HOREBEKEVELD ZAL IN TOTAAL 415 WONINGEN OMVATTEN )i ONDANKS SLECHTE WEER WAS MEIBOOMPLANTING AAN WERF SUKSES MINDER VROUWELIJKE WERKLOZEN AALSTERSE VLAAIEN WORDEN TOPPERS! P I. BPA SCHAARBEEK WERKT VERDERE VERSTEDELIJKING IN DE HAND BUITENVERBLIJF VAN SCHEPEN BL0MMAERT BLIJKT IDEALE BUREELRUIMTE TE ZIJN Boeken voor Komen -SM GOEDKOPE WONINGEN VERDER AKTIEF TABEL I. VOLLEDIGE WERKLOOSHEID ARR. AALST - MAART '81 TABEL II. GEK0NTR0LEERDE VOLLEDIG WERKLOZEN Originele wedstrijd voor Aalsterse huisvrouwen Landbouwers zijn grote verliezers -* - o.a.iaoi - L<e voorpost Vervolg van pag. 1 Vernieuwbouw Reeds in het vorig jaar verslag werd melding ge- Jnaakt van de plannen van de bouw van drie nieuwe huizen aan de Boudewijnlaan op een terrein waarop zich thans 5 krotwoningen bevin den. De plannen voor de ze opbouw werden op 2 juni 1980, door de dien sten van de stad Aalst in principe goedgekeurd. De architekt kreeg met een opdracht een volle dig dossier aan de Stad Aalst over te maken, maar op 31 december 1980 had men nog steeds de nodige bouwvergun ning niet ontvangen. Het dossier werd wel op 26 november 1980 aan de diensten van de Nationa le Maatschappij voor de Huisvesting ter goedkeu ring overgemaakt. Maar deze wachten echter op de bouwvergunning om het dossier gunstig te ad viseren en de nodige bouwtoelating te ver lenen. huizen. Meteen realiseert de SM van Goedkope Woningen in de praktijk de renovatie van oude woningen, waarover op dit ogenblik zoveel praat wordt. Aldus wer den in 1980 aan twee hui zen in de Tulpstraat te Aalst belangrijke verbete- rings- en herstellingswer ken uitgevoerd. Bij het ene huis bedroeg de kostprijs van deze wer ken 903.608 fr. terwijl men aan het andere huis voor 235.964 fr. werken uitvoerde. Door het vrijkomen van het huis gelegen Wel vaartstraat 21 te Aalst, dat gebouwd werd in 1930, zullen ook hier be langrijke verbete- ringswerken moeten uit gevoerd worden, voora leer deze woning terug in huur zal kunnen gegeven worden. De maatschappij stond ook drie percelen grond af aan de Stad Aalst om te voorzien in het aanleg gen van de wegenis van het Bosveld. In Lede, aan de Openveldstraat 45, Zoals in 1979 werden ook werd een huis dat ge in 1980 verbeteringswer- ken uitgevoerd aan oude bouwd werd vóór 1940 verkocht voor de som Arbeidsgeschiktheid: Mannen Vrouwen Totaal Normaal 3.886 5.941 9.827 Gedeeltelijk 760 845 1.605 Zeer beperkt 603 672 1.275 Totaal 5.249 7.458 12.707 Andere verplicht ingeschr. 166 339 505 Algemeen totaal 5.415 7.797 13.212 Waarvan -25 jaar 1.446 2.416 3.862 Gemeente Mannen Vrouwen Totaal Lede 207 298 505 Impe 26 39 65 Oordegem 47 67 114 Smetlede 19 26 45 Wanzele 20 52 72 LEDE 319 482 801 Erpe 91 117 208 Mere 119 117 236 Aaigem 44 34 78 Bambrugge 18 38 56 Burst 50 85 135 Erondegem 39 62 101 ERPE-MERE 361 453 814 Aalst 799 1.231 2.030 Baardegem 25 35 60 Erembodegem 190 319 509 Gijzegem 39 61 100 Herdersem 33 78 111 Hofstade 73 129 202 Meldert 45 53 98 Moorsel 113 129 252 Nieuwerkerken 159 215 374 AALST 1.476 2.260 3.736 van 730.000 fr. Patrimonium Sinds haar bouwde de sociale bouw- balans voorkomen ver- beperking 1/60ste inko- wezen krotbewoners, tegenwoordigen een be- men wat 2.570.393 fr. be- Het dienstjaar 1980 werd drag van bijna 462 mil- draagt. Deze verminder- bij de SM van Goedkope ontstaan joen. Hiervan wordt 20,5 ingen zijn ten laste van Woningen afgesloten miljoen voor rekening de maatschappij zelf. met een batig saldo van Re- ge- maatschappij 1395 wo- genomen door de 128 Op een totaal van 18,2 284.846 fr. Aldus is men miljoen netto huurop- in staat een dividend van brengst betaalden de 4% op het gestorte kapi- terwijl de 413 huizen ge- huurders zelf meer dan taal aan de aandeelhou- bouwd na 1940 een som 16,5 miljoen. Het Vlaam- ders uit te betalen. Deze ningen. Hiervan werden huizen gebouwd vóór de er 737 gebouwd vóór tweede wereldoorlog, 1940 en 658 na 1940. De- ze indrukwekkende lijst zal nog aangevuld wor- vertegenwoordigen van se Gewest dient 1,6 mil- dividenden bedroegen den met 32 nieuwe hui- 335,4 miljoen. Bij dit alles joen bij te leggen wegens 5.160 fr. Hierbij komt nog zen die in opbouw zijn in de wijk Horebekeveld en 200 nieuwe huizen in de- komen nog de garages verminderingen ingevol- 1.290 fr. als taksen op aan het Begijnhof die in- ge kinderlast en vanwege dividenden ten laste van geschreven werden in de het Ministerie van Open- de maatschappij. Wat zelfde wijk waarvan het balans voor een bedrag bare Werken moet men overblijft zijnde '278.396 dossier reeds overge- van 1,17 miljoen, en de 33.560 fr. ontvangen als fr. wordt overgedragen maakt werd aan de Natio- huizen die in opbouw zijn verminderingen voor ge- nale Maatschappij voor aan het Horebekeveld sa- de Huisvesting. men met de grond ver- De huizen die gebouwd tegenwoordigen een werden door de Goedko- som van meer dan 104 pe Woningen bevinden miljoen, zich op de meest diverse plaatsen in de stad Aalst. Volgens de cijfers, die in Zo vindt men zowel hui- het jaarverslag gepubli- zen aan de St. Annalaan, ceerd werden, bedroeg Gentsesteenweg, Volks- 0e netto opbrengst van verheffingsstraat. Spaar- de huurgelden in 1980 zaamheidsstraat en om- 18.222.379 fr. In feite be geving als aan de Immer- droeg de basishuur van zeeldreef, Watertoren- de woningen 20.205.300 straat, Moorselbaan, Dr. fr. Hierbij komt nog de Goffaertstraat, Berge- verhoging wegens inko- meersenstraat, enz. Ook men, de garages en de de alom bekende sociale winkelhuizen wat woonwijken Park De een totaal geeft Blieck en Begijnhof zijn 20.792.772 fr. Daartegen naar de rekening «Dota tie Buitengewone serve». Dit jaarverslag bewijst nogmaals dat er in het sekretariaat van de socia le bouwmaatschappij hard gewerkt wordt. Hier bij had men het nog zeer druk met de aanpassing van de boekhouding aan de nieuwe administratie ve normen enerzijds en met de herberekening van de huurprijzen zoals opgelegd door het Ko ninklijk Besluit van 18 de cember 1979 anderzijds. Dit alles verzwaarde de D «ek taak van het sekre in dergelijke mate i Raad van Beheer b i de een derde person aan te werven, beurde bovendien vooruitzicht dat de orr houder, de heer S pe voornemens is ongev einde van dit jaa iwat ambt neer te legge irfcg ze rust is welverdie men weet dat defet ai Saman de boeken v we maatschappij sinds jant (zijnde 54 jaar) mi aar bewonderenswaaro 21' nauwgezetheid bijh l st< Vervolg van pag. 1 28 inde ener Vervolg van pag. 1 De werkloosheid gedu rende de maand maart In het arrondissement nam vooral af onder de Aalst bedroeg het aantal bedienden (-164), de uitkeringtrekkende volle- kleermakers (-40), de me- dig werklozen op het ein- kaniciens (-10) en de in de van de maand maart pakkers (-7). 12.707 eenheden (5.249 De gedeeltelijke werk mannen en 7.458 vrou- loosheid, die toch even wen). In vergelijking met eens een belangrijke indi- de maand februari is dit kator is voor de ekonomi- 159 eenheden minder, sche aktiviteit, kende ge- hetzij een vermindering durende de maand maart van 1,24%. Deze daling is eveneens een afname. Er volledig te danken aan de gingen 63.957 arbeidsda- vrouwen (-161), want de gen verloren, wat echter mannen namen toe met 2 toch 12.030 minder is dan eenheden. tijdens februari 1981. De werkloosheidsgraad Maar in vergelijking met ten opzichte van de aktie- de maand maart 1980 ve bevolking bedraagt gingen er nog 20.146 ar- 11,89% wat dus toch nog beidsdagen meer ver beduidend meer is dan loren. de nationale 9%. G.D.B. Onder de naast afgevaardigden was uit het Kravaalbos. talrijke prominenten die van de Dekenijen van de Alhoewel niet in het pro- de Meiboom begeleid- Kattestraat, Koolstraat en gramma voorzien bleek dan den, bemerkten wij o.m. Vlaanderenstraat, had- het rechttrekken van de van Burgemeester D'Haese- den eraan gehouden de boom niet van een leien '06r, Schepen voor Leef- Meiboomplanting met dakjete lopen. Niet alleen eigendom of werden ge- over staat dan weer de milieu Mevr. De Maght hun aanwezigheid te het gewicht maar ook de CVP gemeente- vereren. lengte waren aanvanke- komen, de tijdelijke ver- raadslid Etienne Bogaert. De meiboom zelf werd lijk een niet te overbrug- mindering van de huur, Ook de voorzitter van het naar aloude traditie op gen moeilijkheid. Ook de de beperking van de nor- Verbond der Aalsterse enkele sterke schouders tweede poging om de bo- van een aantal be- om met vereende krach- stuursleden van de Deke- ten recht te trekken mis- nij Molenstraat zelf ge- lukte. In een minimum dragen, tot aan de Werf- van tijd zorgden omwo- kapel. Zoals in de straat nenden echter voor het zelf had ook hier Deken nodige materiaal om niet Herwig Van Holsbeeck, alleen de vooraf door de die de promotor van het stadsdiensten aange- ganse projekt was, voor brachte put, waarin het de nodige versieringen onderste van de boom- realiseerd door de Sm vermindering wegens in- Goedkope Woningen. Financiën De gebouwen, die in de male huurwaarde en de Dekenijen Pol De Paepe, Vervolg van pag. 1 het tel. In dit «Jaar van de van het stadhuis, Streekgerechten» wor- 77.11.11 toestel 221. Ons aller Louis Paul Boon den de Aalsterse Vlaaien In de voormiddag van de (al dan niet met stand- geherwaardeerd en het Topdag 16 mei dragen de beeld...) wijdde vier eeu- beste recept officieel gewaardeerde deel- wen later een hoofdstuk vastgesteld. neemsters hun kom aan de vlaaien uit Aalst in De Topdag (volgende vlaaien naar het stadhuis, zijn «Eten op z'n week 16 mei) is daartoe mede met hun volledig Vlaams». Ex-bloemenfee een schitterende gele- recept en hun identiteits- Myriam De Vos-Boek- genheid. Er wordt een kaart, stael (een bloem uit de wedstrijd georganiseerd Alles wordt onderzocht duizend) kreëerde een voor alle Aalsterse huis- en door de jury wordt sukseslied «De Aalsterse vrouwen. Er is slechts een staal genomen. Twee Vlaaien» op de fonoplaat één enkele voorwaarde: dagen later (kwestie van «Hier spreekt men Aal- de deelnemers moeten in de smaak en aroma) sters» (die werkelijk goed Groot-Aalst geboren zijn wordt de winnares plech- in het oog ligt) en ook de en moeten er ook tig bekroond en het re- goede Jan De Wilde be- wonen I! zingt ze op tekst van Pol Dus wie goed overweg De Paepe op zijn plaat kan met deeg, bakkers- «De Ballade in lange A», muts en deegrol moet die degelijk is maar nog beslist meedingen, niet volledig in Vlaande- Verdere inlichtingen op ren is doorgedrongen. de Ekonomische Dienst gezorgd. Aan een me tershoge mast symboli seerden kleurrijke linten het begin van de komen de lente en zomer, terwijl Aalsterse vlaggen het passende kader vormden voor de nieuwe mei boom. Derde keer, goede keer Aan de Werf aangeko men, werd onmiddellijk overgegaan tot het aan brengen van de reuze- krans aan de berkeboom, zangkoor 't Snoerken om die evenals verleden jaar enkele typische Vlaamse met de Topdag, toen de volksliedjes ten beste te dekenij Molenstraat met brengen. Ook de vlag- het initiatief op beperkte genzwaaiers van Vredon schaal begon, afkomstig brachten een tweede de- stam diende ingeplant te worden, bij te werken, maar ook om de boom te ondersteunen wanneer hij rechtgetrokken werd. De derde keer werd ook dit maal de goede keer, maar hier zullen blijkbaar de luide aanmoedigingen van de omstanders even eens gunstig gewerkt hebben. Meteen was het ogenblik aangebroken voor het monstratie van hu nen. Hierbij was h delijk dat de show verwachte, maar bleven lentezonnetj^ wat meer tot haar n -ui zou gekomen zijn. Zoals naar goede/ se traditie was V*l noeste helpers rechttrekken van dP1 boom en voor de l| tigen voor de drank gezorgd. On<É sen stond de boomf pronken in het hel van een schijnweri Met de feestelijl van donderdagavo wees de dekenij I lens straat-Kapellestraa ster: alleszins dat zij r«S(he de roos schoot mf spi opnieuw invoerei rfteri een aloude Aalster rijnl ditie. Mits het w ken van enkele heidsfoutjes, zoall zorgen voor achteif muziek, een nog j propaganda, enz. e de weermaker maal van de partij dat het oorspronke gewerkte progi ook kan uitgevoer den, kan de verni Meiboomplanting Werf beslist uitj tot een waar volks cept wereldkundig gemaakt. Later zullen akkoorden met de beroepsbakkers gemaakt worden om de Aalsterse Vlaaien beter te verspreiden. Tijdens de jongste Aalsterse gemeenteraad werd de verlenging van het huurkontrakt besproken voor het herenhuis, gelegen aan de Kapucienenlaan 63, waar sinds juli 1978 de stadsdiensten voor Personeel en Volksgezondheid gehuisvest zijn. De CVP-oppositie sprak hierbij over een «villa» en een «buitenverblijf» en had vooral kritiek op de huurprijs van dit gebouw. Deze beloopt immers op dit ogenblik 19.000 fr. per maand. Vervolg van pag. 1 Naar wij vernamen baseert men zich hierbij op richtlijnen van het Bestuur der Rijks wegen. Of deze richtlij nen op dit ogenblik nog aktueel en menselijk ver antwoord zijn, is een an der paar mouwen. Daar waar het BPA Schaarbeek voor het ge bied tussen de Boude wijnlaan en de St. Anna laan alles bij elkaar toch nog positief kan ge noemd worden, kunnen heel wat grotere vraagte kens gesteld worden ach ter de plannen die ingete kend werden voor het ge bied tussen de Boude wijnlaan en de spoorweg Aalst-Burst. Het meest opvallende is ongetwij feld het enorme woonuit- breidingsgebied dat in getekend werd achter de Biekorfstraat en de Lin- denstraat. Het gaat hier om tientallen hektaren landbouwgrond, die als een donkere vlek inhet BPA ingetekend werden als «strook voor gegroe peerde bouw van volks woningen of kleine land eigendommen». Hoe de ze nieuwe sociale woon wijk er in de toekomst zal uitzien, lieten de plan nenmakers in het mid den, maar op het eerste gezicht zullen hier in de toekomst minimum een 200-tal sociale woningen uit de grond kunnen ver rijzen. Of het grotendeels landelijke karakter van de omgeving hierdoor nog langer zal bewaard blij ven, is op dit ogenblik nog een open vraag, gebouw maar personeelsleden werkgesteld zijn.1 mate van het mfl werden de den afdelingen dienst, zoals dei volksgezondheid,! weddendienst, sioendienst, enz. Naar aanleiding van een de verplaatsingen. Daar- peerd. De diensthj perskonferentie over zijn om werd uiteindelijk voor en uiteraard personeelsbeleid maakte de Kapucienenlaan geop- Blommaert zelf een kleine strook land- Schepen Antoon Blom- teerd, vermits dit grote ken over een e'9j bouwgrond langsheen maert (VU) van de gele- woonhuis gemakkelijk reel; terwijl de de straat, die in het ge- genheid gebruik om de bereikbaar was zowel van de vroegere b westplan in het geel inge- persmensen in het ge- voor voetgangers als behouden werd alj tekend werd, gewoon in bouw rond te leiden. Vol- voor automobilisten. De vergaderruimte, de woonzone ingelijfd, gens de schepen verhuis- De vraag blijft in hoever- den zijn diensten in juli re dit door het Bestuur 1978 naar de Kapucie- van de Stedebouw en de nenlaan, omdat de loka- basishuurprijs bedroeg zelfdertijd geschild 16.000 fr. maar ingevolge er 's middags zijrj de verschillende in- hammen op te eta dexaanpassingen is deze Schepen Blommaj Ruimtelijke Ordening zal 'en die zij op dat ogenblik ondertussen gestegen tot trouwens zelf blij aanvaard worden. in het stadhuis zelf be- Vooraleer het plan trou- trokken in een erbarmelij- wens definitief bij Ko- ke en allesbehalve werk- ninklijk Besluit zal goed- vriendelijke toestand ver- gekeurd worden, zullen keerden. Volgens een beslist nog een paar an- verslag van de stadsinge nieur waren deze lokalen trouwens onbewoonbaar zullen worden van deze de parkzone tussen de en gevaarlijk geworden, nieuwe woonuitbreiding twee Etrimoblokken inge- Het schepenkollege stel- staat volgens ons buiten tekend als privaatpark de een onderzoek in naar keif. Eerlijkheidshalve daar waar dit gebied on- vervangingslokalen, dient hierbij gezegd dat der dit bestuur gemeen- woonuitbreidings- schapseigendom werd. Het plan bevat nog enke zowat 19.000 fr. personeelsleden Uit de rondleiding kon hoorlijke doch men opmaken dat dit be- no9 geen luxueu! drag in feite niet te veel is 'en konden werke voor een zeer funktioneel maar dat de landbouwers dere details moeten bij- nogmaals het slachtoffer gewerkt worden. Zo werd deze zone nu éénmaal ingete kend werd op het defini- Ie andere kleinere ano- tieve gewestplan van maliën, maar hier zijn de Aalst, daar waar deze in plaatselijke inwoners be- het ontwerp gewestplan slist het best geplaatst aanmerking omdat de hierbij werd in de eerste plaats gedacht aan één van de leegstaande ge meentehuizen van de vroegere deelgemeen ten. Deze kwamen niet in nog ontbrak. om opmerkingen te ma Ook de nieuwe woonzo- ken. Een bezoek aan het ne die voorzien werd nieuw BPA Schaarbeek langsheen de Linden- op de diensten van Open straat zorgt voor verdere bare Werken loont daar- aantasting van de land- om alleen bouwzone. Hierbij heeft moeite, het stadsbestuur zelfs personeelsdienst gemak kelijk bereikbaar moest zijn voor alle personeels leden van de stad, en om dat de ex-gemeentehui- reeds de zen tever afgelegen wa ren, zodat het teveel tijd VEHE en geld zou kosten voor Nog steeds kan je ekstra boeken kwijt voi Nederlandstalige boekerij te Komen, die f zaam maar zeker openbloeit. Tot op hedel reedsmeer dan 2000 boeken ingeleverd! dankbaar en met veel zorg in ontvangst wJ genomen én gelezen. Wie nog over boeken beschikt, kan deJ einde mei bezorgen aan volgende adressel Willy Alloo, Parklaan 141, Aalst of tel. 21.86.60 Mv. de Ganck, Pontstraat 27, Aalst of tel 21.14.87 Café Gulden Vlies, Esplanade, Aalst o 053-21.75.21

De Voorpost | 1981 | | pagina 4