hamme met volgende opstelling in het strijdperk. In het doel Daniël De Paepe, achteraan: Omer Van Praet, Guido Joos, Eric Boone en Mare De Mal- sche. Het middenveld zal worden bezet door Dirk Van Buyten, Paul Ver meir, Ronny De Beule en Robbie Smet. Vooraan zullen Rudy Maes en Ed dy De Malsche worden uitgespeeld. Een zeker heid is inmiddels al het feit dat volgend seizoen ook Willy Meersman trainer blijft bij de Ham- se vierde klasser. Hij zal daarbij nog meer op de bijstand kunnen reke nen van Eddy Maes en ook van Daniël De Paepe die thans een Heizelkur- sus volgt. Eddy DE MEY Klauwaerts Kemz. 1 Dendermonde 1 Tijdens een bijzonder snel en bij momenten bitsig eerste halfuur stormden beide ploegen onafgebro ken over en weer zonder enige koördinatie. De loka le voor linie had er blijkbaar wel zin in, maar was aan beide vleugels lam, omdat Bohyn en Heyndricks ste vig werden aangepakt door hun respektieve bewakers Verstraeten en De Kinder. Zo moest het dan ook niet verbazen dat de Denderjon- gens het eerst gevaarlijk waren met een strakke knal van Catrysse, waarop doel man Rodrigo goed ingreep. Het betaalde antwoord van roodzwart viel direkt daar na, maar gastkeeper Hey- vaert liet zich evenmin ver rassen door Mark Bonte. Even kwam de (voor ons) beste bezoeker Alain Ver straeten in problemen na dat hij een bal in het gelaat kreeg, maar de kloeke KAVD-kapitein bleef net zoals zijn ploeg overeind. Van deze aangeslagen pe riode maakte Jean-Paul Bo hyn behendig gebruik om een mooie kans aan Mark Vereecken door te schui ven, maar diens schot ging rakelings over. Rond de 35ste minuut was het dan toch uiteinde lijk geklonken. Een zeer slechte hoekschop langs links werd door Vereecken dadelijk voorgetrokken naar de overkant, waar Bert Van Hecke knap anti cipeerde en de mee opgeko men Strobbe aanspeelde. Yvan besloot in één tijd van af het penaltypunt in de verste hoek (1-0). Een prachtige uitgangs positie dus voor de gast heren, die even nadien op een haar na hun voor sprong verdubbelden, ware het niet dat de Dender- mondse keeper vanuit lig gende positie nog net hoog genoeg kwam om met zijn lange armen een tip-in van Bohyn onschadelijk te ma ken, dit nadat Jean-Paul was uitgezonden door Stre- mërsch. Na de rust betaalde men, zoals verwacht, de tol van de supersnelle eerste helft, maar bleken de bezoekers de langste adem en de beste fysiek te hebben. Met als gevolg een regelrechte bele gering van het Kemzeekse heiligdom, waarin keeper Rodrigo zich weerde als een duivel in een wijwatervat. Maar even voor inrukken toch de bal uit de netten moest vissen na een bijzon der rappe uitval langs Ver straeten en Van den Dries- sche. Even later waren de lokale inspanningen, bijna allemaal voor niets ge weest, als wederom Van den Drie8ache van ver aan legde, maar Karei Van Hec ke de bal voor de lijn kon ontzetten. De zo broodnodige zege is er voor trainer Roelandt en de zijnen dus niet geko men, zodat men volgende week voor de zoveelste keer het Brakelse veld inmoet met de knuppel van «niet- te-verliezen» achter de deur. Een stress die beetje bij beetje teveel wordt voor sommige roodzwarten, zo dat we enigszins vrezen voor een goeie afloop. MANIL aan bij uw vrienden, zij zullen er U dankbaar voor zijn Een opgeluchte trainer Ceuleers kon niet zonder reden glimlachen na deze spannende wedstrijd. «Wij hebben de kansen gekregen op een vlotte overwinning in de tweede helft. Het bleef biezonder spannend tot het einde omdat Izegem erin geloofde, met goed aanvalsspel uitpakte en over een sterk kopspel beschikte. Met kleppers als Mortier, Van de Voorde en Artz weetje nooit, zij zijn steeds goed voor een doelpunt. Uiteindelijk zijn het belangrijke punten en hebben wij opnieuw een vierpun- ten kloof geslagen.» Vrijdagavond besliste de Zeelse spits over zijn heroptreden na een afwezigheid van twee maand. Dat alles vlot verliep en hij niets meer onderwond van zijn kwetsuur stemde de Grem- bergenaar optimistisch: «Het is normaal dat ik nog wat fysiek tekort kwam om een volledige wedstrijd mee te draaien, wees gerust, volgen de week zal het opnieuw beter gaan. De Zeelse half speler speelde opnieuw een uitstekende wedstrijd waarin hij enkele kan sen kreeg om te scoren, ééntje bleek voldoende voor de volle winst: «De hoekschop was uitste kend gegeven door André Mass, waardoor ik de gelegenheid kreeg in te lopen en te scoren. Het tikkeltje geluk voor het scoren van een tweede goal was niet aan mijn zijde. Alles bijeen is de wedstrijd goed verlopen. Libero Jaak Goossens was opnieuw prima als organisator van de Zeelse verdediging en bleek helemaal niet getekend door de span ning om een tegendoelpunt te inkasseren. «De wedstrijd vond ik helemaal niet zo zwaar verklapte hij, enkel de spanning was de voor naamste hinder om een vlotte overwinning te behalen. Ik denk dat wij op de goede weg zijn voor het behoud in derde klasse». A.J.Z. Sint-Gillis Robur Onze titel geeft duidelijk de sfeer aan, welke uit het ganse verloop (en de afloop) van de wedstrijd sprak. Vooral in de eerste vijfen veertig minuten was geen van de ploegen van plan om in zijn kaarten te laten kij ken en beperkten zich tot ideeënarm midden veldspel. Na de koffie liep het langs beide zijden iets beter en wou vooral de thuis ploeg de beslissing afdwin gen, maar zoals reeds tot vervelens toe dit seizoen mocht blijken, deelden de Sportingvoorspelers in een opvallende malaise: Bolsens en Schelfaut misten inder daad goeie gelegenheden. Bij de tegenstanders voelde men vooral de afwezigheid van topscorer Eric Raem- donck (door legerdienst weerhouden). Niettemin klom Robur tegen alle logi- ka in, op winst doordat Guy Dullaert een fout maakte op de ver opgerukte Nobels binnen de zestienmeter. Coen voltrok het straf- schopvonnis (0-1 na 62 mi nuten). De sterk spelende Dullaert bracht nauwelijks vijf minuutjes later zijn ploeg weer op gelijke hoog te, door een pas op maat van De Cock staalhard in de verste winkelhaak te be sluiten. Bij deze stand waren bei de opponenten best tevre den, zodat er nog maar wei nig noemenswaardig ge beurde. MANIL De Voorpost -10.4.1981* - 2A evenwicht brachten toen hij krachtig kon aanleg gen in de grote backlijn maar zijn knal zag te pletter vliegen op een Zeelse verdediger. Even voor rust kreeg de thuis ploeg nog twee open kansen toen Deferrerre iets tekort kwam op een kopbalvoorzet van John Christiaens en wat later vanop het penaltypunt kon aanleggen na een prachtaktie van Peter Van Wambeke op links, toen hij zich voorbij Van Moerkerke en Ghesqui- ère dribbelde, lateraal inzond naar de inlopen de Deferrerre. Dirk schoot deze unieke kans hoog over. In de tweede speelhelft gooiden de be zoekers alles in de aan val en bleven bestendig met vier spitsen vooraan opereren. Dit buiten kansje nam Eendracht in dank aan en speelde zich met knap aanvals spel in de kijker. Met een gevat anticiperende Maes kreëerde Een dracht zich verscheide ne kansen. Een oogstre lende aktie Maes- Goossens bracht de Een- drachtkapitein in score- positie en hield er een hoekschop aan over. Opnieuw vond Maes het hoofd van Cooreman maar Corteville kon een geklopte Delaere op de doellijn bijspringen. Na een geharrewar voor het Izegemse doel lukte de mei! ndracht Zele-Izegem 1-0 ikenj legen een voluit strijdend Izegem heeft Zele een [diende overwinning behaald dankzij een pracht- van Mare Cooreman. In de tweede speelhelft staalleek Eendracht de kans om zijn overwinning glans bij te zetten vermits een zege met twee ie wi drie doelpunten verschil een logischer eindstand geweest, wat niet belet dat de bezoekers iiknkweg hun kans gingen maar in de greep lagen een prima Zeelse defensie, die het gevaarlijke i Mortier-Artz tot enkele schermutselingen voor teni i beperkte zodat doelman Van Puyvelde uitein- ir, 29 dik weinig werk te verwerken kreeg. gen. je* «gen 3 dOE /eten oindi tku mde aci i riendt (Izegem) en Van Wambeke (Zele) vochten irde duels uit (E. Zele - Izegem 1-0) (gb) Dat Eendracht het nog eens aanvallend wou waarmaken bleek vol doende uit de eerste schermutselingen. De na twee maand herop- tredende Dirk Deferrer re maakte in de eerste minuut reeds kennis met de grasmat waaruit de thuisploeg een vrij schop puurde. Specialist Van Wambeke plaatste het balletje gevat over de Izegemse muur maar trof de deklat. In diezelf de minuut werkte Mes- selis Maes tegen de grond maar ditmaal klopte het taktisch plan netje niet. Izegem was meteen verwittigd, groe peerde zijn middenveld met Hollevoet, Van de Voorde, Messelis en Van Moerkerke en trachtte met een beter passenspel de thuisploeg te impo neren. Beide elftallen vochten een duel uit in het mid denveld waar André Maes opnieuw de beste pion leek en ditmaal kon rekenen op een uitste kende Cooreman en de niet versagende Mare De Brabander als schokbre- ker voor de verdediging. Het zou uiteindelijk Cooreman zijn die de thuisploeg met een prachtkopbal rond de 37ste minuut op voor sprong bracht toen hij een knap gegeven cor ner van Maes voorbij een onthutste Delaere in doel verlengde (1-0). Ontgoocheling bij de bezoekers die via Mor tier bijna de bordjes in De Zeelse jeugd draagt haar steentje bij in de operatie redding: na de zege tegen Izegem is de situatie van Eendracht er plots veel beter op geworden (gb) Keeper De Laere is de aanstormende Cooreman te vlug af (E. Zele - Izegem 1-0) (gb) voor Dirk Deferrerre in gekomen Guido De Wil de ei zo na een tweede doelpunt. Diezelfde De Wilde zou even later een voorzet van Van Wambe ke knap doorspelen naar Cooreman. Mare storm de op Delaere af maar trof tot wanhoop van de Zeelse kolonie het zijnet. Het verdiende en gerust stellende doelpunt kwam er niet vermits noch Van Wambeke noch John Christiaens erin slaagden de bal voorbij de bezoekende doelman te prikken. Het bleef tenslotte bang wachten tot het einde omdat Izegem zich nog tweemaal gevaarlijk aanstelde. Toen Van de Voorde zich doorheen de Zeelse afweergordel werkte was er een atten te Cooreman nodig om het gevaar in te dijken. Voor eenmaal kon Mor tier toch ontsnappen aan zijn stugge bewa king en kopte een op links genomen hoek schop plotseling achter waarts naar doel zodat Van Puyvelde tekort kwam maar John Coles waakte aan de rechter- paal. Ondanks het aan bod van wenkende doel kansen diende Een dracht evenwel tot het einde bibbergeld te beta len maar het aanvalsspel van Izegem bleef te ste reotiep door steeds met hoge ballen zijn spitsen aan te spelen. Dergelijke varkentjes hebben libero Goossens en co reeds meer gewassen en met deze overwinning sloeg Zele naaste konkurrent Union opnieuw terug naar een hopelijk veilige kloof van vier punten. A.J.Z.

De Voorpost | 1981 | | pagina 21