Voetbal uitslagen Provinciaal voetbal Georges Nertens blijft verder Sparta Buggenhout trainen Nutteloze overwinning Testmatch Schoorvoetend naar het einde Sparta Appels bindt niet in Benefiet Pierre Van den Broc V oetbalkalender y «»»S i«mum Mtiu: Zoals reeds gemeld blijft Georges Mertens ook vol gend seizoen trainer bij Sparta Buggenhout. Mer tens, die eerder reeds bij SK Lebbeke, Rode en KAV Den- dermonde flink werk lever de, geniet voort het ver trouwen van de klublei- ders. Met Mertens kan men aan een ploeg bouwen, is blijkbaar de redenering in Buggenhout. Toch is men de overtuiging toegedaan dat men enige versterking zal moeten aantrekken wil men volgend seizoen een beter figuur slaan. In prin cipe keren er enkele spelers die voor een seizoen waren uitgeleend, terug naar Buggenhout. Dat gaat om Gaston Cauwenbergh, die een seizoen aan Bonheiden was afgestaan. Ronny San ders die een jaar lang de kleuren van Sparta Appels verdedigde, keert in princi pe terug naar Buggenhout Dat zou ook het geval zijn met Eric De Wandel die een jaar zijn tenten had opge slagen in het naburige Mal- deren. Of Jackie Schelfout lid zal blijven van Sparta is vooralsnog een open vraag. De Buggenhoutse klublei- ding zal hiervoor kontakt opnemen met KAV Dender- monde tot wie deze speler behoort. Men steekt het in ieder geval niet onder stoe len of banken dat men ver der een beroep wenst te doen op deze voetballer die een enorme versterking be tekende voor de Buggen houtse tweede provincialer. Een zekerheid is alvast het feit dat er versterking zal worden aangetrokken na rato van de financiële mo gelijkheden. Buggenhout wil zich geenszins op glad ijs wagen door zich in een financieel avontuur te storten. De laatste seizoenwed strijd sloot het af met een overwinning. Na een voor zet van Verstappen opende Schaack na negen minuten de stand. Dirk Vervecken stelde enkele minuten later gelijk, maar nog voor het halfuur kwam Buggenhout opnieuw op voorsprong na- dat Verstappen een inzen den van Jackie Schelfout tot een doelpunt wist om te buigen. Nadat Van Winckel in de tweede speelhelft kon ge lijkstellen kwamen de be zoekers nog dicht bij een derde doelpunt toen Chris- tiaens op doel vuurde maar zijn poging op de deklat zag stranden. Met nog een kwartier voor de boeg kon Vereecken op aangeven van Verstappen de eindcijfers vastleggen. E.D.M. Doelman Tilley Buggenhoutlaat de bal los (foto 1) doch is op tijd ter plekke om in twee tijden te redden (Buggenhout-Eendracht Meldert 3-2) (c) Vrasene 2 Destelbergen O Indien green omkoop- kon binnenknikken (36ste schandaaltjes meer uitlek- minuut 2-O), ken (waarvan we voorlopig Met deze stand van zaken de afwikkeling nog niet stelde de thuisploeg zich kennen) zou men met ze- duidelijk tevreden, wetende Jan Buyle Meldertheeft de bal niet onder kontrole gekregen (foto 1) e ee kerheid kunnen zeggen dat dat de degradatie toch niet Schaeck (4) is er als de kippen bij om te scoren (Buggenhout-Eendracht Herleving Vrasene on- meer kon ontlopen worden. 2-2) (c) danks zijn 26 punten af- Dit stelde de bezoekers in de zakt naar derde provincia- gelegenheid om het wed- le. Alleszins jammer voor 8trijdlaken naar zich toe te trainer Goemaere en disci- halen, zonder één enkele pelen, die de jongste tien heer doelman Buys voor he- matchen meer dan ooit in vuren te stellen, de redding bleven geloven, Zoals de zaken nu staan, dat ook eerst mochten door- verdwijnen de Vrasenaars dat ze Wippelgem ver ach- na drie seizoenen tweede ter zich lieten maar geen provinciale naar lagere re- rekening hielden met een gionen. Dit juist in het sei- derde Oostvlaamse zakker zoen dat voor hen de bijna uit de bevordering (in casu zekere gooi naar de titel Geraardsbergen). moest brengen, indien men Zonder enige twijfel gaat de 3de plaats in '78-'79 en er met de zwart-witten een de tweede in '79-'80 in aan- goed voetballend geheel merking neemt, verloren in een reeks die Door allerhande inwendi- de eindtabel bewijst het ge strubbelingen met onder sterk aan mekaar gewaagd andere speler-trainer Stan- is en waar de nivellering ny verhaert en enkele fa- meer dan ooit om zich heen- rüonspelers (zoals Pros Bar- grijpt thier,) liep de heenronde af Zondag konden de Vrase- met een ondermaatse negen naars dat nog eens ten punten uit vijftien wed- overvloede bewijzen tegen strijden één van de betere reeksge- Met man en macht (maar noten, FC Destelbergen. zonder Verhaert en Bar- Herleving ging ook nu thier) werkte wit-zwart aan weer zo sterk van start dat de wederopstanding en de- de gastploeg nauwelijks leek zeker niet onmoge- één voet aan de grond ]jjk getuige de zes overwin- Eendracht Meldert leed in Buggenhout een nipte 3-2 nederlaag, (c) de een bezoekend verdedi- op met aanvoert ich pa ger zo overtuigend door de Herremans en le thui8gordel de Herlevin- verpulverend schi gers hadden hun plaats buiten de backare en. nog niet goed ingenomen onder de deklat 2 dat hij iedereen te vlug af minuten). St.-Pauwels kreeg en in de eerste helft ningen (onder andere tegen Adegem doorlopend de wet van de Heirnis en Destelbergen) en Hoewel men aan de Vos- was en naast een totaal ver- sterkste onderging. De 17 punten in de terug- aedreef hoopvol gestemd raste doelman scoorde (1-1 thuisploeg kwam dan ook ronde. Was met betrekking tot de in de 46ste minuut). Nog vrij vlug aan de leiding Dit brengt de Herleving- bijkomende stijgersplaats geen vijf minuten later zet- langs Luk Van de Vijvere formatie wel op een gedeel- nanr eerste provinciale, be- te de gast kapitein bij een die een gave center van de dertiende plaats in de leefde men zondag bijna gelijkaardige uitval de de- matchen als Maltjte Smet niet onbenut het (17de eindrangschikking, maar anti-klimax. Twintig fensie weer eens overhoop dat eerst een bif)e I minuut: 1-0). De wedstrijd met een gewonnen wed- minuten voor tijd stonden en tekende voor een 1-2- bleef onder stevige kontrole gtrijd minder moet men de bijzonder fervente en voorsprong. Logischerwijs van het lokale middenveld toch de duimen leggen voor vjot 8peiende bezoekers im- had geelzwart wel even dat in Van de Vijvere en gebuur Sporting Sint-Gil- mers nog steeds aan de lei- moeite om deze twee upper- Kinrit twee eedroomde re- u» r gelijksta dr; Herleving meteeadt gedeelde tweede de eindafrekeni evenveel Kindt twee gedroomde re- Hing nadat ze tijdens de he- cuts te verwerken, maar gisseurs had en dan te Wat er ook in de komende ie eerste helft reeds de wed- door een langzame opbouw weten dat dé grote fipiur weken gebeurt, één zaak 8trjjd hadden gedomineerd, in een versterkte midden- uit de Vraseneploeg Ludo staat vast: Herleving Vrase- Dit was vooral te wijten aan sektor raakten ze toch ge- Lardenoit gedurende vier ne geeQ opzienbarende de zwakte van het Herle- leidelijk weer in de wed- matchen reeds verstek nieuwe transfers najagen vingmiddenveld, dat met strijd. Met zijn welbekende moet laten gaan met een en blijft vertrouwen op de ^n grieperige Motyka (Ru- nonchalance loste rechts- neusbeenbreuk Onder hun klasse van de huidige effek- dy igg zaterdag nog met achter het probleem wie zou beidjes maakten ze ook een tieven, die bijna allen (enkel koorts te bed, maar ver- scoren op: hij rukte listig enig mooie treffer: Van de Van Spittael en Van Puym- acheen toch in het veld) en Dat waren de kernspelers die Sparta Buggenhout opriep voor de laatste Viiver^ draaide vmnig weg broeck kunnen terug naar een met totaal herstelde - van zijn naaste bewakers, SK Beveren) nog onder temporiseerde gepast en kontrakt liggen. gaf een enige voorzet af MANIL naar Kindt, die makkelijk testmatch nodig 9 vindt doorgang 0 voormiddag 10 n »r uur op het terreiijdrs dracht Belsele t De winnaar van b zal dan nog 1 strijd moeten afvi vi gen Borsbeke om 4 v tuele klimmer provinciale aan kompetitiematch van het seizoen tegen Eendracht Meldert. (c) St.-Gillis-Waas - Goudasparta: 0-1 In hun allerlaatste sei- middenveld enige blijk naar het einde van de zoen wedstrijd zijn de gaf van kompetitielust wedstrijd in aktie moest Van De Velde aantrad. Dit belette niet dat de thuis ploeg na 20 minuten reeds op voorsprong klom, toen Herremans drie tegenstre vers knap om de tuin leidde en de vrijstaande Van Hoye net zoals jongstleden week een inleggertje op de voet schoof (1-0). Tot op dat moment had den de Adegemnaar8 voor liepen hardnekkige men en pre-miniemen. blauwwitten er eens te en dat dan nog door toe- komen. Hierbij moest de geruchten dat Sparta Ap- voorts zullen ook de vetera- w meer niet in geslaagd doen van de zogenaamde Nederlander zich ook f618 volgend nen en de denies aktief zijn, meerdere njet ongevaarlij- aan enige klantenbin- oudjes De Roeok en Van gewonnen geven op «n ding te komen, alhoéwel den Bossche. onverwacht sohot van yens ontkent met klem. De financiële toestand ^it^idegem^aSr de ze voor hun Gentse Zo moest het ook niet (ex-Sportinger) Bar- In van te binden, van 8parta is kerngezond. eindronde hflpen Qeluk- tegenstanders niet in verbazen dat de Ganda- naart, die twee van zijn worden nog meer inspan- of Jules Van Hoorde al dan j. kwam de Pauwelsde- ploegmaats ningen geleverd: zes teams niet trainer blijft, zal over fen£jie aterk voor de dag en het minst moesten on- keeper één enkele keer vroegere derdoen. Allemaal goede op de korrel werd geno- uitschakelde door een komen ingrediënten dus voor men vanuit de tweede knappe een-twee met een totaal lusteloze (en lijn door Mark Blomme en in de verste zinloze) voetbalmiddag, Franckaert, en zijn over- hoek binnenschoof. Dit waarbij alleen het Gillis- buur Van Hoecke pas alles in de 82ste minuut, zodat het dan te laat was om het slome thuisme- chanisme weer op gang te krijgen en de opgelo pen achterstand goed te kompetitie; de fa- enkele nionploeg, de invallers, beslist, scholieren, knapen, minie- dagen worden was ook keeper Herremans onverzettelijk Net na rust echter storm- SK Oudegem-VW Hamme Het is op zondag 10 mei om 16 uur!" naar een benefietmatch ten voordele vaj re Van den Broeck. SK Oudegem i eigen terrein tegen Vigor Wuitens I~ revelatie van Bevordering A. Dat uitgerekend deze teams elkaar C ten, kan geen verwondering wekken: V| Broeck, die door verwondingen van del werd gehouden, voetbalde de jongsteI nen voor SK Oudegem en voordien Wuitens. Beerschot-SK Beveren 1-0 SC Lokeren-Waregem 4-0 Boom-Eendracht Aalst 2-1 SK Sint-N iklaas-Tongeren 0-5 Jong Lede-Union l-O Vorst-Zele 1-1 Racing Gent-VW Hamme 3-6 Temse-Olympia Gent 1-0 Robur-Keirnia Gent 3-2 St.-Gillis-Waas - Gandasparta 0-1 Vrasene-Destelbergen 2-0 Wippelgem-Excelsior 1-2 Sint-Pauwels - Adegem 2-2 Appelterre-Oudegem 3-2 Buggenhout-Eendracht Meldert 3-2 SK Aalst-Moerbeke 1-0 Bambrugge-Bur8t 2-1 Terj oden-Eist 2-0 Nieuwerkerken-Vlierzele 3-4 Boekel-Mere 2-0 Smetlede-Ede 3-1 Welle-Edix velde 1-5 Erpe-Aaigem 2-1 Serskamp-Ol. Wetteren 2-1 Oordegem-Westrem 1-4 Rapide Lebbeke-Erembodegem 3-0 - Schroevers Moorsel-Lutterzele 1-2 Als slotsom mag dan ook de zeer makke te rugronde van de Sint- Gillissenaars in de verf worden gezet want een puntenbuit van tien punten uit vijftien matchen is allesbehalve een sukses wat de di- rekte aanleiding was voor het voortijdige ont slag van oefenmeester Miel Lambert. Er zal dun ook in de komende weken hard moeten getimmerd wor den aan een nieuwe ploeg, en hiermee bedoe len we niet zozeer een pak nieuwe spelers als wel een betere ploegen- mentaliteit. Misschien is BBL Aalst is kampioen in het KSVOV Gewest Aalst. Op de foto: staande van links een zoveelste be- naar rechts: afgevaardigde Eddy Verbeeren, Frans Dierickx, Alfons Baten, Filip stuurs wijziging wel de De Winne, Benny Van Den Spiegel, Etienne Pauwels, Gaston Van Durme, Jan De enige oplossing hier- Vriend. Zittend: Jean Meerschaut, Rik Stevens, Hugo Marcoen, Guy De Wael, voor... Eddy Janssens en mascotte Christophe. (ef) (zondag 10 mei 1981) I Nationale AA Gent - SC Lokeren (Peeters) SK Beveren - Klub Luik (Van Volcem) IV Provinciale G Olympia Wetteren - Oordegem (Van Renterg| Reserven II Nationale SK Sint-Niklaas - Dist (8.5 om 20 u) (Tangh| Reserven III Nationale A Roeselare - Eendracht Zele (9.5 om 17 1 haecke) UEFA's (10.30 uur) SK Sint Niklaas - KV Mechelen (Schrauwenl SC Lokeren - SK Beveren (10 uur) Vermassfl E. Aalst - Waregem (13/5 om 19.30 uur - te| (Arnou) Provinciale Juniores (10 uur) SK Beveren - SK St. Niklaas (Van der Lindej Provinciale Scholieren (10 u) Zele - Lede (De Schoesitter) Ninove - SK Beveren (De Mesmaecker)

De Voorpost | 1981 | | pagina 24