@knipÈ ST.-MAARTENSKOLLEGE M00RSELBAAN EN... REKLAME! SCHEPEN DE BISSCHOP OVER BUURT VAN SCHOOLSTRAAT VORMINGSKURSUS VOOR MANDATARISSEN «BLAUWE ZATERDAG» (tussen haakjes) A.K.V.-Halfvastenbal 25 APRIL, Een lezer bericht Ajuinvissers hengelen 20 jaar over alh in een beleven oor inlichtingen: Tel. 052/21 e I bediendenkontrakt wagen van de firma bestaand kliënteel én De P.V.V.-Damesbond bestaat 60 jaar. Reden te over dus voor een groot jubileumfeest op zaterdag 25 april. Vanaf 14u30 ontvangst in de ton met door het bestuur «Graaf van Egmont», Grote aangeboden aperitief en ver- Markt waarna te 15u30 in de der Agnes Sorelroomsoep, 'feestzaal van het stadhuis Schotse zalm «Victoria» met akademische zitting. Toe- hertoginne-aardappelen, spraken door burgemeester eendjes met appelsienen D'haeseleer, schepen Gas- met frietjes in wafeltjes- ton Van den Eede, algemeen vorm, geflambeerde Noorse voorzitter mw. Neyts en al- omelet met aquavit en mok- gemeen voorzitter jeugd ka. Nadien vrolijk dansfeest Guy Verhofstadt. Als gast- opgeluisterd door Bob en spreker fungeert niemand Gaston, minder dan minister Her- Tijdens het banket toespra- man De Croo. ken en huldiging van be- Na de receptie optocht ach- stuursleden door ere-volks- ter «de Oude Garde» langs vertegenwoordiger mw. Dia- de Grote Markt, Molenstraat, ne Van Renterghem-D'hae- Werf, Vaartstraat, A. Liénart- seleer, door mw. Claes-Van straat. Stationsplein, Sta- Waes en feestrede door par- tionsstraat, Kattestraat, tijvoorzitter Willy De Clercq. Zoutstraten, Keizerlijk Plein, Men kan inschrijven voor Nieuwstraat, rond de Markt deelname aan het banket te en zo naar het lokaal. Het gen de prijs van 810 fr., uit- wordt, met allen in de op- erlijk tegen vrijdag 17 april, tocht, een «blauwe za- bij mw. Adriaenssens-Van terdag». den Broeck, Oude Gentbaan Te 19u30 luisterrijk jubi- 63 te Aalst, leum-banket in salons Carl- LH Leidsters gevraagd Chiro Mieken 't Katje van Mijlbeek-Aalst zoekt dringend twee nieuwe leidsters. Die meisjes moeten minimum 18 jaar zijn, en ervaring hebben in het omgaan met kinderen, 't Komt neer op een engagement, elke zondag van 14 tot 18 u. waarna een (korte) leidsterskring. Eén van beide zou hoofdleidster worden, de andere leidster van de tiptiens (14-16 jaar). Als 't je zint, of als je d'r meer over wil weten, dan kan je kontakt opnemen met Guido (77.63.89) of Veerle (21.34.44) Dezelfde groep organiseert op zaterdag 25 april een «brochette-etentje met gezellig samenzijn (TD)». 't Gaat door in de parochiezaal (St.-Maarteninstituut, Moorsel- baan) ten voordele van de nieuwe en vernieuwde lokalen. Met een kaart van 150 fr. mag je mee aanzitten in 't restaurant en huppelen op de dansvloer. Sint-Annakapel Hofstade Men zal zich (misschien), nog herinneren, dat er vorig jaar nogal wat beroering was rond de Sint-Annakapel in Hofstade Een buurman wou de afbraak, de buurt niet. Ze is mogen blijven, maar de noodzakelijke grondige oppoets- beurt is uitgebleven. Een groepje plus-zestieners van KSA St.-Maarten heeft aan het stadsbestuur de toelating ge vraagd om dit met eigen kracht te mogen doen. Daar is men intussen mee bezig, op maandag 6 en zaterdag 15 april werden «werkdagen» gepland. Guatemala Jeugdklub Ypsilon zet zich gedurende deze «vastentijd» voor de Derde Wereld in, waarbij men een eigen projekt koos. Via een aantal geldopbrengaktiviteiten (een grote fles op de toog, de drankprijzen met 1 fr omhoog, een wafelslag) wordt het werk van pater Van Nuffel in Guatemala gesteund Eén en ander werd besloten op een dia- en gespreksavond, begin maart. Ontdek de Ster in JK Terlinden Omdat de Sint-Annaparochie 25 jaar bestaat, en omdat ook de jeugd in dat feestelijk gebeuren niet ten achter wil blijven, wordt er een jeugdweekend ingericht. Onderdeel daarvan: op zaterdag 25 april is er een Ontdek-de-Ster- Wedstrijd in jeugdhuis Terlinden. Al wie enig talent heeft op muzikaal, komisch, poëtisch of welk vlak ook, mag deelnemen. Inlichtingen en inschrijvingen: zaterdag 18 april ten laatste bij Guido De Grez, Onegem 92, Aalst (21.62.86), Hilde Borms, Gentsesteenweg 153, Aalst (21.23.71), Bart Wij- nant, Volksverheffingsstraat 42, Aalst (70.19.69) en jeugdhuis Terlinden, Roffelgemstraat 8, Aalst (77.75.93), PD. Ypsilon Zon 12: kaartavond. Er is kans tot alle mogelijke soorten kaartspelen van beloften tot en met «Dag discobar.. Terlinden Vrij 17: 19u: vertrek voor een schaatspartij in Brugge. Zat 18: 20u: dansavond in het teken van de danskursus. Ma 20: jaarlijkse paashazencross vanaf 14u. ledereen welkom, 't reglement is gratis te verkrijgen in de klub. Wereldwinkels Aalst, Welle, Haaltert, Erpe-Mere Zat 1120u: (in zaal 't Kapelleken), Meuleschettestraat 34, Aalst Grote Fuif Tien Jaar Wereldwinkels. Doorlopend derde-wereldrestorant, en optreden van De Prutsers. In kom 40 fr. In voorverkoop en 50 fr. aan de kassa. De dienst Vormingswerk van de Centrale voor Socialistisch Kultuur- beleid van het gewest Aalst is vorige zaterdag gestart met een opleidingskursus voor mandatarissen. Er volgen nog vijf studieda gen over een «Socialistisch gemeentebeleid» die in andere gemeenten van het arrondissement zullen worden ingericht. Minister Mare Galle zegde op de studiedag dat de SP-afdelingen niet langer de deur mogen sluiten voor jongeren die zich belangloos inzetten voor het leefmilieu. Jongeren in de partijen kontesteren de beslotenheid van de besluitvorming zegde Galle, terwijl aktiegroepen nieuwe waarden naar voor brengen. Hij stelde verder dat de politieke mandataris in de gemeente meer de richting van speoializatie uit moet. Minister Freddie Willockx van zijn kant stelde dat het dienstbetoon geen bureaukratie mag opleveren en dat men aan de raadsleden de kans moet bieden zich optimaal te ontplooien. De studiedag in het Aalsterse SP Volkshuis werd bijgewoond door afgevaardigden uit de verschillende gemeenten. 6 - 10.4.1981 - De Voorpost toond met de benaming overplakt doch die door bij horende tekens toch vlot werden herkend ondervon den de leerlinge dat reklame sporen nalaat. Zelfs onge wilde. Via de vraag «reklame vroe ger en nu?», prijsberekening van advertenties en tal van leesaktiviteiten kwamen dan onbewust geschiedenis, re kenen en taal aan bod. Funk- tioneel en gemotiveerd. Niet schools in de pejoratieve be tekenis van het woord. De tweede dag volgde een toneeltje over de rol van de reklame waarbij uit een klas- segesprek en de resultaten van een enquête de beïn vloeding door de reklame werd onderkend. Gewezen werd op steeds sukses heb bende middelen als de idea le voorstelling, het rollenpa troon, reklame met vedettes en bekende personen en de Op donderdag 2 april maakten we in de basisschool Moorselbaan van het St.-Maartenkollege een gonzende bijennest mee. Een brede waaier van allerlei aktiviterten ter gelegenheid van de uitwerking van een projekt gepland voor normalisten van Gijzegem. Een lessenreeks van onge veer een week met opzoekingswerk, enquetes, demonstra ties en aktie allerhande in de onmiddellijke omgeving. Direkteur André Van Hecke leidde het thema «Reklame» in. Een fenomeen dat dieper ingrijpt in ieders leven dan we het wellicht zelf vermoe den. Een fenomeen dat be langrijk genoeg is om het eens te bekijken, liefst dan. zeer kritisch. Wat men hier kon meema ken was enerzijds het resul taat van maandenlange voorbereiding door een en thousiast team dat nu een week te werk was in twee vijfde en twee zesde leerja ren. Patricia toonde aan dat een degelijk projekt moet gegroeid zijn uit de interesse van de kinderen zelf. Op dat stuk was dit experiment dan niet te ortodoks vermits het hier voortvloeide uit een brainstorming in de nor maalschool zelf. Toch bleek het onderwerp de kinderen te interesseren vermits ze er dagelijks mee worden ge- konfronteerd in alle mogelij ke verschijningsvormen. Be langrijk bij het projekt is eveneens het niet te laten verwateren en, zo nodig, er mee te stoppen alvorens de soep al té afgekoeld is. Behandeld werden een reeks problemen betreffen de reklame. Is men er wel van bewust dat reklame zo wat overal op ons afkomt en staan we er wel kritisch tegenover? Zien we reklame als het eindprodukt van het werk van velen, ervaren we dat reklame voeren lang niet makkelijk is en stellen we ons doelbewust en gemoti veerd voor of tegen reklame op? Als we inzien dat rekla me ons tracht te manipule ren vormen we ons liefst zelf proefondervindelijk een oor deel zodat onze keuze in de produkten verantwoord wordt. Bij een projekt zijn de vakken niet als schuifjes naast el kaar maar vloeit en groeit alles in elkaar. Weliswaar met verschillende facetten waarin we de leerstofele menten dan onderkennen. Via een «kwis» waarbij tal van produkten werden ge- wetenschap dat seks doet dergelijke reklame 10e. de. In een ander kopen. Zelf een reklamespot ijverig gezongen maken doet dieper doordrin- In verschillende lokalen wa- begeleiding gen in bedoeling en midde- ren de ouders dan ook verle- dukten en in len van hen die reklame, via den donderdag te gast. Kin- klas werd een h om het even welk medium, deren waren ijverig aan de leefd aan de hanteren. Bezoek aan een gang en testten allerlei che- leerlingen zelf grootwarenhuis en degelijk mische middelen op hun ef- reklamespots. uitkijken onderweg, gericht, ficiëntie, vergeleken bij wat Dat na laten achteraf evaluatie van de reklame er over vermeld- gelijk goed een aktieve wijze de reklame zondei In een schrijven aan dit blad motiveert Schepen Marcel De Bisschop (Feestelijkheden en Middenstand) zijn uitspraak dat een samenvoeging van de Schoolstraat en de Vrijheids straat tot één dekenij «absurd» is. Dit zegde hij op de Midden standsraadvergadering van 26 januari II. De schepen denkt daarbij aan historische gegevens. De Schoolstraat is voor Mar cel De Bisschop, die volgend jaar 75 wordt, de buurt van vóór de eerste werel doorlog. Toen was daar de liberale zaal Concordia, waar de fa milie Gomé woonde. Verder denkt hij ook aan de families Van Ginderdeuren, Cour- teaux, Callebaut, Sonders, De Block, Meganck, het land bouwbedrijf Bonekens, bak ker Schepens gekend om zijn beschuiten de lange afsluiting aan de hof van de familie Coene waar men tussen de planken de Siese- gembeek kon zien lopen, en waar later de fabriek «Cou verture» gebouwd werd. Naast de beek bouwde Mar cel's oom, Petrus De Bis schop, zijn kruidenierswin kel, juist vóór W.O.I. Hij herinnert zich nog goed de overstroming in het oor logsjaar 1916, toen in het huis van oom Petrus de gan se vloer weggespoeld was. Na de oorlog vertrok deze naar Brussel om er in de Brabantstraat café te hou- den: «A la ville d'Alost». Eén van zijn kliënten was er bur gemeester Nichels, die toen socialistisch volksvertegen woordiger was, en samen met hem vele Aalstenaars, die in Brussel werkten of ér een bezoek brachten. Eén en ander wordt te pas gebracht, om aan te tonen dat de Schoolstraat van oudsher aanleunt bij de Koolstraat - Dirk Martens- straat - Meuleschettestraat. Op de plaats waarop oom Petrus bouwde, en waar nu het motohuis Hofman staat, stond vroeger een boom langs de beek. Daar hing een lievevrouwekapelletje aan. De huidige Meuleschetteka- pel is slechts later ge bouwd- De Schoolstraat heeft steeds de Kapellekenkermis mee gevierd. Marcel De Bisschop stelt zelfs dat de buurt Schoolstraat daar de hoofd toon aan gaf. Voor hem bestaat er hierom geen dekenij Schoolstraat - Vrijheidsstraat. Tegen een eventuele dekenij Vrijheids straat, mogelijks met de Sint-Jozèfstraat, is er geen bezwaar. (P.D.) r zijn filiaal te Baasrodestraat 214 hgg 2 Ban 1 Zich aanbieden: Het elke morgen tussen 7 - u. ofwel elke tussen 18 u. en 19.30 Voor - wagen van de - bestaand opleiding firma tische benadering ondergaan is geloven. Ook de konden er immers noi- wat leren. En belevenV®" Eenlezer, Eddy V. merkte tijdens een wandeling langsheen de Mijibeekiaon een verkeerssignalisatie op. De voertuigen die richting Leopoldlaan rijden en links wensen Pnae slaan kunnen zich op een aparte rijstrook zetten om dan te constateren dtf ae verbodsteken (met pijl aangeduid) hen verbiedt de in te slane weg in te rijden. Van IJP'eai gesproken. (LP) In café «Vrolijk België» werden zondag II. de winnaars bekend gemaakt hengelwedstrijd, georganiseerd ter gelegenheid vanhet twintigjarig bestaan van de sers. Laureaten waren A. Verpeten, M. Backaert, K.Roelandt. (KDC) Het bestuur had alle tijd om rond 22 u. even te pose^n. Op de foto voorzitter G. Sonc bestuursleden E. Van Den Broecke, C. De Pelsmaeker, R. Bombeek, R. Merckx en W.l (KDC)

De Voorpost | 1981 | | pagina 6