Er zat meer in Billijk Zes rozen als afscheid Eendracht Aalst moet Seraing kloppen 331 Eendracht Aalst-Seraing: onmiddellijk een topper Nare Van Geersom blundert Georges Heylens: «Het middenveld versterken» Voorzitter Daeleman grondwerker Jan Ceuleers naar Sint-Nlklaas Eendracht huldigt verdienstelijkste spelers Trekking tombola verdaagd 18 - 8.5.1981 - De Voorpost Boom 2 - E. Aalst 1 Boom - E. Aalst sloot de laatste wedstrijd in de «officiële» kompetitie af met een eerder onverwach te nederlaag op Boom. In feite zat er meer in voor de Ajuinen die beslist de helft van de inzet verdienden omwille van het homogener vertoon en de veld- meerderheid. Achteraan speelde doelman Van Geersom niet zo zeker. De «Marinier» was beslist niet in een allerbeste dag. Op het middenveld ontbrak Jean Arnolis sinds vrijdagavond gehos- pitalizeerd na felle pijnen in de nierstreek maar die werd voortreffelijk vervangen door Rudy Ver meulen. Boom ging zijn volle kansen in de aanval via drie spitsen, maar nadat Aalst dat eerste thuis- geweld had opgevangen, ging het plots dreigen langs Stallaert die dicht bij de openingstreffer geraakte. Een beetje tegen de gang van zaken in kwamen de Steenbakkers op winst. Rond de twintigste mi nuut schoof Windelen langs de zijlijn weg als een volleerde moderne «aanvallende verdedi ger» en speelde perfekt Redel aan. Deze laatste ontdeed zich vrij gemak kelijk van twee Aalster- se belagers, schoof de bal op halve hoogte naar Van den Bossche en die knalde raak (1-0). Aalst liet zich niet uit zijn lood giaan en ging de aan- valsregisters nog ster ker opentrekken, zodat Boom verplicht was het middenveld te verster ken. Aalst kende in die periode wat tegenslag toen Van Roy, na een gemeten voorzet van Dierickx, tegen de paal knalde. Even later moest doelman Kerremans als de bliksem uit zijn kooi en in de voeten van Sal vador om de Zuid-Ame rikaan van de gelijkma ker af te houden. Vijf minuten na rust leek het of Aalst kon voor de rest van de wedstrijd de boe ken dichtklappen. Dege- laen (na de herneming ingekomen voor Rom- baut) plaatste de bal op Van Doninck. Die kreeg in feite de bal niet onder kontrole, maar het leder viel plots voor de voeten van Duchesne die maar in te trappen had. Bij deze faze waren enkele Aais terse verdedigers, doelman Van Geersom incluis, niet snel genoeg bij de zaak. Goed 2-0 voor Boom, maar Aalst ging de strijdbijl niet be graven. Eendracht kon zich optrekken aan een kadootje van Windelen twee minuten na die tweede thuistreffer, toen deze te hard terugspeel de op zijn doelman. Ker remans kon de bal niet onder kontrole houden en Ferrera was er als de kippen bij om die flater te verzilveren. Twintig minuten lane- edne- toen Eendracht stormlopen. Boom wérd letterlijk met de rug tegen de muur geplaatst en er In de eindronde moeten we toch "uit een ander i/aatje tappen!» Vorst-Eendracht Zele 1-1 Tegen het reeds tot degradatie veri Vorst is Eendracht Zele er niet in gesl eerste uitzege te boeken. Na een vrij onfi wedstrijd lukte het in Vorst een verdiend waardoor Zele uiteindelijk na een allesbehaL sesrijk seizoen niet bij toeval als dertiende van zijn reeks. De vreugde om de definil ding mag thans niet verstarren in een hi blindheid voor de bestaande tekortkoming! de komende transferperiode zich van belang aankondigt. Het komen en gaai Eendrachthuishouden zal nauwlettend worden met het oog op het nieuwe seizoei voor de schare trouw gebleven supportei Di hogere verwachtingen koesteren. 'Is ining iti,lle hak ie L uitzeg was het grote talent van Kerremans nodig om doelschoten van Corne- lis, Ferrera en Salvador onschadelijk te maken. Naarmate de tweede helft vorderde kwam Boom in het middenveld terug weer een woordje meepraten en was een klaarziende Limpens no dig om na aandringen van Redel de bal op de doellijn weg te kanjeren. Twee minuten van het eindsignaal kon Van Roy nog eens aanleg gen, maar Kerremans bewees ook op deze faze dat hij de beste doelman uit tweede nationale is. Dankzij hem bleef de ge vleide thuiszege op het scorebord. Boom had er niettemin hard voor ge werkt wat niet kan ge zegd worden van «alle» Aalsterse spelers, waar van sommigen blijkbaar hun krachten aan het doseren zijn voor die zware eindronde. Ref Van Volcem leidde voor 2.500 toeschou wers. Boom: Kerremans, Win delen, Clement, Verbo- ven, Van Hoorebeeck, Maris (84e min. Brits), Duchesne, Van den Bos sche, Van Doninck, Re del en Rombaut (46e min. Degelaen). E. Aalst: Van Geersom, Stallaert, Desanghere, Van Kemseke, Cornelis, Sergeant, Dierickx, Ver meulen (80e min. Im- bert), Ferrera (80e min Limpens), Salvador en Van Roy. Doelpunten: 21e min. Van den Bossche (1-0) 50e min. Duchesne (2-0) 52e min. Ferrera (2-1) Gele kaart: Maris A. BLOCK Eendracht Aalst mag zondagnamiddag in het kader van de eindronde in tweede nationa le al onmiddellijk in de clinch met Seraing, een van de grote kanshebbers om Tongeren te vergezellen naar Eerste Nationale. Op papier is Seraing sterker dan Eendracht omdat het team van minister Mathot volgens o.i. meer talent aan boord heeft en over twee spitsen beschikt die een klasse hoger ook wel brokken kunnen maken. Eendracht, dat tijdens de officiële kompetitie tweemaal verloor van Obli- tas en Co kan van zijn kant beroep doen op zijn harde weerstand waarmee het dit seizoen op een eervolle derde plaats eindigde op de ran gtabel. Langs de andere kant moet in deze eindronde nog bewezen worden welke ploegen nog over voldoende reserves beschikken op het fysische vlak en of die teams voldoende moreel gesterkt aan die nakompetitie zullen aantreden. Bij Eendracht wordt het ook uitkij ken op welke manier Jean Arnolis op het middenveld kan vervangen worden. Jean is juist dé man die in zulke wedstrijden zijn jarenlange routine in de weegschaal kan wer pen. Hij zal er niet bij zijn ingevolge verwikke lingen in de nierstreek. Heylens zal dus wat moeten uitdokteren om rondom de middencir kel de Waal se aanvallers zoveel mogelijk te neutralizeren en bovendien een kracht de op dracht geven om Salvador en Van Roy met juiste passen te bedienen. In ieder geval aan belangstelling zal het niet ontbreken, dat ge ven we u op een blaadje. De match start te 16 uur, ook al niet om te vergeten. A.BL. Eendracht verloor op Boom zeker onver diend. De poulaina van Georges Heylens wa ren gedurende ruim een uur baas over de situatie zonder konkreet te zijn bij de afwer king. Als overmaat van ramp werd Eendracht in het volle offensief gecounterd. Doelman Mark Van Geersom bleef onder de maat. Zijn tussenkomsten waren onzeker en als een doel man zich verkijkt zijn de gevolgen zwaar. Maar ja, ook een goalie kan al eens een slechte dag hebben en het is tenslotte beter dat dit op Boom gebeurde dan in de wedstrijden van de eindronde. Hoe dan ook, op het fysische vlak liet Een dracht een biezonder sterke indruk na en beschikt nog duidelijk over genoeg brandstof om die tweede kompetitie met sukses aan te pakken. Eendracht zal het echter moeten flik ken zonder spelmaker Jean Arnolis. Die werd vrijdagavond in zeven haasten naar de kliniek te Aalst overgebracht met zware nierpijnen. Achteraf bleek het dat in een van de nieren een steen is gelokaliseerd. Oefenmeester Heylens bracht zondagavond na de wedstrijd op Boom nog een bezoek aan de ongelukkige Jean, die het debuut van de eindronde zal missen. In ieder geval op 'Boom werd het foerierwerk opgeknapt door Rudy Vermeulen. Dit jong talent trok gedurende een uur flink zijn streng maar miste naarmate de tijd vorderde toch wel duidelijk het volle kompetitieritme. Dat is normaal als men praktisch een gans seizoen als substituut moet fungeren. Onder tussen is men in het P. Cornelisstadion begon nen met de verbetering van de akkomodatie. Onder de nieuwe staantribune worden kleed kamers en sanitair gebouwd, deels door het stadspersoneel deels door personeel van de herscholing-RVA. Ondertussen werd ook het kontrakt van Jef Cornelis hernieuwd nadat de optie was gehcht en werd de Uefa-junior Pat- riek Van De Meersche uit Asse-ter-Heide aan geworven. Alvorens de rest van het spelerspotentieel «an de onderhandelingstafel wordt uitgeno digd, wil voorzitter Daeleman het verloop van die eindronde afwachten. Inderdaad, in de meest optimale omstandigheden komen klub en spelers in een ander perspektief tegenover mekaar te staan. In ieder geval: tot nu toe presenteerde Eendracht een schitterend sei zoen aan zijn grote aanhang, klasseerde zich derde (ook al onverwacht) en kan moreel sterk gewapend de eindronde binnenstappen, ook al zal de vervanging op het middenveld van Jean Arnolis wel enige problemen met zich mee brengen. Georges Heylens zweert bij hoog en laag dat Eendracht Aalst in de eindronde geen meelo per zal worden. «We gaan met man en macht werken om een mogelijke promotie naar eer ste nationale te bewerkstelligen». Op onze vraag hoe hij de afwezigheid van veldheer Arnolis gaat opvangen, verklaarde de Aals terse trainer o.m.: «Kijk eens de plotse ziekte van Jean stelt natuurlijk problemen. Maar als men voor een ongeluk komt te staan moet men een vuist kunnen maken. Ik meen dat, wat de uitwedstrijden betreft, ik het zal houden bij twee spitsen en vier middenvelders. In de pas afgelopen «officiële» kompetitie kwam meer dan eens aan het licht dat Een dracht het «spel maakte» maar door counters werd afgestraft. Derhalve is het aangewezen een middenvelder meer in het spel te betrek ken. Ik meen dat én Van Roy én Salvador genoeg ondervinding en slagvaardigheid be zitten om vooraan wat te bekokstoven. In ieder geval zullen we er tot de laatste snik voor knokken, ook al wordt links en rechts gefluis terd dat Eendracht geen trek heeft om volgend jaar in eerste nationale aan te treden. De kansen doen zich voor en derhalve moeten die gegrepen worden. Mentaal is de ploeg klaar om die verlenging van de kompetitie aan te pakken en ook op het fysisch plan zijn de reserves nog niet helemaal opgebruikt» aldus Georges Heylens. In ieder geval met Aalst, Seraing, K.V. Mechelen en Hasselt treden sterke ploegen aan om uit te maken wie vol gend seizoen Tongeren vergezelt naar de hoogste ligareeks. Er staan het Aalsterse voet balpubliek nog spannende weken te wachten. De Zeienaars, bewust van de waarde van hun opponent trokken reso luut de aanvallende kaart via Van Wambeke, die een hoekschop van John Christiaens in de beginfaze rakelings overkopte. Met een sterk gegroepeerde verdedi ging diende de thuis ploeg af te rekenen met de infiltraties van Etien- ne Kesteleyn. De «verge ten» spits zou van deze laatste kans gretig ge bruik maken om met en kele beheerste voetbal staaltjes aan te tonen dat hij dit seizoen ten on rechte buiten de fanion- ploeg viel. Bij één van zijn pogingen greep de Brusselse verdediging naar de noodrem en was er een attente doelman Van Hamme nodig om de keurig getrapte vrij schop van Peter Van Wambeke over de deklat te duwen. De toegeken de hoekschop belandde natuurlijk op het hoofd van specialist Mare Cooreman maar strand de voor de doellijn op de thuisverdediging Vorst brak sporadisch uit en kende meer geluk toen Stroobants een verre in- worp voorbij een verras te Eendrachtdefensie dropte, zodat Cornille van dichtbij de bal voor bij Van Puyvelde joeg (1- 0). Langs Cooreman gin gen de bezoekers op zoek naar de gelijkma ker maar doelman Van Hamme knapte het werk met brio op. Nadat Van Puyvelde een gevaarlij ke aktie van Crahay in hoekschop werkte kreeg Van Wambeke de kans tot scoren. Na een raid van kapitein kreeg Peter de fc speeld, zijn sch evenwel hoog i rust deed Stro* misser van Van| ke over en kreg zoekers uiteindej naar werken, dat een aanval I Wambeke en door toedoen stuk sloeg, was I Maes Van vlug af wanneerl onoordeelkundig speelde naar man (1-1). Zele 1 felijk pogen om zoen te besruiten eerste uitzege J Vorst na een k van Verleysen OQ ve tienen verder pj kans. leende rolde de voor Kesteleyi knap samenspl Maes liep spaak in de Bn weergordel en j uiteindelijk Va de die op een in de fout ging rekenen op eenl me Steeman omC te brengen. Korlj fluiten schiep F zich nog twee j kansen. Na kombinatie Wambeke en ging een voléf Kesteleyn nipt j zij8taak buiten. J afgevende rukte dan maai kerflank van Vd en bediende metj-™ te rw aart se vod M vrijstaande Van' ke maar Van J stopte het schol Ij Zeienaar en mrj laatste aktie dracht. iv>-- Bij Eendracht Aalst In het stadion van Een- himself voerde de voor- schot in de zaak wat het ving bekendgemaakt dracht Aalst werd een bereidende grondwer- aanpassen van de akom- van de Uefa-junior Pat- aanvang gemaakt met ken uit en onmiddellijk modatie betreft. Onder- rick Van de Meersche de bouw van kleedka- daarna ging het perso- tussen vernamen we te- uit Asse-ter-Heide, mere en sanitair onder neel van de stad en de vens dat de optie van Jef (abl) overdekte staantribune. R.V.A. aan de slag. Er Cornelis werd gelicht en Voorzitter Daeleman komt dus wel degelijk werd tevens de aan wer- RRC Gent-VW Hamme 3-6 De kompetitie is weliswaar ten einde maar de aktiviteit op en rondom het voetbalveld van VW Hamme blijft voorlopig nog wel doorgaan. Dins dagavond was Eendracht Aalst te gast in Hamme. Nu zondag wordt er een benefietwedstrijd gespeeld tegen 8K Oudegem. Deze match is ten voordele van Oudegemspeler en gewezen lid van VW Hamme, Pierre Van Den Broeok, die enkele maanden gele den een zware verwonding opliep. De wedstrijd die op het terrein van 8K Oudegem wordt gespeeld, start om 16 uur. Marginaaltjes Trainer Jan Ceuleers is de nieuwe v 'ej ner van SK Sint-Niklaas. Volgend seiz 'a^h hij met Staf Van den Bergh instaan vt r sportieve beleid van de nieuwe derde J en toekomstig tegenstander van Eendr Samen met de preminiemen die dt: pioenstitel behaalden in hun reeks ontjj de verdienstelijkste Eendr ach tspelers e j inneringsschotel: Peter Claus (prov. ren), Patrick Maes (prov. knapen), Dij Puyenbroeck (gew. knapen), Fihp Va (prov. miniemen), Gert Van Malderei miniemen) en Filip Vermeir (preminien Het bestuur van Eendracht deelt medi trekking van de tombola voorzien op I is verdaagd naar dinsdag 9 juni om 2v ei het klubhuis. jkt, ijk t ve. 8'en. porti g Let kan was ren raais Joost Eindronde begint op zondag 10 mei De lottrekking voor de eindronde in Tweede Na tionale is achter de rug. Eendracht Aalst staat reeds onmiddellijk voor de «match van de waar heid». Op zondag 10 mei komt het aartsgevaarlijke Seraing op bezoek. De wedstrijd begint om 16 uur. Op donderdag 14 mei reizen de ajuinen naar Hasselt voor een avond match waarvoor de kick- off om 18 uur wordt ge blazen. Op zondag 17 mei volgt dan de trip naar Se raing, en de thuismatch tegen Hasselt staat voor zondag 24 mei om 16 uur geprogrammeerd. De eindronde wordt voor de leerlingen van trainer Heylens besloten met de verplaatsing naar KV Me chelen op donderdag 28 mei. Knalt Salva «zijn» Eendracht naar Eerste Nationale(lp) VW Hamme heeft de kompetitie alvast in schoonheid afgesloten. Nadat het een week voordien aan huis zeven doelpunten scoorde te- Moes kroen, tekenden de Durmezonen op Racing Gent niet minder dan zes doelpunten aan. Dat was zelfs niet eens over dreven. Dat is althans de mening van trainer Wil ly Meersman. «Het was net of we stonden met enkele spe lers meer op het veld. De lokalen lieten bepaald zwakke indruk. Mits wat geluk en meer beheersing hadden we minstens nog zoveel doelpunten kunnen sco ren. Rudy Maes bijvoor beeld kreeg kansen bij de vleet. Toen de rust inging stonden we reeds met 3-r -> voorsprong. Een eerste doelpunt kwam tot stand na een overtreding op Luc Schuddinck wat met een strafschop werd ge sanctioneerd. Die taak nam Rudy Maes op zich. Nadien scoorde Paul Vermeir weer een van die klassieke doelpun ten. Met een schot om een stier te splitsen haal de hij van buiten het strafschopgebied uit. Hiertegen had geen en kele doelman verhaal. Het derde doelpunt dat net voor de rust tot stand kwam was er weer een van Rudy Maes. Het dient gezegd dat Rudy Maes met het oog op het eventueel nog in aan merking komen als win naar van de zilveren voetbal geregeld door zijn kollega's werd aan gespeeld en kansen kreeg aangeboden. Zon der zijn verdiensten te minimaliseren mag ik wel zeggen dat hij mis schien wel tien open kansen onbenut heeft gelaten. Na de hervatting zijn we enige tijd de koncen- tratie verloren wat aan de plaatselijken de gele genheid gaf om enkele doelpunten te forceren. Maar Paul Vermeir in een reuzekonditie en nadien Dirk Van Buyten en Edd Q sche, heten dl geenszins onl ons een afgetef ge te bezorgen^ toe dat de zwak was. trouwens een veel te statiscl 3 Mr. H?. en rijp is voor tie. Toch maai weerom een ft dat aantrekki voor de kijker bij weer het be geleverd dat dan een fi| de vierde kli Willy Meersi We vermeldeJ Omer Van Pra de opwarming geraakte. Hij worden vervi invaller Ben geman. vai m Vk wee to «pre. 'Of c ikon of wert om Let Tooi it Dit Lgt tegt vaar. niet kenii het reiki d om i en dai geva en d. •kini Nog- nner. Zo

De Voorpost | 1981 | | pagina 22