0 Raymond Rooms: afscheid van Oudegem en naar Haasdonk r g «Noodploeg» had recht op een punt Provinciaal voetbal E£jj£M Op zoek naar redding, met zege tegen leiders 22 - 10.4.1981 - De Voorpost ilen ;-:-0 lomn kende een lelijke streep voor mijn voetbalreke ning.» Alhoewel hij nadien met de invallers uit kwam, is Rooms toch nog een paar keer opge- Wie wil werken, vindt werk, is een gezegde waar veel waarheid in schuilt. Ook al is onze ekonomie verloederd en zijn er op het eerste gezicht werk plaatsen te kort. Wie de handen uit de mouwen steekt en bewijzen levert van stielkennis, vindt zonder veel inspanning een ideale job. Dat is ook zo in de voetballerij. Trainers of wie zich oefenmeester pleegt te noemen, zijn er op overschot. Wie adelbrieven kan voorleggen, vindt ongevraagd een betrekking. Dat is thans het geval met Raymond Rooms. Pas raakte bekend dat deze vijftiger de zesjari ge samenwerking met SK Oudegem zou stop zetten, of de kapers ver schenen op de kust. Raymond Rooms onder schreef inmiddels al een verbintenis met Red Star Haasdonk. Hij zal er vol gend seizoen te taak van trainer waarnemen. Afscheid Ter gelegenheid van de laatste thuiswedstrijd tegen Deftinge heeft SK Oudegem aan zijn trai ler bloemen aange boden. «We hadden hem lie ver een nieuw kontrakt voorgelegd,» aldus de Oudegemse klubleiders. «We betreuren sterk het besluit van Rooms. Hij werd door de jaren heen zowat de vriend van ons allen. We hebben met hem zes vreugdevolle ja ren meegemaakt. Het vertrek doet ons pijn, maar wij aanvaarden zijn besluit. Het zal niet makkelijk zijn een waar dige opvolger voor hem te vinden.» Raymond Rooms zelf over zijn beslissing: «Zes jaar trainerschap bij de zelfde ploeg betekent heel wat. Het waren bo vendien zes vruchtbare jaren in een voortduren de periode van hoogkon- junktuur. De resultaten waren navenant. Je moet echter zelf beseffen dat er toch eens een ein de moet aan gesteld wor den. Het is met spijt in het hart dat ik die beslis sing genomen heb. Dat is niet van vandaag op morgen gebeurd. Ik dacht eerst definitief een punt te plaatsen achter de voetballerij. Door toe doen van mijn vrouw, wiens hart even sterk verpand is aan Koning Voetbal, heb ik besloten ondanks ik vijftig ben, nog wat verder te doen. Je bent nog te jong, oor deelde mijn vrouw om er definitief mee te breken. Ongelijk had ze eigen lijk niet. Adelbrieven Als sportman kan Raymond Rooms bogen op een schitterende loop baan. Als broekventje zette hij indertijd zijn eerste schreden op het terrein van de ploeg van zijn geboortedorp: Vigor Hamme. Daar doorliep hij alle jeugdreeksen. In 1953 werd hij als doel man lid van het fanion- elftal dat toen nog uit kwam in de derde klas se. Van die ploeg maak ten toen ondermeer deel uit: André Van Den Broeck, Roger Pieters, Roger D'Hondt, Omer Colman en Etienne Van Buyten. Het tweede jaar als kerndoelman hep slecht af voor Raymond Rooms. In één der laat ste wedstrijden vaii dat seizoen liep hij een schouderbreuk op. «Dat gebeurde tegen Excelsior Sint-Niklaas,» zegt Raymond Rooms. «We speelden voor het behoud en stonden 3-0 voor. Er komt een bezoe kende dieptepas aan, die door De Maere werd on derschept. Ik duik naar de bal op het ogenblik dat hij afdrukt. Hij trof me zwaar op de schou der. Ik werd onmiddel lijk naar een ziekenhuis gebracht, waar een schouderbreuk werd vastgesteld. Dat bete nomen geworden in het fanionelftal als... center- voor. Dat was onder meer het geval tegen het thans in tweede provin ciale spelende Blanken- berge en tegen de huidi ge eerste klasser SK Later is Raymond gor Hamme en KAVD. Rooms is vijf jaar spe ler-trainer gebleven bij Sombeke. Telkens ein digde hij met deze ploeg binnen de eerste vijf. Na dien heeft de Hamme- naar nog twee seizoenen het thans ontbonden Wilskracht Sint-Niklaas Raymond Rooms neemt aan het eind van dit seizoen afscheid van SK Oudegem nadat hij er zes jaar trainer was. Hier zien we hem samen met de voltallige bestuursploeg van de klub die hij naar Tweede Provinciale hielp (vh) Rooms speler-trainer geworden. Dat was in derde provinciale, bij White Star Sombeke. Hij werd toen geruild voor Wies Bauwens, die later opgang maakte bij Vi- onder zijn hoede gehad. Ook dat was in derde provinciale. Vervolgens is hij terug overgestapt naar zijn oorspronkelij ke klub Vigor Hamme. Daar leverde hij acht jaar werk als jeugd- en hulptrainer. Het eerste jaar in 1966 was hij ad- junkt van Martin Lip pens. Nadien was Ray mond Rooms vijf jaar lang de rechterarm van Willy Meersman. Hij trainde bovendien junio res en scholieren, en oe fende ook de keepers van seniors en reserven. Meersman verüet na vijf seizoenen Vigor Hamme en in zijn plaats kwam Rik Van Lembergen. Ook met deze oefen- meester werkte Ray mond Rooms intens sa men, niettegenstaande in datzelfde jaar de de gradatie volgde van der de klasse naar Bevor dering. Van Lembergen stapte op en in diens plaats kwam Charles Bovie. Dat werd een rampjaar voor de Hamse vierde klasser. Vijf wedstrijden voor afloop van het sei zoen werd de Gentenaar de laan uitgestuurd, Ru dy Schelfout volgde hem op, maar ook die kon de degradatie niet meer af wentelen. Het betekende voor Vi gor Hamme de tweede degradatie in twee jaar. Het werd metéén ook het einde van de samenwer king tussen Hamme en Rooms. Voor Raymond Rooms wenkte toen het trainer- schap bij Sparta Appels, Deze ploeg had monde ling baar akkoord gege ven. Toen de afspraak volgde om ten huize van Raymond Rooms de ver bintenis te komen on derschrijven, kwam er niemand van Appels op dagen. Dat was er oor zaak van dat de Hamme- naar een jaar werkloos bleef. Hij heeft nochtans niet zijn tijd in ledigheid gesleten. Een jaar lang was hij wekelijks te zien op diverse terreinen waar hij de jeugdwed strijden bijwoonde. Toen is SK Oudegem op de proppen gekomen. Wat Raymond met deze ploeg presteerde, ligt eenieder nog vers in het geheugen. Het eerste seizoen, dat was in 1975, werd hij met deze ploeg, die toen uitkwam in vierde pro vinciale, kampioen zon der nederlaag. Oudegem eindigde toen met elf punten voorsprong. Het won daarenboven ook nog de titel van alge meen kampioen van de verschillende vierde pro vinciale afdelingen. Het jaar daarop, in de derde provinciale, verspeelde SK Oudegem op drie we ken van het einde de ti tel. Het eindigde op een schitterende tweede plaats. In de daaropvol gende eindronde tussen alle tweede gerang- schikten werd Oudegem Raymond Rooms: adieu Oudegem (vh) met 6-2 buitengebon- jourd door Adegem. Het derde jaar onder het bewind Rooms werd eveneens met een tweede plaats na Denderhoutem afgesloten. De eindron den liepen opnieuw fali- kant af. Het vierde sei zoen werd een schot in de roos. Oudegem werd kam pioen met een voor sprong van tien punten. Het veroverde bovendien ook de algemene titel derde provinciale na een zege tegen Gavere. Het eerste jaar in de hogere tweede provinciale werd afgesloten met een schit terende derde plaats. Het huidige en bijna af gelopen seizoen werd maar een jaar van tegen- teek slagen. Vooral heenronde had Chiilag gem tal van gek wet We spelers. Dit had voor °en volg dat er heel wat p de°® ten verloren gingen, den de jaarwisseling is in dat opzicht beter gaan. Het streeft .blijft thans het beha j van dertig punten. Met nog drie wedst den voor de boeg i SK Oudegem daar in gen. Het zijn welisw verplaatsingen BorsbekePetegerr Appel ter re. Dertig j ten liggen binnen ha reik van de Oudegi tweede provinci Dan mag het opn: van een sukses sprt Eddy DE Lebbeke 2 Zottegem 3 SK Lebbeke is tegen de leiders uit Zottegem beel wat sterker uit de verf ge komen dan verwacht. Het kreeg globaal beschouwd zelfs de beste kansen en was bijwijlen zelfs sterker inzake veldbezetting. We hadden de indruk dat trai ner Schöning geopteerd had voor een voorzichtige opstelling tegen de leiders. Alhoewel Zottegem nu wel meer dan waarschijnlijk kampioen wordt zal het zich toch heel wat moeten versterken wil het volgend seizoen in de vierde klasse enig figuur slaan. Dat heb ben we in Lebbeke duidelijk kunnen uitmaken. «Onbe grijpelijk dat die ploeg aan de leiding staat," hoorden we zowat ten allen kante. Defensief stonden ze trou wens maar zwakjes op hun poten. Had Lebbeke trou wens vooraan wat meer ge wicht in de schaal kunnen leggen, dan maakten de geelblauwen op het Konkel- goed eenvoudigweg geen kans. Maar Frank Van Den Broeck, niettegenstaande hij wel een paar kansen voor de voet kreeg, kon het moeilijk alléén rooien. Hij had wel Pierre Verhulst naast zich, maar die kon het geenszins waarmaken. Hans Schöning daarente gen speelde zich de ziel uit het lijf. Dat kon ook worden gezegd van Jean-Pierre Lip pens en Désiré Rappoort. Het eerste bezoekend doelpunt dat tot stand kwam was het gevolg van een misverstand in de Leb- beekse defensie, waarvan De Rouck gretig gebruik kon maken om doelman De Page het nakijken te geven. Nadat Pierre Verhulst nog «Kalm blijven jongens,» zegt scheidsrechter Vercauteren, die het niet onder de markt kreeg, doch zoals steeds opgewassen bleek voor zijn taak (SK Lebbeke - Zottegem 2-3) (vh) Doelman Tomme grijpt stijlrijk in; ook ditmaal geen kans voor de Lebbeekse spitsen (SK Lebbeke - Zottegem 2-3) (vh) een kans had gekregen om te besluiten, zou Lebbeke toch nog voor de rust op gelijke hoogte komen. Frank Van Den Broeck was langs rechts uitgebroken. Inmidderls was Jean-Pierre Lippens ongedekt in het centrum van de aanval ver schenen. Van Den Broeck had dat gemerkt. Hij speel de de bal door naar zijn vrijstaande kollega die met een hard schot bin- nenknalde. Amper was de tweede helft begonnen of de bezoe kers kwamen via De Rouck opnieuw op voorsprong. Dat was een koud stortbad voor de lokalen. Lebbeke poogde vanaf dat ogenblik meer open kaart te spelen. Pierre Verhulst werd voor aan vervangen door. Ru dy Jansegers. En wie Jan- segers kent weet dat hij een doel verdediger is. Voor de gelegenheid werd hij opge steld in de aanval. Naar het schijnt is dat de laatste we ken al een paar keer ge beurd bij de invallers. Rudy liet zich wel een paar keer gelden toen hij een kopbal tegen de dwars ligger besloot. Uit het korte intermezzo bleek overigens niet dat de talenten die hij heeft als doelman, zich ze ker niet weerspiegelen als veldspeler. Maar in Lebbeke moet men met al de perike len die het al meemaakte van de nood een deugd ma ken Nadat Jansegers tegen het doelhout had besloten, deed zich een aanslag voor binnen de grote rechthoek. Hans Schöning werd het slachtoffer van de aanslag. Waar ref Vercauteren op dat ogenblik met zijn ge dachten was, magjoost we ten. De toch wel zware over treding werd slechts met een onrechtstreekse vrij schop bestraft. Lebbeke had op dat ogen blik eventueel op gelijke hoogte kunnen komen, had de scheidsrechter de beslis sing genomen die zich op drong. Maar dat een dub beltje soms wel aardig kan rollen, werd bewezen toen luttele sekonden na dit voorval aan de overkant een derde bezoekend doelpunt tot stand kwam. Meteen had de wedstrijd alvast een definitieve wending geno men. Lebbeke stond er eni ge tijd van aangeslagen, niettegenstaande het met nog een kwartier voor de boeg tot 2-3 kon terugko men, na een inzenden van Désiré Rappoort waarbij Karei Verhulst voor de af werking zorgde. Globaal genomen had Lebbeke in ieder geval een puntendeling verdiend. Het Tegen deze Lebbeekse noodploeg kreeg de vermoedelijke kampioen Zottt het niet op een dienschoteltje (SK Lebbeke - Zottegem 2-3) (vh) zal dan ook nog punten moeten winnen wil het zich definitief van het behoud verzekeren. De wedstrijd tegen Zottegem was meteen de laatste partij voor eigen publiek. Er staan nu nog drie verplaatsingen op het programma, naar Ronse, Lokerse en KAVD. Aan staande zondag is het ook de laatste keer dat Jean- Pierre Lippens er zal bijlo pen. Hij kreeg van het sportkomitee een schorsing opgelegd, wat betekent dat Lebbeke de laatste twee sei zoenwedstrijden het zonder zijn spelverdeler zal moeten waarmaken. We vermelden tenslotte nog dat het beroep inge diend door de groep staken de spelers tqgen een door het bestuur opgelegde schorsing, door het sport komitee in Gent werd ver worpen. Indien Lebbeke nu officieel de sanktie over maakt, kunnen de stakende spelers ook nog door de bondsinstanties worden ge schorst. Men wil echter nog niet onmiddellijk tot deze maatregel overgaan, en eerst afwachten welke hou ding de stakende spelers de komende dagen en weken zullen aannemen ten op zichte van SK Lebbeke. Houdt men de deur toch nog enige tijd op kier...? E.l Lebbeekse dissidenten organiseren T.D. tgen De groep van stake spelers van SK Lebbeke ganiseert nu vrijdag april in de zaal van het Technisch Instituut aai 4 Emiel Van Winckellaa Dendermonde een dal terg vond. Het begint allen e om 20 uur en de muzi omlijsting is in handen Studio aan jjj io Sound Explosiol Vlierzele 2 Terjoden 1 Het werd een zeer slechte wedstrijd, alhoewel de inzet van levensbelang was voor beide ploegen. Vlierzele voor de redding en Terjo den voor de promotie. Ge durende het eerste halfuur was Vlierzele onbetwist baar de toonaangevende ploeg. Bij Terjoden ontbrak het weer eens aan inzet. Re sultaat was, in plaats van elkaar op te beuren, kaffer de iedereen elkeen uit, en niets draaide meer Vlierze le kon echter alleen bogen op een voortreffelijke Pier re De Poorter, en alleen ging het voor hem ook niet. Hij probeerde er dan ook uit te halen, wat er uit te halen viel. Zo aan de 22' toen hij gezellig rondjes maakte in het strafschopgebied van Terjoden, op zoek naar een strafschop. Toen hij onder uit ging had iedereen be grepen- er werd niet ge floten Toen amper 4' later Eddy Everaert uit een counter ook onderuit ging in het strafschopgebied, keek de referee eveneens naar de sterren. In het laatste kwartier kwamen de lei ders dan toch los, en onder impuls van een goede Mare Seghers en een weliswaar te trage Hubert Van de Vel de, kon Terjoden bij de rust aanspraak maken op voor sprong. Zover waren we echter nog niet. Onmiddel lijk na de kampwisseling, dacht men dan toch dat de wedstrijd in een definitieve plooi lag, toen Peter De Heyn aan de haal ging, toen iedereen in buitenspel geloofde, en naast Johan Van de Keere binnen duwde. Terjoden verstevigde zijn middenveld, doch Vlierzele was op counters heel ge vaarlijk. Daarbij kwam dat de Terjoden-defensie, voor- do< De al dan langs Van Lond "uwe le, die deze week vadfl n worden was, gaten verl M de, waar heel Vlierzele B kon. In amper 4' tijd den de leiders dan ook p gezet. Eerst op een geh bi war, toon de opspring »an bal in de voeten van Hup n' Berckmoe8 kwam, tweede maal toen diea Vlierzele-speler, na reidend werk van Pierr Poorter, vanop zo'n 20 ter raak trof. Leo Van lu steen, die een heel kul wedstrijd weggaf, was fieke gen de kanonbal van Bé ijd, werkelijk niet »eldf stand. Terjoden, teneei n slagen, werd nog even» [en. gedrukt, maar kon i zijn kans terugvim d op Werner Hauben, Eddy raert en Peter De Heyn n S< gen wel nog kansen, d r in ook Van de Keere kdfOn alles. aant Berli Ploep pei bert i es Mei

De Voorpost | 1981 | | pagina 22