f?3 25 jaar HRITO te Aalst GESLAAGD FEEST VRIJZINNIGE JEUGD 1' KRUIDENWANDELING C.S.C. DE RANK: GESLAAGD OVER HELE LIJN Mars tegen werkloosheid in Denderstreek M. !>l VOOR 2e MAAL TONEEL IN HRITO- AALST DOOR LERARE «VEUR DE GOEIE ZAAK» IE «NUMISMATIEK AALST» VERHUIST! RVA "1 Mikis-geschenkenbeurs 5 - 8 5.1981 - De Voorpost Opendeurdagen op zaterdag 23 mei In het kader van de viering «een kwarteeuw HRITO te Aalst», heeft op vrijdag 22 mei in de feestzaal HRITO aan de Welvaartstraat een akademische zit ting plaats. Behandeld wordt vooral en de veilig heid in onderwijs en industrie. Te 14u30 spreekt, na een welkomstwoord door di- rekteur P. Van den Wijn- gaerde, ir. G. Quet, direk- teur bij de Nationale Ver eniging tot Voorkoming van Ongevallen, over «De opvoedkundige rol van het Technisch Onder wijs in de strijd tegen ar beidsongevallen». Ir Albert Voet, Direkteur van het Provinciaal Vei ligheidsinstituut van Ant werpen heeft het vervol gens over «Aktuele vei ligheidsproblemen in on derwijs en industrie», waarna R. Van Dormael, sekretaris-generaal van het Nationaal Aktiekomi- tee voor Veiligheid en Hygiëne in het Bouwbe drijf spreekt over «Ekono- mische en menselijke as- pekten van de veiligheid in de bouwindustrie». Te 14u30 is er de opening van de tentoonstelling over veiligheid met info- stand, demonstraties door Somati Erembode- gem en de brandweer van Aalst en rondleiding vanbezoekers door de school. Op zaterdag 23 mei te 10 u officiële opening van de rijkssporthal waarover U elders in dit blad meer leest met optreden van de Aalsterse Stedelijke Turnkring en voorstelling van het jubileumboek «25 jaar HRITO Aalst». Van 12 tot 14 en van 17 tot 20 u is er eetgelegen heid in de feestzaal aan demokratische prijzen en 's namiddags van 13u30 tot 18 u, opendeurdag. De school in volle wer king zowel in de gebou wen aan de Welvaart straat 70 als in de Regels- bruggestraat 49 en de Vandernootstraat 35. Verder zijn er tentoon- Vrijdag 10 en zaterdag 11 april organiseerde de Mikis-klub een geschenkenbeurs met een uitgebreide keuze van produkten uit verschillende landen. Van kristal uit Bohemen tot wijn uit Hongarije en Roemenië. En dit alles aan «Mikisprijzen». De opbrengst komt ten goede aan de sociale jeugdwerken van de Mikis-Club. (KDC) Het 12e feest van de Vrijzinnige Jeugd is een voltreffer geworden. Geen bijzonder sukses, maar toch een meer dan bevredigende opkomst zaterdag in de feestzaal van HRITO, Welvaartstraat voor een goed gevuld feestprogramma, waarin de kinderen ook verwend werden. mooi en lelijk... «Jullie zullen trachten te leven als eer lijke mensen vrije men- De Heer Rimbaut, voor zitter van de Oudervere niging voor de Moraal, had in zijn gelegenheids toespraak (tuurlijk) over de vrijzinnigheid: «U hier allen aanwezig voor de zoveelste maal in het jaar van de vrijzinnigheid zijt het levend bewijs dat on danks de verscheiden heid er een eenheid heerst. Het bewijs dat het dagmatische denken, het vrije denken, de open heid voor de mens een bindmiddel is dat ons sa men doet ijveren voor een zelfrealisatie van ie dereen. Gelukkig besef fen zovele ouders in een tijd van technische evolu tie en wetenschappelijke akrobatieën en toene mende escalatie over de ganse aardbol, de opvoe ding van het kind niet alleen gesteund is op en cyclopedische kennis maar vooral op de ont plooiing van de persoon lijkheid van het kind, dit in volle vrijheid en aan vaarding van de andere mens. Wij moeten stre ven naar een humaniteit, een menselijke waar digheid, wars van alle dogma's en vooroorde len. Verheugend is het dat zovele ouders hun kinderen de kans geven een wereldbeschouwing te volgen, die voor alles de eerbied voor de per soon hooghoudt en be vordert...» Ook had de heer Rimbaut een woordje van dank over voor de direktie van HRITO voor het beschik king stellen van de zaal. Maar in feite werd feest afleggen tegenover zich" gevierd ter gelegenheid zelf aan een mooiere we- van de kinderen (zo'n reld, een meer gelukkige driehonderd in totaal) die mensheid waarbij ieder net die zaterdag symbo- van jullie de eigen zinge- lisch hun intrede deden vers zijn van jullie le- in de wereld van de grote ven...» aldus de heer R. mensen. Een wereld die Rimbaut. zich stilaan verder uit- Voor animatie heeft de strekt dan de school en oudervereniging beslist de enge familiekring, een juiste en doordachte Maar ook een wereld vol keuze gedaan door de grote én kleine proble- jeugdtheatergroep Ste rnen, een wereld vol on- kelbees uit te nodigen, rechtvaardigheid en Deze jonge maar borre- heerszucht. Daarom lende en frisse groep maande de heer Rimbaut voerde haar recente stuk de kinderen aan de «De Kleine Vandalen» vriend- en kameraad- op; een spektakel van zo- schap en respekt uit te wat twee uur, waarin breiden over de ganse zang, dans, mimiek, wereld en geen onder- show en andere leuke en was heerlijk, steeds Ook de gevierde kinde voerden een brokje th f ter op: dit hadden zij stellingen van het Natio naal Aktiekomitee voor Veiligheid en Hygiëne in het Bouwbedrijf, van het Provinciaal Veiligheidsin- situut Antwerpen en van abstraktismen van Johan De Schutter en Benny D'Haeseleer. Tevens ex po van Speedy Model bouw Club. Daarnaast Free Podium vanaf 14 u., boeken- en stripverhalen- stands en infostands over biologisch tuinieren en makrobiotiek door de heer Roelandt, omtrent het Rode Kruis van Bel gië, afdeling Aalst en om trent zweefvliegen door Aero Club Aalst met di- daktisch materiaal, dia montage en zweefvlieg tuig. Bekende firma's brengen bovendien demonstra ties en exposities en te vens is er een reuzetom bola met een winnende prijs voor ieder lot. Te 19 u. wordt dan beslo ten met een kabaretop- voering door de leerlin gen van het HRITO onder leiding van Mw. Brigitte Michiels, dit in de turn zaal van de school. Kaderend in de festiviteiten ter gelegenheid van de viering «25 jaar HRITO Aalst» wordt op donderdag 7, vrijdag 8 en zaterdag 9 mei. telkens te 20 u. in de feestzaal HRITO, Welvaart- straat, opvoeringen gebracht van «Veur de goeie zaak». Een toneelstuk van Eddy D'haese in regie van mw. Brigitte Michiels, gebracht door de leerkrachten van het Aalsters HRITO, het Hoger Rijksinstituut voor technisch onderwijs. Het stuk is uitermate aktueel. Het behandelt inderdaad de situatie in een kleine fabriek in krisisperiode. Een ons allen welbekende problematiek met afdankingen en wericonzekerheid. Toch is dit geen geval zwaar-op-de-hand. Dit wegens de raak getypeerde en gediversifieerde persona ges, de vlotte snedige dialoog en het sappig en levensecht taalgebruik. Dramatische momenten in climax worden afge broken en afgewisseld met grappige situaties en voorvallen. «Veur de goeie zaak» is, zoals U reeds hebt vermoed een knap stuk volkstheater met men sen zoals ze inderdaad écht leven, voelen, den ken, spreken (dialekt). In de bezetting zien we Johan Van de Casteele, direkteur, Luc Verlinden, de werkleider, Luc De Feyer, arbeider en vakbondsafgevaardigde, Werner Neirinckx, arbeider en eeuwige lol broek, André Van den Abeele, brave maar dom me arbeider, Clark De Spiegeleer, het eerste slachtoffer en gastarbeider Joris Bomon. Tevens drie dames: Carine Van Holsbeeck van het frivole type, Sigrid Vergauwen waar kletsen de regel is en Marleen De Smet agressief doch meevoelend en soms meedenkend. Een uitgebreide technische ploeg dient tot on dersteuning van dit alleszins merkwaardig team. «Veur de goeie zaak» wordt gespeeld in de HRITO-feestzaal op 7, 8 en 9 mei. LH scheid te maken tussen ras, taal, kleur of gezind heid. De kinderen zullen opgroeien tot volwassen mensen, die vrij en zelf standig zullen leren den ken, op zoek naar de waarheid, naar het goe- doende bij het gebeuren de, naar het schone. En en wisselde voortdurend hierbij zal het vrij-onder- af zodat het publiek nu zoek de enige methode eens ademloos toekeek zijn waarop men steeds en enkele momenten la- zal kunnen steunen en ter het uitgierde van de vertrouwen. pret. Ook getuigde «De Dus er wacht deze kinde- Kleine Vandelen» van ren een mooie taal, die een ferme dosis verbeel- eyenwel soms zwaar zal dingskracht en wist op zijn omdat zij steeds een boeiende wijze moeten waarderen en ideeën te veruiterlijken, onderscheiden; waar en De dynamiek in de snel onwaar, goed en kwaad, opeenvolgende taferelen sen die in de eerste men in een sfeer plaats verantwoording vriendschap in elklSe «geknutseld» tijdens i leerrijk en ontspanni 1 kamp aan zee. De opvoering verliep lemaal niet rimpello'f maar dat hoefde ook n je merkte in ieder ge dat de kinderen, de em J"a nerveuzer dan de and 'eb er de grootste lol had r.f aan beleefd en het h udl maal niet erg vonden B 9 het eerder met horten stoten verliep. Toch ir len zij een unieke eide ring rijker zijn, want konfrontatie met een gekend publiek lo nooit bij de eerste ®)d< van een leien dakje. Tuurlijk hoorde er bij. feestvieren een drar en hapje eten. Opniikei kreeg de Ouderverf®1® ging het voor elkaar degelijk menu voor! schotelen aan behoom' demokratische prijzen*1610 's Avonds werd het f( verder gezet tijdens e~) bal, dat tot in de vroi,b uurtjes uitdeinde, n K dat was de organisat<1 nauwelijks een zorg. 551 Spijtig dat Armand niet vrijgevig was en zon in zijn weerpra1^, want de opkomst was bevredigend maar overdonderend. a Qv< che rod boeiende dingen vakkun dig en fijn gedosseerd waren en beslist nooit verveelden. «De Kleine Vandalen» betrok de aan wezigen (zowel de ou ders als de kinderen) vol- Kle lett ees pk. iket Ie tot< Een tijdje geleden werdfiet lokaal van de muntverza- melaarsklub «Numismatiek Aalst» overgebracht van café Coninck Van Spanien, Grote Markt 28, 9300 Aalst naar een vergaderzaal die hen ter beschikking werd gesteld door het Stadsbestuur, namelijk: Filate- liezaal, Kattestraat 33, Aalst (Jeugdbibliotheek). Hun bijeenkomsten blijven behouden op elke 3e zondag van de maand vanaf 10 uur. Allen hartelijk welkom bij deze boeiende en leerrijke vrijetijdsklub, waar kameraadschap en hulp steeds troef is. Verdere inlichtingen, bij Johnny Bosman, Spaar zaamheidsstraat 8, Aalst of telefoneer 053-77.33.11. (jdb) De Denderstreek is qua werkloosheidscijfers toon aangevend in dit land. Niet om fier op te zijn, maar het is zo. Of het zo hoort te zijn, en niet anders kan is een andere zaak. Op zondag 10 mei wordt in elk gevel heftig geprotesteerd tegen die toestand, en wat en wie daar verantwoordelijk voor is. Veertien dagen geleden publiceerden wij in «De Voorpost» een plan en beschrijving van een wandel route door Wanzele die op initiatief van Schepen Henderickx door een ploeg o.l.v. de gemeentelijke kulturele werker van Groot-Lede Reg Delannoy werd uitgewerkt. C.S.C. De Rank profiteerde ervan om deze uitgestip pelde weg te volgen bij de 1* kruidenwandeling die door De Rank werd georganiseerd op zondag 3 mei. Ondanks de bar slechte weersomstandigheden was de opkomst meer dan bemoedigend: de inrichters mochten ruim 80 geïnteresseerden begroeten. En de begeleiding door de heer Willy De Boom, medewer ker bij V.E.LT. (Vereniging voor Ekologische Leefen Teeltwijze), die op voorhand de route had verkend en zijn dokumentatie aan zijn bevindingen had aangepast, was uitermate boeiend, interessant en grondig. De vereniging had®'- deelnemers samen ^9 bracht bij het ver punt, de zogenaa®*50 Molen van Fijnens, de watermolen op de lenbeek bij de grens Lede. De tocht ging I paden, weiden en b<S en op de meest oi wachte plaatsjes wis heer De Boom de de mers te wijzen op uitzonderlijk rijke denvegetatie. Hij no de aanwezigen de be king te maken hoe w| zijzelf en de andereil nuttige van kruiden zien. De meeste van| natuurlijke Na de suksesrijke opvoeringen van Brendan Behans nog geen andere «Gijzelaar» besloten de HRITO-leraren hun toneelta- nen hebt heten de lenten jaarlijks ten toon te spreiden. Nu brengen zij TO-leraren u harl in dat raam Eddie Daeses «Veur de goeie zaak» op welkom in hun zaait de planken, een spel in vijf bedrijven. hopen dat u bij hen t Q Het stuk tracht een rea- baar, aan de ingang kos- aangename avond g ten zij 80 fr. Daar zijn ook komt brengen. Aan de programma's te koop. telkens te 20 uur. Wanneer u voor donder dag, vrijdag of zaterdag Praktisch: om 14 u ver trekt de mars ir. het sta tion van Denderleeuw. Voor de organisatie staan diverse aktiegroepen in uit de Denderstreek: Aga- lev, R.A.L (Aalst), We reldwinkel, De Spin (Haaitert), PvDa en Den- deraktiekomitee (Dender leeuw), stadskrant 't Klokzjiël en Rode Jeugd (Ninove), 't Uilekot (Her- zele), Denderaktiekomi- tee (Geraardsbergen). Kontaktpersonen in Aalst zijn Michel Markey (RAL), St.-Annalaan 121, en Frans De Brul (Agalev), St.-Jobstraat 202, Bus 6. Sinds 6 januari werd door deze organisaties een koördinatiekomrtee «Aktiegroepen Dender streek» opgericht Het is de bedoeling samen aktie te voeren rond allerlei so ciale, ekonomische en milieuproblemen in het arrondissement Aalst. Dit initiatief kon groeien na geslaagd genoemde ak- ties op de Dender en te gen kernenergie te Mol. Op zaterdag 11 april werd deelgenomen aan de be toging van het Denderak- tiekomitee op de Dender en in Denderleeuw. Zon dag 10 mei is het dus de werkloosheid, waartegen ten strijde wordt getrok ken. (P.D.) listische voorstelling te geven van de problemen waarmee een fabriek zoals te maken kan krijgen. Er wordt door de akteurs naar gestreefd het pu bliek een ontspannende avond te bezorgen met een lichte dosis sociaal engagement erboven op, dit dan vooral door de wantoestanden die op een fabriek heersen in het daglicht te stellen. De voorbereiding kende heel wat problemen en het toneel op zichzelf kan al een sukses genoemd worden door al die min der ideale omstandighe den. Het geheel staat in een regie van Brigitte Michiels en de voor naamste rollen worden vertolkt door Johan Van- decasteele, Werner Nei- rinks, Luc De Feyter. An dré Van den Abbeele. Luc Verlinden, Carine Van Holsbeke, Siegrid Vergauwen, Marleen De Smet en de vreemde (leerling-)eend in de bijt Joris Bomon. Kaarten zijn in voorver koop voor 60 fr. verkrijg- -lóMèCli- AAL"=r of DÉ- éz«l--rijsse*j tfÈR....

De Voorpost | 1981 | | pagina 6