3 Anna Callebaut en Jerry Cooman bezorgen Denderstreek twee titels Nummer één voor Wim De Vos Hugo Aerts Wim Goossens klopt vier medevluchters Engelsman John Moss verschalkt streekrenners Jenny De Smet vijfde Gino De Backer klopt gezel van eerste uur Fail De Poorter won te Berlare - 17.7.1981 - De Voorpost er "jondi imer prhil 8n, a rijd l Het Belgisch kampioenschap voor nieuwelingen e Mettet is zowel bij de jongens als bij de meisjes ïitgegroeid tot een geweldige sportieve gebeurte- .ïis. Voor de Denderstreek werd het feest na afloop ran de kampioenschappen zelfs nog groter want bij ie meisjes won Anna Callebaut uit Mere terwijl bij de jongens Jerry Cooman het kruim van onze nieuwelingen achter zich kon houden. Cooman, afkomstig uit Denderleeuw, reed een erg verstandi ge wedstrijd en spekuleerde op een massaspurt. Die kwam er tenslotte ook met Cooman als grote triomfator. ging. Jacky Swerts kwam op kop en kreeg het gezelschap van Pat- riek Didden, Geert Van- dewalle en Patrick Go- Dit viertal kreeg een kleine halve minuut voorsprong en bleef tot over halfkoers vooruit rijden. Maar toen was ook voor hen alles weer te herbeginnen. Daarna andere pogingen met onder andere Verlinden, Coreelman, Heynde- rickx... Ze leverden niets op. Toen begon" het te regenen en de dikwijls nog erg onhandige nieu welingen wisten zich niet onmiddellijk aan te passen. Het gevolg was een echte katastrofe: meer dan zestig renners tegen de gladde weg. Zo kregen we toch af scheiding. Een twintig tal renners kwam aan de leiding, de rest verspeel de alle winstkansen. De sprinters begonnen aan de eindspurt te denken maar Filip Vandewalle zag het nog iets anders. In de laatste ronde ging hij weg maar ook nu liet het peloton niet begaan. Op driehonderd meter van de streep viel het peloton hem op de rug. In een spannend zij-aan- zij gevecht was het ten slotte Denderleeuwnaar Jerry Cooman die het haalde voor Yves Verlin den en Franky De Groo- te. Voor Cooman de Anna Callebaut snelste spurtster Drieëntwintig vrou welijke nieuwelingen, een kategorie die wat be treft leeftijd bij de jon gens overeenkomt met de juniorenreeks, heb ben in hun kampioen schap te Mettet weinig laten zien. Wel in de der de van de zeven af te leggen ronden toen Christel Herremans, An na Callebaut en Carine Thijssen gingen voorop rijden. Hun aktie duur de echter niet erg lang en toen was het opnieuw voor een tijdje kalm in de grote groep. In de tweede wed strijdhelft noteerden we opnieuw enkele pnt- snappingspogingen maar ze waren allemaal eenzelfde lot beschoren. De groep liet niemand gaan. Met drieëntwintig ging men dan naar de streep, waar Anna Calle baut vrij gemakkelijk Herremans en uittre dend kampioene Mar leen Nipal achter zich liet. Voor de renster uit Mere meteen een vierde seizoenzege en voor een jaar de tricolore trui. Jerry Cooman klopt gans peloton Uiteraard heel wat toe schouwers langs de om loop te Mettet. Inder daad, met 140 nieuwe lingen aan de start mag men ook heel wat sup porters verwachten. Het weer viel in het begin nog mee maar naarmate de wedstrijd vorderde vielen ook de eerste re gendruppels over Mettet. Van bij de start no teerden we een resem ontsnappingen, te veel om op te noemen. Op die manier reden enkele nieuwelingen zichzelf trouwens reeds na enke le kilometers naar de kleedkamers. Pas na 25 kilometer zagen we dan de eerste ernstige po- achtste zege uit het seizoen. De uitslagen Vrouwen-nieuwelingen 1. Anna Callebaut, 2. Chris tel Herremans, 3. Marleen Nipal, 4. Marleen Geuens, 5. Patricia Lurent, 6. Sonja De Roy, 7, Martina Van Hul, 8. Christine ke, 9. Désirée Foi Dominique Van M adeel Jongens-nieuwelinjge j, 1Jerry Cooman, Verlinden. 3. Fr$tie Groote, 4. Eddy Vagn re, 5. Filip Noe, Pierre Heyndericl moe Mare Vanassche, 8^^ Remels, 9. Philippi ters, 10. Eddy Gieleoptie gere; E Wim De Vos van Berlare (Donk) was zaterdag aan zijn eerste zege bij de nieu welingen toe. In een koers te Malderen, waar hij de spurt won van vijf. Wim was die dag in zijn beste doen. Van bij de start was hij in een ontsnapping met vier betrokken. Ingelopen ging hij mee met ditmaal de goede ontsnapping. Ver zorger Leonard Wauters uit Zele vertelde dat deze over winning geen verrassing was voor hem en zijn vele supporters aan het Donkmeer. Wim, die als vijftienjari ge begon te koersen en in november zeventien wordt, heeft dit jaar reeds een mooie erelijst. In de 40 koersen waaraan hij deel nam was hij 23 maal bin nen de eerste tien, met 1 maal 2de, 3 maal derde, 1 maal vierde en 3 maal vijfde. Vermelden we ook nog dat hij in zijn dagelijks werk als bouwvakker naast zijn beste supporter Staf ken De Meyer en vader An- dré (die werkleider is) flink zijn man staat. MT CAFE - RESTAURANT REG1N Nieuweling Wim De Vos was in Malderen aan zijn eerste zege supporters waren vanzelfsprekend aanwezig voor de overwinningsfoto deur van zijn klublokaal aan het Donkmeer. <jj) AMATEURS TE ZELE BELGISCHE NIEUWELINGENKAMPIOENSCHAPPEN TE METTET NIEUWELINGEN DENDERHOUTEM Wel tweeëndertig lieuwelingen aan de tart te Denderhoutem ïaar zij maakten er een srder saaie wedstrijd an. In de eerste koers- elft noteerden we wel nkele uitvallen van on er meer Wim Goossens, ruy Engerie en Van Is- ?rdael, maar ver draag- en deze pogingen ooit. Het werd pas ernstig o tien kilometer van de reep toen een sterke uy Engerie zijn gezel- n in de steek liet. Hij am een honderdtal me- r voorsprong op een roepje bestaande uit 'im Goossens, Patrick efrenne, Gino Vanhae- 3re en Guido Moorsels. et grote peloton volgde snel op ongeveer een halve minuut en zag toen zelf in dat voor hen het spel gespeeld was. De groep Goossens kwam in de laatste kilo meter tot bij Engerie en in de spurt voor de zege- bloemen was Eronde- gemnaar Wim Goossens duidelijk: de betere van Engerie en Patrick De- frenne. H.A. De uitslag 1. Wim Goossens, 2. Guy Engerie, 3. Patrick Defren- ne, 4. Gino Vanhaevere, 5. Eric Moyersoons, 6. Eric Heyvaerts, 7. Kurt Verstap pen. 8. Rik Mallefroid, 9. Dirk Van Isterdael, 10. Benjamin Van Woensel. In Lede won de Wichelenaar Eric De Wilde de amateurskoers. (lp) VROUWEN KOERSTEN VOOR ROOD, GEEL EN ZWART Jenny De Smet miste in Mettet de goeie trein. Niet zo verwonderlijk ei genlijk, omdat het meisje uit Hamme dit seizoen, als gevolg van een nogal lange, gedwongen inakti- viteit de grote konditie van 1980 nog niet terug vond. Gerda Sierens en Maria Mampaey sloegen een kloof van meer dan een volle minuut. Het werd achter dit duo bak keleien voor de bronzen medaille. Maria Herrij- gers en Claudme Vier- straete gingen Jenny vooraf. Al bij al toch een goed resultaat. Ook al bij de internatio nalen was Gerda Kosso- losky achtste en Linda De Rudder twintigste. Linda had in de derde ronde een tot mislukken ge doemde uitloper ge waagd en Gerda ging er in de vijfde ronde met Jösiane Vanhuyse van door. Ook die twee wer den door de favorieten gegrepen. Wie wel het podium haal de, was Anna Callebaut, de studente uit Mere. In een felle spurt versloeg ze Marleen Nipal en Christel Herremans voor de titel bij de kadetten. Martine Van Hul hield er de zevende prijs aan over. Nancy Van den Hoecke, voor de eerste keer in haar leven deelneemster aan een titelren, was twaalfde bij de kadetten. MVH Het was al enige tijd te verwachten dat de En gelsman John Moss, die reeds enkele maanden in onze amateurskoersen aktief is, ook zijn eerste zege zou laten opteke nen. Zondag te Zele was het dan zover. Moss toonde zich op de wijk Hansevelde de sterkste van de veertig vertrok ken renners. In het wedstrijdbegin hadden we nochtans an dere overwinnaars ver wacht. Toen gingen im mers Victor Van Lan- deghem, Ronny Mette- penninghen, Verlouw en Ackermans in de aan val. De grote groep kon de vier leiders echter een ronde verder al opnieuw pakken. Ernstiger werd het toen nog voor half koers Isidoor Van San, Mettepenninghen, Rudy Heyns het probeerden. Alleen Erik Staes, Peter Van Huffel, Patrick Van Hul en de Engelsman John Moss konden toen nog gepast reageren. Dit zevental, even verder nog aangevuld met Pat- riek Mettepenninghen, fietste zeer snel een voorsprong van bijna twee minuten samen. Maar de acht leiders ble ven niet samen want een zondag echt sterke John Moss sprong in de finale weg. Hij kreeg meter wist dit miniem tot op de be warén. Erik spurtte daar voor de tweede Derde werd Heyns. e De uitslag: 1. John Moss, Staes, 3. Rudy Hef Patrick Mettepen: 5. Ronny Metted hen, 6. Isidoor Van) en Peter Vanhuffel, 8. (is oi Van Hul, 9 Willypr s cker, 10. Daniël k je dinck. JUNIOREN TE LOCHRISTI Het avondkriterium jorgpiiseerd door de sup- ^rterfr van liefhebber i rank v Spaerkeer op vrij dag 10 juli kreeg 27 deelne mers aan de start. Onmid dellijk gingen vier renners aan de haal: de Nederlander Henk De Jongh, Luc Naudts, Jan De Poorter en Jean-Claude Van Den Hau te. Met een steeds stijgende voorsprong op de renners uit eigen gemeente Willy De Backer, Franky Spaer keer, Eric Bonnarens, Wal ter Blancquaert en de ge broeders Luc en Mare Pop- pe die niets onverlet heten om de voorsprong in te dijken. In de voorlaatste ronde, onder de sterke druk van de Nederlander De Jongh en Jan De Poorter moesten Van Den Haute en Naudts de rol lossen. In een nijdige spurt was het Jan De Poor ter uit Massemen die met de bloemen bij zijn verloofde in restaurant Grindelwald op de Donk mocht gaan kusjes (leien. Slechts tweeëntwintig junioren aan de start van de wedstrijd te Lochristi. En wanneer we achteraf de balans opmaken zien we dat hiervan slechts twee renners echt in het stuk meespeelden. Inderdaad reeds in de eerste ronde viel de wedstrijd in een definitieve plooi. Na tien van de tachtig kilometer gingen streekrenner Rudy De Vijlder en Gino De Backer aan de haal. In de groep zag men het gevaar niet, vooral om dat de twee leiders toch nooit meer dan veertig sekonden boni namen. Maar wat men niet ver wachtte gebeurde toch: De Vijlder en De Backer bleven wel op kop. Aan de eindstreep hadr nog een dertigtal) voorsprong. Genoj voor de zege te s Het was tenslotte) De Backer die gen lijk zijn metgez« het eerste uur zich liet. De spur! de derde plaats even later gewf®t 2 door Luc Depauvéhs* Verslijcke en ^ur drickx. voc De uitslag 1Gino De Backer, De Vijlder, 3 Luc 4. Eric Verslijcke. Heyndrickx, Welvaert, 7. fraeye, 8 Gunter Eric Decock, 1 vriendt. RONNY METTEPENNINGEN Voor de start van de junioreskoers te Zele enkele streekrenners naast elkaar: Christiaens, De Waegemaecker, Braeckman, De Vriese, Buerms, Moonen, Van Raemdonck en Sinoy WALTER ONGENAE Walter Ongenae week zen, doch met het oog op Aan de streep had hij voor één dagje uit naar sen konfrontatie met de tien sekonden voor- Roeselare Niet om er- beruchte Westvlaamse sprong op Ronny gens wat te gaan verpo- amateurs. Walter won. Moerman. (m.v.h.) Ronny Mettepenningen amateurskampioen arri- waagde zaterdag zijn veerde als nummer kans in Parike. Geen twee, met 20 sekonden slechte gok eigenlijk, achterstand op kla3bak want de provinciale Alain De Vuyst. (mvh) PATRICIA VAN DE VELDE: ZESDE Patricia Van de Velde Deze vrouwelijke renner heeft het uitstekend ge- uit Baasrode finishte als daan in het nationaal zesde in de massaspurt, kampioenschap voor Prima, doch er kan nieuwelingen in Mettet. slechts ééntje winnen. MVH BWB-afgevaardigde Emmanuel Buys stuurde in Zele de amateurs de vh Jan De Poorter won de liefhebberskoers te Berlare. Willy De Backer, links, was vijfde en eerste Berlarenaar. (jj)

De Voorpost | 1981 | | pagina 16