udt Haleydt, e man van Irie miljoen Etienne Van der Helst in Bordeaux-Parijs Jean-Marte Pfaff: mondje dicht pn Bedaktie: Oude Vest 34, 9330 Demleraionile. Tel 05%21.4a60 - Maurice Van der Cruyssen: ontslag bij KAV Dendermonde More Van der leugh! naar Wieze? Kiest KAV Dendermonde tussen Bertels en Bracke? De Voorpost VRIJDAG 8 ME11881 SPORT Mare De Smet ondertekende een tweejarig kontrakt als trainer van volleybalklub Adec Baasrode, (ef) dacht dat Rudi Ha- zondag op Daknam faregemse kleuren verdedigen, kwam gen uit. Rudi was aanwezig, maar s van trainer Croon lit het burgerpak, ns insiders wil de lander hiermee, al- 5 van de Gaverbeek trekken, een oude ng vereffenen. Hij t de man uit Gijze- .amen met Luc Mil- ps achter de scher- e hebben gewerkt trdoor zijn vertrek ben bespoedigd, zelf wijst deze be- iging van de hand veert zelfs dat het ij met hun twee die de hand zo logelijk boven zijn hebben gehouden, konden zij niet al- (koord gaan met etbalideeën. vaarheid zal moge- el ergens in het liggen, maar feit Haleydt en Croon rie weken met el- ommuniceren als mmen, maar dan gebaren, en ander heeft er De geleid dat Ha- na acht seizoenen em wil verlaten en mten volgend jaar wil opslaan. Eer- jeruchten als zou ent volledig rond Van volgend seizoen af traint Mare De Smet de volleyballers van Adec Baasrode. Een stunt eigenlijk vanwege voorzitter Albert De Clerck en zijn medewer kers. Mare De Smet had eer der principieel zijn ja woord gegeven aan Ter- nat dat naar de hoogste afdeling promoveert. Toen puntje bij paaltje kwam, werd door de Brabanders geëist dat de nieuwe oefenmeester zich drie tot vier keer per week ter beschik king van de ploeg zou stellen, doch dat was voor deze licentiaat li chamelijke opvoeding gewoon een onmogelijke opdracht. Meteen moest. De Smet, een kompeten- te oefenmeester, uitkij ken naar een andere werkgever. Dat het uit eindelijk Baasrode werd, zal de insiders niet verwonderen. Adec is immers geen meelo- pertje en wil steeds hogerop. ^et kontrakt. ging in op 1 mei van dit jaar en loopt over de duur van twee seizoenen. Dat Mare De Smet ook resultaten kan halen, bewees hij met de dames van Lebbeke die hij naar de titel loodste. Rudi Haleydt: «Met Hans Croon is geen land te bezeilen» zijn, zijn uit de lucht ge grepen, aldus Rudi. De vraagprijs zou voor hem rond de drie miljoen schommelen. In verband met Croon wou de sym- patieke pocketvoetballer nog het volgende kwijt: «Eigenlijk steekt achter Jantje Peeters, vorig jaar heel die affaire nog een Hervé Delesie en nu Rudi troost. Het is namelijk zo Haleydt. Van hem dus dat hij steeds met de be- nog een onverwachte at- tere voetballers van zijn tentie...». ploeg ruzie heeft. Bij An- B rnncMAwc derlecht was dat Rensan- C0REMANS brink, eerder was dat Etienne Van der Helst neemt deel aan Bor deaux-Parijs. Niet onmid dellijk met de bedoeling alles overhoop te fietsen en te winnen. Veeleer omdat Herman Van Springel best een hulpje kan gebruiken in zijn po ging de maraton van de weg voor de zoveelste keer op zijn palmares te schrijven. Van der Helst traint achter «stielman» Frans Cools. Etienne is geen debutant achter de der- ny: als amateur won hij eens «bijna» een nationa le titel. Óp de wielerbaan van Antwerpen nota be ne. Doch omdat de zege toen naar een «lokale crack» (die intussen reeds met de wielrennerij kapte) moest gaan, ging het niet door. Van der Helst kan expe rimenteren met het oog op de toekomst. Van Springel zal niet eeuwig blijven meegaan en de Safirbazen hebben geen ongelijk wanneer ze nu reeds een mogelijke op volger testen. te Wilde heeft de omloop van de Vlaamse ten te Kampenhout-Reist niet gewonnen. Hij ^als één van de allerlaatsten van het koppe- "et Waaltje Francis Balhan, een jongen die iog nooit hoge ogen gooide, won. Balhan met de goeie ontsnapping, speelde ver- ttje en werd pas op een paar honderd meter streep wakker. Dat de laureaat nogal wat ie vloeken naar het hoofd werd geslingerd iprestaie(?) lag voor de hand. stond lieve peloton al te omvang- te bleiren over rijk: 129 deelnemers is oma bij wie hij njet niks. Vandaar dat over zijn slape- hij reeds in de allereer- hten aan de ste kilometer de kat de van het mensje, hel aanbond. Hij werd Het pleit voor gegrepen, maar waagde dat hij een lij- het opnieuw. Nadien dje bijstaat. Dat kreeg De Wilde enkele nwel zijn hou- anderen mee. De vlucht dens de wed- van het groepje duurde et verontschul- 140 kilometer en de dur- j speelde listig vers bleven tot onder het eetdiefje. spandoek overeind. Al- We voorspel- leen Vanderaerden en De Wilde een Hagedoorn kwamen carrière dan terug, aar van de Gewesten», de amateur uit Erik wist dat hij geen een smaakma- enkele kans maakte te- een spektakel- gen de échte sprinters, tevens een ren- als geen leeft Vandaar dat hij in de 1 «stiel». De Wil- finale verscheidene ke- alles, maar dan ren demarreerde. Hij >8 om er te ko- kreeg echter geen duim- lleen een beetje breed ruimte. Steeds italent ontbreekt kwamen de anderen te- rijke bagage, rug: ..Ik heb gegokt en verloren», zegde- Erik achteraf zonder enige zweem van ontgooche- sllijk aan de ling, «Waarom zou ik braafjes blijven zitten en Wilde vond het spurten voor een zeven de of achtste plaats? Koersen is vechten. Soms ook eens alles of niets wagen». De Wilde was twaalfde, doch wat hij in de Om loop van de Vlaamse Ge westen toonde, was kampioenen werk Erik is nog jong. Er kan hem nog een en ander overkomen. Geen mens ter wereld mag beweren dat hij nooit, groeit uit hem eens of later een prof die het zal «kun nen». Niet onmideellijk als kopman, doch als la- beurpaard in dienst van topvedetten. Erik De Wilde: Jammermaar ik ben geen spurter» De maandenlange schorsing die Jean-Ma- rie Pfaff aan de affaire Thirion overhield, heeft voor de doelman van SK Beveren nog. meer nare gevolgen: hij is nu ook zwijgplicht opgelegd doorzijn «bazen». Het kontrakt met Jean-Marie werd ver lengd, doch hij heeft zich tevens akkoord moeten verklaren om gedurende vier volle maanden de mond dicht te houden. Geen inter views meer, luidt het ge bod. Als dan toch kran tejongens of mensen van radio of teevee met Pfaff willen komen praten, dienen ze eerst naar Dirk Maes, de public-re lations van de klub. Dirk Maes zal beslissen of Jean-Marie al dan niet het spreekverbod naast zich kan leggen. Volgens Dirk Maes is deze maatregel niet ge nomen om Pfaff te pes ten en evenmin om ande ren de duivel aan te doen. Integendeel: «We menen er goed aan te doen onze keeper te be schermen tegen wat we 'de buitenwereld' kun nen noemen. Na James Bett, die in tussen al een poosje weer aan de overkant van het kanaal voetbalt, zou Jim Tolmie de vol gende Schot kunnen zijn die de tricolore kleu ren verdedigt. Manager De Rijcker: «Tolmie interesseert ons. Bovendien is hij slechts twintig. Hij is een man die over een paar seizoenen ouder wordende klas bakken kan opvolgen». Maurice Van der Cruyssen, vooralsnog manager bij KAV Den dermonde, heeft, even als Erik De Wolf, finan cieel beheerder, woens dagavond ontslag geno men uit de beheerraad van de klub. De motie ven? Maurice Van der Cruyssen: «Eerst en vooral wil ik meer tijd besteden aan mijn fami lie en mijn beroepsleven slorpt mij steeds meer op. Voorts heb ik een andere visie op het spor tief beleid van KAVD. Vooral de trainerskwes tie moet dringend opge lost.» Mare Van der Jeught is jarenlang de sterspeler van SK Lebbeke geweest. Mettertijd verhuisde hij naar Sportkring Geraardsbergen dat hoe dan ook volgend seizoen naar Eerste Provinciale degradeert. Van der Jeught houdt het in de Oudenbergstad voor bekeken en zou liever wat dichter bij de deur voetbal len. Er bestaat een redelijke kans dat Mare (nu 32) als speler-trainer naar Wieze gaat. De tegenstanders zijn gewaarschuwd: hardknaller Van der Jeught heeft nog niets van zijn schutterskwaliteiten inge boet en het zal niet makkelijk worden hem uit de hitparade van de-goal getters te houden. Er wordt gefluisterd dat KAV Dendermonde het kontrakt met trainer Armand De Rouck niet zou vernieuwen. Officieel wordt een en ander slechts medio deze maand. Waar rook is, is meestal ook vuur Naar verluidt kunnen de KA VD-dirigenten zich buigen over de geloofsbrieven van verscheidene kandidaten. Het zou wel eens kunnen gaan tussen Eddy Bertels, de man die destijds de paarsbiauwen naar omhoog tilde, en de kompeten te Aalstenaar Pol Bracke, die evenmin aan zijn proefstuk is.

De Voorpost | 1981 | | pagina 21