^Provinciaal voetbal Tweede plaats binnen bereik itastische eerste helft Behoud verzekerd Seizoen is te kort Teruggeslagen Kansen maar geen doelpunten lers¥ei issing na de rust Eén goal, twee punten Nog twee punten nodig kken naar het einde a Trein gemist ue voorpost - 10.4.1981 - 23 Evergem Lokerse SV ir. Denderh. 1 ;Aalst 1 ;ns de wielergebeur- ide Ronde van Vlaan- hadden de be- het aanvangsuur deze derby verlaat tot [nar. De start was gelij- .d, al waren de kan van de Aalstenaar8 be- dan die van de thuis- Het leek erop dat de Jen werkelijk alle inzet isgelaten hadden, zo joe haspelden ze. iilks het SK Aalst toe elmatig doelman De eye op de korrel te ne- De afwerking was zo zwak, dat de ge- Bruggeling weinig Èlemen kende met de van de Aalsterse rallers. Rond het hal- kreeg Aalst dan toch zeer serieuze kans. Pe- Hoebeke scheen echter erwonderd om goed af drukken, zoniet was it zeker op voorsprong lommen. Het laatste rtier van de eerste helft den de kansen vlug el- op. Schouppe schoot in de hoek, doch De eye duwde in hoek- Verbestel trof met afstandsschot de lat, en Oujalag van rust moest De ikwet e-ve andermaal al zijn aanwenden om Pe- Hoebeke van het ver openingsdoelpunt te Sen den. Was Schouppe een beeldige organisator in voor rat P ie die eerste periode, dan mochten Affid Chara en Ar nold Vercauteren puike verdedigers genoemd wor den. Na de kampwisseling zag men een ander Dender- houtem. Weggespeeld als het was in de eerste perio de, zo sterk was het na de koffie, vooral vanaf de 50ste minuut toen Gaston Van der Eist Van der Stockt inbracht in plats van Van Impe. Van der Stockt ging het lokale middenveld meer steun verlenen en de aan vallen rolden op de Aalster- se kooi af. Gelukkig kon den ze rekenen op een uit stekende Luc Dherde in het doel. Na 55' gebeurde het totaal onverwachte. De SK- verdediging, die zo sekuur was geweest in de voorbije minuten, blunderde. Van den Eynde speelde de bal te kort terug, Kestens glipte er tussen en Denderhoutem stond 1-0 voor. Wat trainer Staf Blanckaert bezielde, begre pen er maar weinigen. Doch achteraf bekeken kreeg hij gelijk. Hij ver ving Verbestel door Michot- te, of een aanvaller door een verdediger met een kleine achterstand. Deze wissel bracht een hele verandering in het Aalsterse spel patroon. Mi- chotte kwam op de stopper splaats. Affid verhuisde naar de rechterback. Ver cauteren ging meer de aan val steunen en Schouppe kon nu meer zich in de aan val uitleven. Op papier klopten al deze gegevens als een bus, doch ze ten uitvoer brengen was een ander paar mouwen, vooral daar Denderhoutem nu speelde op zijn kampioe nen waarde, en Aalst weinig of niet aan bod kwam. Na 58' miste Van Cauwenber- ghe op voorzet van Lemaire een enige kans om de lokale voorsprong te verdubbelen, en even later kon Luc Dher de met een puike redding diezelfde Van Cauwenberg- he van een nieuw doelpunt houden. Denderhoutem kreeg kansen bij de vleet, vooral na zenuwachtige ak- ties van verdedigers Mic- hotte en Affid, die steeds weer een te korte voorzet in de voeten van de plaatselij ke aanvallers duwden, wat De Maeseneer en Kestens meer dan één open kans bood. Doch iedereen bij Dender houtem wou graag zijn doelpunt maken. In het slotkwartier eenzelfde spel- beeld met nieuwe kansen voor de gastheren langs De Maeseneer en Kiekens, doch het koude stortbad volgde, toen de opgerukte Affid voorzette, er een ge harrewar ontstond en de mee opgerukte Michotte de bal in het ledige doel duw de. 1-1 eindstand. Verdiend mogen we zeggen, daar bei de ploegen één helft voor hun rekening namen. A.V.H. Lokerse SV is terug in grote doen. De rood witten van Prudent Bettens spelen zelfs beter dan ooit tevoren. Nadat ze vorige week reeds een punt gingen pakken bij leider Zottegem werd nu zonder diskussie de volle inzet weggekaapt bij het eveneens hoog gekwoteer- de Evergem. Gelet op het feit dat de kopploegen nog met elkaar gekonfronteerd worden blijft voor Lokerse de tweede plaats een haal bare kaart. Een tweede plaats die eventueel goed kan zijn voor promotie wanneer ergens in de natio nale reeksen een fusie uit de lucht zou vallen. Op basis van de prestatie op Zottegem kan de zege van Lokerse bij Evergem niet direkt een verrassing genoemd worden. Tegen de leiders speelden de roodwit- ten immers een bovenste beste tweede helft. Met een bijzonder hoog tempo werd Zottegem toen in het defen sief gedrongen. Te Ever gem pakten de Lokeraars onmiddellijk uit met dat ra zendsnel tempo wat de gastheren duidelijk boven het petje ging. Zelfs de ge routineerde klasse-jongens als De Zutter en Ghellinck verloren er het noorden bij en moesten regelmatig naar de noodrem grijpen. Dullaert die zondag on houdbaar was moest door De Zutter op de rand van de strafschopzone gepakt wor den terwijl ook Ollevier en Van Rompaey moesten neergelegd worden toen ze op weg waren om te scoren. Zeker de fout op Dullaert verdiende een strafschop. Maar ondanks dat potig spel van de lokale defensie moest de Evergemdoelman nog een paar grote reddin gen opbrengen om zijn net ten ongeschonden te hou den. Vooral het Lokerse middenveld bleef geweldig stuwen met een hard wer kende De Kerf die een enor me steun betekende voor de klaarkij kende Ollevier en de technisch sterke Van Rompaey. STRAFSCHOP Maar ondanks dat over wicht moest Lokerse tot de 62ste minuut wachten om de verdiende beloning te krijgen onder de vorm van de openingstreffer. Dul laert werd mooi gelanceerd door Van Rompaey, Guido passeerde vlot twee tegen standers en schoof de bal in de breedte naar Michael Van Bocxlaer. Het leder werd evenwel met de arm onderschept door De Zut ter. Strafschop en Ollevier liet de kans niet liggen. Evergem was van deze op stopper nog niet bekomen toen op de 65ste minuut weer Van Rompaey op rechts Dullaert wegstuurde die mooi teruglegde bij Mi chael Van Bocxlaer die er 0- 2 van maakte. Evergem slaagde er ook nu niet in om een vuist te maken. De gastheren wer den immers verstikt door het helse tempo van de be zoekers die de bal vlot in één tijd lieten cirkuleren. Evergem werd zelfs steeds nadrukkelijker met de rug tegen de muur gezet en er was dan ook een attente doelman nodig om een gro tere afstraffing te voorko men. Vooral op schoten van Van Rompaey en Ollevier moest de iokale doelman grote reddingen brengen om erger te voorkomen. OLSA Deze overwinning heeft de rood witten van Lokerse SV gemotiveerd om keihard te blijven doorgaan om uit eindelijk nog de tweede plaats te pakken. En met een staat zondag met de komst van Olsa een onver valste topper op de agenda. Olsa heeft immers ook am bitie om die tweede plaats te bemachtigen. Normaliter zal trainer Bettens zondag terug over junior De Smet kunnen beschikken die voor de wedstrijd op Ever gem forfait moest teven in gevolge militaire verplich tingen. Hij werd evenwel uitstekend vervangen door Jules Kint. Lokerse speelde met Van den Bogaert, Kint, Ott, Van Bocxlaer, Van Renter- ghem, Ollevier, De Kerf, Van Rompaey, Van Dries- sche, Michaël Van Bocxlaer en Dullaert. W.V.L. Vrasene Temse (Oudegem) wipt het hoogst en kan al koppend de bal ontzetten em - Deftinge 0-1(vh) De Herlevingjongens hebben van de komst van de gouwgenoten uit Temse ge profiteerd om zich virtueel een verlengd verblijf in tweede provinciale te verze keren. In hun voordeel speelde voorzeker de stevi ge handicaps van de gas ten, die nog steeds vier ef- fektieven aan de kant moe ten laten, namelijk Van Ge- nechten, Fobé, Vermeulen en Van Haver. De wedstrijd startte met een gezwind thuiselftal waardoor een opgeschrikte Van de Vel zich in de twee de minuut reeds genood zaakt zag om een sterk aan dringende Van de Vijver in het strafschopgebied van de sokken te lopen. Van Puymbroeck had geen en kele moeite om de Temse- keeper de verkeerde hoek uit te sturen (1-0 na 2 mi nuten spel). Wie meende dat de thuis ploeg door dit vroege doel punt zou opgepept worden om een grotere kloof te slaan, kwam bedrogen uit. Het waren immers de Tem- senaars die langszij kwa men, eveneens door een pe nalty gegeven door Rooms, op wie ook de fout was be gaan (1-1 na 16 minuten). De eerstvolgende, wat over haaste stormloop van de gastheren bracht Ludo Lar- denoit met een kopbal voor keeper Verberckmoesdeze laatste werkte de bal onvol doende weg en werd door Kindts tegenvoets geno men (2-1, 18de minuut). Nu gingen de Vrasene- spelers wel op zoek naar een rustbrengend goaltje, maar hoe ze ook probeer den, het leder wou niet over de lijn. Pas rond het uur kon Kindts een verloren balletje voor doel droppen, waar Van Puymbroecke niet twijfelde (3-1). De scheepsbouwers wilden vanaf dan kost wat kost him prestige nog redden, maar kwamen niet verder dan een raar doelpunt via Rooms in de allerlaatste minuut. MANIL Olympia 1 Excelsior 3 De mannen uit de Hei straat trekken de positieve lijn uit de terugronde on verpoosd door. Zo ook zon dag tegen Olympia Gent, waar ze reeds na luttele vier minuten aan een doelpunt raakten: Mark Nijs benutte met het hoofd een pracht- voorzet van Luk Vereecken. De vreugde van de bezoe kers werd nochtans in de kiem gesmoord, want am per twee minuutjes later glipte De Vijlder langs een bijna niet te omspelen Van den Hende en schoof naast Bosman binnen (1-1 na 7 minuten). De gasten heten het hier niet bij zitten en zaaiden door allesgevende offensie ve daden heel wat paniek in de Stroppen verdediging welke door een solo-aktie van Jean-Pierre DHaen kompleet werd uitgespeeld (16de minuut: 1-2). De loka len ondergingen in de rest van de ganse eerste helft gelaten het bezoekende overwicht, maar kwamen er toch nog een keertje uit toen Soens net voor rust alleen voor de gastkeeper opdoemde, maar noncha lant tegen de dwarslat aan trapte. In de hervatting viel het tempo en dus ook de wed strijd sterk terug en was de enige emotie het derde Sint- Niklase doelpunt langs Meul, die een fout begaan op Verberckmoes vanaf de penaltystip afstrafte. MANIL Heir nis Sint-Pauwels Hoewel men in de ploeg van voorzitter Roggeman vast van plan was de huid duur te verkopen en door middel van de counter een puntje uit Gent mee te graaien, is het allemaal wel een beetje anders gelopen. De illusies op een hoopge vende beurt bleven juist ge teld 15 minuten overeind, tot het moment dat de thuisploeg op een 2-0 voor sprong klom na een onver valst schot van Helsen, waarop keeper Herremans totaal kansloos was. Een paar minuten tevoren had de zeer nerveuze Pauwels- verdediging een kundig ge trapte corner over rechts slecht ontzet zodat Guy Lemmens van ver kon aan leggen, met de 1-0 stand tot gevolg. Tot op die 9de minuut was er nog geen merkelijk verschil geweest tussen bei de sparring-partners en hadden de bezoekers zelfs een eerste gave doelkans gekreëerd via Fons Bos nians, wiens schot gered werd door de attente Gentse goallie. Het eerder vermelde tweede doelpunt sneed de bezoekers werkelijk de be nen af en deze mochten dan nog van geluk spreken dat ze zonder verdere schade de rust inmochten. Ook na de pauze bereikten de poulains van oefenmeester Samson nooit hun gewone spelpeil en bleven zich maar verslik ken in steriel middenveld spel. De plaatselijke van hun kant vergenoegden zich met gevaarlijke tegen stoten die nog twee juweel tjes van doelpunten op brachten langs Thomas: eerst via afstandsschot in de 57ste minuut en vervol gens via een inlopertje in de 69ste minuut. De forfaitcij- fers die de score grovelijk overtrokken, werden dan nog volgemaakt door toe doen van Raghaye, die een penalty toegekend voor fout op Helsens zonder eni ge moeite binnenknalde (5- 0 in de 81ste minuut). Meteen belanden de geel zwarten na een grandioze reeks van 12 wedstrijden zonder nederlaag mat beide voeten op de grond, en klampt men zich aan het Vossedreefken vast «an het bereiken van de tweede plaats om aldus te kunnen deelnemen aan een eind ronde én eventueel een bij komende stijger te mogen worden. MANIL %em kon op eigen terrein kandidaat-daler Deftinge niet overwinnen (vh) stake 3bbek? rijdag m het iut aa kellaai muzl anden )losioi Bn verl erzelei l' tijd sn gel 9prin| van Nederename 2 Scoren is het grote prob leem voor Sparta Buggen- hout. Dat bleek afgelopen zondagmiddag ook tegen Nederename. Sparta kreeg vooral in de tweede helft enkele kansen die normaal een doelpunt hadden moe ten opleveren. Het dient wel gezegd dat de bezoekers in de eerste helft duidelijk de betere ploeg waren. Ze kwa men al na een flinke tien minuten op voorsprong. Dat was nadat uitblinker Van De Walle langs links was doorgebroken, op doel schoot, de keeper de bal on voldoende onder kontrole kreeg en Van Caneghem die de bal in zijn bezit kreeg, met sukses kon af drukken. Het tweede doelpunt kwam tot stand net voor het ingaan van de rust. Weer was Van De Walle hierbij betrokken. Vanop twintig meter nam hij de Buggen- houtse doelman onder vuur. Deze kon de bal wel afweren, maar die sloeg via het doelhout, en opnieuw via het lichaam van de plaatseüjke goalie uiteinde lijk dan toch in het doel. In de tweede helft.kregen de Spartanen meer voet in de wedstrijd. Een kopbal van Walter Heyvaert sloeg on dermeer tegen het doel hout. Eenzelfde lot onder ging later in de tweede helft een poging van Vereecken. Voordien hadden Crets en Verstappen al een gelegen heid gehad om te scoren. Het mangelt dus duide lijk aan vaardigheid bij Sparta Buggenhout. Het heeft zich wel verzekerd van het behoud, maar wil het volgend jaar een beter figuur slaan, dan zal het allicht enige versterking moeten aantrekken. Trai ner Mertens, wiens kon- trakt inmiddels werd ver lengd, weet best waar de zwakke plekken zijn. Intussen kan Buggen hout rustig op het einde van het seizoen afstevenen. Zondag moet het naar Bora- beke. Mits een algehele in zet moet het daar toch in staat zijn om een punt te winnen. E.D.M. irgen aan de rust van de jd Grembergen-Ber- en de eerste helft i, zal nooit gedacht dat Grembergen de an huis zou gehou- in. Bovendien had id, op verre na niet, doelpunten durven De eerste wedstrijd iclouwens niet eens het waard. In al dat aantrekkelijke toon- Berlare zich nog de ploeg, zonder noch- peil van de middel lij bereiken. Luc De Lathou- niets meer te doen lg nan 1 Hui dan wat plukwerk te ver richten. In de tweede helft veran derde het spelbeeld ziender ogen. Al vlug kwamen de lokalen op voorsprong. Dat was na een hoekschop die door Guido Van Hese met een kopstoot tot een doel punt werd' verlengd. Vanaf dat ogenblik was Grember gen voorgoed gelanceerd. De bezoekers zakten als maar verder terug en dien den de wet van de sterkste overduidelijk te ondergaan. Tien minuten later zorg de Jan Van Damme voor een tweede doelpunt. Ook dat kwam tot stand na een hoekschop getrapt door Jean-Pierre Christiaens. Van dan af was de wed strijd wel definitief ge oriënteerd. Toen Patrick De Waele, die ingekomen was voor Johan Hofman, voor een derde doelpunt had ge zorgd, was de kous meteen af voor de gasten. SK Grembergen is duide lijk aan een sterke opmars bezig. Het verloor tijdens de laatste tien wedstrijden slechts één keer. De vorige jaren is dat al meermaals voorgekomen. Na een slechte eerste ronde, onder gaan de Grembergenaars rond de jaarwisseling blijk baar een gedaanteverwisse ling, in gunstige zin dan. Met zevenentwintig punten uit evenveel wedstrijden is men in Grembergen nu wel tevreden. Het heeft nu nog drie uitwedstrijden voor de boeg, namelijk naar Mel- dert, Moorsel en Waas munster. Dertig punten zit ten er misschien wel in als eindresultaat. Voor SK Ber- lare is het blijkbaar hoog tijd dat het seizoen naar zijn einde loopt. Alhoewel het de laatste weken wat ontgoochelde, mag het toch op een geslaagd seizoen te rugblikken. Het was trou wens ook een eerste jaar in een hogere reeks. E.D.M. Herzele 0 Nieuwerkerken 1 Eendracht Nieuwerker ken is met de volle buit uit Herzele huiswaarts getrok ken. Een grootse prestatie leverden de Eendrachters S nochtans niet. Tot de rust golfde de partij heen en weer en kon Nieuwerker ken op voorsprong komen via De Bossche. Van dan af drukte Herzele meer en meer zijn stempel op de wedstrijd, zonder doeltref fendheid evenwel. De bezoe kende defensie wankelde wel een paar maal maar bleef toch overeind. Een dracht Nieuwerkerken won dus met het miniemste ver- schü in een partij die voor Scheidsrechter De Wispelaere kijkt aandachtig toe hoe Segers tussen twee beide ploegen nog van wei- verdedigers slalomt op weg naar het doel van Van de Keere mg belang was. (Vlierzele - Terjoden 2-1) (lp) J.G. Sint-Gillis-D. Moorsel o'n 20 ■o Van eel was G( if. van niet tenee Bi p. Eddy Heyn nsen, ere to Meldert ieke eindeseizoen- met enorm veel feldspel en weinig met onprecieze af- ïn. Reeds na 3 mi- kon itfjkonden de bezoekers rugvini d openen. Iedereen zich op de hoek- i Schamp liep met in de netten. Mel- n wel reageren, aanvallen misten inspiratie. Zij betekenden geen enkel gevaar voor de Borsbeekse defensie die dan nog af en toe blijk gaf van verstrooidheid. Ook de po vere tegenstoten van Bors- beke misten alle gevaar zo dat de rust bereikt werd met een gevleide 0-1 stand. Na de kampwissel bracht de thuisploeg speler-trainer Van Royen in. Dit beteken de wel een versterking van het lokaal middenveld. doch veel bracht zulks niet aan de dijk, daar de diepte- passen naar het niemands land .gingen. Beide ploegen klungelden verder, en het was voor de toeschouwers haast een wakker schud den, toen aan de 75' een bezoekende verdediger handspel beging in de grote rechthoek. Mare Beeckman kon daarvan gebruik ma ken om vanop de penalty stip een logisch gelijkspel op het bord te zetten. Met nog een kwartier voor de boeg ging Eendracht haast geloven in een mogelijke overwinning. Het begon fors te drukken, doch een doelpunt zou zeker een on juiste stand op het bord ge bracht hebben, al hadden het schot van Leroy (nipt over) en dit van Royen (nipt naast) een beter lot ver diend. A.V.H. Indien Eendracht Sint- Gillis nu zondag zijn wed strijd in Berlare wint, is het kampioen. De leiders heb ben virtueel nog twee pun ten nodig om de titel in de wacht te slepen. Dit uiter aard allemaal in het geval dat achtervolger Melsele zijn drie nog te spelen wed strijden wint. Ingeval een verlies in Berlare en verlies van Mel sele in Bazel, dan mag Een dracht de feestvlaggen la ten wapperen. Maar van een titel kan men maar echt genieten wanneer men om kwart voor vijf met een zege naar de kleedkamera mag trekken. Wij zijn de mening toege daan dat Eendracht in de gegeven omstandigheden bekwaam is om Berlare in eigen vesting te verslaan. Het Berlaarae bobijntje schijnt af te zijn. Dat werd vorige zondag in Grember gen duidelijk vastgesteld. De jongste wedstrijd was voor Eendracht ei zo na op een nederlaag uitgedraaid. Blijkbaar is het voor de Sint-Gillissenaars de hoog ste tijd dat de kompetitie naar haar einde loopt. Een dracht kombineerde in de eerste helft duidelijk beter. Het kwam weliswaar op voorsprong na tien minu ten via een owngoal van Ruysseveldt, die in eigen doel kopte. Halfweg de eerste helft kon Leo Putteman de Stand opdrijven. Ook na de kamp wisseling bleven dé lokalen domineren. Ruim een kwartier voor tijd verhoog de Tony Collewaert zelfó tot 3-O. Dat in voetbal alles mo gelijk is, werd weerom tea volle bewezen. Drie minu ten later kon Verleysen via de counter tot 3-1 milderen, en toen twee minuten later Van Waeyenbergh uit vrij schop een tweede bezoe kend doelpunt lukte, sloeg de paniek de lokalen om het lijf. Net voor inrukken zou Van Moeseke vanop vijfen dertig meter nog zorgen voor wat een kwartier voor dien nog als onmogelijk werd gehouden. E.D.M. Mere 0 Voorde 1 De roodzwarten uit Mere hebben net op het beslissen de ogenblik de trein gemist. Door het verlies van beide koplopers Terjoden en Pol- lare, kregen de jongens van trainer Vandenhaute met een de kans om zich op ge lijke hoogte van de leiders te hijsen. Maar een tam en inspiratieloos Mere heeft de verwachtingen nooit inge lost en werd door degrada tiekandidaat Voorde de das omge8noerd. De gasten vochten als leeuwen en kwamen na een halfuur via de aartsgevaarlijke Ghou- ma op voorsprong De thuisploeg lukte er niet in druk uit te oefenen en kwam slechts zelden in de buurt van de Ninoofse doelman.

De Voorpost | 1981 | | pagina 23