furopese voetbolkcmsen rorden nu heel klein voor Be veren STADHUIS DENDERMONDE w£ kan-Marie Pfaff: «Alles is voorbij voor ons. z in Waaslandtrofee j> 22 november? Jan Bogaert: kopman van nieuwe ploeg Over fudbalerima en «navijacima» uit Joegoslavië Met Bob Stevens als «geheim wapen» Ante Mlandinic (trainer): «Beveren is nog niet geklopt. Urbain Braems: «De kansen blijven open Scitócrnioitóe UITGEVERIJ DE CUYPER Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel052/21.40 60 Bankrek KB 442-8601481-36 Prijs voor los nummer 28 F Jaarab. 1.260 F 6 maand 650 F 3 maand 340 F Verantwoordelijke uitgever D. DE CUYPER Redaktie - Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel. 052/21 40.60 eren stond De Voorpost VRIJDAG 23 OKTOBER 1981 SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. TeL 052/21.40.60 31 okt. 1-2 nov. 1981 open van 14 tot 22u «n-Hajduk Split 2-3 kun< 5j 9' oen Bev ren aan de rust met twee doelpunten in het verlies stond gaf geen mens op r 8 ethiel nog een cent voor de Waaslandse kansen in de Europese voetbalmolen. Het tpees avontuur 1981-1982 was voor geel-blauw voorbij. Twee minuten was de tweede aajhoud toen Beveren langs Theunis en langs Van Moer gelijk kwam. De ontgoocheling van erste vijfenveertig minuten kwam vrij. Freethiel daverde op zijn vesten. Er heerste een van de grote dagen van weleer. thuisploeg ging op zoek naar de winning goal. Kwam daar trouwens ook dichtbij. Maar waren tenslotte de snelle mannen van Hajduk die een derde maal voorbij Pfaff schoten. °ru nieuwe ontgoocheling. Bij de supporters maar ook bij de spelers. De kansen op verder pws5,1665 bekervoetbal z'in nu we' er9 klein geworden. or ai everen was nochtans tigste minuut gingen de van de pas ingekomen Ste- p aan zijn heenwed- Hajduk-spelers er zelfs een vens via de handen van d in de tweede ronde kleine voetbalshow van Pudar met het hoofd over de Uefa-cup begon- maken en was een attente de doellijn bracht. Freethiel Met de motor Schön- Buyl nodig om het gevaar daverde. De Waaslanders an li ger-Theunis-Van Moer in te dijken. Beveren had hadden opnieuw uitzicht op en elde in de beginfase dui- tijd nodig om zich van de verdere deelname aan de erle< jk een stuk onder zijn opdoffer te herstellen maar Europese bekerwedstrijden. Li lelijkheden, waren de rond het halfuur kreeg eerst Bijna werd het toen zelfs 3- cens oslanders doorlopend Van Moer, dan Albert en 2 wanneer Theunis zijn ester op het middenveld, tenslotte Jaspers toch de hard schot net naast zag leverde ook gevaar op gelegenheid Pudar in ge- gaan. De Joegoslaven be- het doel van Hajduk vaar te brengen. Beveren kwamen echter zeer snel en in de vijfde minuut streed op dat ogenblik om van de twee tegendoelpun- dhet bijna 1-0 toen ver- de gelijkmaker nog voor de ten. In de zevende minuut jer Beric een voorzet rust te maken. Maar zes moest Pfaff redding bren- Creve nipt naast het minuten voor rust kregen gen na een goedgericht buiten plaatste. Creve de Waaslanders een twee- schot van alweer Zlatko elde in het eerste kwar- de opdoffer. Zlatko Vujo-Vujovic. Toen kreeg de werkelijk steengoed: zo- vic, waarvan in Joegoslavië Russische scheidsrechter op rechts als op links, beweerd wordt dat hij de het terecht te verduren van «ren bleef opvallend beste Europese voetballer de geel-blauwe supporters, id met kansen voor is, maakte er een enig num- Aanslagen op Albert en unis en Van Moer maar mer van. Hij ging vier ver- Van Moer in het straf- man Pudar was steeds dedigers als de wind voorbij schopgebied werden onbe- oat. Toen in de zestien- en wist dan ook nog een straft gelaten, minuut gebeurde wat wanhopig naar de benen En toen kreeg Beveren nand hier op Freethiel grijpende Pfaff te omzeilen definitief het deksel op de |f mogelijk hield. Op het alvorens zijn klub op 0-2 te neus. Totaal overbodig, ite gevaar voor het doel brengen. Een staaltje van met Pfaff in de rug, greep Pfaff begonnen de ver- voetbalkunst. Beveren zat Garot de bal met beide gers zo te klungelen, nu diep in de problemen en handen net voor het straf- id Pfaff niet al te juist was zeer tevreden dat de schopgebied. Een Garot die esteld en had de snelle Russische scheidsrechter gedurende de ganse wed- orda k'ï we'n'9 moeite Split het einde van de eerste strijd nogal liep te klunge- helft floot. De tweede helft len. Vrijschop voor de Joe- was amper twee minuten goslaven. Salov gaf een dat was iets wat de oud toen de bordjes gelijk hakje naar Slikovic die door ten loens konden missen als hingen. Iets wat niemand de muur en voorbij Pfaff pest. Beveren ging nu had durven denken was schoot. gebeurd. Beveren was opnieuw Joegoslavisch gebied. Haj- Beveren was langs Theu- duk, luid aangemoedigd nis, op kopbal na hoek- wist zich de sterkste en Bé- schop van Creve, en langs veren onderging het recht Van Moer die een voorzet van die sterkste. De Waas- Beveren-Hajduk Split 2-3. Vreugde in het Beverense kamp. Wil fried Van Moer prikte nummer twee tegen het net. (ds) Toeschouwers: 15.000 Beveren: Pfaff, Jaspers, Ga rot, Buyl, Baecke, Theunis, Van Moer (82' Schoofs), Schönberger, Martens (46' rdig, onsamengebonden deel kn en de Joegoslaven te wfroen meer en meer in wedstrijd, luid aange- edigd door hun talrijke Ho dgenoten. Rond de twin- j, veren-Hajduk Split 2-3. Paul Theunis heeft Beveren net weer in de wedstrijd •rijd bracht met een puik kopbaldoelpunt. (ds) Go Nationale portier Jean-Marie Pfaff was echt niet te preken na de wedstrijd tegen Hajduk Split. «Hoe is dat Ra och mogelijk, wat hier allemaal gebeurt». Dit was zowat sche et enige wat de hoofdschuddende Beverense nummer 1 Eii y/ijtwiide. Toen een persjongen toch bleef aandringen, «we xbben de doelpunten weggegeven. Fouten gemaakt in de itrdediging. Onbegrijpelijk. plat En wanneer Pfaff nog steeds hoofdschuddend en diep aij l "igelukkig naar buiten stapt, komt er nog fluisterend: 3 Ico Alles is voorbij voor ons». Werk dus voor de psychische ft begeleiders van SK Beveren. H.A. landers probeerden nog wel een vuist te maken maar tot echt gevaarlijke akties kwam men niet meer. Het heilige vuur van de eerste minuten van de tweede helft was geblust. Beveren ging dus met 2-3 de boot in. De kansen voor verdere deelnamer aan het Europe se voetbal zijn nu wel erg klein geworden voor de Waaslanders. Zeker met tegenstanders van het ge halte van de sterke Hajduk- spelers. Hugo AERTS Stevens), Albert, Creve. Doelpunten 16' Gudelj 0-1 Hajduk Split: Pudar, Jelikic 39' Zl. Vujovic 0-2 (69' Pesic), Beric, Gudelj, 46'Theunis 1-2 Primoras, Rozic, Vujovic 47' Van Moer 2-2 Zlatko, Sliskovic (89' Sepa- 72' Sliiskovic 2-3 rovic), Vujovic Zoran, Sa- Gele kaart voor Garot lov,. Vulic. (handspel). De «trofee von het Waasland» scheert weerom hoge toppen. Op 22 De Europese Kampioene 1500 november zal te Sinaai deze wedstrijd zijn achtste maal het m bij de juniores Betty Van levenslicht zien. En wat een affiche... Was deze wedstrijd in binnen Steenbroeck zal eveneens de en buitenland reeds een gekende veldloop met de 8ste uitgave zal start nemen zodat zij samen daar nog wel een beetje bijkomen. met de even talentrijke Christel ij Jennis de buitenlanders bil de Hef was een wens geweest van zen met Maike Petsoon en Ja- juniores even flink kunnen inrichter en Belsi Voorzitter cky Winkelman. Dus een zware strijden André Roets om de drievoudi- kluif voor onze eigen meisjes Dus op 22 november mag ze ge wereldkampioene Greta alwaar Marie Cristine Deur- ker niemand deze wedstrijd Woitz aan de start te kn,gen. broeck weerom een hoofdrol missen Eep wedstriid waarvan En deze maal ,s er 90% kans kan spelen. Ook Anne Marie men zegt dat hij de beste van dot de Noorse kampioene te Van Nuffel wil haar waarde West Europa aan het worden binaai zal starten. De Noorse terug bewijzen na haar ha- js atletiekbond had verder ge- chelijk avontuur met trainings- Qok dit iaar is De Cirkel - De ïnformeerd naar het veldloop- opvattingen. Rita Theys, zilver Voorpost weer één van de parcours aangezien Woitz had op de 3000 m, is ook paraat sponsor5 voor Waasland- te kennen gegeven er interesse evenals onze streekmeisjes die evenement. Wij waren er reeds voor te hebben. In Belsele in zulke veldloop van hoog- bij zods steeds kun_ wacht men nu naar de bevesti- staand niveau degelijk aan hun nen wij y |ezer het neusje van ging uit Oslo d,e elke dag kan trekken kwamen. Toch hier de zalm steeds aanbieden qua binnenkomen. treffen wij... nog steeds... Mar- berichtgeving over deze .tro- Maar indien de wereldkam- leen Beirnaert en R,a Van Lan- fee van het Waasland.. (Chris) pioene zal starten zal ze het deghem aan. zeker niet zo gemakkelijk heb ben. Er is ook het Engelse duo van vorig jaar met Ruth Smeeth die Engels veldloop kampioene is geworden en vo rig jaar winnares werd van de Waaslandtrofee. Ook deze maal zal deze atlete de start nemen evenals Paula Fudge, in 1980 2de, die het wereldrekord van de 5000 m op haar naam liet schrijven tijdens een meeting in Bergen (Noorwegen). Wilma Sukrow- ski (Polen) is ook aan de start en die won vorig jaar in het «Sterke» Jan stapt op bij Roger Swerts. Bogaert, Nederlandse Brunssum de Af- vorig seizoen wisselkopman voor Fons De Wolf, centcross. Uit Frankrijk heeft wordt kopman in een gloednieuw team dat gespon- dhr. Roets ook bevestiging als- gord wordt door de bazen van een bedrijf voor birutanhuisinrichtihg. het verre Agen aanwezig zal zijn en dan de sterke Neder- «Ik had het bij Swerts Eddy Merckx, weet im- landse Ploeg. Men mag wel naar mijn zin, maar een mers verduiveld goed spreken van Nationale ploeg. prof mag zich njet door dat een topsporter niet h«vpoetbljeïïz"n"^nTturit laten meesle- tot aan de penaioenge- verwezenlijkte met liefst zes ti- P011- Dat overstapje naar rechtigde leeftijd over- tels te behalen, 3.000 m, 5.000 Europdecor waar Lucien eind kan blijven en uit m, 10.000 m, 15 km veldloop- Willekens sportdirek- zijn «goeie jaren» zo veel kampioene en de 3.000 m in- teur wordt, is op zakelij- mogelijk poen moet door. Alleszins iemand die zal ke overwegingen geba- trachten te puren, kunnen optomen tegen dat an- seerd. Ik kan er een bom Heeft Bogaert zijn kon- dere veldlooptalent dat naar geld verdienen, waarom trakt reeds onderte- Sinaai komt. Annie Van Stiphout, vorig jaar zou ik dat aanbod dan kend, dan is voorts i 3de in de Woosiondtrofee, afwyzen?» kans groot dat Ook wordt ook terug afgevaardigd Bogaert ondertekende Etienne De Beule voor door onze Noorderburen, eerder al een «officieu- dezelfde baas aan de slag evenals Elly Van Hulst, die dit ze» overeenkomst met gaat. De Hammenaar, jaar een reuze seizoen maakte Swerts die zeer zwaar een man zonder «grote op de 800 en liefst nog tilt aan de plotse trans- naam» is een doorgewin- onder de 1 59 bleef. Tineke fer van de Temsenaar en terd stielman die Nlutt is door omstandigheden steeds weg moeten blijven van zijn op weerwraak zint. Het broodje meer dan waard de veldloop te Sinooi' Nu dit 2211 waarschijnlijk alle- is: een kerel waar de jaar is de Roosendaalse atlete roaal wel koelen zonder kopmannen in alle om- aan een come-back bezig en blazen. Swerts, jaren- standigheden kunnen wil de lijn doortrekken op 22 lang prof in dienst van op rekenen, november. Bij de juniores zitten onze Noorderburen ook op ro- Ze moeten met ongeveer drieduizend geweest zijn: Joe goslavische supporters die Hajduk Split kost wat kost een hart onder de riem wilden steken. Hajduk Split, niet voor niets de populairste ploeg uit het Joegoslavische voetbal, ook geliefd door de landgenoten uit België, Nederland en Duitsland. Want van daar kwamen ze. Voor de wedstrijd begon waren de Joegoslaven toe aan de wederzijdse verwel koming. Op zijn Italiaans, met veel lijfelijk kontakt. Iets wat hier in het Waasland met een kwaad oog zou worden bekeken. Maar rond het Freethielstadion kan dat dus wel allemaal. Zelfs met de aanwezigheid van tientallen tot de tanden gewapende rijkswachters, speciaal geroepen om de Joegoslaven met verschillende politieke meningen hun plaats rond de groene mat te gunnen. Problemen zijn er niet geweest. Hajduk, de oudste klub van het land, scheen alle opinies te verzoenen. Zoals Split ons tijdens de wedstrijd zelf ook verzoende met het voetbal dat werd gebracht. De supporters zelf waren tijdens de wedstrijd buitengewoon aktief: Hajduk, de afgevaardigde van het moederland, werd door de entoesiastelingen naar een grootse prestatie ge stuwd. Of was het andersom? Sportief bleef het echter allemaal wel. Ook vanwege de zingende, roepende, vlag- genzwaaiende supporters. Hier geen Britse baldadigheden. Wel een goeddoende discipline onder de uitgeweken Joe goslaven. Hun taal moest het verbond smeden en daar hebben wij echt maar weinig kunnen van opsteken. Wel van de wervelende voetbalshow die hun voetballers er bijwijlen van maakten. Hun voetballers, de fudbalerima van Hajdu- ka iz Splita, maakten de supporters navijacima in dat lekkere taaltje, weer eens echt gelukkige Joegoslaven. Hugo Aerts Na de rust werd bij Beveren Ronny Martens vervangen door Bob Stevens. Martens, Braems verklaarde achteraf dat hij niet volledig fit was, drukte veel te weinig op de Hajduk-verdediging en kwam ook in lichaamsgestalte heel wat te kort. Stevens, volledig hersteld na een langdurige kniekwetsuur, deed zaterdag zijn wederoptreden bij de reserven en deed dat toen zo goed dat Braems hem opnieuw in de kern plaatste. Met Stevens erbij ging het met Beveren plots veel beter. Twee doelpunten in evenveel minuten. Dat was ook de bedoeling van de zet van Braems. Stevens was de enige speler die nog niet door Mladinic (Hajduk trainer) was aan het werk gezien. Lange Bob verraste met zijn optreden de bezoekende verdediging die niet onmiddellijk doorhadden hoe ze de nieuwe «toren» konden aanpakken. Daar profiteerden de Waaslandse aanvallers dan weer van. Met als resultaat de twee doelpunten die Beveren in die periode naast Hajduk Split brachten. Maar dan hadden de Joegoslaven het geheim wapen» van de thuisploeg ook al leren kennen. HA. Ante Mlandinic, net als zijn huidige ploeg razend popu lair in Joegoslavië, vond dat Beveren een goede partij voetbal had gespeeld. Ze lieten zich echter vangen aan zijn taktisch spel. De bedoeling was de Beverense verdediging zo veel mogelijk naar voor trekken. Zo zouden er dan gaten vallen en daar konden de' razendsnelle Splitse spitsen dan gebruik van maken. Alles verliep zoals Mlandinic het gepland had. Onverwacht eigenlijk want de Joegoslaven waren zeker niet gerust in de afloop van de heenwedstrijd. Split heeft weinig Europese ervaring, de gemiddelde leeftijd van de ploeg is 23 jaar. Beveren daarentegen speelt met een elftal waar de gemiddelde leeftijd 29 bedraagt. Ante Mlandi nic, ook gewezen coach van het Joegoslavisch nationaal elftal verwacht dat het ook in Split een spannende partij wordt en zegt hij overtuigend: «Beveren is nog niet ge klopt». HA. «In voetbal blijft alles mogelijk,» dat was het eers Braems zei toen hij de pers te woord stond. «We spt hier vanavond zeker geen slechte wedstrijd. Maar verdediging heeft men werkelijk voor Sinterklaas spelen. En dat was iets wat de goede Hajduk-aanvalh bepaald niet nodig hadden. We kregen toch ook e- k. serieuze doelkansen, die we dan nog zelf gesch. p hebben». In de tweede helft scheen alles ploits veel beter te an Hoe kon dat zo plots? «Ja, tijdens de rust waren een paar jongens natuurlij fel ontgoocheld. Ik heb hen toen gevraagd er toch nog wc var, te maken. In die eerste minuten van de tweede helft bev, zen de spelers dan dat we ons niet te snel bij een situatie mogen neerleggen. In de periode die hier op volgde, kwam Beveren, met goed voetbal trouwens, dichter bij een derde treffer dan de Joegoslaven. Split haalde trouwens de overwinning op een stilliggende bal na fout van Garot. Fout die zeker niet nodig was. En nu de terugwedstrijd? «Alles blijft mogelijk. Het zal natuurlijk wel zeer moeilijk worden maar we moeten er in geloven. Een vroeg doelpunt te Split kan de wedstrijd in ons voordeel doen verlopen. Dat wordt dan ook onze eerste opdracht. De kansen blijven open...». HA.

De Voorpost | 1981 | | pagina 15