VRIJE tribune kruislicht K0SI met haar hobby- en vrijetijdsbeurs regelrecht sukses BRANDWEERDIENS] AALST EN TOPDAG uw woord Onze woordvoerders te Brussel Kamerlid Jan Caudron tijdens bespreking begroting van middenstand 1981 2 - 8.5.1981 - De Voorpost De redaktie is niet verantwoordelijk voor de inhoud en heeft het recht de teksten in te korten. DE VILLA VAN BLOMMAERT Raymond Uyttersprot heeft met een krachtige tussenkomst op de gemeenteraad de openbare aandacht gevraagd voor de bedroevende praktijken van de stad Aalst in verband met haar immobiliënbeheer. In het bizonder kwam de huur ter sprake (een forse huurprijs!) van de residentiële woning op de Capucienenlaan, waar schepen Blommaert zich met de personeelsdienst van de stad heeft verschanst. Dat woonhuis dient nu als kantoorruimte. Het heeft geen naam dat het stadsbestuur zich dure huurkon- trakten veroorlooft daar waar de stad zelf over meer dan voldoende ruimten beschikt. Zo kost het dubbel: eerst de eigen niet-benutte gebouwen onderhouden, vervolgens nog geld han gen aan private huurhuizen. «Onderhouden van eigen gebouwen» is veel gezegd want wie een kijkje gaat nemen in deleegstaande lokalen van de reken- dienst op de koer van het stadhuis, en in de oude brandweerka zerne daar scheef rechtover, spreekt natuurlijk van «laten kapot gaan». Wij hebben in Aalst al een pijnlijke ervaring van latenkapot gaan Het huis van de Keizershallen bv op het Keizerlijk Plein werd aangekocht, daarna liet men het 7 8 jaar ten onder gaan, het werd onbewaakt leeg geplunderd en nu wordt het voor stukken van mensen heringericht (20 miljoen!). Buiten het geldelijk argument (pijnlijk voor een stad in virtuele failliettoestand) leeft er nog andere kritiek omtrent het stedelijk gebouwenbeleid. Oud-schepen Etienne Bogaert wist waarover hij sprak wanneer hij op zijn beurt in openbare zitting van de verspreiding aankloeg over het grondgebied van de stad, van de administratieve diensten (op de Hopmarkt, op de Capucienen laan). Hij merkte terecht op dat het huis Van Langenhove in de Kapellestraat nu al jaren onbeschikbaar blijft door oneindig lang aanslepende werken (ook de voltooiing van de zwemkom te Mijlbeek zou nu met vele maanden vertraagd worden). Wordt het de gewoonte van begonnen werken niet te beëindigen? Heeft het schepencollege niet te veel oog voor het openen van nieuwe werven, en te weinig oog voor het afwerken van begonnen werven? De droom van vroeger om in het stadhuis een ontvangsthall in te richten waar de bewoners gemakkelijk terecht kunnen komen voor alles wat de stadhuis-service moet leveren, gaat niet in vervulling. De ontvangsthall is er niet en nog veel minder de achterliggende diensten want die verblijven in andere gebouwen. Er wordt geen aanstalten gemaakt om het in de nabije toekomst te laten veranderen. Ook de herstellingvan de afbrokkelende stodhuisvoorgevel zal niet gerealiseerd worden. Dit dan ter blijvende memorie van de wandelaar op de Grote Markt die het als een uitwendig teken mag aanzien van wat binnen in het stadhuis ook niet werd gerealiseerd. Het geld werd elders verpast, aan huishuren bijvoorbeeld. Zoals de lezer kan vaststellen, de «villa van Blommaert» is maar een symptoom voor de megalomanie in de aankopen en in het opzetten van werken. De huidige bestuursmeerderheid heeft ons ver gebracht! Ghis WILLEMS HET TEKEN AAN DE «EBES»-WAND De Verenigde Energiebedrijven van het Scheldeland, in afkorting EBES, één van de drie overblijvende producen ten van energie (samen met Intercom en Unerg), hebben een triomfbilan gepubliceerd. 3,3 miljard winst voor 1980 is inderdaad een bilan die tellen kan. Nochtans hebben vele aandeelhouders geprotesteerd tegen het feit dat hun winstaandeel te klein is. Ze willen nog meer uit de energiekan. De verbruiker anderzijds heeft andere rede nen tot klogen: voor de EBES-klarrten viel vorig jaar een prijsstijging te noteren van 20%. Onder die klanten uiteraard de interkommunales die de energie verdelen, en die bijna onveranderlijk gemengde interkommunales zijn waarbij dus de gemeenten een klein stuk van de winst opstrijken en de privésektor, zijnde de producent, het grote pakket. De individuele verbruiker is natuurlijk de sigaar want de prijsstijging wordt tenslotte op hem verhaald. De gemeentekassen zijn ook de sigaar want door de zuivere vorm vaninterkommunale af te wijzen (zie de perikelen van vorige zomer te Aalst en elders) laten ze miljoenen, die de gemeenschap hadden kunnen ten goede komen, zweven op de bankrekeningen van de reeds steenrijke energietrusts. Intussen blijft ons land, tot ons aller ongenoegen, de hoogste energieprijzen aanreke nen van de ons omringende landen. Wie zich de strijd herinnert omtrent zuivere of gemengde interkommunales voor energiebedeling (wij hebben onvoorwaardelijk voor de zuivere vorm gekozen en gestreden), strijd waarvan het hoogtepunt zich in de Aalsterse gemeenteraad heeft afgespeeld, zal nu wellicht ook begrijpen waarom de energietrusts werkelijk alle middelen hebben oangewend om hun «gemengde» slag in huis te halen. De vraag blijft open of die honderden gemeenteraadsleden, uit ons gewest, die voor de gemengde vorm, en dus voor de zak van de energiebonzen hebben gestemd, het belang van hun kiezers hebben gediend of dat van het kapitaal. Voor ons is het antwoord duidelijk en onvoorwaardelijk: ze hebben hun kiezers weer «den bok» gezet. Mogen deze kiezers zich dat gedenken! Jos De Geyter In de Voorpost van 24 april las ik een verslag over de talrijke en lovenswaardige aktiviteiten van de Jonge Kamer. Via de pers maakte ik ook vluchtig kennis met haar verkeersstudie die op het eerste gezicht minder indruk maakt. Die verkeersstudie gaat duidelijk uit van één enkele terechte bekommernis, met name de veiligheid van de jeugd in de stad. Dat element veiligheid is natuurlijk bijzonder belangrijk, maar mag daarom de andere ele menten niet op de achtergrond dringen. Verkeer is trouwens altijd een compromis tussen veiligheid en het gemak waarmee elk deel van de stad vlug moet kunnen bereikt worden. Zoniet zou men evengoed alle verkeer uit de stad kunnen bannen en een toppunt van veiligheid scheppen, maar daarmee is alles wat de stad nog levenskrachtig houdt beslist niet gediend. Het Aalsters '-centrum eist een veel grotere toegankelijkheid, zeker èmdat het centrum - gelukkig maar - zich nu eenmaal heeft ontwikkeld als een winkelcentrum bij uitstek, dat nu al een aantrekkingskracht uitoefent op zowat 200.000 mensen. Die mensen willen, zoals U en ik overigens, snel winkelen en bediend worden, terwijl Aalst, sedert de verkeersvrije markt het verkeer nog wat ingewikkelder maakte, een ware doolhof werd voor de overgrote meerderheid van die mensen. De noden van het winkelcentrum mogen niet uit het oog verloren worden en zijn te verzoenen met veiligheid, temeer omdat specialisten bevestigen dat ongevallen meestal niet gebeuren op drukke plaatsen, waar het verkeer uiteraard afgeremd wordt en waar iedereen des te In verband met de middenstandsbegroting merkte de C.V.P.-woordvoerder gevat op dat deze op één na kleinste begroting in hoofdzaak besteed wordt voor de Kinderbijslag der Zelfstandigen en dat er van de 5,5 miljard slechts 1 miljard overblijft voor het K.M.O.-beleid. De bevoegdheden van de Minister voor de Middenstand zijn vrijwel uitgehold. Bovendien wordt de Minister in zijn strijd tegen de papier- en formulierenberg door zijn collega's gehinderd o.m. door de Minister van Financiën en door die van Economische Zaken. De voor de K.M.O.'s zo noodzakelijke wijziging aan de faillisements- wetgeving, de eenmansvennootschap en het participatie fonds worden door justitie in de hand gehouden. De controles van de diensten van arbeid en tewerkstelling nemen in sommige K.M.O.'s tofeen derde van de werktijd in beslag. Tenslotte is het departement van Ekonomische Zaken bevoegd voor reglementering, handelspraktijken en prijs opgaven. Ook vanuit de socialistische meerderheidsgroep kwam zware kritiek over de verspillende samenstelling der kabinetten (geen rekening gehouden met de nood aan verantwoorde besparingen). Deze gezonde kritiek geldt eigenlijk voor alle kabinetten. Reeds bij de bespreking van de herstelwet heb ik herhaal delijk geklaagd over de negatie van de middenstandsor ganisaties bij het sociaal overleg. De onderhandelingen i.v.m. het Centraal Akkoord van 13.2 werden gevoerd door een beperkte groep van oligarchen vakbonden en grote werkgeversorganisaties). Onder het Centraal Ak koord staat slechts de handtekening van één midden standsorganisatie, die er op het laatst met de haren is bijgesleurd, veeleer als een alibi dan als een volwaardige gesprekspartner. Het huidig middenstandsbeleid kan niet los gezien wor den van de stuntelige manier waarop de regering de krisis meent te bestrijden! Zowel op sociaal als ekonomisch gebied wordt de kloof tussen Wallonië en Vlaanderen steeds maar dieper. Tussen '74 en '77 werd in het Vlaamse Gewest een overheidsparticipatie in 10 bedrijven met moeilijkheden een halfmiljard frank. Van deze ondernemingen ging er ondertussen één overkop. In diezelfde periode steunde het Waalse Gewest 31 ondernemingen voor een bedrag van 3,5 miljard. Daar van zijn er evenwel meer dan de helft failliet! Een ander staaltje van staatssteun op zijn Belgisch is in onze tennisindustrie. Het Waalse bedrijf Donnay wordt door haar Borg-sponsoring medegefinancierd door de Belgische overheid. Het Vlaams bedrijf Snauwaert, dat de tennisvedette Gerulaitis sponsort, kreeg geen gevraagde staatssteun! Het Nieuw Industrieel Beleid bevat naar onze mening heel wat mogelijkheden en nieuwe aktieterreinen voor onze K.M.O.'s. Zelfs in de Nieuwe Internationale Orde kan de K.M.O. aan zijn trekken komen. Ook in het beleid van ontwikke lingssamenwerking mag wat betreft de kleine onderne ming niet veronachtzaamd worden. Prototypes Als voorwaarde voor de industriële vernieuwing moet gesteld worden dat ook de K.M.O.'s voldoende toegang moeten krijgen tot de prototypesteun. De regionale verdeling van de prototypesteun toont aan dat Wallonië gedurende '76-'80 gemiddeld 50,6% von de renteloze voorschotten toegekend kreeg. Vlaanderen amper 37,2% en Brussel 12,2%. In '80 Vlaanderen slechts 28,8%, waar Wallonië 67,12% van de prototype steun opslokt. Dit illustreert duidelijk dat het Vlaamse Gewest 'ook hier het zoveelste kind van de Belgische rekening is. De K.M.O. en de Alternatieve Energie De V.U. bepleit een intensivering van het onderzoek naar alternatieve energiebronnen. Vb. Zonneënergie. Zelfs in België interessant omdat rechtstreekse zonnestralen niet eens nodig zijn en omdat de nodige grondstoffen steeds goedkoper worden. Bij de teruggave van de bijdrage voor sociale zekerheid aan K.M.O.'s meen ik ook een lakune in de wetgeving te hebben ontdekt. Het K.B. (18.6.76) voorziet een terugga ve van bijdragen van de sociale zekerheid voor kleinere werkgevers. Maar dit K.B. betekent een beperking van de wet van 30 maart '76 betreffende de ekonomische herstelmoatregelen aangezien het hier enkel gaat over het tweede kwartaal. K.M.O.'s, gebonden aan seizoenar beid en tijdens het tweede kwartaal met weinig of geen personeel, zijn hiervan het slachtoffer, evenzeer als zij die door overmacht, zoals overlijden en brand, met tijdelijke moeilijkheden kampen. Het probleem in onze bouwnijverheid De bouwnijverheid is één van de grootste werkgevers in ons land met een zwaar aksent op Vlaanderen. Midden '80 zagen wij een sterke daling van de aktiviteit en iedere maand verhoogt het tempo van de achteruit gang (met ernstige gevolgen voor de werkloosheid). De aktiviteiten in de privé-bouw worden uiteraard enorm beïnvloed door de rentevoeten. Het oantal bedreigde werkplaatsen wordt op 150.000 .beter uit zijn doppen kijkt. Sommigen steunen zich niet zozeer op veiligheid, maar op de zogezegde leefbaarheid van de stad, en vergeten maar al te zeer dat elke nieuwe druk op het winkelcen trum de druppel kan zijn die de maat doet overlopen. Elke nieuwe druk ondergraaft de concurrentiepositie .van het centrum en is het beste middel om Aalst stilaan kapot te maken. Het feit dat Aalst van de hogere overheid geen parking mag aanleggen achter de Keizershallen, is daar een voorbeeld van, én een teken van het feit dat nog niet wordt begrepen waar de prioriteiten liggen. Vandaag de dag is zonder meer alles mogelijk. De «Motie Arrondissementeël Partijbestuur C.V.P.-Aalst» (zie De Voorpost van 24 april 1981is daar het beste bewijs van: ze is een toonbeeld van de nieuwe politieke moraal die aan de basis ligt van het feit dat België aan de uitverkoop toe is. Om nog even terug te komen op de verkeersstudie van de Jonge Kamer, meen ik dat er positieve punten in vervat zijn. Dat zijn deeltjes van de grote puzzel, waarin alleen nog de opvattingen ontbreken van de talloze mensen die van ver buiten de stadsgrenzen geregeld afzakken naar ons winkelcentrum. Daarmee is het dossier compleet en is het wachten naar een nieuw initiatief. Willy Van Renterghem Volksvertegenwoordiger geschat en die kunnen enkel gered worden door dringen de maatregelen. Geen fragmentaire maatregelen die de regering onlangs nam, maar een globale aanpak kan hier redding brengen. Het Sociaal Statuut van de Zelfstandigen Op 30 maart II. heb ik hier in Brussel de massabetoging v/ e belangrijke middenstandsvereniging bijgewoond waar bij het regeringsbeleid scherp op de korrel werd genomen. Er werd besloten de voorafbetaling der belastingen die op 10/4 moesten betaald worden niet te betalen. Ook de weigering van de regering om de verspilling van de openbare gelden te verminderen, het schandaal v/d politieke kumuls en andere misbruiken werden er terecht aangeklaagd. Het voortdurende verhogen van rechtstreekse en on rechtstreekse belastingen als gemakkelijkste oplossing om de krater in de schatkist gedeeltelijk op te vullen is inderdaad anti-politiek in de brutaalste zin van het woord. Volgens de V.U. kan de ganse sektor van de sociale zekerheid slechts gezond gemaakt worden door de fiska- lisering en de federalisering van het systeem. Slot Door de versnippering van de verschillende instanties die met de Middenstand te maken hebben, kan er geen samenhangend beleid gevoerd worden. Hebben wij wel een echte Minister van Middenstand? Van een afdoend en werkelijk krisisbeleid kan in dit land niets in huis komen, omdat wij bestuurd worden door een regering die verschillende richtingen tegelijk uit wil. Daar om kan de Volksuniefraktie deze begroting niet goed keuren. (jdb) KOSI, de kulturele animatiegroep van 't Apostelken, richtte naar jaarlijkse traditie haar hobby- en vrije tijdsbeurs in, en dit jaar voor de achtste maal in het teken van de natuur en de natuurbeleving. Net zoals vorig jaar kende deze fijne tentoonstelling een prima sukses, vooral wegens de puike organisatie van KOSI maar ook door het degelijke en verzorgde werk van de eksposanten. "I Het is een wonderbaar ding, een moeder. Enkele volwassen vrouwen blijven wel celibatr verschillende redenen of oorzaken waaronder ry een wankele gezondheid, en verder het vrijwillig van de priesters en kloosterlingen, de «nonneke dikwijls bewonderenswaardig presteren; en van huwden blijven er dan een acht a tien procent om kinderloos. De grote rest wordt moeder. Als we nu meegaan met de romantiek zijn dat c1 heldinnen; en in ons spraakgebruik is er veel dezelfde richting wijst: we zeggen gemakkelijk «rt; moeder lopen» of «op zijn moeder roepen», waar iemand aanduiden die hoognodig hulp vandoen h Als dat ongeveer waar is, en allicht geldt het ook vaders, dan moet men zich gaan afvragen vam 10 toch zoveel boosheid in de wereld is. Feit is dat een mens een vat is vol zwakheid, waa li' een hele scheut slordigheid, luiheid, egoïsme en zit. We moeten nu precies geen zwartboek mensheid aaneenschrijven. Want blijkbaar zit er grote dosis van schoonheid en adel in. In wat een moeder voor haar kinderen is worden haar beste eigenschappen tot hun hoogste waard voerd: haar zorg, haar toewijding, haar opoff< liefde zijn dikwijls bijna grenzeloos, ze kent een een bezorgdheid, een verdraagzaamheid die bewonderenswaardig zijn. Het is dan ook maar een barbaar die moederkens^ aangrijpt om met een gebaar en een geschenk blijken wat hij wél diep voor haar voelt, maar moeilijk onder woorden kan brengen. Dat we moederkensdag vieren in de meimaand sfier bij gebruiken die teruggaan in de nevelen der tijd Ca die maand gevierd werd als de tijd van jonge vi»W jong groen en jong leven. In diezelfde meimaand viert de gelovige ook de van Jezus, Maria. De katechismus en de th kla hebben voor Haar woorden en formuleringen die zijn; maar de gewone mens die nadenkt voelt wel een moeder die de verantwoordelijkheid voor zo ej//ïi gedragen heeft iemand moet zijn met een buiten ie toewijding, met een uiterste fijngevoeligheid, n W. totale offervaardigheid, met een groot hart dat vi de mensheid klopte. Daarom vinden moeders het beste van zichzelf ir nog grotere mate terug, en daarom kunnen wij Haar vereren als de edelste mens die uit Gods sc de handen gekomen is, bidden wij tot Haar grootste vertrouwen. Daarvan ook getuigen onze talrijke, naieve, onti Maria-liederen. fferii een I ie m 1 /li gir ty>. Schepen Annie De Maght had in haar gelegen heidstoespraak bij de in leiding kort maar overtui gend over de onschatba re waarde van de natuur in ons leven. Onze huidi ge konsumptiemaat- schappij verdrukt deze vriendelijke natuur echter zeer zwaar, maar geluk kig bestaan en milieu- en natuurvriendelijke vere nigingen zoals KOSI, die geen moeite hebben ge spaard om via deze unie ke tentoonstelling de waarde van onze natuur te benadrukken... aldus Annie De Maght. Kijkge not was troef en je kon er nooit genoeg van krijgen... Volgende eksposanten stelden tentoon: Frans De Block met kruiden en versiering met elemen ten uit de natuur; De Wie lewaal met natuurbele ving; Gustaaf Giets met zwammen, takken en twijgen; Koninklijke Vlaamse Imkersbond; KWB Mijlbeek met biolo gisch tuinieren; Eugeen Van den Broeck met pa pierknipwerk; Fernand Van Langehove met aquarium en -fotografie; Vereniging voor milieue- dukatie met «milieuwer king)»; Marcel Vervaenen met schelpen en fossie len (recent en tertiair); Vlaamse Bonsai-vereni ging met kweken en ver zorgen van dwerg boompjes; Luc Wijns met fossielen en mineralen. Ook het hobbygedeelte was fier heel wat leerrijke en boeiende stands te be zitten: K.B.G. Aalst-stad; C.M.B.V. Aalst-Mijlbeek en Uavidstonds Aalst- Mijlbeek hebben meer dan een steentje bijge dragen tot het welslagen van dit druk bekeken ge deelte. Tevens kon je er schilde rijen, akwarellen en teke ningen bewonderen van Antoine Baetens, Juliaan De Brouwer, Jan De Neef, Willy Hooghe, Gil bert Lievens, André Raes, Jozef Ringoot, Marcel Van der Gucht, Mevr. Verleysen-Sonck zef Vermeiren. Dus eindelijk wa sukses en waa van Aalst voor h< pathieke KOSI, dl in de roos schi deze puike en voi ge tentoonstellinj de puntjes verzot citroenschijfje schuimwijn tijdenj ceptie ontbrak zei Op zaterdag 16 mei ter gelegenheid Aalsterse Topdag zal de brandweerdienst 1 vanaf 9 uur tot 19 uur een grootse prondell inrichten. Groots omdat er meer dan 40 sfl zuilen zijn en dus zal beslist elk zijn gf vinden en een koopje kunnen slaan in een a waaier van artikelen en koopwaar zoals ptv antiek, meubels, boeken enz. Tevens zal er een grootse breugheluT brandweerkermis worden ingericht. Met plezier zal de brandweerdienst een heerlijl je voorschotelen en nadien jullie dorst bl met gerstenat of een ander drankje. Ook er verscheidene volksspelen georgani worden, voor elk wat wils. Dit alles aan demokratische prijzen. Afspra de binnenkoer van de kazerne, Vrijheid 55, Aalst. Gratis toegang van 9 tot 19 uur. Boeven waarvan de afzender niel aan oe redaktie bekend is, komen niet voor plaatsing in aanrnerking De redaktie behoudt zich het recht voor de tekst te bekorten Publikatie betekent niet dat de redaktie achter de inhoud staat «Tweede notionole ruildag sukses» Met verwijzing naar het artikel Tweede Nationale Ruil dag Sukses', verschenen in 'De Voorpost' op l mei jl. naar aanleiding van de op zondag 26 april jl. in de Keizershallen door het stadsbestuur in samenwerking met het stedelijk comité voor vrijetijdsbesteding, wil ik in tegenstelling met de beweringen van uw persmedewerker, klaar en duidelijk stellen dat dit initiatief slechts technisch realiseerbaar was juist dank zij de volledige medewerking van onze stedelijke diensten Openbare Werken en Feeste lijkheden, in samenspraak met de dienst 'Vrije Tijd', welke de administratieve organisatie van de ruildag waarnam. Het gesprek en technische uiteenzetting tussen de secre taris van het stedelijk comité voor vrijetijdsbesteding en een van de 80 deelnemende exposanten - waarbij uw medewerker aanwezig was - naar aanleiding van de door deze exposant geuite bezwaren in verband met de verschillen in technische opbouw van de ruildag in vergelijking met verleden jaar, is geen reden om het stedelijk comité voor vrijetijdsbesteding in casu bij monde van haar secretaris, beschuldigingen in de mond te leggen ten overstaan van de 'stad' en haar 'personeel', beschuldigingen welke nooit werden geuit. Integendeel!!! Ter nadere kennisgeving kan ik u meedelen dat zoals eerder gesteld, het juist dank zij de samenwerking tussen onze stedelijke diensten Openbare Werken, Feestelijkhe den, Groendienst en Vrije Tijd het mogelijk wordt dot initiatieven als de 'Week voor Vrijetijdsbesteding' tech nisch realiseerbaar zijn. E. MONSIEUR, Schepen van Sport, Jeugd, Vrije Tijd en Gezinszorg Waarde redaktie. Betreft: het artikel «Geaktualiseerde Kruisweg ii Stilte» in De Voorpost van 24 april. In het betrokken artikel wordt gesuggereerd organisaties, alhoewel aangezocht niet wenste! werken aan de solidariteitstocht door Jebron seerd op Goede Vrijdag! Daar in 3 kranten (De De Morgen, Voor Allen) ongeveer hetzelfde vers] de Jongsocialisten in 2 ervan met naam qeno< den, hadden wij dit toch graag willen rechtzette^J Noch verleden jaar, noch dit jaar werd een organisatie - en de Jongsocialisten in het I gevraagd om mee te werken aan het initiatief. er verleden jaar geen «SP of JS-militanten» als aanwezig, zij konden dus ook niet «afhaken tof men werd dat 'gebedsplaatsen' waren ingeschalj Nochtans beschikt G. Debree over alle adresse socialistische jeugdorganisaties bv. zij werden e uitgenodigd, wat G. Debree telefonisch toegal groeperingen, wellicht kristelijk geïnspireerde, «er kwam weinig respons». Een afvaardiging van de Jongsocialisten staptMV wel mee, alhoewel wat onwennig (samenkorAH Begijnhofkerk, geen 'gebedsplaatsen' maar wil* met het voorlezen van toch wel religieuse aA« teksten). Waarom? Omdat wij openstaan voorHI* ven van allerlei aard, tegen geweld, verdrukkirlrlj bewapenen,... en omdat wij steeds bereid zijn tol werking. Dat hebben wij reeds genoeg bewei eigen open initiatieven ('Ontwapenen om te oi I de aktie tegen de atoomraketten, aktie (Jeugd f heid',...), initiatieven waarop kristelijk geïnspiree nisaties wel meermaal» uitdrukkelijk schriftelijl uitgenodigd, maar nooit reageerden... Wij zijn zelfs bereid mee te werken, indien w toevallig, in een krantenartikel van de dag zelf, op onze aanwezigheid wordt gerekend en dat m laatste instantie kontakt werd opgenomen» samenwerking wordt op deze manier toch niet lijk gemaakt, of was het eigenlijk niet echt de fc* P-pn

De Voorpost | 1981 | | pagina 2