GEMEENTERAAD Stadsbegrotingswijziging Nationo|e See?oren leidde tot hevige diskussie WILLY DE TURCK STELT VIJFPARTIJEN - AKKOORD VOOR kruislicht VRIJE tribune Regionalisering Wat deden parlementsleden? KULTUREEL CENTRUN WORDT AANGEPAST AAN BIBLIOTEEK Plastiekzakken, kuisvrouwen, wedden, enz. Onze 9rO^\ woordvoerders te Brussel 12 - 23.10.1981 - De Voorpost De redakiie is niet verantwoordelijk voor de inhoud en heeft het recht de teksten in te korten. DE REDDERS HEBBEN HET NIET GEDAAN Drie jaar, vijf regeringen, wisselende regeringsploegen waaraan Alle zogeheten traditionele partijen hebben meegewerkt, de Denderstreek is er niet beter op geworden. We hebben zowat de hoogste score op gebied van de werkloosheid, vrouwen en jongeren zijn er de grootste slachtoffers van, de laatste tijd hebben honderden bouwvakkers hun rangen vervoegd en omdat de steden en gemeenten het niet meer kunnen betalen werden ook nog enkele honderden tewerkgestelde werklozen terug naar den dop gestuurd. Het bilan is alles behalve schitterend. De «redders» van de Denderstreek hebben gefaald ondanks al het mooie dat ze bij vorige en nog vorige verkiezingen in overvloed hebben beloofd. Ze hebben de vertegenwoordiging van hun kiezers te Brussel beperkt tot het slaafs buigen voor de partijtop pen en voor de regeringsdiktaten, voor Maribel, versobering, matigen en inleveren, voor verder afromen van de koopkracht en dus van de binnenlandse markt, kortom voor een politiek die van kwaad naar erger leidt en die onze reeds sterk toegetakelde streek nog wat verder naar de hoek van de ekonomische onderontwikkeling duwt. De aanwezigheid van een Aalsters minister in de regering heeft daar weinig aan veranderd. Enkele spectaculaire «stoten» van ministeriële zijde, enkele parlementai re vragen van volksvertegenwoordigers en senatoren die dan omwille van de eigen publiciteit dik in de persverf werden gezet, de menigvuldige bekvechterijen om toch maar de indruk te geven de «beste» Aalstenaar te zijn, het zijn zoveel eksploten zonder enige werkelijke draagkracht voor ons gewest. Van een ernstig beraad i.v.m. de tewerkstelling in onze streek is niets in huis gekomen, een eensgezinde vuist tegen het centraal gezag dat de steden en gemeenten financieel wurgt zat er niet in, er werd wel op verscheidene gemeenteraadsbanken hard gebalkt maar in Brussel bleef het stil, muisstil. Daar werd en wordt gedwee gebogen voor een politiek die de zieke alleen maar zieker maakt, voor een terapie waarbij de bloedtransfusie van de portemonnee van de kleine man naar de bankrekeningen van de groten een konstante is, voor een behandeling waarbij de noden van de gewone burgers en van de gewesten ondergeschikt worden gemaakt aan de belangen van een kleine minderheid. Als daar geen radikale verandering in komt is elke verdere «klassieke» verzorging ook een verdere stap terug. Die verandering is ook voor ons gewest mogelijk. Het volstaat de werkershanden stevig in mekaar te slaan om een andere politiek af te dwingen, een front te bouwen dat een dam is tegen de verdere afbraak. Voor de kommunisten is dat het voornaamste streefdoel. Jos De Geyter De personeelspolitiek van het stadsbestuur blijft maar verdere reakties en voorstellen in de gemeen teraad uitlokken. Het nieuwste voorstel in de rij werd tijdens geheime zitting van de jongste ge meenteraad geformuleerd door CVP-raadslid Willy De Turck. Naar zijn mening zou men tot een vijfpartijenakkoord moeten komen inzake het per soneelsbeleid. De heer De Turck beseft dat sioen, zowel voor hun zelf iedere partij in de oppositie als voor hun kinderen, bezwaren heeft tegen de De interpellant stelde zich wijze waarop de meerder- de vraag of het zin had te heid haar benoemings- en spreken over besparingen bevordering8politiek voert, wanneer het personeelsap- De verwijten zijn volgens paraat niet zowel intellek- hem al jaren dezelfde: aan- tueel als manueel efficiënt werving en bevordering is opgesteld. De personeels- van vrienden, men bevoor- sektor diende volgens hem deligt partijleden of vak- dan ook fundamenteel te bondsleden, en men werft worden doorgelicht. Ander familieleden aan. zijds was er volgens Willy In de stadsrekeningen De Turck nog het probleem 1980 ging aldus 51,20% van de geheimhouding en van de uitgaven of de verdachtmaking eirond. 695.401.000 fr. naar het Vervolgens verwees de in- personeel. Nochtans gaat terpellant naar een opinie- hiet hier om het geld van de peiling die plaats had na de belastingsbetaler. Ander- gebeurtenissen in de vorige zijds stelde de heer De gemeenteraad van begin Turck vast dat vele stadsge- september, toen een reeks noten veel zoniet alles wil- nieuwe benoemingen len doen voor een vaste be- plaatsvonden, waartegen trekking met een hoog pen- de CVP zich krachtdadig verzette. Uit deze opiniepei ling bleek dat 64 op 100 van mening waren dat wat er gebeurde onrechtvaardig was, maar dat 32 op 100 van mening waren dat iede re partij hetzelfde zou doen. 81 op 100 stelden dan weer dat de gemeenteraadsleden him mandaat uitoefenden voor eigen profijt of glorie. Deze negatieve beoordeling deed dan ook bij de heer De Turck vragen rijzen naar de zin en de betekenis van een mandaat. Zijn voorstel wenste dan ook niemand te bevoordelen of benadelen. Naar zijn oordeel was de onverschilligheid tegen over het politiek gebeuren te verklaren door het feit dat «de wet van de sterkste» geldt. De interpellant meende dat men van zijn macht geen oneerlijk ge bruik mocht maken, laat staan misbruik. Hij pleitte meteen voor het bannen van ongezonde machtsui toefening en eigenmachtig optreden. Om deze reden vroeg hij dan ook dat de partijen nog voor de komende verkiezin gen tot een personeelspakt een personeelsakkoord zou den komen. «Laat ons in onze stad hier iets aandoen, en wees ervan overtuigd dat we Aalst hierdoor een ongelooflijke grote dienst bewijzen». Konkreet hield zijn voorstel in dat het partijenakkoord tussen de CVP-KP-PW-VU en SP zou slaan op aanwer vingen, bevorderingen, beoordelingen met proce dure en sankties van perso neel. Aansluitend op de sta tutaire bepalingen en het kader kan een organigram met funktieanalyse en per- soneelsreglement verder uitgewerkt worden, mede een omschrijving van de ta ken van de leidinggevende ambtenaren van 'hoog tot laag, naar onder en boven toe. Hierbij pleitte het oppo sitielid tevens voor een zo groot mogelijke inspraak van de stadsbeambten en hun vertegenwoordigers in het uit te werken akkoord. VEHE Ja, wij hebben Kristus broodnodig Kb Het is een nieuw verschijnsel dat organisaties, gedachti w mingen allen een universeel karakter aannemen. Dat is be lijk, omdat wij nooit met elkaar zo gemakkelijk in kontaktl én va komen, mekaar konden beïnvloeden. jngenl De katholieke kerk is altijd algemeen geweest, «gaat en chaevi wijst alle volkeren... bij u zij er geen onderscheid tussen] (0-tal gnek». ;Andr Ook Marx zei: «proletariërs aller volkeren verenigt u» mde. Islam voor ons, mensen van West-Europa, een goé waarmee wij weinog of geen kontakt hadden, dan is zul het veranderen: én omdat de mohammedaanse volkeren één blok wiflen verenigen en omdat door de inwijkeling mohammedaden bij ons de tweede sterkste geloofsge schap is geworden, talrijker dan de protestantse. Ook alle politieke partijen zoeken internationale bindïnge streven wordt zeker beïnvloed door de instelling van de «Vi de Naties», waar alle staten samen komen en waar w< beslissingen genomen kunnen worden, maar toch kcxJ onderling noodzakelijk zijn. Ook de samenkomsten te S burg van het kleine Europa wijzen op een zoeken naar b< •Q1' noten of gelijkgezinden. len di iwond en of Die internationale gemeenschappen of bonden staan nu keuze: ofwel trachten zij op wereldvlak de sterkste te zijn wil, hun levensopvattingen door te drukken of op te leggen zoeken zij hoe zij samen de wereld beter kunnen maken dat is het doel dat in alle programma's staat: de wereld mensen gelukkiger maken [it, g< Tali n brie e kaF m vai m hu ,moc hrift gemc rns, eer ij kui chtini Daartoe is maar keus tussen twee middelen: of de dwang, de diktatuur of de overreding met inachtneming vrijheid van de anderen. Het kristendom zou altijd die laatste weg hebben moeten l het deed het, helaas, niet altijd. Maar wij mogen blij zijn vooropstellen van de gewetensvrijheid, de vrijheid van dienst, de rechten van de mens thans één van de hoofdd den van de kerk is geworden. f In ieder mens, in ieder volk of staat zit een drang naar mad n.c zeer sterk kan zijn. Daarom moet er absoluut een tegeng.80 W1) gezocht worden, de schrik is eigenlijk onvoldoende, al kani begin van de wijsheid soms zijn, doch ook dikwijls de a van zwakke beslissingen. De ideale binding is een binding die tot in het diepste ^.®n mens reikt en een dergelijke als de mensen de zelfde Vader en Heer erkennen. Daarom kunnen wij met recht: dat de wereld nooit zo een nood heeft gehad aan èénm elementen: de godsdienst is o.i. het sterkste element, op waarde dat hij niet op macht gesteund is. Kristus wo:Bve voeten van zijn leerlingen voor het Laatste Avondmaal e zijn lijden, omdat Hij een dienende kerk wilde. Dat heeft wereld broodnodiger dan ooit. AMBACHTELIJK De «Voor Allen» van 16 oktober 1981 nam een «Standpunt» in verband met de zaak Copal te Erembodegem. Een relaas van de feiten uit dat dossier hebben we kunnen lezen in meerdere kranten, samen met een inderdaad erg «ambachtelijke» brief van de SP-Minister aan de Burgemeester Naast een niets terzake doende inleiding, wordt nogmaals een bodemloze demagogie onderstreept door enerzijds te stellen dat Staatssecretaris Akkermans bevoegd is en door anderzijds te beweren dat de burgemeester zonder meer kon optreden. Ik heb er dan maar zelf eens de reglementering op nagelezen, waaruit duidelijk blijkt dat «zo het bedrijfshoofd weigert in te goan op de onderrichtingen van de bevoegde technische ambte naar» (wat hier precies het geval is!) de burgemeester slechts kan optreden «op verslag van de technische ambtenaar». De SP neemt dus duidelijk een loopje met de waarheid, ook wat de weergave van de brief van de minister aan de burgemeester betreft. «Bevoegdheid» wordt moedwillig veranderd in «bezorgd heid», en zelfs met de misleiding kan er geen twijfel over bestoan dat die brief een bevel en een al te krasse machtsoverschrijding was. Zoniet staat de SP-zin voor nuances zoals altijd diep in het rood en geven we er de voorkeur aan de inhoud van die brief te onderwerpen aan de toalwenken op de B.R.T. Overigens doet dat allemaal weinig terzake, want wat in een heel jaar niet kon, is plots uit de hemel gevallen, de zaak werd gesloten door de arbeidsinspectie die zich tot vorige week beriep op ambtelijke rapporten om te bewijzen dat een verzegeling van de tanks neerkomt op de bestendiging van een onwettelijke toestand. Ik weet niet hoe gelukkig of ongelukkig ik daarmee moet zijn, maar het is alleszins een erg knagend gevoel te moeten vaststellen dat de huidige ministers de wetten interpreteren volgens de stemmenwinst die ze er kunnen uit puren. Wij zijn overgeleverd aan mensen die het recht prijsgeven oan demago gie, antidemocratie en stemmenjagerij. Op de koop toe vindt men het weinig deontologisch dat aan zo'n smerige boel ruchtbaarheid wordt gegeven via de juiste kanalen. Inmiddels werden diezelfde mensen superkampioenen in het oplossen van alle problemen. De groene broeders kwamen zelfs met een JET-programma voor de pinnen, nadat ze zo ontzaglijk veel wansmakelijke buiklandingen hebben gemaakt. Inmiddels zijn er weer volop maneuvers aan de gang om de aandacht van de kiezer af te leiden van de financiële en economische crisis, de sociale crisis, de werkloosheid en de uitzichtloze toekomst. En daar gaat het ditmoal om! Nu of nooit! Want als er nu geen duidelijke oplossing uit de bus komt, stoan we beslist voor «a point of no return». De PW heeft niet alleen nu een programma kloar, ze wou het al compleet anders doen bij de vorige verkiezingen. De kiezers gaven hun fiat, maar de regering was op voorhand uitverkocht. Daarom zeggen we nu of nooit, stem PW en geef een kans aan t die het anders zullen doen. André DOOMS Kantonaal Voorzitter PW Aalst De gemeenteraad van begin oktober diende zich uit te spreken over twee begrotingswijzigingen, die betrekking hadden op de stadsbegroting 1981. Naar schepen van financiën mededeelde ging het hier vooral om bijkomende kredieten voor betaling van tewerkgestelde werklozen en om een bedrag dat ingeschreven werd voor de komende verkiezin gen. Een aantal kleinere kredieten werden ander zijds aangepast. Vanaf 23-10-1981 GRATIS WEDSTRIJD voor alle lezers van DE VOORPOST Vanaf 23-10-1981 GRATIS WEDSTRIJD voor alle lezers van DE VOORPOST Bestel tijdig uw nummer Bestel tijdig uw nummer De heer Moureaux, Minister van Justitie, heeft zijn antwoord betreffende de inbeslagneming van de lokale radio's Brouwer en West, laten meedelen aan Senator De Rouck. Ik meld u goede ontvangst van uw schrijven van 7 september 1981 doch gelet op het principe van de scheiding der machten is het mij niet mogelijk tussen te komen in het verloop van een strafzaak. De desbetreffende wijziging van de wetgeving behoort niet tot de bevoegdheid van mijn departement. «Ge ziet hoe men in België te werk gaat!» De wet op de Vrije Radio's wordt uitgevaardigd maar de dekreten zijn nog niet klaar door de fout van de Vlaamse deelregering (CVP-SP). Ondertussen wordt het dure materiaal van de vlaamse lokale zenders door het gerecht in beslag genomen. In Wallonië niet. Daar mogen ze vrij blijven uitzenden en de Minister van Justitie, een verbeten Walingont, kon niet tussenkomen gelet op het principe van de scheiding der mochten...». Alhoewel dé wet voor alle Belgen «dezelfde is» en de Minister van Justitie «eveneens dezelfde is» wordt hij anders toegepast al naargelang het voor Vlamingen of voor Walen geldt. De Walen mogen vrij uitzenden en de Vlamingen worden gestraft. Aldus Senator Germain De Rouck. CDJ Alles bij elkaar werd het tekort voor dit jaar ver minderd met 91 miljoen zodat dit daalt van 424 miljoen naar 326 miljoen. Wat de buitengewone be groting betreft werden bijkomende kredieten ingeschreven voor de herstelling van bepaalde gemeentewegenHierin zijn ook meerwerken voorzien voor het nieuw zwembad naast erelonen voor rioleringswerken. Al deze bijkomende uit gaven werden volgens de schepen op him beurt gekompenseerd door een vermindering van de voorziene werken, die in 1981 niet meer kun nen uitgevoerd worden. Het uiteindelijke ver schil is zeer miniem, na melijk slechts 4367 fr. CVP - woordvoerder E- tienne Bogaert stelde van zijn kant dat de wij ziging voornamelijk 88.440.000 fr., betrof, die afkomstig zijn van het Hulpfonds. Daarbij kwam nog een ont vangst van 10 miljoen van de renderende wa- terdienst wat hij met een zekere reserve in ver band met het beleid aan vaardde. De spreker ver heugde er zich wel over dat de bijkomende ont vangsten ditmaal ge bruikt werden om het deficiet van de stad te verlichten daar waar in 1980 het grootste deel van het Hulpfonds ver kwanseld werd in bui tensporige uitgaven en bijzondere personeel suitgaven op verschil lende vlakken. De heer Bogaert meende dan ook dat de miserie wat minder groot was, maar dat het probleem van de kasmiddelen even moeilijk bleef. Hij hoopte dat de schepen van financiën een halt zou toeroepen aan alle buitensporige uitgaven. Uyttersprot Zijn partijgenoot Ray mond Uyttersprot wen ste op zijn beurt enkele specifieke bemerkingen te formuleren op de be grotingswij zigingen zoals zij aan de gemeen teraad voorgelegd werd. Vooreerst verbaasde hij er zich over dat de teveel genoten wedden van de Burgemeester en de Schepenen in 1979 niet teruggevorderd werden en geboekt als ontvang sten. Anderzijds had hij kri tiek op het feit dat er een nieuwe offsetmachine aangekocht werd. «Of wel moderniseren wij onze drukkerij en druk ken alles zelf, ofwel gaat het drukwerk van de stad naar de privé-sek- tor» aldus de spreker die hierbij verwees naar de Jaarbeurskrant welke in eigen beheer kon uitge geven worden. Het bedrag van 50 mil joen voor tewerkgestel de werklozen riep bij de heer Uyttersprot de be denking op dat Aalst bo ven haar stand leefde. De toestand terzake noemde hij heel ernstig en naar zijn mening moet de tewerkstelling van werklozen finan cieel haalbaar zijn. Hij vroeg het stadsbestuur meteen uit te zien naar de oplossing die het hoogste rendement voor de stad gaf. Verder in de verklaren de nota van de begro tingswijziging had hij een meeruitgave van 850.000 fr. gevonden voor de aankoop van «goedkope plastieken zakken». In dit verband meende de spreker dat men een loopje nam met de goegemeente, ver mits de gemeenteraad herhaalde malen gedis- ku88ieerd had over het al of niet aankopen van papieren vuilniszakken. Nu men voor deze oplos sing opteerde wordt plotseling een budget in geschreven voor de aan koop van plastieken zak ken, waarvan schepen De Bisschop ooit ver klaard had dat dit een slechte oplossing was, gezien plastiek niet af breekbaar is. Even onbegrijpelijk vond Raymond Uytter sprot het feit dat de uit gaven voor wegenwer- ken stegen van 19 mil joen zoals oorspronke lijk voorzien naar 29 miljoen zoals voorzien na de begrotingswijzi ging. Deze stijging van de uitgaven met bijna 50% getuigde volgens hem niet van een degelij ke planning. Een slecht voorbeeld van een ernstige aanpak van de stadsbegroting was volgens hem ook het feit dat men oorspronkelijk niets voorzien had voor de bouw van het nieuw zwembad aan de Al- brechtlaan, daar waar nu een uitgave van 11 miljoen ingeschreven werd. Het was de schepen van Financiën Van den Eede die in de eerste plaats op een aantal opmerkingen antwoordde. Wat de wedden van de burge meester en de schepenen betrof, merkte hij voor eerst op dat er geen en kele officiële onderrich ting geformuleerd werd door de hogere overheid betreffende de terugbe taling van teveel ontvan gen wedden. Volgens hem was er dan ook geen terugvordering noodzakelijk. Op de kritiek op de aan koop van een nieuwe off setmachine replikeerde schepen Van den Eede dat de oude machine van de stad versleten was. De jaarbeurskrant werd anderzijds niet in eigen beheer uitgegeven, daar deze in volle vakantiepe riode diende gedrukt te worden, en daar het drukken buitenshuis be terkoop uitviel dan ze zelf te drukken. De stad Aalst zou immers duur papier dienen gebruikt te hebben, daar waar nu de jaarbeurskrant op krantenpapier kon ge drukt worden in privé. Met de nieuwe machine zal men dit euvel kun nen verhelpen. De sche pen bleef erbij dat de kostprijsberekening van de jaarbeurskrant uit wees dat het drukken in privé goedkoper was dan in eigen beheer. Het feit dat men plas tiekzakken in de memo rie van toelichting op de begrotingswijziging vermeld had, bleek op een vergissing te berus ten, vermits de stad Aalst verder papieren zakken wenste te ge bruiken en aan te kopen. Om deze te kunnen aan kopen diende echter bij komende kredieten voorzien te worden, daar de voorziene uitgaven onderschat was. Men be zat immers nog zakken van het vorig jaar in voorraad. Een groot deel van deze zakken wordt trouwens verkocht. Wat de buitengewone be groting betreft was het schepen van Openbare Werken Jan De Neve die de interpellant van ant woord diende. Hij merk te op dat er geen kredie ten voorzien waren voor het zwembad, omdat de werken voor de technie ken pas volgend jaar ge pland waren. Gezien de ruwbouw echter sneller voortui gaat dan voor zien kan dit jaar reeds overgegaan worden tot de aanbesteding, waar voor men nu ook kredie ten moet voorzien. Wat de wegen werken be treft preciseerde de schepen dat de toestand van een aantal straten zeer slecht is. Ondanks het feit dat heel wat wer ken in eigen beheer ge beuren, kunnen toch niet alle straten door de stad Aalst zelf hersteld worden, maar dient dit te gebeuren door privé- aannemers, waarvoor natuurlijk geld moet voorzien worden. In een repliek stelde Raymond Uyttersprot vast dat men een K.B. wel toepast en het ande re weer niet, waarbij hij verwees naar de niet te rugvordering van teveel genoten wedden van de leden van het schepen kollege. Over het feit dat de jaar beurskrant goedkoper uitgegeven werd dan zelf gedrukt werd, had het oppositielid zijn twij fels. Hij was hiermee al leszins niet akkoord, vermits het zelf drukken vroeger wel mogelijk was. «Ik zeg dat het juist is» aldus kwam schepen Van den Eede tussen- Het Bureau van het ACW, in vergadering bijeen donderdag 1 oktober, heeft zich aangesloten bij standpunt van het Vlaams regionaal Comité van het é&dgon met betrekking tot de regionalisering van de zogenaan «nationale sectoren». Door de huidige regionalisering wordt het sectorieel bei n0ed« toevertrouwd aan de gewesten met uitzondering van staalsector, textiel en confectie,"steenkool, scheepsba en -herstel) ling en holglas die tot de nationale bevr heid zijn blijven behoren. Door de verdere regionalisering kan inderdaad een bdi gevoerd worden dat beter rekening houdt met de sped ke moeilijkheden en mogelijkheden van de regio. Daardo kan ook dichter aangesloten worden bij de prioriteiten door elke regio afzonderlijk kunnen worden bepaald. I ange verlenen van eigen verantwoordelijkheid inzake dit sec y rieel beleid, ook financieel, biedt daarenboven het voordi dat er veel grotere duidelijkheid ontstaat en dat een eii kan gesteld worden aan onderling opbod tussen gewesten. Het Bureau onderlijnde evenwel zeer uitdrukkelijk dat de rt hij verdere regionalisering niet het einde mag betekenen vi üj ve< de nationale solidariteit. Solidariteit naar de arbeidersb Idem volking toe blijft voor de arbeidersbeweging een primord j On Ie opgave die niet kan of mag omgrensd worden door e s hij corporatisme. Bij niet weinig kiezers wordt «politiek» weggehoond als zakkenvullerij, een bezig zijn met bagatellen zonder aan echte problemen te raken, een lukratief tijdverdrijf kortom ze hebben weinig zin om naar de stembus trekken. Politieke apathie spruit in een aantal gevallen op een teki oan informatie Wat gebeurt daar eigenlijk in het par ment? Konkreet: wat hebben de personen, die je naar Wetstraat stuurde eind '78 uitgericht? We stelden de vraag aan de betrokkenen. In een volga editi^komen de antwoorden... TO V elaars de le. en Lu idia-i politiek» weggehoond alse m*»t Knnnt*»ll^n tnnHor nnn mg r tterku jn ka jk pi wer gebl a leer rijn ir aatsc c lelijk. Bonc senbeide. Hij merkte op dat hij nog steeds geen dossier ontvangen had over de kostprijsbereke ning van het gebruik van papieren vuilniszak ken. Hierbij wenste hij ook het verschil te ken nen ten overstaan van de prijs van plastieken zak ken. «Als ik geen ant woord krijg op mijn vra gen, betekent dit eq wijs van de onmach het schepenkollege dus het minderheil Meteen werd de diskussie over dit dapunt besloten en den de begrotingsi gingen meerderhe gen oppositie ga keurd. Ook met het antwoord van schepen De Neve kon hij zich niet volledig akkoord verklaren. Hij vroeg in dit verband hoeveel mensen er aan de stadswegen werken. Toen bleek dat er dit slechts 8 waren, riep de heer Uyttersprot uit dat er nochtans meer dan 1000 man aan de stad Aalst werk, «Waar zitten die andere 993 dan?» zo riep hij uit. Anderzijds was er volgens hem nog de uitgave van 50 mil joen voor tewerkgestel de werklozen. Ook raadslid Etienne Bogaert (CVP) kwam op zijn beurt nog even tus- Alhoewel nog niet eens officieel geopend, moet stad Aalst reeds overgaan tot het uitvoeren v bepaalde aanpassingswerken aan het nieuw Kultui Centrum in de Molenstraat. De voorziening in I projekt voor het onderbrengen van de centrale sta biblioteek maakt het, met de toegenomen uitbreid! van de biblioteek, immers noodzakelijk bijkomen ruimten ter beschikking te stellen waardoor d« aanpassingswerken in de kelder niveau min 1 dien uitgevoerd te worden. Deze werken bestaan voornamelijk uit het metsel van muren en zijn dringend noodzakelijk teneinde n de uitvoering der technieken te kunnen starten, uitvoering is voorzien deels met eigen stadsperson deels met personeel van de RVA. Volgens het bestek dat begin oktober door de meenteraad goedgekeurd werd worden snelbouws nen aangekocht, en dit voor een prijs van 491.400 Nu ja op een half miljoentje meer of minder in L Kultureel Centrum komt het ook niet meer aan. VEI 1

De Voorpost | 1981 | | pagina 12