ENIG IN DE STREEK: VOORVERKOOP POSTZEGELS «EUROPA 1981» HOBBY-TENTOONSTELLING VAN K.W.B. ST.-J0ZEF AALST tu//en h<< Postzegelkring «Dendria» met 3e lustrum Start Sociaal Kulturele Vereniging «Priester Daens» vzw VRIJE tribune 1 J 2 - 1.5.1981 - De Voorpost I De redaktie is niet verantwoordelijk voor de inhoud en heeft het recht de teksten in te korten. T i^| ,rr. De onwettelijke situatie van het Stedelijk Feestcomité De C.V.P. eist klaarheid in de situatie van het Stedelijk Feestco mité en verzoekt het Schepencollege zonder enig verwijl maatre gelen te nemen om een einde te stellen aan de gewoon onwettelijke toestand waarin het Stedelijk Feestcomité werkt. Wat nu gebeurt is niet toegelaten, nl. dat het Stedelijk Feestcomi té inkomsten verkrijgt en uitgaven doet voor rekening van de stad. Als men weet dat het jaarlijks gaat over veel meer dan 10 miljoen frank, dan beseft men al onmiddellijk dat wij hier over geen kleinigheid spreken. De C.V.P heeft meer dan eens in openbare zitting en in commissie luid geprotesteerd tegen de moedwillige onwettelijk heid en laat zich niet langer meer paaien met de verschoning dat de verrichtingen op de «rekening voor orde» worden ingeschre ven en «dat de schepenen mee tekenen». Volgens het Reglement op de gemeentelijke comptabiliteit (Regentsbesluit) is het aan de stad niet toegelaten de inkomsten en de uitgaven van het Feestcomité op deze wijze te onttrekken aan de kontrole van de stadsbegroting. De C.V.P. wil niet medeplichtig zijn, zelfs niet als oppositiepartij, aan de boekhoud kundige onwettelijkheid die begaan wordt en verwittigt klaar en duidelijk voor de mogelijke geVolgen. Het Stedelijk Feestcomité dat allerlei prestaties levert van een gewone stadsdienst, werkt niet als een stadsdienst maar als een adviesorgaan dat allerlei beleid en bestuur tot zich (nag trekken. Hier hebben wij nog eens een voorbeeld, goed bekend in ons Belgenland, hoe adviserende strukturen zich in de plaats trach ten te stellen van beleidsorganen. Hoe een Schepencollege dat wil en vooral durft dulden! Want nu is het goed (misschien!) maar als het eens zal mislopen, dan zal ijverig naar de paraplu moeten gezocht worden om de verant woordelijkheden te ontwijken. Vooral de socialisten zouden dit moeten weten en niet hardnekkig vasthouden aan een situatie die zij voor zichzelf misschien gunstig achten maar die onwette lijk is. Tot waar ons de bestaande toestand kan leiden hebben wij kunnen vaststellen bij de mislukte «stand» van de stad Aalst op het Vakantiesalon te Brussel. Aalst wou zich, als een van de weinige steden van ons land, de kost veroorloven van een eigen stand. Precies of we zo goed bij kas zijn. Maar ja, het initiatief kwam van het Feestcomité dat inderdaad niet de zorg heeft voor de stedelijke begroting. Had de uitvoering dan nog maar iets geweest, maar nu was het gewoon tegen-reklame: een schrale weinigzeggende stand die bij de bezoekers van het Salon niet de minste aantrekkingskracht had. Tussen de verzorgde en aan trekkelijke standen, stond daar voor Aalst gewoon een (nieuw aangekochte) kleuren T.V. met video-recorder een filmpje van karnaval af te draaien. Is dat alles wat het Stedelijk Feestcomité over Aalst mede te delen heeft? Zijn er nog geen andere interessante gebeurtenissen in groot-Aalst? Moest geen poging gedaan worden (wat Dendermonde in de stand daarnaast wél deed) om een totaalbeeld te geven van Aalst als historische stad en folkloristische streek? Werkelijk het was zijn kost niet waard en nogal beschamend. Hoeveel dat alles gekost heeft, wie ter verantwoording moet geroepen worden voor het verkeerd opzet en de slechte uitwerking, hoeveel de personeelsleden gekost hebben die werden ingezet, wat men in de loop van het jaar gaat doen met het fonkelnieuwe T.V. toestel en de video-recorder (interessant om eens op te volgen): dat alles moet men gaan vragen aan het onwettelijk Stedelijk Feestcomité. Ge kunt veronderstellen dat wij daar vierkant voor bedanken. GHIS WILLEMS WEL BEDANKT... «Lang Leven» blijft nog altijd één van de grootste betrachtingen van de mens. Deze wensdroom gaat meer en meer in vervulling dank zij de medisch-technische vooruitgang. Toch komt prak tisch elke bejaarde op een bepaald ogenblik tot een zekere invaliditeit. De kans om ziek te worden groeit met de ieeftijd; onvermijdelijk vermindert ook het fysisch en psychisch vermo gen. Het is natuurlijk onze betrachting zolang mogelijk FIT en Gezond te blijven; wat daarvan in de realiteit terecht zal komen blijft voor ieder van ons een vraagteken. Het probleem van «afhankelijkheid van andermans hulp» moet uiteindelijk onder ogen worden gezien. De spontane, familiale opvang van ouders door hun kinderen wordt zeldzaam. Prakti sche problemen, karakteriële tegenstellingen, psychologische moeilijkheden schijnen vaak onoverkomelijk, soms ontbreekt wat goede wil... wie zal er over oordelen? Gelukkig zijn er eenheel pakket voorzieningen voor bejaarden, om te beginnen: thuisver pleging, familiale hulp, klusjesdienst, bezorgen van warme maaltijden. Voor aangepaste huisvesting worden behoorlijke inspanningen gedaan bejaardenwoningen of flats, rusthuizen met of zonder verpleegmogelijkheid, diensten voor chronische ziekten. Hierbij komt echter een financiële kant kijken; al deze diensten kosten eenheleboel geld aan staat en stad. Het is normaal dat hulpbehoevende bejaarden geholpen worden en dat de eigen financiële inbreng in verhouding staat tot het inkomen. Maar... is het zo vanzelfsprekend dat eventueel begoede kinde ren NIET MOETEN tussenkomen? Vaak hebben zij hun wel stand aan de ouders te danken. Is het aanvaardbaar dat de eigendommen van de bejaarden eerst netjes onder de erfgena men verdeeld worden? Daarno komt vader en/of moeder ten laste van de gemeenschap. Moeten de kinderen dan alleen maar krijgen en NIETS betalen? Wie dagelijks in de bejaardenzorg staat weet dat deze situaties vaak voorkomen De misbruiken zijn overvloedig. maar nie mand durft of wilt er iets tegen doen. Het profiteurschap tegenover de gemeenschap en het grenzeloos egoisme vieren hoogtij. Sociale diensten, O.C.M.W.'s staan voor een finantiële onmogelijke opgave. Doen we er iets aan of loten we toe dat de bejaarden door hun familie letterlijk vergeten en afgeschreven worden??? Voor wie nog twijfelt, dit klein citaat, uit Carmiggeld: «Moeder, je hebt altijd voor ons gezorgd. Wel bedankt, dat hoeft nou niet meer, je mag nou helemaal olleen voor jezelf zorgen.» Dr. Anny Dierick EEN MOTIE EN EEN ARTIKEL Het arrondissementeel CVP-partijbestuur Aalst heeft in een motie ex-premier Martens bedonkt en bewonderd, steunt neo- premier Eyskens in zijn poging tot redding van onze munt en tot oplossing van het werkloosheidsprobleem, steunt uiteraard ook de regering, bevestigt het vertrouwen in de CVP-voorzitter en hoopt dat de regeringspartners van de CVP, nl. de socialisten, op eenzelfde wijze 's londs belang boven elk portijbelang zullen stellen. In een bijdrage in «Voor Allen» van 24.4.81 stelt Herman Van Herzeele de vraag «welke belangen de grootste partij van Vloanderen (de CVP) dient», en antwoordt direkt «zeker niet die van de werkende mensen». En hij voegt er bij.«het is zeer duidelijk dat het patronaat de werkloosheid niet kan en wil oplossen maar met de medeplichtigheid van de CVP de arbeiders en bedienden stilaan wil terug drijven naar een toestand van armoede en rechteloosheid». Intussen zitten CVP en SP samen aon de regeringstafel lekker uit te kienen hoe ze, zonder ai te veel brokken in één keer te maken, de achterban een steeds verdere afroming van het inkomen en van de koopkrocht kunnen oansmeren. Daoraan werken zowel de SP-verkozenen als de ACW-verkozenen voorlopig nog vlijtig mee Ze laten zich, gewild öf niet, totaol in de hoek drukken door een gespierde rechterzijde die, brutaler dan dit ooit de laatste jaren het geval was, frontaal de aanval op de verworvenheden van de werkerswereld doorvoert. Ze krijgen daarbij steun uit onverwachte hoek zoals van gewezen Aolstenaar en hoofdre- dakteur van socialistisch «Links» Marcel Deneckere, die in de afbraak van de indekskoppeling aan de lonen een niet onbelang rijk helpend handje heeft gereikt. In deze harde konfrontatie tussen patronaat-regering en werkerswereld is er één zeer opvallend stilzwijgen, dat van de verkozenen uit ons arrondisse ment op de officiële parlementsbanken. Geen één van hen heeft ook maar met één woord op de officiële plaats waar ze hun kiezers vertegenwoordigen geprotesteerd tegen het door het patronaat gedikteerd krisisbeleid. De uitvlucht van «het minste kwaad» en «redden wat er te redden is» laten we voor wat ze reeds jaren waard is op de weg van de verder schrijdende afbraak van ons levenspeil. Voor de Aalsterse CVP- verkozenen stellen we «als ze 's lands belang vereenzelvigen met de staat van de bankrekeningen van spekulateurs, fraudeurs, groot-industrie, holdings, enz. dan kunnen we hun stilzwijgen begrijpen». Aan socialist Van Herzeele willen we kwijt dat «jjjn harde taal waarbij het hoog tijd is dat eenieder weet en beseft wie hun welzijn verdedigt en waar hun plaats is» geloofwaardiger zou overkomen als eenieder ook duidelijk zou kunnen merken aan welke kant de SP-top en dito-ministers nu onvoorwaardelijk staan. Wellicht is 1 mei DE dag om zich daar eens dieper over te bezinnen. Nogmaals. Jos De Geyter ADIEU LOUIS PAUL BOON; GIJ WORDT HIER MISKEND Op 10 mei 1979 stierf Louis Paul Boon. Het stoffelijk overschot werd op de binnenplaats van het stadhuis, met op de achter grond New Orleansmuziek, door heel wat prominente politiekers w.o. Ministers Marc Galle, Rika De Backer, Lydia De Pauw, de lokale Aalsterse gemeenteraadsleden en duizenden volkse lieden begroet. Televisie en radio waren ter plaatse. En uit Nederland waren heel wat prominente figuren overgekomen, want Boon werd en wordt daar nog zeer gewaardeerd. Zijn werken werden vertaald in Amerika, in Engeland, in de beide Duitslanden, in Frqnkrijk, in Denemarken, in Zweden, in Roemenië, in Joegosla vië en in Griekenland, ledereen was het erover eens dat Louis Paul Boon een groot schrijver was. En toch... dienden we op de jongste gemeenteraadszitting een nogal platvloerse boutade tegen het monument, dat zal opgericht worden ter ere van wijlen Louis Paul Bóon, aan te horen. Hoofdtenor was cvp-raadslid W. De Turck, die zich vooral kantte tegen de figuur van Jan De Lichte van het beeldhouwwerk van Roel D'haese. Het werk kost totaal 5 miljoen frank. Twee miljoen frank hiervan wordt gefinancierd door vrienden en kennissen van de schrijver. De overige drie miljoen hoopt men gesubsidieerd te krijgen van het Ministerie van Nederlandse Kuituur. De CVP noemt deze kost prijs overdreven. Meer nog CVP-raadslid De Turck verzette zich tegen de uitbeelding van defiguur van Jan De Lichte, die hij een monster, een duvelsjong voor zijn medemensen, iemand met een opmerkelijke ongehoorzaamheid, een symbool van laagheid en onmenselijkheid, een stelende en moordende Velzekenaar, op perhoofd van een gevreesde bende, noemde. Hij vroeg dan ook L.P. Boon te huldigen op een andere manier, een waardevoller persoon als symbool te nemen voor de hulde aan Boon. Ik zou beschaamd zijn indien men Boon zou vereenzelvigen met een moordenaar; besloot Willy De Turck. Nu als raadslid De Turck op deze kortzichtige manier uithaalt over het boek «Jan De Lichte» dan bewijst dit alleszins dat hij Boontje ofwel nog steeds miskent ofwel de schrijver én zijn boeken nooit heeft begrepen. Want als we de gedachtengang van raadslid De Turek volgen, wil Boon met het boek van Jan De Lichte het moorden, het vrouwen verkrachten, het brandstichten en andere duivelse praktijken alleen maar verheerlijken... Waarschijnlijk is Che Guevara ook een moordenaar in de ogen van De Turck. En is het gelijknamig boek van Burssens of het schilderij van Picasso «Guemica» ook een verheerlijking vanhet geweld? Wanneer De Turck het boek van «Jan De Lichte» nivelleert op het niveau van het stripverhaal zoals bv. «De Bende van Baekelandt», dan pleit dit geenszins voor zijn litteraire kennis, en met de culturele middens waar hij zich zo graag ophoudt. Of is deze miskenning gewild en bewust om L.P. Boon op een onbehouwen manier neer te halen, en na het geuzenboek hem met meerdere dergelijke aanvallen literair af te vallen? Dergelijke houding of reacties in de zin van PW'er Lorrie «een kappeleken op te richten ter nagedachtenis van de kapellekens- baan» is de geboortestad van «de rebel uit onze literatuur» of «de tedere anarchist», zoals men Boontje noemde onwaardig. En dan Louis, moet ik steeds aan volgende zin denken, toen gij in een interview met Jos De Man in de Hoagse Post, dd 13.11.76 verklaarde: «Ik ben geen Belgisch en geen Vloams outeur, ik ben een Nederlands auteur. Ze hebben mij in België steeds miskend. Enin Amsterdam hebben ze mijne naam gemaakt Want 't is toch waar hé, jong, als we de Hollanders niet hadden gehad die aan mij geduwd hebben...» E. MONSIEUR Schepen Sport, Jeugd, Vrije Tijd en Gezinszorg ALLES BLIJFT BIJ HET OUDE In de Paasvakantie lag het stadscentrum er ongewoon rustig bij. Het gewouwel over de nieuwe verkeersregeling op de wallenring is geluwd. Alles blijft bij het oude. De kaarten zijn geschud: het is min of meer duidelijk wie voor en tegen is, wie in laatste instantie het roer omgegooid heeft en wellicht gezwicht is voor één of andere dwarsligger, en wie het is niet te geloven het verkeer bekijkt door een ideologische bril. Een concensus zit er dus voorlopig niet in. Voor de voorstanders staat er uiteraard niets anders op dan te wachten... Wachten naar wat? ledereen is het er over eens dat de huidige verkeersregeling een lachertje is. Bovendien kan niemand betwis ten dat het oude detailwerk uiteindelijk de plaats heeft geruimd voor een globale studie. De huidige verkeerscommissie is de eerste die, onder impuls van de P V V., na twee jaar studie en vergaderen, een echt voorstel doet. Dat voorstel getuigt van visie, niet over dromerijen voor een verre toekomst, maar over alles wat pragmatisch gezien hier en nu nodig is om het verkeer vlot te krijgen, om de stad wat toegankelijker te maken en om het de duizenden klanten van het Aalsterse winkelcentrum niet kotsbeu te maken er hun weg te zoeken. Er is geen punt en geen knelpunt dat over het hoofd werd gezien Het pro en contra werd afgewogen tot en met, door deskundigen die verwachten dat de knelpunten zonder meer het al te snelle verkeer zullen afremmen en veiliger maken. Ik liet me trouwens vertellen dat er op drukke plaatsen minst ongevallen gebeuren, omdat de snelheid er wordt gedrukt en omdat de weggebruikers er uiteraard best uit hun doppen zien. Ongevallen gebeuren meestal door buitensporige snelheden, waartoe het eenrichtings verkeer de beste uitnodiging is Maar helaas, na 2 jaar gelegenheid tot praten en vragen om alternatieven, stellen de would-be-deskundigen de deskundig heid van de deskundigen in vraag. Zelfs de opvatting van de politie en de rijkswacht die dagelijks met de Aalsterse problemen geconfronteerd worden, wordt zonder meer weggewuifd. Men gaat blijkbaar liever scheep met theoretici die van Aalst geen bal afweten, en die niets anders kunnen realiseren dan een hartsgrondige frustatie van onze verkeerscommissie en de deskundigen, die zich uiteraard enorm voor schut gezet voelen. De P.V.V. heeft overtuigd en ondubbelzinning de hete kolen uit het vuur willen halen. Het initiatief is dus nu aan anderen, als ze er ooit in slagen te ontwaken uit zoete dromen en de paardebril af te leggen. Willy Van Renterghem Volksvertegenwoordiger Bij het derde lustrum van «Dendria Erembodegem» is deze bloeiende postzegelkring (de enige in de deelgemeenten van Groot-Aalst), voor de vierde keer sinds haar bestaan de eer te beurt gevallen een voorverkoop van postzegels te mogen organiseren. be ld Deze keer betreft het de voorverkoop van de Eu ropazegels met frankeer- waarden van 9 en 14 frank. De voorverkoop met de daarmee gepaard gaande postzegelten toonstelling zal plaats hebben in het Paro chiehuis, Tervurenlaan 4, Erembodegem-Centrum op zaterdag 2 en zondag 3 mei a.s. Openingsuren van 10 tot 17 uur. De vooropening is voor zien op vrijdag 1 mei om 19.30 u. in aanwezigheid van hogere ambtenaren van de regie der poste rijen, de plaatselijke poli tieke mandatarissen en andere vooraanstaande genodigden. De gelegenheidstoespra ken ter gelegenheid van deze plechtige voorope ning worden verzorgd door Dhr. E. Monsieur, schepen van sport, jeugd, vrije tijd en gezins zorg, Dhr. F. Herdewijn, inspekteur-r eneraal Re gie der Posterijen en Dhr. Jan Van Der Voorght, voorzitter Postzegelkring Dendria Erembodegem. Ter gelegenheid van het derde lustrum wordt door de inrichters een lukse- herinneringsblad uitgegeven met als the ma «Aalst-Europese Car- navalstad». Dit is een fijn uitgevoerde pentekening op folio-for maat van de hand van de voorzitter Jan Van der Borght, voorstellende het Aalsters belfort en omge ving met op de achter grond een Aalsterse Gil les. De oplage ervan is zeer beperkt en ieder ek- semplaar zal genummerd en genaamtekend wor den door de ontwerper. Een bijzonder dagteke ningstempel met een Eu ropamotief erin verwerkt is ontworpen door Piet De Schrijver. Aangezien er maar twee 't Land van Riem voert op «Hé, krijg ik mijl in echtgenote terug?» in de stadsschouwburg, Vrede IC plein, Aalst. Speeldata 2, 3 en 4 mei, telkens te 20 uui Op zaterdag 9 mei om 20 uur in zaal Patronaat Hofstade, koorkoncert Sint-Jan Berchmans en m.m.i Sint-Bengkok (Kwatrecht) o.l.v. Machteld De Zitter e iti het gemengd koor Sint-Jan-Berchmans o.l.v. J. Van d ne Vurst. Op vrijdag 1 mei: vereniging voor Aalsters Kultuui 5 schoon met bezoek aan de Aalsterse Sint-Martinus j kerk. Samenkomst aan de lijkdeur te 15 uur. Op zaterdag 2 mei start werking van de Sociaal|ep Kulturele vereniging «Priester Daens» v.z.w. Vana 19u30 rondgang door Daensistische Harmonie «To Heil des Volks» in Lede. Op zaterdag 2 mei opening van de tentoonstellin f met werken van John Paepe (kunstschilder), Lieve D'Haese (kunstschilder) en Magda De Mol (keramiek "- Verder is deze tentoonstelling in het Kultureel Cei Rh trum van Lede open op 3 mei van 10 tot 12 en van 14 tfhe 19 uur. Op zaterdag 2 mei optreden van de jonge Aalsters I V new wave-groep «Shit» in jeugdhuis Terlinden, Ra felgemstraat 8, Aalst) om 20 uur. In het museum Oud Hospitaal heeft een tentooi stelling plaats van schilders rond Valerius De Saedi e leer. Open (nog tot 13 mei) alle dagen van 14 tot 17 ui en zondag van 10u30 tot 12u30 en van 14 tot 18 uu 1. Vrijdag gesloten. Organisatie: Jonge Kamer Aalst. R Op maandag 4 mei verzorgt de Koninklijke Symfi nische Kring Aalst «Door Eendracht Groot» i~ feestzaal van het Stadhuis een lentekoncert u.,, werken van Von Suppé, Tsjaichovsky, Grieg, Roggei e.a. Aanvang 20 uur en toegang vrij. De dag te vore: P op zondag 3 mei in zaal De Kring, Dr. De Moorstraa Ie Opendeurkoncert-matinee- uitvoering. Aanvang uur. verkoopspunten voor het Vlaams landsgedeelte voorzien zijn (Erembode gem en Genk) verwach ten de inrichters een zeer ruime belangstelling. Dit is een buitengewone goede gelegenheid om, ook voor nietfilatelisten, eens nader kennis te ma ken met de jubilereide postzegelkring Den elf die beslist een erepl is inneemt tussen de staande Aalsterse posfu 2 gelverenigingen. Deze organisatie gaafenn samenwerking met Stedelijk Comité vrijetijdsbesteding, (po Ter gelegenheid van het eerste lustrumjaar organi- een betere waardering kennis te maken met eg seerde de K.W.B.-St.-Jozef Aalst in «'t Kapelleken», van humane waarden. En vruchten, als hobby d Meuleschettestraat te Aalst, een flink gestoffeerde uit wederzijdse erken- als vrijetijdsbested s tentoonstelling onder het motto «Hobby en Vrije- ning en begrip groeit dan zonder overdadige tijd». liefde en dankbaarheid, tieke pretentie, van lik at elc del pleiade liefhebbers zich elk in hun disci| weten uit te leven. Schilderen op flui door Chris Van Den S gel, tekeningen, akwi len en schilderijen Ann Van Huyneghem to's van Robert Ve n v eken, en Luc Wautjjge postzegels van Moons, beeldhouwvjrae van Luc Peirlinck, gtfgdc lins van Fabienne den Eede, gouaches E. De Buck, schildei'tv van Luc Van den Befieu Antoine Baetens en A f- De Coninck en pent ssc ningen, akwarellen, loodtekeningen en k»sl miek van Arthur Cl sens die blijkbaar pijlen op zijn boog hejoi Op het podium een verzameling als tastfcke bewijzen van de vele n d ïkt at ei Het bestuur van de K.W.B. met voorzitter P. Van Steertegem en de proost E.H. Boeykens. (KDC) Na een kort wel- men uit onze historie of Een kultuurgoed dat we viteiten van de plaati )eg komstwoord van voorzit- over de elkaar opvolgen- te dragen hebben en te KWB-afdeling. ter Paul Van Steerteghem de kunststromingen bewaren tegen vervlak- Ook voor de «inwend en een optreden van de waarbij Vlaanderen flink king tegen verstoffelij- m®ns werd gezorgd! toneelgroep «Arbeid en aan zijn trekken kwam. king, tegen verslaving, lekkere pannekoekenl Kunst» met gedichten Spreker wilde het echter tegen verdierlijking. presenteerd in een C door Paul Seghers be- hier hebben over de Kulturele waarden die we Paul Stockman klemtoonde proost-me- Vlaamse mensen, van aan de volgende genera- groen en bloemen I depastoor Boeykens de gisteren, van vandaag, ties moeten doorgeven. sierde zaal. sociale dimensie en het van morgen, gelovend in In deze optiek bekeken Een geslaagde akti| kultureel facet van de hun grootheid zonder dat bood de tentoonstelling te meer. K.W.B. Nadruk hierbij kleinheid hem ontgaat. dan ook de gelegenheid werd gelegd op het in Sluit politiek quasi altijd koeien van letters gepre- begrensdheid in zich, kul- senteerde «Ik leef niet tuur is universeel. Via alleen». kuituur beleven wordt Orgelist Van Mossevelde gestreefd naar fijnere le- zorgde voor gesmaakt vensvormen, naar kul- entertainment doch voor tuur beleven op een de gelegenheidsrede steeds hoger vlak door werd beroep gedaan op de gemeenschap. Willy De Turck, de man Een kulturele uiting als die trouwens vijf jaar te- deze tentoonstelling is rug in analoge omstan- voor spreker de gelegen- digheden aan bod kwam. heid tot een dankbare De Turck kon het gehad wisselwerking, een die hebben over gloriena- per schouwen in elkaar, Dido Zaterdag 2 mei, om 20u: film «Maxi Roof in M Cooper» (the ItalTan Job) Zaterdag 9 mei: TD van de Chiromeisjes Ypsilon Zondag 3 mei: filmvoorstelling «Leven en la sterven» om 20 u. Jeugdhuis Kreja Zaterdag 2 mei: Vienna Fuif, 20 u., 20 fr. T.g.v. de officiële start van de Sociaal Kulturele Vere niging «Priester Daens» wordt op zaterdag 2 mei 1981 een feestelijke avond georganiseerd. Het programma: Vanaf 18.30 uur: rondgang in de dorpskom door de Daensistische fanfare «Tot Heil des Volks». Om 19 uur in het Kultureel Centrum, Markt, Lede: Verwelkoming van de aanwezigen door de heer Albert Van Hove, voorzitter van de nieuwe vereniging. Voorstelling van de nieuwe vereniging door de heer Roger Quintijn, voorzitter van de Sociaal-Kulture- le Raad van Lede Gelegenheidstoespraak door Luk Delafortrie, voor zitter van het Priester Daens Fonds. -f Opening van de kunsttentoonstelling door Scl pen Jules Henderickx van Lede. Tentoonstelling: John Paepe, kunstschilder Lieven D'Haese, kunstschilder Magda de Mol, keramieken Boekenstand over het Daensisme door senator Gl main de Rouck Receptie De tentoonstelling blijft open: zondag 3 mei 1981 vl 10 uur tot 12 uur en van 14 uur tot 19 uur.

De Voorpost | 1981 | | pagina 2