grooMede C 11 JULIVIERING: FEEST OP NIVEAU "CH Jaarlijkse Gymkana in Overimpe (Lede) B OP KOMST IN LEDE Zaterdagavond 11 juli ging in het Kultureel Centrum, Markt, Lede de 11 juliviering door. Het werd een feest met niveau. Een waardige strijd- en feest- bijeenkomst, die werd bijgewoond door een talrijk opgekomen publiek en die netjes verliep volgens een regie die duidelijk opgebouwd werd met de bedoeling variatie in het geheel te brengen. De feestzitting werd met enige vertraging geopend door de heer Roger Quintijn, voorzitter van de Sociaal-Kulturele Raad. Hij verwelkomde burgemeester Grepdon, schepen Henderickx die hijgend binnen kwam vallen van de 11 julimis in Erondegem, de gast spreker van de avond, Luc Delafortrie, voorzitter van het Priester Daens- fonds, Robert Van der Gucht, OCMW-voorzitter, gemeenteraadsleden en aanwezigen. Na zijn toespraak lichtte hij de aanwezigen in over het verloop van de avond en stelde hij de muzikale gasten voor: de heer Luk De Mot, bas-bariton, ver bonden aan de opera van Gent en zijn begeleider de heer R. Tas. Als aan gename verrassing pre senteerde hij de muzikale familie De Smedt, die een historische en muzikaal- poëtische evokatie zou brengen van vier Vlaam se voormannen: Wies Moens, Dr. August Borms, prof. Frans Daels en Lodewijk Dosfel. Na een optreden van Luk De Mot met zijn begeleider en de familie De Smedt riep voorzitter R. Quintijn de gastspreker naar vo ren: Luk Delafortrie, een rechtstreekse afstamme ling van de familie Daens, die het Daensisti- sche ideaal probeert ver der uit te dragen mede via de vereniging waar van hij voorzitter is, het Priester Daensfonds, dat nog maar zopas een so- ciaal-kultureel centrum heeft geopend in Aalst, het hartje van de Daen- sistische beweging. Hij sprak nu eens bezadigd, dan weer strijdbaar, be schuldigend, vlot en zon der franjes: een spreker die spreekt vanuit zijn diepe kennis van de Vlaamse strijd en zijn persoonlijke betrokken heid. Na de gastspreker volgden opnieuw een op treden van Luk De Mot en R. Stas en van de familie De Smedt. Daarna was het de beurt aan de heer Toon Mertens, sekretaris van de Sociaal-Kulturele Raad, de eigenlijke orga nisator van de hele avond. Hij bedankte allen die hebben geholpen om deze viering naar wens te laten verlopen, zodat zij uit kon groeien tot een gebeurtenis van hoog staand niveau. Hij betrok hierbij gepast de ouders De Smedt, wat een dave rend applaus ontlokte ter intentie van Lisette en Dries. Tot slot kwam schepen van kuituur Jules Hen derickx aan het woord. Blijkbaar was hij niet voorbereid of was hij nog niet bekomen van zijn spurt van Erondegem naar Lede. Hij kwam moeilijk op dreef en sloot aan bij de evokatie van de vier Vlaamse figuren door de familie De Smedt. Stilaan kreeg hij zijn vertrouwen en strijd vaardigheid terug. Zijn slot was verrassend als een apoteose. Hij ont popte zich tot een dekla- mant van het strijdge dicht en droeg op pak kende wijze het gedicht voor «Er ligt een staat op sterven» van René De Clercq. Zijn verrassend slot lokte een oorverdo vend applaus uit. De avond werd besloten met een drankje, aange boden door de Sociaal- Kulturele Raad. Roger Quintijn 11 juli is niet alleen de herdenking van 11 juli 1302, het is meer dan dat: 11 juli is een feest en strijddag. Vlaanderen moet die dag vieren zoals ieder ander zelfstandig volk, omdat wij een volk zijn: de Vlamingen. Een volk met een eigen geaardheid en zeden, met eigen opvattingen, een eigen kuituur en taal. Hij plaatste Vlaanderen in het Europa van morgen, waarin Vlaanderen, de Vlaamse Staat, niet eens zo klein zal zijn. De Vlaamse Staat kan in het Europa en de wereld van morgen een belangrijke rol spelen dank zij de gunstige ligging, de han dels- en werkgeest, de wereldhavens en zelfs dank zij Brussel, dat voor bestemd is om de Euro pese hoofdstad te worden. Volgens spreker heeft de Belgische Staat 150 jaar lang geprobeerd ons volksbewustzijn kapot te maken en ons onthouden van waarop wij recht hebben: onze volledige zelfstandigheid om onze eigen toekomst in han den te nemen. Maar vol gens Quintijn is dat nog slechts een kwestie van tijd. Naast de unitaire krachten in dit Land die de oorzaak zijn van al wat Vlaanderen is overkomen en overkomt gaf Quintijn als tweede grote oorzaak het Belgisch koningshuis. Hij moest zelfs niet ver teruggaan in het verle den om dat te staven: de Voer en Happart, de on dertekening van de be noeming van de Waalse socialist Monfils op Bui tenlandse Handel. Op nieuw legde Quintijn de nadruk op ons bestaan als een volk, een volk waarop wij fier moeten zijn. Een der meest nijve re, meest kreatieve, meest kunstzinnige van Europa. Ondanks eeu wenlange overheersing, uitbuiting en uitmoor ding is dat volk blijven bestaan. En dat noemt spreker een wonder, een bewijs van de sterkte van ons volk. Wij moeten er trots op zijn dat wij ons de laatste decennia opge werkt hebben tot één der meest werklustige, tech nisch meest hoogstaan de en welvarendste vol keren. Als Vlamingen. Niet als Belgen. Dat zijn wij niet alleen in de we reld maar zeker in de en titeit België. Ondanks de Waalse hipoteek van honderden miljarden voor Waalse koolmijnen en de hele kwijnende Waalse industrie, zijn wij het meest welvarende deel van België met de beste overlevingskansen in deze krisistijd. Wij zou den het nog beter doen als die talloze miljarden die ons onrechtmatig ontnomen worden in Vlaanderen konden blijven. En dan pakt spreker een belangrijk punt aan, dat vaak door andere spre kers achter de mouw wordt gehouden: onze eigen regeringsmensen hebben hieraan vooral schuld. Op het politieke vlak zijn wij steeds te kort geschoten. Onze politici zijn altijd bezweken aan de druk van hogere machten en aan allerlei vormen van chantage on der het mom van samen horigheid en solidariteit. Een valse samenhorig heid en eenzijdige solida riteit met landgenoten die nooit, maar dan ook nooit, enige eerbied voor Vlaanderen hebben op gebracht, die 150 jaar lang het laken naar zich toe hebben getrokken en die dat blijvend willen doen. Spreker vindt het de hoogste tijd dat aan die zwakheid van onze politici een einde komt. Zij moeten nu eindelijk ook eens Vlaams-een drachtig worden als het gaat om de levensbelan gen en de toekomst van het volk dat hen verkoos. Hun eerste opdracht moet zijn: Vlaanderen zelfstandig te maken in de breedst mogelijke zin. Los van elke vatse part ner. Om dat te bereiken moe ten wij bij de volgende verkiezingen een aantal valse profeten de ezels stamp geven. Wij moeten stemmen voor mensen die radikaal en kompro- misloos denken en han delen. Nu ook in de vak bonden stemmen op gaan die federalisme ei sen is het uur van de Vlaamse zelfstandigheid dichter bij dan misschien wel gedacht wordt. Wij willen ons eigen huis in richten zoals wij dat zelf wensen. Ten slotte gaat het om de toekomst van ons volk, van onze eigen kinderen. Luk Delafortrie De vorige spreker, Roger Quintijn, had de gast spreker Luk Delafortrie enigszins het gras van voor de voeten wegge maaid. Maar een geroeti- neerde spreker als Dela fortrie die kan putten uit een oneindige bagage met betrekking tot het te- ma van de dag: 11 juli 1981 en Vlaanderen, maalt daar niet om. Re gelmatig verwees hij naar de vorige spreker en benadrukte zodoende het behandelde punt. Luk De lafortrie was blijkbaar best in zijn nopjes met zijn uitnodiging om hier in Lede de strijdrede uit te komen spreken. Nog maar enkele maanden te rug was hij hier ook al de gastspreker en hielp de nieuwe sociaal-kulturele vereniging SKV «Priester Daens» vzw boven de doopvont houden. Ter wijl de vorige spreker enig entoesiasme aan de dag legde en waagde te spreken van 11 juli als feestdag, legde Delafor trie toch meer de nadruk op 11 juli als strijddag. Wij zullen eigenlijk dan pas zonder kompleksen kunnen feest vieren wan neer wij een zelfstandige staat Vlaanderen zullen zijn. Wat met de smalen de opmerking dat wij een dag om te vieren ver te rug in ons verleden moe ten gaan zoeken: naar 1302! Hebben wij dan niets anders? Volgens spreker ligt het antwoord in onze geschiedenis zelf: sinds de 14e eeuw is Vlaanderen nooit meer in staat geweest om als zelf standige staat op te tre den. Hierbij geeft hij een kort overzicht van die ge schiedenis. Nu eindelijk, nu eerst hebben wij de kans voor 't grijpen en daarop en op niets an ders dient alles te wor den gericht. Net zoals Quintijn wijst spreker op onze plaats in de wereld. Volgens hem moeten wij over onze grenzen heen kunnen kijken, Vlaande ren is immers groter dan wat ons in het Belgische bestel werd toegemeten. Hij eist opgesplitste am bassades om onze ach teruitstelling door o.a. Buitenlandse Zaken en Buitenlandse Handel weg te werken en de promotie van Vlaanderen in het buitenland in eigen han den te nemen. Hiérbij sluit hij ook aan bij Pastoor De Cubber die al timmerend op het altaar om zijn woorden te on derstrepen uitriep: «Hoe veel missionarissen heeft Vlaanderen uitgestuurd. En hoeveel Vlaamse staatslui als ambassa deurs, konsuls, handels- attaché's enz. heeft Vlaanderen in het buiten land?» Daarheen wijst 11 juli ons. Over de struktuur van het zelfstandige Vlaanderen: het zelfstandige Vlaande ren moet een andere struktuur hebben dan de huidige gecentraliseerde staat. Die toekomstige struktuur wordt niet vol doende bestudeerd: men beperkt zich tot regeer- kompromissen die, ty pisch Belgisch, al even gauw door andere wor den vervangen. Met ver ontwaardiging moeten wij toezien hoe er wordt geknoeid. Het stinkt langs alle kanten. België verzinkt in een moeras, in Broeksel, Vlaanderen in z'n val meeslepend. Machteloze regeerders jammeren en worden dan spoedig door andere machteloze jammeraars opgevolgd. Spreker maakt dan een gewaagd ommetje: misschien is deze hopeloze jammer- politiek nodig of onver mijdelijk om in die hope loze toestand een vrij Vlaanderen te kunnen vestigen, om er des noods voor te vechten. Spreker trok hard van leer tegen de grendelwet en tegen diegenen die er verantwoordelijk voor zijn. Vooral onze Vlaamse politici die dit misbaksel met onbegrensd nadeel voor Vlaanderen op hun geweten hebben, krijgen geen genade. Door de grendelwet is de normale parlementaire weg on mogelijk geworden. Men heeft een federalisme ge wild, ingebouwd in een unitaire staat en dat is uiteraard bedrog. Meteen werd de Vlaamse meer derheid in het parlement, een elementair demokra- tisch beginsel, te niet ge daan. Dus meteen werd in België de demokratie afgeschreven. En aange zien de Walen nimmer of nooit zullen toegeven, moeten wij maar eigen machtig optreden. Als de Vlamingen hun rechtma tige macht niet krijgen, moeten zij die maar grij pen. Luk Delafortrie sloot zich aan bij diegenen die een oproep deden tot eendracht onder alle Vla mingen, in alle partijen om een eigen machtsor gaan op te richten. Een eigen parlement, een ei gen regering, en niet het kluchtspel wat men he- dentendage opvoert. Door de grendelwet in te Voeren heeft men de Vla mingen buiten de norma le, parlementaire weg ge drongen. De Vlaamse po litici hebben omwille van een schotel linsensoep de Vlaamse demokrati- sche meerderheid versja cherd. Symbolisch in deze hele situatie is de Voer. Het gaat hier niet alleen om 5.000 Vlamingen maar om de hele behandeling die Vlaanderen vanwege België te beurt valt. Met de Voerstreek staat of valt de Vlaamse zelfstan digheid. Daarom moet heel Vlaanderen in mas sa de oproep van de heer Sweron, voorzitter van de Harde Voerkern, be antwoorden: Vlamingen, laat ons niet vallen. De leefsituatfe van de Vla mingen in de Voer wordt problematisch: de Vlaamse Voerenaars worden getergd en ge pest door franstaligen, door de gemeentebestu ren, door de rijkswacht, door het gerecht. Vlamin gen worden vervolgd, Walen worden onge moeid gelaten. Maar wat valt te verwachten van een land dat in de greep zit van het geslacht Sa- xen-Coburg, waarvan de vertegenwoordigen in België, Sire Boudewijn, gaat praten met de rebel lenleider Happart en op dezelfde lijn zijn minis ters als knechten uit stuurt naar Zaïre om daar op de knieën te gaan zit ten voor Mobutu, met als enige reden: de bescher ming van de belangen van het Belgische ko ningshuis in Zaïre. Bou dewijn maakt van onze ministers zijn waterdra gers. Spreker trok even eens van leer tegen de justitie- van-twee-maten- en-twee-gewichten, te gen de laksheid en laf heid van de provincie Limburg, waartoe Voeren behoort. Door al die ge beurtenissen worden de Vlaamse Voerenaars hardnekkiger. Maar wij moeten naast hen staan. Voeren is echter geen al leenstaand feit. Er zijn ook nog Komen, de be noeming op Buitenland se Handel, enz. Steeds zijn wij gehinderd in de uitbouw van onze ekonomische en indus triële steunpunten: staal, havens, tekstiel en de uit bouw van de Benelux, als deel van een Verenigd Europa, waarin wij als volk best aan onze trek ken kunnen komen. Een echt ekonomisch fe deralisme in de Benelux en in Europees verband kan Vlaanderen best aan. Maar rond dat ekono misch federalisme wor den moedwillig misver standen geschapen door Claes, Tindemans e.a. Spreker is van mening dat Vlaanderen alles te winnen heeft bij Europe se integratie als Vlaamse staat. Maar dan moet het ekonomisch beleid in Vlaanderen uitsluitend van Vlaamse instanties afhangen in alle ekono mische sektoren. Wij moeten niet via België gaan om Europees te worden. Vermeylen zei het al zovele jaren gele den: Vlaming zijn om Eu- ropeeër te worden. Er wordt gezegd dat Vlaanderen als staat op ekonomisch vlak een uto pie is. Maar is Denemar ken niet evengoed als klein land (5 miljoen in woners) vertegenwoor digd als een volwaardige staat. En Portugal enz. En als onze ekonomie zwak zou zijn, dan is dat de oorzaak van het Waalse parasitisme, het staat ook bekend dat een Waal minder hard werkt; Wal lonië wil alles krijgen van de staat; Wallonië wil vrijelijk beslissen, maar op 50/50 basis, dit terwijl de laatste peilingen spre ken van 60% Vlamingen, 30% Walen en 10% inwij kelingen; Wallonië belet al jarenlang onze eigen ontplooiing; voor Vlaan deren is Wallonië ballast; Wallonië maakt onze so ciale zekerheid failliet, dit terwijl de Vlamingen de grootste inbreng doen. Wanneer wij daar geen halt aan toeroepen zal Vlaanderen met hen meegesleept worden in het moeras. Dan laten wij nu onze kinderen en de toekomstige generaties in de steek. Onze lonen, de kinderbijslagen, de pensioenen zouden ho ger liggen in een Zelf standig Vlaanderen en de belastingsdruk zou ver minderd kunnen worden, de werkloosheid zou minder zwaar wegen. Spreker is aan zijn besluit toe: 11 juli moet in het teken staan van eigen Vlaams beslissingsrecht, ook inzake alle ekonomi sche en sociale proble men. Voor Luk Delafor trie is de Vlaamse strijd, zoals de Daensisten het deden in hun tijd éen so ciale strijd, de strijd voor de gewone man die werkt voor zijn dagelijks brood. Leve de ekonomi sche zelfstandigheid- Toon Mertens Toon Mertens herinnerde eraan dat het 10 jaar ge leden is dat de VAB/VTB en het Davidsfonds start ten met een gezamenlijke 11 juliviering in Lede. De ze zelfde geest van vriendschap bracht hen opnieuw samen binnen het kader van de S.C.R. om dit feest op het ge touw te zetten. Hij dankte iedereen die bij deze vie ring betrokken was. Even pikte hij in op de woor den die de familie De Smedt naar voren brach ten over de persoon van Lodewijk Dosfel. Zijn ci taat, een tekst die Dosfel, toen al, 60 jaar geleden schreef, eindigde met: «Het Vlaamse volk moet een eigen staatsstatuut en een eigen gezag krijgen...» Hij verwierp de staatsher vorming zoals die op 1 oktober 1980 onder het eerste ministerschap van Wilfried Martens (CVP) geïnstalleerd werd. Voor al het uitblijven van het wettelijk oprichten van taaikaders in de admini stratieve diensten, zit hem dwars. Dat kost Vlaanderen meer dan 50.000 werkplaatsen, die ons rechtmatig toeko men maar ons door de laksheid van de Vlaamse deelnemers aan de opeenvolgende regerin gen (CVP/SP-CVP/SP/ PVV-CVP/SP) onthouden worden. Ook de solidari teit, een woord waar nog al lustig mee gezwaaid wordt, is hem een doorn in het oog. Die solidariteit betekent dat bv. onze Vlaamse tekstiel ge steund wordt met 350.000 fr. per tekstielar- beider, maar het Waalse staal daarentegen met 3 miljoen per arbeider. Spreker verweet het ge brek aan Vlaamse reflex bij de Vlaamse ministers in de opeenvolgende Martens- en Eyskensre- geringen. Het is dan ook normaal dat de CVP en de SP meteen door de knieën gaan voor de min ste chantage van Waalse kant. Hij betuigde zijn sympathie voor de kleine man in de Voerstreek die getergd en gepest wordt, in Komen waar zelfs kleu ters voorwerp van de Waalse arrogantie zijn, voor de bruine aktie in de randgemeenten, voor de Vlaamse bedienden in de ASLK. Volgens spreker mag de huidige gang van zaken geen aanleiding geven tot het vervallen in apatie. Zelfs aan het ma teloze geduld van de meest gematigde Vla ming komt een einde- De familie De Smedt Het kinderrijke gezin De Smedt zorgde voor de ar- tiestieke Leedse inbreng tijdens deze 11 juliviering die mede door hun teks ten, muziek, zang en poë zie een uitzonderlijk hoog niveau bereikte. Het gedeelte van de 11 juliherdenking dat hen gevraagd werd te verzor gen, plaatsten zij in het teken van vier Vlaams- nationale voormannen die in hun getuigenissen en in hun edele levensvi sie nog brandend-aktueel overkomen. Door hun verbetenheid worden wij opgeroepen tot een ver beten waakzaamheid te gen de tweede repressie. «Want», zo formuleerden zij het «hoe waanzinnig dit ook moge klinken, de staat waarin wij verplicht zijn te leven, deze dom kop van een staat, is aan zijn tweede represse reeds toe, zonder be kwaam te zijn om amnes tie te verlenen aan de slachtoffers van de eerste repressie». Lodewijk Dosfels neergeschreven waarheid is dan ook meer dan aktueel. «Rege ringen, evenals mensen, bedriegen wanneer zij verschrikt zijn». Na deze inleidende tekst volgde een situering van de per soon van Wies Moens die nog steeds in vrijwillige verbanning leeft in Ne derland. Uit de tekst door deze jonge mensen op gesteld en voorgedragen bleek hard duidelijk hoe onbarmhartig en wraak zuchtig onze Belgische staat en onze Belgische regeerders, waaronder talrijke «Vlamingen» de ze Vlaamse idealistische en poëtische ziel hebben getroffen. Als tweede Vlaamse voorman werd Dr. Au gust Borms gehuldigd. Niet door een huidege dicht of een feestlied, maar door een gewetens onderzoek. «Na zijn ter echtstelling door België, hebben wij Borms ver moord, zoveel maal...»; «Wij hebben Borms ver moord met elke nieuwe hebzucht, met elke nieu we eerzucht, met elke nieuwe berekening, met elke nieuwe baatzucht» enz. Professor Dr. Fr. Daels, werd gehuldigd door een tekst die nader belichtte wat die edele Vlaamse figuur voor Vlaanderen heeft gedaan en waarom hij door Bel gië zo zwaar werd geboy cot en verguisd. Aan de hand van een brief, ge richt aan mevr. Daels werd een voorbeeld ge geven van de manier waarop het gezin Daels door andersdenkende burgers werd geplaagd. In tegenstelling tot dat hatelijk proza lazen de kinderen De Smedt dan vier getuigenissen voor van Vlaamse voorman nen: van Jef Goossen- aerts, van Cyriel Ver- schaeve, van Karei Van Cauwelaert, van Pater Callewaert. Dit optreden van de familie De Smedt werd afgesloten met een instrumentale vertolking van «Eer Vlaanderen ver gaat» en «Vlaanderen» en zang: O gij stille tijd. Bij de evokatie van de figuur van Lodewijk Dos fel werd vooral aandacht besteed aan zijn interes se voor de jeugd. De kin deren De Smedt citeer den teksten van zijn hand uit verschillende perio den, waardoor men zich een beeld kon vormen van deze hoogstaande fi guur. Te zijner ere werd «Een jeugd groeit heden» gezongen. Tot slot volgde de sa menzang: De Blauwvoet; Het vendel moet marshe ren; De Vlaamse Leeuw. Schepen Henderii Schepen H sloot de Guldei viering af met zijr denheid uit te over de opkomst, dankte de spreken muzikale artiesten Mot en Rudy S gooide lof naar di sen die een zc staand initiatief getouw hadden Zijn speciale dan naar de familie De door aan te sluitei huldiging van di voormannen die f Vlaamse ontvooi strijd zo'n diepe hebben getrokkei slot droeg hij het «Er ligt een staat ven» met animo v bij de laatste vers op zijn uitvaart zijr hij alle aanwezig om dat heuglijke I men met hem te v Zoals reeds eerd zegd werd het een van onverwacht h( veau. De belang; was groot. Maar t sonen die op een dere manier bet zijn bij het beleid gemeente Lede, tod* onderdeel van Vla ren, of die bij een i dere politieke str horen, hadden opv hun kat gestuurc zwakt al dadelijk h toesiasme voor d< feestviering af. A «grote» partijen op selijk vlak nog ni ïnteresseerd zijn Vlaanderen, hoe zo willen dat de ver woordigers van di tijen in Brussel enl teresse aan de den leggen v Vlaamse problem» situatie. En worq^ weer eens zoals (ikn Quintijn zei op hetrpspl van zijn toespraafel k< dronken een glas, fceld een plas en lietenjrst? zoals het was. fog i Ca de 1 1, W8 zit Is aa al h< bij t me kal voo Met en»? Ing Dep Zondag 5 juli organiseerde de Groene Kring, jonge kwam de spektalfvrc landbouwers uit Lede en omgeving, hun jaarlijkse eindafrekening: |n v< Gymkana, een reeks behendigheidswedstrijden voor Lassuyt legde me( no landbouwvoertuigen. De weermaker was met zijn foutloos parkoers nej zonnigste gezicht van de partij en het volk stroomde op de eerste plaats-onai toe. Alle elementen waren aanwezig om van deze Ook de dames kw originele wedstrijd een geslaagd feest te maken. aan de beurt. Die spNfg damesreeks werdiis v Het bestuur had een de tijd aangenaam spen- nek aan nek gSCap reeks van 10 proeven deren door deel te ne- waar het verschil feat prachtig uitgebouwd. Als men aan allerlei volks- konden berekend tg eerste moesten de deel- spelen die eveneens door Tegen 18.00 u viekmc nemers een vierwielwa- de jonge boeren werden het doek over dit onis t: gen achteruit netjes in georganiseerd en die Ie en geslaagde initlagj een garage duwen. Hier- door het publiek met in- Iedereen ging dr teresse en entoesiasme tevreden huisvéa u werden begroet. Woorden kwamen d gevoel voor evenwicht Het hele gebeuren was in bij te pas, op het gir n vereiste: de deelnemer een met zon overgoten kon men het zien:vaar moest met een kruiwa- prachtig stukje natuur op mensen komen vei? J; de weide van Lassuyt jaar terug. Mark en André werkelijk een lust voor het oog. De De uitslag op volgde een nieuwig heid, een proef die enig gen over een 2 meter ho ge stelling lopen. Via een «claxonproef» en de prachtige draaimolen toeschouwers die, zoals Heren: in de inleiding kwamen de konkurrenten bij de Grote Slalom, groten getale opgeko- waarbij menig graszode men waren, leefden wer- de lucht invloog bij het kelijk mee met deze wed- kort keren met de trakto- strijd en de zich de ziel uit ren. Daarna moesten alle het lijf werende konkur- deelnemers over de vij- renten, ver, een zware opgave Toen de winnaar van vo- waarbij talrijke deelne mers een plons 1. Lassuyt Mark: 511 2. De Gussemé Raff 3. Lassuyt Geert: 6jf 4. De Meyer Hef 7.30 5. De Smet Luk: 7.f 6. De Koker Eugeenjj Dan volgden: De leer Mark, De Clercd Ion, De Jager Haif; Geert Lassuyt, het zijn parkoers had afge- water maakten. Vervol- |egd stond hij met 6.42 Van Mulder Mark. gens moest met een ron- blijkbaar aan de leiding. De volgorde bij d£ de ton voor het voorwiel Doch hij werd nog in ex- mes was: LambreclT een bepaalde bochtige tremis gewipt door De cie, De Saedeleer I weg afgelegd worden. Gussemé Raf. En dan Keppens Mieke enz.]* Als de deelnemers dan nog een draad in een naald hadden gestoken, een glas bier hadden ge dronken en vervolgens de traktor met de achter- Zaterdag 18 juli: wielen op een ronde balk Bezoek aan Vianden-Echternach. Vertrek: 6 hadden geplaatst, moch- morgens aan De Ras. ten zij zich reppen naar Maandag 20 ju|i: het sekretariaat om te SKV „Priester Daens» v.z.w. Bezoek aan de E|c,h! gaan aftikken, opdracht geuzestekerij Eylenbosch in Schepdaai, info Albm.al h,.. (,53,77 yQ Donderdag 23 juli: Wielrennen: Liefhebbers BWB op de Heipl^t k uur): organisatie Leedse Wielerjeugd. Voetbal: 19 uur: VC Jong Lede-VK Ninove ders over. Ondertussen, Zondag 26 juli: in de dode momenten Voetbal: (16 uur) VC Jong Lede-Vigor konden de aanwezigen Hamme volbracht. Allemaal be- hendigheidsproeven, die vanop afstand en met le- kenogen gemakkelijk toe schenen, maar de deel nemers dachten er an Ril en h t

De Voorpost | 1981 | | pagina 12