Na jaren knokken 3ARAGE yiEVS garage &6YB SOMBEKE GARAGE ME VS SOMBEKt garage GARAGE VIEYS sombeke GARAGE MEYS SOMBEKE GARAGE MEYS SOMBEKE 22 -„8.5.1981 - De Voorpost White Star Sombeke hoopvol naar«Derde» Sombere is een gehucht van om en bij de 2.200 inwoners. Er «leeft» een voetbalklub: «White Star» die er uiteindelijk in geslaagd is in vierde provin ciale de titel in de wacht te slepen. Dat dit niet gemakkelijk is gegaan werd tijdens een perskonfe- rentie uiteengezet door klubvoorzitter Jos Bruers en sekretaris André Boel. Als bestuur zijn we zeer gelukkig nu aan de feestviering te gaan denken. In feite een bekroning van een schitterend seizoen, bekroning waar we sedert vele weken hebben moeten hopen en wach ten. Vooral de jongste weken was er zowel bij de spelers als bij het bestuur een zekere stress op te merken. Immers, iedereen wil de kandidaat doen struikelen. Kampioen spelen in vierde klasse van de lagere afdelingen was sedert jaren ons streef doel, merkte sekretaris André Boel op. In de eerste plaats dankte woordvoerder de spelers voor de behaalde titel en in het biezonder speler-trainer Frangois Danneel, die de klub heeft gebracht waar ze thuishoort. Na al die maanden en weken van grote spanning, zitten we nu stilaan in de feest stemming, die immers al van start is gegaan na de laatste kompetitie wedstrijd, toen Sombeke zeker was van de klim naar derde provinciale. Wij blijven echter met beide voeten op de grond. Trouwens, we willen wel volgend sei zoen ook in derde een flink figuur slaan. Whi te Star Sombeke, aldus sekretaris Boel, zal zijn best doen om zijn plaats te veroveren in een ho gere reeks die ze waar dig is. Trainer Danneel vraagt bedenktijd Op de vraag of trainer- speler Frangois Danneel ook volgend seizoen de rood witten onder zijn hoede zal hebben, kon door het bestuur nog niet bevestigend worden geantwoord, al bestaat de kans dat hij bij zijn kampioenen zal blijven, zo hopen althans de diri genten van White Star. Momenteel wordt alleen gedacht aan de viering en de daaraan gepaarde festiviteiten. Op het feestprogramma staat een wedstrijd tegen Sparta Waasmunster, een ontvangst op het ge meentehuis en een kam pioenenbal in het sport en kuituurcentrum Nij verheidslaan op zater dag 9 mei om 21 uur met het dansorkest van Jean Monnet. Geschiedenis Sekretaris Boel wees in het bijzonder op de goede samenwerking tussen bestuur en spe lers tijdens het voorbije seizoen. «Nu willen we ook met de klub meer naar buiten treden. Wel is er een lange weg afge legd sedert 1913. De naam van de voetbalklub was destijds 'Ons Leven', zoals ook het klubblad werd genoemd. Dat klubblad werd sedert 1965 uitgegeven. In 1930 toen de klub de naam had van Zwarte White Star Sombeke: eindelijk kampioen en volgend seizoen in «Derde Provinciale», samen met bestuursploeg en trainer Frangois Danneel. Omdat een klub niet elk seizoen een titel kan vieren, hebben we de akteurs één voor één voor de lens gebracht. We publiceren al die kopkesals souvenir voor het nageslacht, (dm) Star veranderde deze na dien in White Star. Op 5 mei 1932 werd White In het afgelopen voetbal seizoen traden zes ploe gen op in kompetitiever- Star gesticht en sloot band. Voor volgend sei- aan bij de Vlaamse voet- zoen wordt er ook met balbond. In 1933 werd een junioresploeg van gevoetbald in het Ko- wal gestoken zodat ze- ninklijk Vlaams Sport- ven ploegen van White verbond. De eerste Star Sombeke in kompe- titie zullen spelen. In het seizoen 1934-35 en 1963-37 werd Sombeke triomfen behaalde Som beke in het voetbalsei zoen 1934-35 en werd kampioen van eerste kampioen in de 1ste klasse. In 1936-37 kwam men uit in e re- afdeling van het Kato- liek Vlaams Sportver- klasse van het K.V.S. In 1962-63 kreeg de klub van voorzitter Bruers de provinciale ereprijs fair- bond. In februari '41 play van het Oostvlaams werd terug aangesloten Sportkomitee. bij de Vlaamse voetbal bond. Doordat de daar opvolgende jaren heel Pas op 14 december 1966 werd White Star «Koninklijk» wat omliggende klubs In het seizoen 1971-72 meer en meer spelers te werd voor het eerst de Sombeke kwamen weg halen werd de beslissing georganiseerd, genomen de knoop defi- Star deed het beker van het Waasland White schitte- nitief door te hakken en rend in de eerste editie, aan te sluiten bij de Bel- In de finale versloeg het gische voetbalbond op Jonge Wuitens Hamme, 23 september 1942. klub die nadien fusio- White Star Sombeke neerde met Vigor Ham- kreeg het 8tamnummer me. In het seizoen 1972- 3693. Sinds 1942 heeft 73 werd de provinciale de klub uit het kleine titel in de wacht gesleept Sombeke altijd laagste afdeling de met de reserven en na afloop van 1978-79 wa- speeld. De weg naar het ren drie elftallen vice- behalen van de titel dus kampioen. Sombeke is heel lang geweest. Toch werd steeds kreeg in hetzelfde sei zoen ook de medische tracht de klub meer uit voetbalbeker van de Bei- te breiden. In 1958-59 gische voetbalbond, werd gestart met een re- Prima servenelftal in het kor- transferpolitiek poratief voetbal. Pas in Sekretaris André Boel het seizoen 1961-62 is legde vooral de nadruk men vertrokken met 0p transfers die voor jeugdelftallen. In 1971- de aanvang van het af- 72 waren vier ploegen in gelopen seizoen werden kompetitie en in het sei- afgesloten, transfers die zoen 1978-79 startte volledig geslaagd rood-wit met 5 ploegen. m0gen beschouwd wor den. De zes aangewor- ker van het Waasland ven spelers waren allen hebben gespeeld. In no- aanwinsten die er enorm vember 1980 hebben we veel hebben toe bijgedra- de leiding ingenomen, gen dat de klub van voorzitter Bruers de titel Vooral de tweede sei- in vierde provinciale in zoenhelft hebben we de wacht sleepte. Deze sterk gespeeld, al was de aanwinsten waren: Hu- maand maart, voor ons go De Baere van Gerda de moeilijkste periode. Sint-Ni klaas, Rudy Wij hebben steeds ge- Meersman van KSV tracht elke week zo goed Temse, Dirk Poppe van mogelijk voetbal te spe- Sinaai, Frangois Dan- ien. Wel is het een feit neel, speler-trainer en dat je tegen de spelers ex-speler van Sint-Pau- niet elke kompetitie- wels, Luc Sillis van VW match kan zeggen er Hamme en Gustaaf Pie- steeds maar in te gaan. ters. Het is mijn derde Op de trainingen kreeg titel in zeven jaar. Twee- ik geregeld 22 spelers, maal met Sint-Pauwels wat op ziöhzelf al een en nu met White Star gunstige situatie was. Sombeke, aldus trainer Wie niet kwam trainen Danneel, die er onmid- maakte duidelijk geen dellijk aan toevoegde dat kans bij ons. Of het het zeker een van de ge- moest zijn dat een aan- makkelijkste jaren is ge- nemelijke verklaring weest voor het bestuur kon worden voorgelegd, van White Star met ver houding tot de 3pelers. Trainer Danneel wees Gedurende gans het sei- vooral op de zeer goede zoen ben ik er in ge- bestuurlijke organisatie slaagd mijn jongeren op te Sombeke. Een klub- en top te motiveren. Het bestuur waarmee het meeste plezier heb ikzelf prettig is te werken, beleefd in de heen- en terugwedstrijd tegen Rupelmonde, waar ik 2,3 ™"en tweemaal scoorde in de m 90ste minuut. In de loop van het sei zoen heeft White Star Geen vedetten Sombeke gespeeld met Trainer-speler Fran- een basiskern bestaande gois Danneel is met het uit doelman Luc Van behalen van de titel in Moeseke, Mare Comu, vierde provinciale vooral Frangois Danneel, Hugo gelukkig, omdat het de De Baere, Rudy De Bo- triomf is van een kleine om, William De Co- klub zonder veel geld- ninck, Lucien De Lan- middelen, die voorname- ghe, Luc De Wolf, Fred- lijk dank zij de werk- dy Durinck, Dirk Ele- kracht van de leiders en waut, Rudy Meersman, de energie van de_spe- Emiel Pauwels, Luc Pe- lers slaagde. Ik heb - trouwens de onvoor waardelijke medewer king gekregen van het biestuur en als je als trai ner in zo een milieu mag werken, verkeer je in ideale omstandigheden. Mijn eerste seizoen als speler-trainer bij White Star Sombeke is een be kroning die we bij de aanvang zeker niet had den verwacht. Toch zat er voor mij althans ze ker een dichte ereplaats in. Het is tenslotte beter uitgedraaid dan ik ver moedde. Onze sterkte is wellicht onze regelmaat geweest. Wel zijn we moeilijk gestart nadat we een schitterende be- leman, Gustaaf Pieters, Dirk Poppe, Yvan Rin- goet, Luc Sillis, Gino Van Hove, Albert Verbe- ke, Freddy Verbeke, Ste ven Van Meirvenne en Emiel Vermorgen. Voor een kleine gemeenschap als Sombeke die ge prangd zit tussen tal van konkurrenten was een belangstelling van nagenoeg 150 toeschou wers eeh voortreffelijk gemiddelde. Met de veel belovende en talrijke derby's in het vooruit zicht, moet de supporter8groep flink aangroeien. Sombeke wil met een behoorlijke ploeg in derde aantre den en vooral in het mid denveld een flinke ver sterking. Blijft Frangois Danneel al dan niet als speler-trainer? Dat is een vraag waarop het be stuur binnenkort het antwoord zal geven. Spelers en aanhangers van White Star Sombeke rekenen erop dat het po sitief zal zijn. Vooral de mentaliteit van vorig seizoen wil men te Som beke bewaren. Naar ver luidt zal met het oog op volgend seizoen de akommodatie worden verbeterd, ondermeer met nieuwe kleedka mers, alsook verbete ringen aan het terrein zelf. Met beperkte mid delen heeft men in het kleine Sombeke al heel wat bereikt. Bestuur Het dynamische be stuur nog even op een rijtje: voorzitter Jos Bruers, sekretaris An dré Boel, schatbewaar der Van Cauwenberghe Omer, leden: medische dienst: Paul De Clippe- leir, Willy Peleman, af gevaardigde scholieren. Marcel Ternest, afge vaardigde pre-minie men, Yvan Poppe, Albert Puylaert, tevens ouder domsdeken die meer dan 25 jaar dienst heeft bij het bestuur en eigenlijk de vader van de kleine mannen wordt genoemd te Sombeke; Julien Rin- goet, afgevaardigde knapen; Kris Smet, af gevaardigde miniemen en lokaalhouder is Paul Strobbe. P. VAN GENDT

De Voorpost | 1981 | | pagina 26