)P 1 JAAR TIJD WERDEN 115 WERKLOZEN JIJ STADSBESTUUR ONTSLAGEN WAT IS ER VAN VTI-SPORT? PIKSPLINTERNIEUWE IJKSSPORTHAL ORDT GEOPEND De Voorpost - 8.5.1981 - 5 er b Dfitk lien t de er S Ji jggi ïrdie de it de perskonferentie van schapen voor personeel Blommaert, waarover U reeds verleden een verslag kon lezen, kwamen ook een aantal dere personeelsvraagstukken dan de examens en ontslagen van tqdelqken aan bod. Aldus vernam I aan de stad Aalst op dit ogenblik ongeveer 1000 personen werken. Hiervan zijn er iótwat 800 vastbenoemd, terwijl er een 200-tal te- ie trfcgestekfe werklozen zijn. aantal tewerkgestel- v werklozen bedroeg op januari 1980 nog 327, i^aar daalde ondertussen •aard 1217. Deze kosten aan bijhft stadsbestuur jaarlijks miljoen, en om deze en heeft de Schepen van Financiën ooit eens in een radiointerview ver klaart dat de stad Aalst om budgettaire redenen alle tewerkgestelde werk lozen zou dienen te ont slaan. Zover kwam het niet, om dat heel wat diensten to taal ontredderd zouden zijn, indien zij niet langer over deze relatief goed kope arbeidskrachten zouden kunnen beschik ken. Om de kosten van tewerkstelling enigszins te drukken besliste het stadsbestuur dat om de drie maanden een deel van de tewerkgestelde werklozen opnieuw dien den te stempelen. Buiten deze kategorie van arbeidskrachten be schikt de stad Aalst ook nog over een reeks BTK'ers, die met een spe cifieke taak belast zijn, en welke kontraktuee! ver bonden zijn. Het voordeel bij deze BTK'ers is wel het feit dat hun wedde volledig ten laste geno men wordt van de Belgi sche Staat. Het zijn der gelijke BTK'ers welke on dermeer gelast werden met de volkstelling. Ge zien het BTK projekt op een bepaald ogenblik ten einde was, werd de volksstelling op dat ogenblik opgeschort. On dertussen werd alles weer geregeld, en kon den de BTK'ers-volkstel- lers opnieuw aan de slag. Sinds 1 mei is echter aan het «projekt» van de volkstelling een definitief einde gekomen. De for mulieren welke op deze datum nog niet opge haald werden, zullen met eigen stadspersoneel dienen ingezameld te worden. Ondervraagd over moge lijke toekomstige afdan kingen van tewerkgestel de werklozen, stelde schepen Blommaert dat deze niet te voorzien wa ren. Het stadsbestuur hoopt terzake op een rechtvaardiger deel uit het gemeentefonds, zo dat men financieel ge makkelijker aan de opge legde taken kan voldoen. Examens Aan de hand van heel wat bewijzen trachtte schepen Blommaert op zijn perskonferentie te bewijzen dat het examen systeem sinds de fusie heel wat verbeterd was, en heel wat eerlijker ver liep dan onder een CVP- 28 april II., iets vroeger dan de andere scholen, inde het Vrij Technisch instituut Aalst zijn door ministerie vooropgestelde «sportdag», een enement waarbij meer dan 2.000 jongeren werden gelaten op de sportvelden en pleinen van het iliggende, op de in kleur komende landschappen, het landelijke leven van Oost-Vlaanderen. t Koninklijk Meteorologisch Instituut en de weer den deden alvast niet mee. Ofschoon 's morgens zon doorbrak had men op de BRT geen goed netlpordje over voor het weerverloop van datgene wat 'unieke dag' moest worden. rijn. de A s v< I Reeds van heel vroeg hing omheen de Vak schoolstraat en de Sint- Annalaan een gonzende drukte. Wagens met sig nalen en knipperlichten, bezemwagens met au- tentieke bezems boven uit, moto's, bussen, joe lende jeugd, kortom alles wat nodig is voor een sportdag. Aanvankelijk huiverig staande tegenover deze dag, gooide de organise rende ploeg zich in het gewoel. Honderden lo pers, voetballers, basket ballers en volleyballers werden met bussen naar de diverse pleinen en vel den in het omliggende gebracht. Het VTI had im mers alle beschikbare ins de opendeurdagen op 22 en 23 mei e.k. in het Deze rijkssporthal, vooral sters Hoger Rijksinstituut voor Technisch Onder- bedoeld voor de leerlin- s, het HRITO, heeft de officiële opening plaats van gen van RITO, HRITO, en l spiksplinternieuwe rijkssporthal in de Cesar Kon. Atheneum en ly- sltermanstraat. Een straat aansluitend bij de Bou- ceum, dus voor de rijks- Ivijnlaan. scholengemeenschap tra a ssportnol aan de Ceasar Hoeltermonstraat (KDC) daad zeer ruime sporthal (KDC) edel e doch efficiënte sanitaire installaties (KDC) Aalst, is liefst 48 bij 24 m groot, meer dan 11 are dus. Momenteel is ze nog in onafgewerkte staat doch voorzien zijn drie basket- volley-balterreinen, 2 tennisterreinen en 1 ter rein voor minivoetbal. Verder zijn er naast de inkomhall een cafétaria- ruimte die best dienst kan doen als info-gele- genheid, een kelder met ruime bergingsmogelijk- heiden en boven een po lyvalente zaal van onge veer de halve oppervlak te van de benedenzaal. Ook is er een zaaltje voor ritmische oefeningen. Bevloering en uitrusting volgen eerstdaags. Voor sanitair werd reeds ge zorgd, efficiënt doch so ber, zonder overdadige luxe. Het beheer van deze sporthal, een verrijking voor de Aalsterse regio, wordt beheerd door het HRITO wat betreft de schoolaktiviteiten. De hal staat uiteraard ook open voor belangstellende ver enigingen. Dit dan na de lesuren. Die aktiviteiten worden gekoördineerd door een afzonderlijke vzw. Sportverenigingen dienen dan wel te zorgen voor de eigen specifieke uitrusting. Nog voor de opening bestaat reeds zeer ruime interesse voor gebruik van deze sport hal. Tal van aanvragen werden inderdaad reeds ontvangen. De officiële opening heeft plaats op zaterdag 23 mei, en dit, in bijzijn van de Minister van het Vlaamse Gewest Mare Galle, door de Minister van Nationale Opvoe ding, Willy Calewaert. Gepaard hiermede gaan de publieke voorstelling van het jubileumboek «25 jaar HRITO Aalst» waarvan aan de minis ters een exemplaar zal worden overhandigd. Een realisatie van de Vriendenkring. Het eerste deel is literair georiën teerd met bijdragen van Paul De Vree, Willy Rog geman, Paul De Wispe- laere en Mare Galle (met jeugdherinneringen). Deel 2 zou «25 jaar HRI TO» in woord en beeld brengen terwijl in deel 3 een aantal technische ge gevens zouden te vinden zijn. U kan nu reeds inschrij ven op deze jubileumuit gave door storting van 300 fr. op prk 000- 0110145-50 van de «Vriendenkring HRITO», Welvaartstraat 10 te Aalst. Na 23 mei wordt de prijs wellicht verhoogd. LH pleinen en terreinen af gehuurd om dit massa spektakel te kunnen laten doorgaan. In het oriëntatiejaar-kom- plex aan de Sint-Anna- laan troepten alle fietsers samen; duizenden vier kante meter volgestouwd met glimmend, roestend, gloednieuw en aftands rollend materieel. Een kleurrijk gamma. Machi nes van om en bij de 20.000 knotsën, racefiet sen, doe-het-zelvers, Hol landers, Sergeanten, zelfs een «type tou riste 1934». Deze laatste van een enthousiasteling die er eentje was gaan lenen om met de bende mee te kunnen. Fietstocht A liep over 65 kilometer en sneed de gemeenten Schellebelle, Wetteren, Letterhoutem en Zottegem aan. Fietstocht B bedroeg 94 kilometer en liep langs 't Vosken in Oombergen, langs Balegem, Schelde- windeke, Oosterzele en Bottelare. Kortom langs de nog resterende stuk jes Paradijs. Langs plaat sen waar je nog even stil kunt worden. Langs Vlaamse dorpjes met lief lijk klinkende namen. Ook de van dienstzijnde fotograaf is in zijn nopjes. Een paar beelden in een ongerept landschap: enig. Minutenlang ligt hij in Balegem op de loer, een 17e eeuws hoevetje met op de voorgrond een kapelletje uit 1637 en de 300-jarige lindeknot erbij. Wanneer het ogenblik aangebroken is en de vliegende VTI-equipe uit de bocht komt, tuft een roestige vuilniswagen voorbij. Weg prachtfoto! Op weg naar Lokeren worden de wandelaars een paar maal gekiekt vanop de Denderbrug in Wieze. Ze zetten hun weg verder naar Mespelare, een dorpje met zeven huizen en een varkens kot, een schandpaal en een subliem peretoren- kerkje. Schaftijd is het geblazen in Halle C. Ditmaal wordt het echter geen bierfeest. Na de beruchte 100-da- gen luidde het posthuum dekreet immers: geen bier. Na het cola-feest ging men met een volle maag op weg naar het bloe- mendorp Moorsel. Vreemd was hoe weini gen wisten dat de oude spoorlijn Leirekesroute heette. In de Osbroek, modderig door de over Aalst uitge- kwakte regenbuien, voet balde men lustig door. De voetbalvelden leken net door wilde horden omgeploegde beemden. Het was een ongenadige beleid. Volgens hem was er al dus voor de fusie politie ke willekeur geweest toen de CVP een kandi daat met slechts 60% van de punten verkoos boven mensen met een betere examenuitslag. «Nu moeten wij bekwame mensen aanduiden en moeten wij niet hervallen in de fouten die vroeger gebeurden» aldus de hui dige schepen voor het personeel. Volgens hem mag de jury, die de examens afneemt op dit ogenblik zelfstandig wer ken. Deze jury wordt wel voorgezeten door een schepen, maar deze stelt zelf geen vragen over de examenstof of geeft geen punten. Hij zorgt er enkel voor dat alles regelmatig verloopt. Wel werd toe gegeven dat de examens zoals in het verleden be- kwaamheidsproeven zijn en geen vergelijkende examens. Tussen de ge slaagde kandidaten kiest de gemeenteraad (in werkelijkheid het Sche penkollege) dan nog wie men wil. Aan de hand van de examenstof voor de opstellers, die binnen kort zullen aangeworven worden, wenste deheer Blommaert aan te tonen dat de examens op een degelijker manier dan vroeger gebaseerd zijn. Op de opmerking dat de Volksunie vóór de fusie toch ook deel uitmaakte van de Aalsterse be- stuurskoalitie, en de kri tiek op de vroegere sche pen Bogaert in feite deels op zijn eigen partij ge richt was,merkte de sche pen op dat men zich als gewoon raadslid onmo gelijk terdege kan inlich ten over alle gemeentelij ke materies. Op zes jaar tijd zou aldus slechts één maal over personeels problemen in de bevoeg de kommissie gesproken zijn. De Schepen wees er nog op dat ondanks klachten geuit door de CVP-oppo- sitie bij de provinciegou verneur, nog geen enkel examen vernietigd werd dat door de huidige be- stuursmeerderheid afge nomen werd. Dit was vroeger wel het geval toen raadslid Bogaert nog schepen van perso neel was. VEHE ploetertocht doorheen de modder. Misschien doet de minister er goed aan deze sportdag volgend jaar een maand later te laten plaatsgrijpen! De volleyballers in de au tochtone turnzaal hadden het beter. Er werd echt vief gespeeld. Hardnek kig soms wat individua listisch. Maar wat zou dat als je amper één sport- dagje per jaar extra toe- geschoteld krijgt. Vlierzele sportief, een be grip, werd ook tijdens de sportdag niet vergeten. De 'honderden' meters werden er aan bandtem po gelopen. Een verbeten maar boeiende strijd. Mekaars krachten tes tend. Daarnaast natuur lijk de klassieke atletiek- nummers zoals versprin gen, hoogspringen, ko gelstoten,... Alles was perfect getimed. En bo vendien was er sfeer! Even een kort interview: «Welk is jouw rekord?» «Vier meter ver!» «'t Mijne is zes meter diep, mijnheer». «Wablieft!?» «Zes meter diep, mijn heer. Ik- viel thuis ooit eens uit een boom. 'k Hoorde mijn vader schreeuwen: Ónze Remie is dood!, maar ik bij me- zelve: Da zal nie waar zijn.» Leerlingen, alomtegen woordige turnleraars, le raars van elk pluimage, sympathisanten, direc teurs: blije mensen. Klinkende namen, presta ties, records. We gaan ze niet opsommen. We za gen ze trouwens niet alle maal. Er waren immers nog de voetballers te Moorsel, de sportievelingen op S.K. Aalst, op Zandber gen en in de Rozendreef. We misten het bonte spektakel van het oriënta tiejaar in het Beukenhof. Het was zoveel. Maar het was goed zelfs ondanks de aprilse grillen. Waar men gaat langs Vlaamse wegen... (KDC) Een honderden meters lange sliert fietsers slingerde zich door het heuvelland (KDC)

De Voorpost | 1981 | | pagina 5